Paul van den Deijssel (41) trainer van Smeeing/BDC Derde gelijkspel voor BDC herenigingen niet overtuigd van ielang nieuwe sportcoördinator Vizier Hees op nacompetitie Shot houdt hoop overeind loest blijft weinig bespaard atis* twasser sde Kring mSale! 'ELe sportplatform wordt nieuwe adviesorgaan gemeente VOETBAL zaterdag HANDBAL Evenwicht na overrompelende aanvangsfase HANDBAL TAFELTENNIS r Vakwerk PAGINA 13 WOENSDAG 21 FEBRUARI 200?" SOESTER COURANT tester CouranÈ [VOETBAL zcmdag iEC bijt diep in tof bij koploper WIJ: 6-0 Slechte serie na winterstop doorbroken ATLETIEK Eva Janssen pakt brons op 1500 nieter Pechvogel Erik Merkus grote man in duel met TVO t/m 3 maart. VOETBAL zaterdag Buitenspel en hands doen SEC nek om Dagschotels Toontje verzorgt ook catering van luxe broodjes tot koud/warm buffet >loeg dupe van arbitrale blunder; rode kaart Hagen /OETBAL zondag Cafetaria en Eethuis Hees heeft de slechte serie na de winterstop doorbroken met een 3-1-overwinning op SVP. Het succes was een doekje voor het bloeden na de ontmoetin gen met de toppers, waarin de roodwitten vijf punten ver speelden. Met vier punten uit twee duels heeft Ron Daselaar nu zijn doel gericht op de derde periodetitel. Bovendien is zijn team één punt verwijderd van de derde plaats in het alge meen klassement, die waar schijnlijk ook goed is voor een staartje van de competitie. Blij was Daselaar met de eerste zege in het nieuwe jaar. 'Eindelijk, hard nodig, verdiend, allemaal weer moeizaam', waren enkele reacties van de trainer die onlangs voor een jaar bijtekende. 'Het loopt nog steeds niet, zoals het moet, maar met de kleine selectie van de laatste weken mag je mis schien niet meer verwachten.' Met het carnavalsweekeinde voor de boeg kan Hees een weekje extra bijtanken. Daarna zijn doelman Pascal Kamerbeek, Jefirey Dorres- tein en Rolf van de Kort weer van de partij. Op eigen veld begon Hees overtui gend, maar wilde de bal niet in het doel. Cees Dorrestein trapte voor het verlaten doel over de bal en even later was de lob niet zuiver genoeg. Na een kwartiertje drong Paul van den Deijssel neemt met ingang van volgend sei zoen weer de heren van Smeeing/BDC onder zijn hoe de. Dat heeft het bestuur gister avond kenbaar gemaakt aan de spelersgroep die nog niet eer der was ingelicht over de opvol ging van Peter Stoelenga en Cleem Diemers. De Soester stond van de zomer 1993 tot augustus '95 ook al aan het roer van de handballers, was daarvoor al eens technisch leider en kwam zelf jarenlang uit voor de eerste divisieploeg. Hij begon bij het toenmalige BDC als jeugdspe ler en maakte in de hoofdmacht de opmars mee naar de eerste divisie. Tüssendoor week hij een jaartje uit naar UDSV om te ruiken aan de eredivisie, maar keerde terug bij de Soesters, waarbij hij een poosje als speler/trainer fungeerde. Nadat hij de dertig was gepasseerd, sloot hij zijn carrière als actieve speler af bij ESCA dat toentertijd eveneens in de eredivisie speelde. In zijn twee jarige Arnhemse dienst behaalde hij toen onder meer de halve finale van de nationale bekerstrijd, waar in Aalsmeer na verlenging hem de pas naar de eindstrijd afsneed. Direct daarna keerde Van den De ijssel terug naar zijn roots in sport hal Beukendal, maar twee jaar la ter, in de aanloop naar het seizoen '95-'96 stapte hij op. Het in Soesterberg wonende 'handbal- dier' zag de samenwerking niet meer zitten. Hij vertrok later naar het Amersfoortse Fidelitas dat on der zijn leiding de sprong maakte van de afdeling naar de eerste di visie. 'Paul heeft een staat van dienst, dat hij districtspelers kan opleiden tot het niveau van de eerste divi sie en hij is gedreven. Met hem willen we streven naar uitbreiding van de selectie. Doen we dat niet, dan zal het langzaam afkalven, want we hebben veel oudere spe lers', zegt voorzitter Roel Timmer van de handbalvereniging. Aantrekkelijk Het clubbestuur en de trainer heb ben de intentie uitgesproken om drie jaar te gaan samenwerken. 'Er ligt een voorstel van de sectie top sport aan de algemene bondsver gadering om met ingang van het seizoen 2002-2003 verder te gaan met nog maar één eerste divisie. Daar willen wij bij zijn. Dus moe ten we als vereniging aantrekkelijk zijn voor handballers. Dat hangt deels af van de bereidheid van sponsors en daar zijn we nu druk mee bezig', aldus Timmer die daaraan toevoegt dat voor alle se lectiespelers dezelfde voorwaarden zullen gaan gelden. De hoofdspon sor heeft volgens de preses in eer ste instantie positief gereageerd op de ambitieuze plannen van Smeeing/BDC. Timmer: 'In een dagblad is eens geschreven dat Smeeing/BDC en UDSV uit Utrecht een stoffig ima go hebben. Eigenlijk kunnen we dat niet tegenspreken en we willen van dat imago af. Daarom willen we een meerjarig traject ingaan, waarin ook veel aandacht is voor de opleiding van jonge spelers. We willen professioneler gaan werken.' De huidige trainer/coach Peter Stoelenga is momenteel herstellen de van een knieoperatie en wordt tijdens de trainingen en op de bank vervangen door diens assistent Cleem Diemers. Dat Stoelenga plaatsmaakt voor een opvolger is niet opmerkelijk. Hij had aangege ven de technische functie voor één jaar te willen bekleden. Zowel Stoelenga als Diemers speelden ooit samen met de in middels 41-jarige Van den Deijs sel. Hetzelfde geldt voor menige speler van de huidige selectie, on der wie aanvoerder Arjan Roest. In verband met de sluiting van deze krant konden Van den Deijs sel en de spelers niet meer om commentaar worden gevraagd. Volgende week meer. Voor de derde keer dit seizoen stapte Smeeing/BDC van het veld met een puntendeling. Twintig seconden voor tijd zorgde Charles van Kordelaar met zijn zevende treffer van die middag voor de gelijkmaker in de uitwedstrijd tegen CSV: 24- 24. Daardoor blijven de Castri- cummers twee punten voor sprong houden op de handbal club uit Soest. In november had Smeeing/BDC nog met 28-20 van deze tegen stander gewonnen. Maar toen raakte CSV door een blessure en een rode kaart binnen tien minu ten twee belangrijke opbouwers kwijt. Ditmaal was de opponent op volle oorlogssterkte en liet het team van Cleem Diemers zich aan vankelijk overrompelen. De tweede lijn van Smeeing/BDC kroop in die fase te dicht op de verdedigingslinie, waardoor CSV vaak kon overnemen en 'breaken'. Bij 7-3 stelde Smeeing/BDC orde op zaken en bij 10-10 was de ave rij hersteld. In de slotfase van de eerste helft werd de ploeg een strafworp onthouden, waarna CSV een tegenstoot kon plaatsen. In plaats van 12-12 werd het daar door 13-11. Ook die achterstand poetste Smeeing/BDC snel weg en daarna waren de beide teams aan elkaar gewaagd. Halverwege de tweede helft dreigde Smeeing/BDC de slag te verliezen. Bij een halve break van CSV liepen Koen Smeeing en Guus Tourné verdedi gend mee. Smeeing liep de tegen stander onderuit en kreeg terecht een tijdstraf. Tourné die wel in de buurt was, maar volgens aanvoer der Arjan Roest niemand had ge raakt, kreeg de rode kaart voorge houden en moest op de tribune het verdere verloop passief aanschou wen. 'Hij deed niets, maar heeft kennelijk toch de schijn tegen', al dus Roest. Spannend Ondanks dat er twee minuten twee spelers minder op het veld ston den, scoorden de Soesters twee maal, zodat de strijd open en voor al spannend bleef. Deze inspan ning van het viertal kostte veel energie en uiteindelijk nam CSV toch weer twee doelpunten (23- 21) afstand, maar vanaf dat mo ment stond de defensie van Smeeing/BDC als een huis. Voor de zoveelste keer werd de stand gelijk getrokken en CSV kreeg geen opgelegde kans meer. Daarom was het in de ogen van Arjan Roest spijtig, dat Smeeing/ BDC de kans op een voorsprong liet liggen. Daarentegen mocht CSV toch nog een keertje een snel le uitval spelen, waardoor het 50 seconden voor tijd 24-23 voor de thuisclub werd. Topscorer Van Kordelaar stelde een punt veilig. Bij zijn doelpunt werd bovendien een overtreding geconstateerd, waarbij een speler van CSV voor twee minuten naar de kant moest. Met vijf veldspelers slaagde CSV er niet in een reële schotpoging te wagen, zodat beide teams met een punt genoegen moesten nemen. Naast de zeven doelpunten van Van Kordelaar zorgden Arjan Roest, Charles van Zetten (beiden 4), Michel Roest (3), Richard van den Hoef, Willem-Jan Ruder (bei den 2), Smeeing en Tourné voor de treffers. Een week eerder was Erik Mer- kus verstoken gebleven van succes in het verloren duel met De Veluwe. Maar zaterdag was de jongste telg van Shot 1 de man van de dag in de thuiswed strijd tegen TVO. Met drie ze ges leverde hij de grootste bij drage in de 7-3-overwinning. In het Orlandogebouw was geen van de gasten in staat hem klein te krijgen. In een mooie partij met lange en spectaculaire rally's ver sloeg Merkus Van Zanten en na een simpele zege op Cuypers was hij ook te sterk voor Jurawan. Deze kopman van TVO liet zien dat hij over talent beschikt door te winnen van Robbert Huisman en Hans van Gooi. De laatste stelde zaterdag enigszins teleur door slechts één van zijn drie partijen in winst om te zetten. Hij won wel het dubbelspel met Huisman die in de singles Cuypers en Van Zanten eenvoudig de baas bleef. 'Het is een goede overwinning, PPer Soest terrein), 3762 EK Soest 68. Fax: 035-60 29 057 er-soest.nl ukenKring in en, Meppel en Soest e van 17 februari t/m me kortingen op al onze t u kiezen voor één van uwe collectie, dan gaat s Etna vaatwasser t.w.v. zaak, vindt u niet? Kom Raar weer opruimen. tot 17.30 uur tot 16.00 uur zien zitten. Zoals Timmer (Smeeing/BDC), Diepstra (SV Eemland), Eichholtz (De Spring- bokken) en Ton Schneider (be stuur Vereniging Sportraad Soest) die deel uitmaken van de klank bordgroep. Volgens hen kunnen de clubs profiteren van de professio nele hulp. En, zo zei, Diepstra: 'Als we niets doen, besluit de ge meente toch anders, dat hebben de gesprekken met het College me wel duidelijk gemaakt.' Waaruit Henriëtte Topper van Selby con cludeerde dat de sport geen in spraak heeft en gewoon iets krijgt opgelegd. Ook voorzitter Paul Lemmen van de VSS is doordrongen van het belang van nieuw beleid, waarin de sport moet gaan samenwerken met de welzijns- en onderwijssector. 'We moeten rekening houden met wat er om ons heen gebeurt. Je moet hier dus serieus naar kijken en de positieve punten er uit halen. Als we een sterke invloed willen hebben op het beleid, moeten we meedenken. Je ontkomt er echter niet aan, dat de gemeente andere ideeën heeft over de advisering over sport dan tot nu toe het ge val is.' Onafhankelijk Wat de advisering betreft, wil de gemeente een sportplatform in het leven roepen, waarin mensen uit sport-, welzijn- en onderwijskrin gen komen te zitten. Het moeten deskundige, onafhankelijke men sen zijn, met wie de gemeente noch de (sport)clubs één-tweetjes kunnen aangaan, zoals in het ver leden volgens Schneider wel is ge beurd. Het sportplatform kan straks gevraagd en ongevraagd ad vies uitbrengen aan het College. Sinds een jaar of tien doet de VSS dat ook, maar deze vereniging ver tegenwoordigt alleen (43) clubs die zijn aangesloten bij een lande lijke sportbond en als zodanig kun nen profiteren van het voordelige passe-partouttarief voor het ge bruik van de accommodaties. In de rapportage van de klank bordgroep staat nu dat het tarief moet worden gehandhaafd, maar wel aanpassing behoeft. Sporters die niet zijn aangesloten bij een club en/of de VSS, en zonder winstoogmerk willen sporten, moeten op dit vlak dezelfde rech ten krijgen. De VSS wil ook in de nieuwe structuur blijven bestaan en de be langen van haar leden behartigen. Daarom werd maandagavond ook gesproken over de sportcoördina- tor. De volgende morgen immers, zou het College de subsidieaan vraag voor deze functionaris be spreken om die vervolgens op de post te doen. Hoe nu precies het advies hierin van de VSS luidde, is niet helemaal duidelijk, omdat de meningen verdeeld waren. Feit is dat het sportbeleid zonder sport- coördinator geen kans van slagen heeft. In dat beleid komen ook zaken als accommodatiebeleid (niet privati sering ervan) aan de orde, maar daar werd maandagavond nauwe lijks een woord aan vuil gemaakt. Zilver metallic '9! ij® ;)J War Sta Blue '99 21* j; j i te/MK Zilver uitiall. '99 70.000 38 tj 1 li» Sm imtallic '99 2).i(o 3j lil Airco Mar Sea Blue '99 (l® Automaat Jungle Green '99 45.000 |/(j li» te Mie y '9( 49344 24 ié li» RioVerde '9i 63® y'J li* int. Zwart metallic '99 65.Z00 3)J l.li-liv jungle Green '9! 93.700 34 J Hagma Red '92 98.000 I4.J 2.2i-li» Automaat Zihrer '99 14® JijJ H Donkerblauw '96 130.091 29 J Wil '96 49.299 isjj Ie» ïiver '92 49.2(9 Generation Rood '99 (9.091 dusief: rantie oest Vervolg van pagina 1 wofessionele ondersteuning bij het vinden van de weg naar fibsidies is altijd meegeno men, maar wat is verder de [eerwaarde van een sport- Bördinator voor de sport- Jibs? Die vraag stelden nogal pt verenigingen die maandag- jond vertegenwoordigd waren tij de bespreking van de rap- ]prtage van de klankbord- loep over het sportbeleid. lis de subsidieaanvraag morgen |ar Den Haag gaat, heeft het jen zin meer erover te praten. We feten niet eens uit welke pot de meente het geld haalt', zei Toon Fulpen,-van S.O. Soest, die Jidt dat de clubs de meeste zaak- i zelf wel kunnen regelen. Hij feeg bijval van onder anderen EC-preses Leo Quick. jet is de bedoeling dat de sport- jjördinator onafhankelijk te werk lat en een brug slaat tussen alle lortaanbieders en de gemeente, laar, hij krijgt geen beslissingsbe- pegdheid en komt op de loonlijst de gemeente te staan. Dat >oruitzicht draagt niet bij aan de imoedsrust van veel sportlieden e het geld dat de gemeente moet jdragen (700.000 gulden in de >mende zes jaar) liever recht- :eeks naar de sport zien vloeien. rofiteren aar er zijn ook sportvertegen- Dordigers die een coördinator wel De eerste bespreking van de rap portage van de klankbordgroep riep hoofdzakelijk vragen en nega tieve reacties op. Zo zijn Van Fulpen en Quick niet te spreken over de rapportage. 'Ten Hove krijgt nu toch zijn zin', doelde Quick op het feit dat vol gens hem louter is voortgebor duurd op de Sportnota 2000+ die een jaar geleden verbaal werd af gebrand. Ingewikkelder Diepstra reageerde met de opmer king, dat veel is overgenomen uit de gemeentelijke notitie. Van Fulpen: 'Precies, honderd procent. Dat is mijn kritiek. Jullie nemen het gewoon over. Nu moe ten vrijwilligers van de sport gaan concurreren met professionele mensen uit het welzijn en onder wijs. We zijn 25 jaar bezig om de sport goed georganiseerd te krij gen, nu maken we het alleen maar ingewikkelder, omdat we voortbor duren op de nota van Ten Hove. We zijn geen stap verder gekomen. Ik had liever ook met onderwij s- en welzijnsmensen gesproken. We zitten alleen maar te praten over elkaar, niet met elkaar. Dat is geen integratie.' Vanwege het cruciale karakter van het sportbeleid, zal de ledenverga dering van de Sportraad zich op maandag 2 april uitspreken over de rapportage van de klankbord groep. Voor die tijd komt er op een nader te bepalen datum nog een tweede gespreksronde voor de sportverenigingen. EC heeft binnen een week an den lijve ondervonden dat er weinig eer te behalen valt |aan de confrontaties met de este ploegen uit de vijfde klas- Ie. Na de dikke thuisnederlaag jpgen Hertha (1-5), moest de )loeg van Baithus Burgman pndag weer diep in het stof Rijten. In IJsselstein bij koplo- ger WIJ ging ze genadeloos nderuit: 6-0. Ook als senior staat Eva Jans sen haar mannetje in de vader landse atletiekwereld. Met een bronzen plak op de 1500 meter keerde ze zondag terug van de Nederlandse kampioenschap pen indoor. Daarmee verraste de Soesterse onder anderen zichzelf, want ze had niet op eremetaal gerekend. Van de elf atletes die zich had den ingeschreven voor de titel strijd, had Janssen de tiende tijd achter haar naam staan. Uitein delijk stonden er in het Bel gische Gent (het decor van het Nederlands kampioenschap!) acht finalisten te wachten op het startschot. Ondanks dat ie dereen snel vertrok, lag de 23- jarige Janssen na één ronde op de vierde plaats. Ze werd daar na nog een keer gepasseerd, maar schoof naar voren en fi nishte als derde in 4.31.24. Het betekende een verbetering van haar persoonlijke record van maar liefst vijf seconden. Al leen de kampioen Anjolie Wis se (4.29.44) en Lio Hogen- aósch (4.30.30) waren rapper dan Janssen die tegenwoordig uitkomt voor het Hilversumse GAC. In haar juniorentijd grossierde Janssen in nationale titels, nu blijkt ze ook bij de senioren be langrijke prijzen te kunnen pak ken. Dat ze in vorm is, bewees ze onlangs tijdens een gerenom meerde crosswedstrijd in Uden, waar ze als beste Nederlandse finishte. De volgende medaille- jacht is op 4 maart in Kerkrade, wanneer de crosstitel op het spel staat. Tevens wordt dan het eindklassement van het cross circuit opgemaakt, waarin de atlete momenteel de tweede plaats bezet en dat ze bij de ju nioren al eens won. Janssen start over anderhalve week op de korte cross over 4790 meter. Danny Brandeburg, goed voor een assist, duelleert met een SVP'er. Hees won eindelijk weer eens. Foto: Herman van Dam er onrust in de Soester gelederen en was het voor Daselaar en zijn manschappen prettig vast te stellen dat invaller Mare Walen goed stond te keepen. Een minuut of zes voor rust kwam toch de voor sprong, waarop Hees aanspraak mocht maken. Bij een vrije trap, iets over de middenlijn, vond Peter de Jong het hoofd van Robert Schadee die goed mikte en knikte. In de tweede helft liet Hees de be zoekers even uitrazen om vervol gens het initiatief over te nemen. Even vreesde Daselaar dat de schrik er bij zijn ploeg inzat, toen Nico van Veen met een scheen beenbreuk uitviel, maar in de vijf minuten daarna was het tweemaal raak. In de 63s,c minuut was De Jong andermaal de aangever. Dit maal kon Cees Dorrestein de bal eenvoudig in het doel tikken. Twee minuten later stuurde De Jong Danny Brandenburg de diepte in, die vanaf de achterlijn de bal ver der transporteerde naar Dorrestein die zijn tweede treffer kon gaan vieren. Het irriteerde Daselaar dat Hees in blessuretijd nog een doelpunt moest incasseren. Een uur was er gespeeld, toen het noodlot toesloeg. Bij een duel op het middenveld brak Nico van Veen zaterdagmiddag zijn scheenbeen. Voor de rech tervleugelverdediger van Hees zit het seizoen er op. De Soester is ongetwijfeld dé pechvogel van zijn elftaL Na de winterstop was hij eindelijk weer inzetbaar, nadat hij was hersteld van een enkelblessure. Daan-oor was de 'Heziaan' ook ai eens langere tijd uitgescha keld geweest vanwege proble men met zijn heup en later zijn knie. Van Veen moest zaterdag, bij een 1-0-voorsprong, van het veld worden gedragen en naar het ziekenhuis vervoerd. Naar verluidt gaat het om een rechte breuk, wat een geluk bij een ongeluk zou zijn. Geen goed woord had Ruud van Rouwendaal over voor scheidsrechter J. de Reuver die zaterdag het duel tussen SEC en ASV'65 leidde. Tegen zijn oude ploeg moest Van Rou wendaal een 3-2-nederlaag slikken, iets wat hij de leids man aanrekende. Tegen zo iemand kun je niet voet ballen. Aan het tweede doelpunt van ASV'65 zou hands vooraf zijn gegaan en de derde treffer werd in een duidelijke buitenspelsituatie gescoord, meende Van Rouwend aal. De Reuver had het anders ge zien, waardoor SEC in het laatste kwartier van de eerste helft een 3- O-achterstand opliep. Op weg naar de kleedkamer ge beurde er nog iets eigenaardigs. Bekir zou iets hebben gezegd, waardoor de scheidsrechter zich bedreigd voelde en trok tijdens de adempauze zijn rode kaart tevoor schijn. Van Rouwendaal die het incident had gemist, probeerde De Reuver op andere gedachten te brengen, maar mocht slechts tien man opstellen bij de hervatting. Drie daarvan werden in de aanval geposteerd. Daardoor raakte het middenveld iets onderbezet, maar de gedurfde tactiek had zijn uit werking. In de 65ste en 75^ minuut was Touhami succesvol en rook SEC de gelijkmaker. Die kwam er niet. woensdag Hutspot net worst donderdag Katenhaasje met pommes gaufrettes en spinazie weekend Amsterdams Paaltje met aardappelschijfjes en rode kool maandag Gesloten dinsdag Gesloten Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 3e gevoelige tik had niettemin 'einig consequenties voor de po- ptie van SEC op de ranglijst. Het team blijft tiende staan, omdat de loncurrenten ook punten morsten, "lleen het Utrechtse Faja Lobi, fraalfde, remiseerde in het uitduel bij De Zebra's. Aan het eind van file rit zal er eentje een stap terug Boeten doen. Voorlopig staat SEC jeilig, maar de verschillen zijn ui- êrst miniem. gij VVLJ zag de coach al vrij snel ^e bui hangen. In de beginfase ver ledigden de groenwitten op een lijn en daar profiteerde de thuis- jloeg van. De spits kreeg bij een Uittrap van zijn doelman, met wind 1 de rug, alle gelegenheid om de =-0 in te schieten. Bij rust stond iet al 3-0. i de tweede helft opende SEC voortvarend. Sander van :enendaal stond oog in oog met sluitpost van VVLJ, maar schoot uiver in. Een paar minuten la- velde de thuisploeg het vonnis »ver SEC. Een afstandsschot vanaf jertig meter zeilde in de kruising, §0. In de slotfase werd het zelfs 6- 'Tegen dit soort tegenstanders "pmen we te kort, dat is simpel, we richten ons op ploegen die bij jas in de buurt staan. Daar moe- fcn we van winnen', verklaarde irgman. waarmee we verder kunnen', was het commentaar van de succesvol le Merkus. 'We hebben natuurlijk nog wat goed te maken, maar de hoop op de titel blijft op deze ma nier levend.' De wedstrijd kende een regelmatig scoreverloop. Bij de enkelspelen won Shot steeds twee partijen, voordat TVO eenmaal tegenscoor- de. van de thuisclub haalden hun schouders op. 'De scheidsrechter kon het niet gezien hebben, want hij stond aan de blinde kant', rea geerde Van de Pol. Erkens bleef echter bij zijn beslissing, hoewel hij zijn assistent toch nog om een oor deel vroeg. Het betekende voor Hagen de tweede rode kaart in deze jaargang. In het thuisduel te gen SWSMC kon hij inrukken na een slaande beweging. Van de Pol haalde spits Ali Loukili van het veld. Op het moment dat SO Soest met tien man verder moest, was het gedaan met de ambities om in Heemskerk voor een verrassing te zorgen. Daar had de Barneveldse trainer wel degelijk rekening mee gehou den. Hij zag aan de vooravond van het duel op de training voldoende aanknopingspunten om voor het eerst sinds 8 oktober (KBV-Soest 1-2 -red.) weer de drie punten te pakken. 'Er werd verschrikkelijk goed en scherp getraind. Ik hield mijn spelers voor dat als ze die lijn tegen ADO'20 door konden trek ken, ze voor een verrassing zouden zorgen'. Voor de wegzending van Hagen leek dat geenszins gebakken lucht. De blauwhemden speelden zeer goed en kregen twee kansen om op voorsprong te komen. Eerst was het Jeroen van Veenendaal die zijn inzet door doelman Rene van Maarsbergen gekeerd zag worden. Daarna was het de beurt aan Mouchine Loukili. De kleine aan valler soleerde door de defensie van ADO'20, maar trof geen doel. In de slotminuten van de eerste helft prikte de thuisploeg twee treffers achter Olaf van de Grift. 'Met tien man konden we het niet meer bolwerken'. De wedstrijd was gespeeld. Helemaal toen ADO'20 vlak na de pauze uitliep naar een 4-0-voorsprong. Halver wege werd het nog erger. Met de week wordt de situatie pe nibeler voor Soest. De concurren tie zit bepaald niet stil. KBV, UVS en Hilversum wonnen hun duels, terwijl HoIIandia een gelijkspel af dwong. Alleen nummer laatst Nieuwenhoorn bleef met lege han den. De Soesters zijn afgezakt naar de dertiende positie en hebben een punt meer verzameld dan de Zuid- Hollandse formatie. De achter stand van de blauwhemden op KBV, twaalfde, is twee punten. Bovendien hebben de Amster dammers nog een duel te goed. 'Gezien het spel van de afgelopen weken, weet ik zeker dat de goe de resultaten niet kunnen uitblij ven'. Misschien aanstaande zon dag, wanneer Soest Hilversum op bezoek krijgt. Hans van Gooi kwam zaterdag maar tot één enkelzege, maar won met Robbert Huisman ook de dub- i}ei- Foto: Herman van Dam Er blijft SO Soest in het tweede jaar als hoofdklasser weinig ^bespaard. Tegenslagen volgen elkaar in hoog tempo op. Pech, forse nederlagen en arbitrale (dwalingen. Daar hebben de blauwhemden veelvuldig mee te maken gehad. De laatste fac tor speelden de Soesters zon dagmiddag in het uitduel bij ADO'20 parten. Scheidsrech ter Erkens luidde hoogst per soonlijk de 5-0-nederlaag in. j-'Waarom, ik weet het niet, maar we worden gestraft. Het lijkt wel of Soest van derden niet in de hoofd- tlasse mag blijven', brieste trainer ik van de Pol. Aanleiding voor afkeurende betoog was de ode kaart van doelman Robert m. Op randje buitenspel ont snapte Martijn Gootjes aan zijn Soester bewakers en ging alleen op de sluitpost af. Hagen belette de Heemskerker aanvaller legitiem van de openingstreffer. Via zijn knie belandde de bal op de helft van ADO'20. Scheidsrechter Er kens beoordeelde de actie evenwel als een handsbal en stuurde Hagen van het veld. Zelfs de supporters

Soester Courant | 2001 | | pagina 13