ikel Woonpassage Soest BOVAG Garantie op gebruikte auto's, motoren en caravans via Internet Soest viert Vrouwendag met Piet Steltman en Fajga Smulewicz Zondag 4 maart Meubeldag van 11-17 uur BOVAG Garantiepas biedt consument optimale zekerheid rt □mEKl 1 VARIA r 3 MUdm&r 'Wij een dak, zij een dak' A Ruim auto-aanbod op www.BOVAG-occasions.nl Betrouwbare informatie mum PAGINAr WOENSDAG 28 FEBRUARI 2001 SOESTER COURANT PAGINA 9 waren, baarn Bovag garantiepas Donderdag 8 maart, gemeentehuis Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 lezers I*! Secretariaat: 4. Albert Cuyplaan 136 I I Sa& Tel. 035-6017001 Genetische I Modificatie jJouw maatje ifc I Actie Samen op Weg-Noord voor Zambia Verstandig eten Middelman Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Workshops op culinair gebied Vingerhoeden en een wandeling soesterScourant VRIJWILLIGERSHULP NODIG? Cursus over vriendschap voor vrouwen DUIZENDEN OCCASIONS ONLINE! Welkom bij 'BOVAG-occasions.nl' "Je weet dat het goed zit" OCCASIONS ■KW het Vleescentrum atels met o.a.: n - div. salades - steengrill en fondue ijsvriendelijk u verder... Meubels Parket )euren Verlichting out en bouwmaterialen aaarn tel 035 548 6111 jend 19.00 tot 18.00 uur 09.00 tot 21.00 uur lage kilometerstand, oereden en onderhou- n zijn voorzien van 1 fabrieksgarantie. Voorts kunt u profi teren van onze uitge stelde betaling van 12 maanden tegen 0% rente of 24 maanden egen 0% rente. Dus edenen genoeg om /en langs te komen. ens ons Occasion ktakel staat er een irieerd aanbod van 150 gebruikte auto's, voor stuk door ons ;cteerd, voorzien van iendelijk prijskaartje officieel lid van de i zijn uiteraard occasions i van de solide Garantiepas. me keuze u alvast een voorproef- p de bijgevoegde lijst, ituurlijk een kop koffie sr. ïame omgeving voor k met een van onze :rs van de verkoopafde- onze financieringsspe- avendien is er kinderop- krijgen alle kinderen rttentie. I De Vrouwenraad Soest nodigt alle vrouwen in de gemeente uit voor een feestelijke bijeen komst in het kader van de In ternationale Vrouwendag op donderdag 8 maart. De bijeen- komst vindt plaats in het ge- j meentehuis en begint om 17:00 uur. [Het is niet verwonderlijk dat de vrijwilliger centraal staat in dit VN-themajaar. De organisatoren hebben Piet Steltman gevraagd dat onderwerp te belichten onder de titel 'Vrijwilligerswerk, een zaak [van geven en nemen'. Steltman, die zelf als voormalig directeur van I' het 1VN zo'n 20 jaar met bijna 20.000 vrijwilligers heeft samenge- f werkt, laat zijn gehoor ontdekken [dat de moderne vrijwilliger voor Izijn/haar inzet ook iets terug wil I zien. Geen salaris, maar wel erken- jning, opleiding, duidelijkheid in aard en omvang van de taak. Men- [sen willen iets hebben aan hun er- varing als vrijwilliger. Er is volop gelegenheid om in discussie te Jgaan met deze bevlogen spreker, die wij nog kennen van het televi sieprogramma 'Ja Natuurlijk'. j Na de pauze kunnen de bezoekers luisteren naar Fajga Szmulewicz. [Zij vertelt uit haar programma ['Gemisjpoochel -verhalen uit het I joodse familieleven' ('Gedoe in de [familie). Het programma bestaat luit vier fragmenten en verhalen I over joods familieleven in verschil- I lende tijden en culturen: een chas- I sidische familie in New York, een I uitgebreide familie in Bagdad, een I Nederlands gezin vóór en een Bel- [gische familie na de oorlog. De I verhalen worden ingeleid met in formatie over het jodendom, waar bij vragen kunnen worden gesteld. Voorlezen Fajga Smulewicz over zichzelf: 'Voorlezen, dat is wat ik doe. Mijn hele leven al. Dat meisje met dat boek, dat de klas mocht bezighou den terwijl de juf even weg was, dat was ik. Mijn praktijklessen als kwekeling, om zelf juf te kunnen worden, verliepen iets te chaotisch - totdat ik het voorleesboek pak te. Na een uitstapje in het cabaret kwam ik als programmamaakster terecht bij de KRO-schoolradio. Een aantal jaren maakte ik voorna melijk culturele documentaires, tot mij de programma's over jeugdli teratuur werden toebedeeld. Kin derboeken: een (her)ontdekking! Dat ik in elke uitzending een flink stuk voorlas uit het boek dat ik be handelde sprak vanzelf. Dat ik the matische voorleesprogramma's sa menstelde en daarmee langs scho len reisde, was een natuurlijke ont wikkeling. En dat ik uiteindelijk, toen schoolradio ophield te be staan, lessen nam, vertelvoorstel lingen maakte en die speelde op scholen, in bibliotheken en kleine theaters, was een volgende logi sche stap. Vaak zaten er vaders en moeders tussen het publiek, leer krachten, bibliotheekmedewerkers. Soms vroeg iemand of ik dit niet ook voor volwassenen deed. Altijd zei ik dan: "Nee, alleen voor kin deren". Tot ik een keer ja zei. En later nog eens. En nog eens. En nu? Nu heb ik mijn eerste voor- leesprogramma voor volwassenen gemaakt en getest. En zal ik u eens wat verklappen? Volwassenen zijn Piet Steltman. gewoon grote kinderen: dol op voorlezen. Gelukkig maar, want voorlezen, dat is wat ik doe'. Aan het eind van de bijeenkomst kunnen de bezoekers genieten van een optreden van een blaasorkest van het Soester Muziekgezelschap o.l.v. Peter Schoenmakers. Bij bin nenkomst en tijdens de pauze zal Sanna Broekman zorgen voor een muzikale noot. Vanaf half vijf is de ontvangst. Het boeiende en afwis selende programma wordt rond half zeven onderbroken door een pauze. De Soester Kring I Op woensdagmorgen 7 maart, spreekt Eit Algra in De Soester Kring over 'Genetische Modifica tie: groot goed of ernstig kwaad?'. Populair wordt veel gesproken over DNA-onderzoek. De bijna volledige ontcijfering van de code waarin de "blauwdruk" van de menselijke eigenschappen is vast gelegd, heeft tot sterk uiteenlopen de reacties geleid. Aan de ene kant wordt gewezen op de mogelijkhe den om door wijzigingen van die code erfelijke ziekten te genezen of te voorkomen. Op die manier zou den ook planten en dieren vere- deld kunnen worden, met grotere opbrengsten en meer weerstand tegen ziekten als resultaat. Ander- I zijds wordt de vraag gesteld of de mens met dat ingrijpen in de erfe- I lijkheidsstructuur niet een grens I overschrijdt en of de gevolgen van I genetische modificatie wel zijn te I overzien. r,De bijeenkomst wordt gehouden M in de zaal van de NPB-kerk, in- Igang op de parkeerplaats aan de ■Pieter de Hooghlaan. Aanvang: ij 10:00 uur. Toegang: f 5,00 p.p. ■inclusief koffie of thee. ■Komende bijeenkomsten: 21 [imaart: 'Vlinders en de Zuid-Lim- Iburgse natuur en landschap', door van den Ark uit Zeist, met dia- beelden; 4 april: 'Wandelen in Wales', diapresentatie door Jan van Dijk uit Weesp. Mtkitmor Mikimtr Mikitntr Mikitno Mikitntr waar kleren kiezen kinderwerk is s VAN WEEDESTRAAT 61 SOEST Mihitno Mtkitncr Mikiwior MikZmo MikZtno De afdeling Soestdijk van [christelijk maatschappelijke vrou- jwenbeweging, ontvangt op haar [ledenvergadering van donderdag 8 [maart prof. dr. V.J. Feron, toxico- Hoog, die een lezing zal houden over het verband tussen voeding [en kanker. Gaan wij wel verant woord met ons voedsel en de be- eiding daarvan om? Eten wij wel [goed? Belangstellenden zijn van harte welkom. De bijeenkomst wordt gehouden in Credo (bij de [julianakerk aan de Julianalaan). Aanvang: 20:00 uur. Toegang: f 5,00. Onder bovenstaand motto start de kerkenraad van de SoW-ge- meente Soest-Noord na Pasen een financiële actie voor een gemeente van de Reformed Church in Zambia in Lundazi, Oost-Zambia tegen de grens van Malawi, Oost-Afrika. Nu de aannemer in Soest-Noord met voortvarendheid is begonnen aan de (ver)bouw van de Emma- kerk, het toekomstige onderkomen van de SoW-gemeente Soest- Noord, leek het de kerkenraad, mede op aangeven van gemeente leden, een goed idee niet alleen met het eigen gebouw bezig te zijn, maar ook te kijken naar een chris telijke gemeente elders in de we reld, die niet zulke financiële mid delen heeft als in Soest beschik baar zijn. De keus is gevallen op een protestantse gemeente in Lun dazi. Lundazi is een klein be stuurscentrum vlakbij de grens van Malawi midden in een ruraal ge bied. Een arm gebied, in een toch al arm land. En in die streek kent de christelijke gemeente zeshon derd leden. Enkele ambtenaren zijn lid, de meeste leden zijn zelf- voorzienende boeren, die in fami lieverband leven. Veel monden moeten worden gevuld van het geen de grond opbrengt. Er is wei nig surplus dat kan worden ver kocht en dus is er weinig geld. Van dat weinige geld moeten eerste le vensbehoeften worden gekocht en het schoolgeld van de kinderen worden betaald. Van het weinige dat overblijft be talen de leden ook nog een predi kant voor hun gemeente. Niet al tijd krijgt hij zijn loon. Dan helpt men hem en zijn gezin in natura. Wat men heeft deelt men. Maar schraalhans is keukenmeester. En toch heeft men kans gezien om zelf stenen te bakken, cement te kopen en in de loop van de jaren een kerkgebouw op te richten. Alleen raamkozijnen zijn er weinig. Raamkozijnen zijn namelijk van ij zer en die kun je niet zelf maken, maar moet je kopen. En voor het dak zijn dakplaten nodig, ook die kun je zelf niet maken, maar moet je kopen, net als spijkers e.d. Open dak Al sparend heeft men al een klein deel van het dak kunnen dichtma ken, maar het grootste gedeelte is nog open. De elementen hebben vrij spel en wat is opgebouwd wordt al weer aangetast door weer en wind. Dat schiet niet op. Als wij nu zo'n vijf procent van wat we in Soest besteden voor een kerkge bouw aan hen kunnen doneren, dan zijn zij ook onder de pannen. Wij een dak, zij een dak, dat moet toch kunnen? De kosten van het dak in Lundazi zijn begroot op ongeveer f 17000,- Na Pasen komt er achter in de Julianakerk een houten maquette van de Emmakerk te staan, waar in geld voor het dak in Lundazi kan worden geworpen. Daarbij ook foto's van hoe het kerkgebouw er nu bijstaat. Wellicht volgt er ook nog een brief naar al de leden van SOW Soest-Noord met het ver zoek een bijdrage over te maken voor een dak in Lundazi. Maar natuurlijk kan men voor dit project ook nu al geld overmaken op bankrekening 68.43.17.133 onder vermelding van "wij een dak, zij een dak". Zie voor verdere infor matie: www.kerkpleinsoest.nlZij een dak, dat moet toch kunnen...? 7 0 0 0 m 2 COMPLEET WOONPLEZIER middel WONEN Birkstraat 99 te Soest. Telefoon 035 - 60110 04. Vrijdag koopavond. MEENEEMMEUBELEN Birkstraat 101 te Soest. Telefoon035 - 601 34 03. Vrijdag koopavond. Di Lassostaat 65", tel. 6022195 De Volksuniversiteit Soest biedt de komende weken enige workshops op culinair gebied aan. Op dinsdagmiddag 13 maart, 13:00-17:00 uur, kan men alles aan de weet komen over de tradi tie en de etiquette die hoort bij afternoon tea. Gezamenlijk wordt een theebuffet bereid bestaande uit Nederlandse Vereniging van I Huisvrouwen Secretariaat, tel. 601 52 83 De afdeling Soest/Baarn van de Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen organiseert op dinsdag 6 maart een lezing over vingerhoe den door mevr. T. van Dam- Schuylenburg. Zij toont ook haar eigen verzameling - ca. 700 stuks - en geeft interessante informatie. De bijeenkomst wordt gehouden in Het Brandpunt, Oude Utrecht- seweg (Baarn). Aanvang 14:00 uur. Op vrijdag 9 maart gaan de dames wandelen. Startpunt: restaurant De Generaal, Generaal van Heuts- zlaan (Baarn). Aanvang: 10:15 uur. cakes, scones, een vyftal sandwich- soorten en diverse teas. Ook wordt een sfeervolle tafeldecoratie ge maakt met rozen. De bijeenkomst wordt afgesloten met gezamenlijk 'tea-en'. Kosten: 80,00 (inclusief ingrediënten). Op dinsdag 27 maart, 13:00- 17:00 uur, wordt een paasbrunch bereid. Voor deze brunch wordt de Scandinavische keuken gebruikt als inspiratiebron. Er worden ver schillende vis- en vleesgerechten bereid, sauzen en desserts. Verder wordt tijdens de workshop infor matie gegeven over de organisatie van een brunch en de tafel wordt aangekleed met een mooie tafelde coratie, zodat men met elkaar kan genieten van de zelfbereide gerech ten. Kosten: 85,00 (inclusief in grediënten). Op maandag 2 april, 16:30- 19:30 uur, kan men veel aan de weet komen over het organiseren van een grand dessert. Deze mid dag wordt gestart met het aanleren van de basistechnieken voor het bereiden van diverse nagerechten, zoals pudding, mousse, parfait en vla. Met deze basis gaat men varië ren om aan het einde van de work shop een gevarieerd grand dessert te presenteren. Kosten: 65,00 (inclusief ingrediënten). Informatie, inschrijving en cursus programma: Volksuniversiteit Soest, Di Lassostraat 65, 3766 EB Soest, 886022195, e-mail: vu- soesl@csnet.nl. Openingstijden: maandag 13:00-16:00 uur, dins dag, woensdag en donderdag 10:00-13:00 uur. In verband met de voorjaarsvakantie is de Volks universiteit gesloten tot en met 4 maart. GEVRAAGD VASTE BEZORGERS inSoest voorde Aanmelden: tel. 6014152 Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Soest - Soesterberg Bij voldoende belangstelling start Stichting Thuiszorg Eemland op 15 maart een vriendschapscursus voor vrouwen van 50 jaar en ouder. In de groep wordt eerst ge werkt aan een positief zelfbeeld en daarna wordt duidelijk gemaakt hoe men dat kan gebruiken om contact te maken met anderen en vriendschappen met hen te onder houden. Elke week komt een an der thema, zoals zelfwaardering, omgaan met teleurstellingen en conflicten, aan bod. Thuiszorg Eemland houdt tien bij eenkomsten op de dinsdagmorgen, van 9:30 tot 11:30 uur bij het Maatschappelijk Werk aan de Eemnesserweg 10 in Baarn. Voor af vindt een kennismakingsgesprek met de begeleidsters plaats. In de groep is plaats voor maximaal tien cursisten. De kosten bedragen 30 gulden per persoon. Voor meer informatie, 88 6036800. Al heeft zij ons verlaten Zij laat ons nooit alleen Wat wij in haar bezaten is zij altijd om ons heen Met diep respect voor haar positieve houding en grote moed tijdens haar ziekte hebben wij afscheid moeten nemen van onze lieve moeder, oma en overoma AALTJE HORNSVELD-LEUTSCHER Ali Sinds 2 januari 1985 weduwe van Cornelis Hornsveld op de leeftijd van 78 jaar. Truus en Elbert Arianne en Erwin Maarten, Quirine Steven Cisca en Adrie Miranda, Kristel Henken Ria Norah, Leon 27 februari 2001 Correspondentieadres: Familie H. Hornsveld Schoutenkampweg 63 3768 AB Soest Onze moeder en oma is opgebaard in het uit vaartcentrum van de Gooische Uitvaartver zorging "De Engenlïof" aan de Albert Cuyp laan 196 te Soest. Gelegenheid tot condoleren en afscheid ne men aldaar op donderdag 1 maart van 19.00 tot 19.30 uur. De begrafenis zal plaatsvinden op vrijdag 2 maart om 14.30 uur op de Algemene Be graafplaats aan de Veldweg te Soest. Na afloop van de begrafenis is er tevens ge legenheid de familie te condoleren in bovenge noemd uitvaartcentrum. BOVAG heeft onlangs een gloednieuwe website geopend met het adres: 'www.BOVAG-occasions.nl'. Hierop bieden uitsluitend bij BOVAG aangesloten autobedrijven hun gebruikte personen auto's aan met de bekende BOVAG Garantie (inclusief Nationale AutoPas, dus met een controleerbare kifometerte(lerstand). In een later stadium worden ook gebruikte motorfietsen, caravans en bestelauto's toegevoegd aan deze site voor het kopen van 'gebruikt met alle mogelijke zekerheid'. De gebruiksvriendelijke en actuele website is gekoppeld aan het landelijk bedrijfsvoorraadsysteem van de bedrij ven die bij BOVAG zijn aangesloten. Hier door zijn deaangeboden auto's ook wer kelijk in voorraad. Fake-aanbiedingen, niet-bestaande lokkertjes, aanbod van twijfelachtige bedrijfjes: het grote eu vel van veel occasion-sites, wordt hier mee uit deze site gebannen. Voor het opzetten van deze site voor gebruikte auto's hebben BOVAG en AutoOnline BV een nieuw samenwer kingsverband gesloten. Internetbedrijf AutoOnline is een initia tiefvan Autodata Nederland, RDC Data Centrum, Grey-Hen en Autoscout 24. Hoogst actueel Door de koppeling met de gegevens van het RDC Data Centrum is de website 'www.BOVAG-occasions.nl' steeds up-to-date. Het RDC Data Cen trum houdt.online de bedrijfsvoorraad van de erkende autobedrijven bij. Dankzij deze registratie worden auto's die zijn verkocht binnen 24 uur van de site verwijderd. Dit houdt de informa tie op de website hoogst actueel en dus aantrekkelijk voor iedereen die op zoek is naar een occasion die met alle mogelijke garanties is omgeven, zoals BOVAG Garantie inclusief Nationale AutoPas. BOVAG Garantie kan alleen worden afgegeven voor occasions met een aanschafwaarde van 7.500 gulden of meer (tenzij uitgesloten op de koop overeenkomst). Betrouwbaarheid Voor de consument heeft dit alles als voordeel dat vrijwel elke auto die hij/zij op de site vindt, ook daadwerkelijk te koop is. Betrouwbaarheid staat hierbij voorop. Immers, alleen de bij BOVAG en Nationale AutoPas aangesloten bedrijven kunnen auto's op de site la ten plaatsen. Zodoende worden alle auto's altijd aangeboden met BOVAG Garantie. Hierdoor is ook de historie van de kilometertellerstanden van de auto bekend. BOVAG Garantie Vanaf de start van de website kun nen in eerste instantie alleen erkende merkdealers en de merkonafhan- kelijke bij BOVAG aangesloten auto bedrijven hun gebruikte auto's op 'www.BOVAG-occasions.nl'plaatsen. In totaal omvat het occasion-bestand op deze site momenteel al zo'n 40.000 gebruikte auto's. Binnenkort wordt ook gestart met het occasionaanbod van bij BOVAG aan gesloten motorfiets- en caravan- bedrijven. Kort daarna volgt het occa sionaanbod van de BOVAG-leden, die lichte bedrijfswagens verkopen. Op den duur verschijnen op 'BOVAG- occasions.nl' alle gebruikte producten van bedrijven die bij BOVAG zijn aan gesloten. Dat zijn dus auto's, motoren, vouwwagens, caravans, kampeerwa gens en lichte bedrijfswagens; kortom, het totale pakket van voertuigen. Bij alle op de website opgenomen occasions geldt als voorwaarde dat ze met BOVAG Garantie worden aangeboden. BOVAG verwacht dat door de naams- bekenheid en het imago van BOVAG de nieuwe website een flinke voor sprong heeft op sites van andere par tijen en veel belangstelling zal trekken. Voor betrouwbare occasions met BOVAG Garantie is'www.BOVAG-occa sions.nl' voortaan het juiste adres. Tot ziens op 'BOVAG-occasions.nl'. BOVAG staat voor betrouwbaarheid. Zo geeft de BOVAG Garantiepas ook de zekerheid van een controleerbare kilomerstand doordat de NAP deel uitmaakt van de pas. Daarnaast geldt op elke aankoop de bekende BOVAG Garantie. Wie inlogt op 'www.BOVAG-occasions.nl' en op zoek is naar een betrouwbare occasion, kan een zoekopdracht geven op basis van automerk, model en bouwjaar. Naast deze standaard-zoekopdracht kunnen nog meer specifieke wensen worden ingevoerd, zoals kleur, benzine- of dieselmotor dan wel LIPG, soort transmissie, enzovoorts. Volgens BOVAG algemeen directeur Koos Burgman: "maakt BOVAG-occasions.nl een eind aan het probleem dat veel po tentiële occasionkopers op internet hebben. Als dat maar be trouwbaar is, denken veel mensen. Met de garantie dat op BOVAG-occasions.nl alleen maar BOVAG-leden hun auto's mo gen aanbieden en dan nog uitsluitend occasions die met BOVAG Garantiepas worden aangeboden, weet je dat het goed zit." Alle ruim 7.000 bij BOVAG aangesloten autobedrijven (zo wel merkdealers als merk-onafhankelijke autobedrijven) bieden nu nog meer zekerheid dan voorheen al het geval was. Bij de aanschaf van een gebruikte auto met een aankoopprijs van minimaal 7.500,- wordt namelijk meestal de nieuwe BOVAG Garantiepas afgegeven. En die biedt veel meer dan alleen garantie op defecten. Onderdelen van de BOVAG Garantiepas zijn: standaard BOVAG Garantie plus de zekerheid van het juiste aantal kilometers op de kilometerteller (volgens de gegevens van de Stichting Na tionale Autopas). Op de site 'www.BOVAG-occasions.nl' kunt u het occasionaanbod bezichti gen van autobedrijven die zijn aangesloten bij BOVAG. Maar de garantie kan ook nog worden verlengd waarmee dan een héél jaar of zelfs twee jaar garantie wordt gege ven. Met de BOVAG Garantiepas ge ven autobedrijven die bij BOVAG zijn aangesloten overduidelijk aan dat het hen serieus is om de kwaliteit en be trouwbaarheid van gebruikte auto's die bij hen worden aangeschaft, te garan deren. "BOVAG staat gelijk aan kwaliteit en be trouwbaarheid. Dat is al jaren het geval en wordt de laatste jaren alleen maar duidelijker. De BOVAG-leden hebben dit C a r a n t i - aasWSBWJKBJHfftfA e p as signaal opgepikt en hebben de wens te kennen gegeven dat ze ook concreet iets willen aanbie den. Dat gebeurt nu met de BOVAG Garantiepas waarmee een nieuwe standaard voor ze kerheid is ontstaan. De Garantie pas is het exclusieve domein van de BOVAG-leden. Autohandel aren die geen BOVAG-lid zijn kunnen de Garantiepas niet af geven", zo licht algemeen direc- Voorkant van de BOVAG Garantiepas. met de teur Koos Burgman van BOVAG omschrijving van de voorwaarden van de toe. BOVAG Garantie.

Soester Courant | 2001 | | pagina 9