Dorpsplein: de Indianenverhalen blijken na een half jaar waar WAT !E SAN laai >sie is Toos van Dijk al meer dan veertig jaar vrijwilliger in hart en nieren Open Ankh wil kantoorvilla Tempellaan in ere herstellen Erelid van PCOB BEZORGERS/-STERS épilepsie jwilligers nationale juni). Al tar uur op id. Mourik, 14063. 4060 jB Houten fbnds.nl bnds.nl Bloemenkoopman Westra van markt verdwenen Dagblad De Telegraaf vraagt In Soest en Soesterberg. Min. leeftijd 15 jr. Zeer goede betalingscondities. Starterspremie 150,- Voor informatie Dagblad De Telegraaf, Soest v. Barneveld: 035 - 602 18 41 -06 22 90 93 90 Tevens vragen wij bezorgers/-ster$ voor reclamedrukwerk e.d. Verkeerde naam KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST HULPVERLENING 'De Drie Eiken' PAGINAjb oholcontrole rtig bonnen ist viertallen bridgeclub Wild-West op A28 Duitser schiet op landgenoot Ludiek theater in museum Vakantie bij de Dubbeldekker I. van Heijst draagt hamer over 2001 is door de Verenigde Na ties uitgeroepen tot het Interna tionaal Jaar van de Vrijwilliger. Reden voor de krant om een aantal mensen in het zonnetje te zetten. Wie zijn ze, en wat be weegt ze? Een serie portretten. In het interview over het vrij willigerswerk was vorige week Nel Majoor-Verschoor aan het woord. De meisjesnaam van Nel Majoor luidt echter Verst eeg. De naam Nel Majoor- Versteeg is de enige juiste. Onze excuses voor dit misver stand. Zaterdag 24 februari/zondag 25 februari Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19:00 pr. P. v.d. Zandt; cantores Zondag 10:00 pr. P. v.d. Zandt; cantores dameskoor Samen op Weg, Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10:00 ds. M.A.A. Nawijn World Outreach Church, Stemerdingweg 3 10:30 Mark Six Huisarts, vrijdag 18:00 - maandag 08:00 uur: R.M.P. v.d. Wijgerd (Den Dolder), Paltzerweg 227, ©030-2280626. Apotheek (geen weekenddienst): Apotheek Soesterberg, Rademakerstraat 25, £80346-334000; voor weekenddienst zie de apothekersdiensten Soest/Baarn Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, SS352467; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, £8033-4220500; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centrale meldkamer: ©0900-8844; alarmnummer: £8 1.1.2. Vrijwilligershuip Centraal Meldpunt Vrijwilligershuip; werkdagen 09:30-11:00 uur, £8035-6031119. Hulpdienst Stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, £8351940, b.g.g. 351658 of 352626. Overige Huisvesting De Drie Eiken, mevr. D. Elie, ©352391. Grofvuil, ©035-6093666. I Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 m automobilisten zijn vrijdag rd, omdat ze onder invloed =ohol verkeerden. Ze liepen de lamp tijdens een groot- »se alcoholcontrole die de tussen vier uur 's middags uur 's avonds uitvoerde. Op isterspoor in Soesterberg en •esterbergsestraat in Soest n in totaal 643 bestuurders Ie gehouden, waarna ze zich en onderwerpen aan de :st. g bestuurders zijn maandag t op te hard rijden op de •foortsestraatweg. Dat is 1,4 it van het aantal voertuigen >sen kwart over twee en vijf sseerde. Er mag 80 kilome- r uur worden gereden, de 'voorbijganger' scheurde 8 kilometer voorbij het oog camera. bridgeclub Soesterberg was Tnderdag een succesvolle 11e drie teams die in de dis- •mpetitie meedoen, kwamen nst. Het eerste team, be- 2 uit de heren Brkhof, Pas- Dijkhuizen en Van der ersloeg De Deel uit Leus- at deden ze door voorzich- ieden en uitspelen werd het smaakt', terwijl de tegen- s in de OW-lijn naar de ging en 'down' werd ge- eede team boekte een rui- e op Slem uit Bussum (24- sterberg 3 wees met 14-6 rug. Redactie-adres: Joyce Schreuder, tel. (035) 602 25 64 Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 Op weg naar huis was een in bur ger geklede politieman vorige week getuige van een schietpartij op de A28. Ter hoogte van Soesterberg reed hij in de richting van Zwolle, achter een vrachtwa gen met een Duits kentekennum mer. Plotseling zag hij dat de be stuurder een pistool buiten het raam hield en twee schoten loste op een naast de vrachtwagen rij dende bestelbus, eveneens uit Duitsland. Via de meldkamer riep de agent assistentie op en bij het knooppunt Hoevelaken had een surveillance auto de vrachtwagen in het vizier. De bestuurder werd gesommeerd te stoppen op een parkeerterrein bij Nijkerk. De 27-jarige schutter, woonachtig in het Duitse Rastede- Hahnbek, werd geboeid meegeno men naar het bureau. In de wagen werden een gaspistool en munitie aangetroffen. Over de aanleiding van de schoten deed de politie geen mededelingen. De bestuurder van de bestelbus werd niet meer achterhaald. Het Militair Luchtvaart Museum in Soesterberg verzorgt van 25 fe bruari t/m zondag 4 maart op nieuw -vrij toegankelijke - thea tervoorstellingen tussen de vlieg tuigen, voor 'jong en oud'. Vanaf zondag 25 februari speelt de thea tergroep 'Pandemonia Science Theater' de voorstelling 'Van Stae- veren's vlieginstructie'. Daarin neemt vlieger Bob van Staeveren de bezoeker mee terug naar de ja ren dertig van de vorige eeuw, toen hij met zijn Fokker D-21 'halsbre kende toeren' uithaalde en de toe schouwers het hart deed vasthou den. Anno 2001 checkt hij de be zoekers op hun vliegwaardigheid en verhaalt over vliegtuigen en de luchtvaartromantiek uit vervlogen tijden. De voorstellingen zijn te zien vanaf zondag 25 februari t/m zondag 4 maart en beginnen om 12:00, 14:00 en 15:00 uur. Naast al dit 'sprekend' verleden willen ook de overige toestellen, van de Farman uit 1913 tot de hedendaagse F-16 'Fighting Falcon' graag een woord je kwijt. Het Militair Luchtvaartmuseum, aan de Kampweg in Soesterberg, is geopend dinsdag t/m vrijdag 10:00-16:30 uur; zondag 12:00- 16:30 uur. Maandag, zaterdag en op feestdagen gesloten. Op zondag 4 maart kunnen groot ouders met hun kleinkind(eren) meedoen aan een bingomiddag in de Drie Eiken. Die begint om 14:00 uur, maar de zaal aan het Dorpsplein gaat een uur eerder al open. Deelname kost 5 gulden voor volwassenen en 2,50 gulden voor kinderen. Op maandag 12 maart kunnen kaarten met gedroogde bloemen worden gemaakt. Irmgard Lensink begeleidt de deelnemers vanaf 9:30 uur. De kosten bedragen 5 gulden per cursist. Opgeven kan tot vrijdag 9 maart. De Open Ankh wil door een ondergrondse uitbreiding de wildgroei van het huidige kan torencomplex beteugelen. De voormalige villa op het terrein aan de Oude Tempellaan 1, werd door de Duitsers gebruikt als lazaret en van haar kap be roofd. In de jaren zestig volg den talloze verbouwingen ten behoeve van het toenemende kantoorpersoneel. 'Door de kap te herstellen en zolder en kelder als werkruimte in te richten, kunnen we de villa haar oorspronkelijke vorm weer teruggeven,' zegt beleids medewerker B. Pijnappel. In de villa zijn acht stichtingen on dergebracht. Zij staan organisaties in de geestelijke- en verstandelijk gehandicaptenzorg bij, maar ook verpleeg- en verzorgingshuizen met een voorwaardescheppend beleid en facilitaire dienstverle ning. In totaal zijn zo'n veertigdui zend cliënten hierbij betrokken, gevestigd op meer dan 150 locaties in Nederland. Volgens Pijnappel is het oorspronkelijke gebouw van het kantorencomplex dermate ka rakteristiek om weer in ere her steld te worden. 'De architect heeft zich verdiept in het hoofdgebouw en is tot de conclusie gekomen dat het oorspronkelijke ontwerp van de voormalige villa weer in de oude glorie kan worden hersteld. Vanaf de straat is al die uitbreiding niet te zien. Sta je voor het ge bouw, dan zie je dat er allemaal vierkante dozen aan zijn vast ge bouwd. Die willen we allemaal weg hebben.' Om de ontwerpvisie van het land goed tot uiting te laten komen, is nu gekozen om de oorspronkelijke kap weer te herstellen. 'De wet op de ruimtelijke ordening geeft geen verschil aan tussen ondergronds bouwen of bouwen op het terrein. De gemeente zegt alleen: 'Zorg dat je je aan het bestemmingsplan houdt. Vandaar dat we ook kiezen voor een ondergrondse werkruim te.' De verbouwing zoals is ingediend zou een verdubbeling van het aan tal vierkante meters kantoorruim te betekenen. Door een laag on dergronds te bouwen, wordt er 2630 vierkante meter gerealiseerd. Dat is een overschrijding van 122 vierkante meter. B en W zeggen wel mee te willen werken aan het herstellen van de zolderverdieping. Het College twijfelt echter aan het op gang brengen van een vrijstel lingsprocedure (artikel 19) voor de overschrijding. 'Aangezien betwij feld wordt of met de ondergrond se bouw van kantoren kan worden voldaan aan de Arbo-eisen, zal verzoekster in een brief erop wor den gewezen om ook aan die as pecten aandacht te schenken,' al dus het collegeadvies aan de ge meenteraad. Wat de extra vierkante meters be treft; ook daar vreest het college toename van verkeer. 'Het bete kent dat er meer parkeerplaatsen nodig zijn, die weer ten koste van het groene karakter gaan.' B en W vinden dat het bestem mingsplan voldoende mogelijkhe den biedt en willen geen extra meters toestaan buiten de toege stane 2508 vierkante meter. Zij wijzen erop dat dezelfde afweging is gemaakt bij het Kontakt der Kontinenenten. Ook daar was een bouwaanvraag ingediend voor een serre die het toegestane aantal meters van het huidige bestem mingsplan overschreed. Marktkoopman W. Westra uit Rijnsburg mag niet meer op de markt terugkomen van het col lege. De gemeente heeft zijn vergunning ingetrokken omdat hij nooit aanwezig was. 'Ik ben in januari gestopt wegens ge zondheidsredenen. Dat wisten de collega's op de markt en de gemeente ook,' aldus Westra. Ondanks de intrekking van zijn vergunning is Westra niet boos op de gemeente. Hij had namelijk zelf al afstand gedaan van zijn stand plaats. Volgens het college voldeed de bloemenman niet aan de eis om minimaal tien van de dertien we ken met zijn stand op de markt aanwezig te zijn. De gemeente wees hem daarop, echter zonder resultaat. Volgens Westra, die in de buurt van Katwijk woont, heeft hij van tevoren gezegd per 1 januari te stoppen, om gezondheidsredenen. Voor de Rijnsburger is het intrek ken van zijn vergunning geen groot verlies omdat de markt in het vier de kwartaal terugliep. 'Vorig jaar april ben ik in Soesterberg op de markt terechtgekomen. Toen was het aantal bezoekers nog redelijk. Na de zomervakantie liep het erg terug, met name in de laatste drie maanden.' Omdat hij vanwege de files er 's morgens lang over deed om in Soesterberg te komen, raak te hij gestresst. 'De markt zelf met de collega's was wel heel gezellig. Maar de tijd die je eraan besteedt is niet in verhouding met de ver diensten. Voor half tien kwamen de eerste klanten, daarna kwam er anderhalf uur niets. Pas na elven kwam het weer op gang tot half een.' De marktkoopman denkt dat een middagmarkt meer klanten zal trekken dan in de ochtend. 'Tegen woordig zie je veel ouderen op de markt komen, het aantal jongere marktbezoekers loopt heel erg te rug. De meeste mensen werken en hebben geen tijd om naar de markt te gaan. De oppasoma's lopen er overheen voor de gezelligheid. Die kopen niet zoveel.' Nog voor haar trouwen in 1959 hielp Toos van Dijk-Niekerk al in de organisatie van de Avond vierdaagse. Onderweg stond ze bij de controleposten, schonk limonade in en hielp kinderen zoeken die tijdens een fikse on weersbui de weg kwijt raakten. Ze was ook betrokken bij een jongeren-contactclub. 'Ik kan me nog herinneren dat Theo van den Berg daarvan voor zitter was. Er werden bijeenkom sten met sprekers gehouden in de serre van cafe 't Centrum van Ber- tus de Bruin. Er waren ook fees ten zoals het carnaval, die vierden we in het militaire tehuis De Cock pit.' Toen de club ter ziele ging, startte Van Dijk met een paar overgebleven deelnemers een hob bygroepje in de 'Vetkeet' achter de katholieke kerk. 'Samen met Thea Wijnands en Mien van Doorn hiel den we een aantal jongeren bezig. Bijvoorbeeld door leuke dingen te maken zoals corsages.' Toen ook deze hobbyclub ten on der ging aan verhuizing en huwe lijk, brak een vrij rustige periode aan voor de Soesterbergse vrijwil ligster. Daaraan kwam een einde toen ze in de bewonerscommissie van de woningcorporatie Sint Jo zef stapte. Het plan om woningen aan de Van Maarenstraat en Kampweg te renoveren of slopen, leverde heel wat discussie op. Van Dijk noemt namen als Lensink, Weerdestein, Van Basten en Snel. 'Zij zaten ook in de commissie, die je nu zou kunnen vergelijken met een cliëntenraad. Voor het dorp waren de plannen behoorlijk in grijpend. Het waren de eerste wo ningen in Soesterberg die afgebro ken zouden worden. Het duurde trouwens vijf jaar voordat het plan gerealiseerd was. Als commissie zorgden we ervoor dat de afspra ken met de huurders werden nage komen en zij een redelijke vergoe ding kregen. In 1970 ben ik zelf naar de Plesmanstraat verhuisd. Ik wilde niet wachten tot de wonin gen waren opgeleverd.' Metamorfose Toen de grote klus geklaard was en de metamorfose in het dorp had plaatsgevonden, werd ook deze commissie opgeheven. Alleen een tekening aan de muur herinnert aan de oude Carolusschool gezien vanuit de Van Marenstraat met de bomen aan weerszijden. Haar echtgenoot kijkt ernaar en zegt la chend: 'Mijn moeder maakte toen de school schoon en ik kan me nog heel goed herinneren dat wij als kind in de winter heel wat kolen hebben geschept voor die grote kolenkachels.' Voor Van Dijk was het, net als voor zoveel moeders, de gewoon ste zaak van de wereld om je vrij willig aan te melden als er een klus op school moest worden opge knapt. Het onderwijzend perso neel kwam toen ook al handen te kort. 'We maakten bijvoorbeeld de kostuums voor de jaarlijkse ope rette-uitvoering die meester Weg man met de kinderen aan het in studeren was. De moeders namen de naaimachine gewoon mee naar school.' Normaal was het voor haar ook om zich aan te melden bij de Stich ting Jeugdwerk (tegenwoordig Ba lans). 'In mijn tijd was Dirks nog voorzitter. Ik deed samen met me vrouw Geijtenbeek de hobbyclub op woensdagmiddag. We hielpen bij carnaval, bij de intocht van Sin terklaas, bij bingomiddagen; ook voor de vakantieweek op de Ster- renberg waren we inzetbaar. Dat ging allemaal hartstikke leuk.' Voor veel vrijwilligers ging de lol eraf toen Soest erbij kwam en ze met schema's moesten werken. 'We brachten zelf heel veel in, dat is allemaal anders geworden. Er zijn weinig vrijwilligers overgeble ven,' concludeert Van Dijk na tien jaar jeugdwerk. Ouderenwerk Inmiddels heeft de Soesterbergse haar werkterrein verlegd van het jeugd- naar ouderenwerk. Ze schenkt niet alleen koffie maar is overal inzetbaar. Ook in de cliën tenraad waar ze veel leert van de jaarlijkse bijeenkomsten van zie- kenverzekeraar Anova. 'Ik heb bij de Heybergh een contract omdat je natuurlijk verzekerd moet zijn. Ik help bij de kaartmiddagen, de bingo, bij de tweejaarlijkse auto tochtjes en het pannenkoeken Dagelijks is Toos in de Heybergh te vinden voor het schenken van koffie en het helpen bij activiteiten. eten. Elke dag tussen vier en zes uur ben ik in daar.' Een prettige bijkomstigheid, is zo vindt Van Dijk, dat haar moeder ook be woonster is van het ouderencen- trum. Haar inzet wordt dubbel ge waardeerd. Op de onvermijdelijke vraag waar om ze naast haar huishoudelijke taken en werk altijd vrijwilligers werk deed, zegt ze: 'Daar sta je niet bij stil. Ik heb ook gewerkt voor geld en geniet nu vijfjaar van de VUT. Maar als ze ergens men sen nodig hebben en ze vragen of ik wil helpen, dan gaat dat eigen lijk vanzelf.' en op de bijeenkomst hoorde wat de gemeente van plan was, toen had ik het "wel even gehad". Haalbaarheidsonderzoek Hoe het verder moet is hem niet duidelijk. Voorlopig moeten be trokkenen tot half mei wachten op de resultaten van het haalbaar heidsonderzoek. 'Ik heb begrepen dat de stedenbouwkundige van de gemeente gaat onderzoeken wat haalbaar is. In principe ben ik niet tegen het onder één koepel bren gen van verschillende gezond heidsdiensten. Ik wil wel hetzelfde terug en onder dezelfde voorwaar den.' De eigenaar van de Egyptische grillroom Ramses is ook ongerust over de plannen van de gemeente. Hij heeft geen tijd om zijn twijfels uit .te spreken, maar zijn buren weten te melden dat zijn angst om wegbestemd te worden groot is. 'Die man zit er al acht jaar en heeft heel veel in zijn zaak geïnvesteerd,' weet Bongers. 'Hij is hier niet blij mee.' Nu de gemeente onderzoekt wel ke mogelijkheden er zijn voor het Dorpsplein, wordt al bedacht wat voor gevolgen het kan hebben voor bewoners en ondernemers. Sloop zou een groot probleem worden voor de continuïteit van haar bedrijf, denkt Bongers. 'Als ze de boel platgooien, waar moet ik dan met mijn showroom en zon- nestudio heen? Ze zijn zo een jaar aan het bouwen. Wie vergoedt de kosten, onze derving van inkom sten?' Eigenaar Dicky van Lottum van de naastgelegen kapsalon is benieuwd wat er voor terugkomt als toch be sloten wordt tot sloop. 'Mijn jong ste zoon woont ook hierboven. Ik heb begrepen dat je wel een voor keursrecht hebt, het is alleen de vraag wat je ervoor terug krijgt. Nu zitten we nog op een lage huur, het was jarenlang niet interessant om naar iets anders uit te kijken.' Seniorenwoningen Nu de gemeente het Dorpsplein naar voren heeft geschoven in het kader van de ISV-gelden (integra le stedelijke vernieuwing) komt er geld voor de bouw van senioren woningen. Het haalbaarheidson derzoek moet uitwijzen of er vol doende betaalbare woningen terug kunnen komen na eventuele sloop, of alleen dure koopwoningen. Voor zowel bewoners als onderne mers is de ruime parkeergelegen heid op het plein voor de deur een pluspunt. Alleen wordt de druk vanuit de Rademakerstraat nog groter nu ook Justitie haar kantoor tot aan de Plusmarkt uitbreidt. 'Ik ben afhankelijk van mensen die met de auto komen,' zegt Bongers. 'De meeste klanten komen uit de omgeving. Als ze hun auto niet meer kwijt kunnen, dan blijven ze weg.' Een mogelijke oplossing zou een parkeergarage zijn. Het kos tenplaatje zou echter gevolgen hebben voor het type woningen. Dat betekent extra koopwoningen.^ Mevrouw Prinselaar, die boven de kapper woont, weet niet wat haar verhuurder gaat doen. 'Ik woon hier al 27 jaar en hoef niet zo no dig weg.' Een aantal huurders heeft veel geïnvesteerd in woning verbetering. Meestal omdat de huurbaas verstek liet gaan. Ze vre zen dat het allemaal weggegooid geld is als het complex tegen de vlakte gaat. Tijdens de voorjaarsvakantie orga niseert Stichting Balans-Soester- berg in de Dubbeldekker een aan tal vakantieactiviteiten. Zondag 25 februari, 14:00- 16:00 uur: Kindercarnaval, in sa menwerking met de Zotteklap- pers; o.a. kindershow met gooche len en ballonfiguren. Maandag 26 februari, 15:00- 16.30 uur: Streetdance voor swin gende kinderen van 7 tot 12 jaar. Kosten 2,50; opgave verplicht. Wie na de vakantie wil meedansen kan zich alvast opgeven. Woensdag 28 februari, 14:00- 16:00 uur: Sport en spel voor tie ners (10-15 jaar), met o.a. basket bal, tafeltennis, etc. Opgave ver plicht. Inlichtingen en aanmeldingen: ©353411 of (035) 6017615. I. van Heijst is sinds donderdag erelid van de Soesterbergse afde ling van de Protestants Christelij ke Ouderen Bond (PCOB). Die dag droeg hij de voorzittershamer over aan H. ter Meer. Vijftien jaar lang was Van Heijst preses ge weest. Zijn opvolger roemde zijn kwaliteiten en wijze waarop hij zich jarenlang inzette voor de PCOB-Soesterberg. Vanwege zijn grote staat van dienst werd hem de eretitel toegekend, waarbij hij enigszins ontroerd het bijbehoren de certificaat in ontvangst nam. In 1985 werd Van Heijst voorzitter, een functie die daarvoor decennia lang door Henk Koch was uitgeoe fend. De mededeling van Van He ijst, dat nu zijn afscheid was aan gebroken, kwam bij vele van de veertig aanwezigen als een verras sing. De 83-jarige ex-preses hoopt echter nog veel bijeenkomsten van de PCOB te kunnen bijwonen. Het plan van de gemeente Soest om het Dorpsplein te vernieuwen werpt heel wat vra gen op bij ondernemers en be woners. Voor een aantal van lien is de informatieavond, die eind januari werd gehouden, uit de lucht komen vallen. 'Een ïalf jaar geleden heb ik nog ;eïnformeerd bij de gemeente omdat we onze studio wilden uitbreiden met een schoon heidssalon,' zegt Brenda Bon gers van Zonnestudio Avant- Soleil. 'Ik kreeg de verzekering dat er geen plannen waren, we konden rustig investeren.' Bongers is behoorlijk ontstemd. In de vier jaar dat ze het pand huurt, heeft ze al veel geïnvesteerd in haar studio. Door de presentatie van het 'Project Dorpsplein' staat ineens alles op zijn kop. De jaren lange geruchten over een eventuele facelift of zelfs sloop en nieuw bouw werden tot voor kort door de gemeente afgedaan als India nenverhalen. 'We konden gerust onze plannen tot uitvoer brengen, er zou voorlopig niets gebeuren. Als je van tevoren belt, dan ver wacht je een goede voorlichting? Je gaat toch niet investeren als er plannen zijn om te slopen?' Dezelfde boosheid overviel tand arts Sander van den Beek, die ook aan het Dorpsplein is gevestigd. Ook hij werd verrast door de plot selinge vernieuwingsdrang van de gemeente. 'Tweeëneenhalf jaar ge leden heb ik de praktijk overgeno men,' zegt hij desgevraagd. 'Na een half jaar heb ik de gemeente gevraagd aan welke voorwaarden ik moest voldoen als ik dit pand wilde opknappen. Voor de binnen kant hoefde ik geen bouwaanvraag in te dienen, werd mij verzekerd. Ik kon rustig mijn gang gaan, er stonden geen veranderingen op stapel. Door het hele pand zijn nieuwe leidingen aangelegd, ook een aanrecht met de nodige (be handel) voorzieningen werd ge plaatst. Alles bij elkaar een inves tering tussen de 1 en 1,5 ton. Toen ik die uitnodiging per brief kreeg

Soester Courant | 2001 | | pagina 17