1 SOESTER COURANT-SPECIAL Troonrede Beste Carnavalsvrienden Speciale uitgave van de SOESTER COURANT en DE NARRE KNOLLEN WOENSDAG 14 FEBRUARI 2001 26e JAARGANG NO. 1 Beste Knollendammen. Bekomen vandeeerste verbazing over het feit dat de Narre Knollen het aangedurfd hebben een Prinses in plaats van een Prins te benoemen zijn vrijwel alk sceptici het er o\<er eens dat deze Prinses de vereniging op buitengewone wijze vertegenwoordigt. Naast onze eigen festiviteiten zoals het Prinsenbal, de Nieuwjaarsreceptie en het Kleintje Karnaval (bij welke gelegenheden wij ons mochten verheugen op een overwel digende belangstelling van zowel binnen als buiten Knollendam) zijn wij als Narre Knollen met onze Prinses Loes, Adjudant Frans, Hofdame Elize en onze Raadsle denen Bestuur een graag geziene gast bij ulonze bevriende verenigingen in de regio en ver daar buiten. Dat de Narre Knollen daar de gangmakers zijn zal niemand die onze Prinses kent verbazen, reden om van hieruit een groot com pliment aan Prinses Loes en haar Hofhouding te geven. Chapeau lil Voor het komend Karnavalsweekeinde belooft het. gezien het voortraject, weer een ouderwets gebeuren te worden met opzaterdagde optocht die gezien het motto van de Prinses (Kom Geef Elkaar de Hand) velen tot artistieke hoog standjes kan brengen, het Knollenbal met medewerking van discotheek Sunway (met onze 'eigen' Leroy de Groot als DJ), op zondagmiddag het Kinderkamaval gevolgd door het Hollands Karnaval waar wij onze adverteerders en sponsors in ruime mate hopen te begroeten, het Seniorenbal op maandagmiddag en natuurlijk onze tra ditionele Sluitingsavond op dinsdag met om 24.00 uur liet Haringhappen wat verzorgd wordt door Vishandel 't Hoekje van 'hoek Molenstraat/Nieuweweg. Wij hopen met ons allen dat de bevolking van Knollen dam ook dit jaar weer in grote getallen onze feesten komt bezoeken en kunnen u mededelen dat, ter voorkoming van een tragedie zoals die in Volendam heeft plaatsgevonden, onze avonden onder strenge controle van bevoegd Brandweerpersoneel zullen plaatsvinden. Wij vertrouwen op uw komst en wensen u allen een over weldigend, feestelijk en vooral veilig Karnaval toe. Rijk van Gordingen; President der Soes ter Narre Knollen. Vanaf 11 november 2000 mag ik de scepter over Soest zwaaien tijdens het Karnaval. Het bevalt mij uitstekend, en ik hoop dat de Prinsencommissie tevreden over mij is. Vanaf 23 februari 2001 barst voor ons het Grote Karnaval weer los. Na de optocht van 24 februari hoop ik van Burgemeester Janssen de stads- sleutel van Soest te mogen ontvangen. Het zal mij een eer zijn deze tijdens het Karnaval te mogen beheren. Mijn leus is: Kom Geef Eikaar De Hand", mensen maak plezier met elkaar en reik elkaar eens wat vaker de hand; het leven is toch al zo kort. Een plezierig Karnaval. ALAAF. ALAAF. ALAAF. PRINSES LOES Graag schrijf ik een voorwoord voor de Knollenkrant, de jaarkrant van de Knollen- dammers. Sinds midden maart vorig jaar ben ik de nieuwe burgemeester van Soest. En met veel plezier heb ik inmiddels de eerste ontmoetin gen met de Narre Knollen achter de rug. De elfde van de elfde overtrof zichzelf met de verkiezing en installatie van de nieuwe Prins der Narre Knollen, Prinses Loes. Met haar motto "Kom, geef elkaar de hand" is een feestelijke carnavalsperiode ingeluid. Deze krant geeft voor de komende tijd een overzicht van de vele carnavalsactiviteiten in onze gemeente. Soest wordt Knollendam en dat zal iedereen weten. Velen zullen dat kun nen ervaren. Daar wordt sterk naar uitgezien. Carnaval zou niet mogelijk zijn zonder de grote inzet van de vele vrijwilligers. Door hun inzet, in velerlei vormen, kan het carnaval groots en hartelijk worden gevierd: door jong en oud, door man en vrouw en door grote en minder grote carnavals vrienden. Daarom wil ik alle vrijwilligers, juist in dit jaar van de vrijwilliger, bedanken voor hun inbreng. Ik wens u allen een carnavaleske tijd toe. De burgemeester van Soest. Drs. J.J.L.M. Janssen

Soester Courant | 2001 | | pagina 27