Wijkavond voor bewoners van de Eng een groot succes 'DAG 14 FEBRUARI 2001 OP 'T HOOGT PAGINA 4 OENSDAG 14 FEBRUARI 2001 ACTUEEL OFFICIËLE BEKENDMAKING VAN DEGEMEENTE SOEST de gemeente soest zoekt twee deskundige leden voor HOOGT Uitgave: Gemeente Soest/Afdeling Communicatie Raadhuisplein 1 - 3762 AV Soest Telefoon 035 - 609 34 55 Internet: www.soest.nl E-mail: info@soest.nl DE COMMISSIE BEELDENDE KUNST De commissie adviseert het gemeentebestuur bij het beeldende kunst beleid. Het betreft met name de plaatsing van kunstwerken in de openbare ruime. Advies over het verlenen van kunstopdrachten; het selecteren van kunstenaars; advies over het aankoopbeleid; advies over de lokaties; uitvoering 1%-regeling enzovoort. De commissie vergadert plm. 8 a 9 x per jaar ('s avonds). Nadere informatie: J. van Tol, directeur Burger- en Samenlevingszaken. Tel. 035-6093465. E-mail: toljv@soest.nl. Sollicitatiebrieven naar: College van Burgemeester en Wethouders. (dir.II) Postbus 2000 3760 CA Soest. Gaarne voor 1 maart 2001. BOUWAANVRAGEN/MELDINGEN INGEDIEND Amersfoortsestraat 22 Birkstraat 123 Eigendomweg (ong) Foekenlaan 13a Gemini 83 Jan Steenlaan 33 Kerkpad N.Z. 44 Koninginnelaan 87 Ooshout 14 Park Vredehof 11 Patrijsgang 19 Soesterbergsestraat 111 Soesterbergsestraat 150 Stadhouderslaan 25 Steenhoffstraat 9 Vosseveldlaan 24a 010033 010042 010034 010036 010037 010027 010028 010043 010040 000856 010044 010046 010029 000203 010030 010035 uitvoeren van brandwerende voorzieningen (wijz. verl. vergunning nr. 501) 23-1-2001 uitbreiden van een loods 26-1-2001 bouwen van een woonhuis met garage/berging na bij Den Büeklaan 68 24-1-2001 wijzigen van gevels en vergroten kelder (wijz. verl. verg. nr. 564) 24-1-2001 verbouwen/uitbreiden van een woonhuis 24-1-2001 bouwen van een dakkapel 23-1-2001 bouwen van een berging 22-1-2001 bouwen van een dakkapel 26-1-2001 bouwen van een dakkapel 25-1-2001 uitbreiden van een woonhuis 25-1-2001 wijzigen van de gevel en de indeling van een woonhuis 26-1-2001 verbouwen van een serviceflat 26-1-2001 plaatsen van een dakkapel 23-1-2001 uitbreiden van een woonhuis 26-1-2001 bouwen van carport en schutting 23-1-2001 verbouwen/uitbreiden van basisschool St. Ludgerus 24-1-2001 Deze aanvragen kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN Chr. Huygenslaan 0 000181 Emmalaan 2 000942 Gareel 60 000817 Kamerlingh Onneslaan 5 a 000723 Kerkpad N.Z. 56 010010 Koninginnelaan 117 000814 Schoutenkampweg 80 010019 bouwen van een blok van 8 woningen op het terrein van de Carolusschool 24-1-2001 verbouwen/uitbreiden van een woonhuis 23-1-2001 bouwen van een serre 24-1-2001 vergroten van een woonhuis 26-1-2001 inwendig verbouwen van een woonhuis 25-1-2001 uitbreiden van een woonhuis en het 24-1-2001 plaatsen van dakkapellen verbouwen/uitbreiden van een woonhuis 25-1-2001 MELDING WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende melding in het kader van de Wet milieubeheer hebben ontvangen van: Besluit bouw- en houtbedrijven milieubeheer: - Ie Heeserlaantje 60 (Zuwa Sloopwerken BV). Tegen de melding kan geen bezwaar worden ingediend. Genoemde instelling zal aan de al gemene voorschriften gesteld bij de desbetreffende algemene maatregel van bestuur voldoen. Voor nadere inlichtingen: afdeling groen en milieu, telefoon 035-6093643. AANGEVRAAGDE KAPVERGUNNINGEN Periode: 2 februari t/m 8 februari 2001 De volgende aanvragen voor een kapvergunning zijn ontvangen: Perceel: Klarinet 379 Insingerstraat 2 Insingerstraat 70 Claroenstekerpad 17 P. v.d. Breemerweg 3 Bosstraat-West clubgebouw MHC-Soest Koninginnelaan 33 Betreft: 1 berk 1 acacia 1 lariks 2 bomen 1 zomereik en 9 berken 1 eik 1 esdoorn, 1 vogelkers en 4 berken Soesterbergsestraat 133, camping Het Nest dunning bosperceel Gemeente Soest vraagt aan: Rondom sportvelden Koningsweg bosplantsoen en windsingels i.v.m. bouwrijp maken terrein De Grachten Diegenen die menen in hun belangen te worden geschaad door een eventuele vergunning kun nen dit mondeling of schriftelijk binnen 4 weken na deze bekendmaking kenbaar maken bij de afdeling groen milieu van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest, telefoonnum mer 035-6093709. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN Periode: 2 februari t/m 8 februari 2001 Datum verzending: 8 februari 2001 De volgende kapvergunningen zijn verleend: Perceel: Clauslaan 21 Koninginnelaan 113 Oude Tempellaan 8 Park Vredehof 4 Betreft: een aantal bomen 1 chamaecyparis, 1 pinus en 2 coniferen 1 esdoorn en 3 coniferen 1 eik, 1 berk, 2 Amerikaanse eiken en 5 beuken Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden een gemotiveerd be zwaarschrift indienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift worden gericht aan Bur gemeester en Wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet BINNEN 6 WEKEN na de VERZENDDATUM worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, Afdeling Planologie en Bou wen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. BOUWZAKEN De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van plan zijn de volgende vergunning te verlenen met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften: 1. het uitbreiden van een woonhuis, Prins Hendriklaan 14. (artikel 19 lid 3 Wet op de Ruimtelijke Ordening) Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een ter mijn van vier weken, derhalve van donderdag 15 februari tot en met woensdag 14 maart 2001 eventuele zienswijzen schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op dit bouwplan betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn, dage lijks van 8.30 - 12.30 uur, in het gemeentehuis, afdeling planologie en bouwen (balie bouw zaken), Raadhuisplein 1, ter inzage. BOUWZAKEN/MONUMENTENWET De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van plan zijn op de volgende aanvraag met toepassing van artikel 19 lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstel ling/vergunning te verlenen voor: het herstellen/vernieuwen van een extra deel aan de achterzijde van de Witte Burchthoe ve (Rijksmonument) op het perceel Soesterengweg 8 (wijz. op verleende vergunning nr. 110) Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een ter mijn van vier weken, derhalve van donderdag 15 februari tot en met woensdag 14 maart 2001 eventuele zienswijzen schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. Monumentenwet 1988 Tevens ligt gedurende een termijn van veertien dagen ter inzage, de aanvraag om vergunning ex artikel 12 van de Monumentenwet 1988 tot wijziging van het Rijksmonument. Een ieder kan gedurende deze periode van veertien dagen, derhalve van donderdag 15 fe bruari tot en met woensdag 28 februari 2001, eventuele zienswijzen ten aanzien van de aan vraag schriftelijk bij burgemeester en wethouders naar voren brengen. De op deze aanvragen betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn, da gelijks van 8.30 - 12.30 uur, in het gemeentehuis, afdeling planologie en bouwen (balie bouw zaken), Raadhuisplein 1, ter inzage. OPENBARE COMMISSIEVERGADERINGEN dinsdag 20 februari commissie ruimtelijke ordening, volkshuisvesting en openbare werken c.a. Agenda o.a.: Uitvoeringskrediet voor het vervangen van riolen in de Schaepmanstraat (ged) en Troelstrastraat en het maken van infiltratievoorzieningen. Voorbereidingsbesluit Veenzoom. Werkplan Bestemmingsplannen. woensdag 21 februari commissie sport, onderwijs, welzijnszaken, milieu c.a. Agenda o.a.: Rapportage Unia, toekomst openbaar onderwijs, Verordening leerlingenvervoer, Busbediening Soest en Soesterberg, donderdag 22 februari commissie financiën c.a. Agenda o.a.: Verhuur grond aan de Den Blieklaan; rapportage van vertegenwoordigers in gemeenschappelijke regelingen. maandag 5 maart commissie algemene bestuurszaken Agenda o.a: "Naar een toekomstvisie voor Soest" Samenwerking brandweren Baarn-Soest(-en Eemnes) Bespreking: één-loketvoorziening Regionaal contract met KPN callcenter Project Versterking Brandweer Alle vergaderingen worden gehouden in het gemeentehuis en beginnen om 19.30 uur. Agenda en stukken liggen ter inzage in het INFOrmatiecentrum (hal gemeentehuis) PUBLIEK KAN MEEPRATEN SPREEKRECHT Vanaf een kwartier voor en tot aanvang van een commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter of secretaris melden voor het stellen van vragen of het ge ven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gele genheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 mi nuten. RECHT VAN REACTIE 1. Sprekers kunnen voorafgaand aan de commissievergadering spreken over alle onderwer pen het gemeentelijk beleid betreffende. 2. Sprekers kunnen zich voorafgaand aan de vergadering bij de voorzitter of secretaris aan melden 3. De spreektijd voor alle sprekers gezamenlijk duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 4. Tijdens de vergadering zal de commissie indien mogelijk reageren op het door de spreker behandelde; is dit niet mogelijk dan zal zo spoedig mogelijk na de vergadering een reactie aan de inspreker gegeven worden. BESLUITEN 6 FEBRUARI 2001 Gemotiveerde bezwaren tegen het genomen besluit kunnen binnen 6 weken na verzending van het besluit schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA, te Soest. AANVRAAG EN ONTWERP-BESCHIKKING WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij een verzoek om vergunning ingevolge de Wet milieubeheer hebben ontvangen van: 1. Gebr. Jongste BV, Postbus 3033, Ouderkerk aan den IJssel Inzake de lokatie Avia Selfservice station, Birkstraat 108 Het betreft hier het wijzigen van een tankstation voor het afvullen van LPG reservoirs ten behoeve van luchtballons. 2. M.A.J.E. Menning-Geurts, Birkstraat 124b, Soest-Zuid Inzake de lokatie M.A.J.E. Menning-Geurts, Birkstraat 124b Het betreft hier een nieuwe de gehele inrichting omvattende bouw van een paardenhoude- rij. 3. G.A. Hilhorst, Lange Brinkweg 89, Soest Inzake de lokatie G.A. Hilhorst, Lange Brinkweg 89 Het betreft hier het uitbreiden en wijzigen van een veehouderij. 4. Th. J.M. Witte, Nieuwegracht 11, Soest Inzake de lokatie Record WPT V.O.F., Nieuwegracht 11 Het betreft hier het oprichten en inwerking hebben van een bedrijf voor het vullen en re pareren van brandblusapparaten. Aan de desbetreffende vergunning zullen voorschriften worden verbonden ter bescherming van het milieu. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere daarop betrekking hebbende stukken liggen ter inzage van 14-2-2001 tot 14-3-2001: - in het gemeentehuis, kamer 2.29 op werkdagen van 08.30 uur tot 12.30 uur - in de bibliotheek aan de WiUaertstraat 49b tijdens openingstijden Gedurende deze termijn kan een ieder gemotiveerde schriftelijke bedenkingen tegen het ont werp van de beschikking indienen bij het gemeentebestuur (Postbus 2000, 3760 CA SOEST). Deze worden mede ter inzage gelegd. Wanneer een indiener van een bedenking daarom ver zoekt, worden zijn persoonlijke gegevens niet bekend gemaakt. Dit verzoek moet schriftelijk tegelijkertijd met de bedenking bij het gemeentebestuur worden ingediend. Een ieder kan ook mondeling in persoon of bij gemachtigde bedenkingen inbrengen op een openbare zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachten wisseling. De vergunning aanvrager wordt hier eveneens voor uitgenodigd. Indien u van deze gelegenheid gebruik wilt maken verzoeken wij u voor 28-2-2001 een afspraak te maken. Beroep tegen de beschikking kan later, behalve door de aanvrager en de adviseurs, slechts worden ingesteld door degene die binnen de gestelde termijn bedenkingen heeft ingebracht, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenkingen in te dienen, dan wel de beschikking straks afwijkt van het ontwerp. Voor nadere inlichtingen: afdeling groen milieu, telefoon 035 - 6093643. ONDERWERP Voorstel wethouder ROVW naar aanleiding van bezwaarschrift Van Dam Sports, Van Weedestraat naar aanleiding van de aanschrij ving dichtzetten parkeerplaatsen met rolluiken Bezwaarschrift van de Huurders- commissie Soest Midden tegen uw besluiten tot het verlenen van een tweetal bouwvergunningen voor het realiseren van een garage op de percelen Klaarwaterweg 35 (bouwaanvraagnr. 508) en 37 (bouwaanvraagnr. 572) Verzoek subsidie muziekvereniging PVO ten behoeve van nieuwjaars concert Petrus Pauluskerk Voorstel wethouder ROVW inza ke bezwaarschrift familie Blom, A.P. Hilhorstweg, inzake aanschrij ving caravanstalling Voorstel wethouder ROVW inza ke bezwaarschrift R. Hilhorst, Hooiweg 2, inzake aanschrijving caravanstalling Brief COC: Toepassing openstel ling huwelijk Atletiekaccommodatie Wieksloter- weg O.Z. Uitbreiding kleed/club gebouw •Project Dorpsplein Soesterberg in het kader van het ISV BESLISSING Bezwaarschrift ongegrond verklaren. 1. Het bezwaarschrift van De Huurderscommis sie Soest Midden ontvankelijk te verklaren. 2. Het bezwaarschrift ongegrond te verklaren. 3. De bestreden besluiten, waarbij vrijstelling van het geldende bestemmingsplan en onder nrs. 508 en 572, bouwvergunning is verleend voor respectievelijk het realiseren van een garage/ berging op het perceel Klaarwaterweg 35 en het realiseren van een garage/berging op het perceel Klaarwaterweg 37, in stand te laten. Alsnog muziekvereniging PVO een subsidie toe kennen van 400,— 181,51) voor het gehou den nieuwjaarsconcert, zulks ten laste van het budget "stimulering culturele activiteiten". Bezwaarschrift deels gegrond te verklaren: op grond van het overgangsrecht mogen 14 caravans binnen gestald worden. Voor het overige: onge grond te verklaren. Bezwaarschrift deels gegrond te verklaren: in plaats van 50% van de oppervlakte oudbouw C, 50% van het jaar maken. Voor het overige de aanschrijving in stand te houden. Het bestuur van COC berichten dat het gemeen tebestuur noch de bijzondere ambtenaren van de burgerlijke stand problemen ervaren bij het uitvoe ren van de wet openstelling huwelijk. Het bestuur van AV Pijnenburg te antwoorden volgens bijgaande concept-brief waarin o.a. wordt meegedeeld dat AV Pijnenburg mag optreden als bouwheer bij de realisatie van de uitbreiding van het kleed/clubgebouw op de atletiekaccommoda tie en dat een bedrag van 26.200,00 11.889,04) exclusief BTW zal worden overge maakt ter financiering van de kosten voorberei dende werkzaamheden zoals hierboven genoemd. Akkoord met het formuleren van planologische randvoorwaarden voor het complex Dorpsplein 1 tot en met 14 en Piesmanstraat 1 tot en met 9 in het geval van sloop en nieuwbouw. Daarbij ook de inrichting van het openbare gebied meenemen; met name voor wat betreft het parkeren. Voor de procedure het hiervoor aangegeven tijdpad vol gen. Medio januari belegde het gemeentebestuur, in samenwerking met wijkcoör dinator Carrien Eenhoorn, politie, de woningcorporaties Achtgoed en SCW, Balans en de basisscholen van der Hucht, Montessori en Desmond Tutu, een wijkavond voor bewoners van de wijk de Eng. De belangstelling voor deze avond was groot. Met 98 enthousiaste wijkbewoners is gepraat over zaken die zij willen verbeteren in hun woonomgeving. Wethouder Harry Witte, die onder meer milieu in zijn portefeuille heeft, toonde zich verheugd over de grote opkomst Hij vertelde dat het gemeentebestuur de bewoners meer invloed wil geven over zaken in de buurt. Hij deed een beroep op de bezoekers zich aan te melden voor het wijkbeheerteam. Het resultaat was dat hiervoor tijdens deze avond zich 18 wijkbewoners opgaven, een ongekend hoog aantal! Het wijkbeheerteam gaat de onder werpen die de bewoners aan de orde stelden op deze avond nader uitwer ken. Ook over het wijkperspectief gaat het wijkbeheerteam meepraten. Dit is een plan waarin de toekomst van de wijk komt de staan. Het wijk beheerteam gaat zelf aangeven hoe het de mening van de andere wijkbe woners wil horen over de plannen die het maakt. Het team is immers geen gekozen deelraad. De gemeente wil met deze manier van wijkbeheer ervoor zorgen dat er meer samenwerking ontstaat over het beheer van de wijk tussen de gemeen te, andere organisaties en bewoners. Ook wil zij door deze benadering de betrokkenheid van bewoners bij hun woonomgeving vergroten. Wethouder Witte hield tijdens de wijkavond een inleiding over de toe komst van het gebied grenzend aan de Molenstraat. Op het terrein van de voormalige bibliotheek aan de Al- bert Cuyplaan komen acht woningen. Het tijdelijk verhuren van het gebouw tot het moment waarop de bouw van start gaat, kan alleen binnen de be stemming bijzondere doeleinden. Het asielzoekerscentrum in het ge bouw van het voormalige Molenschot gaat deze zomer dicht. De asielzoe kersbewoners krijgen een plek in an dere opvangcentra. Over de precieze invulling van het vrijklomende terrein wordt overleg gevoerd. Ook voor de voormalige LTS aan de Soestereng weg wordt een andere bestemming gezocht. Voorlopig blijft de bestem ming van deze lokatie bijzondere doeleinden. Als een definitief besluit valt over de toekomst van de openbare basisscho len, gaat de Desmond Tutuschool dicht. Verschillende voorzieningen kunnen dan eventueel naar dit ge bouw verhuizen. Het is ook mogelijk dat hier buurtfuncties in worden ge huisvest. Knelpunten woonomgeving In themagroepen (verkeer, voorzie ningen, samenleven, wonen en woon omgeving) gaven wijkbewoners op de wijkavond aan welke knelpunten zij ervaren in hun wijk Over verkeer merkten bewoners on der meer op dat er hard gereden wordt in hun wijk en dat weinig men sen zich houden aan de 30 km zone. Ook de uitrit op de hoek van de Molenstraat en de Beukenlaan erva ren zij als een knelpunt. Een doorn in het oog is ook de sluiproute Molen straat- van Goyenlaan op het mo ment dat de spoorbomen dicht zijn. Bij het thema samenleven gingen er stemmen op voor het houden van een wijkschouw voor de hele wijk en het vaker legen van de vuilcontainers. Ook pleitten de bewoners voor meer verlichting en voor het betrekken van jongeren bij het beheer van de wijk (bijvoorbeeld door sportaktiviteiten). De bewoners die over het thema voorzieningen praatten, kwamen met de volgende opmerkingen. Bewoners willen graag geinformeerd worden over de Moskee die nu in het Spoor- da- gebied een plek heeft, maar ook betrokken worden in de plannen die de gemeente heeft om andere voor zieningen die uit dit gebied weg moe ten een plaats te geven. Er is geen verlichting op het voetpad langs de van Goyenlaan. Zij zien ook graag dat de mogelijkheid wordt onderzocht voor het oprichten van een speeltuin vereniging. In het gebied Albert Cuy plaan, Rubenslaan en van Goyenlaan signaleren zij een tekort aan parkeer plaatsen. Over het thema wonen en woonom geving gaven bewoners aan dat er enkele donkere plekken zijn in de wijk. Zij signaleren dat verschillende wandelpaden ten onrechte als hon- denuitlaatplaatsen worden gebruikt. Een verzoek is of er zoutbakken kunnen komen bij diverse woonge bouwen. Dit is slechts een greep uit alle opmer kingen die er zijn gemaakt. Het wijkbeheerteam gaat nu uitzoe ken welke zaken door een kleine, goedkope maatregel eenvoudig opge lost kunnen worden en ook voor wel ke zaken een uitgebreider plan moet komen. Elke wijkbewoner ontvangt het ver slag van deze avond. Dit geldt ook voor bewoners die niet op de wijk avond zijn geweest De grenzen van de wijk de Eng zijn de spoorlijn Baarn-Utrecht, Park- laan, Nieuweweg, Beukenlaan, Ver lengde Talmalaan, en de Talmalaan.

Soester Courant | 2001 | | pagina 26