liüümgj Disquiet wil van zich laten horen PVO vraagt spullen voor rommelmarkt in juni w, Carnaval, toneel en circus op boerderij aruóhoch ^ogteïom Woemen b.v. CULTUUR! Foodmaster VE=KE3< w- De Soester Popprijs Harry van der Wee exposeert vulkaanlandschappen m i 11 pagina in Fa. H. v. Asch Ijaak Bral: ink 9 Mjsse/ b.v. WOENSDAG 21 FEBRUARI 2001 SOESTER COURANT PAGINA 11 Zh Linden Studio Eemlanl .RODA Dat had je vroeger niet' ■'Dinosaur' Vakantieactiviteiten Vrije Teugel lERELDj/l/lNKEL wereldwinkels.nl VRIJWILLIGERSHULP NODIG? Geen plankenkoorts bij debuterende Soester band Expositie in CBK-Amersfoort Marco Groenen 'Voorstellen' Actie voor nieuwe uniformen Muziek in Utrecht Lezing NPB over angst en vertrouwen Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Tekstverwerken Stewart Barnes Band 'Vengo' de beste, de lekkerste SOEST TEL: 035-6012883 SLOOPWERKEN STRAATWERKEN WEN EN ht 45 - Tel: 609 90 20 Donderdag 22 februari ingswerk Nieuweweg 66, Soest Tel.: 035 - 609 06 90 NSTALLATEUR intrale verwarming che installatie foon 035 - 601 24 72 W TECHNIEK B.V. alefoon 035 - 601 11 37 estraat 2A 5 - 601 26 32 v W oest@vbw-groenptein.nl isch installatiebureau SMAN EK.ECTRA b.v. - 3768 HJ Soest 33 67 - Fax: 035 - 602 55 6£ Cultureel Centrum Willaertstraat 49, tel. 609 58 21 Birkstraat 93 - Soest Tel. 601 23 54 Beukenlaan 46 - Soest Tel. 601 20 65 Van Weedestraat 46A Soest - Tel. 601 38 77 Burg. Grothestraat 35 - Soest Tel. (035) 601 60 33 Fax (035) 601 37 05 E-mail: info@dejongaccountants.nl www.dejongaccountants.nl rol Witgoed Service reparaties van alle merken reparaties onder garantie mrs service 6 dagen in de week Telefoon 035 - 602 49 61 imsljoorn 35 - 3766EK Soest sveweg 70 - 3765 GG Soest 'elefoon (035) 601 60 30 ia- Telefoon 035 - 602 93 60 st, voor üe beste keuze! 1' al uw dranken! 035 - 601 24 90 trheidsweg Noord 65 PK Amersfoort 333 - 464 34 24 /sier/Jeep dealer r Eemland en Vallei ERKEND ELEKTROTECHNISCH WAARSORGINSTALLATEUR IHX Soest. Tel. 035-602 45 20 BOUWADVIES B.V. chnische keuringen o.g. sgeleiding 3st- Tel. 035 -602 31 13 ireau voor telecommunicatie 'station voor mobiele communicatie euweweg 27-29a, Soest. 000 - Telefax 035 - 6091009 'Iwanhaltelecom.nl re. gebruikte SUZUKI? Suzuki in Soest? Verkerk! st- Telefoon 035 - 601 36 82 k packag/ng iUWKARTON I DISPLAYS nersfoort - Tel. 033-4643060 - Fax 033-44561683 tverzorging (familiebedrijf Sinds 1938) en eervolle verzorging van i en crematies. anstraat 142, 3769 EH Soesterberg 5 - 351 223 ijaak Bral, geboren en getogen lagenees, is een artiest in hart en ieren. In de voorstelling 'Dat had vroeger niet' - waarin o.a. Inter- tet, eikelpiercings en de pleuro mtleed worden - ontpopt hij zich Js een gloedvolle performer: of iet nu gaat om een intense vertel ing, een hilarische taxichauffeur of en verstillend lied, Bral draait er ijn hand niet voor om. Kortom: en aanstormend talent waarvan ye nog veel zullen horen, des- loods via het programma 'Opspo- ing Verzocht'! Aanvang: 20:15 uur. Toegang: 20,00/17,50 (CJP/Pas65). Sjaak Bral. [Woensdag 28 februari |De jeugdfilm 'Dinosaur' is het ■meest geavanceerde visuele spek- Itakel uit de Walt Disney Studio's looit. Met een verbazingwekkende I combinatie van computergeteken- Ide figuren en live achtergrondbeel- Iden wordt het filmpubliek terugge- Ivoerd naar de wonderlijke wereld ■van de prehistorie voor een onge- jlooflijk dinosaurus-avontuur. De ■dinosaurus Aladar (een Iguano- fjdon) groeit als enige van zijn soort lop bij een apenstam (de Lemurs) lop een afgelegen eiland. Als het ■noodlot toeslaat vlucht hij naar het [vasteland en ontdekt dat er ande dinosaurussen zijn, die op dat noment met een zware trektocht bezig zijn. Terwijl vurige meteoren het land verwoesten en de water voorraad steeds verder slinkt moe de dinosauriërs hun veilige broedplaats zien te bereiken. Ge plaagd door verraderlijke steenla- /ines en aanvallen van Carnotau- ussen moeten Aladar en zijn tienden zware hindernissen over winnen voordat ze in een schitte rende vallei een nieuw leven kun- beginnen. Leeftijd vanaf i aar. Nederlands gesproken \anvang: 14:00 uur. Toegang: f 7,50/10,00 (volwassenen). Kaar- ;en reserveren: theaterkassa van C- "ie, ©6095829; openingstijden 1:00-18:00 uur. De derde editie van de Soester Popprijs krijgt vrijdag 23 fe bruari zijn beslag in Artishock aan de Steenhoffstraat. De offi ciële voorronde voor het Ge heim van Utrecht, de door de Stichting U-Pop opgezette pro vinciale finale, wordt ditmaal niet door de Vereniging Artis hock, maar door MJM Produc- tions georganiseerd. De zaal gaat om 20:00 uur open en de bezoekers kunnen kijken en luisteren naar zes bands, waaronder de Soester formatie Disquiet, die het elk 20 minuten voor het zeggen hebben op het podium. Een vijfkoppige jury van vaklieden uit verschillende hoeken van de muziekwereld, bepaalt wie mag deelnemen aan de halve finale van het Geheim van Utrecht. Daarbij wordt gelet op origina liteit, creativiteit, techniek, pre sentatie, uitstraling, compositie en totaalgeluid. De mensen in de zaal bepalen aan de hand van een stemformulier wie de publieksprijs in ontvangst mag nemen. De presentatie van de Soester Popprijs is in handen van An- gelo van Schaik, bekend van Radio 3FM. Ook de vaste DJ's van MJM Productions zijn aan wezig en komen in actie. Kaar ten zijn verkrijgbaar aan de kassa en kosten 12,50 gulden per stuk. Voor meer informatie: www.mjmproductions.nl De Soester kunstschilder Har ry van der Wee (1918) expo seert bij Galerie Marga Kra mer in IJsselstein zijn nieuwste werk: drieëntwintig gouaches en gemengde technieken waar in blauw, rood, amber en aller lei schakeringen daartussen de boventoon voeren, met als voornaamste thema's: vulka nen, lavastromen, kraters en erosie. Het is de derde keer dat hij in IJs- selstein exposeert. De laatste keer was in 1998, een jubileumexposi tie ter gelegenheid van zijn tachtig ste verjaardag. Voor Marga Kra mer is het de laatste tentoonstel ling, omdat de galerie in zijn hui dige vorm ophoudt te bestaan. De creaties van Van der Wee lijken vaak momentopnamen van natuur verschijnselen, sterk geabstraheerd en neergezet in slechts twee of drie kleuren. Hij typeert zijn eigen werk als 'abstract expressionis tisch'. 'Ik begin gewoon en zie wel waar ik terecht kom. Het is een kwestie van opbouwen en afne men. Ik heb eigenlijk geen tijd om dood te gaan. Schilderen is zo boeiend. Dan ben ik zeer gecon centreerd bezig. De tijd die ik nog heb, wil ik goed doorbrengen.' Dagelijks is hij bezig in zijn huis- atelier aan de Johannes Poststraat. Hij schildert al meer dan zeventig jaar en wijdt zich sinds zijn ver vroegde pensionering in 1979 vol ledig aan zijn passie. Na zijn opleiding aan de Neder landse Schildersschool (akte NE) en de Vrije Academie 'Artibus' koos hij toch liever voor de zeker heid van het bedrijfsleven. Hij werd hoofd van de afdeling schil derwerk en reclame in het Jaar beursgebouw te Utrecht, totdat hij na een 25-jarig vast dienstverband hernia kreeg. 'Ik dacht dat het voorgoed afgelopen was met schil deren. Ik moest verhuizen van Utrecht naar een flat met lift in Soest.' Hij voelt zich weer geheel de oude. Sinds de jaren zestig exposeerde de Soester kunstenaar veelvuldig in onder meer het Stedelijk Museum in Amsterdam, de Zonnehof in Amersfoort, De Vaart in Hilver sum, Kasteel Groeneveld in Baarn en in enkele plaatsen in Duitsland en België. Van der Wee is lid van Sint Lucas in Amsterdam en van De Ring in Amersfoort. In zijn woonplaats Soest waren er exposi ties in Artishock (1983), in C-drie (1985), in de Oude Kerk t.g.v. Open Monumentendag (1991), bij Galerie Wind (1996) en in de brandweerkazerne (1999). In 1992 schonk hij zijn doek met de tekst 'Vluchtelingen' aan de sociale dienst in het nieuwe gemeentehuis aan de Dalweg. De tentoonstelling in IJsselstein wordt op zondagmiddag 25 fe bruari om 15:00 uur geopend door de Soester dichter Jan Visser. Ga lerie Marga Kramer is gevestigd aan de Utrechtsestraat 69, ingang Vingerhoekhof, in IJsselstein. De galerie is t/m 31 maart geopend van donderdag t/m zaterdag 13:00-17:00 uur en op afspraak. 'La terra vulcanica 2000' van Harry van der Wee. Wereldwinkel Soest j Steenhoffstraat 9A, tel. 602 8132 Deze site is vooral informatief be- boeld. Ze geeft informatie over de Vereldwinkel, over de producten te koop zijn en over eerlijke handel. Natuurlijk met het doel de consument te bewegen ook eens ^en Wereldwinkel binnen te stap pen. De bezoekers van de site kun- dan ook zoeken naar de dichtstbijzijnde Wereldwinkel. Het is natuurlijk goed dat ook de landelijke Vereniging van Wereld- nkels met de tijd meegaat. Maar I voor u in Soest is toch de meest eenvoudige manier naar de We reldwinkel aan de Steenhoffstraat te gaan. Daar zal men het doel en de zin van kopen in een Wereld winkel wel kunnen vertellen. En het blijft niet alleen bij vertellen, maar er valt ook veel bij te zien. De openingstijden van de Wereld winkel zijn: maandag 13:00-17:00 uur; dinsdag t/m zaterdag 09:30- 17:00 uur. In verband met de voorjaarsva kantie houdt de Vrije Teugel komende week een aantal acti viteiten. Van maandag tot en met vrijdag is er elke middag tussen twee en vier uur iets te doen. Deelname kost drie gul den per middag. Kinderen tot en met 12 jaar kun nen maandag helpen bij de voor bereidingen voor de carnavalsdis co op dinsdag. Dat betekent dat de binnenruimte wordt versierd en iedereen zijn eigen masker en kos tuum kan maken. Voor de gele genheid zal de huifkar worden omgetoverd tot carnavalswagen. Voor de carnavalsdisco kunnen de kinderen zich dinsdag ook laten schminken. Op woensdagmiddag staan de schijnwerpers gericht op het po dium, waar Labyrinth een toneel stuk opvoert over een boef en een kasteel. De voorstelling is speciaal bestemd voor kinderen van vier tot en met tien jaar. Een hoofdtooi met echte veren en de juiste schmink zorgen er don derdag voor, dat iedereen er als een indiaan kan uitzien. Broodjes bakken op een kampvuur, india- nenmuziek en natuurlijk een ritje op de pony Dinky zijn andere in grediënten van de indianendag. Ter afsluiting van de vakantieacti viteiten krijgen de bezoekers vrij dag 2 maart een circusshow te zien. En het leuke is, dat ze daar zelf aan kunnen meedoen. Eerst worden acts ingestudeerd en om half vier kunnen (groot)ouders, vriendjes en bekenden komen kij ken naar de voorstelling. Voor het publiek en de artiesten wordt tus sendoor popcorn gebakken. 'Als we laatste worden? Daar gaan we niet van uit, maar als het gebeurt, trekken we ons niets van de uitslag aan. We zien het helemaal zitten, heb ben veel zelfvertrouwen en gaan verder op de ingeslagen weg.' Fabian Verweij uit Soest wilde vrijdag maar even laten weten, dat Disquiet geen plan kenkoorts heeft en vastberaden is. Een dag later debuteerde de band tijdens de Kleine Prijs van Baarn, een voorronde voor het Geheim van Utrecht, waar voor Disquiet nu dus is ge plaatst. Om die reden is de groep ge schrapt van de deelnemerslijst van de Soester Popprijs die vrijdag in Artishock plaatsvindt. De eenvou dige argumentatie van de organisa tie: 'Het gaat hier om een wed strijd, dan moet je geen bands zon der belang laten meedoen.' In plaats van Disquiet is daarom Dodgy Scene uit Doorn uitgeno digd, een band die de theoretische voorronde niet was doorgekomen. De vijf leden van Disquiet vinden het jammer, want ze hebben de smaak goed te pakken. 'Het is uit stekend bevallen. Een heerlijke er varing is het om na maandenlang werken op het podium te staan. Je wordt blootgesteld aan het publiek en hoort de reacties, geweldig', al dus Fabian nadat de driekoppige jury zijn band als winnaar had uit geroepen en Disquiet ook de pu blieksprijs in ontvangst had mogen nemen. De Soesterse Samantha Maddocks, vorig jaar winnares, reikte niet verder dan de (gedeel de) derde plaats. In de Baarnse jury had onder anderen Bo Men ning uit Soest zitting. Hij haalde in 1999 de finale van de Grote Prijs in Nederland, waarin hij tweede werd, maar van het publiek in Pa- radiso de hoogste waardering kreeg. Beukwerk Zijn gevoelige nummers van toen zijn niet te vergelijken met de klan ken van Disquiet. Technische Vanaf 2001 besteedt het Cen trum Beeldende Kunst van de Provincie Utrecht in het ten toonstellingsprogramma ook aandacht aan het werk van jon ge vormgevers. Ontwerper Marco Groenen bijt het spits af met zijn expositie 'Voorstellen' in het CBK in Amersfoort (Breestraat 1). Groenen studeerde interieurarchi tectuur en werkt sinds 1994 als zelfstandig ontwerper. Hij plaatst voor de tentoonstelling van zijn werk vier grote, hoge tafels in de expositieruimte van het CBK. Hierop toont hij een miniatuur- landschap van modellen van hui zen en andere gebouwen. Het zijn voornamelijk maquettes van zelf geïnitieerde projecten. Ze hebben een experimenteel karakter en zijn naast de reguliere opdrachten een belangrijk onderdeel van Groenens werk. De maquettes kunnen gezien wor den als autonome werken, maar zijn pragmatisch van oorsprong en halen hun bestaansrecht uit de al ledaagse werkelijkheid. De 'Star- tersvilla's' (1999) zijn bijvoorbeeld voorstellen om tegemoet te komen aan het gebrek aan geschikte hui zen voor starters op de woning markt. Naast voorstellen die ont staan vanuit een zeker engage ment, toont Groenen ook model len waarin meer theoretische pro blemen onder de loep genomen worden. Het CBK is geopend dinsdag/vrij dag 11:00-17:00 uur, zaterdag/ zondag 12:00-17:00 uur. trash-speed, melodieus en harmo nieus uitgevoerd met tempowisse lingen, variaties en technische hoogstandjes, maar ook het ouder wetse beukwerk a la Clawfinger zijn de twee metal-stijlen die Dis quiet samenvoegt. Fabian bespeelt de solo en rhythm-gitaar en com poneert thuis de muziek. 'Ik speel veel en als ik iets heb, neem ik dat op. Daarop ga ik voortborduren totdat ik een concept heb en dat laat ik dan horen aan de groep.' Die bestaat verder uit de Soesters Arthur Stam (drums) en Bram Otto (rhythm-gitaar) en de Baar- naars Koen de Jong (bas) en Er- win Struyk (zang) die de teksten schrijft. Die gaan niet over inge wanden die door de lucht vliegen en vertellen evenmin dat drugs zo slecht zijn, maar handelen over de ellende in de wereld die Struyk bezighoudt. Disquiet beschikt inmiddels over een repertoire van 22 nummers, waarvan een aantal ontstond toen Fabian en Struyk nog in een ande re bezetting speelden. De huidige samenstelling van de groep dateert van april vorig jaar en het vijftal is vastbesloten bijeen te blijven. Dis quiet is namelijk zo ambitieus 'als de neten'. Promo-cd De groep dook al de studio in om een promo-cd met vier songs op te nemen, die in eigen beheer wordt verkocht. Verder wordt nog ge werkt aan een videoclip met beel den van onder meer de eerste live optredens en de opnamen in de studio. Die worden straks naar tientallen zalen gestuurd. Fabian: "Er zijn veertig tenten, waar we graag willen spelen en we hopen dat we worden uitgenodigd. Dat we nu meededen aan de wed strijd is voor het optreden zelf, want dat is geweldig, maar ook om Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Soest - Soesterberg SIS w. i< Het is nog wat vroeg, maar op 23 juni houdt PVO een rom melmarkt op het terrein van houthandel A.P. van Doorn aan de Koningsweg. De mu ziekvereniging is dringend aan nieuwe uniformen toe. De oude zijn inmiddels 12 jaar oud en echt aan vervanging toe. De vereniging is de laatste ja ren zo gegroeid dat er ook bijna geen reservepak meer in de kast hangt. Tijdens het jubileumjaar van PVO is een uniformenfonds opgericht. Daarin zit inmiddels een behoor lijk bedrag, maar niet genoeg voor de totale uniformenvernieuwing. Met de rommelmarkt wordt ge tracht om weer wat dichter bij het PVO op volle sterkte. eindbedrag te komen. Voor deze rommelmarkt kan PVO nog spul len gebruiken. Wie in het voorjaar zijn zolder of schuur gaat oprui men en nog bruikbare spullen te genkomt (geen grote meubelen) kan deze brengen bij het PVO ge bouw aan de Rembrandtlaan 9, ©6022268. Zaterdag 24 februari, Domkerk: vervolg Psalmenproject met psal men 121, 130 en 133 van Daan Manneke, psalm 130 van Henk Badings, 'The sixty-seventh Psalm' van Charles Ives en 'Laudate Do- minum' voor orgel van Jan Wel- mers, door de Domcantorij o.l.v. Remco de Graas en Dom-organist Jan Jansen. Aanvang: 15:30 uur. Toegang vrij. Op zondag 25 februari wordt er weer een bijzondere bijeenkomst gehouden in het kerkje van NPB Soest aan de Rembrandtlaan 20. Dr. M. van den Boom uit Biltho- ven komt spreken over het onder werp 'Angst en vertrouwen'. In de godsdiensten van de mens heid zijn symbolische patronen zichtbaar, die in feite terug te voe ren zijn op de existentiële ervarin gen van eenzaamheid, zinloosheid en angst, alsmede op een vertrou wen in de mogelijkheden van de mens. Sprookjes en mythen zijn in feite verdichtingen van de mense lijke angst en de mogelijkheden om de angst te boven te komen langs verschillende wegen. Hoe belangrijk sprookjes en mythen ook zijn, de weg waarlangs de mens tot een fundamenteler ver trouwen kan geraken verschillen van religie tot religie. Daarvan worden voorbeelden gegeven uit de islam en het boeddhisme. Dr. M. v.d. Boom is docent aan de Hogeschool Holland in Amster dam, waar hij college geeft in godsdienstwetenschappen en com municatiewetenschappen. Ook be geleidt hij hulpverleners en voor gangers. Hij is lid van de theologi sche academie en van de Woudka pel in Bilthoven. Hij gaat regelma tig voor in kerkdiensten van de di verse NPB-afdelingen. De bijeenkomst begint om 10:15 uur. Er is parkeergelegenheid aan de achteringang van het kerkge bouw (Pieter de Hooghlaan). Disquiet zoekt even de stilte op in de Lange Duinen. De foto werd ge nomen, kort voordat de Soest/ Baamse band de Kleine Prijs van Baarn won. Foto; Herman van Dam de naamsbekendheid te vergroten. Het zou mooi zijn als we straks via andere bands of een manager ook contacten in het buitenland kun nen opdoen.' De vijf popmuzikanten, 18 tot 22 jaar jong en vijf tot tien jaar actief in de muziek, zijn ambitieus 'als de neten'. Serieus is gesproken over de toekomst en iedereen is het er over eens. Als de kans zich voor doet om met Disquiet te gaan toe ren, dan moeten school, studie en werk eraan geloven en richten de bandleden zich fulltime op hun muziek. Wekelijks wordt urenlang geoefend en eens in de zoveel tijd worden nieuwe nummers ingestudeerd. 'In het begin kost het veel tijd, voor dat we allemaal onze partij hebben ingestudeerd, maar daarna loopt het als een trein. Eens in de zoveel tijd repeteren we alles', verklaart Fabian. Tot zaterdag stond Disquiet nog niet op de bühne. De vuurdoop heeft de overtuiging en het zelfver trouwen van de bandleden alleen maar versterkt. Fabian: 'Of we het gaan maken? Je bent afhankelijk van de stemming, maar we gaan ervoor. De maatschappijen inves teren tegenwoordig niet zo veel meer en je moet het dus hebben van heel veel optreden, maar over de ambitie en het talent beschik ken we.' Di Lassostaat 65", tel. 6022195 Op dinsdag 13 maart start een cur sus Word 97. MS Word is een van de meest gebruikte tekstverwer kingsprogramma's. Dit programma kent vele mogelijkheden om fraai uitziende brieven te maken. In deze cursus komen de beginselen van het tekstverwerken aan bod zoals tekst opmaken, printen, het toevoegen van kop- en voettek sten, tabellen, afbeeldingen en spellingcontrole. Verder worden ook gevorderde mogelijkheden zoals het gebruik van sjablonen en profielen behandeld. Enige kennis van Windows 95 of 98 en de wer king van de muis en het toetsen bord zijn noodzakelijk voor het volgen van de cursus. Bij deze cur sus ligt de nadruk op zelfdoen on der begeleiding. Ook moet er thuis nog ongeveer drie uur per week gewerkt kunnen worden. De cur sus bestaat uit vier lessen, op vier opeenvolgende dinsdagen van 19:00 tot 21:30 uur. De cursusprijs is 187,00 inclusief kopiekosten. Voorjaarsbloemen Op woensdag 7 maart, van 19:00 tot 22:00 uur, wordt een workshop gehouden genaamd 'Voorjaars bloemen, anders verwerkt'. Deze avond kan onder begeleiding van de docente Marianne van Voorst, een werkstuk gemaakt worden met als basis een tuiltje van wilgente nen. Dat wordt opgemaakt met vooijaarsbloemen. De docente neemt alle materialen en bloemen mee. Kosten voor de workshop zijn 55,00, inclusief alle beno digdheden. Informatie, inschrijving en cursus programma: Volksuniversiteit Soest, Di Lassostraat 65, 3766 EB Soest, ©6022195, e-mail: soesl@csnet.nl. Openingstijden: maandag 13:00-16:00 uur, dins dag, woensdag en donderdag 10:00-13:00 uur. In verband met de voorjaarsvakantie is het kantoor gesloten van 26 februari tot 2 maart. Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 Zaterdag 24 februari Bluesnight: Ais tiener speelt Stewart in blues- en rockbands. Iets later ontdekt hij de techniek van het vingerpicken. Zo komt hij in contact met Carl Perkins, die hem een gitaar schenkt. Stewart vormt zijn eigen band, de 'White Rose Band', ja renlang de backing band op het jaarlijkse Wembly Festival. Stewart toert met zijn band door heel Eu ropa en werkt o.a. met Jerry Lee Lewis en Carl Perkins. Als studio muzikant werkt hij mee aan de Slim Whitman-elpee die goud be haalt. Stewart staat dan inmiddels bekend als één van de snelste gi taristen van Europa. Al jaren speelt hij met een vaste groep mu zikanten, waaronder Swingin' Flo- yd Avonts. Deze talentvolle pianist mag gezien worden als een van de meest getalenteerde op Boogie Woogie gebied van de lage landen. Om de goede balans te krijgen moet er een stevig swingende rit mesectie bij staan en daar zorgen Ivo Opdebeeck (drums) en Char- ly D'Haens (bas) voor. Allen heb ben een brede muzikale achter grond. Dat maakt dat zij een zeer gevarieerd repertoire spelen. Zelf omschrijven de heren hun muziek als een mengeling van blues, coun try, rock roll en boogie. Zij spe len zowel covers als eigen werk. De band wordt geïnspireerd door o.a. Danny Gaton, Amos Garrett, Barefoot Jerry en The Dixie Dregs. Stewart Barnes heeft een perfecte feeling om het publiek er bij te betrekken, en slaagt er telkens weer in de meeste bezoekers van begin tot het eind te boeien. Voeg de zeer swingende en gevarieerd spelende Floyd op piano en de hechte ritmesectie van Charly en Ivo erbij en je zult er geen spijt van krijgen om ze te bezoeken. Aanvang 22:00 uur. Entree f 15,00. Voorverkoop zaterdag 24 februari 15:00-16:00 uur. Donderdag 22 februari Psalmenpoëzie met Jefvan de Sande Onder de titel 'En wat zij zong hoorde ik dat psalmen waren' (M. Nijhoff) behandelt Jef van de San- de gedichten van Martinus Nijhoff, Ida Gerhardt, Lucibert, Rutger Kopland en Leo Vroman, die qua vorm en/of inhoud aanknopen bij de Psalmen uit het Oude Testa ment. De besproken gedichten worden voorgedragen door leden van de SLAS (Stichting Literaire Activi teiten Soest) en van 'Artishock Li terair'. Aan het begin van de bij eenkomst worden de teksten van de gedichten aan de bezoekers uit gereikt. Aanvang 20:00 uur. Toegang: f 7,50. Reserveren: ma/vrij 9:00- 13:00 uur, ©6019577. Jef v.d. Sande. Maandag 26 februari 'Vengo' is het nieuwste zigeuners pektakel van Tony Gatlif (maker van o.a. 'Gadjo dilo) en gaat over het wezen van de flamenco in An- dalusië. Caco, gespeeld door de fameuze flamencodanser Antonio Canales, kan de dood van zijn dochter niet verwerken. Hij stort zich in een reeks flamencofeesten, samen met zijn gehandicapte neef Diego. Zijn familie is ondertussen in een vendetta verwikkeld met een Moorse Caravaca-familie. Ie mand zal moeten betalen... De muziek wordt ten gehore gebracht door zeer beroemde muzikanten. In het begin van de film vindt een schitterende muzikale dialoog plaats tussen de weelderige gitaar van de grote Tomatito en de exta tische stem van de Egyptische Ahmad Al Tuni. Legendarische zangeressen als La Caita en La Paquera, die zelden voor optre dens hun zigeunergronden verla ten, zijn in de film te zien. In 'Ven go' is de muziek het bloed dat in de slapen bonst, de vitale vreugde die het heden verlicht, het verdriet dat opwelt in de herinneringen, het koortsige verlangen, de onrust die rondwaart bij het vallen van de avond, de hitte die lichamen en landschappen doet stollen. (Spanje 2000, 90 min.) Aanvang 20:30 uur. Entree f 10,00/7,00 (CJP/65). BANKETBAKKERIJ Soesterbergsestraat 53', Soest Telefoon 035-6012050

Soester Courant | 2001 | | pagina 11