1 Support ïanssen opent tentoonstelling [arm de Bruin bij brandweer Soest 50 jaar geleden Expositie in raadhuis Verdwenen Soest 7 OP SOEST r d dejCweke^j Schitterende 'Winterreise' bij muziekkring Eemland Slachtofferhulp Eemland zoekt nieuwe medewerkers '-WOENSDAG 7 FEBRUARI 2001 SOESTER COURANT liet bang van rood, geel en blauw' PAGINA 11 rage Ruud ^Ruttenberg j Vesperviering in De Open Hof alinstallateur ïn DIJSSEL bv UT SERVICE nstallatiewerk iderfiöud \W I- Tuinonderhoud SLAS-lezing over psalmenpoëzie JereldI/I/inkel Een bronzen godenbeeld Meningen I van lezers I Piep Natuur (O Nabij IVN-wandeling in Lange Duinen Tentoonstelling Duimelijntje Gevraagd VASTE BEZORGERS in Soest voor de Aanmelden: tel. 601 41 52 SOEST. Informatiemiddag op 14 februari Bronzen beelden van Jan Peters Museum Oud Soest Historische Vereniging Soest 'Verdwenen Soest' op Internet Leven op de Enghl Een fiets voor Maxima Meningen j van lezers! Soester bestuur versus burger Bewaar de Soester Courant - er komt een Logo Puzzel bij het Vleescentrum. :chotels met o.a.: aren - div. salades - *-steengrill entend,. i prijsvriendelijk cht mavo catie Uraniumweg 3) 461 47 43 andag 12 februari sdag 13 maart 10 en 20.00 uur. ord (033) 472 82 03 2.30 uur. 1)472 77 21 30 uur en duurt U*in de Bruin is vvaarschijn- niet 'afraid of Red, Yellow Blue1, stelde burgemeester <s Janssen vrijdagmiddag tijdens de officiële ope ning van de expositie van de Soester schilderes in de brand- weer kazerne. Het primaire Rood heeft ze dan wel achter zich. ze zit nog midden in het Bis uw en het Geel zal nog wel urnen, aldus de burgemeester. Hij ging in zijn toespraak uitge breid in op de kleurensymboliek door de eeuwen heen: rood de kleur van liefde en hartstocht, maar ook de kleur van gevaar (en B brandweer); blauw is koeler, maar vliegen houden bijvoorbeeld niet van Provengaals blauw, wist K en in combinatie met geel is fhiauw heel gezellig. In de psycho logie is het nog weer een beetje Bjders; daar staat rood voor agres- ^sie en blauw voor bezinning. Bij :1 denk je gewoon aan de zon, le Janssen uit, met een verwij - |g naar de kleurentherapie. En in architectuur is het nog weer Iers: rood komt naar je toe en lakt de ruimte kleiner, blauw pkt' daarentegen. ';e kleur heeft zo z'n eigen ver- aldus de burgemeester, die bij n de Bruin op grond van haar ilienaam 'enige kleurgevoelig- id' veronderstelde maar zich niet interpretaties waagde. 'Kiezen t kleur is jezelf blootgeven, lar mag ieder zijn gedachte of 'oei bij hebben.' liet niettemin weten het werk Karin de Bruin zeer te waar- n Reparatie alle merken i dieselmotoren p auto's talaan 50 - Soest on 035-6023608 Op zondagmiddag 11 februari E|:00 uur 's er weer een oecume- iche vesper in De Open Hof, :enbesstraat 2, uitgaande van de iad van Kerken. De cantorij on- [ër leiding van Jean Telder zingt ider meer een onberijmde zetting psalm 122 van de hand van 'illem Vogel uit de bundel 'Voor de kinderen van Korach' en een erstemmig Magnificat van Jo- mn Pachelbel (1653-1706). Sa- en met de gemeente worden lie- :ren gezongen uit het Liedboek )or de Kerken en Zingend Gelo- n. De lezingen zijn uit Jesaja 2 Mattheüs 13, gevolgd door een oëtische vertaling van Huub Oos- :rhuis van het 'hoofdstuk van de efde' (1 Korinthiërs 13). De vol- ende vespers in De Open Hof ijn op 8 april en 10 juni. Centrale verwarming Elektra Verhuur gastoestellen aat 34a - Soest 72 - Fax 035 - 601 11 87 in met.43.000 km1996 n. 122 000 km1995 jsmet 142.000 km1988 '0.000 km1990 lOOOkm1995 et. 68.000 km1997 met. 198.000 km1990 bfauw.61.000km1996 't. 69.000 km1996 h/ermet. 126.000 km1998 <J. 167 000km 1996 iet. 55 000 km1998 1172.000 km,1996 et. 7 7.000 km1996 iet, 169.000km1995 000 km1997 met, 142.000 km1996 met, 71.000 km1998 )d met. 80.000 km1995 •uw met. 218.000 km1992 L1983 1980 300 km1994 0km1998 00 km1987 11.000km 1999 :.43.000km1996 v. 140000km 1997 ieselgrqs met. 235000km1994 G3 rood, 140.000 km1997 ^üïcnaïfAmoPas n in ii mi» ISEI 'est Tel. 035 601 64 10 BLOEI Inkiijke rid. SOEST Groei Bloei Soest organiseert op woensdag avond 14 februari een lezing over tuinonderhoud, snoeien, gazon en bemesting door dhr. A.N.M. v.d. Schaal. Het bezit an een tuin is een genot, tenmin- e als het allemaal lukt. Als het sultaat tegenvalt is de lol er gauw Maar de tuin vaart er beslist el bij wanneer men deze lezing 'er tuinonderhoud bijwoont. Ook Be ervaren tuinier heeft nog wel jagen op het gebied van bijvoor- :eld snoeien, bemesten, mos- en ikruidbestrijding. Juist in het ijaar is het tijd om de zaken :er eens grondig aan te pakken, je lezing wordt gehouden in het ~BO-gebouw, Parallelweg 7a. invang: 20:00 uur. Toegang: le ien gratis, niet-Ieden f 5,00 (met •ffie/thee). De Amersfoortse neerlandicus Jef v.d. Sande houdt op donderdag 22 februari voor de SLAS (Stichting Literaire Activiteiten Soest) een BOëzielezing in Artishock. Ónder de titel 'En wat zij zong hoorde ik dat psalmen waren' (M. Nijhoff) Êehandelt hij gedichten van Marti- nus Nijhoff, Ida Gerhardt, Luce- ;rt, Rutger Kopland en Leo Vro- an, die qua vorm en/of inhoud tnknopen bij de Psalmen uit het ude Testament. De besproken ïdichten worden voorgedragen )or leden van de SLAS en van trtishock Literair'. De teksten orden aan het begin van de bij inkomst aan de bezoekers uitge- likt. anvang: 20:00 uur. Toegang: 7,50; leden f 5,00. Reserveren tnbevolen: 886019577. deren, vooal omdat zij haar kleu ren in de brandweerkazerne aan iedereen laat zien. Hij had ook ge noten van haar expositie in de nieuwe Rabobank en nodigde daarom nu met des te meer plezier alle aanwezigen uit om van de nieuwe tentoonstelling te genieten. Karin de Bruin bij een van haar schilderijen in de brandweerkazer ne. Foto: Herman van Dam Jef v.d. Sande. ^^^t^tingVVereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 602 8132 Men maakt eerst een vorm van was. Voor een hand, een hoofd of een been zijn verschillende, mallen nodig. Als het beeld compleet is maakt men van klei en koeienpoep een papje. Daarmee smeert men de wasvorm verschillende malen in (soms wel 6 x). Na elke smeer- beurt laat men het smeersel dro gen. Als laatste laag volgt een mengsel van koeienpoep en kaf (van het koren). Na enige dagen is alles hard en kan men verder werken. Men boort een gaatje naar de was en met een brander verhit men het geheel waardoor de was gaat smel ten. Dan wordt de overgebleven vorm in een oven gebakken. Tenslotte giet men vloeibaar koper in de vorm, met allerlei "kunstgre pen" om b.v. luchtbellen te voor komen. Als alles afgekoeld is wordt de vorm er voorzichtig afge slagen. Daarna wordt het beeld d.m.v hameren, vijlen, schuren en polijsten verder bewerkt. U kunt ze aantreffen in de Wereld winkel. Openingstijden: maandag 13:00- 17:00 uur, dinsdag t/m zaterdag 09:30-17:00 uur, 8B6028132. Het volgende verhaal zal menig Soester bekend in de oren klin ken. Op een gegeven moment hoorden wij een week geleden voor het eerst in de huiskamer een piepgeluid, alsof er een kre kel of een vleermuis zat. Overal gezocht - geen enkel beest. Na een poosje hoorden wij de piep in de slaapkamer. Overal gezocht - geen resultaat. Alle apparatuur bekeken: magnetron, video, wek kers, radio's - de piep bleef zich voordoen, telkens weer uit een andere hoek. Na een week gezocht te hebben stond ik in de hal boven bij de trap tot er - op een meter van mijn hoofd - weer de bekende piep klonk. Ik keek in de richting waar het geluid vandaan kwam en wie schetst mijn verbazing: het kwam uit de rookmelder, die veel Soesters op 15 oktober 1999 gra tis van de woningbouwvereniging hadden ontvangen. De gebruiks aanwijzing vermeldt dat na onge veer een jaar de batterij op raakt en dan een piepsignaal gaat afge ven. Dus Soesters, op naar de batterij enwinkel en de piep is weg! M. A. Hardorff Op zondag 11 februari houdt IVN-Eemland te Soest de maan delijkse wandeling in de Lange Duinen. Start: 14:00 uur vanaf de parkeerplaats aan de Foekenlaan, pal bij de spoorwegovergang. Ge zien de terreinomstandigheden is de wandeling minder geschikt voor mensen die slecht ter been zijn. De Lange Duinen zijn, samen met de Korte Duinen, door de provin cie Utrecht aangewezen als Aard kundig Monument. Dat houdt in dat de ontstaansgeschiedenis van het landschap over honderden of duizenden jaren gevolgd kan wor den. Het gebied is een onderdeel van de Utrechtse Heuvelrug en tij dens de voorlaatste ijstijd ge vormd. Het is een stuifzandgebied, omringd door gemengd bos en zeer gevarieerd. Stuifzand is ont staan door overbegrazing en het afplaggen van de hei in de Middel eeuwen. Later is door het planten van bomen het zand grotendeels vastgelegd. De ontwikkeling van zand naar bos is op enkele plaat sen zeer goed te zien. Het is een winterse wandeling, wat niet zeggen wil dat er niets te zien is, ondanks dat bomen, planten en sommige dieren in een rustfase zijn. Vogels, insecten en andere dieren proberen de winter op aller lei manieren te overleven en mis schien zijn daar op deze wandeling wel wat voorbeelden van te zien. Informatie: 886016319. Rondom het sprookje Duimelijntje. (Duimeliesje), geschreven door Hans Christian Andersen, is een tentoonstelling en een lesproject ontwikkeld. Deze tentoonstelling is van 6 februari tot en met 29 maart te bezoeken in het milieucentrum De Kwekerij aan de Molenstraat 157. De tentoonstelling is bedoeld voor kinderen in de leeftijd van 3 tot 6 jaar. Speciaal voor hen is er veel te beleven en zijn er opdrach ten gemaakt bij de tentoonstelling. Het milieucentrum is voor bezoek geopend op dinsdag, woensdag en donderdag van 13:00 tot 16:30 uur. Het sprookje begint met een ont voering en eindigt met een heuse bruiloft in een groot kasteel. Tij dens een bezoek aan de tentoon stelling Duimelijntje worden kin deren uitgenodigd mee te gaan op reis. Samen met Duimelijntje bele ven de kinderen het sprookje, waarbij ze onderweg kennis maken met Hendrik de haan, padden, vis sen, muizen, een mol, een zwaluw en vlinders. Informatie over activiteiten van milieucentrum de Kwekerij: Hen- riëtte Steijn of Johan Simon, 886093202/6022530. Uit de Soester Courant van Dinsdag 6 Februari 1951 KINDERPOSTZEGELS EN KAARTEN. Nu de actie 1950 weer tot het ver leden behoort, dankt het comité allen, die zich zoveel moeite gege ven hebben om de verkoop van de Kinderzegels te doen slagen. Allereerste de medewerkers aan de stand in het postkantoor die weer, wind en gladde wegen trot seerden om op hun post te zijn. Ook de hoofden van de scholen, het onderwijzend personeel en de leerlingen, die zo enthousiast hun medewerking verleenden en dit alles zo belangeloos en met grote toewijding deden. Het batig saldo van kinderpostzegels en kaarten bedraagt f 2637,97 en dat van de Pro Juvente kalender f 671,25. Een prachtig resultaat dus, te sa men weer f 971,12 meer dan in 1949. DIEFSTAL VAN FLESSEN MELK. Wanneer de auto's van de Melk- centrale des morgens vroeg bij de diverse melkhandelaren bussen en flessen melk afleveren en deze bij de betreffende zaken plaatst, re kent men op het eerlijkheidsgevoel van elke passant. De laatste tijd kwam het echter voor, dat bij ver schillende melkhandelaren flessen met inhoud verdwenen nog vóór deze personen ze konden binnen halen, waarom de politie vooral op dit punt op haar hoede was. Hierdoor snapte de politie een Soestenaar die op deze wijze goed kope melk haalde. Hij legde een volledige bekentenis af. ZO WORDT IE NOOIT GEPAKT! Nog steeds blijkt onze gemeente operatieterrein te zijn van een in dividu, die het, vooral bij de avond, vrouwen en meisjes lastig maakt. Meerdere malen hebben wij er reeds op gewezen, dat een snelle aangifte van dergelijke gevallen bij de politie noodzakelijk is, om de onverlaten te kunnen arresteren. Het blijkt evenwel, dat niet ieder een van deze noodzaak doordron gen is. Dezer dagen kwam een dame zich over het optreden van een dergelijk individu bij de poli tie beklagen, terwijl het feit reeds lang geleden gebeurd was. Snel waarschuwen, liefst telefo nisch moet het parool zijn. JAARFEEST R.K. MIDDENSTANDS VERENIGING. Woensdagavond waren de leden van de R.K. Middenstandsvereni ging in het St. Jozefgebouw bijeen voor de viering van hun jaarlijkse feestavond. Na een kort openingswoord van de voorzitter der feestcommissie, de heer Van Schalkwijk, waarin hij de aanwezigen een hartelijk welkom toeriep, nam de 2C voorzitter der vereniging, de heer A. Stalenhoef het woord. Spr. spoorde de aanwe zigen aan een zo groot mogelijke activiteit te ontplooien en de ver eniging te steunen, daar men in de tegenwoordige moeilijke tijd voor de middenstanders alleen in vere niging kan slagen als het gaat om de belangen van de middenstand. Vervolgens sprak pastoor W.M. Voss, geestelijk adviseur van de vereniging, nog een kort opwek kend woord. Hierna was het woord en de daad aan het Haarlem's Radio-Cabaret o.l.v. Harry Meijer. Dit gezelschap wist met haar revue „Lachbon- bons" direct de goede stemming te brengen, vooral tijdens de opvoe ring van de een-acter „Moe" wa ren de lachsalvo's niet van de lucht. Een gezellig samenzijn be sloot deze feestavond. Terugkijkend op nu alweer vier jaar zondagmiddagconcerten in de Proefkelder in Soester- berg het eerste vond plaats in maart '97 - ziet men strijk kwartetten, violisten, cellisten, diverse muziekcombinaties en zelfs een klezmergroep, maar slechts eenmaal een zangreci tal met hoofdzakelijk Italiaan se aria's. Een echte liederenmiddag was nog niet aan de beurt geweest. Dat is op het concert van 28 januari goed gemaakt door Franz Schub erts laatste liederencyclus, 'die Winterreise': 24 gedichten van Wilhelm Müller uit 1824, in zijn geheel uit te voeren. Schubert componeerde de liederen in 1827. Hij was erg onder de indruk ge raakt van de sombere teksten en toen hij de liederen op een avond aan vrienden voorzong schreef een van hen: 'Er sang uns mit beweg- ter Stimme die ganze Winterreise durch. Wir waren über die düste- re Stimmung dieser Lieder ganz verblüft.' Een meer doorleefde en trefzeke re interpretatie dan ons hier werd geboden door de bas-bariton Frans Fiselier en de pianist Han-Louis Meyer kunnen wij ons moeilijk voorstellen. De 24 liederen uit het hoofd en in een perfecte eenheid met de pianist uitgevoerd - gewel dig! Het was een goed idee de liedteksten bij het programma uit te delen. Zo kon iedereen goed volgen waar deze uitgebreide cy clus over gaat. Het publiek heeft iets bijzonders meegemaakt en bleef zoals ge woonlijk nog lang napraten onder het genot van een glas wijn of een ander drankje. J.W. Buro Slachtofferhulp Eemland zoekt vrijwilligers die luisteren en geduld hebben met het ver driet, de woede en soms verbit tering van de slachtoffers. Vrij willigers die slachtoffers van een misdrijf pf verkeersonge luk praktisch, juridisch of emo tioneel willen bijstaan. Deze hulp is onbetaalbaar en nood zakelijk. Buro Slachtofferhulp zoekt voor de gemeenten Amersfoort, Leus den, Woudenberg, Baarn, Bun schoten, Eemnes en Soest nieuwe vrijwillige medewerkers. Buro Slachtofferhulp is op zoek naar mensen die opgeleid willen worden tot hulpverlener; mensen die slachtoffers van een misdrijf of verkeersongeluk de eerste opvang en een kortdurende ondersteuning kunnen geven. Geen gemakkelijke opgave, vandaar dat iedereen eerst een uitgebreid trainingsprogramma van de organisatie aangeboden krijgt. Het is noodzakelijk dat men be schikt over levenservaring, dat men kan luisteren, stressbestendig is en kan werken in teamverband. Om dit werk goed te kunnen uit oefenen dient men circa 10 a 12 uur per week (ook overdag) be schikbaar te zijn. Buro Slachtoffer hulp heeft ook veel te bieden: re gelmatige trainingen en themabij eenkomsten, werkbegeleiding en een prettige werksfeer. Gemaakte onkosten worden vergoed. De se lectieprocedure vindt de komende weken plaats. De verplichte basis training, die bestaat uit 12 dagde len (zowel overdag als 's avonds), wordt in maart gehouden. Voor wie zich aangetrokken voelt tot het werk van vrijwilliger bij Buro Slachtofferhulp is er op woensdag 14 februari een informa tiemiddag in het politiebureau in Amersfoort-Centrum, Van Asch van Wijckstraat 45, 3811 LP Amersfoort. Aanvang 14:00 uur. De bijeenkomst duurt tot 16:00 uur. Graag opgave vooraf. Wie op 14 februari verhinderd is kan een andere afspraak maken. Op werkdagen kan men telefo nisch contact opnemen met Buro Slachtofferhulp, ®033-4610805, vragen naar Marja Schaaff of Re- gine Verbeek. In de entree van het gemeente huis aan het Raadhuisplein is tot en met 10 maart bronzen kleinplastiek te zien van Jan Peters. Hij is in Soest vooral bekend als architect en op dat terrein heeft hij zijn sporen ver diend. Jan Peters is de geestelijk vader van o.a. de vestigingen van Hema en Albert Heijn, Eigendomstaete, de Schoutenpromenade in Soest- Zuid, Thesaurierstaete, en recent ontwierp hij de nieuwe Rabobank aan het Kerkplein. Minder bekend is het feit dat hij ook beelden maakt. In de architectuur kent de creatieve vrijheid toch zijn beper kingen, er zijn veel praktische za ken waarmee men rekening moet houden. Daarom is het voor Jan Peters altijd belangrijk geweest zich daarnaast nog op een andere wijze te kunnen uiten. Al tijdens zijn architectenopleiding kwam hij in aanraking met kunstenaars die hem de techniek van het modelle ren en gieten leerden. Gedurende zijn hele loopbaan als architect heeft hij in de spaarzame vrije uur tjes gewerkt aan de bronsplastie ken die nu voor het eerst tentoon gesteld worden. Zijn erotisch getinte bronzen val len op vanwege hun zeer eigenzin nige vormgeving. Zichtbaar is de bewondering van de maker voor de ranke beelden van Giacometti, die duidelijk invloed hebben gehad op zijn eigen vormgeving - echter de smalle figuren met de opvallend lange ledematen hebben absurdis- tisch-surrealistische trekjes. Jan 'Auditief', een van de bronzen beelden van Jan Peters die in de vi trine van het raadhuis te zien zijn. Peters is een groot bewonderaar van het werk van de Utrechtse kunstschilder Mplie; één van zijn bronzen is aan deze kunstenaar opgedragen. Deze mengeling van stijlkenmerken, met toevoeging van zijn eigen ongebreidelde fan tasie, maken het werk van Peters uniek. Daardoor hebben zijn sculpturen een geheel eigen karak ter. De expositie kwam tot stand door bemiddeling van De Hazelaar Sculptures te Soest. Van de foto in Verdwenen Soest van 17 januari is inmiddels wat meer bekend geworden. We zien hier het gezin van Hendrik Willem Westeneng (1873) en Jacoba Hoyer (1883). Hendrik en Jacoba trouwden op 10 december 1902 in Nijkerk, waar de bruid woonde, en zij vestigden zich in Maartensdijk, de geboorteplaats van Hendrik. Aanvankelijk werkte Westeneng bij Werkspoor, maar als boeren zoon wilde hij graag een eigen be drijf. In 1907 ging zijn wens in ver vulling en kon hij een kleine boer derij aan de Den Blieklaan kopen. Er hoorde vier bunder land bij. Soest had 4500 inwoners toen de Westenengs hier kwamen wonen. De meeste wegen in Soest waren onverhard en er was nog wel eens sprake van een ware modderpoel. Nog steeds gaat het verhaal in de familie dat de boerenkar, bij de verhuizing van Maartensdijk naar Soest, nabij de Veenhuizer tol compleet in de modder bleef ste ken. Vader moeder en drie peuters hadden hulp nodig om verder te komen. Het was hard werken op de boer derij om alle mondjes te voeden, want het gezin groeide voorspoe diger dan de gewassen op de schrale Soester grond. Op de foto zien we zeven kinderen en het zou den er elf worden. Van de jongste dochter, Dicky Westeneng, later gehuwd met De Wilde, weten we dat de foto is gemaakt in 1917. Zelf staat ze er niet op omdat zij op dat moment nog niet was gebo ren. We noemen ze van links naar rechts: Moeder Westeneng; Neel- tje; Jan; Vader; Kees; Dirk; Henk; Adriaan op paard; een halfzuster Dirkje de Vente; en Gerrit. Bijna alle boerderijtjes in die tijd waren van het type gemengd be drijf. Acht koeien, een paar pin ken, een hok varkens en veertig, vijftig kippen scharrelden rond de boerderij. Moeder Westeneng hielp zo nu en dan mee op het land, terwijl het hulpje Dirkje de Vente op de kinderen paste. Het huisje was maar heel eenvoudig en door ene Meerding gebouwd, een kleine aannemer. Meerding was een zuinig mens; hij had de ge woonte om, als hij een paar losse stenen vond, ze mee te nemen naar zijn opslag om te bewaren. Het huisje van Westeneng is ge bouwd van een samenraapsel van verschillende stenen. Daar kwa men ze pas achter bij de sloop in 1974. Tot zo ver 'Westeneng I'. We heb ben nog een luchtfoto van de boer derij met erf in onze map en daar bij vertellen we u volgende keer, in 'Westeneng II', de rest van het ver haal. De samensteller van de rubriek 'Verdwenen Soest (hervonden)', dhr. Gijs van Brummelen, heeft de meeste afleveringen die inmiddels van zijn hand verschenen zijn on langs op het Internet gezet.Teksten en foto's zijn daar voor belangstel lenden makkelijk te 'downloaden'. Het adres is: www.brumbiz.com/ vshs. Aflevering 28 De kranten stqan er bol van: een eventueel huwelijk tussen Maxi ma en Wim-Lex (alias Zijne Ko ninklijke Hoogheid onze kroon prins Willem Atexander). Nu heb ben de buurvrouw (die nog steeds ziek is) en ik afgesproken dat we geen politieke stukjes zouden schrijven, maar in dit geval voel ik me van die belofte ontheven. Want iedereen roept nu wel dat de vader van Maxima niet helemaal zuiver op de graat is, maar wie garan deert ons dat Wim-Lex wel zo 'n lieverdje is? Ik heb zo mijn bedenkingen. Want onlangs is de fiets van mijn oudste dochter gestolen - recht te genover paleis Soestdijk. Het was niet zomaar een fiets: ik ben er weken mee bezig geweest om van twee fietsen, waar van alles aan mankeerde, één goede fiets te ma ken. Uiteindelijk had mijn dochter een fiets die fietste als de beste. Hij zag er niet uit - het voorspatbord was grijs, het achterspatbord groen, de bagagedrager roze, maar mijn dochter was er dolgelukkig mee. Nu houdt mijn dochter, behalve van fietsen, ook van skeeleren. Dus op een goede (of kwade) och tend fietst ze naar paleis Soestdijk, zet haar fiets op slot in het bosje daar en gaat een lekker rondje skeeleren. Toen ze terugkwam - u voelt het al aankomen - was haar fiets weg. Het arme kind heeft de hele weg naar de Engh terug moe ten skeeleren. Buiten adem kwam ze aan. 'Mijn fiets is gejat!' Wie anders dan Wim-Lex kan de boosdoener zijn? Wim-Lex, die zijn vriendinnetje Maxima kwam voorstellen aan oma Juliana, en zich opeens bedacht dat zijn toe komstige vrouw, als koningin van Nederland, op zijn minst moest kunnen fietsen, en dat ze dat het best kon leren op een oude fiets. En de oudste fiets voorhanden was natuurlijk die van mijn doch ter. Olga Duijm Voor het Soester bestuur moet deze nieuwe eeuw de eeuw van de samenwerking worden, een samenwerking tussen het dage lijks bestuur en de al jaren brom mende burger. Met veel tam-tam wordt hierover bijna wekelijks bericht. Dit is goed, heel goed zelfs, maar zoals de praktijk ons leert is wat men maar vaak ge noeg herhaalt wat men gaat gelo ven. En dat is weer niet goed. Nu de praktijk. Is het de dames en heren bestuurders (sters) ei genlijk wel bekend dat je, alvo rens je als burger iets gedaan wilt krijgen, jezelf eerst maar eens door een leger ambtenaren moet worstelen om überhaupt een glimp van een wethouder op te kunnen vangen en dan zo onge veer op je knieën moet liggen met de telefoon nog aan je oor, pakken brieven nog stijf onder je arm gekneld en de inmiddels aan je vingers vergroeide pennen niet te vergeten. Nu zijn er altijd wel mensen die hierom meesmuilen, maar geloof mij: hier valt niets te lachen. Hoe kan het gebeuren dat ik al 2 jaar wacht op actie op al mijn tele foontjes, brieven, faxen voor de dringende herstelwerkzaamheden aan ons trottoir, ook het herstel van het laatste stuk Nieuwstraat, waar de gaten in gaan vallen en nog meer klein leed! Na de laatste bijeenkomst van onze klankbordgroep is een eva luatiegesprek met de wethouder toegezegd, maar met het verdwij nen van deze wethouder is ook deze afspraak verdwenen! Op 18 december 2000 heb ik de laatste brief hierover naar de Burge meester en Wethouders gestuurd en tot op heden heb ik hier nog geen reactie op mogen ontvan gen, behalve een ontvangstbeves tiging met de mededeling dat de brief naar de verantwoordelijke ambtenaren is gestuurd (help!!!). Indien het Soester gemeentebe stuur zich niet nog ongeloofwaar diger wil maken, dan wordt het NU tijd om aan zijn burgers te denken. Laat die projectontwik kelaars maar eens de rol van bur ger overnemen, dan kapen ze ook niet meer zoveel kostbare grond voor de neus van de gewo ne burger weg om deze grond te gebruiken voor nog meer wan staltige gebouwen. Maar ondanks dit negatieve ge schrift is er ook goed nieuws. Bij mijn laatste bezoek aan de ge neeskundige dienst is mij verze kerd dat ik gezond van lichaam en geest ben en nog jaren door mag gaan met bellen, schrijven, faxen en bellen, schrijven en faxen, etc. Zo komt die Zalmsnip toch nog goed terecht! R. Hilbrands Nieuwstraat k

Soester Courant | 2001 | | pagina 12