Gürote Kar na vals optocht mip /at FOCl allemaal vmstra horren TING 'ering De Prinsenwagen 'aterdag 24 februari 2001 F0CWA bieden... i probleem meer. 8.V. U MFY MOTOREN a sterberg e.o. t 035 - 603 02 42 SOESTER KARNAVALSVERENIGING i DE NARRE KNOLLEN UIT KNOLLENKRANT PAGINA 3 Onder deskundige leiding van Adjudant Frans hebben de Raadsleden ook dit jaar weer een degelijke Prinsenwagen gebouwd waarop Prinses Loes, Hofdame Elize en Adjudant Frans zich aan de Knollendam- mers kunnen tonen tijdens de traditionele optocht op 24 februari 2001. Gezien het motto van Prinses Loes heeft het er alle schijn van dat een en ander in het kader van "Geef elkaar de hand" zal staan. Ook dit jaar is, om te voldoen aan de eisen van veiligheid, degelijkheid en her kenbaarheid dagenlang gewerkt door vrijwel de Raadsleden en Jeugdraadsleden. Als or ganiserende vereniging zijn de Narre Knol len verantwoordelijk voor een goed verloop van de optocht, reden waarom bij de Narre Knollen de veiligheidseisen zo mogelijk nog strenger worden gehanteerd dan de contro leurs bij de deelnemers zullen doen. Aan het begin van de optocht zal Prinses Loes vanaf haar Prinsenwagen bij Garage Stam een ware vlootschouw afnemen van de uitgedoste Karnavallisten in grote en kleine groepen en de Praalwagens van bevriende verenigingen. Tevens zal zij daar haar jury rapport opmaken. Het is ons ook dit jaar weer gelukt een schit terende Harmonie de optocht te laten voor gaan. Wij hopen dat ook dit jaar de weergoden ons goed gezind zijn en dat wij en de kijkers langs de route met 'mooi weer' van de op tocht kunnen genieten. Komt daarom allen naar de optocht en geef gehoor aan het motto van Prinses Loes: "KOM, GEEF ELKAAR DE HAND" De route is als volgt: Vertrek: 13.00 uur Regentesselaan hoek Koninginnelaan; Nieuwerhoekplein, Burg Grothestraat: Van Weedestraat; Steenhoff straat; Molenstraat; Nieuwe weg; Smitsweg; Weegbreestraat; Dalweg; Dorpstreek; Willaertstraat; Obrechtstraat; Van der Weijdenstraat; In singer straat; den Blieklaan; Bosstraat tot aan de Knollenburcht in Party Centrum Bos en Duin. 2, 3764 CG Soest - 6013331 Voor elke categorie zijn prijsjes beschik baar. De wisselbeker gaat naar de individuele deelnemer of groep die het hoogst aan tal punten heeft behaald. 11. De wagen/act zal door een deskundige jury beoordeeld worden op: - Keuze van het motto, - Uitbeelding van het motto, - Het 'carnavaleske'. De bekendmaking van de winnaars en uitreiking van de prijzen zal om onge veer 16.00 uur plaatsvinden in de Knollenburcht in Party Centrum Bos en Duin, alwaar volop muziek aanwezig zal zijn. 12. Het parkeren van de Karnavalswagens na afloop van de optocht aan de Bos straat valt buiten de optocht en dus bui ten verantwoordelijkheid en verzekering van de Kar-navalsvereniging De Narre Knollen. 13.Het reglement voor deelname en het Juryreglement is van toepassing op alle deelnemers van de Karnavalsoptocht in Soest. De Optochtcommissie behoudt zich het recht voor deelnemers die in strijd met het reglement handelen, verdere deel name aan de optocht te ontzeggen en/ of uit te sluiten voor de einduitslag en/ of de prijsuit-reiking. In gevallen waarin het reglement niet voorziet zal het door de Optocht commissie genomen besluit bindend zijn. 14. Het bestuur van de Soester Karnavals- vereniging De Narre Knollen behoudt zich het recht voor om bij onvoldoende deelname de optocht niet door te laten gaan. mers. Overtreders van deze regel kunnen wor den gediskwalificeerd en/of uit de op tocht worden verwijderd. Chauffeurs van optocht(motor)voertuigen dienen zich te onthouden van het gebruik van alco hol, op straffe van het uit de optocht verwijderen van het betreffende voer tuig en een op juridische gronden te ver wachten procesverbaal. 9. Deelnemers aan de optocht dienen zich voordat deze aanvangt te overtuigen van de doorgangsmogelijkheden bij met name de verkeerslichten, spoorwegover gangen, bochten, wegversmallingen, verkeersdrem-pels en rotondes (lengte, breedte, hoogte, draaicirkel). 10. U kunt in drie categorieën meedoen, te weten: a. Individueel; b.Kleine groep (2 t/m 5 personen); c. Grote groep (meer dan 5 personen). Ie autoschadeherstelbedrijven. tel. Met maar liefst 2 jaar garan- en nachtservice, een goede af- :en perfekte landelijke spreiding, sdrijf in de buurt Zoals: Tel. 035 - 602 03 39 - 601 27 27 Evenals voorgaande jaren organiseert de Soester Karnavalsvereniging 'De Narre (nollen" op Karnavalszaterdag de traditionele Karnavalsoptocht door ons eigen ioest, voor drie dagen KNOLLENDAM geheten. ölezien de opgaande lijn in kwaliteit en kwantiteit die we de afgelopen jaren lebben mogen waarnemen belooft het dit jaar nog groter, mooier en voller te vorden dan vorig jaar. Êoals gebruikelijk zal de optocht ook dit jaar aanvangen om 13.00 uur precies ranaf de Koninginnelaan/hoek Regentesselaan. Deelnemers kunnen zich tot aan Ie aanvang van de optocht nog inschrijven bij de optochtcommissie die zitting ïoudt in Café Willem I aan de Koninginnelaan, maar voorinschrijving bij de voorzitter van de optochtcommissie, Mw. Wil Meijer op telefoonnummer 035- >012020, verkiest uiteraard de voorkeur omdat dan de plaatsen en leelnamenummers tijdig uitgereikt kunnen worden. Ook de jury heeft dan ruim de gelegenheid de deelnemers aan de optocht te bekijken en op juiste wijze te waarderen. Het eindpunt van de optocht is ook dit jaar natuurlijk weer onze Knollenburcht in Party Centrum Bos en Duin aan de Bosstraat. Omstreeks 16.00 uur zal de sleutel van de gemeente Soest aan Prinses Loes worden overhandigd door burgemeester Janssen waarna Prinses Loes proclamatie voor zal lezen. Na deze plechtigheid zal de voorzitter van de jury, Mw. Wü Meijer, samen met Prin ses Loes de prijzen voor de optocht uitrei ken waarna tot 18.00 uur nog gefeest kan worden op muziek van disco SUNWAY, onder leiding van ons Raadslid Leroy de Groot. Zoals u van ons gewend bent is de deel name aan de optocht geheel gratis en open gesteld voor particulieren, verenigingen, scholen en bedrijven. Deze optocht is dé gelegenheid om uw (on)ge-noegen met de gemeentelijke of landelijke politiek kenbaar te maken. Ook kunnen bedrijven en verenigingen op karnavaleske wijze hun waren of doelstel lingen aan het publiek etaleren waarbij ver enigingen door middel van de uitmonste ring of eventueel door het verspreiden van folders aan actieve ledenwerving kunnen doen. Door de organisatie zal wederom een vak- v kundige jury samengesteld worden die de I deelnemers zal beoordelen op o.a. de keuze van het motto; de uitbeelding van dit motto; I de aankleding van het geheel; de presenta- tie en het Karnavaleske. Voor alle deelnemers is er natuurlijk weer de door de Soester Courant beschikbaar gestelde wisselbeker te winnen. Deze wisselbeker kan eigendom worden als een deelnemer of groep deze wisselbeker 3 (drie) maal achtereen of 5 (vijf) maal in totaal heeft gewonnen. Opgeven aan deze optocht kan telefonisch Wil Meijer, 035 - 601 20 20; I Altjo Rötgers, 035 - 531 76 69 i REGLEMENT KARNAVALSOPTOCHT 24 februari 2001 1. VERTREK OM 13.00 UUR PRECIES. 2. U krijgt bij aanmelding een nummer toegewezen. Bij de start wordt dit u uit gereikt en u dient het goed zichtbaar, liefst aan de voorzijde, mee te voeren (na afloop weer inleveren bij de Optochtcommissie) 3. Opstellen en vertrek vanaf de Regen- tes-selaan. Bij het opstellen dient u de aanwijzin gen van de Optochtcommissie en Poli tie strikt op te volgen. De oprit plus woning van Dr. Huitema dient u vrij toegankelijk te houden. Tevens dient u tussen de praalwagens voldoende ruimte vrij te houden voor evt. uitwijkende personenauto's. 4. Alle motorisch aangedreven voertuigen dienen MINIMAAL W.A. verzekerd te zijn! Voor eventuele overige risico's bent u ALLEEN tijdehs de optocht via de Karnavals-vereniging De Narre Knol len verzekerd. 5. Het deelnemen aan de Karnavalsop tocht geschiedt voor eigen risico, met uitzondering van de omstandigheden uur die zijn gedekt in de door de Soester Karnavalsver-eniging De Narre Knol len, danwel door de vereniging namens welke men aan de optocht deelneemt, afgesloten verzekering. Wielen goed afschermen om ongeluk ken te voorkomen. Bewegende onderdelen op het voertuig, alsmede posities voor figuranten dienen voor wat betreft de uitvoering en con structie aan de daarvoor geldende veiligheidseisen te voldoen. Geen personen op uw wagen toelaten die er niet bijhoren. Op grond van de gemeentelijke veror dening is het gebruik van confetti ver boden. Overtreders van deze verordening zul len persoonlijk aansprakelijk gesteld worden voor de kosten welke verbon den zijn aan de opruimings werkzaamheden. Overmatig en provocerend gebruik van alcohol dient tijdens de gehele optocht te worden vermeden door alle deelne-

Soester Courant | 2001 | | pagina 29