SoVoCo nadert Sneek tot punt De Rond stelt mening bij SUBARU iir ingen DB ïjï lil in Waterpoloteam op schot BDC zakt verder weg Jm Volleybalsters niet groots, wel weer vijf punten: 4-0 tegen Dinto [volleybal Turners komen ook op trampoline goed uit de verf Bedrijfssportcompetitie van 7 mei tot 14 juni PAGINAjj yvQENSDAG 7 FEBRLJART^nnT Invn elaardij o.g. WATERPOLO Duinkikkers maakt favorietenrol waar: 12-4 035 -601 61 51 SCHRAVEMADE B.V. Tweede trekking jubileumloterij van SO Soest ZWEMMEN Twee talenten plaatsen zich voor NK sprint SCHAKEN Soester achttal bevangen door blundervirus SCHAATSEN Meesternorm voor schaker Stellwagen (13) Henriet Kuyt prolongeert titel senioren Coach prettig verrast door jonge vervangers Red Stars BASKETBAL TURNEN Sportuitslagen BEDRIJFSSPORT Vierde nederlaag op rij bij UDSV HANDBAL ATLETIEK Sterke rentree Yan den Broek in Apeldoorn SOESTER COURANT PAGINA 19 |NVMj De spanning in de eerste divi sie A is weer volledig terug. De volleybalsters van STAM/ SoVoCo versloegen zaterdag middag op eigen terrein Dinto met 4-0. Koploper VC Sneek, die anderhalve week geleden het definitieve gat geslagen leek te hebben, incasseerde een forse nederlaag (4-0) bij Donitas. Daardoor is het ver schil tussen beide ploegen slechts een puntje. De derde kanshebber, Lycurgus, heeft drie punten minder dan de friezinnen. liet is nog te vroeg om te veron derstellen dat STAM/SoVoCo tot de laatste speelronde zal blijven meedoen in de race om het kam pioenschap. De realiteit leert ech ter wel dat het team van Gert Veldhuizen er nog niet zo goed beeft voorgestaan sinds het seizoen I994-1995. Toen stonden de Soes- ters in februari onder leiding van Servaas Klute nog fier bovenaan in deze divisie. Door interne proble men eindigden de dames achter Zaanstad en Longa'59 uiteindelijk op de derde plaats. De strijd leek anderhalve week geleden beslist te zijn door de 3-1- nederlaag bij Sneek, de kam pioensfavoriet bij uitstek, vond Veldhuizen. Daar is na zaterdag weinig van over. Geen enkele ploeg maakt een stabiele indruk om elke week op een constant hoog niveau te presteren. De Frie zinnen staan dan wel bovenaan, maar worden op de huid gezeten door de Soester ploeg en Lycurgus uit Groningen. Ook Donitas en Alterno wanen zich niet kansloos. Zij volgen op respectievelijk vijf en zes punten van Sneek. Met het huidige puntensysteem zijn dat geen onoverbrugbare achterstan den. STAM/SoVoCo hoefde niet groots te spelen om Dinto, waar Monique Wismeijer vorig seizoen nog deel van uitmaakte, met 4-0 aan de kant te zetten. De ploeg maakte met name in de eerste set teveel fouten, waardoor de oppo nent uit Warmenhuizen zelfs dicht bij setwinst was. De bezoekers stonden met 19-21 voor. Bij 21-21 ging het tot 27-27 gelijk op. Ma nt Fakkeldij, niet wedstrijdfit, sloeg de thuisploeg naar 28-27. Een opslag van Saskia Faber be landde door een stopfout aan de 29 27Van Dint° in de tribune' De volgende drie sets slaagden de volleybalsters erin het niveau iets omhoog te tillen. Ze gingen min der fouten maken en kregen vat op de aanvallers van Dinto. Negen keer voerden ze een 'killing block' zeer effectief uit. Naarmate het duel vorderde, ondervond de thuisploeg weinig hinder van de bezoekers. Met 25-19, 25-17 en 25-15 was het binnen vijf kwartier gedaan. 'We hebben niet top gespeeld, ze ker niet. We waren in de passing te onnauwkeurig en te onrustig in de lange rally. Waar ik wel zeer over te spreken ben, waren de service en blokkering. De opdrachten wer den goed uitgevoerd', aldus Veld huizen die bij wijze van uitzonde ring, de Veenendaler hamert op het collectief, eén speelster na drukkelijk naar voren haalde om de stijgende lijn te benadrukken. Albertine de Haan is daar een voorbeeld van. 'Als je haar ziet coachen en corrigeren. Dat vind ik mooi. Het is- ook wel eens lekker als een coach dat niet hoeft te doen'. Heren Voor de heren van STAM/SoVo- Co beloven het spannende weken te worden. Na het kansloze verlies van Wilhelmina ligt de titelstrijd in de promotieklasse weer volledig open. De volleyballers versloegen in Amersfoort Vollkei 4 met 1-3 (21-25, 23-25, 9-25 en 25-19). Toch stonden de gezichten na af loop op onweer. De Soesters zul len het waarschijnlijk voor de rest van het seizoen moeten stellen zonder spelverdeler John van Brummelen. De routinier viel in de vierde set geblesseerd uit. Bij het ter perse gaan van deze krant was de aard van zijn blessure nog niet bekend. Gevreesd wordt voor ge scheurde enkelbanden. De klap kwam hard aan bij de ploeg, want de set ging naar de Amersfoorters. 'De blessure van John maakte indruk op de rest. Eigenlijk hoort zoiets niet, maar het is wel logisch', aldus coach Jur- jan van Slooten. Daarvoor kende de ploeg niet veel 'OEST 'ALERIAANSTRAAT raai onderhouden IRIVE-IN WONING iet tuin en vergroot onneterras op het resten. VRAAGPRIJS: f 479 000,- k.k. thuisploeg die de klok sloeg. Via treffers vari Ruud Lecluse en op nieuw Cees Thie was het na veer tien minuten speeltijd 5-2 voor de waterpoloërs uit Soest. In de volgende periode zette Alba tros alle zeilen bij om de gastheren van repliek te dienen. Dat deed de ploeg uit Vianen niet onaardig, want het produceerde twee doel punten. Duinkikkers voegde echter drie treffers aan het totaal toe. Achtereenvolgens Van de Vaart, Jeroen Hartman en nogmaals Van de Vaart brachten de tussenstand op 8-4. Beide ploegen moesten in dit part uitsluitingen incasseren na ruw .spel. De tijdstraffen waren netjes verdeeld, namelijk ieder twee keer. De overtalsituaties wer den maximaal benut. De Soesters hadden in de vierde periode weinig meer te duchten van Albatros. Duinkikkers profi teerde van een betere conditie en vijzelde het doelpuntensaldo flink op. Van de Vaart scoorde zijn vier de treffer van de avond. Daarna was het de beurt aan Marco Bree- mer en Pieter van Schalkwijk. Van Schalkwijk gooide twee keer raak. Het waterpoloteam van de Duinkikkers heeft de favorie tenrol voor het kampioenschap op ondubbelzinnige wijze waargemaakt. In Aqua Indoor gebruikte de ploeg van coach Lionel Thompson Albatros uit Vianen als speelbal. Het klas senverschil kwam voorname lijk in de laatste periode tot stand: 12-4 (3-2, 2-0, 3-2 en 4-0). Duinkikkers kwam evenwel moei lijk op gang in het sportieve duel met Albatros, een middenmoter. Twee minuten voor het einde van de eerste periode leidden de gas ten nog met 0-2. De achterstand werd toch nog vakkundig wegge werkt. Vincent van de Vaart bracht de spanning weer terug door de aansluitingstreffer te scoren. Cees Thie (twee keer) boog de achter stand om in een voorsprong van 3- 2. In het tweede part was het de Torenstraat 13 tandtechnisch laboratorium Voor al uw reparaties en adviezen. CE gecertificeerd. Soest - Telefoon 035 - 602 02 49 Uit altijd lastig, thuis moeten wij winnen!!! A.S. zaterdag aan de Eemweg aanvang 14.30 uur. s.v. WZ'49 - Advendo '57 De wedstrijdbal wordt aangeboden door: LINDEN BEDRIJFSKLEDING B.V. Hoofdsponsor: Procar Co-sponsor: Bosman Loodgieters BV Sub-sponsors: Bar Eetcafé d'Oude Enghe Broodje van Toontje Van Dam Sports Overige selectie ondersteunende sponsors zijn: - Linden Bedrijfskleding B.V. - Printkado Promotie/ Relatiegeschenken - Van Hengstum Apparatenbouw B.V. - Van de Meer Dakbedekkingen - Van de Munt Automaterialen B.V. - Van't Net B.V. Verhuizingen Wasiel Steitner - Wilhelm Hop en partners ASBO Groep B.V. - Bakker Bedrijfswagen Groep - Becker Int. Transport - Boutique des Fleurs - Comel Amusement Horeca - Deelen B.V. Makelaars - Esso Servicecenter Zaal - HarrieToonen Assurantiën - Hooyer Bouw en Techniek problemen met Vollkei. Met dege lijk en zakelijk spel werd de thuis ploeg opzij gezet. Daarover was Van Slooten zeer te spreken. 'De dipjes lijken voorbij. We spelen zeer constant'. STAM/SoVoCo liet zich in de eerste drie sets niet uit de concentratie halen door het 'gebabbel' aan Amersfoortse kant. Het maximaal aantal punten leek slechts een kwestie van tijd, totdat Van Brummelen geblesseerd uit viel. 'Het is heel triest. In de eer ste plaats voor hem. Verder heb ik in deze fase van de competitie twee spelverdelers heel hard no dig'. Agavs Het herenteam van Agavs heeft de eerste zware proef met glans door staan. In de Banninghal klopten de Soesterbergers de nummer twee Oberon vrij simpel met 4-0 (25- 19, 25-21, 25-23 en 25-15). De ploeg blijft door het resultaat op het vinkentouw zitten. Na de komende twee wedstrijden kan Agavs de balans gaan opmaken. Onder toezicht van notaris R.E. Schippers heeft voetbalvereniging SO Soest haar tweede trekking van de jubileumloterij gehouden. De hoofdprijs van deze trekking was een fiets die gewonnen werd door de heer B. Holwarda met zijn ge lukkige lotnummer 760. De overi ge winnende getallen waren 35, 50, 63, 98, 135, 205, 223, 299, 460, 633, 658, 815, 860 en 1110. De bekendmaking van de uitslag van de derde trekking is op vrijdag 2 maart. Uiteindelijk wordt in de jubileummaand mei met de vijfde en laatste trekking de hoofdprijs verloot. De winnaar zal dan een auto ontvangen. Denise van Rouwendaal en Mi- chael Maassen hebben zich ge plaatst voor de NK sprint dat dit weekeinde in zwembad Aquarena in Emmen gehouden gaat worden. Van Rouwendaal mag zich met de juniorentop meten op de vijftig meter vrije slag. De zwemster van de Duinkikkers dwong plaatsing af door een tijd te zwemmen van 30.35 seconden. Maassen komt in Drente uit op de vijftig meter schoolslag na een tijd van 33.75 seconden. Linda Ellenbroek vindt een gaat je in de afweer van Dinto dat de thuisserie van Stam/SoVoCo niet kon doorbreken. Foto: Herman van Dam Eerst volgt het uitduel tegen kop loper Wilhelmina, nog wel, daarna ontvangt de ploeg Unicornus, dat eveneens meedoet voor het kam pioenschap. De Bunschoters waren drie weken geleden nog verantwoordelijk voor de uitschakeling van de Soester bergers in de beker. Unicornus bleek toen met 0-3 te sterk. Het wordt dus alles of niets. Met die instelling ging de ploeg ook de wedstrijd in tegen Oberon. Zo op het oog werd het alles, want de bezoekers hadden niets in de melk te brokkelen tegen Agavs. Absolu te uitblinker was Robin Westrenen. De jonge middenaanvaller zorgde voor veel dreiging en was ook blokkerend een blok aan het Bun- schoter been. Toch kregen de Soesterbergers een flinke knauw te verwerken nadat de hoofdaanvaller van Agavs met een blessure moest uitvallen. Bo vendien kan de ploeg bij Wilhelmi na geen beroep doen op Emiel Voest die voor zijn werk naar Tur kije moet. Er gebeuren dit seizoen vreemde dingen met het eerste achttal van de Soester schaakclub. Tegen Zalt- bommel en Hilversum lagen de overwinningen voor het grijpen, maar blunders werd SSC uiteinde lijk fataal. In de confrontatie met Bussum 3 voltrok zich hetzelfde ritueel. Een zeker lijkende zege werd alsnog uit handen gegeven, 3-5. Het blundervirus bleek ditmaal kopman Gerrit Muis, derde bord speler Roderick Loeber en vijfde bordspeler Rene Molenaar te heb ben aangetast. Onbegrijpelijke misgrepen leverden drie verliespar- tijen op. Ook Henk Strating en Harry Wilting kregen een nul ach ter hun naam. De drie Soester punten werden verzorgd door Bram Otto, Johan Engelen en Koen Vegter. Daniël Stellwagen heeft voor een primeur gezorgd in de Nederland se schaakwereld. In de 63s,c editie van het Chorusschaaktoernooi in Beverwijk scoorde hij in de sterk bezette reservegroep zes punten uit negen partijen en behaalde daar mee een gedeeld vijfde plaats. Dit en een toernooigemiddelde van 2455 punten leverden hem de internationale meesternorm op. Het is voor het eerst in de geschie denis dat een zo jonge Nederland se speler een dergelijk resultaat neerzet. Stellwagen versloeg in Beverwijk twee internationale meesters en een vrouwelijke grootmeester. De schaker zal overigens binnen twee ënhalf jaar nog tweemaal de norm moeten halen om daadwerkelijk de titel van internationaal meester toegewezen te krijgen. Henriet Kuyt heeft haar Ne derlandse titel bij de senioren B geprolongeerd. Op de ijs baan van Eindhoven was de schaatsster ongenaakbaar. Op de drie verreden afstanden zet te Kuyt de snelste tijd neer. Op de vijfhonderd meter finishte ze in 48.24 seconden. Op de kilo meter sloeg de Soesterse een groot gat via 1.34.70 minuten. Daarmee was Kuyt liefst vijf tellen sneller dan concurrente Ilona de Groot. Op de derde afstand, de 1500 me ter, schaatste de Eemland-rijdster naar 2.23.52. Ook Bert van de Weerd kwam uit in de categorie senioren B. Van de Weerd eindigde als vierde in het klassement. Een podiumplek had er ingezeten voor Van de Weerd, maar zijn sprint verliep teleurstel lend. Op de vijfhonderd meter klokte hij de negende tijd. Van de Weerd herstelde zich enigszins op de tweede dag. Na zijn zevende plaats op de 1500 meter, besteeg Van de Weerd op de drie kilome ter zelfs het ereschavot. Zijn eind tijd op die afstand was 4.33.09 minuten. 'Het was een verhaal van de tien kleine negertjes'. Coach Hans de Rond moest zaterdag avond weer eens een blik met bankspelers opentrekken in de krachtproef met New Stars. Zijn jonge ploeg kwam duide lijk ervaring te kort om aan spraak te maken op winst in de eerste rayonklasse. In Nieuwe- gein verloor Red Stars met 87- 75. Toch voelde De Rond zich na af loop van het duel moreel de over winnaar. Zijn spelers hadden het weer geflikt om een geroutineerde opponent het vuur na aan de sche nen te leggen. En dat had de coach niet verwacht. 'Een verschil van dertig punten had ik ingecalcu leerd', zei de Soester. Bases voor die gedachte waren vier niet beschikbare spelers (Manfred Dikkers, Frank van de Wal, Mar co van Maanen en Bob Phillion - red.), hun jonge vervangers en een tweetal basketballers dat liever had toegekeken, maar toch de sportve- ters strikte. Peter van de Neut klapte anderhalve week geleden door zijn enkel en kon niet anders doen dan strompelend zijn basket balpasjes uitvoeren. De spelverde ler kwam zaterdag slechts zes mi nuten in actie. Jan van Maanen was net als broer Marco van Maanen geveld door griep. Marco van Maanen bleef thuis, Jan van Maanen startte wel. Zijn optreden was echter van korte duur. De klok gaf amper twee minuten speeltijd aan of Van Maanen hulde zich al weer in trainingspak. De Soester kwam ongelukkig terecht en liep daarbij een ernstige enkelblessure op. Van het eerste team waren er nog twee spelers over, Guido la Rose en Bob Kooter. De aanvulling kwam van junioren Tommy van Eeten, Chris Glerum en Thomas Kok en Dennis van Wijk uit het tweede van de Soester club. 'Ik geloof dat de gemiddelde leeftijd van mijn ploeg op ongeveer twin tig jaar lag', zei De Rond. Prettig verrast Hij werd prettig verrast, want de bij lange na niet ingespeelde ploeg maakte het New Stars bijzonder moeilijk. Niet lastig genoeg om in Nieuwegein de winst te pakken, maar daar maalde De Rond niet om. Hij deelde enkel en alleen complimenten uit. 'De ploeg heeft het goed gedaan. Ik kan ze niets verwijten'. Glerum was in het eer ste bedrijf al goed voor twaalf pun ten, terwijl Kok heel goed stond te verdedigen. Bij rust stond het 43-33 in het voordeel van New Stars. Het ver schil werd in de laatste minuten gemaakt door drie gelukkige drie punters van de thuisploeg. 'Van die ballen die via de ring en het bord net goed vallen'. Na de pauze bleven de gasten zeer geconcentreerd spelen, maar ze moesten het uiteindelijk afleggen tegen hun geroutineerde Nieuwe- geinse tegenstander. De uitslag en het vertoonde spel hebben de mening van De Rond bijgesteld. De coach had zich eer der in het seizoen de vraag gesteld of het niet verstandig zou zijn voor Red Stars om volgend seizoen in een lagere klasse te acteren. Hoe kan je nou week in en week uit gemotiveerd blijven als je steeds weer tegen een nederlaag op loopt? 'In sportief opzicht wil je je handhaven. Op basis van de toe komst had ik er echter wel vraag tekens bij. Na de wedstrijd van za terdag ben ik een andere mening toegedaan. Met deze jonge spelers heeft Red Stars wel degelijk een kans, ze zijn sterker dan ik dacht. Het is een verplichting aan hen om in deze klasse te blijven basketbal len'. Daar wil De Rond dus onvoor waardelijk voorgaan, maar daar voor heeft hij wel een complete ploeg nodig. 'Puur op afwezigheid van spelers heeft het team punten laten liggen'. De Rond: 'Misschien moet ik maatregelen nemen* om toch over die spelers te beschik ken. Dan heb ik het niet over de genen die al aan het begin van het seizoen een wintersportvakantie hebben gepland. Het gaat mij om minder sterke argumenten. Daar is wellicht wat aan te doen'. Lange maf, brug, vloer of tram poline. Het maakt de tur ners van gymnastiekvereniging Springbokken weinig uit. Ze zijn van alle markten thuis. Dat bewezen ze bij de regionale kampioenschappen trampoli nespringen in Bunschoten. In het vissersdorp veroverden de Soesters vijf medailles. Het aantal plakken op dit turnon- derdeel was minder dan in de voorgaande jaren, maar daarvoor was wel een belangrijke reden te noemen. Het kampioenschap werd namelijk gelijkertijd gehoüden met turnwedstrijden elders in regio Midden-Nederland, waardoor de ploeg niet op oorlogssterkte kon aantreden. Bij de meisjes waren er zelfs hele maal geen deelnemers aanwezig. De Springbokken had bij de jon gens slechts drie springers afge vaardigd. Jelle Brouwers kwam het best uit de verf en pakte een bron zen plak. Thiemo Timmers, de kampioen van vorig jaar, kon dit kunststukje niet herhalen na een misser in de verplichte serie. Hij werd vijfde voor Babak Hadjipour Ahrda. Susanne van Willigen leverde een goede prestatie door zich tussen de grote ka nonnen in op een mooie derde plaats te nestelen. In dezelf de klasse eindigden Veronie van Beek en Mante Jansma respectie velijk ais zesde en dertiende. Bij de heren ontwikkelde de wed strijd zich in een gevecht tussen clubgenoten Tjerk Egberts en Ja- cob Vriend. Uiteindelijk kreeg Vriend het goud omgehangen. Synchroon Het goud bij het synchroonsprin- gen ging voor de derde opeenvol gende maal naar Soesters. Op Van Beek en Jansma rustte een zware taak om het kampioenskoppel van vorig jaar, Van Willigen en Mayke Eichholtz, te doen vergeten. Zij presteerden niettemin boven ver wachting en versloegen onder an dere de nummers twee en vier van de individuele wedstrijd. Het gou den duo bracht daarmee het totaal op vijf medailles. ZWEMMEN Speedo-wedstrijd Duinkikkers 25m schoolslag: Sharon van Rouwend aal 25.17 (PR/3e); 25m rugslag: Sharon van Rouwendaal 24.67 (2"); 50m schoolslag: Wendy Spijker (le); 50m vlinderslag: Audrey Schellinkhout 53.07 (PR). Brent Ellemans 54.37 (disk), Connor Ellemans 52.17 (PR/ 3e); 50m rugslag: Wendy Spijker 49.71 (PR/le); lOOm schoolslag: Danielie van Tol 1.47.82 (PR), Nicky van Rou wendaal 1.55.00, Sander Pastink 1.52.31 (PR), Martijn Smeets 1.36.93 (2e); lOOm rugslag: Bó van den Hoek 1.47.25 (PR), Anne Cukier 1.39.18 (PR), Eline Schoénmaker 1.39.16 (3C), Maaike de Boer 1.35.12 (Pr/le), Brent Ellemans 1.50.44, Connor Ellemans 1.45.91, Audrey Schellinkhout 1.54.09 (PR); lOOm vrije slag: Bo van den Hoek 1.39.69, Anne Cukier 1.30.68 (PR/2e), Maaike de Boer 1.31.15 (3e), Sven van Zanten 1.39.72 (PR); lOOm vlinderslag: Danielie van Tol 2.01.73 (disk), Nicky van Rouwendaal 1.43.20 (PR/2e), Sander Pastink 1.59.37, Mar tijn Smeets 1.55.65; 200m wisselslag: Anne-Cukier 3.28.23 (PR/3e), Eline Schoenmaker 3.22.19 (PR/1C), Maai ke de Boer 3.36.01, Sven van Zanten 3.47.97 (disk). SCHAATSEN SV Eemland 500 meter: Ellen Kwantus 50.62, San ne Delfgou 46.08, Jort Fekkes 43.50; 1000 meter: Ellen Kwantus 1.44.01, Sanne Delfgou 1.32.29 (PR); 1500 meter: Jort Fekkes 2.15.40. Wie aan sport doet, leest de Soester Courant specialist in AH Wheel Drive A WD Gebr. van der Pouw Kraan bv Middelwijkstraat 40-42, Soest Automobielbedrijf Tel. 035 - 601 42 89 - Fax 035 - 602 34 31 Cofetoria en Eethuis Dagschotels woensdag Duitse biefstuk met aardappelschijfjes en rode kool donderdag Preischotel met kip weekend Warme beenham met mosterdsaus, pommes duchesses en boontjes maandag Gesloten dinsdag Gesloten Toontje verzorgt ook catering van luxe broodjes tot koud/warm buffet Bjrkstraat 7 - Tel. 601 33 37 Voor de 39s,e keer gaan me dewerkers van Soester be drijven de krachten met el kaar meten op sportgebied. Van 7 mei tot en met 14 juni staan tien avonddiensten op de agenda. Wie aan het volleybal-, het veld- en/of het zaalvoetbaltoernooi wil deelnemen, moet de ploeg(en) vóór 1 maart op geven. Het zijn opnieuw volleybalver eniging Stam/SoVoCo, de sportvereniging WZ'49 en de (zaal)voetbalvereniging SEC die hun medewerking verlenen aan de Soester Zakenkring die in 1963 begon met het organi seren van het populaire sport evenement, waarop inmiddels jaarlijks achthonderd tot dui zend werknemers zich graag in het zweet werken. De aftrap van de bedrijfssport competitie is maandag 7 mei. In sporthal Beukendal is dan de eerste van vier zaalvoetbalavon den. De drie overige zijn op 14, 21 en 28 mei. De organisatie is in handen van SEC. Dit toer nooi staat alleen open voor he renteams. Eveneens in Beukendal vindt het volleybaltoernooi plaats. Begonnen wordt op donderdag 10 mei. Na een onderbreking van twee weken zet Stam/ SoVoCo op 31 mei en 7 en 14 juni nogmaals een legertje vrij willigers in. Deelgenomen kan worden met heren-, dames- en gemengde ploegen. Zij worden per categorie ingedeeld en zo als altijd, is er ook weer een pro- motie- en degradatieregeling. Tijdens de eerste twee speel avonden komen de recreatieve teams (derde klasse) in actie. De winnaars van elke poule mogen 7 juni terug komen en spelen dan om twee plaatsen in de tweede klasse. Ook de da mesteams spelen op 7 juni, waarna de laatste avond de eer ste- en tweedeklassers te zien zijn. VVZ'49 is ook al sinds men senheugenis betrokken bij het 'werkvoetbal'. Twee dinsdag avonden, 15 en 22 mei, zijn in geruimd voor de veldvoetbal- wedstrijden. Die vinden, zoals gebruikelijk, plaats op sport park Eemweg. De ontknoping van dit toernooi is op de laatste speeldag. De meeste, zo niet alle, bedrij ven in de gemeente hebben in middels een inschrijfformulier ontvangen. Dat moet vóór 1 maart zijn ingevuld en geretour neerd aan R. Valk, Postbus 548, 3760 AM Soest. De deelne mende bedrijven krijgen in de derde week van april het pro grammaboekje in de bus. De handballers van Smeeing/ BDC wachten nog altijd op de eerste zege in het nieuwe jaar. Na een gelijkspel in de eerste wedstrijd na de verplichte win- feronderbreking volgden drie nederlagen. Zaterdagavond kon nummer vier aan de nega tieve reeks toegevoegd worden. Het Utrechtse UDSV won met 23-18. Komend weekeinde staat een be langrijk duel op het programma. In Beukendal ontvangen de Soesters de Blinkert. Deze ploeg is terug te vinden op de elfde plek van de eerste divisie. Smeeing/BDC heeft vijf punten meer bijeen vergaard en is tiende. Bij een zege is er niets aan de hand voor de ploeg, maar een dergelijk resultaat is dit jaar geen vanzelf sprekendheid. Ze zit weer in een neerwaartse spiraal, net als in de beginfase van de competitie toen Smeeing/BDC na zes duels slechts vier punten achter de naam had staan. v Daarna volgde de ommekeer door uit de vijf confrontaties liefst negen punten te pakken. De ploeg leek zelfs even uit te groeien tot een ti telkandidaat. Na de winter is opnieuw de klad erin gekomen. De Soesters missen voornamelijk de scherpte in de aanval. De Offensief zwaar teleur stellende handbalploeg krijgt daar door elke week de kous op de kop. Ook in Utrecht riepen de bezoe kers de problemen over zich af. BDC begon zeer aardig en leidde binnen zes minuten met 2-4. Daar na ging het mis. Het team grossier de in balverlies en schoot te vaak onzuiver op het Utrechtse doel. UDSV had wel een afmaker in de gelederen. De cirkelloper van de thuisploeg, goed voor zes treffers, maakte voor rust het verschil dat ook in de tweede helft nagenoeg intact bleef, 13-8. Halverwege het tweede bedrijf le ken de Soester handballers een ge weldig pak op de broek te krijgen, UDSV stond in die fase met 21-14 voor. In de resterende tijd kroop Smeeing/BDC toch enigszins dichterbij, 23-18. Dick van den Broek kan terugkij ken op een geslaagd seizoensde buut. De Pijnenburg-atleet zag een wedstrijd in Apeldoorn over krap negentien kilometer als een ideale training na een hardnekkige griep aanval. De Soester legde in een internationaal veld en passant be slag op de vijfde plaats en was daarmee de tweede Nederlander, 'Ik was niet eens echt moe, maar ik mis nog wedstrijdtempo. Daar door kon ik niet meer versnellen', luidde de reactie van de Pijnenbur ger die verder klaagde over ver krampte kuiten door het be sneeuwde parcours. Lars van den Broek viel in zijn laatste juniorenjaar net buiten het podium op de zestig meter bij de Nederlandse Indoorkampioen schappen die, vanwege het ontbre ken van een hal in Nederland, in Düsseldorf georganiseerd werd. Zijn tijd van 7.13 seconden bete kende wel een- persoonlijk record. Een lichte enkelblessure verhinder de Van den Broek van een optre den op zijn favoriete tweehonderd meter. Zijn deelname voor de NK bij de senioren komt evenwel niet in gevaar. Bewaar de Soester Courant - er komt een Logo Puzzel

Soester Courant | 2001 | | pagina 20