PvdA bombardeert College met vragen over scholenplan m W Extra bassin Aqua Indoor te duur volgens gemeente Visser HOEBÉEi CDA: bij woonruimteverdeling voorrang voor zorgpersoneel Soest steggelt met inspectie R.O. om kaart Royal Pare Bedrijven Soest redelijk veilig Project Wij zoeken u op': al 1311 huisbezoeken Illegale objecten op weiland moeten weg ACTUEEL INFORMATIE OVER VOORTGEZET ONDERWIJS PAGINA 2 WOENSDAG 21 FEBRUARI 2001 SOESTER COURANT PAGINA 3 Fractie uiterst kritisch over voorstellen ERKOOPSTER TOON TAN DER LINDEN Te hard rijden MENU 'Brasserie Fractie wil 40 extra zorgplaatsen Geding voor bestuursrechter Janssen: 'Geen hemelschreiende toestanden' Plan zwemvereniging de Duinkikkers afgewezen Babbelbox Jongeman steelt voor 1500 piek uit winkelpand Witgoed specialis Voor service moet u bij ons zijn iSj OS drogisterij, iw gezicht, uwe toekomst ziet.. eken een uur). el ligt naast het station, uleiding aanwezig. Ie Jong I. 0-225 40 17. laammmmmmi - en dakdekkersbedrijf Gas- en waterleiding Lood- en zinkwerk Keuken- en badsanitair Dakbedekking voor nieuwaanleg en 3n technische installaties. Voor al uw dranken slijterij-wijnhandel Soesterbergsestraat 49 Tef. (°35) 601 24 90 HARTJE SOEST ZUID www.bottelier.nl Geldig t/m 3 maart 2001. Prijzen zijn afhaalprijzen. Aan de vooravond van de poli tieke behandeling van het Col legevoorstel over de plannen voor het openbaar onderwijs de Verhuizing' van de Des- mond Tutuschool en de Klim op naar een nieuwe locatie aan de Smitsweg en de omvorming van De Buut tot 'kantooruren- school' - heeft de PvdA-fractie het College gebombardeerd met een groot aantal schriftelij ke vragen. Vanavond (woens dag) komt de kwestie aan de orde in de raadscommissie On derwijs. Wethouder Harry Witte moet dan van PvdA-fractievoorzitter Wil Stekelenburg met een antwoord komen op een stuk of zestig gede tailleerde vragen over het raads voorstel en het Unia-rapport, waarop het 'voornemen tot besluit' van B. en W. gebaseerd is. In drie A-viertjes steekt Stekelenburg bij voorbaat min of meer de kachel aan met de voornemens van het College, want de toon van de vra gen is uiterst kritisch. Dat mag ook niet verbazen als men bedenkt dat Wittes voorganger - de om ge zondheidsredenen afgetreden PvdA-wethouder Ten Hove - des tijds nog met het plan kwam om de drie scholen maar te sluiten en de leerlingen over de andere scho len te verspreiden. Nu komt er een Van de 2437 voertuigen die don derdagmiddag tussen kwart over drie en kwart over vijf over de Birkstraat reden, overschreden er 37 de toegestane limiet van 50 ki lometer per uur. Dat stelde de po litie vast tijdens een controle. De topsnelheid bedroeg 74 kilometer per uur. heel ander plan op tafel. Stekelenburg heeft de vragen keu rig verdeeld in groepjes, waarin met name het Unia-rapport kri tisch wordt doorgenomen. Zo mist ze in de verslagen van de gesprek ken met de (andere) schoolbestu ren over het 'spreidingsbeleid' de reacties en standpunten van het College, informeert ze naar de eventuele 'gebouwenruil' van Klimop en Van de Huchtschool, stelt ze verbaasd vast dat interim directeur K. Degen geen rol heeft gespeeld in de gesprekken en dat leden van het managementteam in verschillende Tollen' hebben deel genomen. Is dat wel correct? aldus Stekelenburg. Ze vraagt ook waarom B. en W. zonder verdere onderbouwing de weg van de 'spreiding' - waaraan het College zo gehecht leek - ver laten heeft. Vindt het College nu óók dat de bijzondere scholen geen kinderen kunnen plaatsen? En er kennen B. en W. het risico dat ook De Buut nu een 'zwarte' school gaat worden? Ook bij de 'kantoor- urenschool' stelt ze de nodige vraagtekens - o.a. over mogelijk concurrentie met de bestaande na schoolse opvang - en hoeveel tijd er overheen gaat voordat er op echt Dalton-onderwijs overgescha keld zal zijn., plus wat dat gaat kosten aan leermiddelen en scho ling van de docenten. En verdwijnt nu de peuterspeelzaal bij het kinderparadijs? Onderzoek? Over de 'brede' school - als 'op volger' van Desmond Tutu en Klimop - wil Stekelenburg ook het naadje van de kous weten: hoeveel allochtone kleuters komen in aan merking, en waarom denkt het College dat er ook wel veel Neder landse kinderen op zullen komen? Is er wel onderzoek gedaan, en wie betaalt de buitenschoolse activitei ten eigenlijk? Ook de locatie van de nieuwe bre de school (Smitsweg) is de PvdA- fractie niet welgevallig. Stekelen burg vindt dat B. en W. hiermee de buurtfunctie van de Desmond Tu tuschool ondermijnen, terwijl op de Engh volgens haar de meeste leerlingen wonen. Die moeten straks telkens anderhalve kilome ter lopen of komt er busver voer? Waarom geen nieuwe school in Spoordal, samen met de katho lieke Montessorischool? Ziekteverzuim: 19% De fractie stelt verder nog vragen over de nieuwe structuur, de ge volgen voor het personeel en het bestuur. Stekelenburg wijst ook op het hoge ziekteverzuim - momen teel 19 - en wil daarvoor een verklaring van het College. Ook op de 'promotie' van het openbaar onderwijs is ze niet genist, mede tegen het licht van het zgn. 'inter- zuilair convenant' over het aanne men en begeleiden van niet-Ne- derlandse kinderen. Ten slotte wil ze alles weten over de bestaande overcapaciteit (7 lokalen) bij de openbare scholen en de exploita tie, de beheerskosten en de finan ciering van de nieuwe school, met als uitsmijter de vraag welke 'ga ranties' B. en W. eigenlijk geven aan ouders en personeel van de scholen. 39,66/€18,- Knoflookchampignons met groene kruiden of Venkelsoep met krab of Gegratineerde zalm met geitenkaas Lamsstoofschotel met couscous of Meervalfilet met of Stoofschotel van wild Notentaart of I Jstruffel met tompouce van kruidkoek of Koffie of thee met bonbon NIEUW Nu op maandag menu inclusief glas wijn en koffie (niet op feestdagen) it 188, Soest Telefoon 035 - 603 6010 Ruimschoots parkeren. Een delegatie van de CDA- fractie in de gemeenteraad van Soest heeft eind januari een be zoek gebracht aan de Stichting Zorgcentra Soest. In het ge sprek met de algemeen direc teur, mevrouw E. Vischer, kwam ook de wachtlijstproble matiek aan de orde, zoals eer der in deze krant gemeld. Voor de gemeente Soest zou er spra ke zijn van een wachtlijst met ca. 80 ouderen. 'Deze mensen zouden eigenlijk onmiddellijk in een verzorgings- of verpleeghuis geplaatst moeten worden. Voordat men op de wachtlijst komt, heeft men immers alle andere zorgmogelijkheden, bij voorbeeld thuiszorg, al gepro beerd. We spreken in dat geval dus over urgente situaties,' aldus de raadsleden Henk Koning en Els de Waard, die het College van B. en W. naar aanleiding van het bezoek enkele schriftelijke vragen hebben voorgelegd. Een wachtlijst waarop men zo'n twee jaar blijft staan is volgens de CDA-fractie niet ac ceptabel. Volgens de raadsleden zou het op basis van de gehanteerde normstel ling mogelijk moeten zijn om in de gemeente Soest het aantal beschik bare zorgplaatsen met minimaal 40 uit te breiden. In verband daar mee stellen ze de volgende vragen aan B. en W. 1. Als de betreffende nor men toegepast worden in de ge meente Soest, welke uitbreidings ruimte (eventueel in de vorm van nieuwbouw) is dan aanwezig m.b.t het aantal zorgplaatsen in 'verzor gingshuis' resp. 'verpleeghuis'? 2. Is het College bereid de nodige initiatieven te nemen om deze eventuele uitbreiding te benutten? Zo nee, waarom niet? 3. Zo ja, welke stappen denkt het college hiertoe te zetten, en op welke ter mijn? Personeelstekort Een ander probleem is dat de stichting een fors personeelstekort heeft. Er is sprake van 8 fulltime vacatures. Bij het aantrekken van personeel vormt het gebrek aan voldoende huisvesting vaak een belemmering. 'Het is ons bekend dat diverse malen met voorrang woonruimte aan verzorgend perso neel is verstrekt.' Aldus Koning en De Waard. 'Toch blijkt het nog niet voldoende te zijn als oplossing voor het personeelstekort. Ze stel len daarom ook nog de volgende vragen: 4. Beschikt het College over meer mogelijkheden om zorg personeel voorrang te geven bij het toekennen van woonruimte? 5. Is het College bereid deze mogelijk heden eventueel te benutten? 6. Bent u bereid initiatieven te nemen voor het creëren van woonruimte speciaal voor zorgpersoneel, bij voorbeeld in de vorm van 'groeps wonen' (zoals bij De Schakel)? De uitbreidingsplannen van Hotel Royal Pare in Soest zijn onaanvaardbaar voor het Rijk. Dat stelde de vertegenwoordig ster van de Inspecteur van de Ruimtelijke Ordening afgelo pen vrijdag op de zitting van de Utrechtse bestuursrechter. De Rijksinspectie daagde de ge meente Soest voor de bestuurs rechter omdat de gemeente, ondanks bezwaren van de in spectie, aan Residence Royal Pare een bouwvergunning heeft gegeven voor de uitbrei dingsplannen. Soest wees de bezwaren van de inspectie in november al af. Het terrein aan de Van Weerden Poel- manweg maakt deel uit van de Ecologische Hoofdstructuur en moet dus zo groen mogelijk blij ven. Bovendien is er tien jaar ge leden ook nog een bouwvergun ning verleend voor het bouwen van 96 recreatiewoningen. Deze woningen zijn nooit gebouwd, maar de vergunning ligt er nog, dus dat kan altijd nog gebeuren. De vertegenwoordigster van de in spectie, mevrouw C. Molenaar, noemde de uitbreiding van de ho telcapaciteit met bijna de helft on aanvaardbaar. Zij benadrukte dat wettelijk is vastgelegd dat het ho tel tot tachtig kamers beperkt moet blijven. Molenaar stelde dat de gemeente Soest 'deze belangrijke beperking' in de gedeeltelijke her ziening van het bestemmingsplan, 'geruisloos heeft weggemoffeld'. Zij voerde ook aan dat er met de uitbreiding van het hotel geen en kel zwaarwegend maatschappelijk belang is gemoeid. Molenaar stel de dat de uitbreiding niet bedoeld is voor toerisme in de gemeente Soest, maar benadrukte dat het hotel zich gaat richten op congres sen. De recreatiedruk op de omlig- Het onderzoek naar de veilig heid bij de risicovolle bedrijven in Soest, dat de gemeente in de afgelopen maanden heeft ver richt, heeft geen 'hemel schreiende toestanden' aan het licht gebracht. Volgens burge meester Janssen is het niette min goed dat het onderzoek heeft plaatsgevonden en zal er strikt gecontroleerd worden op de naleving van de voorschrif ten. Aanleiding voor de 'rondgang' langs de bedrijven was vooral de vuurwerkramp in Enschede. Het onderzoek werd niet zozeer inge geven door twijfels over de 'prak tische' veiligheidssituatie, aldus de burgemeester, en het was zeker niet de bedoeling om 'van alles overhoop te halen', maar de 'alge mene zorg' na Enschede speelde zeker een belangrijke rol. Janssen onderstreepte vorige week - voorafgaande aan een bijeen komst van de Soester Zakenkring waar het onderwerp ook ter tafel zou komen - dat er een verschil is tussen het gemeentelijke onder zoek en het onderzoek dat de re gionale brandweer Eemland mo menteel laat uitvoeren. Er is ech ter wel sprake van enige overlap ping. Bij het Soester onderzoek zijn zowel de brandweer als de ge meentelijke Milieu-afdeling be trokken geweest. In totaal zijn er 17 bedrijven be zocht. Het ging daarbij o.a. om de opslag van meer dan 100 kg vuur werk (Hooijer), om de opslag van meer dan 10 ton gevaarlijke stof fen (Procar, Menning. Kodak, Keune), de bovengrondse opslag van drukvaten (Stork, Meerding, Van Hengstum, Record WPT en De Ruiter), en tankstations met LPG-voorziening of een credit card-systeem (Avia, BP De Grach ten, BP Vliegdorp, BP Stam, Gulf Demarol, Plekkepoel en Ekris). Defensie Bij de bedrijven werd o.m. geke ken naar de bouwkundige voorzie ningen en de technische veilig heidsinstallaties (brandmelders, sprinklers, noodstopsystemen), de milieuvergunning en concrete za ken als nooduitgangen, blusmidde len etc. Janssen kon en wilde geen informatie prijsgeven over de con crete situatie bij de individuele be drijven. Dat geldt des te sterker voor de veiligheidsvoorzieningen bij Defensie, waarover alleen ver trouwelijke gegevens zijn uitgewis seld. Janssen is op bezoek geweest bij de Vliegbasis en heeft o.a. ge sproken over de munitieopslag plaatsen. Waar nodig is gewezen op de noodzakelijke verbeteringen van het veiligheidsniveau. Volgens de burgemeester staat overigens bui ten kijf dat de primaire verant woordelijkheid bij de bedrijven ligt. De veiligheid van horeca-be- drijven - ook actueel na Volendam - is in dit onderzoek niet betrok ken. De burgemeester gaat daar over in de komende maanden in gesprek met de horeca-onderne- mers. 'On speaking terms' Het gemeentebestuur is volgens de burgemeester 'on speaking terms' met het bedrijfsleven. Janssen sprak verder van een verhoudings gewijs 'beperkte' inventarisatie en wees erop dat er - menselijkerwijs gesproken - desondanks 'van alles kan gebeuren'. 'Het feitelijk gedrag van mensen kun je nooit helemaal in papieren regels vatten. Er zijn nu eenmaal veel risico's in de sa menleving.' In dat verband wees hij ook op de 'actie' van de provin cie en andere betrokken gemeen ten tegen de chloortrein, waarbij ook Soest zich heeft aangesloten. De Tweede Kamer zou daarover vorige week een hoorzitting hou den. gende natuurgebieden zal hierdoor toenemen. Molenaar vroeg zich af waarom er niet gekozen was voor een gedeeltelijke omzetting van de niet benutte capaciteit van de re creatiewoningen. Meer meters Daarnaast wees de inspectie erop dat het totale ruimtebeslag voor recreatie op het terrein niet meer dan 10.500 vierkante meter mocht zijn. De inspectie beschikte over een kaart van november 1999 waarop woningen, hotel en uitbrei ding meer meters in beslag namen. De zitting kreeg een verrassende wending toen de gemeente Soest over een andere kaart bleek te be schikken, van afgelopen december, waarop het ruimtebeslag keurig onder die grens bleef. Tot grote verbazing van Molenaar was echter het aandeel van de re creatiewoningen op die kaart een stuk lager dan op de hare. Dat was volgens haar onmogelijk omdat die bouwvergunning nooit is gewij zigd. 'Ik heb het idee dat er naar een getal is toegewerkt', stelde zij diplomatiek. De vertegenwoordiger van de ge meente Soest, J. Bouwman, be greep niet dat er door zijn eigen gemeente twee verschillende kaar ten in omloop waren gebracht. Hij benadrukte dat de gemeente Soest ook niet wil dat er te veel wordt gebouwd op het terrein. Rechter mr. T. Dompeling was van oordeel dat de zaak pas verder kon gaan als duidelijk was welke kaart klopt. Dompeling stuurde de partijen naar huis om dat eerst maar eens uit te zoeken. De zaak wordt ko mende vrijdag voortgezet. L, twlfr Alle werkzaamheden op het gebied van (ver)koop, taxaties, (ver)huur en beheer worden niet alleen professio neel, maar ook met enthousiasme en betrokkenheid uitgevoerd. En dat verschil merkt u direct. Want naast de belangrijke zakelijkheid is het menselijke aspect bij onroerend goed aangelegenheden natuurlijk ook belangrijk. Een vrouw heeft in deze mannenwereld ook op dat gebied meer in huis. Interesse in een nadere kennismaking? Bel voor een vrijblijvende afspraak. Speenkruidstraat 55 3 7 6 5 AB Soest ||*fl RVT Tel 035 6037490 HU Fax 035 6037491 ZZTnZ Hef huisbezoekproject 'Wij zoeken u op' is een gezamenlij ke activiteit van de werkgroep Seniorenvoorlichting en het Project VOS van de SWOS. Sinds september 2000 zijn 24 vrijwilligers van het project ac tief met het afleggen van huis bezoeken bij mensen van 75 jaar en ouder in Soest en Soesterberg. 'Wij zoeken u op' wordt in samen werking met de gemeente uitge voerd. De gemeente verstuurt naar de 3196 senioren in Soest en Soesterberg van 75 jaar en ouder een brief waarin wordt gevraagd of zij al dan niet hun medewerking willen verlenen aan het project. In die brief wordt duidelijk gemaakt waar het om gaat. Het huisbezoek project richt zich op zelfstandig wonende senioren. Doel is door gesprekken zicht te krijgen op het welbevinden van de senioren en of men op de hoogte is van de aan wezige voorzieningen en activitei ten in de gemeente Soest. Het is dan ook van groot belang dat zo veel mogelijk inwoners van de ge meente hun medewerking verlenen aan dit project. Privacy Wie geïnteresseerd is krijgt bezoek van een vrijwilliger van 'Wij zoe ken u op', uiteraard uiteraard na telefonische afspraak. Persoonlijke gegevens worden strikt vertrouwe lijk behandeld, de vrijwilligers zijn gehouden aan de wet op de priva cy. In Soest is de brief inmiddels ver zonden naar senioren in de wijken 't Hart, de Meent, Soestdijk, in dustrieterrein Soest, Soest-Midden Kerkebuurt, landelijk gebied, Eemgebied, Soesterveen, De Eng, Overhees II/IV, Parklaan, Soest- Zuid, Soest-Noord, Pijnenburg, duinengebied, Palz en Vlasakkers. In Soesterberg in de wijken: Soesterberg-Oost en Soesterberg- Kom. Deze week worden de brie ven in Soesterberg verzonden naar industrieterrein Soesterberg, Amersfoortsestraat, Egghermonde IIII, Wostok, Apollo en Mercury. In Soest worden brieven verstuurd naar ouderen in de wijk Smitsveen. 1311 bezoekjes Tot nu toe hebben de vrijwilligers 1311 huisbezoeken afgelegd. In de maanden februari, maart, april, mei van dit jaar zullen de nog res terende huisbezoeken uitgevoerd worden. Wie in bovengenoemde wijken woonachtig is, maar de brief niet ontvangen heeft, kan de werkgroep die het project uitvoert opbellen. Die is bereikbaar onder het telefoonnummer van de SWOS,S86023681. Ook als men in eerste instantie niet wilde deelne men aan het project maar nu toch belangstelling heeft, kan men als nog contact op nemen met het se cretariaat van de SWOS. Projectleiders zijn de heer G. ten Hulscher, voorzitter werkgroep Seniorenvoorlichting, en Margót Bultink, projectleider van het pro ject VOS (Vereenzaming Ouderen Soest) van de Stichting Welzijn Ouderen Soest. :"X.va llij het zwembad aan de Dal- weg zal geen extra bassin van 25 meter lengte worden aange legd. Het plan, dat zwemvere niging de Duinkikkers, hier voor had ingediend, is volgens de gemeente financieel onhaal baar en daarom afgewezen. Adviseur Marktplan heeft be rekend dat een investering no dig zou zijn van 2 tot 3,5 mil joen gulden. Om dat terug te verdienen zouden jaarlijks 70 tot 110 duizend extra commer ciële bezoekers naar het bad moeten komen. Op het huidige aantal commerciële bezoekers van 125 duizend acht de ge meente dat niet realistisch. Bij haar berekeningen was de Duinkikkers uitgekomen op 1 mil joen gulden stichtingskosten. Dat is exact het bedrag dat de gemeen te heeft voor een buitenbassin aan de Dalweg. Met dat geld kocht projectontwikkelaar Netjes de ver plichting af om bij Holiday Inn Royal Parcs Soestduinen een bui tenbad aan te leggen, dat toegan kelijk is voor inwoners van Soest. Hoewel een concreet plan nog ont breekt, wil de gemeente het geld benutten om een zwem- en strand- bassin te realiseren, dat met een schuifpui van het binnengedeelte wordt gescheiden. De politiek heeft de voorwaarde gesteld, dat de kosten niet boven de 1 miljoen gulden mogen uitstijgen en dat het bestemd is voor de doelgroep, de commerciële bezoekers. Het huidige 25 meterbassin van Aqua Indoor is in de avonduren vaak in gebruik van verenigingen, waardoor particulieren er geen ge bruik van kunnen maken. Een extra bad zou dus meer mogelijk heden bieden voor commerciële bezoekers, maar volgens Markt plan - dat door de gemeente om advies was gevraagd - is het on waarschijnlijk dat het bezoekers aantal zo extreem toeneemt, dat de hoge investering zich loont. Een stijging van dertig tot hooguit vijf tig procent is in de ogen van Marktplan het hoogst haalbare. Dit jaar loopt het contract tussen de gemeente Soest (die eigenaar is van het zwembad- en sporthal- complex) en exploitant Aqua In door af. In de afgelopen tien jaar hebben beide partijen zo vaak met elkaar in de clinch gelegen over onder meer de onderhoudskosten, dat de gemeente per se van Aqua Indoor af wil en onder geen beding bereid is de samenwerking te ver lengen. Momenteel wordt gezocht naar een nieuwe exploitant. Het plan wat de Duinkikkes lan ceerde voor een extra bassin bij Aqua Indoor kost volgens Markt plan en de gemeente tenminste 2 miljoen guldenterwijl maar de helft van dat bedrag beschikbaar is. In goed overleg met de toekomsti ge uitbater zou, aldus Marktplan, het gebruiksrooster moeten kun nen worden aangepast, zodat com merciële bezoekers vaker 's avonds gebruik kunnen maken van het wedstrijdbad, zonder dat de vere nigingen hieronder lijden. Markt plan houdt in dat geval rekening met een groeiend aantal bezoekers, maar een rooster, waarin iedereen zich zou kunnen vinden, is er nog niet. Wellicht vandaar dat de Duinkikkers het initiatief heeft ge nomen een oplossing te zoeken. Bij de planvorming was de club uitgegaan van een uitpandige uit breiding van 500 vierkante meter. Naast het twee meter diepe bad van 25 x 12,5 meter zouden onder meer een berging, een schuifwand en twee kleedruimten moeten ko- Zaterdag 10 maart Open huis: Hel Stromenland, voor vmbo, Iwo, individueel gericht mavo, locatie Hooglandseweg-Noord, Amersfoort. Vanaf 9.30 tot 12.30 uur. Maandag 12 maart Open huis: Het Stromenland, voor vmbo, Iwo, individueel gericht mavo, locatie Lienderfseweg, Amersfoort. Vanaf 19.00 tot 20.00 uur. Dinsdag 13 maart Open huis: Het Stromenland, voor vmbo, Iwo, individueel gericht mavo, locatie Sweelinckstraat, Amersfoort. Start om 19.30 uur. Open huis: Het Stromenland, voor vmbo, Iwo, Drie zeecontainers, een bak bestaande uit damwandprofie- len, een erfafscheiding, opslag van rommel en een bomenrij staan of liggen op het perceel Eerste Heeserlaantje 56 en dat allemaal zonder vergunning. Vandaar dat de eigenaar de bouwwerken binnen zes weken moet verwijderen. Doet hij dat niet, dan krijgt hij een dwang som aan zijn broek. Dat kan hem tien mille per bouw werk gaan kosten en nog eens het zelfde bedrag voor de opslag én voor de bomen. De gemeente heeft hem daarover aangeschreven. De containers worden benut voor opslag van huisraad in verband met de verbouwing van de woning van de broer van de eigenaar. Het is de bedoeling, dat ze daar langer blijven staan. Daar wil de gemeen te niet aan meewerken. Ze stelt bovendien, dat ze nog geen aan vraag voor de verbouwing heeft binnengekregen en officieel nog van niets weet. De containers zou den wel bij de woning van de eige naar kunnen worden geplaatst, zonder dat dit in strijd zou zijn met het bestemmingsplan Hees. Volgens dat plan, dat in 1998 is vastgesteld, mag er helemaal niets op het perceel staan. De grond, in juni '98 aangekocht door de huidi ge bezitter, heeft de bestemming weiland. In maart 2000 stond er alleen een inloopstal voor paarden op het ter rein. Dat blijkt volgens de gemeen te uit foto's die toen zijn gemaakt. De gemeente stelt, dat de stal er wellicht al eerder stond en volgens het overgangsrecht zou mogen blij ven staan. Maar, de stal is inmid dels verbouwd. Deze werkzaamhe den werden volgens de gemeente zelfs voortgezet, nadat de eigenaar op het gemeentehuis te horen had gekregen, dat de verbouwing ille- De overige objecten en bomen moeten ook worden weggehaald. Zo zouden de bomen de openheid van het terrein en daarmee de landschappelijke waarde aantasten. AUTOBEDRIJF compleet SUZUKI-onderhoud 50 goed gebruikte SUZUKI's grote showroom SUZUKI in Soest? Verkerkl Eigendomweg 2a Soest Telefoon 035 - 60136 82 Heeft u het gemeenteblad 'Op 't Hoogt' nog van de vorige week? U moet voor de aardigheid het arti kel lezen op pagina I: 'Aanbeve ling aan de toekomst in dorpsde bat'. Wat denkt u van deze kromme zin: 'Want bij alles tegelijk hangt weer alles met alles samen en wordt de brij van vooruitkijken zo groot, dat er niet meer door te komen is.' Nauwelijks is de Soester burgerij bekomen van de 75.000 gulden, die in het water is gegooid voor een nutteloos onderzoek naar het functioneren van de brandweer, of het gemeentebestuur staat op het punt 130 mille over de balk te smijten voor een 'toekomstoriën tatie' in 2003. Daar gaan we weer. Twee jaar lang gaan ze u vragen hoe Soest er over vijftien jaar uit moet zien. In die tussentijd zijn er lang weer gemeenteraadsverkie zingen gehouden in 2002, zit er in het gemeentehuis weer een nieuw college en is er (zonder en over u) een nieuw beleidsprogramma ge schreven. Burgemeester Janssen (zeg nooit Koos) beschrijft de ge kozen werkwijze als een 'zoek tocht door de samenleving'. Zijn de uitstekende plannen van acht jaar geleden zoek geraakt? De nieuwe 130 duizend gulden- vragen van het externe bureau (is dit Soest of Zeist?) zijn voorspel baar, de antwoorden al lang be kend. De meeste externe bureaus deugen niet, weet men inmiddels ook in Amsterdam. 'Wij gaan als gemeente geen ver dedigingslinie optrekken van al het bestaande dat moet blijven. Het gaat niet om in beton gegoten baksels', aldus de politiek on kwetsbare voorzitter van de stuur groep die het project gaat begelei den. Durven de politiek kwetsbare wethouders zelf de klus niet aan? Werd er maar eens een verdedi gingslinie opgetrokken rond de uitgesproken ideeën van de Soes ter burgerijdie wil dat Soest Soest blijft. Zo niet de Soester Zakenkring, de oudste in ons land, die in 2001 vijftig jaar bestaat. Bij monde van de secretaris Armand Trippaers liet deze organisatie onlangs we ten dat de polder tussen de Lange Brinkweg en de spoorlijn best vol gebouwd mag worden met kanto ren en huizen. Ziet u de ellende voor u met overbodige gebouwen, te dure huizen, nieuwe ontslui tingswegen en een gigantische druk op het veel te kleine winkel centrum Hartje Zuid? Alleen om dat Trippaers vindt dat het gebied geen enkele, landschappelijke waarde heeft. Beseffen de jongens en meisjes van de vereniging Vrij Polderland (Wakker worden!! Zijn jullie er nog?!) wat dit betekent? Eind dit jaar wordt Kees Boerkoel de nieuwe voorzitter van de Soes ter Zakenkring. Kent u hem nog? Dat belooft niet veel goeds. Niks twee jaar babbelen. Ten strij de!! Trippaers weet: begin in een troef- contract altijd eerst met het trek ken van de vijandelijke troeven. Zolang die troeven nog in het spel zijn, zit je fout. Ik bied. Goederen met een totale waarde van 1500 gulden maakte een ze ventienjarige jongen buit in een winkelpand aan de Zuidpromena de. Hij had de pech, dat er net twee surveillerende agenten in de buurt waren. Zij hoorden zaterdagmiddag het alarm van de winkel afgaan en na men meteen een kijkje. Ze troffen de jonge dief aan met de tas vol gestolen goederen, waarop ze hem aanhielden en meenamen naar het bureau. SOEST Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35 a Tel. 035 - 602 93 60

Soester Courant | 2001 | | pagina 3