I amóhocK To Clement: 'altijd aan 't friemelen' Soest 50 jaar geleden Verdwenen Soest tgeleiding OP SOEST! Middelman Gecombineerd spreekuur voor diabetespatiënten John Sikking: 'teerlicht' PAGINA 10 i 1 WOENSDAG 28 FEBRUARI 2001 SOESTER COURANT TIS Gazelle fiets! KANSEN Expositie Jazzclub 'Ieder op eigenwijze' Volksdansinstuif van Terpsichore Beschilderde eieren en aardewerk in De Bundeling SOEST Museum Oud Soest Historische Vereniging Soest Finse pianiste in het Cenakel In M.C. Molendael-Soest Expositie in CBK/Amersfoort Lezing Oud-Soest Vakantiefoto's Leven op de Enghl PAGINA 11 Prietpraat Workshop tango Cees Brandt met 'Grondmonsters' yoga en r ilom ook teiki is 1 ïensen stn )lokkeerd Dg geen la igen door natie, Ellen Cianni boxspring met gestoffeerd hoofd- en voeteneind ).00 tot 16.00 uur Cultureel Centrum Willaertstraat 49, tel. 609 58 21 In samenwerking mei Fotoservice Willem Van Qosien Nu bij aanschaf van een parketvloer in de woonkamer, laminaat op de slaapetage voor j 15)00 per m2 'vraag naar Ac exacte voormarAcn Soest, Birkstraat 91 Tel.: 035 60 110 60 24 uur per dag bereikbaar Het Parket Atelier LAMINAAT PLANKENVLOEREN KURK MARMOFIjOOR BAMBOEPARKET di 'KroonOefiaiwlelmg is een superieure afwerfilaag op uw parketvloer die liet onderhoud tot een minimum beperkt, waardoor u nog meer woonplezier beleeft oon uw vloer. DeTjbr op uw vloer... Een uniek product van Het Parket Atelier chof van één van onze vloeren: aag naor de exacte voorwoorden tan pijnbeleving. Ook de leert contact te maken met dje en te helpen tijdens de 18- yoga en haptonomie biedt ilom ook Reikibehandelin- teiki is levensenergie die ïensen stroomt maar bij ve- tlokkeerd is. Baby's hebben Dg geen last van, maar door tgen door de jaren heen tre- blokkades op in het ener- ;eem. Reiki laat die levens- e weer stromen. Daarnaast mogelijkheden om het ener- aal te activeren. De cursisten verder hoe zij hun handen n neerleggen bij zichzelf of i ander. Reiki geneest pijn en onverwerkte ervaringen als- verwerken. natie, afspraken of aanmel- Ellen Blom, £85421535. 4 DEVENTER Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 I Zaterdag 3 maart Deze expositie is samengesteld met werken van een aantal zeer enthousiaste schilders, voorname lijk uit Soest. Voor de meeste ex posanten is het de eerste keer dat zij hun werk tentoonstellen. Zo zal men op deze groepsexpositie wer ken kunnen zien van beginnende schilders, maar ook werken van schilders die zich al wat langer op het pad van de schilderkunst bege ven. De exposant Mint Faas heeft al meer exposities achter haar naam staan. Zij zal enkele van haar laatste werken, waaronder een fresco, tentoonstellen. Het resul taat is een zeer gevarieerde ten toonstelling. De exposanten hou den zich wekelijks in verschillende ateliers bezig met de schilderkunst. De werken zijn uitgevoerd in acryl en olieverf. De groep exposanten, uitgenodigd door de werkgroep expositie Ar- tishock, zijn: Lies Aalders, Caro- lien van Galen, Edith Lotze, Mar jan Vegter, Anita Bleiksloot, Wia Huisman, Linda van der Meer, Peter van der Voort, Wimke Del- haas, Gijs van Itterson, Dick van der Pol, Corry Wijnands, Wil Dor- restein, Edith Karelse, Mirjam Scholten, Mint Faas, Rosamint Faas, Marten Kingmans en Anja Sukel. Opening: 20:00 uur. Muzikale on dersteuning Jazzclub Perron 5B. Toegang vrij. De expositie is de bezichtigen van 3 maart tot 12 maart, van 9:00 tot 13:00 uur; op zondag 4 maart, za terdag 5 maart en zondag 11 maart van 14:00 tot 17:00 uur. Schilderij van Gijs van Itterson (acryl). Maandag 5 maart 'Iedereen beroemd!' Net wat te mollig is de 17-jarige Marva, en iets te strak is haar pak je, wanneer ze ten overstaan van de Soundmix-jury de laatste noten van haar Madonna-imitatie de mi crofoon in kraait. Dat ze haar al lerbeste beentje voorzet, dat telt niet voor de juryleden. Met drie enen en een twee prijzen ze haar de muzikale afgrond in. Tegen be ter weten in applaudisseert Jean, haar vader, als enige. Op eigen kracht lukt het niet om zijn tiener dochter tot een ster te maken, zo is nogmaals duidelijk geworden. Daarom beraamt simpele ziel Jean een plan. Hij kidnapt het zeer suc cesvolle Nederlandse tienersterre tje Debbie en eist van haar mana ger Michael dat die een cd produ ceert met een door Jean geschre ven en door Marva ingezongen lied. Een opzet die nog lijkt te sla gen ook. Een comédie humaine noemt de Vlaamse regisseur Dominique De- ruddere (43) zijn vijfde avondvul- ler 'ledereen beroemd!' Alles aan de karakters is net dat beetje té om ze serieus te nemen, maar Derud- dere houdt te veel van zijn tragiko mische burgermanshelden om ze pijn te doen. Wie wél op een ste vige elleboogstoot kunnen rekenen zijn de vertegenwoordigers van de mediawereld. Bijvoorbeeld Mi chael, een John de Mol-kloon die bakken geld verdient met het be denken van ranzige tv-producties - alweer een prachtig-vette rol van Victor Löw. Raymond van het Groenewoud kreeg de opdracht Iom het lied waar de film om draait ook daadwerkelijk op de band te zetten. Dat lukt hem, mede omdat Marva (Eva van der Gucht) wel degelijk heel goed kan zingen. Regie en scenario: Dominique Deruddere. Camera: Willy Stas- sen. Muziek: Raymond van het Groenewoud. Met: Josse de Pauw, Werner de Smedt, Eva van der Gucht, Thekla Reuten, Victor Löw e.a. België 2000; 97 min. Aanvang: 20:30 uur. Toegang: 10,00; CJP/65+ 7,00. Reserve ren: maandag t/m vrijdag 9:00- 13:00 uur, 8B6019577. Internationale volksdansen staan centraal tijdens de instuif bij Terp sichore, de volksdansvereniging. Die wordt gehouden op vrijdag 9 maart en staat onder leiding van Wijnand Karei, docent in Utrecht. Om 20:00 uur wordt begonnen en de instuif duurt ongeveer drie uur. Locatie van de instuif is de gym zaal aan het Spinetpad in de Amersfoortse wijk Zielhorst. Deelname kost 7 gulden voor le den en 10 gulden voor andere be langstellenden. Voor meer infor matie: Henny Kentie, £80346- 352637. Op creatief gebied is ze zowat van alle markten thuis: schilde rijen, poppen, glasgravures, wandborden, wandkleden noem maar op: To Clement maakt het. De Soesterse is in middels 77 jaar, maar stil zit ten is er niet bij. 'Ik ben altijd aan 't friemelen...' In De Bundeling, het gezondheids centrum aan de Schoutenkamp weg, zijn tot Pasen (half april) vooral beschilderde eieren en aar dewerk van haar te bewonderen. Haar 'schatten' staan te pronk in de twee vitrines in de wachtruim te. Ze vormen overigens maar een klein deel van haar creatieve pro ductie, die grotendeels thuis - aan de Albert Cuyplaan - en bij fami lie, vrienden en kennissen is onder gebracht. To Clement heeft naar eigen zeg gen aan drie levens nog niet ge noeg om alles te doen wat ze wil. 'Als ik iets moois zie wil ik het zelf ook maken. Als je die lust niet meer hebt word je pas echt oud...' Vervelen doet ze zich dan ook niet; ze komt eerder tijd te kort. Behalve schilderen en poppen ma ken heeft ze nog een aantal crea tieve talenten, zoals handwerken, en daarnaast zou ze ook aan pot tenbakken nog graag toekomen, maar dat komt misschien nog. To begon als jong meisje in Rotter dam met 'volksschilderkunst'. De kunstacademie, waar ze dolgraag naartoe had gewild, kwam volgens haar ouders niet in aanmerking. 'Zo was dat vroeger.' Na de Mulo kwam ze te werken op de recht bank. In de oorlog kwam ze trou wens al vaak logeren bij een oom en tante in Soest, waar ze veertig jaar geleden ook ging wonen. Bij het huis aan de Duinweg had ze destijds haar eigen atelier. Ze volg de o.a. cursussen in C-drie -'schü- 7o Clement met haar beschilder de eieren in De Bundeling. deren is altijd m'n favoriete bezig heid geweest' - en exposeerde al eens vaker werk van haar hand, samen met een paar vriendinnen. Later legde ze zich o.a. toe op het maken van karakterpoppen van Fimo-klei) en allerlei andere crea tieve activiteiten. 'Het houdt je jong. Ik vind het ook heerlijk dat ik dit allemaal nog kan doen. Ik heb in m'n leven van al les gemankeerd, waar ik steeds doorheen ben getuind; ik had bad kuipen vol kunnen huilen, maar onkruid vergaat niet, zeg ik altijd. Ik mag van onze lieve heer nog steeds leven. En elke dag is dus een feestdag. Daarom blijf ik niet achter de geraniums zitten...' In De Bundeling zijn o.a. handbe schilderde struisvogel- en ganzen eieren te zien, maar ook kommen, schalen, borden en zelfs een com pleet servies, vaatwasmachinebe- stendig en door haar van prachti ge, fijnzinnige 'schilderijtjes' voor zien. 'Het gaat onder je handen léven...' De voorstellingen ontleent ze grotendeels aan haar fantasie - bloemen, vogels en Japanse plaat jes - maar ze werkt ook wel naar voorbeelden. Ze heeft de laatste jaren een flin ke productie gemaakt, maar veel daarvan heeft ze weggegeven. De artikelen die in De Bundeling geëxposeerd worden zijn overigens wel te koop. De prijzen variëren van een tientje (een eierdopje) tot f 150 (een struisvogelei). Die struisvogeleieren komen helemaal uit Mozambique, meegebracht door haar zoon, die daar voor zijn werk verblijft. To levert eventueel ook werk op bestelling (£86014539). Uit de Soester Courant van Dinsdag 27 Februari 1951 VIJF AANRIJDINGEN IN ZES MINUTEN. Vrijdag hebben in onze gemeente een serie aanrijdingen plaats ge vonden, die binnen zes minuten bij de politie werden gemeld. Te kwart over vijf uur werd mede deling gedaan, dat een aanrijding had plaats gehad op de Burg. Gro- thestraat. Hier had 'n bestuurder van een personenauto geremd en een achter hem rijdende auto was tegen zijn wagen gebotst. Terwijl de politie met deze aanrij ding bezig was, werd medege deeld, dat op de Birkstraat een ernstige aanrijding was gebeurd, waardoor het gehele verkeer ge stremd was. Inderdaad bleek dit zo te zijn. Een grote 20-tons Krom hout-truck was vanuit de Bartolot- tilaan de Birkstraat opgereden met matige snelheid, terwijl uit de rich ting Amersfoort een file auto's naderde. Een der automobilisten uit deze file had grote haast en ver liet deze, waarbij een botsing met de truck onvermijdelijk scheen. Om deze botsing te vermijden, schoot de bestuurder van deze kostbare vrachtauto tussen de rechts van de weg staande bomen door, reed 'n lichtmast van de P.U.E.M. omver en kwam op het rijwielpad tot stilstand. Zijn wagen werd aan de voor- en zijkant ern stig beschadigd en moest per kraanwagen worden weggesleept. De automobilist, die het ongeval veroorzaakte, kreeg geen schade. Terwijl een tweede ploeg politie agenten zich met deze aanrijding en haar gevolgen occupeerde, werd een ernstige aanrijding ge meld op de Koninginnelaan. Ter hoogte van de Stichting "Ei kenhorst" waren een wielrijder en een motorrijder door een passe rende vrachtauto geschept en op het wegdek geslingerd. De wielrij der kwam er goed af, doch de motorrijder, de heer S. alhier, moest met een hersenschudding naar huis worden vervoerd. Zowel rijwiel als motorrijwiel werden be schadigd. De vrachtauto was door gereden en een vaag signalement kon de politie worden verstrekt. De volgende dag is de bestuurder van deze vrachtauto aangehouden, doch deze wist van de aanrijding niets. Op hetzelfde moment moesten weer enige agenten uitrukken, nu voor een aanrijding op de Birk straat, hoek G. Pelsweg, doch hier bleek de wagenschade gering. Van de G. Pelsweg konden de po litiemannen direct gedirigeerd wor den naar de Birkstraat, waar, ter hoogte van hotel "Kamplust", twee auto's bij het stoppen tegen elkaar waren gebotst. Intussen was het verkeer op de Birkstraat ge deeltelijk gestremd wegens de tweede aanrijding en tot overmaat van ramp bleek, dat een automo bilist, die in de file wachtende au to's stond, zijn portier niet meer kon openen, daar dit in het slot was gevallen. Ook hier was politie- assistentie nodig om een portier raam te forceren en de deur te openen. DE NOOD DER OUDJES. In September 1950 was het aantal ondersteunde ouden van dagen ingevolge de Armenwet reeds ruim 9% hoger dan in Januari van het zelfde jaar. Het gemiddelde be drag, dat krachtens, die wet aan ondersteuning werd uitgekeerd, steeg van f 4.07 per week in 1948 tot f 6.89 aan het einde van 1950. Hieruit volgt, dat de Armenwet steeds meer moet bijspringen. Dit is een droevige toestand, want dit betekent dat tal van mensen, die zo goed mogelijk voor hun eigen oude dag bezorgd hadden, thans niettemin een beroep op de Ar menwet moeten doen, hetgeen even pijnlijk als onverdiend is. Deze mensen moeten, evenals de genen, die rente krijgen krachtens de Ongevallen-Invaliditeits- en Weduwen- en Wezenwet buiten de sociale diensten blijven. Het begrip "Armenzorg" is uit de tijd, zoals de naam "Armenwet" verouderd Vooral nu het de ontwaarding van het geld is, die de mensen naar beneden trekt, mag de Staat wel beseffen, dat hij aan deze mensen veel goed te maken heeft. i Misschien een wat onduidelijke foto, maar deze is dan ook begin vorige eeuw gemaakt. Het zijn Jan Groenestein en Jans van 't Kloos ter. Zij trouwden op 11 januari 1910 in Soest. Eenvoudige men sen, zo werd ons verteld. Jans heeft de trouwjapon zelf gemaakt. Jan staat er wat krampachtig bij, hij voelt zich zo te zien voor de ca mera bij de fotograaf niet erg op zijn gemak. Waarom deze foto? Welnu, de nazaten van Jan en Jans vragen zich af: zagen opa en opoe er in die tijd netjes genoeg uit? Heeft Jans haar jurk naar de regels van de Soester klederdracht ge maakt? Deze vraag leggen we ook aan u voor. Bestaat er specifieke Soester klederdracht? We zwenge len gelijk de vraag aan, wat voor kappen die bij klederdracht horen droegen de dames begin vorige eeuw in Soest op het hoofd? Zijn er foto's van, dan zouden we er graag een kopie van willen maken. Wij vragen deskundigen om op deze vragen te reageren. Dat kan via £86012158. Wij horen van u. In de serie klassieke concerten die de Stichting Cenakel Cultuur orga niseert in de sfeervolle kapel van het voormalig klooster Cenakel in Soesterberg zal op zaterdag 3 maart de Finse pianiste Aino-Ma- ria Salonen een recital verzorgen. Aino-Maria Salonen startte haar pianostudie in het begin van de 80-er jaren aan de muziekschool van Hyvinkaa in Finland. Haar docenten waren onder meer Satu Salminen en Tuija Hakkila. Sinds 1996 studeert ze aan het conserva torium van Amsterdam, waar ze tot de pianoklas van Marcel Bau- det behoorde. Momenteel studeert ze aan dit conservatorium bij Haakon Austbo. Daarnaast krijgt ze lessen van Ton Hartsuiker voor specifiek Nederlands repertoire. Ze heeft masterclasses gevolgd bij o.a. Marta Gulyas, Claude Helffer, Leonard Stein, Konstantin Bogino, Katarina Nummi en Willem Brons. Aino-Maria Salonen geeft regel matig solo- en ensembleconcerten in zowel Finland als Nederland. Ze heeft een speciale interesse in he dendaagse muziek; ze trad op tij dens de Nederlandse Pianomu ziekdagen in 1998 als pianoduo met Ralph van Raaten speelde ze in 1999 mee in 'De Staat' van Louis Andriessen onder leiding van Jurjen Hempel. Ook maakt ze deel uit van het Ensemble voor Nieuwe Muziek van het Conserva torium van Amsterdam; daarmee speelde ze werken van Theo Loe- vendie in het Concertgebouw. Het programma omvat voorname lijk werken van hedendaagse com ponisten: Alban Berg, de Neder landers Hans van Sweeden en Theo Loevendie en de Finse com ponisten Rautavaara en Merilai- nen. Aanvang: 20:15 uur. Toegang: 25,00; CJP/65+ 20,00. Reser veren: 88 0346-332518. Kijk, da's nou typisch Sleepworld. Een slaapspecialist die u volop keuze biedt. Van klassiek tot lifestyle tot modern en puur design. En in elke stijlgroep nog eens verschillende prijzen. Altijd staat kwaliteit voorop. Dat slaapt nog lekkerder, toch? Tot ziens bij Sleepworld, de slaapkamer afdeling van... WONEN V Birkstraat 99 (hoek van Lenneplaan) Soest, tel. 035-6011004 Medisch Centrum Molendael (MCM) geeft de zorg aan pa tiënten met diabetes mellitus (suikerziekte) een extra impuls met een gecombineerd spreek uur. Op vrijdag 2 maart start MCM met dit diabetesspreek uur in het Dagziekenhuis in Soest. De patiënt bezoekt een team dat bestaat uit een diabetesverpleeg- kundige, een diëtist en een podo- therapeut. Gezamenlijk kunnen zij een beter advies geven dan indivi dueel. Uit onderzoek is gebleken dat met gecombineerde spreekuren sneller een beter inzicht wordt ver kregen in de situatie van de pa tiënt. Daardoor zijn preventieve maatregelen mogelijk en kunnen bepaalde complicaties eerder wor den ingeschat. Bovendien kan de patiënt met één i" De internist beslist wanneer een patiënt in aanmerking komt voor dit spreekuur. Na het spreekuur wordt in samenspraak met de in ternist een behandeladvies gege ven. Door kennis van verschillen de disciplines te bundelen, is de patiënt beter af. De diabetesver- pleegkundige is opgeleid om pa tiënten met diabetes te begeleiden. De diëtist beantwoordt vragen over voeding en diëten. Voor sui kerpatiënten is dit van groot be lang. De podotherapeut behandelt patiënten met voetklachten. Sui kerpatiënten hebben een verhoog de kans op voetproblemen. Het gecombineerde spreekuur vindt alléén plaats in het Dagzie kenhuis in Soest, op vrijdagmid dag. Voor vervolgafspraken, die de teamleden afzonderlijk maken, kunnen de patiënten zowel in Soest als in Baarn terecht. In het Centrum Beeldende Kunst/Provincie Utrecht (Breestraat 1, Amersfoort) is van 10 maart t/m 29 april een expositie van John Sikking te zien. De schilderijen van John Sikking ontstaan zelden direct naar de waarneming, maar komen voort uit het bezinksel van persoonlijke indrukken en ervaringen. Een ont moeting, een boek of filmfrag ment, een landschap, een bericht uit de media, het kan weer komen bovendrijven en door het hoofd van de kunstenaar blijven spelen. Het neemt een snoer van andere gedachten met zich mee. Lang zaam vormt zich uit deze losse dra den een weefsel, dat al zoekend en werkend vorm krijgt in een schil derij. Dit kan een complex weef sel worden, maar het gebruik van licht in het werk houdt de chaos op afstand. De schilderijen van John Sikking pendelen tussen zichtbaar en voel baar, abstractie en figuratie, aan trekking en afstoting, werkelijk heid en fantasie. Juist in deze am bivalentie ontstaat ruimte voor de kijker om in het werk rond te dwa len en er zijn eigen gedachten en herinneringen aan te koppelen. Zo schilderde John Sikking bij voorbeeld doeken van vlaktes vol spullen, naar aanleiding van een korte nieuwsflits 's avonds laat, die weken lang door zijn hoofd bleven spelen. In deze werken kun je je verliezen in de afgebeelde details of je laten meedragen door de at mosfeer van het geheel. Ervaren van het moment of verglijden in de tijd. Bij de tentoonstelling verschijnt de publicatie 'teerlicht' over het werk van John Sikking. De publicatie werd gerealiseerd met behulp van Een van de schilderijen van John Sikking in het CBK. een presentatiesubsidie van de Provincie Utrecht. De opening van de tentoonstelling vindt plaats op zaterdag 10 maart om 16:00 uur en wordt muzikaal omlijst door Nikos Tsilojanis (slagwerk) en Ste ven Kamperman (rieten). Centrum Beeldende Kunst/Pro vincie Utrecht, Breestraat 1, 3811 BH Amersfoort. Openingstijden: di t/m vr 11:00-17:00 uur, za t/m zo 12:00-17:00 uur. Over Oud-Soest heeft Henk Gerth al vaak en op veel plaatsen verteld. Dinsdag 6 maart doet de mede werker van de Historische Vereni ging het wederom, ditmaal op uit nodiging van het Katholiek Vrou wengilde. De lezing vindt plaats in gebouw Vogelzang aan de Parallel weg en om zijn verhaal te illustre ren, toont Gerth dia's. Bovendien zal hij eventuele vragen van de bezoekers beantwoorden. Introdu cés zijn welkom, maar aan hen wordt vijf gulden entree gevraagd. De aanvang is 20:00 uur. Donderdag 8 maart Hoe vertel je een reisverhaal in beelden? Met bestaande vakantie- en reisfoto's kiezen de cursisten een (denkbeeldig, virtueel of rea listisch) reisdoel en werken ze een plan uit voor een kleine fotoserie. De relevante techniek wordt be handeld. De cursus bestaat uit 6 lessen en de kosten zijn f 140,00 (cursusnummer 3702). Docent is Geert van Tol. Eerste les: donder dag 8 maart, 19:00-21:30 uur. Aflevering 31: Met mijn vorige aflevering, over het snoei werk op de Engh, blijk ik de mensen die hier in de buurt het snoeiwerk hebben uitgevoerd op hun ziel te hebben getrapt. Nu heb ik ooit ergens gelezen dat een co lumn pas een goede column is wan neer je iemand tot op de grond toe afbrandt, maar dat is niet mijn stijl. Wat was het geval? Ik herkende mijn eigen lommerrijke buurt niet meer en heb daar een paar 'per soonlijke impressies' aan gewijd Omdat dichtbegroeide bosschages en plantsoentjes nu eenmaal meer tot mijn verbeelding spreken dan gekortwiekte struiken. Daarentegen is het goed mogelijk dat andere mensen die bosjes als lastig of on veilig ervaren. Het was ook zeker niet mijn bedoeling om kritiek te uiten op de mensen die hard ge werkt hebben om, ongetwijfeld op deskundige wijze, die plantsoentjes een hoognodige snoeibeurt te ge ven. Want serieuze kritiek over het snoeibeleid zou ik uiteraard neerge legd hebben waar die hoort: bij het 'meldpunt woonomgeving'. Ik begrijp die mensen die zich aan gesproken voelen, met name diege nen die het snoeiwerk hebben uit gevoerd, echter wel. Als je op een verjaarsfeestje bent vragen mensen wel eens wat je zoal doet. Als ik dan vertel dat ik 'in de politiek zit', ko men onmiddellijk de klachten los: er is van alles mis in de wereld, in dit land, in Soest, en 'niemand' doet er wat aan. (Politieagenten schijnen daar op feestjes ook last van te hebben.) Als ik me dat allemaal persoonlijk aan zou trekken, zou ik netzo goed gelijk mijn politieke viool aan de zojuist gesnoeide struiken kunnen hangen. Misschien moeten colum nisten wel wat vaker naar verjaars- feestjes gaan. Kunnen ze hun priet praat daar spuien, in plaats van in de krant. Olga Duijm Cees Brandt in 'Grondmonsters'. Donderdag 8 maart De deelnemers aan de workshop Argentijnse tango leren enkele ba- sispassen en samen dansen. De docenten leren u weinig showwerk maar manieren van lopen en dans bare wendingen. Het kenmerk is dat elke danser op eigen wijze de tango kan dansen. En dat kan met enkele basispassen! De docenten, Marjon Reinders en Mark Soekar- jo, hebben beiden les gehad van vrijwel alle grote Argentijnse mae stro's. Op donderdag 15 maart is er in het theater van C-drie een tangoconcert van het tangokwartet Tincho; daarna is er een tangosa lon. In deze salon kan men het ge leende in de praktijk brengen onder begeleiding van het kwartet. Aanvang (8 maart): 20:00 uur. De kosten voor de workshop zijn f 45,00 (cursusnummer: 6007). Woensdag 7 maart Bonte woont op een heuvel in een klein schuurtje. Hij verzamelt ver schillende soorten grond in potjes, glazen, vazen, bekertjes en kopjes. Op een dag vindt Bonte de grond monsters, die het Hart bescher men. Het Hart is ziek en Bonte wordt gevraagd het Hart beter te maken. Cees Brandt studeerde dans aan het Tilburgse Conservatorium en de Rotterdamse Dans Academie, voordat hij verbonden was aan het Scapino Ballet, Amsterdam (1975- 1979). Sinds 1978 werkt hij samen met een aantal ontwerpers in de 'Coöperatieve Vereniging Bewe ging Dans' die in 1996 omgedoopt werd tot 'De Brandstichting'. Tot nu toe bracht hij 24 producties uit (9 producties voor volwassenen, 6 voor kinderen en 9 voor kleuters). 'De Brandstichting' is de enige professionele theatergroep in Ne derland die theater maakt voor kleuters van 2 tot 6 jaar. Cees Brandt stond in seizoen 1999- 2000 in de theaters met de succes volle theatervoorstelling voor peu ters Wiellie Wiebel en staat nu op de planken met Zachtjeshard (re prise in 2000-2001). Leeftijd: van 3 tot 6 jaar. Aanvang: 14:00 uur. Toegang: f 7,50; strip penkaart 6,00; volwassenen 10,00. Reserveren: C-drie, Willaertstraat 49, £86095829, of VVV, Steen-

Soester Courant | 2001 | | pagina 11