!s je verliefd bent, stroomt de nergie vanuit je hartchakra volop' 'a wil terren Juf Nel leest wekelijks voor op school en in de bibliotheek Hm te belevenis root carnavalsfeest Sterrenberg I Concert Christy N en vocalgroup Voisix Rob Brouwer afwezig Simulatorenweekend in Mil. Luchtvaartmuseum Dorpsplein in onderzoek WOENSDAG 14 FEBRUARI 2001 s) arketschuivers bestaan elf jaar KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST HULPVERLENING VRIJWILLIGERSHULP NODIG? 603 1 18 P. Creutzberg Bewaar de Soester Courant - er komt een Logo Puzzel 0800 - 0432 Zondagavond in Vredekerk Lowland Tiger Meet Wie vergelijkt leest de Soester Courant Voor verdere ontwikkeling Gasten een maaltijd" bereiden is een dank- bare taak, maar dan moet wel alles goed gaan. Tien tips voor i„ de keuken en aan tafel om het iedereen (en <k ook jezelf) naar de zin te maken. 1 Als je geen ervaren kok beni begin Jan met een eenvoud,, gerecht zoals een pasta of Je kunt hier moeilijk mee de mist in gaan en het smaakt a]1 snel goed. 2 Zorg ervoor dat je voordat je gaat koken alle ingrediënten hebt, ook de kruiden. Als je eenmaal bezig bent, is het lastig om nog even nootmus kaat te halen. Professionele koks noemen dit vooraf klaar zetten, ook wel 'mise en place'. Een goede mise en place is net zo belangrijk als het koken zelf. 3 Behalve de ingrediënten heb ook schoon kookgerei nodig.] Zorg ervoor dat je er niet n hoeft te zoeken tijdens het koken, maar dat alles wat je nodig hebt, binnen handberei ligt. Redactie-adres: Joyce Schreuder, tel. (035) 602 25 64 Klachten bezorging: C. van Barneveld. Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 in aantal Oosterse genees- jzen gaat uit van de weten- tap dat een mens energie tra (chakra's) heeft in en id het lichaam. Om opti- al te kunnen functioneren et de energie vrij kunnen men. In geval van een blok- ide voelt de persoon in kwes- 1e zich onbehaaglijk. 'In zo'n ival hoor je dat het tussen je m zit,' zegt de Soesterbergse healer/counceler Paul Klein. Hij vindt 'tussen hoofd en voe ten' dichter bij de waarheid. por middel van healing de ener- ©stroom weer op gang brengen, bul Klein heeft zich daarin gespe- laliseerd en wil thuis aan de Buys allotlaan een praktijk beginnen, jaar voor het zover is, houdt hij jrst een lezing. Want hij beseft jat veel mensen niet zomaar bin- lén stappen voor een consult. Die Alen eerst de kat uit de boom kij- Soesterberger gaat ervan uit "t veel stress te herleiden is naar geblokkeerde energiecentra, halve in je eigen lichaam be- lat er natuurlijk ook kosmische aarde-energie. Het zijn de bron- jn waarop de mens is aangeslo ten. De mens is in feite een filter. De energiecentra in het lichaam •ben elk een eigen functie maar zijn onderling ook verbonden via 4 Was altijd vooraf en na het aanraken van etenswaar je handen en keukengerei en spoel de zeepresten goed af. Goed voor de smaak en tegen! bacteriën. 5 Water wordt nooit wanner d: 100 graden. Draai daarom hittebron zo laag dat het watt net blijft koken. Dat spaart hoop energie. 6 Serveer de maaltijd in dek schalen of maak in de keuken de borden mooi op. Wat er goed uitziet, smaakt beter. 7 Gebruik voor elke gang ander bestek. Heb je dat niet, washf dan tussendoor snel even af. 8 Een tafel mag best versierd zijn, maar hou het bescheiden en zorg dat iedereen elkaar aai kan kijken. 9 Geef duidelijk aan wanneer iedereen aan de maaltijd kan beginnen, bijvoorbeeld door een korte toost uit te brengen, j 10 Wil je weten of het je gasten 5 smaakt, observeer ze dan tij dens het eten. Ernaar vragen kan je gasten in een vervelen de positie brengen. ffllergiekanalen. De wijze waarop de c energie in een bepaald chakra iomt of juist niet stroomt, be lt hoe jij omgaat met bepaalde aspecten die bij dat energiecen trum horen. Het functioneren van je organen en andere delen van het fysieke lichaam, worden door de energie van deze centra beïnvloed.' Klein is ervan overtuigd dat de manier waarop de energie door de chakra's stroomt, mede bepaald wordt door de ervaringen in je le ven. 'Heb je een vervelende erva ring dan kan dit zijn vastgezet in je energiesysteem. Je reageert in be paalde situaties zoals je reageert, maar je weet eigenlijk niet waar om. Andere ervaringen laten de energie juist weer stromen. Bij voorbeeld als je verliefd bent, barst je van de energie. Je kunt de hele wereld aan. De energie vanuit je hartchakra stroomt dan volop.' Ziel Volgens Klein, die zijn opleiding bij de Soester magnetiseur Frank van den Ouden heeft gevolgd, is de kosmische energie verbonden met de ziel. 'Zij is een afscheiding van de oorspronkelijke bron en is tijdens zijn manifestatie op aarde constant bezig om weer terug te keren naar die bron. Het begint namelijk niet bij de geboorte en eindigt ook niet bij de dood.' Mag de kosmische energie dan in contact staan met het goddelijke, ook de aardse energiebron hoort daartoe. 'Het is de moederschoot waarin je mag zijn als je op aarde bent,' is Kleins stellige overtuiging. 'Je wilt een aantal dingen en als het contact met je energiebronnen onderbroken wordt, dan voelen mensen zich ontheemd. Met hun problemen komen ze dan terecht Vragen mag dus in een sterren restaurant. Zo bouwt de gast al sne een band op met degene die hemo haar bedient. Het wonderlijke van echt goede bediening zit hem echt{ niet in wat de gast allemaal kan vi gen, maar in wat de gastheer ziet, zonder dat de gast het misschien zl had opgemerkt. Als er extra saus oj tafel komt omdat hij voorziet dat e|b meer nodig is. Dat er iemand naast'J de gast staat om te vragen of hij bij kan schenken. Zonder dat de g> om aandacht moet vragen. Een goede gastheer zal ook in de gaten houden of het de gast smaakt, wani dat is een van de voornaamste redt' nen om een restaurant te bezoeken 'p zaterdag 17 februari viert carnavalsstichting De Parket schuivers uit Zeist haar 11-ja- rig jubileum ('Elvium') in Ster nberg. Maar liefst 25 he iende carnavalsverenigingen uit alle windstreken van het nd komen dit fantastische feest meevieren. Met zo'n 650 feestvierders is het een van de mootste carnavalsevenemen ten van midden Nederland. Is locatie voor dit festijn kozen je Parketschuivers 't Lichtpunt/ irrenberg, gelegen aan de N237 sen Zeist en Soesterberg. 'Het It tegenwoordig niet mee om een ichikte feestlocatie te vinden, |ker niet voor een dergelijk feest' aldus Ed Soesbergen die inmiddels 11- jaar als voorzitter van de stich ting de scepter zwaait. 'In Sterren- berg vonden wij uiteindelijk de lo- Cjatie die voor ons geschikt bleek en ook de bereidwillige medewer king om onze stichting daar voor een keer te huisvesten.' De Parket- &huivers trakteren de feestvierders op een gigantisch feestprogramma in twee zalen, met 'voor elk wat wils'; daarnaast is er een zaal voor een rustig hapje met drankje en even gezellig bijkletsen. Prins Terpsichore van de Parket schuivers met een bewonderaarster. De muziek wordt in de grote zaal verzorgd door de begeleidings band van René Froger: Nova Showband, in de kleinere zaal door het Duo Balhoorn Blitz. Percussie en ritme mogen natuurlijk niet ontbreken. De Parketschuivers la ten daarvoor uit Amsterdam een Braziliaanse Slagwerkgroep over komen. Maar bovenal: 't blijft car naval! Zo zullen er drie boerenka- pellen hun vrolijke noten rondst rooien en diverse optredens van dansmariekes te zien zijn. Als ver dere artiesten zullen de Zeister Eli- sabeth Dancers optreden, The Greenstreet Boys en tenslotte de Utrechtse cabaretier en zanger van 't levenslied Herman Berkien, die met zijn nummer 'Als ik boven op de Dom kom' en 'Uterech me sto- adsie' toch wel de 'schlager' van het midden-Nederlandse carna valslied genoemd mag worden. Er zijn nog enkele kaarten voorra dig die uitsluitend telefonisch ge reserveerd kunnen worden (£80346-350626). Aan de zaal zelf zullen geen kaarten meer ver kocht worden. is dan ook precies wat er gaat gebeuren. Op wel vijftig open dage <unnen geïnteresseerden in de horec <ennis maken met het regionale leusje van de zalm aan koks en gastheren. Grote kans dus dat de jezoekers van de open dagen wel :ens in het restaurant van zo'n ster I '-ijn geweest. De open dagen worden georganiseerd door de ruim twintig j •cholen op dertig locaties door het iele land. Bezoekers kunnen ook iog eens een etentje voor vier pers0! 'en in een absoluut toprestaurant in Ie regio winnen door ter plekke eer» /edstrijdformulier in te vullen. ongeren die kans willen maken op' o'n etentje, en natuurlijk op een rofessionele carrière in de horeca, innen terecht bij de decanen van middelbare scholen voor alle inft>r* 1 latie over de campagne en de ope" 1 agen. Op de websites www.svh.nl n www.horecaster.nl is ook infc>r" latie te vinden. Geen internet? iel dan 0800 - 0230 844 (gratis). Olifant jonge jenever liter, nu22,95 Old Smuggler f inest Scotch whisky nu20,95 Baileys original irish cream 0,7 liter, nu26,95 Disaronno originale amaretto 0,7 liter, nu24,95 Bertha+ kruidige roomlikeur0,7 liter24,95 nu met gratis leuke koeienmuts voor de carnaval Patio vin de pays d'oc rode syrah 1998 normaal 9,95 nu per fles7,95 doos a 6 flessen45,00 MAAR OP IS OP \m WIJNHANDEL SLIJTERIJ Gen. Winkelmanstraat 37 Soesterberg Tel: 0346-353439 bij een psycholoog of maatschap pelijk werker.' Klein zegt zelf te werken op energieniveau in plaats van gedragsniveau. Hij zal mensen er echter nooit van weerhouden om naar de reguliere hulpverlening te stappen. 'Natuurlijk kun je met een gesprek ook heel veel op gang brengen. Bij healen gaat het om het contact met het wezen dat ach ter het gedrag zit. In feite gaat het om de vraag waar de blokkade ligt, en wat je wilt loslaten.' Volgens de Soesterberger is het niet zo dat een sessie in een volko men stilte plaatsvindt, er komen wel degelijk emoties aan te pas. 'Het is non verbaal communiceren met je in wezen. Je moet natuurlijk ook een bepaalde switch maken. Die is nodig om niet elke keer weer vast te lopen. Ook al geloof je er niet in, onderga het en kijk of het effect heeft. Wellicht dat het kleine lichtpuntje dat je allang ver geten was, wordt geraakt.' De zeven belangrijkste chakra's of energieknopen hebben betrekking op de psychologische aspecten van het functioneren van een mens. Er is een chakra waarlangs de oerang sten zich uiten, maar ook een cha kra die belangrijk is voor het seks leven, enthousiasme en het vermo gen om te spelen. Een belangrijke Paul Klein heeft het plan opgevat om een praktijk te starten aan huis. chakra is de keelchakra die zich ter hoogte van het strottenhoofd be vindt. 'Daarmee communiceer je, maar daarmee uit je ook je creati viteit. Het bepaalt hoe je aan het leven deelneemt.' De zesde chak ra geeft inzicht en bevordert het rationele denken. Met de zevende energieknoop regelt de mens de energiestroom richting kosmos. Het is de chakra van het universele weten, van de autonomie. Voor Klein staat het als een paal boven water: pas als alle energie stromen in balans zijn, kan een mens zich uiten zoals hij dat wil. 'Waarom ik dat zo belangrijk vind? Je bent een autonoom wezen en je bent op de wereld om je eigen er varingen op te doen. Het gaat om je eigen innerlijke groei.' De Soesterberger beseft dat de re guliere gezondheidszorg niet veel op heeft met healing en daar vrij sceptisch tegenover staat. Hij ziet het echter als een prima aanvul ling. Belangstellenden voor de le zing over chakra's kunnen donder dagavond 22 februari terecht in het dorpshuis Burgstede. Om 20:00 uur. Zaterdag 17 februari en zondag 18 februari Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19:00 zr. Marie-Anne; cantores Zondag 10:00 zr. Marie-Anne; gemengd koor Samen op Weg, Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10:00 ds. A. Noordegraaf, Ede Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide geen opgave World Outreach Church, Stemerdingweg 3 10:30 Mark Six Huisarts, vrijdag 18:00 - maandag 08:00 uur: W. Brandt (Den Dolder), Dolderseweg 57A, £8030-2293100. Apotheek (geen weekenddienst): Apotheek Soesterberg, Rademakerstraat 25, <210346-334000; voor weekenddienst zie de apothekersdiensten Soest/Baarn Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; H.J.M. Tonino en RB.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, £8352467; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, £8033-4220500; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centrale meldkamer: £80900-8844; alarmnummer: £8 1.1.2. Vrijwilligershulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, £8035-6031119. Hulpdienst Stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, £8351940, b.g.g. 351658 of 352626. Overige Huisvesting De Drie Eiken, mevr. D. Elie, £8352391. Grofvuil, £8035-6093666. Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Soest - Soesterberg HUISARTS wegens vakantie van 23-2 t/m 2-3 De collega's nemen waar. 2001 is door de Verenigde Na ties uitgeroepen tot het Interna tionaal Jaar van de Vrijwilliger. Reden voor de krant om een aantal mensen in het zonnetje te zetten. Wie zijn ze, en wat be weegt ze? Een serie portretten. Nel Majoor-Verschoor werd in 1999 al uitgeroepen tot Vrij williger van de Eeuw. Een titel waarop ze eigenlijk wel trots is, hoewel ze dat nooit aan de gro te klok zal hangen. Ze begon in de sportkantine van de Schaatsvereniging Zeist. Daar kunnen ze haar gezicht wel uit tekenen, want zo'n 35 of veer tig jaar geleden schonk ze al koffie als de jongens van het koude ijs afkwamen. Even later maakte ze ook trainingsche ma's en hield ze de financiën bij. Een werkje dat ze overigens nog steeds doet. 'Twintig jaar lang heb ik ook voor het clubblad teksten getypt.' Ze kan niet uitleggen waarom ze vrijwillig allerlei werk zaamheden op zich nam. Mis schien omdat haar man daar schaatste. 'Daar dacht je niet over na. Je pakte het op, zoiets deed je gewoon.' Toen haar zoons zich wat beter leerden redden, deed Nel betaald werk in de bibliotheek. 'Op een gegeven moment was er sprake van dat de Soesterbergse afdeling zou worden opgeheven en ik moest er niet aan denken om thuis te zitten. Daarom heb ik gerea geerd op een advertentie van Vluchtelingenwerk Zeist. Ze za ten er met zieke medewerkers en hadden iemand nodig die de admi nistratie op orde zou brengen. Toen dat klaar was, ben ik in 1986 geïntroduceerd bij de Stichting Volwassenen Educatie op de boer derij De Kroost op Krosenstein.' Aan die dertien jaren van vrijwil ligerswerk denkt Nel met genoe gen terug. 'Voor de begeleiding van mensen die de Nederlandse taal onvoldoende machtig waren, moest je verschillende cursussen volgen. Dat gebeurde op de sociale academie De Horst in Driebergen. Daar kreeg je inzicht in verschil lende culturen en antropologische achtergronden. Het waren niet al leen de buitenlanders die op edu catieve boerderij les kregen. Veel Nederlanders bleken moeite te hebben met de d's of t's.' Trucs Dat deze mensen niet goed kon den lezen of schrijven en zich daar voor schaamden, merkte ze aan de vele trucs die ze paraat hadden. 'Soms stonden ze met de hand in het verband bij het postkantoor. Onder het voorwendsel dat ze geen pen konden vasthouden, vul de de ambtenaar achter het loket het formulier voor ze in.' Omdat Nels grote liefde bij boeken ligt, brengt ze nog steeds de groot- letterboeken rond voor de biblio theek. 'Ik bezoek dan mensen die niet zo goed ter been zijn of slecht ziend. Soest brengt de boeken en ik lever ze af. De directrice hier zei toen ze weg ging: 'Nel de mensen kennen jou en op die manier houd je toch contact met iedereen'. Dat doe ik nog steeds met veel plezier. Soms kan ik mijn lezers een mooi boek aanraden. Dan zeg ik die schrijver is wat voor u. Als ze dan later enthousiast reageren, dan is het leuk om te zien dat het effect heeft.' Traantjes Dezelfde liefde voor boeken bracht Nel Majoor ook weer terug in de schoolbanken. Op een school in de Rozenstraat in Zeist leest 'juf Nel' wekelijks voor. Eenmaal in de drie weken doet ze het in de biblio theek in Zeist, ik vind het heerlijk om te doen,' vertelt ze enthousiast. 'Maar dat voorlezen op school be staat niet alleen uit een verhaaltje vertellen. Ik had laatst een klein meisje uit China. Ze vond het vre selijk om voorgelezen te worden, ze kende het niet en het bracht heel wat traantjes teweeg. Volgens de leerkracht had ze een gebrekki ge woordkennis, in zo'n geval kies je voor een themaboekje. Bijvoor beeld de dieren op de boerderij of het verschil tussen ochtend, mid dag en avond. Nu is ze zover dat ze opgetogen roept: nog een keer, nog een keer.' 'Het voorlezen in de bibliotheek is van andere orde. Meestal lees ik voor een groep kinderen die al re gelmatig in de bibliotheek komen. Moeder zoekt een paar boeken uit en brengt haar kinderen naar de voorleeshoek waar de bordjes stilte al hangen. Dat voorlezen doen we met zijn drieën. Meestal neem ik zelf wat boeken mee, soms komen kinderen vragen of je uit een be paald boek wilt voorlezen. Dat voorlezen, daar geniet ik net zo veel van als de kinderen. Het is heel erg leuk om te doen.' Nel Majoor heeft in de loop der jaren wel ondervonden dat vrijwil ligerswerk ook verplichtingen schept. 'Het is niet zo dat je als je even geen zin hebt, kunt zeggen: ik kom niet. Want in zo'n bibliotheek hangen van tevoren al posters. Daar zit een groep kinderen te wachten. Datzelfde geldt voor cur sisten. Daarnaast moet het thuis front er natuurlijk ook achter staan. Want als je thuiskomt en nauwelijks tijd hebt om te koken omdat je 's avonds weer weg moet, dan moet er toch iemand zijn die de zaken waarneemt of je weg brengt. Wat dat betreft hebben mijn man en zoons dat vrijwilli gerswerk ook mogelijk gemaakt.' Op de vraag wat het vrijwilligers werk haar zelf heeft gebracht, ant woordt ze resoluut. 'Kennis. Het is een leerproces, je blijft niet stil staan. Dat is voor mij zeker een belangrijke drijfveer geweest,' al dus Nel. Kinder- en jongerentelefoon y Elke dag en nacht bereikbaar Je kunt bellen over: iemand verliezen gepest worden verliefd zijn sexualiteit geen onderdak hebben ziek zijn je uiterlijk geslagen worden alleen zijn ruzie verslaving In de Vredekerk aan de Gene raal Winkelmanstraat 101 in Soesterberg treedt zondag avond (17 februari) de beken de Soester zangeres Christy N op met de vocalgroup Voisix. Dit bijzondere concert begint om 20:00 uur. Christa Nieuwenhuis, zoal velen haar in Soest kennen, treedt op als zangeres onder de naam Christy N. Via verschillende formaties be gon ze in 1998 haar solocarrière. Ze treedt inmiddels op door het hele land, al dan niet begeleid door haar band, de Christy N Band. In Soesterberg treedt ze ook samen met haar band op, die bestaat uit de muzikanten Ruud van der Steen (drums), Raphael Hermans (bas), Mike Smit (gitaar) en Ri- chard Poot (keyboards). De tek sten zijn voor het merendeel door Christy N zelf geschreven en de muziek is van Richard Poot. Van uit deze samenwerking verscheen vorig jaar het Engelstalige album 'Your world - our vision'. Opval lend is de harmonie tussen muziek en tekst. De muziekstijl is het best te omschrijven als luisterpop en varieert van rustige luisternum mers tot symfonische rock. De vocalgroup Voisix is gestart in 1990 en zingt a-capella. Ze heeft een breed repertoire, variërend van Christy N. Foto: Willem van Oosten negro-spirituals en eenvoudige go spel tot een klassiek Bachkoraal. Voisix bestaat op dit moment uit zes stemmen (personen), te weten Ton Versteeg, Felix Plaisier, Jaco Offermans, Ed Kort, Jan van Vel- zen en Jaco Cornet. Ze komen uit Krimpen aan de Dssel en hebben inmiddels twee cd's uitgebracht: 'Children of the street' en 'Joyful Noise'. Het concert heeft een evangelische boodschap. Zingend willen zowel Christy N als Voisix de liefde van de Heer doorgeven. Ze treden op door het gehele land. ledereen is welkom bij dit muzikaal hoog staande concert, met een profes sionele aanpak van licht en geluid. Er is tevens een mogelijkheid om cd's te kopen. De kaarten voor het concert kos ten 15,00 voor volwassenen en f 7,50 voor kinderen tot 16 jaar. De kaarten zijn verkrijgbaar bij de evangelische boekhandel De Fon tein, Soesterbergsestraat 74 in Soest en bij boekhandel Marjolein, Rademakerstraat 30 in Soester berg. De verkoop aan de zaal start op 17 februari om 19:15 uur. Info over het concert: F. Verweij, £80346-351539. Op 17 en 18 februari vindt er een groot simulatoren spekta kel plaats in het Militaire Luchtvaart Museum Soester berg. Tijdens dit weekend ont moeten ongeveer 60 'vliegers' elkaar in het museum. Vanuit hun virtuele cockpits nemen ze het in een vurige strijd tegen el kaar op. Gedurende de jaren '80 nam het thuisvliegen een ware vlucht. Ge zeten achter een pc kon elke ge bruiker gesimuleerde vluchten uit voeren. Tegenwoordig maakt In ternet het mogelijk om wereldwijd in teamverband te vliegen. Tijdens het Simulatorenweekend kan de bezoeker van het Militaire Lucht vaart Museum niet alleen toestel len van de buitenkant bezichtigen, maar tevens een kijkje in virtuele cockpits nemen. Alle 'vliegers' zijn via een lokaal computernetwerk verbonden, zodat ze eikaars vlieg kunsten en vaardigheden kunnen bewonderen en testen. In de Snijdershal, onder de vleu gels van roemruchte toestellen als de Fokker D VII, de Spitfire en de Mustang, treft men WO-II-'vlie- gers' achter hun computerscher men. In de speciaal voor dit eve nement opengestelde Rambaldo- hal wordt competitie gevlogen in F-16's en andere moderne ge vechtsjagers. Tanken in de lucht achter een DC-10 tanktoestel zal hierbij een aantrekkelijk onderdeel zijn. De vlieger heeft al zijn erva ring en kennis nodig om zijn air- refuelling-mission te laten slagen en daarbij speelt de F-16 simula tor van het museum een hoofdrol. Demonstraties met betrekking tot de burgerluchtvaart vinden plaats in de Vreeburghal. Een demoteam toont alle aspecten van de burger- luchtvaartsimulaties met het Flightsimulator 2000 programma. Het Militaire Luchtvaart Museum is dagelijks geopend van tien uur 's ochtends tot half vijf 's middags. Op maandag is het museum geslo ten. Zaterdag 17 en zondag 18 fe bruari is het museum open van twaalf tot half vijf. De toegang is gratis. De gemeente Soest onderzoekt samen met winkeliers, huur ders en eigenaars van de pan den welke mogelijkheden er zijn om het Dorpsplein te ont wikkelen. Volgens een woord voerder van de gemeente heb ben de betrokkenen na een eer ste bijeenkomst al duidelijk ge maakt dat ze achter het onder zoek staan. In de eerste plaats gaat het om een onderzoek waarbij wordt gekeken of sloop en nieuwbouw tot de mogelijk heden hoort. Dat de gemeente plannen heeft voor het complex Dorpsplein 1 tot en met 14 en Plesmanstraat 1 tot en met 9, is al geruime tijd bekend. Het was aangegeven in het ISV- ontwikkelingsprogramma, de ge meente zelf geeft de voorkeur aan versterking van de woonfuncties en eventueel uitbreiding van dienstverlenende functies zoals een huisartsenpraktijk, een tand arts en fysiotherapeut. Ook is er gedacht aan woningen voor senio ren. De varianten voor de herin richting zijn overigens nog niet op tafel gelegd. Eerst moet gekeken worden of de betrokkenen zoals bedrijven, huurders en eigenaars van de panden wel willen meewer ken aan eventuele sloop en nieuw bouw. 'Er is een aantal bedrijven in het pand gevestigd die natuurlijk door willen draaien tijdens de sloop en nieuwbouw. We moeten kijken hoe dat allemaal moet wor den ingepast. Als dat niet kan, dan moeten we naar andere mogelijk heden zoeken.' Door de aanwezigen is een groep van negen mensen aangewezen die het project intensief gaat begelei den. Ook de herinrichting van het plein, met alle parkeerplaatsen, komt aan de orde. Het college werkt nu aan een voorstel waarin de planologische randvoorwaarden helder op papier staan. Deze wor den besproken met de begelei dingsgroep en daarna aan de ge meenteraad voorgelegd. Gaat de gemeenteraad akkoord met deze voorwaarden, dan kan het college een globale exploitatieopzet ma ken. Met andere woorden: er komt een prijskaartje aan te hangen. Pas als de gemeenteraad vindt dat de prijs de voorgestelde sloop en nieuwbouw waard is, wordt een projectontwikkelaar aangewezen. Deze zal zich moeten houden aan de randvoorwaarden van de ge meente en andere betrokkenen. Binnen deze kaders wordt een uit voeringsplan gemaakt.

Soester Courant | 2001 | | pagina 13