Benefietconcert moet Artishock aan nieuwe vleugel helpen J amchocK laardij! HtlSCSjZIKIKHIlD CULTUUR Gastouderbureau zoekt nieuwe gastouders! HOYALUX, DE ABSOLUTE TOP IN MULTIFOKAAL BRILLENGLAZEN Wildschut Optiek 20011 DERA! an Hornsveld Kreuning ^ÜjA{WOENSDAG 14 FEBRUARI 2001 SOESTER COURANT GASLAAN 8 BAARN iP )era! Bunders ter Roos E ADVERTENTIES Vraagprijs: 486.000,= k.k. VAN GOYENLAAN 78 SOEST rsmakelaardij.nl Vraagprijs: 282.500,= k.k. DRAAILIER 135 SOEST Vraagprijs: 479.000,= k.k. NACHTEGAALWEG 16 SOEST Vraagprijs: 869.000,= k.k. Soesterbergsestraat 61, 3768 EB Soest Tel. 035-602 90 61fax 035-602 90 85 Internet www.huisenzekerheid.nl E-mail soest@huisenzekerheid.nl VBO MAKELAAR Bel ook voor een vrijblijvend hypotheekadvies! Pianomarathon 17 februari in C-drie PAGINA 7 Spirituele Kring: 'De glimlach van een Boeddha' Map ii. me mh vmttllod Ik ben Deukie JAN van ZAL Q Informatieavond Waldheim-mavo Alsnog subsidie concert van PVO Jeugdtheater Hobo: 'Haantje De Voorste' Waarnemingen Cantatedienst 'De wind zal ons meenemen' OVERTUIG UZELF BIJ UW VAK0PTICIEN: Sjaak Bral: 'Dat had je vroeger niet' Workshop tango Vakantiefoto's zijn onze ouders en w i\ GETROUWD gefeliciteerd eren en kleinkinderen I s en gelukkig zijn wij ?»*te van on2e zoon ov\ "Pkilip op 9 februari 2001 8.56 uur. ie van £\alen-Koetsier 55-3768 CS Soest en trouwen. 17 februari a.s. In rustige woonomge ving gelegen karakte ristieke hoekwoning uit 1920 met garage en besloten tuin (ca. 14 m. diep) v.v. 2 aangelegde vijvers. Indeling: entree/ hal trapopgang. MK (8gr. AL. schakelaar en dag/nachtstr.). Ruime woonk. v.v. parketvloer, ^pachtelputz wanden en geschakelde dimverlichting. Zeer ruime □erging/trapkast. Onderkelderde keuken v.v. geschuurd plafond, marmeren tplavuizen en inb. app. (vaatw., oven/grill, gaskookpl. magn afz. kap en koel/vries comb.) Apart was/droog gedeelte. Vernieuwd 'zwevend' toilet en ventilatieraam. 1e verdieping: overloop v.v. dakraam en laminaatvloer. Luxe [badkamer v.v. vloerverw., inbouwspots, duo-ligbad, apart douchegedeelte [met douchescherm, 'zwevend' toilet, wastafel, design radiator. Ruime berg- [kast alwaar cv-combiketel (HR Agpo 2000). Ruime sl.kamer v.v. laminaat- [vloer, spachtelputz wanden en grote kast met spiegel-schuifdeur. Nog op te [knappen 2e slaapkamer. Bijzonderheden: Alle leidingen (electra, riool, gas, Iwater) zijn eind '99 vernieuwd. Garage voor één auto v.v. electra dient aan buitenkant nog te worden opgeknapt. Aanvaarding in overleg. kleurenbrochure die ;chijnwerpers zet, biedt Ie ingrediënten voor oopl Bel voor een itaxatie 035-6016251. «SI 3-in woning aan de Deelweide. De tuin is gelegen Is volgt: Begane grond: hal )nverdieping. Tuinkamer, ga- 'an de woning met a.s. voor rig: woonkamer met houten .Ikon. Open moderne keuken combi-magnetron, afwas- toilet/fontein en provisiekast punkers ca. 1997). Tweede carriers, in 2000 vernieuwde astafelmeubel en handdoek- 'ceelsoppervlakte 140 m2. fvrijstaande woon- n opgeknapt en heeft litstraling. Zodra het zonnetje n de zonnige tuin (zuidwest- trating. Het Kerkpad is alleen keer, fietsers en voetgangers, kast, woonkamer met parket- Jaratuur en openslaande deur overloop, 2 slaapkamers aan 3 achterzijde met balkon. Mo- icabine, vaste wastafel en 2e laar zolder met ruime kamer Jimte voor de opstelling c.v.- hine en droger. Geheel voor- uwe kozijnen. aande villa "De over de prachtige litstraling. De woning ligt op Engh", waar u heerlijk kunt nieten. Tegelijkertijd vindt u loopafstand. Inhoud woning ikte 1.150 m2. Indeling: Be- kast met toegang tot de ner met parketvloer, open toilet. 1e Verdieping: over ste wastafel en 2e toilet, an parketvloer. 2e Verdie- loop en 2 kamers. Het pand 3el glas en voorzetramen. Op de 4e en tevens bovenste verdieping gelegen 3 kamer appar- tement (voorheen 4) met berging in de onderbouw en balkon op het zuidwesten. Indeling: entree, toilet met fonteintje, hal, m.k., woonkamer voor zien van laminaatvloer, [dichte keuken voorzien van plavuizen, aparte bijkeuken voorzien van aan sluiting voor wasmachine, 2 slaapkamers. Bijzonderheden: huurboiler, blok- jverwarming. Centraal, nabij uitvals wegen, winkels, scho len en openbaar ver voer gelegen midden woning uit het bouw jaar 1978 met vrijstaan de stenen berging aan de voorzijde en ruime rustig gelegen besloten prachtig aangelegde achtertuin met door- i gang naar achtergelegen openbare vijverpartij. Indeling: hal voorzien van trapkast en plavuizen vloer, meterkast (5 groepen), ruim toilet, trap naar eerste verdieping, l-vormige woonkamer voorzien van laminaatvloer, open standaard keuken (vanille/beuken) voorzien van afzuigkap. 1e verdieping: 3 slaapkamers waarvan één v.v. dubbele beglazing (mrt 2000) en toegang tot een zolderberging d.m.v. vlizotrap. Geheel gemoderniseerde badkamer (okt.2000) v.v. ligbad (met badscherm), 2e toilet, wastafel en wasmachine en drogeraansluiting. Een woning die beslist een bezichtiging waard is. >w met zeer grote uim perceel van 765 m2 jjwd in 1978 en rustig gele- De inhoud van de woning •enbaar vervoer en diverse i liggen binnen handbereik, oenis, trap naar de 1e ver ste woonkamer met parket- laar de tuin. Open woon- en is tevens via de hal te de voorzijde met inbouw- tchterzijde. Badkamer met n a.s. wasmachine. Verd.: kamer met inbouwkast en 3,5 m). achterslaapkamer met c.v.-ketel, elektrische Het dak is geïsoleerd. Aan rustige weg, in de wijk 't Hart te Soest gelegen, karakteristiek helft van dubbele woning met uitbouw, bijkeuken en een even eens uitgebouwde garage van maar lieft 9 meter. De achtertuin, op het westen gelegen biedt veel privacy. Indeling: Hal voorzien van plavuizen vloer, zeer ruim toilet met wastafel, I meterkast (8 groepen, aardlekschakelaar, dag en nachtstroom). L-vormige woonkamer (11,5 x 3,35 m) voorzien van massief- eiken planken vloer en schuifpui. Open keuken (geschilderd eiken) voorzien van diverse inbouwap- paratuur en plavuizen vloer. Toegang tot zeer ruime kelder (stahoogte) voorzien van betonnen vloer, bijkeuken v.v. wasmachine en drogeraanslui ting. 1e verdieping: overloop v.v. massief-houten grenen vloer, ruime ouder slaapkamer (voorheen 2) v.v. houten grenen vloer, 2 vaste kasten en 1 inge bouwde hangkast. 2e slaapkamer v.v. vloerbedekking en toegang tot platte i dak (uitbouw woonkamer) met mogelijkheid voor een dakterras. Badkamer voorzien van ligbad, dubbele wastafel, 2e toilet en apart douchegedeelte. Via vaste trap naar zeer ruime zolder (mogelijkheid 2 slaapkamers) v.v. nieuwe vloerbedekking, 2x dakkapel en velux dakraam. Ketelopstelling (Radson 1992) ONROEREND GOED HYPOTHEKEN VERZEKERINGEN Voor alle liefhebbers van pia nomuziek is zaterdag 17 fe bruari een belangrijke datum. Men kan dan in C-drie een middag lang genieten van de muziek die vooraanstaande pianisten uitgekozen hebben om voor publiek te spelen. Het bijzondere is dat zij dit belan geloos doen voor de aanschaf van een nieuwe vleugel voor de culturele vereniging Artishock. Artishock is hard toe aan een nieu we vleugel. Het oude instrument is in zeer slechte staat. Een aantal genereuze giften is binnen geko men, aldus het bestuur van de ver eniging, maar de volledige finan ciering van een nieuw instrument is nog niet in zicht en daarom heeft een aantal bekende pianisten zich bereid verklaard belangeloos hun medewerking te verlenen aan dit benefietconcert. De opbrengst van toegangskaarten komt ten goede aan de nieuwe vleugel. Er treden zowel jazz- als klassieke pianisten uit Soest en omgeving op, die landelijke bekendheid ge nieten, zoals bijvoorbeeld Jan Jan sen, Harry Schram, Rob van de Broeck en Henk Meutgeert, solo dan wel met een duo of trio. Op deze pianomarathon is ook tijd gereserveerd voor twee mensen achter één klavier, een klein uur wordt bezet door professionele en vrijetijds pianisten die quatre mains spelen, o.a. Gershwin, Brahms en Debussy. Alle concer ten duren ongeveer drie kwartier. Dit betekent dat de bezoeker de vrijheid heeft om speciaal één con cert naar keuze bij te wonen, maar natuurlijk is het ook mogelijk de hele middag te komen luisteren. Het wordt in elk geval absoluut de moeite waard om zich naar C drie te begeven. Het bijzondere karak ter van deze middag wordt onder streept door de opening, die ver- Cu tureel Centrum Willaertstraat 49, tel. 609 58 21 richt wordt door burgemeester Janssen. De c.v.'s van de musici laten zien dat zij hun sporen verdiend hebben op muzikaal gebied. Jan Jansen is professioneel pianist, organist en clavecinist. In 1970 behaalde hij de Prix d'Excellence voor orgel en sinds 1987 is bij organist van de Domkerk te Utrecht. Hij maakte een groot aantal cd-opnamen, is een veelgevraagd continuospeler en is werkzaam als correpetitor en docent algemeen theoretische vak ken aan de Hogeschool voor de Kunsten in Utrecht. Hij speelt sa men met zijn zoon, de cellist Maar ten Jansen die o a. bij een aantal grootmeesters in resp. Keulen en Parijjs studeerde. Maarten won in 1993 de eerste prijs bij de stichting Jong Muziektalent Nederland en haalde de halve finale in het inter nationale celloconcours Scheven- ingen in 1995. Rob van den Broeck is musicus en beeldend kunstenaar, geeft les aan het Arnhems Conservatorium, werkt met vele jazz-grootheden samen, richtte het European Jazz- ensemble op, met als gastsolisten Kenny Wheeler, Charlo Mariano, Allan Botschinsky, Enrico Rava, Jarmo Hoogendijk e.v.a. Hij werkt sinds kort ook samen met Paul van Kemenade, Eric van Westen, Eric Vloeimans en John Engels. Caroline Kuijpers is afgestudeerd bij Polo de Haas en sloot haar exa men Uitvoerend Musicus in 1993 af bij Mathijs Verschoor aan het Amsterdams Conservatorium. Harry Schram studeerde piano bij Herman Uhlhorn aan het Utrechts Conservatorium en aan de Hochschule für Musik Berlin pia no en liedinterpretatie; hij is als kamermusicus werkzaam en werkt veel samen met zangers en instru mentalisten. Stormvogel (1968) studeerde piano aan het Hilver- Antoon Kamp is op zondag 25 februari inleider bij de Spiri tuele Kring Soest over het on derwerp: 'De glimlach van een Boeddha'. De lezing wordt ge houden in De Deel, Kerkstraat 11, aanvang: 15:30 uur. Kamp schrijft: 'De Dalai Lama heeft in de wereld vele harten ver overd met zijn glimlach. Een glim lach die ik ook vaak heb terugge zien bij oudere Tibetaanse monni ken. Wat maakt het dat deze men sen glimlachen, terwijl hun leven toch vaak verbonden is met leed en tegenslag? Waar is deze glim lach een uiting van? En wat is de relatie ervan met Boeddha en het Boeddhistisch pad? In legenden wordt ons verteld dat de Boeddha, vlak voor zijn verlichting, gecon fronteerd wordt met Mara, de be lichaming van alle innerlijke krach ten die ons binden aan onwetend heid, angst, agressie en gehecht heid. Door de kracht van een serene en superieure geest, die wijsheid en mededogen uitstraalt, weet de Boeddha zich te bevrijden van die innerlijke machten en verslaat hij Mara. Het is deze geestestoestand, die een Boeddhist poogt te culti veren als wapen en instrument voor bevrijding en voor zijn hande len in deze wereld. Het is deze ge moedstoestand die we weerspie geld zien in het uiterlijke beeld. Hoe deze geestestoestand in het Boeddhisme wordt opgeroepen, versterkt en overgedragen vormt het thema van de lezing. En de glimlach? In één van de legenden over Boeddha is dat het teken dat de essentie van het pad is begrepen en innerlijk gerealiseerd. Het is de woordloze ervaring van een bevrijd mens, een Boeddha, zoals die in ieder van ons een beetje schuilt. Antoon Kamp, heeft ruim twintig jaar de yoga en meditatie tradities van India beoefend en bestudeerd, waarbij hij les kreeg van verschil lende leraren. Naast opleidingen tot psychosociaal therapeut en na tuurgeneeskunde, studeerde hij godsdienstwetenschappen in Gro ningen met als specialisatie Boed dhisme. Op dit moment is zijn be langrijkste leraar en spiritueel su pervisor Thrangu Rinpoche, een zeer gewaardeerde Tibetaanse le raar uit de Kagyu-traditie. Als do cent, trainer en counselor geeft Antoon Kamp lezingen, trainingen en begeleiding. Belangstellenden zijn vanaf 15:00 uur van harte welkom in het histo risch ontmoetingscentrum De Deel, achter de Oude Kerk. Er wordt gezorgd voor koffie of thee. Om 15:30 uur start de inleiding, waarna er gelegenheid is tot het stellen van vragen. Rond 17:00 uur volgt een informeel samenzijn, waarbij nog een glaasje kan wor den gedronken. De bijdrage in de onkosten bedraagt f 15,00 (incl. consumpties) De Spirituele Kring Soest is een ontmoetingsplaats voor iedereen die zich met zingeving, spirituali teit en levensvraagstukken bezig houdt, in een besef van wederzijd se gelijkwaardigheid en respect voor ieders eigen beleving. Voor deelname is geen lidmaatschap vereist. Iedereen is van harte wel kom en kan gewoon als belangstel lende binnenlopen. Informatie: Marijke Smit: 826019815, of het secretariaat: ®6037200. De Stichting Gastouderbureau Soest/Hilversum constateert een groeiende belangstelling voor de opvang van kinderen in de leeftijd van 0 tot 13 jaar. Het Gastouderbureau als bemidde lende organisatie tussen 'vraagouders' en 'gastouders' wordt overspoeld door aanvra gen naar kinderopvang bij par ticulieren. Als gastouder vangt u kinderen op in uw eigen huis. Het is leuk werk en het is prettig dat u zich niet vast hoeft te leggen bij een werkgever. Toch staat u er niet alleen voor, want het gastouderbureau biedt u ondersteuning in het werk. Alles bij elkaar is het een beroep met veel voordelen-. Als u eigen kinde ren heeft kunt u de zorg van uw kinderen combineren met de op vang van andere kinderen. Dat is makkelijk en gezellig. U kunt zelf de tijden bepalen waarop u andere kinderen wilt opvangen. In overleg met de ouders spreekt u de dagen en tijden af. U werkt professioneel want u krijgt onder steuning en begeleiding en even tueel scholing van het gastouder bureau. U werkt zelfstandig, maar kunt altijd terugvallen op het bu reau. Het gastouderbureau neemt u veel extra werk uit handen. Het brengt u in contact met vraag ouders en ondersteunt u bij de za kelijke kant van het werk. Door de thema-avonden en cur sussen die u kunt volgen heeft u veel contacten met collega-gast ouders. Als u eenmaal aan het werk bent blijft het gastouderbu reau nauw betrokken bij de op vang. Het bureau ondersteunt u door middel van huisbezoeken tij dens de opvanguren of via telefo nische gesprekken. Ook kunt u het bureau altijd om advies vragen. Is er een probleem tussen u en de ouders van de kinderen die u op vangt, dan kan het bureau bemid delen. Het gastouderbureau heeft een uit leenmagazijn met spullen als bed jes en buggy's. U kunt hiervan ge bruik maken tegen betaling van een borgsom. Wilt u meer weten over het beroep van gastouder en het gastouderbureau dan kunt u ons altijd bellen: 886281381 of 6021427, of mailen: info@gastouderbureau. net. Ik kan u zeggen: BIJ VAN ZAL ZIT JE OK! FOCWA GARANTIES EDR1JF AUTOSCHADESPECIALIST Beckeringhstraat 11,3762 EV Soest, tel. 035-6011018, fax. 035-6026672 Op maandag 19 februari houdt de Waldheim-mavo te Baarn haar jaarlijkse informatieavond voor ouders van toekomstige brugklas sers. Tijdens de bijeenkomst krij gen de ouders informatie over on der andere de veranderingen in het VMBO, de theoretische leerweg, de begeleiding van leerlingen, de huiswerkklas en de aanmelding. Uiteraard is er volop gelegenheid tot het stellen van vragen. Voor ouders die tijdens het Open Huis verhinderd waren, bestaat de mo gelijkheid om de school alsnog te bekijken. De informatieavond be gint om 20.00 aan de Vondellaan 2-4 te Baarn, 885429743. Het nieuwjaarsconcert van PVO is alweer ruim een maand achter de rug, maar toch krijgt de muziek vereniging subsidie voor de uitvoe ring. Hoewel de aanvraag eigenlijk te laat was ingediend, dit wordt teruggevoerd op wisselingen bin nen het bestuur, heeft het College besloten toch 400 gulden over te maken op de rekening van PVO. Dat zijn de huurkosten die de ver eniging moest betalen voor het ge bruik van de Petrus en Pauluskerk. Het geld wordt gehaald uit het potje voor stimulering culturele activiteiten. Henk Meutgeert is een van de pianisten die zaterdag optreden tij dens de marathon in C-drie. sums Conservatorium bij Karei Boehlee. Zijn ensemble Alter Ego treedt sinds de oprichting in 1998 aan in wisselende bezetting met bijzondere gastspelers als Chand- ler Sardjoe, Daphne Balvers en Rob van den Broeck. Last but not least Henk Meutgeert, pianist-ar rangeur en orkestleider van the Jazz Orchestra of the Concertge bouw, in het voorjaar van 1996 opgericht en bestaande uit een aantal van Nederlands beste jazz musici. Hij ontving in 1999 de be langrijkste Nederlandse jazzprijs, de Bird Award. In 1998 maakte de NPS een televisiedocumentaire over Henk Meutgeert en het or kest. Programma Het programma ziet er als volgt uit: 11:45 uur: officiële opening door burgemeester Janssen; 12:00 uur: Jan Jansen, piano, en Maarten Jansen, cello; (Bach - Engelse Suite; Beethoven - Sona te voor cello en piano A dur op.69); 13:00 uur: Rob van den Broeck; 14:00 uur: Quatre Mains, verschil lende professionele en vrijetijds- pianisten spelen samen met pianis te Caroline Kuijpers; 15:00 uur: Harry Schram, piano, m.m.v. Wanda Koopmans, fagot (muziek van Chausson, Henk Ba- dings en Farkas); 16.00 uur Stormvogel; 17:00 uur Henk Meutgeert met Frans van Geest, bas, en Sjoerd Dijkhuizen, tenorsaxofoon (reper toire van George Gershwin); 'Kom luisteren en help Artishock aan een nieuwe vleugel! Met een prachtig nieuw instrument wordt het genoegen om in Artishock te komen spelen, en dus ook om te komen luisteren, in de toekomst nog groter!' aldus het bestuur van de culturele vereniging. De toe gangsprijs is bewust laag gehou den, waarbij het bestuur het giro nummer voor giften tijdens de pia nomarathon extra onder de aan dacht zal brengen. Voor meer informatie en reserve ringen: Artishock, 886019577. Voorverkoop: Gouden Snaar au- dio/video, Steenhoffstraat. Toe gang: 15,00; Artishockleden 10,00; kinderen 5,00. Woensdag 21 februari Twee hanen, Sjef en Sjoerd, leren elkaar kennen in een greppel naast een boerderij. Daar doen ze een bijzondere vondst. Ze weten niet goed wat ze ermee aan moeten. Ze zijn het bijna nooit met elkaar eens, die hanen. Maar nu besluiten ze toch iets te doen wat ze nog nooit gedaan hebben... 'Haantje De Voorste' is een mini- musical over vriendschap, rivaliteit en groot worden. Voor kinderen Foto's en onderwerpen van men sen worden door Saskia Zweer- man gebruikt om waarnemingen te verrichten. De Amsterdamse geeft daarvan een demonstratie bij PASO, op maandag 19 februari. De bijeenkomst in de Vriendschap aan de Nachtegaalweg begint om 20:00 uur. De toegang bedraagt 2,50 gulden voor leden en 7,50 gulden voor anderen. Op zondag 18 februari wordt in de Cantatedienst in de Paaskerk (Oude Utrechtseweg) te Baarn uit gevoerd de cantate BWV 23 'Du wahrer Gott und Davids Sohn', door solisten, koor en orkest van de Bach Cantorij Baarn o.l.v. Jo- han Rooze. De dienst wordt geleid door ds. G.S. Alma en begin om 19:30 uur. Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 I Maandag 19 februari Drie mannen uit Teheran rijden door een schitterend landschap naar een dorpje in het Koerdische noorden van Iran. Bij een kruising y/orden ze opgewacht door een jongetje dat hen de weg wijst. Wat komen de mannen doen in het dorp? Misschien zijn het schatgra vers of hebben ze interesse in be grafenisrituelen? In ieder geval wachten ze op de dood van een oude vrouw. Tijdens dat dagenlan ge wachten maakt de leider van het groepje kennis met de mensen in het dorp en verschuift zijn aan dacht van de dood naar het leven. Kiarostami vertelt zijn verhaal in prachtige weidse beelden, met veel humor en een prikkelende plot, waarbij de kijker zelf de gaten in het verhaal mag invullen. Zijn film, waarin evenveel in als buiten beeld gebeurt, bevat poëzie van o.a. de beroemde Iraanse dichteres For- ough Farrokhzad, wier gedicht de titel leverde. Abbas Kiarostami (Teheran 1940) wordt beschouwd als een van de belangrijkste heden daagse filmmakers. Scenario en regie: Abbas Kiarostami. Muziek: Peyman Yazdanian. Met: Behzad Dourani en de inwoners van het dorpje Siah Dareh. Iran 1999; 118 min. Aanvang: 20:30 uur. Toegang: 10,00; CJP/65+7,00. Reserve ren: 886019577. ZUIDPROMENADE 14 7 SOEST HARTJE-ZUID - TELEFOON (035) 602 22 12 I Foto: Goos Bronkhorst. vanaf 4 jaar. Theatergroep Hobo maakt laagdrempelige, toegankelij ke voorstellingen, waarbij visuali- teit en muziek een grote rol spelen. Aanvang: 14:00 uur. Toegang: 7,50/f 6,00 (strippenkaart)/ f 10,00 (volwassenen). Donderdag 22 februari Sjaak Bral. Geboren en getogen Hagenees, een artiest in hart en nieren. Beweegt zich op geheel ei gen en unieke wijze door het me dialandschap. De vele talenten van Bral worden door hem benut in zijn activiteiten als conferencier, schrijver en presentator. Hij schrijft en spreekt spraakmakende co lumns waarin niets en niemand gespaard blijft, indachtig de woor den van W.F. Hermans: 'Een goeie columnist laat geen vijand in le ven'. Beter een hele vijand dan een halve vriend. Maar zoals zovele Hagenezen heeft de boomlange Bral het hart op de tong en weet het publiek met zijn scherpe hu mor prima te vermaken. Zijn 'Groen Geile Boekie' over de Haagse spelling werd een bestsel ler en zijn autobiografische bundel 'Haags bloed' is eenzelfde lot be schoren. In de voorstelling 'Dat had je vroe ger niet' - waarin bijvoorbeeld In ternet, eikelpiercings en de pleuro ontleed worden - ontpopt Sjaak Bral zich als een gloedvolle perfor mer: of het nu gaat om een inten se vertelling, een hilarische taxi chauffeur of een verstillend lied - Bral draait er zijn hand niet voor om. Kortom: geniet van een aan stormend talent waarvan we nog veel zullen horen. Desnoods via het programma 'Opsporing Ver zocht'...! Aanvang: 20:15 uur. Reser veren: C-drie, Willaertstraat 49c, 886095829, of VW, Steenhoff straat 9a, 886012075. Sjaak Bral Foto: John Brussel. Donderdag 8 maart Er is geen dans die zo tot de ver beelding spreekt. De Argentijnse tango is zeer in opkomst. Neder landers kunnen er van alles in uit drukken. Sommigen zijn weg van de muziek, anderen worden gegre pen door het spanningsveld dat tussen de dansers kan ontstaan. De deelnemers aan deze workshop le ren enkele basispassen en samen dansen. De docenten leren weinig showwerk maar juist manieren van lopen en dansbare wendingen. Het kenmerk is dat elke danser op ei gen wijze de tango kan dansen. En dat al met enkele basispassen! De docenten Marion Reinders en Mark Soekaijo hebben beide les gehad van vrijwel alle grote Ar gentijnse maestro's. Op donderdag 15 maart kan men het geleerde in praktijk brengen tijdens de tango salon na het concert en dansoptre- den van de docenten. Aanmelden via inschrijfformulier of bij de receptie van C-drie, 886095821. (Cursus no. 6007.) Donderdag 9 maart, 20:00-22:00 uur. Kosten: 45,00. Of het een verre reis is of een re tourtje Bijlmermeer, als we terug zijn zitten we meestal vol verhalen. Hoe vertel je dat verhaal in beel den? Waarom komt het ene beter over dan het andere? Met bestaan de vakantie- en reisfoto's kiezen de cursisten een reisdoel (denkbeel dig, virtueel, realistisch) en werken ze een plan uit voor een kleine fo toserie. Relevante techniek wordt ook behandeld. Docent: Geert van Tol. Aanmelden via inschrijffor mulier of bij de receptie van C- drie, 886095821. (Cursus no. 3702.) Eerste les: 8 maart, 19:00- 21:30 uur; 6 lessen, 140,00.

Soester Courant | 2001 | | pagina 7