rmte innen Certificaten voor lassers 11 WlmMsSti Verkeerde houding oorzaak veel lichamelijke klachten Beschuit-met-muisjes bij Kaasspecialisten Shamrock: verrassende lentebode Flessenactie op De Driesprong Vrolijke gezichten tijdens prijsuitreiking Hartje Zuid TAPIJTTEGELS i Keulen aardij! PIET VAN HEUGTEN BIJ AANSCHAF VAN »v/500,- GRATIS Giro 555 Den Haag :ie/onderhoud ken es-specialist alle merken makelaardSj.nl bevolking kan veer praten iet College Dansen: binnen ïn buiten met leleen van Soest Jurrian Boerkamp: 'Patiënt eigen therapeut' Jurrian Boerkamp Oefentherapeut-Mensendieck Nieuwe kaas geïntroduceerd PAGINAWOENSDAG 21 FEBRUARI 2001 SOESTER COURANTPAGINA 7 Eerste veulentje van 2001 in Soest? Dijssel Tankwagens voldoet aan zware eisen Prof. Th J. Mulder ïCT-adviseur bij Van der Goen c.s. Voorjaarsvakantie bij X-change Voor speeltoestel op schoolplein De Vlijt vormgeving MAKELAARS MET ENORME ENERGIE JBmsiternet wwwdevlijtmakelaardij.nl VRIJWILLIGERSHULP NODIG? SPULLENHULP te, oogarts ittijden! <euringen. Cw Hees krijgt één keer leges van weg terug fJFMUHBttC" MINtINDICCK MINSE N OIICK «•KSEMOUCK MIMSENOiaCf MIHSENOIIot •NSEMOIBCK MINIINOIVCK MEUf «MOIÉCK DE ZOON VAN DE UITVINDER VAN HEUGA TAfUTTEGELS 25m2 wollen berber of katoen- look shaggy tapijttegels, 5m2 keukentapijttegels of badkamertapijttegels Kom naar de 1000m2 grote tapijttegeltoonzalen bij zijn tapijtfabriek. VAN HEUGTEN TAPIJTTEGELS Utrechtseweg 4, RENSWOUDE i Tel.: 0318-571225 www.vanheugten.com Aankomend jaar staat er veel te gebeuren bij De Driesprong aan de Theresiastraat. Behalve een forse uitbreiding van het aantal lokalen en projecten rondom automatise ring, heeft de school ook het am bitieuze idee om het schoolplein her in te richten. Een degelijk en veilig speeltoestel op het school- www.helpindia.nl INIationale Actie Aardbeving India SAMENWERKENDE HULPORGANISATIES I. 035 - 601 29 98 eurenbrochure die lijnwerpers zet, biedt ingrediënten voor ipl Bel voor een ixatie 035-60? 625!. ■Wil iet grote berging srvlakte 306 m2) ligt i Soest vlakbij winkels en gane grond: entree, woon- ken met deur naar tuin en laapkamers en badkamer verdieping: via vlizotrap ivloerde) bergzolder. Het ie facelift ondergaan, zoals >bel glas en spachtelputz ementencomplex 3-kamerappartement. is centraal gelegen, heeft •v. volledige isolatie, bevei- 3ing en parkeerplaats in het >egankelijk via een elektro- "tement (ca. 100 m2) heeft 'eau en een speelse inde- i. Achter de voordeur treft u n een stookruimte met a.s. komt u bij de ouderslaap- g tot de compleet luxe inge- arate douche en wastafel. It zich een tweede slaapka- ite kleurstelling welke voor- 3 royale sfeervolle woonka- )e servicekosten bedragen 29..23 W/mMi erij met fors bijge- p een van de meest stra- 'St rijk is. Binnen enkele auto- t/Zwolle) en de A1 (Amster- gantische kavel van ca. 1,8 cy is hier absoluut haalbaar! irij ademt een sfeer van au- zeer degelijke bouwmateria- voor u ingevuld, het interieur ee vaststellen. De inhoud van Om Het bijgebouw (ca. 600 ikken, heeft een grote ruimte tp naar verdieping en aan de aardenboxen aan. Beslist de Uw totaalinstallateur P.A. van den DIJSSEL bv KWALITEIT SERVICE bij al uw installatiewerk LOODGIETER SANITAIR GASONDERHOUD CENTRALE VERWARMING ELEKTRA VERHUUR GASTOESTELLEN Tevens Laanstraat 34a - Soest Tel.: 035 - 601 24 72 Fax: 035 - 601 11 87 komende maanden staan weer vee bijeenkomsten op het pro [ramma, waarop de bevolking van epaalde wijken de gelegenheid rijgt te praten met leden van het. tollege. ^ls eerste zijn de Soesterbergers an de beurt. Op woensdag 21 haart komen burgemeester Koos jfianssen, de wethouders Bart Krol ffiruimtelijke ordening en volkshuis vesting) en Harry Witte (onder lijs, verkeer, welzijn) naar het Dorpshuis. Zij nemen enkele amb tenaren mee. Bij de bestuursleden en medewer kers van de gemeente kunnen de jurgers uit de dorspkern terecht het hun problemen, vragen en/of opmerkingen, pwoners van de wijken Soest- fcuid, Soest-Midden en Soestdui- Ren, die wat te zeggen of vragen |ebben, kunnen maandag 14 mei st in hun agenda reserveren. Dan kunnen ze burgemeester Janssen |en wethouder Witte treffen in de nk aan de Soesterbergsestraat. }e aanvang van beide avonden is É0:00 uur. luim een jaar geleden startte Hel- i van Soest uit Soest met cursus- ïn Dans voor volwassenen in Ar- shock. In dit voorjaar worden opgevolgd door een aantal dansdagen. Kenmerkend is de werkwijze, die geïnspireerd is •(door Oerdans (Anneke Witter- mans), de Vijf Ritmes van Gabriël- le Roth en de methode Silvia Los. IMuziek uit alle tijden en windstre ken nodigen de dansers (m/v) hun eigen uitdrukking te vinden in be veging. Jinsdag 13 maart houdt Heieen van Soest een dansdag in Artis- tiock, die gecombineerd wordt met boetseren, dinsdag 10 april wordt de dans gekoppeld aan tekenen. Buitendans staat evenals verleden jaar op het programma en ditmaal op 8 en 15 mei en 5 en 12 juni. Dansen in het bos (Baarn/Soest) 's ochtends van 10:00-12:00 uur Iedereen die zin heeft in beweging, samenspel, avontuur en bezinning is welkom en kan zich opgeven voor één of meer dansbijeenkom- sten. Informatie/aanmelden: Hel een van Soest, 88 6037337. Oefentherapeut-Mensendieck klinkt wellicht niet iedereen vertrouwd in de oren. Toch krijgen velen er vroeger of later mee te maken. Mensendieck is namelijk een houding- en be wegingstherapie, vernoemd naar de grondlegster ervan. En er zijn nogal wat mensen die verkeerd zitten, lopen, tillen, bukken, werken of wat dan ook. Jurrian Boerkamp weet er alles van. Hij studeerde vier jaar gele den af als oefentherapeut-Mensen- dieck en is sinds januari werkzaam in zijn eigen praktijk. Die heeft hij overgenomen van mevrouw L. Wildebeest die aan de Valeriaan straat praktiseerde, maar is ver huisd naar Harderwijk. Boerkamp heeft zijn praktijk ondergebracht bij Fysiocentrum Veenstreek aan de Ereprijsstraat 209. Zijn werk zaamheden en die van de fysiothe rapeuten van Veenstreek kunnen elkaar daardoor ondersteunen en versterken. Een verkeerde zithouding achter de computer, voortdurend onder- uithangen op de bank, niet door de knieën gaan bij het optillen van iets zwaars, de dagelijkse voorbeel den van een onjuiste houding of beweging zijn nauwelijks allemaal op te sommen. De één zal er nooit iets van merken, maar de meeste mensen krijgen op den duur pro blemen, omdat bijvoorbeeld spie ren, gewrichten of wervels te one venredig worden belast, verstijven of op andere wijze gaan proteste ren met alle pijnlijke gevolgen van dien. Dat soort patiënten zijn bij de oefentherapeut-Mensendieck aan het juiste adres. Jurrian Boerkamp legt het pro bleem bloot, haalt de oorzaak bo ven water en gaat vervolgens aan Spiegels zijn een opmerkelijk hulpmiddel van Oefentherapeut- Mensendieck Jurrian Boerkamp. Ereprijsstraat 209 3765 AJ Soest Telefoon 035 - 646 97 62 de slag. Daarbij maakt hij gebruik van veel hulpmiddelen, zoals spie gels: 'Dat is het meest basale van de therapie. De spiegels gebruik ik om het visuele te koppelen aan de voelbare spierspanningen. De mensen kunnen zien wat ze ver keerd doen en waardoor ze pijn hebben. Tijdens de behandelingen haal ik steeds meer hulpmiddelen weg, zodat de patiënt z'n eigen therapeut wordt. Zo krijgt hij zelf inzicht in wat hij moet doen om problemen te voorkomen. Tijdens de behandeling verandert de hou ding en ga je anders bewegen. Als je dat structureel doet, helpt het je alles symmetrisch te belasten, zo dat je druk evenwichtig verdeelt.' De Kaasspecialisten van Soest - Rob van Maanen aan de Tamboe* rijn 9 en Charles van Luneschlorf aan de Zuidpromenade 10 - heb ben onlangs een kraamfeestje geor ganiseerd, waarbij de klanten tradi tioneel getrakteerd werden op de beschuit-met-muisjes. Dat gebeur de ter gelegenheid van de 'geboor te' van een nieuwe kaas: Waerder- kaas uit de Beemster, een romige, minder zoute Noord-Hollandse kaas, in de smaken zacht belegen, pikant en oud. Iedereen kan bij de Kaasspecialisten kennis komen maken met de Waerderkaas. Boerkamp beseft dat niets mense lijker is dan dat een patiënt thuis met zijn oefeningen stopt, zodra de klachten verdwijnen, en dat de kans bestaat dat hij weer in een oude fout terugvalt. 'Je moet toch proberen zoveel mogelijk je rug en dergelijke te ontlasten. Zodra een patiënt weer last krijgt, heeft hij van mij in ieder geval voldoende bagage meegekregen om toch weer goed op te letten en er iets aan te doen. Maar de mensen hoeven niet te denken, dat ze de hele dag kaarsrecht moeten lopen of niet meer even onderuit mogen han gen. Als je maar twee uur per dag aan je zithouding denkt, dan ben je al een eind op de goede weg.' Naast nek- en rugklachten behan delt Jurrian Boerkamp ook patiën ten met ademhalingsmoeilijkheden die kunnen leiden tot hyperventi latie of andere problemen. Tevens krijgt hij steeds meer te maken met patiënten met chronische klachten, met name ouderen die tegenwoor dig steeds langer zelfstandig blijven wonen. 'Bij reumapatiënten pro beer ik de gewrichten zo soepel mogelijk te houden. Ik kan de ziekte niet genezen, maar de men sen wel zo helpen, dat ze zo goed mogelijk kunnen functioneren bij dagelijkse werkzaamheden, zoals koken', aldus Boerkamp die ook orthopedische patiënten met bij voorbeeld hernia's in behandeling heeft. Elke maandag en woensdag is Boerkamp actief in zijn praktijk oefentherapie-Mensendieck aan de Ereprijsstraat. De rest van de week is hij werkzaam in een verpleeg huis in Amsterdam, terwijl hij elke maandagavond te vinden is in Ver pleeghuis Daelhoven in Soest, waar hij bewoonsters begeleidt tij dens hun wekelijkse uurtje spor ten. Zelf is Jurrian Boerkamp een ge dreven voetballer. Op 13 februari, één dag voor Valentijnsdag, is bij stalde Willemshoeve aan de Jachthuislaan 'Shamrock' geboren. Volgens kenners is dat wel érg vroeg; waar schijnlijk is hij dan ook het eerste veulen dat dit jaar in Soest het levenslicht heeft gezien. De meeste veulens worden wat later in het jaar geboren, als het weer ook wat zachter is. De nieuwgeborenen kunnen dan lekker naar buiten. Moeder 'Dublin' (r.), zoal de naam al doet vermoeden afkomstig uit Ierland, had het echter anders gepland en zich - twee maanden voordat ze bij haar huidige eigenaars kwam (de familie Spoelder van het Kerkpad) -'stiekem'laten dekken. Niemand wist dus dat ze drachtig was; dat werd pas duidelijk toen ze toch wel érg dik begon te worden... 'Shamrock' - Iers voor het gelukssymbool 'klavertje vier'- mag dus een verrassende lentebode genoemd worden. Zes lassers van Dijssel Tank- wagenbouw zijn onlangs gecer tificeerd, zodat ze nu werken volgens de Europese norm EN287. De medewerkers van het Soester bedrijf kregen een bewijs van vakmanschap voor TIG- en MIG-lassen. 'We zijn nu in Nederland de enige zelfstandige fabrikant van alumini um tankwagens, die zijn lassers aan dergelijke zware eisen laat vol doen', aldus een woordvoerder. Dijssel Tankwagens aan de Lange Brinkweg is sinds 1963 actief op de Nederlandse markt. Er werken nu 25 mensen die onder meer in opdracht van Luchthaven Schip hol, het ministerie van defensie en vele oliehandelaren hoogwaardige tankwagens bouwen voor het ver voer van diverse brandstoffen, wa ter en andere vloeistoffen. De certificering werd uitgevoerd door het instituut voor kwaliteits- De gecertificeerde medewerkers van Dijssel Tankwagens voldoen nu aan de zware Europese lasnor- men. borgen voor lassen Multi-Cert, het lasinstituut Camco en de Vakoplei ding Carrosseriebedrijf VOC. Er ging een op het bedrijf toegesne den cursustraject aan vooraf. Deze trainingen werden deels gesubsidi eerd door het Opleidings- en Ont wikkelingsfonds voor de Carrosse riebranche OOC. In verband met het toenemend belang van de advisering met be trekking tot de juridische aspecten van de informatietechnologie zal prof. Th.J. Mulder als adviseur deel gaan uitmaken van het Soes ter advocatenkantoor Van der Goen (Vredehofstraat 15). Mulder is sinds 1960 werkzaam in de au tomatisering en bracht een auto matiseringsbedrijf succesvol naar de beurs. Hij heeft functies be kleed in de automatiserings branche als consultant, onderne mer, commissaris, arbiter en me diator en is bestuurslid van de Stichting Geschillenoplossing Au tomatisering. Als DGA van Vent ure Management B.V., een partici patiemaatschappij voor automati seringsbedrijven, houdt hij zich bezig met het verstrekken van risi codragend kapitaal en actieve par ticipatie in het bestuur van de be trokken onderneming. Als bijzon der hoogleraar Bestuurlijke Infor matiekunde is hij verbonden aan de universiteit van Maastricht. Het tienercentrum X-change bruist tijdens de voorjaarsvakantie van de activiteiten. Het programma is als volgt. Maandag 26 februari: Speur tocht in de Soester duinen. Verza melen om 13:00 uur bij tienercen trum X-change. Hiervandaan ver trekken we met de fiets naar de Soester duinen. Om ongeveer 15:30 uur zijn we weer terug bij X- change. Kosten: 1 strip. Dinsdag 27 februari: Kookfes- tijn. Aanvang: 13:00 uur bij tiener centrum X-change. Kosten: 2 strippen, inclusief het opeten van het lekkers. Woensdag 28 februari: Filmmid dag. Omdat het vakantie is worden er niet één maar twee films ge draaid. Het gaat om een James Bond-film en een romantische ko medie. Aanvang 13:00 uur. Tussen de films door is er pauze en de gelegenheid om iets te drinken of iets lekkers te kopen. Kosten: 2 strippen. Donderdag 1 maart: Dance- middag (in één middag een jazz- dans instuderen). Aanvang 14:00 uur. Tussendoor is er pauze en de gelegenheid om iets te drinken of iets lekkers te kopen. Kosten: 2 strippen. Vrijdag 2 maart: Beachvolleybal in de Soester duinen. Verzamelen om 13:00 uur bij tienercentrum X- change. Hiervandaan vertrekken we met de fiets naar de Soester duinen. Om ongeveer 15:30 uur zijn we weer terug bij X-change. Kosten: 1 strip. Strippenkaarten zijn te verkrijgen bij de Schoof, Molenstraat 142. Strippenkaarten kosten f 30,00 voor 10 strippen en zijn niet op naam. Je kunt dus met meer per sonen gebruik maken van dezelfde strippenkaart. Informatie: Marea de Bruijn, Duko Mulder of Moni- ca Sneijders, 886010778. LASTINGAANgÏft? uggaaf vragen? Bel itoor Lookman Som7 14359. ''Is ig tuinontwerp? al uwtuinwensen? ct op met: H PIET FLOOR EN NICOLETTE VERSLOOT MAKELAARS/TAXATEURS O.G. MAKELAARDIJ O.G.'DE VLIJT LID VNM VAN WEEDESTRAAT 3 - SOEST - TEL: 03S-6016824 I E-MAIL: DEVLUTMAKELAAROUö'HETNET Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Soest - Soesterberg kringloopcentrum De Schans 20 3764 AX Soest Tel. (035) 601 87 30 E-mail: spullenhulp@spullenhulp.nl Alle bruikbare kleding, tex tiel en schoenen kunnen naar Spullenhulp gebracht worden. i persoonlijke tuinen 06-51 40 24 38 60 567 an 53 3aarn rns afspraak 12 4915 id van het 'ww.sfeerverwarming.nl De penningmeester van Hees krijgt binnenkort 447 gulden en 50 cent op de rekening van de voet balvereniging gestort. Het geld wordt overgemaakt door de ge meente, omdat de club tweemaal leges had betaald voor de toe gangsweg die vorig jaar werd ver in november 1999 was al vergun ning verstrekt voor de verharding, maar die werd niet benut, omdat ei destijds onderhoud in het bos werd uitgevoerd. Hees was bang dat het zware verkeer de verhar ding zou vernielen. IR juni vorig jaar werd wederom rgunning verleend voor de ver ding van de Wieksloterweg lar het terrein aan de Verlengde de Utrechtseweg. Ditmaal ging :t om een aangepast plan, zodat inieuw leges moesten worden itaald. Normaal gesproken wordt in zo'n geval de helft van het eer ste legesbedrag geretourneerd. Hees vroeg, gezien haar financiële jjituatie, om begrip van de gemeen- i. Het College toonde dat en he loot het volledige bedrag terug te :orten. In de periode voorafgaande aan Valentijn verspreidden de ondernemers van winkelcen trum Hartje Zuid te Soest in to taal 15.000 Valentijnkaarten onder hun klanten. Naast een Valentijngroet werd de consu ment uitgenodigd een bezoek je aan het centrum te brengen en tegelijkertijd de kaart, voor zien van naam en adres, in te leveren. Daar werd door de Soester bevol king massaal op gereageerd! Een tiental inzenders werd beloond in de vorm van een cadeaubonnen, die op 14 februari op feestelijke wijze werden uitgereikt. In de kan tine van de C1000 werd gezorgd voor koffie met gebak en een toe spraak uit naam van het bestuur van de winkeliersvereniging. Voor de hoofdprijswinnaar was het een nog groter feest: er mocht ge kozen worden uit een prachtige heren- of damesfiets! Het werd de herenfiets. Een zeer vergulde me neer Stoel uit Soest zal deze Valen tijnsdag nog lang heugen, als hij in de toekomst op zijn fiets bood schappen gaat doen in Hartje- Zuid... Aflevertijden: dinsdag t/m vrijdag van 9:00 tot 17:30 uur zaterdag van 9:00 tot 12:00 uur. Zie ook: www.spullenhulp.nl Vanaf februari werpt r.k. Dal- tonschool De Driesprong haar blik ver vooruit. In de hal van de school is een Eurometer op gehangen. Deze geldmeter geeft precies het aantal Euro's aan dat via verschillende initia tieven is verkregen. Op 19, 20 en 21 februari schoot deze me ter fors omhoog dankzij de lege-flessenactie. De opbrengst is, evenals van de acties in april en juni, voor het herinrichten van het schoolplein. plein moet het waardig slotaccoord vormen. Uiteraard wordt van de school een eigen bijdrage verlangd om dit speeltoestel te bekostigen. Dankzij inspanningen en creativi teit van de schoolleiding, ouders en kinderen worden de komende maanden de nodige acties ver wacht. Zoals dat onder meer afge lopen week met de lege-flessenac- tie het geval was. Gezien het aan tal statiegeldflessen dat in drie da gen in een daarvoor bestemde fuik werd gedeponeerd, kan de school terugkijken op een succesvol ver- -v. - S Het 'flessenwerpen' werd op het schoolplein van de Driesprong met geestdrift beoefend. Foto: Soester Courant loop. Uiteraard is voor de bekos tiging van het speeltoetsel nog een lange weg te gaan. Aan de creati viteit zal het echter niet liggen om aan de financiële middelen te ko men. In april zal de Eurometer na de kledingactie, een sponsorloop en een leuke prijsvraag rondom de verbouwing van de school, de vol gende mijlpaal bereiken.

Soester Courant | 2001 | | pagina 7