'In de breedte gaan versterken' Red Stars laat spanning in wedstrijd terugkeren Selectie van BDC verdeeld ÊêÊSJmMè* il Countdown Knickerbockers Smeeing/BDC is nu stevige middenmoter Revanche voor schakers PAGINA 14 WOENSDAG 28 FEBRUARI 2001 SOESTER COURANT PAGINA 15 vijst u de i dromen. Hl El :kelaardij o.g. M '4 Paul van den Deijssel terug bij Smeeing/BDC HANDBAL EN? velaar mee. TAFELTENNIS Shot legt het af (7-3)tegen naamgenoot Eerste zege sinds 25 november vorig jaar BASKETBAL KORFBAL Eemvogels weer j succesvol, nu |tegen Antilope ISSEN Vangsten vallen enigszins tegen Loodgieterswerk HANDBAL HANDBAL Soest klopt koploper Amersfoort SCHAKEN Sportprogramma Van hoogste punt naar nieuwe hoogtepunten HONKBAL/SOFTBAL s.v. WZ'49 - Hoevelaken Klachten bezorging Soester Courant tussenwoning met car- ;n vloer, nwe keuken ('97) en vernieuwde :older 1997 i tuin aan het water m-woning i omgeving keukenblok en ;loten keuken raaie badkamer jezien te worden! woning met extra verdieping jen limte i woonkamer met open keu- mers, badkamer met ligbad n 1 kleine slaapkamer eel voorbereid voor badkamer NVM'WONE nva v iid iNVM LBERT UYPLAAN abij de Engh ligt p de bovenste oonlaag dit in per- ecte staat van on derhoud verkerend licht en zonnig DRIEKAIUIER-HOEK- APPARTEMENT. Ind'.: woonkamer met la- <e badkamer, lichte keu- GPRIJS: f 264.500,- k.k. Een haat-liefdeverhouding klinkt (deels) te negatief, maar van een knipperlichtrelatie kun je in het geval van Smeeing/BDC en Paul van den Deijssel toch wel spreken. Voor de vierde keer kruisen de we gen van de club en de voorma lige speler en trainer/coach el kaar en het is de bedoeling dat ze drie seizoenen gearmd op pad gaan om de weg naar de toekomst te plaveien. Een staaltje van doortastendheid liet het bestuur van de handbalver eniging anderhalve week geleden zien. Op zoek naar een nieuwe impuls voor de herentak stond de clubleiding met een zak ambitie op de stoep bij de handbaltrainer die leeft van gedrevenheid. De Soes- terberger was reeds in onderhan deling met enkele clubs uit onder meer de eerste divisie en stond op het punt de knoop door te hakken. Twee dagen later ondertekende hij voor de glunderende ogen van voorzitter Roel Timmer en be stuurslid Bert Smeeing het con tract met de Soester vereniging. 'Het is allemaal nog vers voor me, een week geleden wist ik nog van niets en de spelersgroep is natuur- lijk ook overvallen', aldus Van den Deijssel afgelopen vrijdag. Zijn agenda is de komende weken vol geboekt met de gesprekken die hij it voeren met het management, de begeleiding, de selectie en po- j tentiéle spelers die de huidige groep moeten verbreden. Concre- I te namen van mogelijke nieuwko- I mers kan of wil hij nog niet geven, j maar Van den Deijssel is zo be kend in handbalkringen, dat hij er natuurlijk wel een aantal op zijn verlanglijstje heeft staan. Breedte I Een tipje van de sluier wil hij wel lichten: 'De verwachting is niet dat er toppers komen, maar dat we in de breedte gaan versterken. Daar moet het uitkomen. De huidige selectie is niet breed genoeg. Met achttien man kun je wedstrijdge- trouw trainen en door een hoger trainingsniveau kun je jonge spe lers inpassen. Dat hebben Peter Stoelenga en Cleem Diemers inge zet en daar wil ik mee verder gaan. Met Koen Smeeing, Bob van den Berge en Bas Tolboom hebben we enkele jonge spelers lopen, maar er zit geen A-jeugd achter en hoewel we goede B-jeugd hebben, duurt het nog jaren voordat zij zover is.' Vers bloed zal dus aan de huidige selectie worden toegevoegd. Hoe zal de gevestigde orde daar op rea- I geren? 'Dat is koffiedik kijken. De laatste jaren zijn er mondjesmaat 'buitenlanders' ingepast en die zijn opgenomen. Nu is er een goede groep, waarin veel capaciteiten schuilgaan, maar er is sprake van vergrijzing', zegt Van den Deijssel die niet uitsluit dat een of meer spelers na dit seizoen afhaken. 'Maar ieder jaar zijn er wel van dat soort signalen, het gaat nu om het belang van Smeeing/BDC. Ik wil zoveel mogelijk spelers behouden, maar deze groep heeft niet het eeuwige leven. Daarom gaan we er hard aan trekken om nieuwe spe lers erbij te krijgen.' Verslaafd Van den Deijssel spreekt van een uitdaging. Het handbaldier, een 'understatement' voor de 41-jarige sporter, staat bekend om zijn ge drevenheid. Naar verluidt stroomt er geen bloed, maar ambitie door zijn aderen en hij kreeg daarom meteen een kick toen het bestuur van Smeeing/BDC zijn plannen aan hem ontvouwde. Niets stond een terugkeer meer in de weg. 'Toch wel bijzonder, mijn roots lig gen er', aldus Van den Deijssel die als jeugdspeler bij BDC begon en er later furore maakte in de eerste divisie. Na een uitstapje naar het hoogste plan met UDSV, keerde hij terug in Beukendal, was daar een poosje spelende trainer en haakte tijdens één van de meest succesvolle seizoenen ('90-'91, Smeeing/BDC was drie duels voor het einde koploper) af, omdat hij het niet helemaal eens was met de toenmalige trainer/coach Hein van der Heijden. Van den Deijssel speelde vervolgens nog twee jaar met ESCA in de eredivisie, voor dat hii werd binnengehaald als technisch leider. Tegen alle ver wachting in degradeerde de ploeg meteen naar de tweede divisie. Het jaar daarop zou dat schoonheids foutje moeten worden rechtgezet, maar dat lukte niet. Teleurgesteld droop Van den Deijssel, tijdens de voorbereiding op zijn derde sei zoen, af. 'Op dat moment strookten mijn ambities niet met die van de groep. In het verleden heb ik me wel eens uitgelaten over Smeeing/BDC en de eerste divisie. Als je op die manier zou verder gaan, is het in mijn ogen bezigheidstherapie, maar de vraag is hoe lang je dat volhoudt met een groep die verg rijst. Persoonlijke conflicten zijn er echter nooit geweest. Dat het grootste deel van de selectie nu nog hetzelfde is, is voor mij daar om geen probleem.' In de afgelopen vijfenhalf jaar had Van den Deijssel nauwelijks con tact met zijn voormalige clubgeno ten. 'Ik heb een paar keer op de tribune gezeten, maar weet verder niet veel meer, zeker niet vereni- gingstechnisch.' Na zijn vertrek bij Smeeing/BDC kwam hij terecht bij het Amers- foortse Fidelitas dat altijd in de schaduw had gestaan van de grote buurman. In de keistad sprak Van den Deijssel zijn handbalkennis aan om de onopvallende ploeg om te smeden in een debuterende eer ste divisionist. Dat lukte, mede dankzij een gulle sponsor die in middels de wijk heeft genomen. Fidelitas staat nu laatste in de tweede divisie met één wedstrijd- punt. Fundamenten Dat doemscenario wil Smeeing/ BDC ten koste van alles vermij den. Vandaar dat het bestuur Van den Deijssel benaderde. Hij moet de fundamenten leggen, waarop Smeeing/BDC het komende de cennium verder kan. In Beukendal werd nooit met de geldbuidel ge zwaaid, nu probeert het bestuur wel middelen te genereren om het voor huidige en nieuwe spelers aantrekkelijk te maken bij Smeeing/BDC, maar op verant woorde wijze. In de hoofdsponsor heeft de Soester club een honds trouwe sponsor, maar puur afhan kelijk van geldschieters wil de ver eniging niet zijn. Eén ding is zeker, Paul van den Deijssel zal niet meer zijn eigen handbalkwaliteiten tonen, niet in de wedstrijden, niet op de trainin gen. Hij gaat zich helemaal op de training en de coaching concentre ren. Stilzitten kan hij nog steeds niet, ook niet in het 'sabbatical year' waaraan hij bezig is. 'Vanwege mijn nieuwe baan wilde ik een jaar niets doen met handbal, maar ik loop me helemaal gek. In het na jaar doe ik mee aan de marathon van Peking.' Foto: Herman van Dam Paul van den Deijssel is terug op het oude nest: 'Ik heeft niet het eeuwige leven. Daarom gaan we er hard wil zoveel mogelijk spelers behouden, maar deze groep aan trekken om nieuwe spelers erbij te krijgen. In één en dezelfde wedstrijd winnen en verliezen, het klinkt vreemd, maar is toch mogelijk. Shot dolf zaterdag namelijk het onderspit, tegen Shot. De Wa- geningse naamgenoot van de Soesters was met 7-3 te sterk en onderstreepte nog maar eens, dat in de vierde divisie de krachtsverschillen gering zijn. Een gedoodverfde kampioen is er niet in de poule van Shot en Shot. De teams zitten qua niveau dicht bij elkaar en de resultaten zijn zo onvoorspelbaar als het weer. Dra matisch verliep de openingsfase van de wedstrijd. Binnen een mum van tijd, slikten Hans van Gooi, Martin Fransen en Erik Merkus de eerste nederlaag. Eveneens in twee games leverden de twee eersten het dubbelspel in: 4-0. Bij de Soesters was de vrees in middels aangewakkerd, dat het 10- 0 zou worden, maar zo erg werd het niet. In de rest van de partijen was er meer evenwicht tussen bei de tafeltennisploegen en zo ont stond een leuke, attractieve wed strijd met aan beide zijden goed aanvalsspel. De drie spelers van het Soester Shot slaagden er nog in de eer te redden door elk een partij op te eisen. Fransen en Merkus deden dat ten koste van Beekhuizen, de zwakste schakel bij de tegenstan der. Van Gooi gleed onderuit te gen hem, maar baarde weer opzien door de sterk serverende Witte de baas te blijven. 'Aan het eind van de partij had ik zijn service goed terug. In zijn laatste twee service beurten scoorde ik tien punten', aldus Van Gooi. Het was een doekje voor het bloeden, want zijn team moest zeven van de tien wed- strijdpunten in Wageningen achter laten. Omdat alle zes teams zoveel pun ten aan elkaar moeten laten, blij ven de meeste echter wel in de race om de titel. In de voorjaars- competitie resteren nog zes speel ronden. egen het zesde team van Antilo- >e boekte Eemvogels de tweede ipeenvolgende overwinning. Hal- /erwege was het 3-8 voor de Soes- (ers die het verschil daarna in stand hielden: 9-14. Iet eerste doelpunt viel vrijwel lirect na het eerste fluitsignaal en :wam op naam van Wim Oldewar- is. Daarna volgde een productie- rme periode van tien minuten, [oordat Kathja Rauch de voor drong verdubbelde. Via 1-2 werd [et door treffers van Daniëlle Ras, Hdewarris, Henriëtte Wisse 'eemaal), Rauch en nogmaals »s 3-8. Ja de korfwisseling draafde Eem- I ^oor naar een 4-^-voor drong die werd ondertekend door jisse, Oldewarris en nog eens ^Mree keer Ras. Eemvogels had in Ide daaropvolgende fase moeite de Eansen te verzilveren en zag dat ^Vntilope drie doelpunten achter :aar maakte. Wisse en Rauch müuwden de marge weer uit, alvo- *tns de thuisclub nog twee straf- >rpen mocht afronden. b zonnige achtertuin ïreen stenen schuur. 3rd.: 3 slaapkamers, luxe <\GPRIJS: f 469.500,- k.k. SOEST KORTE HARTWEG Aan de voorzijde natuurlijk niet te zien, maar de diepe achtertuin op het westen met achter in een grote schuur is wel een heel aan trekkelijk punt bij deze in uitstekende staat verkerende ook de uitgebouwde d. n vloer, open haard. Verd.: pkamer. AGPRIJS: f 495.000,- k.k. [let totaal 4.99 meter vis was lieo Bosman zaterdag de grote jian bij de Snoekbaars. Hij hield Jjdens de achtste winterwedstrijd dereen tenminste een meter ach ter zich. Rinus Brons kwam het Dichtst in de buurt met 3.85 meter, lok Co Wijnands reikte met zijn [Vangst net boven de drie meter, Snaar de overige veertien deelne- ■ners aan de Vecht bij Vreeland J'olgden op afstand. Gezien het R'eer in de vroege morgen vielen Be vangsten enigszins tegen. De fteventien hengelaars haalden 169 «eer een vis van voldoende for- flnaat uit het water. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (035) - 601 30 14 De meningen in de selectie van Smeeing/BDC over de terug keer van Paul van den Deijssel als trainer/coach zijn verdeeld. Sommigen staan niet te sprin gen van enthousiasme, ande ren zijn terughoudend, terwijl degenen die niet eerder onder de Soesterberger speelden, blanco staan tegenover de rent ree. Aanvoerder Arjan Roest wil zelf niet inhoudelijk reage ren. 'We hebben nog geen ge sprek met hem gehad, dus we wachten nog maar even af.' Dinsdag 6 maart vindt de eerste (her)kennismaking plaats tussen trainer/coach en spelersgroep die vorige week dinsdag werd ingelicht en twee dagen later nog eens met het bestuur over de nieuwe tech nisch leider sprak. 'Het is allemaal nog zo vers, dat ik niet weet of ie dereen blij is met de komst van Paul. De reacties waren wisselend', aldus Arjan Roest. Volgens hem klopt het dat er nooit persoonlijke problemen waren tus sen de spelers en Van den Deijssel die in de zomer van 1995 opstap te. Wel zou volgens Roest een aan tal spelers opmerkingen van Van den Deijssel over de ambitie van de groep destijds persoonlijk heb ben opgevat. Die zijn nog niet ver geten en daar zal dus over gespro ken moeten worden. Was Roest verbaasd toen het be stuur vorige week met de medede ling kwam? 'Ja en nee. Ja, want ik was hoog lijk verbaasd dat het bestuur ons voor een voldongen feit stelde. Maar ja, bij TVN (Top Volleybal Nederland - red.) en Bert Goed koop ging dat ook zo, dus is het kennelijk normaal. Anderzijds had ik begrepen dat er interesse was en dat het bestuur snel moest hande len, omdat Paul op het punt stond elders te tekenen.' Al zeventien jaar is Arjan Roest het boegbeeld van de ploeg die tij dens deze periode meestal in de eerste divisie uitkwam. De 36-ja- rige handballer kan zich voorstel len, dat het bestuur van Smeeing/ BDC met het oog op de toekomst een andere weg wil inslaan, inder daad, als je zo doorgaat, is het over een paar jaar over. Maar je moet wel enkele jaren overbruggen, voordat de jeugd eventueel door stroomt en daar heb je de huidige kern voor nodig.' Roest heeft zijn twijfels over het aangekondigde beleid om spelers van andere clubs te gaan benade ren. 'Het is nooit zo geweest, dat de vereniging spelers haalde. Tot nu was het zo, dat de spelers uit eigen wil kwamen en meestal wa ren zij blijvertjes. Als je spelers gaat vragen, moet je maar afpach ten, wat ze na één of twee seizoe nen gaan doen.' Desgevraagd sluit Roest niet uit, dat sommige spelers eventueel af haken, omdat ze niet met Van den Deijssel willen samenwerken, maar hij vindt het nog te vroeg om daar een concreet antwoord op te kun nen geven. Vast staat volgens hem wel, dat hoekspeler Charles van Zetten na twaalf seizoenen een punt zet achter zijn activiteiten voor de hoofdmacht. Ook doel man Berton Kemp, sinds 1993 in Soester dienst, stopt. Beiden had den dat besluit genomen, ruim voordat bekend werd dat Van den Deijssel vanaf de zomer de scepter gaat zwaaien. Het is dringen op de zesde plaats in de eerste divisie hand bal. Met UDSV, CSV en E en O 2 deelt Smeeing/BDC deze po sitie op de ranglijst. De Soes ters schoven bij dankzij de 21- 14-overwinning die ze zondag middag boekten op UGHV. In Beukendal was het na één helft al 14-6 voor de Soesters. De eerste drie aanvallen was het meteen raak voor Smeeing/BDC, maar een slordige fase betekende na dertien minuten 3-5. Daarna trok Smeeing/BDC de touwtjes strakker aan, kwam de linker hoekspeler van de gasten niet meer aan de bak en liep de Soester ploeg uit naar de royale ruststand. Zonder Charles van Kordelaar, Koen Smeeing en het coachduo Stoelenga/Diemers, maar met hun opvolger Paul van den Deijssel als aandachtig toeschouwer op de tri bune, ontbrak het Smeeing/BDC in het begin van de tweede helft even aan scherpte (14-9), maar het verschil werd nooit kleiner dan vier doelpunten, zodat de ploeg onbedreigd op de zege kon afste- Na een serie ongelukkige ne derlagen heeft de Soester SchaakClub zich gerevan cheerd door Amersfoort met een 4,5-3,5 nederlaag naar huis te sturen. Daarmee kwam een eind aan de ongeslagen sta tus van de koploper in de pro motieklasse. De moeilijke thuiswedstrijd van vrijdag begon met een 1-O-voor sprong, omdat Bram Otto zijn vooruitgespeelde partij had ge-1 wonnen. Omdat kopman Gerrit Muis vlot de vlag moest strijken. werd het na ruim een uur al 1-1. Tegen de tijdnoodfase kwam Amersfoort op 1-2, omdat Koen Vegter een koningsaanval niet kon pareren, maar via Johan Engelsen werd het gelijk en dat bleef zo na de remise van Harry Wilting. Ook Henk Strating tekende op papier vrede met zijn tegenstander: 3-3. Daarna was het Roderick Loeber die zijn opponent in tijdnood een venijnige combinatie voorschotel de en de Soesters wederom aan een voorsprong hielp. Nog was de winst niet zeker, want René Mole naar stond in een kritieke positie. Omdat zijn tegenstander de ope ning niet vond, eindigde de partij in remise en was de buit binnen. VRIJDAG 2 MAART Volleybal 13:00 uur Volleybalclinic met Ro nald Zoodsma en aansluitend scholierentoernooi Stam/SoVo- Co (Aqua Indoor) Zaalvoetbal 19:00 uur VBK-SEC (Hilversum) ZATERDAG 3 MAART Korfbal 16:20 uur Eemvogels-KVO (Aqua Indoor) Volleybal 14:30 uur AGAVS (H)-Vollkei 3 (Banninghal) Voetbal 15:00 uur VVZ'49-Hoevelaken (Eemweg) 14:30 uur Altius-Hees (Hilver sum) 14:00 uur SEC-Sporting'70 ZONDAG 4 MAART Voetbal 14:00 Soest-Elinkwijk (Bos straat-Oost) 14:30 uur Faja Lobi-SEC Het kwam nog wel eens voor dat de heren van Red Stars na een nederlaag met opgeheven hoofden van het veld stapten. Zaterdagavond verlieten ze met gemengde gevoelens de zaal van Beukendal na de zege op Crackerjacks. Niet dat ze verwend zijn geraakt door de successen, want het was de eer ste overwinning sinds 25 no vember en pas de vierde in dit seizoen. Het kwam eerder doordat de Amersfoortse con current vanuit een schier gesla gen positie mocht terugkomen in de wedstrijd. Hans de Rond bekende na afloop dat hij geen moment rustig op de bank had gezeten, ook niet toen zijn ploeg na een redelijk goede eerste helft (32-18) met 50-32 leidde. Crackeijacks antwoordde met een zone-press over het halve veld. 'Ze nam risico, dat was bluf en zoiets moet je dus afbluffen door slim te passen, veel te bewe gen en rustig te blijven', aldus de trainer/coach. Daar kwam in de praktijk niet veel van terecht: 'De vier spelers zonder bal deden het zelfde als de spelers op de bank: hopen dat de man met de bal het oplost.' In aanvallend opzicht was Red Stars echter geen schim van zich zelf in de verdediging, waarover De Rond goed te spreken was. Te veel balverlies betekende dat Crackeijacks langzaam, maar zeker in de buurt kwam en het verschil tot zeven punten verkleinde. Terug was de spanning, maar uiteindelijk kwam het toch nog goed, omdat Red Stars - inmiddels weer met Peter van der Neut en Frank van der Wal binnen de lijnen - de op lossing had gevonden, ineens wel bewoog en passte en Crackeijacks met 71-59 het nakijken gaf. Normaal gesproken had Red Stars met twintig tot dertig punten ver schil moeten winnen, meende De Rond. Lastpost bij de Amersfoor- ters was Stefan Booij die halverwe ge het seizoen bij Crackeijacks kwam. Sindsdien vergaarden de keistedelingen acht wedstrijdpun- ten, waardoor ze de aansluiting met de middenmoot realiseerden. Booij, die naar verluidt na dit sei zoen zijn heil in Amerika gaat zoe ken, kon het in Soest echter ook niet in zijn eentje, zo bleek. Red Stars bezit nu acht punten en heeft nog zeven duels de mogelijk heid om SBU en Argon (8 en 10 punten) achter zich te houden, wat handhaving zou betekenen, want van het puntloze Springers hebben de Soesters niets meer te vrezen. De komende twee weken hebben de basketballers vrijaf, daarna wordt de draad opgepakt bij Ar gon, later volgen ook nog bezoe ken aan Springers en SBU. Red Stars heeft het dus nog allemaal in eigen hand, vooral als het deze drie ontmoetingen winnend afsluit. Voor de rest krijgen de Soesters zware kluiven aan Binnenland, Almaar Meer en Goba dat onlangs koploper Punch versloeg en nog tweemaal tegenstander is van de Soester basketballers. Een 'verras- sinkje' in één van deze duels is overigens niet uitgesloten. Immers, in negen van de 19 duels tot dus ver was het verschil aan het eind zeven punten of minder. Daarvan trok Red Stars zes keer aan het kortste eind. Vanaf 17 maart hoopt De Rond weer te kunnen beschik ken over Jan van Maanen en Mar cel Slagter die herstellen van een blessure. Dames De dames van Red Stars gaven vrijdagavond een cadeautje weg aan het tweede van Argon. De Mijdrechtse ploeg mocht in eigen huis de eerste overwinning van het seizoen vieren. Dat Red Stars in de openingsfase veel eenvoudige in leggers miste, maakte op het eer ste gezicht niet zoveel uit, want na twintig minuten had de ploeg van Michel van Drie negen punten meer gemaakt dan de gastvrou wen. Dat bleek geen garantie voor de eindzege, want na rust sloop er nervositeit in de Soester groep die met 48-46 verrassend ten onder ging. Het aftellen is begonnen voor de Knickerbockers. Nog 52 nachtjes slapen en de honk- en softbaüers beschikken over een gloednieuw complex. Of ze 21 april daadwerkelijk de eerste bal slaan aan de Bosstraat, is de vraag. De leden moeten na de oplevering eerst nog met zelfwerkzaamheid de inrich ting van het clubhuis voltooien. Dat was afgesproken om de kosten te drukken. De onderste Voor WZ meestal de lastigste A.s. zaterdag aan de Eemweg aanvang 15.00 uur. De wedstrijdbal wordt aangeboden door: VAN DAM SPORTS Hoofdsponsor: Procar Co-sponsor: Bosman Loodgieters BV Sub-sponsors: Bar Eetcafé d'Oude Enghe Broodje van Toontje Van Dam Sports Overige selectie ondersteunende sponsors zijn: - A5BOGroep B.V. - Bakker Bedrijfswagen Groep - Becker Int. Transport - Boutique des Fleurs - CorneI Amusement Horeca - Deelen B.V. Makelaars - Esso Servicecenter Zaal - Harrie Toonen Assurantiën - Hooyer Bouw en Techniek - Linden Bedrijfskleding B.V. - Printkado Promotie/ Relatiegeschenken - Van Hengstum Apparatenbouw B.V. - Van de Meer Dakbedekkingen - Van de Munt Automaterialen B.V. - Van 't Net B.V. Verhuizingen - Wasiel Steitner - Wilhelm Hop en partners De twee velden, één voor de honk en één voor de softballers, liggen er reeds als een biljartlaken bij en aan het clubhuis wordt door het Hilversumse bouwbedrijf Pelikaan hard gewerkt. Hoewel het dak er nog niet op zit en de bouwvakkers en belangstellenden niet konden schuilen voor de korte natte sneeuwbui, werd er vrijdag op het terrein pannenbier geschonken, omdat het hoogste punt is bereikt. De vlag wapperde al in de gure wind, vandaar dat voorzitter Mar tin Huizenga - niet voor één gat te vangen - met een bureauvlaggetje kwam aanzetten, dat sportwethou der Harry Witte en Prinses Loes van de Narre Knollen mochten hij sen. Op de Bosstraat wil de Knicker bockers veel nieuwe hoogtepunten gaan bereiken. Met het moderne complex heeft de gemeente Soest in elk geval de praktische voor waarden geschapen. 'In mijn ogen betekent dat dat de gemeente ver trouwen in ons heeft en dat zullen we proberen waar te maken, onder meer door meer vrijwilligers te strikken, zowel binnen als buiten de vereniging', aldus Huizenga die van de gelegenheid gebruik maak te om secretaris Paula Waddel te nomineren voor de sportvrijwilli- ger van de maand, een eretitel die de gemeente in februari op het spel zet. De aanstaande verhuizing van dj club, die nog een paar maanden aan de Koningsweg blijft, is het gevolg van de clustering van de sportaccommodaties, die de laatste jaren veel stof heeft doen op waaien en vandaag de dag nog steeds omstreden is door bijvoor beeld de sportorganisatie Soest. Jeu de boulevereniging de Gems hoorn vertrok al eerder van de Koningsweg en is nu blij met de banen aan de Henriëtte Blaekweg. Mixed Hockey Club Soest zal te zijner tijd zijn intrek nemen op een nieuwe accommodatie aan de Bos straat-West (naast SEC). Daarna kan het terrein aan de Koningsweg Wethouder Harry Witte (links) en Prinses Loes mochten van voor zitter Martin Huizenga de bureau- vlag in top hijsen. Op de achter grond het in aanbouw zijnde club huis van de Knickerbockers. Foto: Herman van Dam worden ingericht als bedrijventer rein. De Knickerbockers keert terug waar het vandaan komt. De club begon destijds bij SEC. Dat was in 1960. SEC verstrekte toen een le ning voor de start, zodat voetbal lers in de zomer een andere sport konden uitoefenen. 'Honkbalgek- ken' en Amerikaanse militairen zorgden voor de groei van de club die later aan de overkant bij S.O. Soest werd ondergebracht en uit eindelijk het nieuwe onderkomen aan de Koningsweg mocht betrek ken. Inmiddels telt de vereniging 100 leden die acht negentallen op de been brengt. Natuurlijk hoopt de Knicker bockers sportieve prestaties van formaat neer te zetten, maar in eerste instantie wil ze een sociaal thuis voor iedereen zijn, met name voor de jeugd. Of er ooit weer zo'n groot talent als Ralph Milliard op staat, moet worden afgewacht. Deze voormalige Soester werd al op jonge leeftijd ontdekt door HCAW, vanwaar hij de overstap Indien u op woensdag om 18:00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit heeft, kunt u tot 18:30 uur naar ons kan toor bellen (SB 601 41 52). De krant wordt dan dezelfde avond nog nabezorgd. Als u later dan 18:30 uur belt, kunt u de klacht op het antwoordapparaat in spreken. In dat geval krijgt u de krant de volgende dag in de na middag bezorgd.

Soester Courant | 2001 | | pagina 15