OP T HOOGT' OPRUIMING Van de Ven SUBARU I 50% extra korting Veel discussie in jury van Soester Popprijs IVARIAI SWOS helpt ouderen bij invullen helastingpapier De laatste dagen 10% extra korting 25% extra korting "Eerst wil ik weten hoe beleggen bij iemand past.! Paspoorten 25 procent goedkoper vanaf 1 april TAPIJTTEGELS HUISd5ZF.KF.RHF.lD SCHRAVEMADE B.V. 28 febr. 1 maart 2 maart vanaf 3 maart Swomp mag naar halve finale specialist in AU Wheel Drive A WD 1:2 Rabobank f ERELJpj/H N KEL Koffie is wel duur! de beste, de lekkerste PIET VAN HEUGTEN Met alcohol op achter stuur Meditatievieringen op weg naar Pasen Service bij Schoemaker Een op de 30 rijdt te hard Introductiecursus bijen houden Klachten bezorging Soester Courant PAGINA 4 eling Communicatie WOENSDAG 28 FEBRUARI 2001 SOESTER COURANT PAGINA 5 ot en met woensdag 28 zal liggen in het gemeente- iwen (balie bouwzaken; geo- INFOcentrum (gedurende de Soest. 3eukenlaan, de Dalweg en de orden gehouden. Deze wordt huisplein 1 en vangt aan om gsplan reageren. De inspraak- meester en wethouders, Post- i wethouders voornemens zijn ing van hogere grenswaarden aan ten behoeve van het bou- ijectnummer 334, in het plan- ;splan Spoordal ter inzage ligt, is een ieder bevoegd binnen art 2001, eventuele bedenkin- ïde diezelfde termijn voor een planologie en bouwen (balie en in het gemeentelijk infor- ;e openingstijden); )p de aangegeven openingstij rg (geopend iedere donderdag »de bedenkingen inbrengen op edachtewisseling. U kunt daar- fdeling planologie en bouwen, ;n wethouders voornemens zijn :lling van hogere grenswaarden gaan ten behoeve van het bou- elijk tijdig het ontwerp-bestem- d, is een ieder bevoegd binnen aart 2001, eventuele bedenkin- ende diezelfde termijn voor een nologie en bouwen (balie bouw- in het gemeentelijk informatie- eningstijden); de aangegeven openingstijden); erg (geopend iedere donderdag igde bedenkingen inbrengen op gedachtewisseling. U kunt daar- afdeling planologie en bouwen, Programmaraad instelt. Een Pro- ït adviseert over de invulling van Amersfoort, Bunschoten, Leus- ïd 1999 voor de vier gemeenten jrammaraad Eemland bestaat uit ;n uit de vier genoemde gemeen- lexploitant in dit gebied, over de en 25 radioprogramma's. id een concept-advies voor de in- :ptadvies ziet er als volgt uit: 5) T 1, VRT 3) ïrsfoort) pakket. De kabelexploitant is wet- vordt aangevuld met de volgende ACTUEEL BESLUITEN B. W. d.d. 20 FEBRUARI 2001 ONDERWERP Opslag zeecontainer Laan straat 64 Aanvraag extra bijdrage Vrouwen voor Vrede ende 7 programma's worden door vergadering van 26 april 2001 een over dit advies tot 5 april a.s. bij s 374, 3990 GD Houten. ders van plan zijn op de volgende :nwet 1988, vergunning te verle- het aanbrengen van dakramen en ieder bevoegd binnen een ter en met woensdag 14 maart 2001 iders in te dienen. urende diezelfde termijn, dagelijks ,ie en bouwen (balie bouwzaken), Cultuurprijs Bouwaanvraag nr. 010034, bouw woning achter Den Blieklaan 68 Voorstel van de wethouder RVO inzake afwijzing op de aanvraag voor het aanleggen van een inrit ten behoeve van Thorbeckestraat 34 Bestemming terrein Insinger- straat (Insingerstraat 39-53) BESLISSING Firma Baks te berichten akkoord te gaan met de verwijderdatum van 1 april a.s. Indien dat nog nodig zou zijn na 1 april aanschrijven. Dwangsom dan op 10.000,- 4.537,80) stel len. - Eenmalig een bijdrage toekennen van 200,00 90,76) aan Vrou wen voor Vrede Soest, voor het or ganiseren van een open avond ter gelegenheid van het 20-jarig be staan. - De bijdrage van 200,00 90,76) ten laste brengen van de post emancipatie-activiteiten (gbr. 423050300). - Vrouwen voor Vrede conform be richten. Beeldje aanschaffen ten laste van het budget kunstaankopen; plaatsing in de hal gemeentehuisnamen prijswin naars op voetstuk beeldje. Replica voor de prijswinnaars. Kosten replica 400,00 181,51). Budget cultuurprijs met dit bedrag verhogen. Kennis genomen van mededeling/ voorstel dat de jury nomineert en dat het publiek uit de genomineerden kiest (zoals AKO-literatuur-prijs). 1. Niet akkoord met nieuwbouw. 2. Bouwvergunning weigeren. 3. Ter inzage voor commissie RVO. Het voorstel van de wethouder RVO d.d. 13 februari 2001 integraal over nemen: het bezwaar gegrond verkla ren en inritvergunning verlenen. Bij herziening van bestemmingsplan voor dit terrein uitgaan van de be stemming maatschappelijke doelein den. Inwoners van Soest en Soester- berg die 65 jaar of ouder zijn, kunnen bij het invullen van hun belastingaangifte de hulp inschakelen van de Stichting Welzijn Ouderen Soest (SWOS). Deze ouderenorgani- satie zet daarvoor haar senio- renvoorlichters in. Zij helpen bij het invullen van de formulieren en adviseren de men sen. Iemand die bijvoorbeeld geen aanslagbiljet heeft ontvangen, maar wel hoge kosten heeft ge maakt door ziekte of invaliditeit, kan in sommige gevallen betaalde belasting terugkrijgen door een T- biljet in te vullen en op te sturen. In maart zullen de seniorenvoor- lichters - op een nader te bepalen datum - plaatsnemen in de ont moetingscentra de Klarinet aan de Klarinet in Overhees en Klaarwa- ter aan de Wiardi Beckmanstraat in Klaarwater. Voor Soesterbergers gaan ze naar de Drie Eiken aan het Dorpsplein. De seniorenvoorlich- ters werken dan op afspraak, zodat de wachttijden tot een minimum worden beperkt. Voor een afspraak kan men zich als volgt opgeven: Voor Soest: tijdens kantooruren bij het secretariaat van de SWOS, 88 (035) 6023681. Voor Soesterberg: op werkdagen van 8:30 tot 12:00 uur bij me vrouw T. van Bussel, SB(0346) 351402. Dan krijgt men ook te horen wan neer men zich waar moet melden. tandtechnisch laboratorium Voor al uw reparaties en adviezen. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 Soest Telefoon 035 - 602 02 49 K H Winkelcentrum Hartje-Zuid Soest 035-6012419 www.libris.vandeven.nl email: info.vandeven@libris.nl In de geschiedenis van de Soes ter Popprijs is door de jury nooit zoveel gediscussieerd als afgelopen vrijdag. Na een lang durig conclaaf moest de vakju ry van de derde editie er nog een stemronde aan vastknopen om uiteindelijk tot een oordeel te komen, waarin ieder lid zich kon vinden. Dat leverde in Artishock als win naar Sunwoofer op, maar omdat deze formatie bij een eerdere gele genheid al de voorronde in Leus den won en daarmee was geplaatst voor het Geheim van Utrecht, dwong Swomp (tweede) kwalifica tie voor deze provinciale finale af. Sunwoofer deed dus buiten mede dinging mee en hetzelfde gold voor Disquiet, de Soester band die een week eerder de Baarnse Boe merang had veroverd en daar zo wel de jury- als de publieksprijs had weggesleept. Op eigen bodem bleek Disquiet eveneens over de grootste schare supporters te be schikken, maar voor de uit drie Soesters en twee Baamaars be staande groep had de jury niet meer dan een vierde plaats wegge legd. De deelname van Disquiet en Sun woofer stond haaks op eerdere uit latingen van de organisatie. Vori ge week maandag was desge vraagd nog meegedeeld, dat reeds geplaatste bands niet mochten meedoen om het belang van de wedstrijd te onderstrepen. Van de vijf deelnemende groepen waren er vrijdagavond echter drie in de race om uitzending naar Utrecht. Dat werd dus Swomp (stonerock) dat volgens de jury uitblonk door de eigenzinnige presentatie en sterke lead vocals, maar muzikaal niet helemaal uit de verf kwam. Sunwoofer was, aldus de jury, als enige in staat kundige liedjes te componeren. Dat en de fijnzinni ge instrumentatie en lead vocals leverde de band de eerste prijs op. Tijdens de Soester Popprijs, geor ganiseerd door MJM Productions, vulde het dj-trio Haak Bootz muzikaal alle hoeken en gaten van Artishock, iets wat volgens de jury niet onvermeld mocht blijven. Gebr. van der Pouw Kraan bv Middelwijkstraat 40-42, Soest Automobielbedrijf Tel. 035 - 601 42 89 - Fax 035 - 602 34 31 Bert Aan "Voordat Iemand bij ons gaat beleggen, houden we een intake gesprek. Zodat we een helder beeld hebben van de wensen, de mogelijkheden en de verwachtingen." jWsciEax tsmjislW V De ene mens is de andere niet En ook financiële situaties en doelstellingen zijn van persoon tot persoon weer anders. Daarom willen wij, voordat u met ons gaat beleggen, u goed leren kennen. Uw financiële situatie. Uw wensen en voorwaarden ten aanzien van beleggen. En niet te vergeten: de manier waarop u van onze mogelijkheden en expertise gebruik wilt maken. Wij moeten weten wat u wilt en kunt met beleggingen. Dan weet u dat u altijd op ons kunt rekenen. Rabobank Soest-Baarn. Goed beleggen was nog nooit zo dichtbij. Rabobank Soest-Baarn, telefoon (035) 609 63 50 ^t^jjtjngVVereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 602 8132 Rubriek Wereldwinkel De wereldmarktprijzen liggen op een dieptepunt. En dus worden de consumentenprijzen verlaagd. Je zou kunnen zeggen dat dit een lo gische zaak is. De consument be taalt 20 cent minder, maar met een deel van die 20 cent zouden de boeren en plantagearbeiders heel erg gebaat zijn, ze hebben dit hard nodig. De aanbieders van koffie met het Max Havelaar keurmerk betalen op dit moment aan de kleine boe ren bijna het dubbele dan op de reguliere markt wordt betaald. Met de huidige lage prijzen op de we reldmarkt is het voor de koffieboe ren nog heel belangrijk dat de in kopers een prijs bieden die hen een bestaansminimum biedt. Dan pas kan hun toekomstperspectief verbeteren. Van de in verhouding dure koffie kunnen we in ieder geval met een gerust hart genieten. Zij kunnen het ook niet helpen dat er op de wereldmarkt iets niet goed zit... Verschillende soorten koffie met het Max Havelaar keurmerk kunt u in de Wereldwinkel aantreffen. Openingstijden: maandag 13:00 - 17:00 uur; dinsdag t/m zaterdag 09:30 - 17:00 uur. Het is geen grap, echt niet. Naar alle waarschijnlijkheid vanaf 1 april, anders ietsjes la ter, gaat het tarief voor een nieuw paspoort omlaag naar 94,50 gulden. Nu moet nog 122 gulden worden betaald. De verlaging is te danken aan het rijk dat de leges naar bene den heeft geschroefd. Het nieuwe tarief moet direct wor den doorberekend door de ge- LEDENVERGADERING NEDERLANDSE RODE KRUIS SOEST/SOESTERBERG woensdag 21 maart 2001 De algemene ledenvergadering van de afdeling Soest/Soesterberg van het Nederlandse Rode Kruis zal plaatsvin den op 21 maart 2001. De bijeenkomst wordt gehouden in "De Rank" Soesterbergsestraat 18 (achter Wilhelminakerk) en begint om 20.00 uur. Op de agenda staan o.a. de volgende punten: 1. Opening en welkom 2. Verslag vergadering 6 september 2000 3. Bestuursmutaties 4. Jaarverslag 5. Jaarrekening 6. Uitreiking erkenningen donors Het jaarverslag is gemaakt in een nieuwe opzet, welke voorgeschreven is door het landelijk bureau. Het ligt van af 14 maart ter inzage in het kantoor van de afdeling (Valeriaanstraat 2b) tussen 11.00 en 12.00 uur. BANKETBAKKERIJ Soestèrbergsestraat 53^ Soest Telefoon 035-6012050 VAN DE ZOON VAN DE UITVINDER VAN HEUGA TAPIJTTEGELS BIJ AANSCHAF VAN 25m2 wollen berber of katoen- look shaggy tapijttegels, 5m2 keukentapijttegels of badkamertapijttegels tv»/500,- fjjj GRATIS Kom naar de 1000m2 grote tapijttegeltoonzalen bij zijn tapijtfabriek. VAN HEUGTEN TAPIJTTEGELS Utrechtseweg 4, RENSWOUDE Tel.: 0318-571225 www.vanheugten.com Hoewel de spoorbomen nog niet helemaal naar boven waren en de waarschuwingslichten nog knipper den, reed een 28-jarige Baarnaar toch maar met zijn auto de over weg over. Dat kwam hem duur te staan, want het werd gezien door surveillerende agenten. Zij hielden hem aan en stelden vast dat hij een alcoholpromillage van 1,1 in zijn bloed had. Het leverde de Baar naar een boete van 900 gulden op. Bovendien kwam aan het licht, dat er een andere bekeuring van 600 gulden op zijn naam staat, die hij nog niet had betaald. Vanaf volgende week zal er in de dagkapel van de Mariakerk aan de Burg. Grothestraat op woensdag middag - dus op 7, 14, 21, 28 maart en op 4 en 11 april - een meditatieviering gehouden wor den. Elke viering begint om klok slag 16:00 uur en duurt een half uur. Woord, stilte, een gedicht, gebed en muziek wisselen elkaar af. In deze zes vieringen op weg naar Pasen zal het gaan over strijd en overgave, over gerechtigheid en dankbaarheid. Op maandag, woensdag en vrijdag is de dagka pel als 'stiltecentrum' geopend van 14:00 uur tot 16:00 uur. Van har te welkom ieder die dit leest! Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoudelijke apparatenten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren-tv, telefoon of I.S.D.N. defect?; wasauto maat stuk; koelkast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! eMpen Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035-601 03 44 meenten, zodat de verlaging van de rijksleges direct ten goede komt aan de burger. Omgerekend gaat het om een voordeel voor de bur ger van 27,50 gulden. Het gaat hierbij niet alleen om het 'normale' paspoort, maar ook om een vluchtelingen- en vreemdelin genpaspoort, waaraan hetzelfde prijskaartje hangt. Een zakenpas- poort gaat met hetzelfde bedrag omlaag van 173 naar 145,50 gul den. De nieuwe tarieven, inmiddels vastgelegd door de Ministerraad, gaan gelden tot in ieder geval 1 oktober van dit jaar. Dan bekijkt het ministerie opnieuw of de leges moeten worden veranderd. Ongeveer één op de dertig auto mobilisten reed vrijdagavond te hard tijdens een controle van de politie. Die stond met een radar langs de Biltseweg, zoals de laat ste tijd wel vaker gebruikelijk is. Op het traject waar 80 kilometer is toegestaan, passeerden 1181 voer tuigen. De politie stelde 43 over tredingen vast en mat zelfs een maal een snelheid van 113 kilome ter per uur. Misschien heeft u wel eens aan dachtig staan kijken wanneer een bij in een bloem aan het werk is en heeft u zich afgevraagd hoe bijen zich in een volk gedragen. Mis schien zag u een fascinerende do cumentaire over het leven van bij en op televisie en hoe imkers daar op inspelen. Misschien kwam u tij dens een wandeling langs een bij enkast of -korf en speelde bij u de gedachte dat u zelf wel eens het leven van bijen nabij wilde bekij ken en er meer over te weten wil de komen. Dit voorjaar bieden imkers van de bijenvereniging in Baarn daarvoor alle gelegenheid. Ze organiseren een introductiecursus over het houden van bijen en het winnen van honing. Daarin staan het leven en de jaarcyclus van de honingbij centraal. In drie theorieavonden en drie praktijkochtenden laten ervaren imkers de deelnemers kennis ma ken met het leven van de honing bij en wat er zoal komt kijken bij het houden van enkele volken. Ze krijgen te horen en te zien (dia's en video's) hoe het leven van de ko ningin, de werkster en de darren verloopt, in wat voor soort behui zing bijen worden gehouden en waarom, en hoe de honingoogst tot stand komt. Tijdens drie prak tijkochtenden worden de bijenvol ken van dichtbij bekeken. Gehuld in beschermende kleding maken we bijenkasten open en kan men het gedrag van de bijen gadeslaan. De cursus volgt de ontwikkeling van het voorjaar (april) tot in de zomer (juni), wanneer de volken gaan zwermen. De cursus wordt gegeven in het lokaal van het Natuur- en Milieu centrum aan de Geerenweg in Baarn. Op dinsdag 20 maart is de eerste les (20:00-22:00 uur), de volgende lessen zijn op 27 maart en 3 april. In het lokaal staat een observatiekast waar men vanachter glas een klein volk kan bekijken. De praktijklessen vinden plaats in de bijenstal in de Educatieve tuin bij het Centrum. De praktijklessen worden in principe op de derde zaterdag van april, mei en juni ge houden, maar daarvan kan, afhan kelijk van het weer en de ontwik keling van de volken, worden afge weken. Wie belangstelling heeft om deel te nemen aan de introductiecursus kan zich opgeven bij Geurt Wege- rif, 885421386, voorzitter van de vereniging, of met Frank Moens, ^5415379, secretaris. Deelnamekosten: f 50,00, inclusiei cursusboek en koffie of thee tij dens de lessen. Wie vergelijkt leest de Soester Courant Indien u op woensdag om 18:00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit heeft, kunt u tot 18:30 uur naar ons kan toor bellen (SS 601 41 52). De krant wordt dan dezelfde avond nog nabezorgd. Als u later dan 18:30 uur belt, kunt u de klacht op het antwoordapparaat in spreken. In dat geval krijgt u de krant de volgende dag in de na middag bezorgd. Voor al uw verzekeringen - pensioenen - hypotheken - financieringen - beleggingen. Krommewes 3A Soest Tel. 035 - 601 60 11 Fax 603 55 74 info: www.korenassurantien.nl e-mail: info@korenassurantien.nl Te koop GASLAAN 8 BAARN In rustige woonomge ving gelegen karakte ristieke hoekwoning uit 1920 met garage en besloten tuin (ca. 14 m. diep) v.v. 2 aangelegde vijvers. Indeling: entree/ hal trapopgang. MK (8gr. AL. schakelaar en dag/nachtstr.). Ruime woonk. v.v. parketvloer, spachtelputz wanden en geschakelde dimverlichting. Zeer ruime berging/trapkast. Onderkelderde keuken v.v. geschuurd plafond, marmeren plavuizen en inb. app. (vaatw., oven/grill, gaskookpl. magn afz. kap en koel/vries comb.) Apart was/droog gedeelte. Vernieuwd 'zwevend' toilet en ventilatieraam. 1e verdieping: overloop v.v. dakraam en laminaatvloer. Luxe badkamer v.v. vloerverw., inbouwspots, duo-ligbad, apart douchegedeelte met douchescherm, 'zwevend' toilet, wastafel, design radiator. Ruime berg- kast alwaar cv-combiketel (HR Agpo 2000). Ruime sl.kamer v.v. laminaat- vloer, spachtelputz wanden en grote kast met spiegel-schuifdeur. Nog op te knappen 2e slaapkamer. Bijzonderheden: Alle leidingen (electra, riool, gas, water) zijn eind '99 vernieuwd. Garage voor één auto v.v. electra dient aan buitenkant nog te worden opgeknapt. Aanvaarding in overleg. Vraagprijs: 486.000,= k.k. VAN GOYENLAAN 78 SOEST Op de 4e en tevens bovenste verdieping gelegen 3 kamer appar tement (voorheen 4) met berging in de onderbouw en balkon op het zuidwesten. Indeling: entree, toilet met fonteintje, hal, m.k., woonkamer voor zien van laminaatvloer, dichte keuken voorzien van plavuizen, aparte bijkeuken voorzien van aan sluiting voor wasmachine, 2 slaapkamers. Bijzonderheden: huurboiler.'blok- verwarming. Vraagprijs: 282.500,= k.k. DRAAILIER 135 SOEST Centraal, nabij uitvals wegen, winkels, scho len en openbaar ver voer gelegen midden woning uit het bouw jaar 1978 met vrijstaan de stenen berging aan de voorzijde en ruime rustig gelegen besloten prachtig aangelegde achtertuin met door gang naar achtergelegen openbare vijverpartij. Indeling: hal voorzien van trapkast en plavuizen vloer, meterkast (5 groepen), ruim toilet, trap naar eerste verdieping, l-vormige woonkamer voorzien van laminaatvloer, open standaard keuken (vanille/beuken) voorzien van afzuigkap. 1e verdieping: 3 slaapkamers waarvan één v.v. dubbele beglazing (mrt 2000) en toegang tot een zolderberging d.m.v. vlizotrap. Geheel gemoderniseerde badkamer (okt.2000) v.v. ligbad (met badscherm), 2e toilet, wastafel en wasmachine en drogeraansluiting. Een woning die beslist een bezichtiging waard is. Vraagprijs: 479.000,= k.k. NACHTEGAALWEG 16 SOEST Aan rustige weg, in de wijk 't Hart te Soest gelegen, karakteristiek helft van dubbele woning met uitbouw, bijkeuken en een even eens uitgebouwde garage van maar liefst 9 meter. De achtertuin, op het westen gelegen biedt veel privacy. Indeling: Hal voorzien van plavuizen vloer, zeer ruim toilet met wastafel, meterkast (8 groepen, aardlekschakelaar, dag en nachtstroom). L-vormige woonkamer (11,5 x 3,35 m) voorzien van massief- eiken planken vloer en schuifpui. Open keuken (geschilderd eiken) voorzien van diverse inbouwap- paratuur en plavuizen vloer. Toegang tot zeer ruime kelder (stahoogte) voorzien van betonnen vloer, bijkeuken v.v. wasmachine en drogeraanslui ting. 1e verdieping: overloop v.v. massief-houten grenen vloer, ruime ouder slaapkamer (voorheen 2) v.v. houten grenen vloer, 2 vaste kasten en 1 inge bouwde hangkast. 2e slaapkamer v.v. vloerbedekking en toegang tot platte dak (uitbouw woonkamer) met mogelijkheid voor een dakterras. Badkamer voorzien van ligbad, dubbele wastafel, 2e toilet en apart douchegedeelte. Via vaste trap naar zeer ruime zolder (mogelijkheid 2 slaapkamers) v.v. nieuwe vloerbedekking, 2x dakkapel en velux dakraam. Ketelopstelling (Radson 1992) Vraagprijs: 869.000,= k.k. ONROEREND GOED HYPOTHEKEN VERZEKERINGEN Soesterbergsestraat 61, 3768 EB Soest Tel. 035-602 9061, fax 035-602 9085 Internet www.huisenzekerheid.nl E-mail soest@huisenzekerheid.nl VBO MAKELAAR Bel ook voor een vrijblijvend hypotheekadvies!

Soester Courant | 2001 | | pagina 5