50-70% KORTING Visser College wil fractieassistenten ook eed of belofte laten afleggen *ie etages vol romantisch wonen! 'Oude Kerk is geen theater' The Outpost Artsenpraktijk De Linde mag uitbreiden Daniël (van de leeuwenkuil) 20-voudig in Oude Kerk tAGD DOF ERKER WINTERCOLLECTIE Hilton Ladif Spring field I MLkima-■ETfl 1 ACTUEEL Klankbordgroep begeleidt onderzoek kindervervoer PAGINA 2 WOENSDAG 7 FEBRUARI 2001 SOESTER COURANT PAGINA 3 ER TRATIEF RKER Na discussie over 'openbaarheid' f Bijna 200 bonnen op Vredehofstraat Cultuurprijs voedt oude discussie Meezing-opera in Cabrio GEHELE (Nieuw adres: Van Weedestraat 9 - naast Brana) MENU Brasserie Jester Nieuw bij project dagindeling Bestuursrechter wijst bezwaar overburen af A. v.d. Berg, niet A. v.d. Berg Witgoed specialis SOEST Voor service moet u bij ons zijn Kerkgangers schilderen bijbelverhaal Cultuurdebat Wichelroedeloper bij Spirit Correctie ur wprodukten, o.m. s produkten worden ns magazijn. ed: mm ir, ie mou- rde te aden en >er of dhr. C.A. Tak eur !04, fax: 035-60 15 648 :n enthousiaste :aak, wel een pre i kunt u vragen naar beschikt over een "hands- )p samenwerken. Een pro- taat is om snel te schakelen it het oog te verliezen, tieve opleiding op MBO-/ tal jaren relevante werk-er- inadministratie 'antwoordelijk voor de uit- ibouwen van de centralisa- enadministratie. is gericht op samenwerken iministratieve opleiding op ital jaren relevante werker- ïlen zich thuis in een omge- ng onderhevig is en waar ewenst wordt, anisatie is volop ruimte voor ilijke ontwikkeling. epaald op basis van leeftijd oed salaris is er sprake van igsregeling. Ie functie, neemt u dan con- .M. de Beer, controller, schrijf of e-mail direct uw ar Electro Automatisering E. Verduyn, postbus 1465, -mail: f.de.beer@eas.nl let College van B. en W. heeft, naar aanleiding van de recente discussies over de terinzageleg- jing van '(zeer) vertrouwelijke stukken' besloten dat voortaan ook de fractie-assistenten daarvan kennis mogen nemen. ;Ze moeten dan net als de ge- •kozen raadsleden - wel de eed 'of belofte afleggen. JDit opmerkelijke besluit staat in de twoorden van gemeentesecreta- is Wim de Kam aan PvdA-fractie- oorzitter Wil Stekelenburg, die 'over de hele kwestie van openbaar heid en vertrouwelijkheid vragen ad gesteld. Aanleiding daarvoor as het feit dat onderwijs-wethou- er Harry Witte tijdens een wijk- ivond in de Desmond Tutuschool 'de daar aanwezige ouders al (voor tijdig) had ingelicht over het zgn. jscholenbesluit, terwijl de raadsle den officieel nog van niets wisten. In een zeer uitvoerig betoog - waaruit o.a. op te maken valt dat 'het gemeentebestuur van Soest onderscheid maakt tussen vertrou welijke, zeer vertrouwelijke en su per-vertrouwelijke stukken - maakt De Kam namens het Colle ge duidelijk dat de gemeente vol gens de letter van de wet weliswaar gehouden is haar beleidsvoorne mens en besluiten in de openbaar heid te brengen, tenzij er sprake is van een aantal welomschreven (ab solute en relatieve) weigerings- gronden. In dat verband worden o.a. genoemd 'de eenheid van de Kroon' en 'de veiligheid van de staat', maar ook de financiële be langen van de overheid, de opspo ring van strafbare feiten en de be scherming van de privacy kunnen reden zijn om van openbaarheid af te zien. Uit de beantwoording en de toe lichting van De Kam komt naar voren dat het bestuursorgaan - i.c. de gemeente - uit eigen beweging informatie moet geven over het beleid (inclusief de voorbereiding!) zodra dat in het belang is van een goede en democratische bestuurs voering, maar dat er allerlei over wegingen kunnen zijn waarom dat dan toch maar niet gebeuren moet. Een schitterende collectie oud- en nieuw geloogd grenen-, kersen- en koloniale meubelen. In een unieke sfeer gepre senteerd, met bijpassende bankstellen, fauteuils en woonaccessoires! T graiis BEZORGING V| in Nederland. 3 JAAR GARANTIE op nieuwe meubelen. Bezoek onze showroom of bel ons voor een folder! ROMANTIEK IN PUUR NATUUR Industrieterrein 'De Slenk' Cannenburgerweg 14 - 's-Graveland Tel. (035) 656 40 02 - Fax 656 40 01 ROYAL ARROW TEAKHOUTEN TUINMEUBELSHOW! De speelruimte die het gemeente bestuur daarvoor van de wet krijgt wordt kennelijk optimaal benut, o.a. omdat het College in geval van twijfel zelf de 'belangenafwe ging' maakt. Vaagheid Ook staat De Kam uitvoerig stil bij wat de Gemeentewet opmerkt over het 'openbaar belang', dat 'noodzakelijkerwijs een zekere vaagheid in zich bergt'. Onder streept wordt nog eens dat een raadslid geen 'individueel' recht op informatie heeft en dat de raad, als dat recht wel toepasbaar is, niet kan eisen dat de gewenste infor matie onmiddellijk wordt verstrekt. Dat kan gerust een aantal dagen, een week of zelfs maanden du ren... De Kam stelt verder nog vast dat sommige raadsleden de neiging vertonen om informatie te vragen die los staan van de controle op het College en de verantwoor dingsplicht die het dagelijks be stuur nu eenmaal heeft, maar dat ze proberen het dagelijks bestuur ie beïnvloeden voordat er besluiten genomen worden of standpunten ingenomen. 'Ze proberen mee te sturen op momenten dat het Col lege aan zet is.' Dat valt wellicht politiek te begrijpen, aldus De Kam, maar het staat op gespannen voet met de geldende spelregels van de democratie. En een raads lid dat geen stukken krijgt op het Niet minder dan 198 automobilis ten zijn zondagmiddag op de Vre dehofstraat betrapt op het over schrijden van de snelheidslimiet van 50 kilometer per uur. Tussen kwart voor twee en half vijf. pas seerden zij de radar van de politie, zodat zij binnenkort in hun brie venbus een bon kunnen aantreffen. De bestuurder die met een 'gange tje' van 81 kilometer per uur pas seerde, maakte het het bontst. De 1823 andere automobilisten bleven onder de limiet. met ruim imerken, inkel een 1 m/v het een dan naar w.veld-int.nl Wat het gemeentebestuur zich in elk geval kan aantrekken van de discussie rondom de uitrei king van de Cultuurprijs is de (herhaalde) roep om een 'echt' theater in Soest. Sommige deelnemers verwachten daar van een heilzame impuls voor het plaatselijk culturele leven, dat nu eigenlijk niet van de grond kan komen. Of dat in derdaad te wijten is aan het ge mis van een goed geoutilleerde 'cultuurtempel' - daarover lo pen de meningen uiteen. Nogal wat gespreksdeelnemers maakten duidelijk niet zo geïmpo neerd te zijn door het culturele aanbod in Soest. 'Er gebeurt zo weinig', stelde gespreksleider Wer- ner Paans aan het begin vast, hoe wel die opmerking vermoedelijk was bedoeld om tegenspraak uit te lokken. Paans suggereerde ook even dat Soest het te veel van ama teurs moet hebben, maar volgens sommigen kon dat de reden niet zijn dat Soest zo weinig culturele uitstraling heeft. Een van de aan wezigen onderstreepte nog maar eens dat Soest nu eenmaal de makke' heeft van de nabijheid van Amersfoort, Hilversum, Utrecht en zelfs Amsterdam, met een veel groter en gevarieerder aanbod en aanzienlijk betere accommodaties dan Artishock en C-drie. In Soest moet je niet wezen voor een 'avondje uit', en daarom blijft het ■culturele klimaat hier zo halfslach- :ig- Anderen wezen erop dat het, met name voor koren, orkesten en an dere muzikale ensembles, in Soest echt maar 'behelpen' is. Meestal nemen de musici voor een uitvoe ring hun toevlucht tot een kerkge bouw dat daarvoor doorgaans to taal ongeschikt is. 'Dan zit je in die prachtige Oude Kerk, maar dan moet de verwarming uit omdat je anders niets kunt horen, en dus zit je vervolgens in de kou, en koffie is er ook niet...' Dat Soest met z'n 46.000 inwoners geen fatsoenlijk theater heeft wordt hier en daar duidelijk gevoeld als een regelrech te schande. 'Mooie entourage' Wethouder Blommers (WD) - die niet alleen over de cultuur maar ook over de financiën in Soest gaat - hield zich wijselijk op de vlakte. Haar collega Harry Wit te (Gemeentebelangen) wierp ech ter tegen dat de Oude Kerk vol gens hem juist 'een hele mooie entourage' is, en dat daar best wat meer op cultureel gebied zou mo gen of kunnen plaatsvinden. 'Er loopt hier heel wat rond', aldus Witte. Soest is door zijn ligging in derdaad niet geschikt voor een grootschalige theatervoorziening, benadrukte hij. 'Dat lukt gewoon niet, omdat we te weinig mensen hebben om het te vullen.' Volgens anderen is er echter geen gebrek aan activiteiten en is het alleen maar een kwestie van (politieke) wil. Oud-wethouder Frans Kingma had daarvoor al vastgesteld dat de gemeente in feite de enige substan tiële- cultuursponsor van Soest is. Hij was niet tegen bedrijfssponso- Er komt een 'meezing-opera' in het Cabrio-openluchttheater. Cultuurprijswinnares Berna Kousemaker maakte dat vrij dagavond bekend na ontvangst van de envelop met 2500 gul den. 'Ik heb nu wat geld, dan kunnen we er vast nog wat meer van maken,' aldus de Soester sopraan en Cabrio- voorzitter. Ze noemde 17 juni - mits het weer meewerkt - als datum voor de meezing-opera, waarmee Cabrio volgens haar iets 'terug wil doen' voor het Soester publiek, dat haar en het openluchttheater heeft genomi neerd. 'U kunt dan allemaal ko men meezingen.' ring, maar waarschuwde tegen al te veel optimisme. 'Je weet toch hoe dat gaat: ze zeggen vijfentach tig keer nee, en pas de zesentach- tigste keer: nou, vooruit dan 'maar...' Volgens Kingma heeft Soest nu eenmaal geen geld óver voor de cultuur. "Het is allemaal net krap an, maar het zou ook leu ker, eenvoudiger en nieuwer moe ten zijn. 't Is allemaal zo van het bekende. Waarom bijvoorbeeld geen jazzconcert hier in het ge meentehuis, in plaats van Artis hock...?' In de Oude Kerk zou vol gens hem ook meer kunnen ge beuren 'maar meestal staat hij leeg'. Omslag in het denken Artishock-voorzitter Erik van Veldhuizen vond Soest 'cultureel passief of zelfs 'verschrikkelijk a- cultureel'. Hij meende dat het ge meentebestuur zich daarover zo langzamerhand maar eens zorgen moest gaan maken en initiatieven moest nemen om bij de bevolking een 'omslag in het denken' - liefst al tijdens de opvoeding - te be werkstelligen. Inleider Ton Herstel was minder zwartgallig en veron derstelde dat er - sinds de drogis terijketen het Kruidvat al tien mil joen cd's van Bach heeft verkocht - 'ik heb ze nu ook compleet' - toch ook in Soest wel genoeg be langstelling voor de cultuur moest zijn. Toon Kort. directeur van C-drie (het cultureel centrum), stelde ook vast dat het 'bruist' in Soest, zij het niet voor een avondje-uit. C-drie is daarvoor volgens hem te klein en mist nu eenmaal de ambiance, maar het biedt wél een goed pro- gramma. Hij zou er graag een 'huis van de kunsten' van maken en wil met alle 'amateurs' van Soest in gesprek gaan om voortaan hun uit voeringen in C-drie te geven. In elk geval, vond iemand op de tri bune, moet om te beginnen daar de volgende cultuurprijs maar eens worden uitgereikt. door hem gewenste tijdstip, kan hoog of laag springen, maar als de verantwoordelijke wethouder ge dekt wordt door een meerderheid van de raad heeft zo'n raadslid geen sanctiemiddel om het af te dwingen. Daarbij spelen - of men het leuk vindt of niet - politieke afwegingen nu eenmaal hun rol. Kiezersmandaat Het opmerkelijkst is het besluit van B. en W. over het inzagerecht van de fractieassistenten. Dat zijn doorgaans geïnteresseerde leden van de politieke partijen - die. meestal ook op de kandidatenlijst staan en ook vaak 'beoogd' opvol ger zijn - maar het zijn géén geko zen volksvertegenwoordigers, zoals de 27 beëdigde raadsleden met een authentiek kiezersmandaat. Door ook deze 'medewerkers' deze rechten te verschaffen ver schaft de raad - als de politiek het er tenminste mee eens blijkt te zijn - ze nagenoeg dezelfde status als de gekozen raadsleden. Elk van de zeven fracties heeft één fractieas sistent - sommige fracties hebben er zelfs twee! - dus niemand moet vreemd opkijken als Soest binnen kort over een 'gemeenteraad' van om en nabij de veertig 'leden' lijkt te beschikken. Er zijn mensen die daar wakker van liggen... 39,6618,- Knoflookchampignons met groene kruiden of Venkelsoep met ci ab of Gegratineerde zalm met geitenkaas Lamsstoofschotel met couscous of Meervalfilet met dragonsaus of Wildpeper Notentaart of I Jstruffel met tompouce van kruidkoek of Koffie of thee met bonbons Soesterbergsestraat 188, Soest Telefoon 035-603 60 10 Ruimschoots parkeren. Van maandag t/m zaterdag reserveren gewenst Wellicht heeft men al het één en ander gelezen over het pro ject dagindeling 'Het is tijd voor nieuwe afspraken in onze samenleving'. Dat project heeft als doel het mogelijk te maken om arbeid, zorg en ontspan ning beter te combineren. In de praktijk vraagt dit om een goe de planning, immers tijden van werk, school enzovoort zijn vaak niet optimaal op elkaar afgestemd. Hiervoor moeten oplossingen ko men, maar die oplossingen komen niet vanzelf. Daarom is het nood zakelijk dat verschillende organisa ties en andere belanghebbenden inspanning verrichten, van school tot sportvereniging en van ge meente tot ouders. De eerste stap is inmiddels gezet door middel van een aantal georganiseerde activitei ten vanuit Stichting Balans en Cul tureel Centrum C-drie. Deze acti viteiten vormen het begin van de 'flexibele opvang'. Mogelijkheden Als nieuw onderdeel is Stichting Balans in samenwerking met de gemeente Soest een onderzoek gestart naar de vraag en mogelijk heden voor aanvullend kinderver- voer. Het aanvullend kinderver- voer wil vervoer bieden voor kin deren van school naar hun na schoolse activiteiten en daarvan daan naar huis. Verkeersadviesbu- ro Diepens en Okkema voert het behoefteonderzoek uit en geeft deskundige begeleiding. De bedoeling is nu een klankbord groep op te zetten om de belang hebbenden te betrekken bij het behoefteonderzoek. De klank bordgroep heeft de volgende func tie: wat zijn de belangrijkste wen sen en verlangens voor kinderver- voer? Hoe vinden ouders dat kindervervoer georganiseerd moet worden? Welk vervoer of welke zorg is het meest nodig en welke minder? Wat kunnen ouders sa men of wat moet via bedrijven? Alle ideeën zijn welkom. Deelnemers Wie kunnen er deelnemen aan de klankbordgroep? Uiteraard ouders die interesse hebben, maar ook de professionals, zoals leidsters van de Buitenschoolse Opvang, leerkrach ten, sporttrainers, activiteitenaan bieders, etc. De voorkeur gaat uit naar een groep van ca. 25 betrokken men sen. Men kan zich tot en met 12 februari 2001 telefonisch opgeven bij S. de Clippelaar, Stichting Ba lans. De éénmalige bijeenkomst vindt plaats op dinsdagavond 13 februari om 20.00 uur bij Stich ting Balans, Molenstraat 142 (8B6017615). Huisartsenpraktijk De Linde kan haar praktijkpand aan de Lindenlaan in Soest binnen kort gaan uitbreiden. Dat be sloot de Utrechtse bestuurs rechter dinsdag. Een overbuur man van de praktijk, A. Hil- horst, spande vorige week een rechtszaak aan tegen de uit breiding van het praktijkpand. De gemeente gaf in november een bouwvergunning af voor de ver bouwing van de praktijk. Hilhorst vroeg de rechter om die vergun ning te schorsen. Samen met zijn buurman is hij van mening dat de verbouwing de uitstraling van het pand als woonhuis te zeer zal aan tasten. De advocaat van Hilhorst, mr. D. van Loon, voerde aan dat de praktijk in 1975 door dokter Chavannes is begonnen als een praktijk aan huis. Maar inmiddels zijn in het pand drie huisartsen gevestigd, die volgens Van Loon samen twee praktijken hebben. Hij vond dat, zeker na de verbou wing, gesproken kon worden van een 'klein medisch centrum'. Daar voor is geen plaats midden in een woonwijk, stelde hij. Hij wees erop dat door de verbouwing de voor gevel van het praktijkpand zo'n acht meter zal worden uitgebreid. Zijn cliënten vrezen dat hun uit zicht daardoor aanzienlijk achteruit gaat. Bovendien voorzien zij par keerproblemen, omdat er volgens hen te weinig parkeerplaatsen bij het verbouwde pand zijn. Daar naast stelde Van Loon dat de ge meente ten onrechte vrijstelling van het bestemmingsplan had ver leend voor de verbouwing. Volgens hem betekende de ver bouwing dat de functié van het pand zou veranderen van woon huis naar bedrijfspand. En daar mee zou de gemeente woonruim te onttrekken aan het bestand van huizen, stelde hij. Dat mag niet zomaar en al helemaal niet gewoon via een vrijstelling, meende hij. Maar M. Panday wees er namens de gemeente op dat de zolder van het praktijkpand nog steeds als woonruimte wordt verhuurd. Vol gens hem veranderde er dus niets aan de bestemming van het pand en werd het pand ook niet aan het woonruimtebestand onttrokken. De raadsman van de artsen, mr. A. Belt, ontkende dat er sprake zou zijn van een 'medisch centrum'. Zijn cliënten werken alledrie part time en zouden samen niet meer dan anderhalve praktijk hebben. Volgens hem was er dus weinig veranderd ten opzichte van de be ginsituatie. Wel zou de verbouwing belangrijk zijn voor de artsen, om dat een van hen praktijk houdt op de eerste verdieping, wat voor sommige patiënten erg onhandig is. Bovendien zou het pand hoog nodig opgeknapt moeten worden om al het achterstallige onderhoud weg te werken. Belt weer erop dat uitstel van de verbouwing grote problemen zou opleveren voor de artsen, omdat het zeer moeilijk is om vervangen de praktijkruimte te vinden. Daar om deed de rechter eerder uit- De huisartsenpraktijk aan de Lindenlaan, waarvoor volgens de rechter terecht een bouwvergunning is verstrekt. Foto: Soester Courant spraak dan gebruikelijk is. Volgens haar had de gemeente juist gehan deld door een bouwvergunning af te geven voor de verbouwing. MLtdmo MUcitntr Mikimo MikUntr Mikimo waar kleren kiezen kinderwerk is '''fffi&gj S VAN WEEDESTRAAT 61 SOEST Mikimo Mikientr Mikimtr Mikimo Mikimo Tijdens de uitreiking van de Cultuurprijs kwam een pijnlijk misverstand aan het licht, waar van met name de redactie van deze krant het slachtoffer was geworden. Bij de genomineer den stond ook de naam van mevrouw A. v.d. Berg. Dat was niet, zoals wethouder Blom mers nog maar even onder streepte, het jurylid Ali v.d. Berg (beeldend kunstenaar), zoals eerder in deze kolommen verondersteld, maar Ank v.d. Berg, o.a. muzikaal actief in het Soester Muziekgezelschap. Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35 a Tel. 035 - 602 93 60 In de Oude Kerk aan de Toren straat zijn nog twee weekein den de 20 schilderijen te zien, die een tiental kunstzinnig on derlegde kerkgangers heeft ge maakt over Daniël, de bijbelse profeet die vooral bekend is doordat hij volgens de overle vering zowel het verblijf in een leeuwenkuil als in een vurige oven overleefde en zich op een dieet van water-en-brood ook nog kipolekker voelde. De ex positie is de komende twee weekeinden nog te bezichtigen. Een tiental schilderende Soesters, meelevend in of rondom de Oude Kerk, heeft meegedaan aan deze derde thema-expositie die een ini tiatief is van de commissie Kerk en Cultuur en de commissie Gemeen tetoerusting van de Samen op Weg-kerk in Soest-Zuid. Ze lieten zich inspireren door de bijbelse fi guur Daniël en zijn lotgevallen. In twee voorgaande thema-exposities ging het om Daniëls collega-pro feet Jona en hét beroemde bijbel se liefdesverhaal dat geboekstaafd is in het Hooglied. De kunstenaars - op één uitzon dering na 'oprechte amateurs' - lieten zich onlangs eerst uitgebreid informeren door ds. Jaap Huis man, die de figuur van Daniël op een speciale avond historisch en theoiogiscn voor nen uituiepiw. Daarna togen ze aan het werk, met als resultaat dat de schilderijen al lemaal zeer 'vers' genoemd kun nen worden. Het niveau van de kunstwerken varieert nogal, maar volgens kenners is het in het alge meen heel goed. 'Het is in elk geval geen artistiek geprutsel,' vindt Mint Faas, die zelf met een opvallend drieluik van fresco's aanwezig is. In de Oude Kerk moeten destijds ook fresco's te bewonderen zijn geweest, 'van engelen met pruiken', zoals ze vol gens de 19e-eeuwse Soester histo ricus ds. J.J. Bos werden aange- Een 'Daniël-schilderij', zoals te zien in de Oude Kerk. Foto: Soester Courant. duid. Volgens Mint Faas gaat het vooral om de intentie, en niet om het kunstzinnig gehalte. 'Alle schil derijen zijn 'integer' gemaakt.' De kunstwerken zijn nog twee weekeinden te bewonderen. Op zaterdag is de Oude Kerk daar voor speciaal geopend van 14:00 tot 16:00 uur; op zondag is er na afloop van de kerkdiensten nog een 'kijkuur'. AUTOBEDRIJF compleet SUZUKI-onderhoud 50 goed gebruikte SUZUKI's grote showroom SUZUKI in Soest? Verkerk! Eigendomweg 2a Soest Telefoon 035 - 60136 82 Er lopen in Soest twee duidelijke soort cultuurdragers rond. Aller eerst een hoofdklasse van deelne mers die creatief zijn en ernaar streven hun ideeën en talenten aan het publiek te tonen. Dankzij hun zang, dans, films, exposities, voordracht, schrijfsels, etc. valt er heel wat te beleven bij ons op Soest. Voor hun activiteiten en uitvoeringen, zei Ton Herstel, moet het gemeentebestuur gel den beschikbaar stellen en zich niet bemoeien met de inhoud. Hij verwees hierbij terecht naar Thorbecke. Bovengenoemde kunstenaars en kunstenmakers waren tijdens de feestelijke uitreiking van de Cul tuurprijs 2000 op vrijdagavond 2 februari karig vertegenwoordigd. Ze hadden blijkbaar wel wat an ders te doen en zijn met name in een politieke discussie weinig geïnteresseerd. Twee aanwezigen vertelden dat ze de bon, waarmee men de kandidaten voor de Cul tuurprijs vorig jaar kon nomine ren, geen enkele keer in de ge meentekrant hadden zien staan, laat staan gelezen. Wie leest nou ook dat onleesbare, ouwerwetse blaadje 'Op 't Hoogt'? Kampioen van de hoofdklasse cultuurdragers werd Berna Kousemaker, drijvende kracht achter het openluchttheater Ca brio. Een terechte winnaar. Luis ter volgende week zondagmiddag naar haar op Radio Soest, als ze als zangeres optreedt in 'Chez Jacques'. Ze kreeg in de raadzaal een verdiende ovatie (zie elders in deze krant). Deze cultuurdragers hebben het niet makkelijk in Soest. De subsi dies zijn vaak (vergelijk dat eens met de sport) niet toereikend, de sponsors schaars. De toneelvere niging De Rietpluim bijvoor beeld zou graag in C-drie willen optreden, maar de zaal is te duur. De club bestaat al dertig jaar, maar heeft nog nooit subsidie aangevraagd. Hoe doe je zoiets? Hoe werkt dat? Een Soester Cul turele Raad zou onder meer op dit terrein uitstekende diensten kunnen verlenen. De directeur van C-drie/Openba- re Bibliotheek heeft daar uitge sproken ideeën over. En plannen om van het gebouw De Willaert een "Huis van de Kunsten" te ma ken. Alleen: hoe breng je dat over bij de politiek en wie pikt het op in het gemeentehuis? Welke poli tieke partij maakt in zijn komen de verkiezingsprogramma cul tuur eens speerpunt van beleid? Er is, om maar wat te noemen, grote behoefte aan een fulltime 'bedrijfscontactfunctionaris' voor Kunst Cultuur in het gemeente huis. De tweede groep cultuurdragers heeft het een stuk gemakkelijker. Ook zij waren vrijdagavond mini maal vertegenwoordigd. Een me vrouw klaagde steen en been dat zij voor een deftig avondje-uit he lemaal naar Baarn, Amersfoort, Hilversum of Utrecht moest rei zen. Voor haar was de Oude Kerk te koud, C-drie te klein en Artis hock te donker. Hoe houd je deze mensen in Soest, want je kunt ze niet missen. Binnenkort gaat de jury van de Cultuurprijs 2000 o.m. de discus sie, die vrijdagavond voorzichtig op gang is gekomen, evalueren met de wethouder. Het kan niet zo zijn dat we, na deze waardevol le impuls, volgend jaar nog geen stap verder zijn gekomen. De tijd is rijp, het debat moet doorgaan. Spirit Soest heeft op woensdag 14 februari een bijzondere gast. Lex v.d. Plas brengt zijn wichelroede mee. De bezoekers mogen een foto meenemen en met behulp van de wichelroede zal hij proberen daarbij een boodschap door te ge ven. Hij heeft ook nog een aantal handige 'Klazien uit Zalk'-tips. Pen en papier meenemen is dus raadzaam. De bijeenkomst wordt gehouden in Arkadi, F.C. Kuyper- straat 24. Aanvang: 20:00 uur. Toegang: 7,50. Reserveren: ®6021962. Uit de berichtgeving in de vorige Soester Courant (31 januari) - onder de kop 'COB maakt gebruik van recht van reactie' - zou kun nen worden opgemaakt dat dhr. A. v.d. Burgh in de raadscommis sie SOWM namens de Commissie Ouderenbeleid heeft gesproken. Dat is een misverstand. Dhr. V.d. Burgh hecht eraan nog eens te on derstrepen dat hij op dat moment nog geen lid van de COB was en dus uitsluitend op persoonlijke ti tel sprak. Waarvan akte (red.).

Soester Courant | 2001 | | pagina 4