Van Breukelen Vastgoed biedt te koop aan .Vf-; Actie 'Schoolspits' voor veiligheid r "Onze snelheid van handelen wérkt voor beleggers." iT-rviiv Verdachte legt 'slaande ruzies' uit als SM-spelletje met vrouw Van Breukelen Vast-goed Assurantiën Werk aan de weg in Soest Twee jaar cel geëist voor reeks overvallen ZEILSTRA STOMERIJ Ik ben Deukie. voor verkoopinformatie: Bewaar de Soester Courant - er komt een Logo Puzzel MEDEWERKER m/v Service bij Schoemaker PAGINA 5 WOENSDAG 21 FEBRUARI 2001 SOESTER COURANT Politie gaat overlast bij scholen aanpakken rvef Op onder meer pizzeria 1 JAN van ZAL H ïrote controle ran bromfietsen Rabobank en dit is dus de ware Joke van Rabobank Soest-Baarn. Goed beleggen was nog nooit zo dichtbij. "Onze bank heeft een eigen Martijn van den Breemer km dealing-room. Oe klant kan zo binnenwandelen en wij kunnen meteen rechtstreeks zijn orders plaatsen." expert Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44 met spoed gezocht voor 32 uur per week met affiniteit voor alle werkzaamheden die voorkomen in de stomerij en de winkel. Ook voor het afstrijken van bovenkleding. Leeftijd onbelangrijk. Bellen tussen 9.00 en 17.00 uur 035-6015558 vragen naar dhr. Tolboom. Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoudelijke apparatenten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren-tv, telefoon of I.S.D.N. defect?; wasauto maat stuk; koelkast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! ii yh even* vmtthrl Veertien maanden gevangenis straf wegens verkrachting en zware mishandeling, dat hoor de een 41-jarige man uit Soest vrijdag advocaat-generaal mr. N.J. van de Werf in hoger be roep voor het Amsterdamse gerechtshof tegen zich eisen. Volgens de advocaat-generaal heeft de man van januari 1996 tot maart 1997 regelmatig zijn echtgenote in elkaar geslagen en tegen haar wil gemeenschap met haar gehad. De 41-jarige zegt echter niet te weten waarom zijn nu ex-echtge note dergelijke belastende verhalen over hem vertelt: hij heeft wel eens slaande ruzie met haar gehad en haar in het kader van hun SM-re- latie enkele tikken gegeven, maar van mishandeling en verkrachting was volgens hem geen sprake. De Utrechtse rechtbank veroordeelde de Soester in 1999 tot vijftien maanden gevangenisstraf. Het slachtoffer woonde de zaak voor het hof bij op de publieke tri bune, maar werd tijdens de zitting door het hof gevraagd alsnog een verklaring af te leggen. Ze vertel de dat ze de Soester in 1995 had leren kennen en dat hij met haar SM-spelletjes wilde doen. De vrouw verklaarde niet te hebben geweten wat dit inhield, maar in het begin van hun relatie vond zij de vernederende spelletjes die de man met haar deed, best aange naam. Volgens de vrouw werd de Soester echter steeds gewelddadi ger en moest zij regelmatig tegen haar zin in seksuele handelingen met hem verrichten. Ook sloeg hij haar vaak helemaal in elkaar als hij kwaad op haar was. Op 17 februari 1996 was zijn slaag volgens haar zo hard geweest, dat enige dagen later hun zoontje ruim twee maanden te vroeg ter wereld kwam. Het jongetje heeft sinds zijn geboorte last van hartritmestoor nissen en zijn longen. "Ik voel me belazerd, gekwetst en belemmerd mijn leven voort te zet ten", aldus haar ex-echtgenoot. Juist hij zou in huis niets te vertel len hebben gehad en de vrouw zou juist gewild hebben dat de SM- spelletjes lichamelijk steeds ge welddadiger werden, terwijl hijzelf liever van psychologische vernede ringen hield. Zijn advocaat, mr. H. Kloosterman, zette eveneens kant tekeningen bij de verklaring van de vrouw. Dat geen van de twee art sen die de vrouw bij haar bevalling in februari 1996 hadden gezien, de blauwe plekken waren opgevallen, die zij naar eigen zeggen de week daarvoor bij de vechtpartij had opgelopen, vond de advocaat erg vreemd. Bovendien verbaasde het de raadsman dat zij onbewogen Koninginnelaan 40 Soest Tel.: (035) 601 79 62 Fax. (035) 602 60 61 vbreukel@worldonline.nl haar verhaal voor het hof deed: "Ik weet uit ervaring dat verkrach tingsslachtoffers tijdens het afleg gen van verklaringen vaak van emotie in huilen uitbarsten en maar moeilijk durven te vertellen wat hen overkomen is. Maar me vrouw zit hier keihard de meest verschrikkelijke dingen te vertel len, zonder een traan te laten", al dus mr. Kloosterman. De verdediging voerde ook nog aan dat de verklaringen van de vrouw niet consistent waren: ter zitting vergat zij bijvoorbeeld te vertellen dat zij ook regelmatig- flauw was gevallen, zoals zij in eer dere verklaringen had medege deeld. Volgens de Soester vertelt de vrouw beschuldigende verha len, zodat hij hun drie kinderen niet meer kan zien. Het hof doet op 2 maart uitspraak. n regen en 12 coniferen rilg liegden, 2 esdoorns, n prunussen en 6x douglas inen 6 weken na verzending van irgemeester en wethouders van ders van plan zijn de volgende emde voorschriften: Op woensdag 28 februari start de aanleg van de plateaus op de Van Lenneplaan, ter hoogte van de huisnummers 61/63 en 76/78. De oneven huisnummers, hoger dan 61 en de even nummers hoger dan 76, bereikt men vanaf de Birk- straat en de lagere nummers van af de Ferdinand Huycklaan, Dit werk duurt naar schatting tot vrij- 2 maart. Vanaf woensdag 28 februari wordt ook een plateau aan de aansluiting van de Titus Brandsmastraat op de Wiardi Beckmanstraat aangelegd. Dit werk duurt vermoedelijk tot vrijdag 9 maart. Het oostelijk ge- leelte van de Wiardi Beckman- itraat is bereikbaar vanaf de Beu kenlaan. De Titus Brandsmastraat is vooral bereikbaar vanaf de Wij nand Toplaan. Het westelijk ge deelte van de Wiardi Beekman- straat kan bereikt worden vanaf de Jan de Rooystraat. VW-kantoor Het fietspad en trottoir van de Steenhoffstraat, tussen de Oude Raadhuisstraat en de overweg krij gen nieuwe tegels. Het werk startte bij de overweg. Na elkaar worden fietspad en trottoir vervangen, zo dat óf het fietspad óf het trottoir gebruikt kan worden. Ter plaatse van het werk worden fietsers en voetgangers gezamenlijk wisselend over het fietspad of het trottoir geleid. Dit werk duurt vermoede lijk tot vrijdag 9 maart. Soesterbergsestraat SOEST Direct tegenover natuurgebied "de Korte Duinen" en naast landgoed "Nedenburgh", op ruim 835 m2 eigen grond helft van dubbel woonhuis met 2 ruime garages, berging en paar denstal. Ind.: hal, ruime woonkm. (ca. 43 m2), grote eetkeu- ken (ca. 23 m2) en badkamer met ligbad en toilet. Verd.: overl., 3 slaapkm., bergruimte en mogelijkheid voor extra slaapkm, Alg.: deze woning verkeert in goede staat van on derhoud en is door zijn unieke ligging direct bij ruiter- en na- tuurroutes zeer geschikt voor o.a. natuur- en paardenliefheb bers. Gevraagde koopsom 950.000,- k.k. Gevraagde koopsom ƒ659.000,- k.k. Rademakerstraat SOESTERBERG In het centrum van Soester berg, aan de winkelstraat gele gen vrijstaande woning met een bedrijfsruimte van 275 m2. Ind. woning: beg. grond, hal en 2 kantoren. Trapopgang met hal naar 1e verdieping. Ind. 1e verd.: hal, toilet, keu ken met groot balkon, woon-eetkamer. Ind. 2e verd.: over loop, 3 slaapkm. en badkamer met kl. ligbad. Ind. bedrijfs ruimte: l-vormige bedrijfsruimte met toiletgroep, archief en magazijn. Totale oppervlakte 275 m2, inwendige hoogte ca. 4 meter. Gevraagde koopsom ƒ1.300.000,- k.k. Gevraagde koopsom 495.000,- kosten koper Larenseweg 74 HILVEgSI^yVT itJtfweg gelegen ruime gemoderniseerde rfgTnet grote garage (ca. 42 m2) en vrije tuin. Voor meer informatie: kijk op: www.huisplein.ni VBO MAKELAAR Vanaf volgende maand gaat de politie scherp toezien op het gedrag van zogenaamde 'auto- ouders', die hun kinderen tij dens de spitsuren halen en brengen bij de basisscholen. Volgens de wijkagenten neemt de overlast die deze ouders ver oorzaken hand over hand toe. Er zijn ook al heel wat klachten binnengekomen over soms 'le vensgevaarlijke situaties'. Volgens wijkagent Fred Leive (Klaarwater/Smitsveen) en zijn collega's Leen Bomhof (Soestdijk) en Peter van Wijkvliet (Soest-zuid) brengen steeds meer ouders hun kinderen met de auto naar school. Een paar uur later worden ze ook weer opgehaald. Op gewone da gen is er dus vier keer per dag overlast bij de scholen. Vaak wordt de verkeersveiligheid in de direc te buurt van de school daardoor in gevaar gebracht. Steeds vaker, zo constateren de wijkagenten met leedwezen, zetten ouders hun auto lukraak voor de inrit van de school neer. Ook on overzichtelijke bochten en trottoirs zijn niet veilig meer. "En dan heb ben we nog maar niet over het ke ren of achteruit rijden in smalle straatjes, al dan niet met bevroren of beslagen ruiten, en over de ge vaarlijke manier waarop de kinde ren soms uit de auto stappen. Soms blijven de ouders doodleuk achter het stuur zitten,' aldus Fred Leive. Hij heeft geconstateerd dat er door dat soort gedrag ook heel wat irri tatie ontstaat tussen de 'loop/fiets- ouders' enerzijds en de 'auto- ouders' anderzijds. De schoolkin deren zelf lopen onnodig gevaar, vindt hij. En ook de omwonenden klagen steeds vaker over overlast: niet alleen het parkeren of keren op hun oprit, maar ook dat som mige bewoners er met geen moge lijkheid meer langs kunnen als de zaak vol staat. Ook het veelvuldig getoeter wekt irritatie. Een bij komstigheid is dat het langsrijden de verkeer - voor zo ver daar spra ke van is - vaak door de drukte wordt afgeleid, terwijl men in deze situaties juist extra alert zou moe ten zijn. Stopverbod De aanpak van deze en soortgelij ke verkeersonveilige situaties rond tn 5; ijk 1997) >partementencomplex Insp. ;euken/berging, Schrikslaan 14; splan Soestdijk 1997) t 27. i ieder bevoegd binnen een ter- n met woensdag 21 maart 2001 ers in te dienen. :n gedurende diezelfde termijn, g planologie en bouwen (balie ir een openbare vergadering in van 18 januari 2001. aan de Veenzoom, sectie G. nr. aepmanstraat (ged) en de ratievoorzieningen. iagt 30 minuten, het desbetreffende rsoon of groepering, ten: lfuurtje en :ds eerder in an het spreek- vaarbij het college een reactie heeft verzonden ;en. lerlijk 12.00 uur op de i het kabinet van de de scholen in de wijken staat bo venaan in het wijkactiviteitenplan 2001. Ondanks eerdere acties, in samenwerking met de scholen zelf, blijken heel wat ouders zich niet aan de afspraken en (verkeersre gels te houden. De politie pleit in een aantal gevallen dan ook voor het invoeren van een totaal stop verbod. Daarover is overleg met de gemeente gaande. De politie gaat vanaf 1 maart scherper opletten op wat er rond de 'spits' bij de scholen gebeurt. De scholen zelf en de ouders zijn daarover inmiddels geïnformeerd. Het optreden van de politie be perkt zich in het begin tot het uit delen van waarschuwingen, maar na half maart wordt er niet ge schroomd om bekeuringen uit te delen. Strafbaar De politie gaat daarbij niet over ijs van één nacht. Er zijn onlangs nul metingen gehouden bij acht basis scholen, waarbij met name de 'auto-ouders' werden geobser veerd. Bij deze acht scholen wer den tussen de 6 en 20 overtredin gen geconstateerd (gemiddeld 11 per school). Omgerekend naar de 12 scholen die meedoen aan de actie gaat het dus om 120 strafba re feiten, elke keer dat de kinderen gehaald of gebracht worden. 'Een gerichte aanpak van het probleem is dus beslist geen overbodige luxe,' aldus Fred Leive en zijn col lega's. Door kentekenonderzoek is ko men vast te staan dat ongeveer de helft van de ouders op hooguit 800 meter van de school woont. Er zijn zelfs 'auto-ouders' die op nog geen 250 meter van de school wonen... Terwijl er veelal goede alternatie ven zijn - bij 8 van de 12 scholen is binnen 75 meter een veilige en vrije parkeerplaats, waar de ouders hun kinderen uitstekend kunnen afzetten en ophalen. En misschien is er ook wel wat te zeggen voor een 'haal- en brengplan' op de scholen. De scholen die aan de ac tie 'Schoolspits' meedoen zijn (in willekeurige volgorde): De Acht baan (Van Hamelstraat), Prof. Waterinkschool (Smitsweg), Van der Huchtschool (Valeriaanstraat), de Klimop (Weegbreestraat), Da- niëlschool (Smitsweg), St. Ludge- russchool (Vosseveldlaan), De Werveling (Oude Utrechtseweg), De Driesprong (St. There- siastraat), Prins Willem-Alexan- derschool (Beetzlaan) en Van der Huchtschool (Paulus Potterlaan). 'f Wordt al minder Volgens Leive heeft de actie op sommige scholen - na de informa tie aan de ouders al een beetje resultaat opgeleverd. 'Het wordt hier en daar al minder, gelukkig.' Maar de actie gaat door. Boven dien nemen de agenten de gele- De Montessorischool (Dalweg) beschikt gelukkig over een 'eigen parkeerplaats. Foto: Soester Courant genheid te baat om extra te letten op andere verkeersovertredingen, die ze helaas ook te vaak zien ge beuren, zoals het (niet) gebruiken van autogordels en kinderzitjes. 'We zien nog steeds heel wat kin deren gewoon maar los in de auto zitten,' aldus Fred Leive. Eén van de oogmerken van de ac tie is ook de ouders bewust te ma ken van het feit dat hun kinderen weinig leren over veilig verkeersge drag als ze maar passief in de auto zitten. 'Het zou goed zijn als die ouders bijvoorbeeld met hun kroost de route naar de school eens op de fiets afleggen. Daar ste ken de kinderen wat van op. Niet voor niets heeft de verkeersveilig heidsorganisatie 3VO de school jeugd uitgeroepen tot de belang rijkste doelgroep. Kinderen in de basisschoolleeftijd behoren helaas tot de grootste categorie verkeers slachtoffers...' Gevraagde koopsom ƒ2.495.000,- k.k. Groen van Prinstererstraat SOEST In een gezellige kindvriendelijke buurt gelegen, ruime en onverwacht ingedeelde middenvilla met inpandige garage, besloten tuin en vrij uitzicht. Ind.: hal, toilet, m.k., ruime L-vormige woonkamer (ca. 55 m2) met vide, mod. keuken met inb.app. en ruime inpandige garage. Etage: vide, rui me overloop, ap. toilet, luxe badkamer met ligbad en douche, 3 ruime sl.k. en wasruimte. Zolder met vaste trap en mog. voor 4e sl.km. Alg.; deze woning is gebouwd in 1994 en verkeert in uitstekende staat van onderhoud. Omdat hij onder meer betrok ken zou zijn geweest bij een overval op pizzeria Al Capone in Soest, hoorde een 23-jarige Soester donderdag bij de Utrechtse rechtbank twee jaar celstraf tegen zich eisen. Op 13 augustus kwam een gemas kerde man de zaak binnen. Hij zet te een vuurwapen in de zij van de bedrijfsleider en eiste geld. Uitein delijk overhandigde een medewer ker hem zo'n 2900 gulden. Daar mee ging de overvaller ervandoor. Nadat de politie het bij de overval gebruikte wapen op het spoor kwam bleek dat een 24-jarige vriend van de verdachte de overval had gepleegd. Maar zo stelde deze, de Soester had hem daarbij gehol pen. Deze zou het plan hebben bedacht, hij zou buiten hebben ge wacht en hij zou het wapen hebben laten verdwijnen. Hetzelfde zou gelden voor een mislukte overval die het tweetal samen met een an der twee dagen daarvoor pleegde in Den Dolder. Toen belde de 24- jarige man aan bij een woning, liet het wapen zien en eiste geld. De heer des huizes weigerde echter geld te geven en dreigde de poli tie in te schakelen. Maar volgens de 23-jarige ver dachte klopte er helemaal niets van de verklaringen van zijn maat. Deze zou er alleen op uit zijn om hem een hak te zetten, omdat hij juist had geweigerd mee te werken aan de overvallen. Hij zou wel van de plannen hebben geweten, maar zou zich juist afzijdig hebben ge houden. Hij was naar zijn zeggen wel mee gegaan naar Den Dolder, omdat hij medelijden had met zijn kompaan, die in ernstige geldpro blemen zat. Ook had hij het wapen na de overval op Al Capone laten verdwijnen. Maar verder zou hij niet bij de overvallen zijn betrok ken. Hij gaf wel toe dat hij en zijn vriend op 7 augustus een tasjesroof pleegden in Soest. Daarbij werd een 80-jarige dame in een invali dekarretje het slachtoffer. Zijn vriend die bij hem achterop zat op een brommer, sprong van het rij wiel en pakte de tas van het slacht offer uit een mandje. De tweehonderd gulden die zij zo buit maakten, zouden ze hebben opgemaakt aan drugs. De tas had den zij met inhoud begraven. Die werd later op aanwijzingen van zijn kompaan weer teruggevonden. Ook bekende de Soester dat hij op 28 juli een autokraak pleegde op de Parklaan in zijn woonplaats. De officier van justitie meende dat de Soester, die een drugsprobleem heeft, het brein was achter alle fei ten, dus ook de overvallen. Hij hield bij zijn eis rekening met het feit dat de man al eerder lange cel straffen heeft gehad voor soortge lijke delicten. Maar advocaat mr. R. Maanicus vond dat zijn cliënt moest worden vrijgesproken van de overvallen. Hij stelde dat de betrokkenheid van de Soester te gering was om hem als medepleger te veroorde len. Bovendien wees hij erop dat de man inmiddels is begonnen met afkicken in het huis van bewaring en bereid is om na zijn detentie in behandeling te gaan. De rechtbank doet uitspraak op 1 maart. Wieksloterweg SOEST Aan de rand van het dorp, direct tegenover de uitgestrekte Pijnenburgse bossen gelegen, nieuw geschakeld landhuis met praktijkruimte (ca. 1.600 m3), dubbele garage en sou terrain op ruim 11.000 m2 grond (bouwjaar 1998). Ind.: beg. grond, hal met hardhouten trap, luxe toil., m.k., L-vor- mige woonkm. met plav. vloer en open haard, grote eetk. met inb.app. en bijkeuk. 1e verd.: overl., luxe badk. met hoekligbad en aparte douche, apart 2e toilet, ouderslaap- km. (40 m2) en 2 ruime slaapkm. Zolder met hardhouten trap, overloop, ruimte met wasmachine- en drogeraanslui- ting, CV-ruimte, 2 ruime slaapkamers met Velux dakramen. Praktijkruimte met aparte ingang: entree, badkm., toilet, mod. keuken en 2 ruime kamers. Garage: vrijst., volledig geïsoleerd met 2 ruimtes beneden, 2 garagedeuren, 1 elektrisch en 1 handmatig te bedienen. Zolder: over de gehele garage met vaste trap. Souterrain: 120 m2 geheel afge werkt en nog naar wens in te delen. Alg.: deze villa is gebouwd met duurzame materialen en voorzien van vele extra's. Brochure op aanvraag. Ik kan u zeggen: BIJ VAN ZAL ZIT JE OKÉ! FOCWA QARANTIEBEOmjF AUTOSCHADESPECIALIST Beckeringhstraat 11,3762 EV Soest, tel. 035-6011018, fax. 035-6026672 fij een grote bromfietscontrole in loest, Baarn en Bunschoten is vastgesteld dat bij 76 van de 98 ïagekeken voertuigen iets niet in brde was. De politie bekeek Woensdagmiddag de framenum mers, de verzekering en technische itaat van de bromfietsen en con troleerde de papieren. Meer dan eens klopte het framenummer niet of was de motor opgevoerd. Het niet dragen van een helm, onver zekerd rondrijden en het ontbre ken van een certificaat waren an dere veelvoorkomende overtredin gen. mmerden. fdeling Communicatie hl Soest Rabobank Soest-Baarn, telefoon (035) 609 63 50 Voor succesvol beleggen Is een wakend oog en een slagvaardige organisatie nodig. Daarom zitten bij ons maar liefst vier beleggingsadviseurs op het vinkentouw. Sterker nog, we hebben zelfs een eigen deaiing-room. Zodat u als beleggingsklant zo even bij onze bank binnenstapt, de laatste beursgegevens checkt, en een order kunt doorgeven. Die wij dan meteen rechtstreeks voor u plaatsen. Deze snelheid van handelen levert méér dan tevreden gezichten op!

Soester Courant | 2001 | | pagina 5