eicperl NBvP/Vrouwen van Nu in Soest: saamhorigheid én gezelligheid MOOISTE U SUPER ORDE LIG! expert SCHOEMAKER Huis@zekerheiD laardij! \r> o Gardena-superbeker voor Provak Ceelen Soest Boni-supermarkt beloont Valentijnswensen INFORMATIE OVER VOORTGEZET ONDERWIJS Middelman O -r WOENSDAG 7 FEBRUARI 2001 SOESTER COURANT PAGINA 7 Hotte, oogarts jachttijden! vijskeuringen. IS BAARN Een komedie van Noël Coward met Trudy Labij in de hoofdrol roorstelling ruari 2001 20.15 uur 050 ma-vr 10.00-13.00 uur oor de voorstelling Saxo VW Polo Ford Fiësta Peugeot 206 3 km69.- :l. 400 km175,- rsmakelaardij.nl DUTCHTOIUE ALLIIU 180 NOKIA 8210 BESTE SERVICE RUIME KEUS LAAGSTE PRIJS Lezing: 'Van je familie moet je 't hebben' Sportprogramma 'Blauwe' rijder negeert rood Gefeliciteerd namens QJReklame Soest VBO MAKELAAR Beste Provak-zaak van 2000' Medium bij PASO Menne draagt voor in De Klarinet Thuiszorg Bewaar de Soester Courant - er komt een Logo Puzzel Bijzondere ledenvergadering op 14 februari Kans op 1 minuut gratis winkelen Wie vergelijkt leest de Soester Courant ■■xrm- auping aula an 53 CB Baarn /olgens afspraak 5 - 542 49 15 mm Soest-Tel. 035-6011018 s kleurenbrochure die schijnwerpers zet, biedt He ingrediënten voor :oop! Bel voor een otaxatie 035-6016251. tie met zonnige tuin ïeft een luxe keuken en dub- ^ping. De dakbedekking, c.v.- vernieuwd. Indeling: begane en hal. 1e verdieping: woon- irnieuwde, lichte keuken met kookplaat, afzuigkap, oven en -hterzijde, toilet bergkast met I- 2e verdieping: overloop, 1 terzijde (oorspronkelijk 2), 1 igentijdse badkamer in lichte d, vaste wastafel en 2e toilet, aervlakte 152 m2. ing met vrijstaande r liefst 470 m2! Op loop- sgebied "Pijnenburg". Deze ite geschikt voor een klein zich een knusse woonkamer lodeme open keuken met /voning op de b.g. over een ner met douchecabine, vaste (ken bereikt u via een over- jkeuken met vliering dateert ale verwarming en a.s. voor bereikt u de eerste verdie- Irne slaapkamer, bergruimte 3 ca. 4 x 6) beschikt even- Bouwjaar ca. 1915, inhoud nbiketel (1996), bouwkundig an onderhoud. fow met zeer grote ruim perceel van 765 m2 louwd in 1978 en rustig gele- inhoud van de woning 'penbaar vervoer en diverse 3n liggen binnen handbereik, obenis, trap naar de 1e ver- •rote woonkamer met parket- naar de tuin. Open woon- ken is tevens via de hal te n de voorzijde met inbouw- achterzijde. Badkamer met en a.s. wasmachine. Verd.: ipkamer met inbouwkast en x 3,5 m), achterslaapkamer 1 ™et c-v.-ketel, elektrische 3. Het dak is geïsoleerd. www.expert.nl TIJDELIJK 2 MAANDEN EXTRA BELBUNDEL CEEN AANSLUITKOSTEN! Ultraklein en licht (slechts 79 gram!) Trilfunctie en spraakherkenning Verwisselbaar frontje l.c.m. 1-jarig Dutchtone Allin 180 abonnement slechts 45,- per maand Incl. 180 belminuten per maand (te gebruiken voor bellen j naar vast, mobiel, in/naar buitenland, voicemail en SMS) ckiKDtone LAAGSTE PRIJS GARANTIE BURG. GROTHESTRMT 9, SOEST, TELEFOON 035 - 601 03 44 %Ds. J.L. v.d. Eijk. •Toen vader en moeder ziek wer den en kort na elkaar overleden, Sjphden mijn broer en ik heel die ük1 alleen voor alle extra zorgen. Mijn zus uit X liet het helemaal Afweten. Het is beter dat ik haar voorlopig niet zie!' Heeft de zus uit ÏJC,een goede reden gehad? Kreeg HP een eerlijke kans om zorg te agen? Was de relatie al eerder stoord, of had de gewraakte zus Jen om het af te laten weten? Ieder mens is een zoon en een "achter. 'De mens' bestaat niet! fensen zijn mannen of vrouwen, aderen of kinderen, broeders of asters. Mensen staan met elkaar in gegeven relaties. Zij leven en schenken leven en sterven. Samen vormen zij hét weefsel van de uni versele gemeenschap, waarin zij slechts vrij en autonoom kunnen léven in het doen van recht en lo yaliteit jegens elkaar. Naar deze dimensies van het be- - met name familierelaties - is veel onderzoek gedaan door de istherapeut Ivan B. Nagy. Een ital pastores in Nederland heeft zich ook laten scholen in zijn ont- pkkingen. De inzichten van Nagy ïlpen hen in pastoraat en verkon- liging en zijn voor iedereen eiend genoeg. Gebruik makend van zijn ontdekkingen kan men "ijken naar onze samenleving, aarin mensen ouder worden dan erheen en er steeds meer oude re mensen zijn. Welke rol hebben jlwassen kinderen voor hun iders en wat betekenen oud ge erden ouders voor hun kinderen? Ds. J.L. van der Eijk, pastor van de Bergkerk in Amersfoort, be handelt dit onderwerp tijdens een bijeenkomst op maandag 12 fe bruari in de Julianakerk, Juliana- laan 19. De avond is georganiseerd door de beraadsgroep Vorming en Gemeentetoerusting van Samen op Weg Soest-Noord. Informatie: ©6012531. VRIJDAG 9 FEBRUARI Tafeltennis 20:00 uur Veluwe 3-Shot (Apeldoorn) Volleybal 21:00 uur Wilhelmina-Agavs (Amersfoort) Basketbal 2,1:00 uur Juventus-Red Stars (H) (Schiedam) Korfbal 19:20 uur Altius 3-EemvogeIs (Kortenhoef) Voetbal 14:30 uur WZ'49-Advendo'57 (Eemweg) 14:30 uur DVSA-Hees (Amer- ongen) 14:00 uur SEC-DOS (Bosstraat- West) Volleybal 17:00 uur Lycurgus-STAM/ SoVoCo (D) (Groningen) 17:00 uur STAM/SoVoCo (H)- Vollkei 3 (de Bunt) Waterpolo 20:00 uur Aalscholver-Duinkik- kers (Almere) ZONDAG 11 FEBRUARI Basketbal 18:30 uur New Stars-Red Stars (D) (Nieuwegein) Handbal 13:45 uur Smeeing/BDC-de Blinkert (Beukendal) Voetbal 14:00 uur SO Soest-Omniworld (Bosstraat-Oost) 14:00 uur SEC-Hertha (Bos straat-West) MAANDAG 12 FEBRUARI Bowling 19:30 uur Competitie Soester Bowling Vereniging, ook op dins dag (C-drie) Een Hilversummer maakte zon dagochtend rond vier uur een duur ritje door Soest. Agenten zagen dat hij op de Birkstraat het rode licht negeerde en zetten de achter volging in. Op de Koningsweg hielden ze de 57-jarige man aan en stelden ze vast dat zijn adem naar alcohol rook. Uit de analysetest bleek dat de man tweeënhalf keer zoveel aan Bachus had geofferd als voor een weggebruiker maximaal is toegestaan. Omdat hij toch was gaan rijden, werd hem dat voor de volgende vijf uur verboden en kreeg hij een boete van 900 gul den. Daar bovenop komt nog een rekening van 180 piek, omdat hij niet was gestopt voor het rode licht. ONROEREND GOED HYPOTHEKEN VERZEKERINGEN Huis en Zekerheid: Soesterbergsestraat 613768 EB Soest Tel. 035-602 9061 Fax 035-602 9085 C' 1: Provak Ceelen, de bekende ge- reedschappenwinkel aan de Soesterbergsestraat, is vorige week door Gardena uitgeroe pen tot de beste Provak-zaak van het jaar 2000. Eigenaar Cor Ceelen kreeg een fraaie beker aangeboden. De superbeker, overhandigd door de heren Knijff en Reebergen van Gardena, werd uitgereikt wegens uitzonderlijke verkoopprestaties in dit bekende merk tuinartikelen. Innovatief en creatief waren de sleutelwoorden bij deze jaarlijkse uitreiking van de trofee onder de Provak-zaken. Ook vakkennis speelt een belangrijke rol. Over vakkennis beschikt men wel bij de Provak-zaken, maar in Soest leek het wel of het team een speciale studie van het merk Gardena had gemaakt. Vrijwel alle bekende ar tikelen van dit merk tuingereed schap zijn in het assortiment in Soest vertegenwoordigd. Cor Ceelen zet hier wel zelf een kanttekening bij. 'Natuurlijk heb ben we met een uitgebreid Garde- Cor Ceelen (r.) ontvangt de su perbeker uit handen van de heren Knijff en Reebergen van Gardena. Op maandagavond 12 februari is het medium Jackey v.d. Berkt te gast bij PASO. Zij doet daar hel derziende waarnemingen aan de hand van voorwerpen. De bijeen komst begint om 20:00 uur in 'De Vriendschap', Nachtegaalweg 8A. Toegang: leden 2,50; niet-leden 7,50. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. LJ Licht- en krachtinstallaties Telefoon (035) - 601 30 14 Op dinsdag 13 februari zal Jan Menne in de grote zaal van De Klarinet een voordracht houden over karakteristieke Soester straten en thema's, zoals Birkstraat, de Oude Linde wee(n)t, het Gilde, de Oude Kerk, pastoor L. Rademaker (Soesterberg), Olijkeweg, het Lij kenhuisje (Soesterberg) en Molen straat. Dit is slechts een greep uit de vele onderwerpen die hij zal behandelen. Niet alleen voor oude Soesters, maar ook voor nieuwe inwoners een goede gelegenheid om Soest en Soesterberg (nog) beter te leren kennen of om oude herinneringen op te halen. De bijeenkomst begint om 14:30 uur; de zaal is open vanaf 14:00 uur. De toegang is gratis, terwijl elke bezoeker getrakteerd zal wor den op koffie. De organisatie is in handen van de evenementencom missie van de K.B.O. (Katholieke Bond van en voor Ouderen) Soest/Soesterberg. na-assortiment vrijwel alles voor de tuinliefhebber in huis. Als je je eenmaal sterk hebt gemaakt voor een merk, kun je dat niet zomaar verminderen. Denk bijvoorbeeld eens aan de combisysteem-stelen. Eenmaal zo'n steel in huis wil je dat ook kunnen uitbreiden met andere producten die op de steel passen. Hetzelfde geldt ook voor de sproeiproducten: veel geïmi teerd, maar nog nooit geëvenaard. Zo hebben we al jaren besproei ingstechniek in huis. Af en toe moet men wel eens wat vervangen maar nog belangrijker, wil men dit systeem ook kunnen uitbreiden. Zo ontstaat er een steeds hechte re hand met een merk of leveran cier.' Dat dit beloond zou worden met deze schitterende beker had nie mand in Soest verwacht. De heer Knijff van Gardena benadrukte nog eens dat creativiteit hier zeker een rol in gespeeld moest hebben. Altijd overzichtelijke en klant vriendelijke presentaties, aantrek kelijke prijsstelling en goede voor lichting in de winkel maar ook in folders spelen mee om een derge lijke waardering te kunnen krijgen. Cor Ceelen sprak de hoop uit dat de wisselbeker nog jaren bij hem in de winkel zou blijven staan. Hij beloofde daar ook alles aan te gaan doen. 'Ik hoop dat veel klan ten de trofee bij mij in de winkel komen bewonderen, want eigenlijk heb ik hem aan hen te danken.' Stichting Thuiszorg Eemland, veelzijdig in zorg; hoofdkantoor: Van Asch van Wijkstraat 1-9, Amersfoort, ©033-4220500. Voor: huishoudelijke verzorging verzorging en begeleiding verpleging maatschappelijk werk vrijwilligershulpverlening bellen: ©033-4220500. Voor: voedingsvoorlichting en dieet- advisering ouder- en kindzorg (consultatie bureaus) aanvullende diensten en lid maatschap (Gezondheidsservice Eemland) bellen: ©033-4600046. Voor: het uitlenen van hulpmiddelen en verpleeg-artikelen (Uitleenser vice/ Thuiszorgwinkel) bellen: ©033-4619191. Meestal timmeren ze niet zo nadrukkelijk aan de weg: de 'Plattelandsvrouwen' van Soest, maar dat mag met het oog op de komende ledenver gadering van 14 februari - best eens gebeuren. Dan komen maar liefst vier provinciale commissies naar Soest om de leden te informeren over de provinciale en landelijke acti viteiten van de vereniging. Vooral voor nieuwe leden is dat beslist de moeite waard. Volgens Gusta Borgts en Hiske van der Lit, resp. voorzitter en al gemeen adjunct van de afdeling Soest van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen (die zich de laatste tijd vooral profileert met de bijvoeging 'Vrouwen van Nu'), zal de bijeenkomst van 14 februa ri duidelijk maken dat er binnen de NBvP heel wat te beleven is. 'We willen graag iets méér doen dan een avondje met dia's en een kopje koffie...' aldus Gusta Borgts. De afdeling Soest - waaronder o.a. ook Baarn ressorteert - is een redelijk actieve afdeling. Elke maand (de tweede woensdag) is er een afdelingsbijeenkomst in De Deel aan de Kerkstraat. Door gaans komt daar iemand spreken over een interessant onderwerp, of er wordt gezamenlijk deelgenomen aan een activiteit. Daarnaast wor den er met grote regelmaat koffie ochtenden georganiseerd bij een van de leden thuis en de dames gaan ook nogal eens fietsen of wandelen. Eens in de twee maan den is er ook een excursie. Verder is er nog een handwerkclub en een leeskring. De afdeling bestaat binnenkort twintig jaar. Ze werd begin 1981 in het leven geroepen door de dames J. Thijs-Ruben, W. van Ginkel- Thomassen en A. Vlam. In april van dat jaar vond de eerste offi ciële bijeenkomst plaats in de Open Hof, waarbij zich direct al 20 leden meldden. De drie initiatief neemsters namen zitting in het voorlopig bestuur - aangevuld met mevrouw A.J. Kleiberg-Zuidgeest, die inmiddels overleden is - en zijn alledrie nog lid. In mei 1981 werd de afdeling 'officieel' opge richt. Ze telt inmiddels 54 leden. Ontplooiing De nationale bond is aanzienlijk ouder en telt ca. 66.000 leden, ver deeld over 680 afdelingen (waar van in de provincie Utrecht 29 met 1850 leden). De doelstelling is nog dezelfde als destijds: dat vrouwen hun besef van verantwoordelijk heid voor en deelname aan de sa menleving bevorderen, door vor ming en ontwikkeling, en officieel De komende week staat bij de Boni-supermarkt aan de Paral lelweg helemaal in het teken van Valentijnsdag. Iedere klant kan een Valentijnsgedicht inle veren, met als hoofdprijs één minuut gratis winkelen. De gedichten moeten worden in geleverd bij bakker Gert van de broodafdeling. Ze komen daar te hangen en op Valentijnsdag - 14 februari - worden de drie mooiste gedichten of -wensen beloond met een prijs. Naast de hoofdprijs (die minuut gratis winkelen) zijn dat een grote slagroomtaart en een Valentijnsbrood. De prijzen wor den beschikbaar gesteld door Coca Cola en bakkerij Furte. Ze worden op zaterdag 17 februari door bak ker Gert en kruidenierswarenchef Sander uitgereikt. De actie is een voorloper van een nieuwe spaaractie bij de toch al voordelige supermarkt. Daarmee kan de consument sparen voor een schitterende pannenset. Na het succes van de vorige spaaracties (voor ovenschalen en knuffelbees ten) verwacht de Boni-supermarkt dat ook de nieuwe actie een groot succes wordt. Woensdag 7 februari Open middag: Het Baarnsch Lyceum, voor havo, atheneum en gymnasium, Toreniaan 77, Baarn. Donderdag 8 februari Open huis: 't Hooghelandt, voor vwo met latijn, havo, mavo, Trompetstraat 1, Amersfoort. Start orh 19.30 uur. Zaterdag 10 februari Open dag: Werkplaats Kindergemeenschap Bilthoven, voor mavo, havo, atheneum en gymnasium, Kees Boekelaan 10, Bilthoven. Van 9.30-12.30 uur. Open dag: Griftland College, voor vwo, havo en mavo, Noorderweg 79, Soest. Van 9.30 - 13.00 uur. Maandag 12 februari Open huis: Het Stromenland, voor vmbo, Iwo, individueel gericht mavo, locatie Uraniumweg, Amersfoort. Vanaf 19.00 tot 20.00 uur. Dinsdag 13 februari Open huis: Het Stromenland, voor vmbo, Iwo, individueel gericht mavo, locatie Liendertseweg, Amersfoort. Vanaf 19.00 tot 20.00 uur. Woensdag 14 februari Open middag: Het Baarnsch Lyceum, voor havo, atheneum en gymnasium, Toreniaan 77, Baarn. Zaterdag 17 februari Ofben huis: Het Nieuwe Eemland, voor havo, atheneum, mavo, gymnasium, Daam Fockemalaan la, Amersfoort. Vanaf 10.00 en 11.00 uur. Maandag 19 februari Informatieavond: Waldheim Prot. Chr. Mavo, Vondellaan 2-4, Baarn. Vanaf 20.00 uur. Woensdag 21 februari Open middag: Het Baarnsch Lyceum, voor havo, atheneum en gymnasium, Torenlaan 77, Baarn. Zaterdag 10 maart Open huis: Het Stromenland, voor vmbo, Iwo, individueel gericht mavo, locatie Hooglandseweg-Noord, Amersfoort. Vanaf 9.30 tot 12.30 uur. Maandag 12 maart Open huis: Het Stromenland, voor vmbo, Iwo, individueel gericht mavo, locatie Liendertseweg, Amersfoort. Vanaf 19.00 tot 20.00 uur. Dinsdag 13 maart Open huis: Het Stromenland, voor vmbo, Iwo, individueel gericht mavo, locatie Sweelinckstraat, Amersfoort. Start om 19.30 uur. Open huis: Het Stromenland, voor vmbo, Iwo, hoort daar nog bij te staan: 'in het bijzonder in de plattelandsgebie den'. De bond maakte zich vooral sterk voor de ontwikkeling van 'boerenmeisjes', die op het platte land vroeger nu eenmaal weinig mogelijkheden tot ontplooiing hadden. Tegenwoordig zijn er ove rigens nog maar weinig leden van 'boerenkomafmaar de bond heeft altijd wel de duidelijke ken merken van een emancipatiebewe ging gehouden. Bij de afdeling Soest staan saamhorigheid en ge zelligheid voorop, aldus de dames Borgts en Van der Lit. 'Voor veel vrouwen is het belangrijk dat ze ergens bij horen, én dat ze er nog wat van opsteken ook.' De afde ling is strikt neutraal: kerkelijke of politieke achtergronden spelen geen enkele rol. Aanwas Zoals veel verenigingen ontkomt de NBvP ook in Soest niet aan een zekere vergrijzing. De meeste le den zijn tegenwoordig rond de 60 jaar. De jongste is begin veertig, de oudste al een eindje in de negen tig. Sommige vrouwen zijn lid om dat hun moeder dat destijds ook was en er is altijd wel wat 'aanwas' uit andere plaatsen en afdelingen. Maar de werving van nieuwe leden is niet zo makkelijk. 'Jonge vrou wen, we zien ze graag komen, maar ze hebben dikwijls zo weinig tijd,' aldus Gusta Borgts. Toch is het lidmaatschap beslist de moeite waard, vindt ze. 'De NBvP heeft heel wat te bieden, vooral ook landelijk en provinciaal. In dat verband worden er bijvoorbeeld allerlei reizen georganiseerd, zoals naar Egypte (maart) en Peru (ok- Voorzitter Gusta Borgts (r.) en alg. adjunct Hiske van der Lit van de 'Plattelandsvrouwenvan Soest. Foto: Soester Courant tober/november), of dichter bij huis: jaarlijks een winterreis, bij voorbeeld naar Tirol, en allerlei dagtochten naar Nederlandse ste den. Ook zijn er diverse trainingen (zoals 'spreken in het openbaar') en is de bond inmiddels actief op Internet (www.boer-burger.nl, of www.nbvp.org, of www.mijdrecht.com/nbvp.org), om maar wat te noemen. En ver der is er het Plattelandsvrouwen magazine, dat zes maal per jaar verschijnt, en het 'Stichts bericht'. Commissies Landelijk zijn er diverse commis sies (zoals de internationale com missie en de culturele commissie), en in provinciaal verband zijn er o.a. de commissies Maatschappe lijk Veld (aandacht voor de maat schappij), de Agrarische Commis sie (o.a. over moderne bedrijfsvoe ring en de regelgeving in de land bouw), de Handwerkcommissie (die zich bijvoorbeeld richt op het doorgeven van oude technieken) en de Culturele commissie (die belangstelling wekt voor diverse cultuuruitingen). Het zijn met name deze vier commissies die tij dens de komende ledenvergade ring in De Deel acte de présence zullen geven. De bijeenkomst op 14 februari in De Deel (KerstraatUB) begint om 19:30 uur. Dan wordt eerst de jaarvergadering 'afgewerkt'. Daar na, omstreeks 20:30 uur, komen de vier commissies voor het voet licht. Wie belangstelling heeft is vanaf 19:00 uur trouwens al harte lijk welkom. Van de gasten wordt een entreeprijs van 4,00 ge vraagd (inclusief koffie). Auping Comfortabel Royal 320 bed Auping Comfortabel Royal: superieur comfort Slaapcomfort op maat. Dat is Hét Bed van Auping. Perfect design, duur zame materialen en superieure techniek zorgen voor een ongekend comfort. 'Comfortabel Royal' noemt Auping dat. Bij Sleepworld staan ze testklaar. Tot ziens bij Sleepworld, de slaapkamerafdeling van... WONEN Birkstraat 99 (hoek van Lenneplaan) Soest, tel. 035-6011004

Soester Courant | 2001 | | pagina 8