turfit Kappen oude beuken onvermijdelijk :aresse Visser Lady §prlngfeld 70% KORTING The Outpost 50-70% KORTING VERCEK NOG 10 DAGEN! AAGD n edewerkster mwa Onenigheid over eigen bijdrage clubhuis Soest Amnesty Soest voert actie tegen vrouwenmarteling Mateloos Mobiel; fiets staat centraal in maart 7 ACTUEEL f Boerderij van het jaar staat weer voor de deur MUcLhac T offe kleding Nieuwe brandweerchef heeft er 'zin' in Overvaller moet ruim een jaar gaan brommen Hilton L damesmode :e winkel in Soest een enthousiaste 3 dagen per week waring is een pre 'Vrienden' in actie voor nieuwe bomen bij Mariënburg Partners nior) Nieuwbouw op losse schroeven SCHRAVEMADE B.V. Onze overheerlijke gamba's? Onze ongeëvenaarde spareribs? Onze beroemde spies van een meter? MENU 39,66/€18,- 'Brasserie A Dronken Soester gooit met blikjes Taxatieverslag woning nu ook op internet Witgoed specialis Voor service moet u bij ons zijn Lettinga op kennismakingsbezoek Soester moet ook na hoger beroep zitten Ballonvaarder moet voor elke start vergunning vragen De Bink uithangen GEHELE WINTERCOLLECTIE PAGINA WOENSDAG 7 MAART 2001 SOESTER COURANT en zelfstandige fiinc- et volop ruimte voor ,Je kunt rekenen op indaire arbeidsvoor- er een eigen fitness- ir dan je schriftelijke weken naarSmurfit v., t.a.v. de heer vetzaken, Postbus 10, ius Golfkarton vend in meubels Woonplezier. kwaliteit iel met leren ichte en klant- in rekenen ig in een het vooruitzicht. ;men met 035-6011004. N ftelijke reacties naar: Blueberries Operetfeweg 11 1323 VJ Almere ment Consultants ïadvies voor franchise- belangrijkste activiteit, n wij de werving en lat-ondernemers. Graag met een id en zeer gevarieerd, a's ben je de spil van de it bedrijf. :te kandidaat als je een 3 hebt gevolgd, accuraat :ontacten legt en goed ngaan. Naast een leuke usiast bedrijf bieden wij en secundaire arbeids- ax met :wijn, ie met Janneke Rebel. De statige beuken aan de vij verrand in de tuin van Mariën burg moeten helaas het veld ruimen. Na uitvoerig onder zoek is namelijk gebleken dat de bomen zodanig zijn aange tast dat het risico van om waaien onaanvaardbaar groot is geworden. Nu is alles nog veilig, maar langer wachten met het kappen van deze beuken zou niet verantwoord zijn. Daarom ook heeft de gemeente in middels een kapvergunning aan Mariënburg verleend. Dit voorjaar zal het werk worden uitgevoerd. Daarmee is één probleem opge lost. Het andere probleem is het vinden van een waardige vervanging van deze gezichtsbepalende beuken. Mariënburg zou graag op dezelfde plaats een aantal grote bomen - vermoedelijk eiken - willen terug plaatsen. Daarmee zou de bescha diging van het aanzicht zoveel mogelijk kunnen worden beperkt. En dat moet toch tot ieders ver beelding spreken. Het is dan ook een goed maar kostbaar plan. Dat betekent dat, afhankelijk van het aantal en de ouderdom van de te rug te plaatsen bomen, toch reke ning moet worden gehouden met een investering van f 30.000 tot f 50.000. Zo'n plan kan alleen maar worden uitgevoerd met de financiële hulp van anderen. De stichting Vrien den van Mariënburg - opgericht met het doel om actie te voeren om dergelijke extra investeringen mogelijk te kunnen maken - is al volop actief. Als ook u het verlies van de beuken ter harte gaat en als u invloed wil uitoefenen om de schade van deze kap zoveel moge lijk te beperken, dan kunt u het Foto: Soester Courant beste een bedrag storten op reke ningnummer 37.99.11.388 t.n.v. de stichting Vrienden van Mariën burg. Want hoe meer geld, des te groter worden de nieuw te plaatsen bomen en des te sneller is de aan blik weer als vanouds. Sportorganisatie Soest en de gemeente zijn het nog steeds niet eens over het deel dat de voetbalvereniging moet bijdra gen aan de nieuwbouw van het clubhuis. In het ergste geval kan dat ertoe leiden, dat de voetballers geen nieuw honk krijgen, Iaat voorzitter Paul Smit van Soest weten. 'We kunnen zelf wel wat investe ren, maar geen zeven of acht ton op tafel leggen en ik weet niet of het om twee, drie, vijf of zeven ton gaat. Ik kan er pas over oordelen, zodra er een prijs op tafel ligt', al dus de preses. De bedoeling is dat de kantine, keuken, bestuurskamer en kleed ruimten tegen de vlakte gaan. In plaats van de ca. 800 bebouwde vierkante meters zal het nieuwe gebouw totaal 1350 meter beslaan. Volgens de gemeente moet S.O. Soest aan alle vierkante meters van de kantine, keuken en vier be stuurskamers meebetalen. De club wil alleen betalen voor de meters die erbij komen. Tussen vraag en aanbod gaapt dus nog wel een groot financieel gat dat in de tonnen zou kunnen lo pen. Hoeveel precies is nog ondui delijk, omdat niet bekend is welk bedrag S.O. Soest over hoeveel meters moet gaan neertellen. S.O. Soest heeft herhaaldelijk ge probeerd haar zin te krijgen, maar de gemeente houdt voet bij stuk en stelt dat de voorgestelde verdeel sleutel van de stichtingskosten is vastgelegd in het Rapport Basis voorzieningen 1997. Dat is vorige week nog eens per brief duidelijk gemaakt aan de leiding van de voetbalclub die maandag tot laat op de avond vergaderde over de nieuwbouw. S.O. Soest is het daar niet mee eens. Smit: 'In het rap port wordt alleen gesproken over nieuwbouw, bij ons is voor een deel sprake van vervangende nieuwbouw.' Het schetsontwerp voor het be oogde clubgebouw is al goedge keurd door de welstandscommis sie. Momenteel wordt gewerkt aan het definitieve plan, waaraan uiteinde lijk de guldens moeten worden ge hangen. S.O. Soest hoopt vóór eind april het plaatje rond te heb ben, zodat ze weet wat ze zelf moet bijleggen. In 1997 werden de kosten van een nieuw clubgebouw geraamd op 2,6 miljoen gulden. De gemeente heeft telkens gesteld niet meer dan 2 miljoen te willen investeren, althans dat verklaarde Pieter ten Hove (PvdA) kort voor zijn aftreden als wethouder. Inmid dels is Harry Witte (GGS) de ver antwoordelijke man voor het sportbeleid in de gemeente. Voor de sportorganisatie is het van belang dat leveranciers van mate rialen en aannemers een vriende lijke prijs rekenen en dat sponsors een duit in het zakje doen. Wellicht kan ook zelfwerkzaamheid de ei gen bijdrage drukken. Een toren hoge lening afsluiten zou in elk geval onverantwoordelijk zijn met het oog op de toekomst van de club die in mei het 75-jarig bestaan viert. Met de nieuwbouw op de Bos straat-Oost zou in of direct ha de zomer moeten worden begonnen. Smit: 'Het heeft allemaal te lang geduurd, er zat geen voortgang in, maar we gaan er nu intern hard aan werken. Of ik het somber in zie? Dat weet ik niet, ik denk wel dat het haalbaar is, vermoedelijk zijn we .afhankelijk van bedrijven. Het hangt allemaal af van de club- bijdrage.' BAR. GRILL RESTAURANT ffTT tandtechnisch laboratorium Voor al uw reparaties en adviezen. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 Soest Telefoon 035 - 602 02 49 G. werd door haar ouders op haar vijftiende aan de buur man verkocht, in ruil voor hulp bij het afbetalen van een hypo theek op hun boerderij in El Salvador. Haar man mishan delde haar; de opgedane ver wondingen waren dermate ern stig dat ze in het ziekenhuis moest worden behandeld. Zij ging twee keer naar de politie, maar deze hielp haar niet. Toen ze twintig was liep ze weg met haar twee kinderen; ze werd weer opgespoord door man en ouders. Haar moeder hield haar vast terwijl haar man haar met een stok sloeg. Het martelen van meisjes en vrou wen vindt dagelijks plaats over de hele wereld. Het rapport van Am nesty International: 'Broken bo- dies, shattered minds' is onderdeel van de wereldwijde anti-martel- campagne van AI. Diverse interna tionale verdragen, waaronder het VN-vrouwenverdrag uit 1979, schrijven voor dat niemand mag worden gemarteld. Martelingen van vrouwen vinden plaats in hui selijke kring; tijdens gewapende conflicten; wanneer de 'eer' in het geding is. Ook vindt er nog steeds op grote schaal vrouwenhandel plaats. Huishoudelijke hulpen wor den in veel landen mishandeld door hun werkgevers; en vrouwen besnijdenis, en daarmee vaak ver minking, is tot nu toe toegepast op tussen de 100 en 140 miljoen vrouwen. Amnesty stelt dat regeringen ver antwoordelijk zijn voor al deze vormen van geweld en doet aanbe velingen aan regeringen om: ge- Weid tegen vrouwen openbaar te veroordelen, geweld tegen vrou wen strafrechtelijk te laten vervol gen, alle klachten die vrouwen in dienen te laten onderzoeken, en daders van geweld en marteling te berechten en te straffen. De Amnesty-werkgroep Soest staat ten behoeve van deze cam pagne in de bibliotheek te Soest op woensdag 8 maart (Internationale Vrouwendag). Werkgroepleden bieden daar de mogelijkheid brie ven en kaarten te schrijven om het onrecht aan de kaak te stellen. Het blijft genieten! (al onze gerechten ook om af te halen) S1IENH0FFSTRAAT 47 SOEST 035-6018252 www.luvkje.nl 'Mateloos Mobiel', zo heet de voorlichtingscampagne waar mee de gemeente het gebruik van alternatieven voor de auto wil stimuleren. De ontwikke ling van een aantrekkelijke plattegrondkaart met compac te en heldere informatie over deze alternatieven (fiets, trein, bus, treintaxi, enz.) is in voile gang. De gemeente betrekt hierbij een groep belangstellende burgers en enkele 'mobiliteitspartners', zoals NS, busmaatschappij Connexxion, de Fietsersbond, e.d. Daarnaast houdt de gemeente al enige tijd een mobiliteitsdiscussie op haar website (www.soest.nl). Wie geen internetaansluiting heeft kan per post meedoen. De mobiliteitsstelling voor de maand maart 2001 luidt: 'Dagelijks fietsen naar het werk is goed voor de conditie en bevordert de gezondheid. Overheid, stimu leer dit door werknemers die dit trouw doen een flinke korting op hun premie ziektekostenverzeke ring te geven!' Het discussieplatform is voor in ternetters via het blokje "discus sie" met enkele klikken te bereiken vanaf de homepage www.soest.nl. Wie niet óver internet beschikt kan een ongefrankeerde brief sturen aan Gemeente Soest, afd. G&M, Antwoordnummer 120, 3760 VB Soest, onder vermelding van 'mo biliteitsdiscussie', linksboven op de envelop. Response De vorige stelling luidde: 'Ouders, die hun kind veilig naar school wil len brengen laten hun auto thuis. Dat geldt ook voor de ouder, die vervolgens door gaat naar zijn/ haar werk'. Van de (16) reacties is meer dan de helft afkomstig van tweeverdie- nende ouders, die vanuit hun con crete gezinssituatie reageren en constructief willen meedenken. Enkele hartenkreten: 'Discussies als deze zijn heel goed, maar als 85 van de ouders hun kinderen met de auto naar school brengt, denk dan eens na waarom zij dat doen'; 'Steeds meer mensen willen werk en kinderen combineren. Zorg dat er veilige parkeervoorzieningen komen bij de school en concen treer crèche, school en naschoolse opvang op één locatie'; 'Op de school van mijn zoontje hangt een bord: "Als u nu uw kind komt brengen bent u te laat. Laat uw kind rustig naar binnen gaan en kom morgen wat vroeger..; 'Ik ga geregeld met meerdere kin deren op de fiets of lopend naar school. Als je maar de tijd neemt, lukt dit best!". Met het oog op de verkeersveilig heid zijn de wijkagenten van poli tie in samenwerking met twaalf scholen in de wijken Smitsveen, Klaarwater, Soestdijk en Soest- Zuid inmiddels de 'Actie Schools- pits' begonnen. Gebakken garnalen op Catalaansewijze Lamscarpaccio met basilicumdressing Briesoep Tonijnbiefstuk met pepersaus naar keuze gebakken of gegrild Argentijnse ribeye met bearnaisesaus Vegetarische tortillas met spinazie, tomaat, maïs en crème fraïche Grand Marnierijs met frambozencoutis en chocoladesaus Gecarameliseerde peren met poire Williams Koffie/thee met bonbon Op maandag menu inclusief glas wijn en koffie (niet op feestdagen) •Q «f* •A,:cer 1>vv Soesterbergsestraat 188, Soest Telefoon 035-603 6010 Van maandag t/m 2aterdag Een 51-jarige man die te diep in het glaasje had gekeken, zorgde dinsdagavond voor overlast op de Albert Cuyplaan. Daar gooide hij blikjes tegen de ramen van een gebouw. De politie werd om kwart over acht ingeseind. Ze hield de man aan, maar de dronken man werkte tegen, waardoor het de or debewakers enige moeite kostte hem in de politiewagen te krijgen. Op het bureau werd hij later inge sloten. Tegen de man zijn twee processen-verbaal opgemaakt, één voor openbare dronkenschap en eentje voor baldadigheid. Ieders onroerend goed is ge taxeerd. Dat taxeren is nodig, want de waarde wordt gebruikt voor de heffing van de onroe- rende-zaakbelastingen (OZB) door de gemeente, voor de rijksbelastingen en de heffing van het waterschap. Uiterlijk op 1 maart ligt de waardebeschik- king in de brievenbus. Die zal gelden voor de jaren 2001 tot en met 2004. Allereerst kan men op de bij sluiter de tekst van de waarde- beschikking inzien. Daarin staat belangrijke informatie over het gebruik van de waarde van het pand bij de verschillende belas tingen. Men kan het taxatiever slag van de woning inzien op de internetsite van de gemeente: www.soest.nl. Naast kenmerken van de woning vindt men daar relevante gegevens van maxi maal drie vergelijkbare panden. Op verzoek kan het taxatiever slag ook toegezonden worden. Wie het niet eens is met de vastgestelde waarde kan binnen zes weken een bezwaarschrift indienen. Dat kan ook via inter- SOEST Eigen technische dienst met 24-u ur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 PAGINA 3 De boerderij van het j'aar staat weer voor de deur. Dat wil zeg gen, de jaarlijkse verkiezing van de Boerderijenstichting Utrecht (BSU) krijgt de ko mende maanden weer haar be slag. Tot 1 april kunnen nomi naties worden ingediend bij de organisatie die in juni de win naar bekend maakt. Meedingen kunnen agrarische be drijven, aanverwante ondernemin gen zoals kwekerijen en maneges, maar ook boerderijen die inmid dels als woonhuis of voor iets an ders worden benut. De objecten moeten aan een aantal criteria vol doen. Belangrijk is dat ze hun ka rakteristieke vorm hebben behou den en dat de eigenaar ze goed onderhoudt. Tevens kijkt de jury naar het complex als geheel en de inrichting en beplanting van het erf, die bij voorkeur in samenhang met het omringende landschap moet zijn ingevuld. Het is de elfde keer dat de BSU de verkiezing heeft uitgeschreven. Doel van de stichting is het be houd van de oorspronkelijke ver schijningsvorm van boerderijen. De prijs is één van de activiteiten van de stichting die verder voor lichting geeft aan overheden, in stellingen en particulieren. Bewo ners van boerderijen kunnen bij de BSU terecht voor adviezen over verbouwing, restauratie, subsidie mogelijkheden of de inrichting van erf en tuin. Omdat de laatste jaren veel boer derijen aan de agrarische sector worden onttrokken en dan meest al een woonbestemming krijgen, gebeurt het nog wel eens, dat het oorspronkelijke karakter verloren gaat. De BSU wil dat zoveel mo gelijk voorkomen en probeert de nieuwe eigenaars daarom bij te staan. Ze hoopt dat haar adviezen ertoe leiden, dat de karakters van boerderijen behouden blijven. Om dat doel te realiseren zijn onder meer drie boekjes over boerener ven uitgebracht. Voor bewoners van boerderijen zijn die gratis ver krijgbaar, voor anderen tegen be taling van 25 gulden. Informatie over de BSU en het nomineren van boerderijen kan (tot 1 april) door te schrijven naar Postbus 10058, 3505 AB Utrecht, te bellen naar 030-2343880, te faxen naar 030-2328624 of te mailen naar bsu@erfgoed- utrecht.nl MPci+nar Mikitno Mikimtr Mikimo waar kleren kiezen kinderwerk is VAN WEEDESTRAAT 61 SOEST MUcimtr MUcitrur Mifcimo Miki*nO' MikZtnv De raadscommissie Algemene Bestuurszaken maakte maan dagavond kennis met de nieu we (postcommandant, van de Soester brandweer, Ronald Lettinga. Hij' treedt op 15 mei in dienst, als opvolger van Ton Bakker. Burgemeester Janssen introduceer de Lettinga en informeerde of de commisie hem 'in deze roerige brandweertijden een hart onder de riem wilde steken', maar daar maakten de politici geen gebruik van. Lettinga zelf liet de commis sie weten dat hij zich eerst w^l even had afgevraagd wat een 'postcommandant' precies was - Soest denkt met Baarn en Eemnes na over een gezamenlijke com- Veertien maanden gevangenisstraf wegens verkrachting en poging tot zware mishandeling, daartoe is een 41-jarige man uit Soest vrijdag in hoger beroep door hét Amster damse gerechtshof veroordeeld. Het hof achtte bewezen dat de Soester van januari 1996 tot en met maart 1997 zijn echtgenote regelmatig heeft verkracht en haar geprobeerd heeft te mishandelen. De man heeft altijd ontkend. Door de Utrechtse rechtbank was hij veroordeeld tot vijftien maanden gevangenisstraf. Ter zitting verklaarde de 41-jarige dat hij een SM-relatie met zijn in middels ex-echtgenote had, een relatie waartoe zij beiden besloten hadden. De vrouw verklaarde als getuige echter dat de man zeer dominant was en vaak tegen haar wil gemeenschap met haar had en haar ook regelmatig in elkaar heeft geslagen. Het hof meent dat voor zover de twee een SM-relatie zou den hebben gehad, deze gebaseerd was op psychische vernedering en dat het fysieke geweld daarin zeer gering was. Wegens een tasjesroof in Soest en een poging tot overval in Den Dolder is een 23-jarige Soester door de Utrechtse rechtbank veroordeeld tot vijf tien maanden celstraf. De rechtbank sprak de man vrij van een overval op pizzeria Al Capone op 13 augustus. De Soester had toegegeven dat hij op 7 augustus meedeed aan de diefstal van een tas van een 80-ja- rige vrouw in een invalidekarretje. Zijn vriend die bij hem achterop de brommer zat sprong van de brommer toen zij de vrouw pas seerden en griste de tas uit het mandje voor op de wagen van de vrouw. Het tweetal was er daarop vandoor gegaan. De tweehonderd gulden die zij in de tas vonden, maakten zij op. De tas met overige inhoud, waaronder een bril en bankpasjes, kon later aan het slachtoffer wor den teruggegeven. Nadat zij waren opgepakt, vertelden de dieven waar zij het ding hadden gelaten. De verdachte ontkende dat hij op 11 augustus ook betrokken was bij de overval op een echtpaar in Den Dolder. Zijn vriend belde op die dag aan bij de woning van de slachtoffers, liet hen een wapen zien en eiste geld. De overval mis lukte, omdat de heer des huizes weigerde geld af te geven. Toen hij vervolgens dreigde de politie in te schakelen was de over valler er vandoor gegaan. Bij de politie verklaarde hij later dat de Soester het plan had bedacht en dat deze ook even verderop had staan wachten. Die verklaring vond de rechtbank geloofwaardi ger dan die van de Soester zelf. De rechters kwanten echter ook tot de conclusie dat er geen bewijs was dat de verdachte meedeed aan een overval op pizzeria Al Capo ne. Bij haar vonnis woog de recht bank mee dat de Soester op 7 juli een autokraak pleegde op de Park laan. Bovendien hield zij rekening met het lange strafblad van de ver dachte. Er was twee jaar celstraf tegen hem geëist. mandant - maar dat hij heel geïn teresseerd was in samenwerking met de buurgemeenten. 'De ver sterking van de brandweer is in deze tijd een must.' Hij kende Soest en Soesterberg wel een beet je uit de tijd dat hij, als stafofficier, bij de regiobrandweer had gewerkt en daar o.a. aan de wieg had ge staan van het rampenplan Eem- land, dat later een voorbeeld werd voor het hele land. 'Toen ik daar begon ging hier in Soest de Procar in de fik,' herinnerde hij zich. 'Ik heb er zin in,' aldus de nieuwe brandweerchef. 'We gaan ervoor!' Hij liet weten dat hij 'de zaak' eerst eens goed zou gaan verkennen, met o.m. een bezoekje aan de vliegbasis. Burgemeester Janssen wenste hem namens de raad en het College veel sterkte en succes. Let tinga's voorganger Bakker neemt op 3 mei afscheid van het korps. Ballonvaarder Hans Zoet uit Ne- derhorst den Berg heeft van het gemeentebestuur toestemming ge kregen om dit jaar tien 'opstijgin gen' te maken vanaf het evene mententerrein de Eng. Hij heeft dat al vaker gedaan. Er is echter een 'maar': hij moet van de burge meester ook een 'verklaring van geen bezwaar' zien te krijgen, en dan natuurlijk liefst voor een heel jaar.Die voelt daar echter niets voor, omdat er - vanuit de open bare orde- en veiligheidsoptiek - geen toetsing voor een heel jaar gerealiseerd kan worden. Je weet maar nooit wat er in een jaar alle maal kan gebeuren, is de redene ring. Zoet moet dan ook per op stijging zo'n verklaring aanvragen, en wel tien dagen van tevoren. Dat geldt trouwens ook voor collega- ballonvaarders. Opstijgen mag overigens niet op zondag voor 13:00 uur of als er een kermis of circus op de Eng staat. AUTOBEDRIJF compleet SUZUKI-onderhoud 50 goed gebruikte SUZUKI's grote showroom SUZUKI in Soest? Verkerk! Eigendomweg 2a Soest Telefoon 035 - 60136 82 Als zelfstandig dichter/columnist en freelance journalist heb ik mij aangemeld bij de nieuwe onderne mersclub in Soest 'De Bink'. Er mogen maar veertig a vijftig men sen lid worden en ik behoor tot de 25 gelukkigen, die onlangs zijn toegetreden. Thuisbasis voor de managersvereniging is eetbunga- low 'Van den Bink', waar we één keer in de maand bij elkaar ko men. Niet te vaak, want het moet overzichtelijk blijven en we hebben het allen zeer druk. Het scheelde weinig of u had mij veertien dagen geleden op een kleurenfoto in de Gooi en Eem- lander kunnen zien staan. Op die foto, genomen tijdens de oprich tingsvergadering, ziet u de lachen de gezichten van enkele leden voor de eetbungalow, met een glas in de ene hand en de andere hand losjes in de broekzak. Initiatiefnemer drs. P. Baas boven Baas (voor vrienden BBB) troont in het mid den van de kring. Speciaal met een noodgang was ik in mijn gebutste bolide uit Antwer pen (redactievergadering van een literair tijdschrift) naar Soest gere den, maar helaas. Ik was net te laat voor de fotograaf. Na een avondje doorzakken zijn we al dikke vrienden geworden. In mijn dagelijks bestaan kom ik heel veel mensen tegen over wie ik dicht of schrijf, maar we staan nooit op gelijke voet. Hier bij 'De Bink' ontmoet ik lieden met wie ik echt diepgaand kan praten over koetjes en kalfjes. Dat is toch heel sociaal en maatschappijbewust in deze barre tijden van BSE-geval- len en van mond- en klauwzeer- dreiging. We hebben heerlijk gegeten bij 'Van den Bink'. Zalm, struisvogel- biefstuk en tiramisu. Zo'n etentje organiseren we maandelijks. Voor het diner kan één van de onderne mers zich presenteren. Ik kan bijna niet wachten tot ik aan de beurt ben. We hebben ook visitekaartjes uit gewisseld. 'Ik heb wat voor jou.' 'Wat doe je precies?' Dit soort za kelijke contacten staan overigens op de tweede plaats. In de eerste plaats gaat het om de gezelligheid. Paultje heeft mij al uitgenodigd om op zijn kantoor te komen gol fen. Hij heeft naast zijn bureau een putje, een oefenmatje en drie bal letjes. Putten is het moeilijkste on derdeel van golfen. Gelukkig heeft hij ook een kokertje waardoor het balletje automatisch terugkomt. Je moet wel bukken om de balletjes op te rapen, dus ik weet nog niet of ik op zijn verzoek zal ingaan. Er is één vrouw lid van de nieuwe club: Maria Kaatsheuvel, een voormalige kinderoppas uit Leus den. Zij heeft een eigen bureautje, dat baby's en peuters helpt bij het invullen van ingewikkelde enquê teformulieren over gemeentelijke verkeersplannen, bouwprojecten en landschapsvisies. De gemeente Soest is de vorige week met 250 gevallen haar grootste klant ge worden. Die saaie Soester Zakenkring uit 1951 mag wel voor ons (nieuwe gezichten, nieuwe contacten) op passen. Bewaar de Soester Courant - er komt een Logo Puzzel (Nieuw adres: Van Weedestraat 9 - naast Bruna)

Soester Courant | 2001 | | pagina 3