ii 'Als vrijwilligers zouden staken, zou de hele boel in de soep lopen' Risico-inventarisatie bedrijven in Soest en Soesterberg Waar Winter cfuui tEÊr Ook in onze gemeente: nomineer de vrijwilliger van de maand Cabrio eerste winnaar Soester Cultuurprijs De Opruimbende is actief op de Eng defVekeiij Wethouder Harry Witte: Nieuwe eisen voor pasfoto's Informatie defensie over opslag defensieterreinen 3DAG 14 FEBRUARI 2001 OP 'T HOOGT PAGINA 2001: Het Internationaal Jaar van Vrijwilligers Nominaties nog tot 19 februari Van geleerd Woensdag 14 febf maandelijks n nieuwe projecten *4 r. "Vrijwilligers doen hun werk belangeloos, vaak uit menslievendheid. Ze zijn niet uit op een schouderklopje, maar nu, in het Internationaal Jaar van de Vrijwilligers, wil de gemeente graag het belang van hun werk extra onder de aandacht brengen. En belangrijk is het, want als de vrijwilligers zouden sta ken, zou de hele boel in de soep lopen." Wethouder Harry Witte, die onder meer welzijn in zijn portefeuille heeft, doet dan ook een beroep op iedere in woner om een kandidaat als vrijwilliger van de maand op te geven die naar zijn mening voor die onderscheiding in aanmerking komt omdat hij of zij altijd de helpende hand wil bieden als er iemand in problemen zit. Witte:"We zijn iets te laat begonnen en waarschijnlijk daardoor is het aan tal nominaties onder de verwachting gebleven. Daarom hebben we beslo ten de voordracht voor januari te ver lengen. Tot maandag 19 februari kan men nog iemand als 'vrijwilliger van de maand' voordragen in de catego rie burenhulp. In maart wordt dan zowel de vrijwilliger van de maand januari als februari (categorie sport en recreatie) in het zonnetje gezet." Op welke manier dit gebeurt, wil hij nog niet zeggen; wel dat in ieder ge val elke genomineerde een bloemetje van de gemeente krijgt. De verlengde voordracht voor januari betreft burenhulp. "Daar zijn legio voorbeelden van te geven. Iemand die een zieke verzorgt of iemand naar het ziekenhuis rijdt, bij afwezig heid van de ouders de kinderen op vangt; iemand die boodschappen doet, de ramen lapt, de stoep veegt, de heg snoeit, kortom: mensen die in hun buurt behulpzaam zijn en eigen lijk altijd klaar staan als er iemand geholpen moet worden. Denk in dit verband maar aan het 'ouderwetse' nabuurschap, toen de buren nog echt naar elkaar omkeken." Voor de maart-nominatie (het elders afgedrukte formulier moet voor 1 maart bij de gemeente binnen zijn) komen vrijwilligers in aanmerking die zich verdienstelijk maken voor de nationaal Jaar van de Vrijwilligers deze categorie extra aandacht geven, "al doen vrijwilligers het werk meestal niet voor een beloning of om een schouderklopje te krijgen. Door de nominaties wallen we hen ook stimu leren om er toch vooral mee door te gaan", aldus Witte. Vrijwilligerswerk is dankbaar werk, zegt hij. "Door er dit jaar extra aan dacht aan te geven, breng je mis schien mensen ertoe ook na te den ken over een vorm van vrijwilligers werk; zo van: wellicht kan ik ook eens een handje uitsteken." In dit verband denkt Witte vooral aan jon geren, een categorie die op het ge bied van vrijwilligerswerk naar zijn mening zwaar ondervertegenwoor digd is. Wethouder Witte sport en de recreatie. In dit verband kan gedacht worden aan begeleiders van sportteams, mensen die ervoor zorgen dat de accommodatie gebruikt kan worden, kleding wassen, een clubblad verzorgen, in de kantine be hulpzaam zijn enzovoorts. Waardering Witte zegt dat de gemeente zich ter dege bewust is van het belang dat zo- velen vrijwillig een steentje bijdragen aan de Soester samenleving. Het ge meentebestuur wil hiervoor z'n waar dering laten blijken door in dit Inter- Vooruitlopend op de invoering van de nieuwe paspoorten per 1 okto ber 2001 hebben de betrokken ministeries besloten een nieuwe regeling af te kondigen voor de invoering van nieuwe eisen voor pasfoto's. Deze nieuwe eisen gelden niet alleen voor de paspoorten en Europese Iden titeitskaarten maar ook voor rijbewijzen. Sinds 1 januari 2001 dienen de pasfoto's aan de volgende eisen te voldoen: 1. ze dienen recht van voren genomen te worden. 2. de afmeting van de totale foto dient 3 bij 4 cm te zijn. 3. het gezicht van de aanvrager dient tegen een lichte, egale achtergrond gefotografeerd te zijn en in de breedte ongeveer 2 cm van de afbeelding in beslag te nemen. 4. beide ogen dienen zichtbaar te zijn, eventueel achter een bril met doorschijnende glazen. 5. het dragen van een donkere bril op de foto's is niet toegestaan. 6. het hoofd dient onbedekt te zijn, tenzij de aanvrager heeft aangetoond dat godsdienstige, levensbeschouwelijke of medische oorzaken zich hiertegen verzetten. Indien in dat geval het hoofd wordt bedekt, moet het gezicht wel zichtbaar blijven. Om alle betrokkenen, zowel de burgers als de fotografen, de gelegenheid te geven zich op de gewijzigde situatie in te stellen, voorziet de nieuwe regeling in een overgangsperiode. Deze overgangsperiode eindigt op 1 september 2001. Tot deze datum mogen dus nog pasfoto's worden geaccepteerd die schuin van voren zijn genomen. Met ingang van 1 september a.s. mogen uitsluitend pasfoto's worden ge accepteerd die aan de nieuwe eisen voldoen. Het jaar 2001 is door de Verenigde Naties uitgeroepen tot het Internatio naal Jaar van Vrijwilligers. Het gehe le jaar wordt wereldwijd aandacht besteed aan vrijwilligers en vrijwilli gersorganisaties. Ook de gemeente Soest besteedt aandacht aan de vele vrijwilligers en het werk dat zij doen. Elke maand wordt daarom "de vrij williger van de maand" gekozen. Maandelijks is er een sector of doel groep waarvoor u een nominatie kunt indienen: Februari Sport en recreatie Onderwijs Jeugd en jongeren Kunst Sociaal-cultureel werk/ buurtwerk/wijkwerk Cultureel Ouderen September Volksgezondheid en zorg Oktober Natuur en milieu Maatschappelijk belang Religie Maart April Mei Juni Juli Augustus November December De vrijwilliger van de maand wordt bepaald door loting uit genomineer den door notaris mr. J. Jager van no tariskantoor Jager, Bokdam en de Visser. Nomineren Iedereen in Soest en Soesterberg kan de nominatie, met een korte toelich ting, inzenden aan: Gemeente Soest, 'Vrijwilliger van de maand', Ant woordnummer 120, 3760 VB Soest. E-mailen kan ook, het adres is: gertp@soest.nl. De nominatie moet voor de le van elke volgende maand worden ingediend. Voor het thema van februari 'sport en recreatie' is dat dus 1 maart 2001. Nog tot maandag 19 februari kan men iemand als 'vrijwilliger van de maand' Voordragen in de categorie burenhulp. Tot 1 maart kunnen vrij willigers worden genomineerd in de categorie sport en recreatie. De no minatie voor maart (categorie onder wijs) sluit op 1 april. "Ik sta paf. Wat moet ik zeggen? Er schiet van alles door het hoofd. Daar sta je dan. Jury, u had geen betere keus kunnen doen." Na deze woorden van Berna Kousemaker, voorzitter van de Stichting Cabrio (het open luchttheater), de eerste winnaar van de Soester Cultuurprijs, barstte in de raadszaal van het gemeentehuis een warm en langdurig applaus los. Het was het beste bewijs van instemming van de talrijke belangstellenden met de keuze van de jury, bestaande uit Alie van den Berg, Werner Paans en Jan Visser, op basis van de nomina ties door de inwoners die de daartoe bestemde bon uit Op 't Hoogt in stuurden. De prijs, een bedrag van 2.500 gul den, werd uitgereikt door wethouder mevrouw A. Blommers-Biezeno, die onder meer cultuur in haar portefuille heeft. Namens het gemeentebestuur feliciteerde zij in Bema Kousemaker de winnende stichting. "Eigenlijk is Bema de stichting, maar je hebt in de loop der jaren een grote groep men sen om je heen verzameld en ook zij verdienen alle waardering," aldus de wethouder. Het is de bedoeling dat het gemeen tebestuur de publieksprijs voor cul tuur jaarlijks uitlooft. Het doel ervan is niet alleen zoveel mogelijk inwo ners van Soest voor het brede aanbod aan culturele activiteiten te interesse ren, maar is ook bedoeld als aan moediging van die persoon of instel ling in Soest die is opgevallen door ol zich heeft ingezet voor een bijzondere activiteit in onze gemeente op cultu reel gebied. In de loop van dit jaar zal hiervoor onder meer, net als in 2000, regelmatig een bon in de gemeente lijke voorhchtingskrant Op 't Hoogt worden opgenomen. Hierop kan ie dereen z'n nominatie bekendmaken. Met andere ogen Voorafgaand aan de bekendmaking van de eerste winnaar van de Soester Cultuurprijs en de prijsuitreiking had Ali van den Berg namens de jury de len uit het juryrapoort voorgelezen. Zij begon met een passage uit een gedicht van K. Schippers, die in zijn gedicht 'Bij Loosdrecht' zei: "Als dit Ierland was, zou ik beter kijken." "Daar moet u misschien ook eens aan denken als u in Soest rondloopt. U verbeeldt zich gewoon dat u in het buitenland bent. Dan kijkt u met heel andere ogen." Wat de Cultuurprijs betreft stelde mevrouw Van den Berg vast "dat het aantal bezoekers aan de evenementen het aantal inzendingen verre heeft overtroffen. Vele duizenden bezoch ten tientallen uitvoeringen en/of ten toonstellingen. Een handvol bezoe kers slechts stuurde een reactie in. Ik hoop dat dit volgend jaar minstens het tienvoudige is." "Alle genomineerden leverden hun bijdrage, soms ingetogen, met een boekje met gedichten of een schilde rijententoonstelling, soms met mu ziek (want muziek was sterk verte genwoordigd bij de genomineerden, zowel pop als klassiek) maar ook li teratuur en filmkunst. Een van de genomineerden heeft zich op bijna al deze gebieden gemanifesteerd: zang, dans, toneel, muziek, literatuur, alles kwam aan bod. Steeds van een hoog niveau, steeds voor een andere groep belangstellenden. Maar de genomi neerde deed meer. Zij verbond de cultuur met de natuur. Zij nodigde mensen uit naar een bijzondere plek te komen waar natuur en cultuur el kaar ontmoeten. Met bewonderens waardige inzet weet de stichting elk jaar weer een boeiende programme ring neer te zetten. Met alle waarde ring voor de overige genomineerden, gaat de Cultuurprijs 2000 van de ge meente Soest naar de Stichting Ca brio. Berna Kousemaker nam destijds het initiatief om de activiteiten in en daar door het gebruik van het openlucht theater aan de Soesterbergsestraat nieuw leven in te blazen. Zij, nog steeds de inspirerende, stuwende en organiserende kracht, heeft zich sindsdien verzekerd van de steun van een aantal niet minder enthousiast medewerkers. "Publiek, u hebt ons genomineerc Wij willen graag wat terugdoen. I nodig u allen uit om op 17 juli in he openluchttheater -want ik merk da geen ander theater in Soest voldoet ik heb ruimte genoeg- om mee t doen aan een meezing-opera. Ik hel nu wat geld, ik denk dat ik er noj meer van kan maken." Programma Aan het moment van de prijsuitrei king ging een gevarieerd en feestelijl programma vooraf met onder mee een inleiding door Ton Herstel, oud voorzitter van de NCRV en be stuurslid van tal van culturele organi saties. Zijn onderwerp: het begrip cultuur in het algemeen en die in Soest in het bijzonder. Werner Paans leidde tijdens deze door Jan Visse gepresenteerde avond het debat ove een aantal stellingen: het belang van cultuur voor de samenleving; de ro van de overheid; de invloed van de Soester burger op het cultuurbeleid de mogelijke bijdrage van het Soestei bedrijfsleven aan de plaatselijke cul tuur, en de behoefte aan een culturele raad, en een discussie over de cul tuur in Soest. Het programma werc afgewisseld door verschillende muzi- kde bijdragen, onder anderen van de latere winnares van de Cultuurprij: Soest 2000, Berna Kousemaker. Zi zong een aria uit 'PVO - honderc jaar', een compositie van de Soester Henk Meutgeert, dirigent van d Band van het Concertgebouw in Amsterdam, op een tekst van Jan Visser. U kunt ook gebruik maken van het onderstaande formulier: "Vrijwilliger van de maand januari 2001" Naam Adres Woonplaats Ik draag de volgende persoon c.q. personen voor in het kader van "vrijwilliger van de maand" Naam Adres Woonplaats De reden voor deze nominatie in sector sport en recreatie is als volgt: Indienen voor 1 maart 2001 Door de vuurwerkramp in Enschede in mei vorig jaar is de vraag naar risi co's binnen de woon- en leefomgeving actueler dan ooit Achter de schermen werken overheden en hulpinstanties hard aan het in kaart brengen van de grootste risico's binnen de eigen gemeente. Ook in Soest zijn de brandweer en de afdeling milieu al jaren actief met de vergunningverlening aan en con trole van de bedrijven in Soest en Soesterberg. De bedrijven die naar verhou ding als de grootste risicobedrijven zijn aangemerkt, zijn inmiddels bij de gemeente bekend. De gemeente is niet alleen verant woordelijk voor het verlenen van een vergunning, ze is ook verplicht die te handhaven door het uitvoeren van periodieke controles. Het Gewest Eemland hanteert hierbij een 'regio naal handhavingsplan'. Hierin staat hoe de controleurs in bepaalde situa ties moeten optreden, hoe snel be drijven bepaalde onvolkomenheden moeten verhelpen en wat voor sanc ties waar op staan. Soest heeft in het kader van de risi co-inventarisatie niet alleen met de regio meegedaan, maar ook zelfstan dig initiatieven genomen, "omdat de brandweer en de afdeling milieu nu eenmaal goed thuis zijn in de Soester situatie," zegt burgemeester drs. J. J. L. M. Janssen. "Na Enschede zijn we meteen in een extra hoge ver snelling aan de inventarisatie van de verhoudingsgewijs meest risicovolle bedrijven begonnen. Dat kwam goed Een bijzonder schoonmaakproject op de Eng heeft een bijzondere naam gekregen: de Opruimbende. Esma Soy uit groep 6 van de basisschool Desmond Tutu aan de Molenstraat had deze naam verzonnen. Daarom mocht zij eind vorige maand samen met wethouder Harry Witte van mi lieu de naam onthullen. Deze was aangebracht op een kast, waarin de meest bijzondere voorwerpen die de leerlingen van de school tijdens de schoonmaakactie vinden, uitgestald worden. Een tentoonstelling hiervan sluit voor de zomervakantie het pro ject af. De Opruimbende is een samenwer kingsproject in het kader van het wijkbeheer de Eng. De belangrijkste deelnemers zijn de leerlingen van de Desmond Tutuschool. Tot de zomer vakantie gaan zij regelmatig in ver schillende groepen de wijk in om het zwerfvuil op te ruimen. Johan Simon van het Milieu Educatief Centrum De Kwekerij vertelt dat de kinderen eerst een uitleg krijgen over het waar om van de actie. Het doel is vooral om de betrokken heid van de kinderen, van wie de meesten in de wijk zelf wonen, te ver groten. Inmiddels is de eerste schoonmaakactie achter de rug. De deelnemertjes hebben het werk met groot enthousiasme gedaan. Ze von den het erg leuk, temeer omdat het resultaat direct zichtbaar was. Duide lijk werd dat ze het niet voor niets hadden gedaan, want ze verzamelden heel wat zakken vol afval. Ook in materiële zin doen ze het niet voor niets: ze kunnen er ook iets mee verdienen, al is dat niet het belang rijkste. Met het project kunnen de kinderen waardepapieren verdienen. Deze kunnen ze te zijner tijd inwisse len voor sport- en spelmateriaal voor de school of de buurt. Aan elke groep wordt gevraagd om de meest bijzondere dingen die ze tussen het zwerfvuil vinden te bewa ren. Deze komen in de speciale Op- ruimbende-kast terecht voor de ten toonstelling waarmee het project aan het eind van het schooljaar wordt be sloten. Bij een proefschoonmaakactie werden voorwerpen gevonden als schoenen en fietsonderdelen. uit omdat we een paar maanden daarvoor, los van Enschede, ook weer in samenwerking met de regio, daaraan waren begonnen. Mede naar aanleiding van Enschede heb ik de brandweer en de medewerkers van milieu gevraagd of ze eens wilden na gaan welke bedrijven of bedrijfsom standigheden naar verhouding de meeste aandacht vragen. Zij hebben een lijst aangelegd. Daarop staan vuurwerkbedrijven, bezinestations, defensieterreinen en daarnaast in Soest en Soesterberg een tiental be drijven." De burgemeester wijst erop, dat dit niet betekent dat de samenleving nu veilig is, "want als er in een bejaar denflat of op een school een kleinig heid gebeurt, als er een tankauto omvalt of als er een gaswolk ergens heen zweeft, zou het al gauw een ca lamiteit kunnen zijn. De risico-inven tarisatie neemt de risico's dus niet weg. Maar afgemeten aan wat er in Enschede gebeurd is, hebben we in Soest en Soesrterberg de meest risi- ocovolle omstandigheden in kaart ge bracht. Ik heb de brandweer en de medewerkers van de afdeling milieu gevraagd al die bedrijven en instanties te bezoeken om te kijken of de feite lijke omstandigheden in overeenstem ming waren met de vergunning. En als er afwijkingen waren, wat eraan gedaan kon worden." Daarnaast is bekeken of,met de er varingen van Enschede, de voorwaar den van de vergunning misschien aangescherpt zouden moeten wor den. "Sterker nog, het zou kunnen dat de wet iets helemaal niet verlangt maar datje op basis van ervaring zou kunnen zeggen: daar zouden we toch nog eens over moeten nadenken en in goed overleg over moeten praten. Want het is misschien allemaal binnen de regelgeving, maar zou het op een andere manier toch niet beter, veili ger kunnen." De bedrijfsbezoeken zijn allemaal naar wens verlopen, zegt de burge meester. De controleurs zijn bij alle bedrijven goed ontvangen. Dat is ook logisch, vindt hij, "want bij de bedrij ven ligt primair de verantwoordelijk heid voor de veiligheid. Ze schakelen vaak ook zelf de deskundigheid van de gemeente en de brandweer in om de veiligheid verder te vergroten." In feite is elk bedrijf gedegen tegen het licht gehouden. Daarbij zijn geen echt schokkende zaken naar voren gekomen, "maar het is toch heel goed dat we dit gedaan hebben. De bedrij ven en wijzelf hebben er heel wat van geleerd. Wat we zoal tegenkwamen? Ongelukkig gesitueerde laad- en los plaatsen, een verkeerde wijze van opslag, gesloten of open deuren waar dit andersom moest zijn, soms zelfs compleet weggehaalde deuren omdat die alleen maar lastig waren, zijn voorbeelden van wat de controleurs tegenkwamen. Het is ook voorgeko men dat een bedrijf weliswaar aan de eisen in de vergunning voldeed, maar toch de raad kreeg om bij een ver bouwing compartimenten aan te brengen om te voorkomen dat bij brand bijvoorbeeld een hal gaat wer ken als een schoorsteen." Er is per bedrijf een plan van aanpak gemaakt. Alle bedrijven zijn er inmid dels over geinformeerd. In samen spraak tussen bedrijf, brandweer en milieuafdeling zal binnen een bepaal de periode aan dat plan moeten zijn voldaan, in ieder geval waar het gaat' om de wettelijke regels en de vergun ning. Informatie defensie Niet alleen bedrijven in Soest en Soesterberg zijn bezocht, de gemeen te heeft ook van defensie informatie ontvangen over de opslag van muni tie en ander explosief materiaal. "Die informatie is weliswaar geheim, maar mij als burgemeester wel verstrekt. Ik heb de terreinen ook bezocht om te kijken hoe de opslag van munitie er uit ziet. In het kader van de openba re orde en de veiligheid is het im mers van belang dat je als burge meester weet wat de risico's zijn op defensieterreinen binnen je gemeen te. Die kennis heb ik kunnen delen met de brandweermensen. Zij weten hoe ze aan actuele informatie moeten komen als er iets gebeurt op de vlieg basis of andere defensieterreinen. Daar is een korte procedure voor af gesproken." In het kader van de resultaten van de risio-inventarisatie zal burgemeester Janssen de komende maanden de betrokken commissie een budget vra gen voor het aantrekken van extra mankracht om het project uitvoering risicovolle bedrijven Soest en Soester berg tot uitvoering te brengen. Over dit onderwerp heeft de gemeen te ook overleg gehad met de Soester Zakenkring, "want het gaat ook over een stukje bewustwording. Bij de kring is de benaderingswijze zowel als de aanpak zelf goed gevallen. Dat heeft ertoe geleid dat vandaag over dit onderwerp een lunchlezing voor de Soester Zakenkring wordt gehou den. Dat is een goede zaak, want bij elk bedrijf sluipen gewoon de regels van de praktijk binnen. Daarom is het verstandig nog eens extra aandacht te besteden aan de bewustwording, het vaststellen van verantwoordelijkheden en het uitwisselen van deskundighe den om zo de veiligheid in onze sa menleving te vergroten", aldus bur gemeester Janssen. Ik ben tevreden dat we d wethouder A. Blomm aar porteufeuille heeft, al irieven van de onroerendi faardestijging van woning „mpenseerd door het 05 aiizenprijs met gemiddeld oorgaaiide jaren gehantee iaarde tot de helft teruggel oniniigen iets minder gaai Wethouder Blommers zegt dat «aarde van een aantal woninj Soest bij de laatste taxatie in 1991 ,et kader van de de Wet Waardei Jnroerende Zaken (WOZ) behc ijk laag was geraamd. "Nu er, zi landelijk voorgeschreven, in 1 Soest opnieuw een taxatie is uil voerd, is de Uitkomst dat voor sc jjge huizen de wardestijging groti «tweest dan het gemiddelde. Eige ren en bewoners daarvan zullen «at meer belasting gaan betalen, n zij hebben al die tijd het voordeel had dat ze eigenlijk minder betaal jan op grond van de werkelijke w ëel was geweest. Daarom is niet besloten tot een overgangsrf aldus mevrouw Blommers De gemeente heeft dus beslotei opbrengst van de WOZ in 2001 lijk te houden aan die is 2000. grond hiervan hebben burgemee en wethouders de gemeentel voorgesteld het tarief vast te ste op fl. 7,39 dit jaar tegen fl. 14,44 Voor ons als beheerder van de b< is de winter een mooie en dn lijd. Veel van de onderhoudsv zaamheden worden in dit sei uitgevoerd. Het meeste werk is gc plannen maar een deel ook niei zijn de werkzaamheden die he volg zijn van de weersomstandi den. De afgelopen weken zijn een goed voorbeeld van. Er is rond de jaarwisseling eei hoorlijke hoeveelheid sneeuw g len, wat natuurlijk voor de reci ideale dagen zijn om er op uit te ken. Met name in en om de So duinen is het dan een drukte va lang. Veel ouders met kinderen slee en een sport die normaal a in het buitenland beoefend kan den, langlaufen, is tegenwoordig erg in. Door de verschillende h ten in het terrein schijnt dit een n bezigheid te zijn als er sneeuw Prachtig dat men dit allemaal in directe omgeving kan beleven. Echter, als er veel sneeuw en ook ijzel valt, betekent dit voor bossen, die voor een groot dee groeid zijn met grove dennen; aanzienlijke schade als gevolg va uitbreken van zware takken sneeuw en de ijzel vormen eei hoorlijk gewicht op de takken, met name de oudere bomen v dat regelmatig te veel. Met als g< dat veel takken uit breken. Som; breken er complete kruinen u bomen. Het kan met dergelijk Vm 29 maart 2001 DUIMELIJNTJE Tentoonstelling Kent u het sprookje Di (Duimeliesje), geschreven Christian Andersen? Rondom een tentoonstelling met opdrach ters (3 - 6 jaar) ontwikkeld. Het r 's tijdens openingstijden tot en °pen voor alle kleuter (onder be samen met Duimelijntje op reis een fantastische sprookjeswere Het sprookje begint met een eindigt met een heuse bruiloft kasteel. Samen met Duimelijntj kinderen allerlei avonturen en aantal dieren beter kennen. Zo 9ekeken naar het verschil in 1 tussen een pad en een kikker, baan eigenlijk, hoe leeft een mc een vlinder doen om vlinder te deze en nog veel meer vragen

Soester Courant | 2001 | | pagina 24