9J 2- Motors Soest 'leidooi voor brede •p de juiste plekken mn Ko scholen Stichting Zorgcentra Soest heeft nieuwe medewerkers heel wat te bieden <e> parttime! ccasions Eemland Motors Eemland Motors Eemland Motors Eemland Motors 95 95 w Zerk aan de weg in Soest I Eemland Motors IOPINIE I fl. 15.995,- SOESTER COURANT PAGINA 5 EBBEN S VOOR ERKERS :RK(ST)£R MONTEUR M/l UPPORTERS IC ompany Cars Slagroom schnitt van 1 2,95 voor. INotenbrood 400 gr.) van 4,25 voor. i Geen helm Service bij Schoemaker Ongeval met letsel Vernieler gepakt Snelheidscontrole op Biltseweg Onder invloed Verkeerscontrole Vredehofstraat 'Negatief imago zorgsector is onterecht' Vijf bekeuringen bij verkeerscontrole De Hyundai Atos X Auto Smeeing STICHTING ZORGCENTRA SOEST LEERLING VERZORGENDEN .ns Mann, fractievoorzitter van GroenLinks/Progressief Soest, ibliceerde in de Soester Courant van 30 augustus vorig jaar het tikel 'Pleidooi voor de brede school'. Daarin werd inslaan van ieuwe wegen bepleit in plaats van domweg sluiten. Aanleiding is het voornemen van het college van B W drie van de vijf lo- ties van de Soester openbare school Ie sluiten en de ongeveer 300 leerlingen over ook bijzondere scholen te 'spreiden'. De I 7" Boelstelling van deze'operatie'was volgens het college'zowel een Til J?Plossin8 voor de segregatieproblematiek als een gezonde ex- Jl ijlloitatiebasis van de scholen op de diverse locaties'. Een terech- te storm van protest stak op in Soest, hetgeen ook landelijk sterk de aandacht trok. Het college trok de voorstellen voorlopig in. Nu zijn we zes maanden verder, maar is er wat veranderd? 1 -3768 EM Soest '7 - Fax 035 - 601 24 9 ngaand een i uur per week gerschapsverlof. me zijn belangrijker dan id werk in een klein team. itaties richten aan Melissen. ïthousiaste ervaring sel vernieuwde rijwiel- en brom- gheid even hoog staat aange- inzet en vakkennis goed wordt an! moet 761 CG Soest iderdaad is er ogenschijnlijk wat iranderd. Harry Witte (GGS) de wethoudersportefeuille fan Pieter ten Hove (PvdA) over. Toen het inmiddels ingeschakelde .itfnderzoeksbureau Unia consta teerde dat er geen draagvlak was oor de door het college voorge- tane 'oplossing', koos het college •egin januari voor een radicaal indere weg. Inderdaad, vóór een >rede school, waarin het onderwijs nauw samenwerkt met bv. voor- en taschoolse opvang, club- en buurt- lUiswerk, gezondheidszorg, bibli otheek, maatschappelijk werk, po- itie en sportverenigingen. )verigens koos het college feitelijk oor twee brede scholen: De Buut n de samengevoegde Klimop en Je Desmond Tutu. De Buut blijft, ldus het voorstel van het college, ip de huidige locatie en gaat ver- er als zogenoemde kantooruren- chool met een Dalton-onderwij s- oncept. Voor de Klimop en de )esmond Tutu zou een nieuwe chool moeten worden gebouwd op de plaats van de huidige Praat paal in Smitsveen. En juist daar tokt de op zich grote instemming ;an GroenLinks/Progressief Soest iet de plannen. mJ 1 1 jaarlijkse donatie van 25 gulden gaat niet Van het resterende bedrag organiseert de Sup; win Drachtige prijzen! #>lkome" verkeerd ^pe voorgestelde locatie voor de ■smond Tutu en Klimop in itsveen is - anders dan bij De juut in Overhees - psychologisch :zien volkomen verkeerd. In jïaats van ergens op de grens van de natuurlijke voedingsgebieden mitsveen en de Engh kiest het ollege een plek aan de Smitsweg lidden in het Smitsveen, op aan- lenlijke afstand van de Engh. Niet PPORT ACTIE 11ma de tyete Ctidectie •nl - tel. 013-455 28 25 T). 199714.950,- 00 km, 1998.15.950,- 0 km, 199816.950,- 1999-17.950,- )0 km, stuurbekr., 1999 -19.950,- )0 km, stuurbekr., 199919.950,- iilver, 46.000 km, 199922.950,- 15.000 km, 199922.950,- k, 14.000 km, 199922.950,- >8.000 km, 1995...10.950,- 000 km, stuurbekr., 199716.950,- >er red, 39.000 km, 199921.950,- w met, 79.000 km, 1996 19.950,- I.000 km, 199522.950,- e blue, 54.000 km, 199931.950,- II.000 km, 1999.33.950,- met., 41.000 km, 199934.950,- 20.000 km, 200040.950,- i-deurs, 105.000 km, 199618.950,- i Wagon 62.000 km, 1997 ...26.950,- 45.000 km, 199833.950,- co Wagon 45.000 km, 199939.950,- 'agon 21.000 km, 2000 45.950,- blue, 27.000 km, 200061.950,- <m,1995 00 km, 1996...I 130.000 km, 2000 alleen zijn dan de toekomstige bre de scholen De Buut en de Des- mond Tutu/Klimop op een steen worp afstand van elkaar gelegen en zijn beide buren van een ruim aantal (bijzondere) scholen, maar ook wordt dan het grootste voe- dingsgebied, de Engh, beroofd van de enige school in de wijk. Een school die notabene al jaren inten sief samenwerkt met het buurt huiswerk en daardoor mede ervoor zorgt dat er op de Engh weinig problemen zijn. Ironisch in dit ver band is dat wethouder Witte nog eind januari in de Desmond Tutu het startsein gaf voor de 'Opruim- bende', waarin een groep Des mond Tfrtu-leerlingen elke maand zwerfvuil en bladeren gaat oprui men. Dat is een vervolg op de ac ties 'Herfstschoon' en 'Lentefris'. De Kwekerij en De Schoof Aangezien de Engh wordt be grensd door verkeersaders, zou het veel logischer zijn de nieuwe bre de school te bouwen ter hoogte van De Schoof en De Kwekerij aan de Molenstraat. Dat heeft het onderwijs-managementteam ook voorgesteld in 'Tussenbalans en toekomstverkenning openbaar on derwijs Soest', gedateerd maart 2000. GroenLinks/Progressief Soest heeft wethouder Witte hier over op 22 januari schriftelijke vra gen gesteld. Dat ging vergezeld van het verzoek een en ander op de agenda van de vergadering van 24 januari van de raadscommissie te zetten. Daar werd niet op gerea geerd. Pas op 2 februari werden die vragen 'beantwoord'. Over De Kwekerij schreef Witte: 'De loca tie De Kwekerij is niet beschik- Mi BROOD- EN BANKETBAKKERIJ Birkstraat 93 - Soest - Tel. 601 23 54 Beukenlaan 46 - Soest - Tel. 601 20 65 Van Weedestraat 46A - Soest - Tel. 601 38 77 33.000 km,199617.950,- >od, 54,000 km, 199719950,- ice Airco 199824.950,- ^25^ (Zemfiuuf &VM 82 (hoek Dalweg) 035-6030781 rtWieaat n is geopend van 9 00 tot 18.00 uur. 1 van 19.00-21.00 uur. 1 van 10.00-17.00 uur. Veenbesstraat Morgen start de aanleg van het plateau op de aansluiting van de Ereprijsstraat op de Veenbesstraat. Vrijdag 22 februari zal de aanleg voltooid kunnen zijn. Tijdens het werk is over de Veenbesstraat geen doorgaand verkeer mogelijk. De mussen van de lijnen 71 en 284 zul len via de Nieuweweg, Beukenlaan n Dalweg rijden, 's Avonds en zondags rijdt buslijn 72 via de Dal weg en Koningsweg. De haltes "Speenkruidstraat", "Veenbes straat" en "Varenstraat" worden tijdens het werk niet bediend. Op de Dalweg plaatst het busbedrijf tijdelijke haltes nabij de halte van de Veenbesstraat. WV-kantoor Het fietspad en trottoir van de Steenhoffstraat tussen de Oude Raadhuisstraat en de overweg krij gen nieuwe tegels. Men start het werk bij de overweg. Na elkaar worden fietspad en trottoir vervan gen, zodat of het fietspad of het trottoir gebruikt kan worden. Ter plaatse van het werk worden fiet sers en voetgangers gezamenlijk wisselend over het fietspad of het trottoir geleid. 30-km-zone De wijk Soestdijk - het gebied tus sen de Laanstraat, Dalweg, Burge meester Grothestraat - is inmid dels aangeduid als 30-km-zone. Deze week zullen alle voorrangs kruisingen in de wijk verdwijnen. Meest ingrijpend zal dit zijn op de route Albert Cuyplaan, Prins Hen driklaan en Nassauplantsoen. Op die route heeft men niet langer voorrang en zal men voorrang moeten verlenen aan het verkeer van rechts. Ook het oostelijke gedeelte van Soest en de bedrijventerreinen worden aangeduid als 30-km-zo- nes. Ook hier verdwijnen de voor rangskruisingen binnen de wijk. Dat heeft aan de oostrand van Soest gevolgen op de Lange Brink- weg en de Ferdinand Huycklaan. baar, gelet op het huidige gebruik. Maar ook los daarvan is er in re latie tot de voorgenomen stedelij ke vernieuwing, de integratie van het welzijns- en buurtwerk, het beoogde brede karakter (ook in schoolsamenstelling) in het be leidsvoornemen bewust gekozen voor een locatie in Smitsveen.' Die nietszeggende woorden ge bruikt een wethouder die voordat hij bij het college aanschoof te pas en te onpas met gewoonlijk veel bombarie over alle mogelijke za ken absolute openheid, 'transpa rantie' eiste. Sluiting Desmond Tutu Intussen gaan de ontwikkelingen snel, volkomen buiten de raads commissie van Sport, Onderwijs, Welzijn/Milieu en de raad om. De beleidsvoornemens van het colle ge zullen pas op 21 februari in de commissie behandeld worden. Uit 'het oogpunt van zorgvuldigheid' wil het college zich daaraan strikt houden en 'bovendien moet de medezeggenschapsraad in de gele genheid gesteld worden een me ning over het beleidsvoornemen kenbaar te maken'. Dat is inderdaad correct. Maar waar hebben raadsleden en mee- dezeggenschapsraad kunnen lezen dat er bijvoorbeeld donderdag avond 8 februari een bespreking werd gehouden door wethouder Witte en interim-algemeen direc teur Degen met ouders van de Klimop en Desmond Tutu? De ouders kregen daar té horen dat aan het eind van dit schooljaar, 1 augustus 2001, het college de Des mond Tutu toch wil sluiten en de leerlingen dan hun intrek moeten nemen in de Klimop aan de Weeg breestraat. Dat is in strijd met de belofte van B W dat in elk ge val alle scholen open zouden blij ven tot 1 augustus 2002. Dichtgetimmerde afspraken Het college is akkoord gegaan met de brede school, maar dan moet wethouder Witte ook 'wat' inleve ren. Dat is sluiting van de enige school in een wijk, waarvan de leerlingen en ouders moeilijk tot helemaal geen vuist kunnen maken en daardoor nauwelijks nog een kant op kunnen. Het college van B «Sc W en de raad zijn de bestuurders van het open baar onderwijs, maar met instem ming van de meerderheid van de raadscommissie zijn twee jaar ge leden de meeste taken gedelegeerd aan de wethouder en de (interim) algemeen directeur. Een schoolor ganisatie die aldus wordt bestuurd, leidt onvermijdelijk tot ondoor zichtige, in achterkamertjes dicht getimmerde afspraken. Zo onge veer in de trant van: 'Ja Harry, je krijgt je brede school, maar dan zorg je wel dat het gebouw van de Desmond Tutu vrijkomt, want dit gebouw hebben we nodig voor onze plannen in het Spoordal.' Zo'n bestuurde of beter niet be stuurde school is ten dode opge schreven. Ja, er vallen helaas ook slachtoffers, zij die afhankelijk zijn van de overheid, de kinderen van etnische minderheden, hun beziel de leerkrachten en vrijwilligers in de school en de wijk, om maar niet te spreken van de vele directeuren die eraan ten onder zijn gegaan. De raadscommissie krijgt op 21 februari die volledig dichtgetim merde collegevoorstellen aangebo den en wordt geacht dat in meer derheid goed te keuren, waarna een maand later (op 15 maart, agendapunt: Vaststelling plan van nieuwe scholen) de voorstellen van B «Sc W dienen te worden bekrach tigd. Door de fractiediscipline van de collegepartijen gaat dat helaas - hoogstens vergezeld van enige mitsen en maren - ook gebeuren. Of niet soms? Ans Mann Op de Van Hamelstraat hield de politie vorige week woensdag avond tegen half negen twee jon gens uit Soest Op een brommer aan die geen helm droegen. Daarvoor werden de jongens, 15 en 16 jaar, bekeurd. De brommer was ook niet verzekerd en werd meegeno men naar het politiebureau. Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoudelijke apparatenten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleurervtv, telefoon of I.S.D.N. defect?; wasauto maat stuk; koelkast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! enpert Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44 Vrijdagavond rond kwart voor ze ven reed een 38-jarige vrouw op de hoek Korte Ossendamweg Soesterbergsestraat door onbeken de oorzaak met haar fiets tegen een lantaarnpaal. Ze liep daarbij letsel op aan haar knie. De vrouw werd samen met haar vriend door de politie thuis afge zet. De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag op de Konin- ginnelaan een 18-jarige man uit Soest aangehouden. Een getuige had gezien dat enkele jongens zich daar ophielden bij een auto en dat een van hen een deuk in de auto trapte. De Soester werd meegeno men naar het politiebureau. Hij ontkende elke betrokkenheid bij de vernieling. De politie zocht de zaak verder uit en verwachtte nog meer getuigen te kunnen horen. De politie hield vorige week dins dag tussen zeven en negen uur op de Biltseweg een snelheidscontro le. Van de 820 gecontroleerde voertuigen overschreden er 61 de maximum toegestane snelheid van 80 km/u. De bestuurders werden bekeurd. De wijkagent had om de controle gevraagd naar aanleiding van veel klachten over te hard rij den op deze weg. De noodzaak bleek aanwezig, want de hoogst gemeten snelheid was 140 km/u. Donderdagavond hield de politie op de Koningsweg een automobi list aan die te veel alcohol had ge dronken. De man, een 39-jarige inwoner van Soest, werd aange houden en overgebracht naar het bureau. Bij de ademanalyse bleek hij 1,5 promille in het lichaam te hebben. Hij kreeg een proces-ver baal en zijn rijbewijs werd ingevor derd. Voor al uw verzekeringen - pensioenen - hypotheken - financierden - beleggingen. Krommeweg 3A Soest Tel. 035 601 60 11 Fax 603 55 74 info: www.korenassurantien.nl e-mail: info@korenassurantien.nl Zondagmiddag hield de politie tussen kwart voor twee en kwart voor vijf een verkeerscontrole op de Vredehofstraat. Van de 428 ge controleerde bestuurders droegen er 33 geen gordel. Vijf weggebrui kers werden bekeurd omdat de verlichting niet in orde was en bij één was de APK niet in orde. Eén bestuurder van een motorvoertuig had de leeftijd van 18 jaar nog niet bereikt. Allen kregen een proces verbaal. Het is écht niet allemaal zo slecht als de media ons willen laten geloven. De zorgverle ning is een uiterst boeiend en afwisselend vak. Geen dag is hetzelfde. We zijn ook zo flexi bel als het maar kan. Ook de arbeidsvoorwaarden zijn pri ma. En we betalen, onder be paalde voorwaarden, de hele opleiding. Er zijn allerlei scho lingsmogelijkheden. Daar naast zijn er volop doorgroei mogelijkheden. En boven dat alles: het werkklimaat is hier uitstekend. Je hebt hier plezie rige collega's en je krijgt heel veel respect en waardering van de bewoners. Kortom: we heb ben nieuwe medewerkers heel wat te bieden.' Mevrouw E.E. Vïscher, algemeen directeur van de Stichting Zorg centra Soest (Molenschot, Groot Engendaal en de Heybergh), en zorgmanager R. Zwennes zijn het erover eens dat er aan het 'imago' van de gezondheidszorg nog heel wat te verbeteren valt. 'De zorg sector komt de laatste tijd niet goed in de publiciteit. Je hoort vooral negatieve verhalen: bijvoor beeld dat je zo hard moet werken en dat je slecht betaald wordt, dat er zo'n hoog ziekteverzuim is en dat er zoveel mensen afhaken om dat ze in het bedrijfsleven een veel betere baan kunnen krijgen. De meest gehoorde oplossing is dan dat Den Haag meer geld in de zorg pompt, maar het is niet alleen maar een kwestie van geld...' De problemen zijn bovendien goeddeels door de overheid zélf veroorzaakt, vindt mevrouw Vï scher. 'Er is te veel op de korte ter mijn gedacht. Een voorbeeld: Als je - zoals de laatste jaren is ge beurd -afgestudeerden direct na het behalen van hun diploma op straat moet zetten omdat je ze niet kunt betalen, moet je niet vreemd opkijken dat de volgende lichting zich nog wel even achter het oor krabt... En als je in plaats van 90 wel 95 van je afgesproken 'productie' haalt, maar dat extra op geen enkele manier gehono reerd ziet in het budget terwijl je het financiële plaatje tóch rond moet zien te krijgen, dan is het duidelijk dat politiek en ambtena ren hiervoor aangesproken moeten worden.' Beleidsmakers Het negatieve imago van de ge zondheidszorg is dan ook vooral de schuld van de beleidsmakers, stelt mevrouw Vïscher vast. 'Kijk maar naar de minister, die het au torijden onaantrekkelijk maakt, waardoor veel medewerkers in ons continu-bedrijf juist afhankelijk zijn van het openbaar vervoer, dat met name in de avonduren en de weekends heel slecht afgestemd is op mensen die onregelmatige uren maken. De fiscus pikt bovendien een fors deel van de vergoeding in. En dan praten we nog maar niet over de fileproblemen. In de regio zijn daardoor ook steeds minder mensen te vinden. Of neem het huisvestingsbeleid. Jonge mensen trekken massaal weg uit Soest, omdat ze hier geen betaalbare woning kunnen vinden. Ik heb alle begrip voor het ge meentelijk bouwbeleid, en ik wil niemand beschuldigen, maar we Tijdens een algemene verkeerscon trole, vrijdagmiddag op de Ko ningsweg, reikte de politie vijf ver balen uit: vier voor het niet dragen van de autogordel, één voor het niet dragen van een helm. De pas sagier van één van de gecontroleer de bromfietsen, een 14-jarig meisje uit Soest, droeg geen helm en gaf een valse naam op. Ze werd daar voor aangehouden en overgebracht naar het politiebureau. Daar mocht ze, na verhoor, met twee bekeurin gen weer gaan. Ze werd opgehaald door één van haar ouders. Bij Smeeing in prijs verlaagd! Achterruitenwisser met sproeier Elektronische startonderbreker Bumpers in carrosseriekleur gespoten Nu wel heel erg aantrekkelijk geprijst! HYunum Nu voor Van fl 16.995,- Soest, Koningsweg 14, tel. 035-6039999 Amersfoort, Amsterdamseweg 19-21 tel. 033-4635535 zullen toch iets moeten doen om Soest leefbaar en leuk te houden. En kijk eens naar het onderwijs: de problemen daar werken natuur lijk óók door in de zorg. De eerste frustraties doen zich vaak al tijdens de opleiding voor... Daar moeten de leerlingen soms forse bedragen neertellen voor hertentamens en examens, zonder enig overleg met ons.' De problemen zijn echter met de bekende zak-met-geld uit Den Haag niet zomaar op te lossen. Het gaat immers in de eerste plaats om meer beschikbare 'handen'. Van verdere schaalvergroting en regionalisering is op den duur ook geen heil meer te verwachten. 'Want dan wordt het voor velen een ver-van-m'n-bed show en voelt niemand zich nog aanspreek baar,' aldus mevrouw Vischer en de heer Zwennes. 'Dat is toch dood en doodzonde...!' Niet terecht Het negatieve imago is de zorgsec tor zeker niet terecht opgeplakt, vinden ze. 'Zó slecht wordt het werk nu ook weer niet betaald, en de arbeidsomstandigheden zijn ook niet zo beroerd. Het is gewoon een heel mooi vak, met boeiend en afwisselend werk en altijd heel veel waardering. Je bént hier iemand. We zullen eenvoudigweg meer mensen bereid moeten vinden om in de zorg te gaan werken. Door het personeelstekort wordt er een veel groter beroep gedaan op de genen die nog wél werken, en dus moet je oppassen dat je op hen geen roofbouw pleegt. Sommigen moeten daardoor wel eens een dag extra werken, al werkt tegenwoor dig bijna niemand meer 100 pro cent. Daar zit dus meestal nog wel wat rek in. Maar velen kiezen be wust voor een 60 of 80 %-baan, dus daar kun je ook niet te lang mee doorgaan. Dat geldt trouwens niet alleen voor de bejaardenzorg; het is een breed maatschappelijk verschijnsel. In de zorg komt het alleen extra hard aan, omdat je daar werkt met 'levend materiaal'. Je kunt ook niet zeggen: op zater dag en zondag verzorgen we de bewoners maar niet? Daarom doen we er alles aan om nieuwe mensen te vinden. Alleen: waar zitten ze...?' Momenteel zijn er acht fulltime vacatures bij de drie locaties van de SZS. 'Het is natuurlijk niet de bedoeling dat we mensen bij de buurman - (verpleeghuis Daelho- ven, red.) - weghalen.' De stich ting probeert daarom ook langs minder bekende wegen potentiële nieuwe medewerkers te vinden. Speciale 'lokkertjes' voor nieuwko mers lossen structureel niets op, aldus mevrouw Vischer. 'Daar komt algauw een eind aan en bo vendien veroorzaak je op die ma nier een gigantische inflatie. Dan kun je beter iets doen voor je hui dige personeel.' De stichting geeft overigens wel een aanbrengpremie van 1000 gulden aan medewerkers die een nieuwe collega weten te 'strikken'. Schepje bovenop De stichting gaat er de komende tijd wat de werving betreft een schepje bovenop doen. Voor nieu we medewerkers neemt de SZS de kosten van de opleiding geheel voor haar rekening. Ze kunnen verder rekenen op uitstekende, ge schoolde begeleiding. De stichting richt zich zowel op 'herintreed- sters' als op veertig-plussers die - als laatbloeiers -alsnog voor een loopbaan in de zorg kiezen. Daar naast verwelkomt de stichting graag stagiaires, 'want daar zitten vaak hele goeie mensen tussen en die kunnen wellicht ingeschakeld worden voor de weekend- en va- kantieroosters'. Veel andere mogelijkheden zijn er niet, want taal- en culturele pro blemen verhinderen dat bijvoor beeld mensen uit Oost-Europa (Polen, Joegoslavië, etc.) hier zo maar in de ouderenzorg aan de slag kunnen. Dat zou makkelijk zijn, 'maar als je oud of ziek bent word je toch het liefst aangespro ken in je eigen taal.' Mevrouw Vi- Respect voor elkaar - bewoners en medewerkers - staat bij de oude renzorg voorop. Links overleggen zorgmanager R. Zwennes, oplei dingscoördinator L. v.d. Polen al gemeen directeur mevr. E. Vischer met elkaar. Foto: Herman van Dam. scher vindt het in dat verband wel een handicap dat de zorgsector niet zonder meer mensen uit Suri name of de Antillen mag aantrek ken, die de taal wél spreken, meestal ook over een goed oplei dingsniveau beschikken en boven dien van oudsher met veel respect voor ouderen zijn opgegroeid. Wel hoopt ze dat het binnenkort moge lijk wordt ook asielzoekers in te schakelen. 'Er zijn 101 verschillen de banen in de zorg, en dat kan voor hen ook een stukje zinvolle tijdbesteding betekenen.' Schoolverlaters De SZS wil ook nadrukkelijk kan didaten werven onder de toekom stige schoolverlaters in Soest. Daarom gaat Lieke v.d. Pol, de onlangs benoemde opleidingscoör dinator, deze week naar het Grift- land College om in de mavo-3 klassen - waarin de leerlingen bin nenkort hun vakkenpakket voor het eindexamen (en daarmee voor hun toekomst) moeten kiezen - belangstelling te wekken voor het vak. Ze neemt een folder mee waarin de aantrekkelijkheid van een baan-in-de-zorg, en vooral bij de SZS, heel goed wordt uitgelegd. Want dat staat buiten kijf: de zorg centra vormen een vooruitstreven de, 'platte' organisatie, waar het beleid in de eerste plaats gericht is op de mensen die het werk doen. De kwaliteit van de zorg staat in Molenschot, Goot Engendaal en de Heybergh hoog aangeschreven - niet voor niets is de stichting bij zonder trots op het haar toegeken de kwaliteitslabel - en dat bete kent niet alleen dat er met respect wordt omgegaan met de bewoners - om wie het allemaal begonnen is - maar ook met de medewerkers. Stichting Zorgcentra Soest Dalplein 2 3762 BP Soest tel. 035-6099666 Gevraagd: Onder de Stichting Zorgcentra Soest (S.Z.S.), waaronder vallen de verzorgingshuizen Molenschot en Groot Engendaal te Soest en de Heybergh te Soesterberg. Alledrie de locaties hebben als enige binnen de regio Eemland het WoonZorg kwaliteitslabel. Dit houdt in dat de Stichting in alle opzichten kwaliteit waarborgt. Functieomschrijving: De S.Z.S. is een vooruitstrevende organisatie met een uitstekende werksfeer en in totaal 225 bewoners. Wij hebben nog plaats voor leerling verzorgenden. Je wordt breed en professioneel opgeleid tot verzorgende. Je kunt opgeleid worden voor niveau 2 (opleiding tot bejaardenhelpende) of niveau 3 (verzorgende). Na een voorbereidende periode van 7 maanden school, ga je in de praktijk leren en werken. Verhoudingsgewijs is dat 70% praktijk en 30% school. Functie-eisen: Voor niveau 2 is geen specifieke vooropleiding vereist. Je motivatie wordt in een intake gesprek besproken. Voor niveau 3 geldt een MAVO-diploma /VBO met 3 vakken op C- niveau (waaronder Nederlands) of een vergelijkbaar niveau. De minimale leeftijd is 16 jaar en 7 maanden. Ben je ouder en voldoe je bijvoorbeeld niet aan de vooropleidingseisen, maar heb je wel interesse, dan zouden wij graag met je in gesprek komen. Overige informatie: De opleiding start 2x per jaar met 7 maanden theorie op school (in Amersfoort). Je ont vangt gedurende deze 7 maanden zakgeld 750,- bruto netto per maand). Vervolgens ga je in de praktijk werken en leren en ontvang je een leerling-salaris dat per leerjaar verhoogd wordt. Het betreft dan een arbeidsovereenkomst tussen 24 uur en 32 uur per week. De arbeidsvoorwaarden zijn conform de CAO Verpleeg- en Verzorgingshuizen. De opleidingskosten zijn voor rekening van de S.Z.S. Deze opleidingsmogelijkheid is ook zeer interessant voor 40-plussers! Wil je informatie, neem dan contact op met Lieke v.d. Pol, opleidingscoördinator van de S.Z.S., tel. 035 - 609 96 66. Schriftelijke sollicitaties kan je richten aan de heer R. Zwennes, zorgmanager, Dalplein 2,3762 BP Soest.

Soester Courant | 2001 | | pagina 5