1181» Hees kan titel wel vergeten Minimale zege voor VVZ'49 //o£B££pevende zeperd van SO Soest LAND WANS HOGE INGEN iSCH 'Tikkie terug Jaaaap' Progressie in spel SEC frainer Van de Pol: 'We redden het toch'; 1-3-verlies KELE 2000 LEN MET Teleurstelling bij Shot groter dan krachtsverschil 2] 5 S.50 i©.00 i.50 i.95 i.95 ÏO.00 ZONNESTUDIO - SOEST PAGINA ïi EN TOT Sanitair PAGlNAkf/ÓENSDAG 14 FEBRUARI 2001 SOESTER COURANT Kloof onoverbrugbaar na gelijkspel bij DVSA VOETBAL zaterdag Schaap 'matchwinner' in slechtste thuiswedstrijd SEC buigt na rust hoofd voor sterk Hertha KORFBAL Eemvogels komt van ver terug, maar niet genoeg ATLETIEK Eva Janssen in top nationaal crossklassement VOETBAL zondag VOETBAL zaterdag Lecluse solliciteert bij FC Knudde WATERPOLO \G GEOPEND Toekomst zaterdagtak nog onduidelijk lBETALEN! BETALEN! rEL. 6012372 TAFELTENNIS JOETBAL zondag Toontje verzorgt ook catering van luxe broodjes tot koud/warm buffet Kerkstraat 7 Soest Tel: 602 30 22 Cafetaria en Eethuis installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (035) - 601 3014 Hees heeft definitief afgehaakt als titelpretendent in de vijfde klasse. De ploeg van Ron Da selaar leek dat tot aan de slot minuut in het uitduel hij DVSA nog uit te stellen. De Ameron- gers kwamen toch nog langszij (2-2). Door het gelijkspel is de achterstand van de 'Hezianen' op Rood-Wit'58 en VVJ niet meer te overbruggen. Evenals in de wedstrijd tegen Rood-Wit'58 was de slotfase Hees niet gunstig gezind, tot grote te leurstelling van coach Daselaar. De oefenmeester zag zijn ploeg met veel kunst- en vliegwerk de voor sprong verdedigen, maar incasseer de wederom vlak voor het fluitsig naal een tegentreffer. 'Dat was heel zuur, maar wel verdiend', al dus de Soester die vooraf voor een punt had getekend. Want Daselaar was niet met hoge verwachtingen naar Amerongen vertrokken. Hij miste liefst vijf vas te krachten. Vanwege uiteenlopen de redenen waren doelman Pascal Kamerbeek, Peter de Jong, Robert Schadee, Jeffrey Dorrestijn en Bas van de Broek zaterdagmiddag niet inzetbaar. Op keeper Marco Walen en de jongelingen Dominique van de Bos, Olaf Reyerse en Joey Dor restijn rustte een zware taak om hen voor even te doen vergeten. Daselaar was zeer tevreden over hun optreden. 'Ze hebben het heel goed gedaan. Ik moet mijn hele ploeg een compliment maken', al dus Daselaar die bovendien weinig illusies had vanwege het spel van DVSA op eigen terrein. De Ame- rongse formatie is op eigen veld bijna een onneembare horde. Toch liepen zij in de eerste helft constant achter Hees aan. 'We wa ren oppermachtig. We speelden goed voetbal'. Het enige manco was de afwerking, waardoor de roodwitten bij rust slechts met 1- 2 voor stonden. Al na vier minuten bracht Roel Roest zijn ploeg met een omhaal aan de leiding. De middenvelder anticipeerde uitstekend op een in zet van Krijn Schouten die de lat raakte. De enige fout aan de zijde van de gasten resulteerde in de ge lijkmaker. DVSA scoorde uit een comerbal. Binnen vijf minuten poetste Hees de domper weg. Jo- han Walen bediende Cees Dorres- tein op maat, 1-2. Daarna kreeg de ploeg nog een handvol mogelijk heden om de voorsprong verder uit te bouwen. Danny Branden burg miste tot driemaal toe in een kansrijke situatie. Na rust waren de rollen groten deels omgedraaid. Hees raakte vermoeid en kwam steeds meer in de verdrukking. De 2-2 kon dan ook niet lang uitblijven. Toch hield de ploeg lang stand. Mede door een tomeloze inzet en goed keeperswerk van Marco Walen bleef de voorsprong tot de laatste minuut overeind. De laatste offen sieve bedoelingen van DVSA le verden de 2-2 op. Walen was kansloos bij een Amerongse inzet. Hees kan alleen nog via een perio- detitel een gooi doen naar de vier de klasse. Daselaar is van mening dat dat er met de huidige selectie zeker inzit. De rek is er nog lang niet uit. Dat was voor de oefen- meester een belangrijke reden om zijn contract met een jaar te ver lengen. 'Ik heb nog niet alles uit de groep gehaald. Daar komt bij dat de spelers en het bestuur het ver trouwen in mij hebben. En ik heb het bij Hees enorm naar me zin. Wat belet je dan om er niet nog een jaar aan vast te plakken?'. 'Dit moeten we gauw vergeten'. De reactie van trainer Balthus Burgman sprak boekdelen na de grootste seizoensnederlaag van SEC. De formatie ging aan de Bosstraat-West geflatteerd onderuit tegen Hertha: 1-5. De uitslag kwam pas diep in de tweede helft tot stand. In het eer ste bedrijf wees niets op een Soes ter afstraffing. SEC opende zelfs de score die tot aan de pauze over eind bleef. Jeffrey van de Hoed stelde Raymond Heijnen in staat de 1-0 te produceren. Daarvoor was Mike van de Broek dicht bij een doelpunt. Zijn kopbal ver dween naast het Vmkeveense doel. Binnen vijf minuten na rust stelde Hertha, een grote favoriet voor de titel in de vijfde klasse, orde op zaken. De groenwitten kregen in die fase twee doelpunten om de oren. De gelijkmaker viel uit een strafschop. SEC probeerde de achterstand met opportunistisch spel weg te wer ken, maar dat leverde weinig op. Hertha profiteerde optimaal van de ontstane ruimte in de achter hoede bij de thuisploeg en liep in het laatste deel vlot uit naar een 1- 5-overwinning. De uitwedstrijd van Eemvogels bij Altius duurde iets te kort of de inhaalrace van de Soester korfballers werd te laat ingezet. Feit is dat de Hilversumse gast- dames en -heren het duel met 15-12 wonnen. Vanaf 2-2 buitte Altius het lengte- overwicht uit en liep het uit naar 6-2 om vervolgens met een 7-4- voorsprong te gaan rusten. Uit tac tisch oogpunt werd Agnes Kraai- kamp aan de kant gelaten om plaats te maken voor de langere Aukje Merema, maar effect sor teerde die wissel aanvankelijk niet. Na rust was het pech die Eemvo gels regelmatig dwars zat, terwijl bij de tegenstander vrijwel alles lukte. Het gevolg was een schier hopelo ze achterstand van 14-5, maar van opgeven wilde Eemvogels niets weten. Een treffer van Almar Lij- fering betekende de kentering en met vier doelpunten op rij lieten de roodzwarten weer van zich spreken: 14-9. Altius scoorde ein delijk weer tegen, maar werd be vangen door zenuwen. Niet geheel onterecht, want Eemvogels bleef doorzetten. Toch moesten de Soesters bij 15-12 vaststellen dat de speeltijd was verstreken. Eva Janssen uit Soest heeft goede zaken gedaan in het nationale crosscircuit. In Uden finishte ze als tweede in de vierde van vijf klas sementswedstrijden, waarvan ook de Sylvestercross deel uitmaakt. Na een spannende korte cross moest ze alleen de Italiaanse Silvia Basso voor zich dulden. Haar buitenlandse concurrente had zes seconden minder nodig voor de 3720 meter. Eva Janssen, die enkele jaren geleden de over stap maakte van AV Pijnenburg naar GAC Hilversum, pakte wel de twintig winstpunten voor het nationale circuit en nestelde zich daarmee op de tweede plaats die ze moet delen met Sylvia Kruijer. Het tweetal wordt in het klasse ment voorafgegaan door Yvonne van der Kolk die voor AV Pijnen burg loopt en in Uden als derde eindigde. Voor meervoudig Nederlands jeugdkampioen Janssen rest nog één mogelijkheid om Van der Kolk in te halen. Dat is op 4 maart wan neer in Kerkrade de Nederlandse kampioenschappen plaatsvinden. Bij deze titelstrijd zijn dubbele punten te verdienen. WZ'49 heeft ook haar slecht ste thuisduel in winst omgezet. Aan de Eemweg behaalden de groenwitten een benauwde zege op middenmoter Adven- do'57 (1-0). Een kwartier voor tijd zorgde topscorer Gijs Schaap voor de enige treffer. Het niveau aan Soester zijde was zeer teleurstellend. Voor het eerst in de competitie kenden de Soes ters op eigen veld grote problemen met hun tegenstander. De lange competitiestilte zal daar wellicht debet aan zijn geweest. Want het niveau van beide ploegen was zeer bedroevend. Zo slecht, dat het duel eigenlijk geen winnaar mocht opleveren. Toch gebeurde dat wel. WZ'49 won tot opluch ting van alles en iedereen die de vereniging een warm hart toe draagt. De zege bleek naderhand zeer nuttig, want ook koploper Zuidvogels behaalde het volle pond. De Huizense ploeg zette echter wel een klinkende prestatie neer. Ze versloeg het Amsterdam se WV-HEDW, dat de volgende tegenstander van WZ'49 zal zijn. Een week later volgt opnieuw Ad vendo'57, vervolgens de thuisduels tegen Hoevelaken en Roda'46. VVZ'49 en de Ederveense tegen stander kwamen niet goed voor de dag. Het spelniveau was beneden peil. Ronald de Rooij maakte zich daar zaterdagmiddag nog het meest druk om. De routinier, be paald niet vies van een scheldpar tij, gaf veelvuldig in woorden en gebaren te kennen dat zijn teamge noten abominabel speelden. Het werd op een gegeven moment scheidsrechter Smith te gortig. De arbiter gaf De Rooij een repriman de voor zijn gevloek. Ook Jordie Brouwer deed naar de mening van de libero veel te weinig. 'Je hebt nog geen bal geraakt'. Dat was schromelijk overdreven, want de aanvaller was de beste en gevaar lijkste speler aan de kant van de thuisploeg. Zo reageerde Brouwer alert op een dieptebal van Gerrit van de Roest. Hij kapte zeer behendig Gerard van Wakeren uit om vervolgens voorlangs te knallen. Daarvoor was WZ'49 nog door het oog van de naald gekropen. Een defensie ve blunder van Richard Radema ker gaf Martijn van Doorn een vrije doortocht. De Edervener had een boogbal in gedachten, maar hij raakte het leer volledig verkeerd. Nadat Marcel van Essen zijn om haal buiten bereik van doelman Michel van Ruiswijk op de lat te recht zag komen, was het weer Jor die Brouwer die voor gevaar stichtte. Halverwege de helft van Advendo'57 nam hij de bal vol op zijn linkervoet. In het schot zat net te weinig neerwaarts effect. Het slotakkoord van het eerste be drijf kwam op naam van Van Es sen. Joep Akkerman, kreeg van trainer Steef van de Oosterkamp de voorkeur boven Gert van de Munt, bediende de Soester aanval ler. Diens kopbal verdween over het doel van Van Ruiswijk. Machteloos Advendo'57, vanaf de vierde mi nuut een tijdje aanvallend machte loos, liet zich kort na de pauze twee keer zien. Eerst was het Van Doorn die voorlangs schoot en daarna mikte Manfred Knevel uit een vrije trap op de lat. Namens VVZ'49 vecht Jordi Brouwer een duel uit met een tegen stander. Foto: Herman van Dam De wedstrijd leek dood te bloeden. Van de Oosterkamp had nog een troef achter de hand. De Veenen- daler bracht André Jansen in het veld ten faveure van Hidde Reits- ma. Een stief kwartier voor tijd stond de vleugelspits aan de basis van de winnende treffer. Aan de zijkant legde hij twee verdedigers in de luren en zette voor. Schaap liet Van Ruiswijk met een puntga ve kopbal volstrekt kansloos, 1-0. Het doelpunt werkte lichtelijk be vrijdend voor de Soesters die naar stig op zoek gingen naar de beslis sing. Van Essen en Schaap hadden hun vizier niet op scherp staan. In de slotfase mochten de groenwit ten de handen dichtknijpen bij een grote mogelijkheid van de bezoe kers. Van de Roest en Raymond Brouwer assisteerde doelman Mark Brouwer op de doellijn, waardoor de thuisploeg voor de zesde maal op eigen bodem de drie punten in de wacht sleepte. Ruud Lecluse van de Duinkik kers heeft geprobeerd zich in de belangstelling te spelen van de FC Knudde. De waterpo- loër lag zaterdagavond in het water van een Almeers zwem bad, met zijn rug naar zijn doelman. 'Tikkie terug', dacht Lecluse en mikte de bal zonder te kijken pardoes in het eigen doel. Ruud 'Jaaaap' Lecluse zal er nog vaak aan worden herinnerd, maar hij zal er ook om kunnen lachen. De opzienbarende treffer, zo zie je ze bij waterpolo zelden, had name lijk geen grote gevolgen. Lecluses weergaloze terugspeelbal viel te noteren in de derde periode die de Duin kikkers met een 2-6-voor- sprong waren ingegaan. In het ver dere verloop van dit kwart werd er niet meer gescoord en de Soesters dachten de buit binnen te hebben. Bijna kwamen ze nog bedrogen uit, want Aalscholvers wilde zich tegen de voornaamste titelkandi daat niet zonder slag of stoot ge wonnen geven. Het werd 4-6 en 4- 7 en toen scoorden de polderlin- gen tweemaal achter elkaar. Daar na stonden er nog 27 seconden op de klok en in zo'n tijdsbestek is er bij waterpolo nog veel mogelijk. In deze eindfase hield de Duinkikkers het hoofd koel en werd de bal rondgespeeld in de ploeg. De Soester doelpunten kwamen op naam van Jeroen Hartman (3), Cees Thie (2), Marco Bremer en Peter Oosthof. De laatste werd uit het jeugdteam overgeheveld om de afwezige Pieter van Schalkwijk te vervangen en scoorde in een over- tal-situatie. en dakdekkersbedrijl Gas- en waterleiding Lood- en zinkwerk Keuken- en badsanitajr Dakbedekking r voor nieuwaanleg en aan technische installaties. VOETBAL zaterdag SEC heeft zaterdagmiddag op eigen veld met 2-1 gewonnen van DOS. De Utrechters moes ten het aan de Bosstraat-West afleggen tegen een gegroe peerd en goed spelend Soester elftal dat door dit resultaat naar de zesde positie is opge klommen. 'Ik heb met groot genoegen naar SEC gekeken. De ploeg heeft de stijgende lijn van de afgelopen weken vast kunnen houden', zei Ruud van Rouwendaal. De coach doelde daarmee op het duel tegen Delta Sport, waarin de Soesters, hoewel ze verloren, het de koplo per zeer moeilijk maakten. In de krachtproef met DOS kwa men de groenwitten moeizaam op gang. De Utrechtse bezoekers leid den binnen het kwartier met 0-1. Daarna trok SEC het initiatief naar zich toe. De toegenomen druk mondde in de 255,c minuut uit in de gelijkmaker. Verdediger Wesley Ribberink waagde vanaf twintig meter een doelpoging. Via een Utrechter belandde de bal in de bovenhoek, 1-1. Nog voor rust moest DOS verder met tien man, nadat een speler Jelie van de Broek had geslagen. Het duurde tot halverwege het tweede bedrijf eer SEC de nume rieke meerderheid ook naar het scorebord kon vertalen. Moham med Touhami bracht met een uit gekiend lobje zijn ploeg op voor sprong. De 2-1 werd niet meer uit handen gegeven. Sterker nog, SEC ging fervent op jacht naar nog meer treffers, maar die kwamen er niet meer. 'Als het elftal dit vol kan houden, dan gaat ze nog veel punten pak ken', meende Van Rouwendaal. De Soester heeft veel vertrouwen in een goede afloop van dit sei zoen. Over de toekomst op lange re termijn, heeft ook hij zijn vraag tekens. De coach heeft de intentie om door te gaan bij de vereniging, maar dan zal er wel het een en an der veranderd moeten worden. Zijn selectie kent nog slechts der tien spelers. Bovendien heeft het tweede team zich uit de competi tie teruggetrokken. 'Ik heb me ook afgevraagd of het wel zinvol is om bij SEC te blijven als er zich geen wijzigingen voordoen. Ik wil na tuurlijk wel perspectief zien. Ik heb daar niettemin goede hoop op. De club is momenteel keihard bezig om op een gezonde basis verder te gaan', aldus Van Rouwendaal. Kerkstraat 7 3761 CR Soest Tel.: 035 - 602 30 22 Naam: De Soesters waren even de draad kwijt en keken binnen een paar minuten tegen een achterstand aan. Kromheer zette Van de Grift onreglementair opzij, maar de scheidsrechter liet doorspelen. De blauwhemden waren even niet bij de les, wachtend op een fluitsig naal. Omniworld zette de aanval voort. Rorije knalde vervolgens op de paal. De terugspringende bal kwam pardoes in de voeten van Tom Heijnen die in de herkansing Kant in staat stelde om Omni world aan de leiding te brengen, 1-2. Probleem 'Als wij een achterstand goed moeten maken, hebben we een probleem', zei Van de Pol en dat bleek ook wel in de tweede helft. De gastheren konden de energie niet meer opbrengen om Omni world op eigen helft terug te druk ken. Martijn Stalenhoef schoot nog wel op de vuisten van Nelis na goed voorbereidend werk van Jeroen van Veenendaal, ingevallen voor Jeroen Dorrestein. En vervol gens trok Van Veenendaal de bal gevaarlijk voor, maar was er geen Soester aanvaller in de buurt om de Almeerders echt te verontrust- Daar was helemaal niets meer van te merken toen Kant voor de der de maal zijn waarde voor Omni world bewees. In de 57nc minuut sprong de spits uit een corner van Jerry van Haagen hoog boven Mark van der Lee uit en kopte de beslissing binnen, 1-3. Het laatste speldenprikje van SO Soest kwam op naam van Guy Dekker. De invaller mikte van dichtbij op het lichaam van Nelis na een steekbal van Mouchine Loukili. 'Het komt allemaal goed. AJs je ziet hoe we een dik half uur goed spelen tegen Omniworld waarin we drie opgelegde schietkansen krijgen, dan weet ik zeker dat we drie ploegen onder ons houden'. De stand onderin: 8. TONEGIDO 14-15,9. Hollandia 13-14,10. Hil versum 11-13,11. UVS 11-12,12. SO Soest 13-12, 13. KBV 12-11 en 14. Nieuwenhoorn 13-11. Omniworld voelde zich danig in het hemd gezet en reageerde de frustraties af op de spelers van Soest. Zo werd de kleine Peter Schrumph onder de voet gelopen door Van Gulik. De Almeerder kreeg geel. In vervolg van het ar metierige duel gebeurde er een hele tijd niets. Beide ploegen speelden fel en fysiek, maar gros sierden in balverlies en foutieve passes. Een goed opgezette aanval was zondag zelden te bewonderen. Na het uitvallen van linksback Je lie Huizenga, hij klapte door zijn enkel en werd vervangen door Paul van de Grift, en een blessure van Almeerder Stanley Strobbe, viel er toch nog wat te beleven. Strobbe stond na zijn blessurebe handeling amper in het veld toen hij een loepzuivere voorzet ver stuurde naar Robin Kant. De top schutter knikte hard langs doelman Robert Hagen. 'GANOFFGEHAKT, TAMPPOT - BRADEN GEHAKT- U.E MAALTIJDEN 'ENVERPAKKING Foto: Herman van Dam uit het oog. Ook het dubbelspel van Van Gooi en Huisman ging naar Veluwe 3. Door de fors uitgevallen nederlaag zijn de titelkansen voor de tafel tennissers uit Soest geslonken. Kansloos zijn ze niet, maar de strijd om de eerste plaats is wel zwaarder geworden. st de Soester Couran Bok de bezoekers stelden hevig jleur. Grote namen zeggen blijk bar bitter weinig meer in het he- fendaagse amateurvoetbal. De |lmeerders hadden onder meer c-profs als Casper Nelis (Ajax, Fillem 11), Elroy Kromheer en a Vukov (Volendam) en Toine Rorije (Groningen, Go Ahead lagles) in de gelederen. Zij kwa llen in het eerste half uur niet in et stuk voor. Het 'nietige' Soest [eelde onder aanvoering van uit- nker René de Bree de lakens uit. Na vier corners waarin Kromheer rajna in eigen doel schoot en Ehristiaan Brons in kansrijke po sitie over schoot, viel in de zestien minuut de openingstreffer. Aanvoerder De Bree schoot een jije trap aan de zijkant van het jrafschopgebied schitterend langs >elman Nelis, 1-0. Felle protesten ^hn Nelis, hij zou gehinderd zijn, en van captain Marco van Gulik "lan het adres van scheidsrechter gnke haalden weinig uit. Na na- aag bij zijn collega wees de arbi ter onverbiddelijk naar de mid denstip. Peter Schrumph probeert zijn aanval te voeden. Ondanks een 1-0-voorsprong verloor Soest van Omniworld. Het was vrijdag een lange en moeizame avond voor Shot. Pas om twee uur 's nachts kon den ze uit Apeldoorn terugke ren naar Soest, met een 8-2-ne- derlaag op zak. De teleurstel ling was groter dan het daad werkelijke krachtsverschil met Veluwe 3. Op de eerste plaats vinden de spe lers van Shot het maar niets als ze op vrijdagavond in actie moeren komen, omdat ze normaliter op zaterdag spelen. Daar kwam bij dat Hans van Gooi en Robbert Huisman bepaald niet hoefden onder te doen voor hun tegenspe lers. Ze waren minimaal gelijk waardig, maar verloren elk twee van hun drie partijen met miniem verschil in de derde game. Van Gooi bijvoorbeeld kwam in de barrage tegen Greve net te kort (22-20) en verloor vervolgens met het kleinst mogelijke verschil van Keizer die ook te sterk was voor Huisman. Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 IS - FENDT DEALER URGCARAVANS 16. ALMERE-HAVEN 0@CANNENBURG.NL ■enk van de Pol blijft immer In positief ingesteld mens. lok na de zevende zeperd, Imniworld zegevierde zon- pgmiddag met 1-3 aan de josstraat-Oost, is de trainer Rn SO Soest er van overtuigd Bt zijn ploeg ook volgend sei- joen weer in de hoofdklasse Itkomt. 'We redden het toch. |e zullen heus nog wel vijf, zes Ier verliezen. Als we die an- Ire duels maar winnen, dan It het wel goed'. dat te realiseren moeten de [auwhemden wel uit een ander latje tappen dan in de thuiswed- tijd tegen Omniworld. Na een led half uur waarin SO Soest op |orsprong was gekomen, ging het Soester zijde als een nacht- iars uit. Vooral in aanvallend fczicht kwam de ploeg zeer pover lor de dag. Zonnebank met 2 gezichtsbruiners 10 xf 95,00 per keer 12,00 Snelbruiners met 2 gezichtsbruiners extra pigmentlampen 10 xf 125,00 per keer 15,00 1 Jumbo met 4 gezichtsbruiners 10 x 175,00 per keer 20,00 Openingstijden: I maandag dinsdag t/m vrijdag zaterdag 13.00 uur tot 22.00 uur 10.00 uur tot 22.00 uur 10.00 uur tot 17.00 uur Zowel Van Gooi (tegen Vessur) als Huisman (tegen Greve) won nog wel een partij, iets wat Erik Merkus niet lukte. Hij kon in de games tot de vijftien punten nog wel in de buurt blijven, maar ver loor zijn tegenstanders vervolgens Dagschotels woensdag Macaroni met ham, kaas en sla donderdag Lekkerbekje met aard appelpuree en worteltjes weekend Coq au Vin (kip in rode wijnsaus) met pommes parisiennes en broccoli maandag Gesloten dinsdag Gesloten Leuk om weg te geven. j Vraag naar de mogelijkheden.

Soester Courant | 2001 | | pagina 17