Van Breukelen Vastgoed biedt te koop aan SUBARU Derde Wereldgroep vraagt aandacht voor vrouwen in Ghana Vijf sterren voor Herberg Soest MedeuiefHer Expeditie"" D. D. Woonideeën opent zijn deuren aan Nieuwerhoekplein E353iW00ncehter araoke bij X-Change amermuziektrio bij de Muziekkring Eemland Voor 10e keer modeflitsen bij Boutique Uno IVARIAI PAGINA 5 Van Breukelen Vast-goed Assurantiën Vrijdag 16 maart in tienercentrum Vrijdag 9 en zaterdag 10 maart Jaarverslag 2000 verschenen banketbakkerij de beste, de lekkerste Werk aan de weg in Soest Kerngegevens 2000 provincie Utrecht Service bij Schoemaker voor verkoopinformatie: PAGINA WOENSDAG 7 MAART 2001 SOESTER COURANT Hoogste ANWB-classificatie voor 'low-budget' accommodatie GEVRAAGD VASTE BEZORGERS SOESTttticOURANT Grenen meubelen en woonaccessoires specialist in All Wheel Drive AWD Nog 2 maisonnettes te koop Boutique Uno Rademakerstraat SOESTERBERG In het centrum van Soesterberg, aan de winkelstraat gele gen vrijstaande woning met een bedrijfsruimte van 275 m2. Ind. woning: beg. grond, hal en 2 kantoren. Trapopgang met hal naar 1e verdieping. Ind. 1e verd.: hal, toilet, keu ken met groot balkon, woon-eetkamer. Ind. 2e verd.: over loop, 3 slaapkm. en badkamer met kl. ligbad. Ind. bedrijfs ruimte: L-vormige bedrijfsruimte met toiletgroep, archief en magazijn. Totale oppervlakte 275 m2, inwendige hoogte ca. 4 meter. betrekking hebbende stuk ot 12.30 uur ijdens openingsuren. ELIJKE BEDENKINGEJN estuur (postbus 2000, 376( ;n indiener van een beden ;kend gemaakt. Dit verzoel ?estuur worden ingediend. 1EDENKINGEN inbrengen ;edachten wisseling. De ver- u van deze gelegenheid ge- k te maken. iger en de adviseurs, slechts j denkingen heeft ingebracht, eweest (tijdig) bedenkingen -6093643. nd, dat bij besluit van 27 fe- jnning ingevolge de Wet mi- leners kunnen vrijdag 16 aart meedoen aan de ka- raoke bij X-Change. Naast (mee)zingen is er gelegenheid tot dansen, sjoelen, darten of gewoon lekker kletsen. De par ty in buurtcentrum de Schoof an de Molenstraat begint om ;0:00 uur en duurt tot 23:00 ezoekers hoeven niet per se deel te nemen aan de karaokeparty, aar de organisatoren hopen dat feel tieners hun favoriete nummer [aan zingen. De entree bedraagt 5 ilden, consumpties moeten apart orden betaald. L-Change gaat ook onverdroten 'erder met de filmmiddagen op 'oensdag. Vanmiddag was 101 'almatiërs te zien, 14 maart is het doek gereserveerd voor 'X-men', aanvang 14:15 uur, entree 5 gul den. Wie meer informatie wil heb ben over de filmagenda van X- Change kan contact opnemen met Marea, Monica of Duko, £8 6017615. Voor de buitenschoolse opvang van het tienercentrum zijn nog steeds plaatsen beschikbaar. Ouders kunnen hun kind voor tien gulden per middag 'parkeren' in het buurthuis. Daar kunnen de kinderen internetten, biljarten (pool), televisiekijken, muziek draaien, sjoelen, tafeltennissen en nog veel meer. Wie vrijblijvend een kijkje wil komen nemen, kan op doordeweekse dagen tussen 16:00 en 17:00 uur naar binnen stappen aan de Molenstraat. Een informatiepakket kan worden be steld via £8 6017615. veestal achter het woonhuis) st) hting voor metaalbewerking, ergroten van de huidige stik- ji de verfopslag in de bouw- len ter bescherming van het kken liggen ter inzage van 7 2.30 uur; openingsuren; staat e brengen. ;t nemen van de beschikking :rp-beschikking. rechtspraak van de Raad van :en van een VOORLOPIGE i gericht aan de voorzitter van het instellen van beroep/ver- ijn, tenzij voor die datum een ig. De beschikking treedt dan eend dat zij de volgende mel- i van: Op zondag 11 maart vindt er een bijzonder optreden plaats bij de muziekkring Eemland in de Proefkelder aan de Stemer- dingweg in Soesterberg. Hoor- niste Louise Schepel brengt sa men met violist Jan Hulst en pianist Maurice Lommerts van Bueren enkele prachtige mu ziekstukken ten gehore. Hoogtepunt van de middag is met name het bekende trio van Brahms. Daarbij voeren de musici in een naar verwachting schitte rend samenspel de vier delen uit: andante, scherzo, adagio mesto en de finale: alegro con brio. Daar naast worden er werken vertolkt van Alberto Ginastera, Paul Dukas en Charles Koechlin. De Muziekkring Eemland, een particulier initiatief van enkele klassieke muziekliefhebbers in de gemeente Soest, organiseert voor haar 125 belangstellenden kwalita tief hoogstaande concerten in de sfeervolle ambiance van de wijn proefkelder, waarbij na afloop ge legenheid is met elkaar en de mu sici onder het genot van een glaas je wijn gezellig na te praten. Aanvang concert: 15:00 uur, zaal open 14:30 uur. Toegang: 20,00; voor 'Vrienden' 15,00. Gezien de grote belangstelling is reserveren gewenst. (Kitty van Ee, £86037804, of Thérèse Kraut, £86017388). Wie het seizoensprogramma toe gezonden wil krijgen of zich wil aanmelden als 'Vriend van de Mu ziekkring Eemland', kan contact opnemen met het secretariaat, £86019815 (Bert Smit). oemde instellingen zullen aan ne maatregel van bestuur vol- EHEER) ekend, gelet op het bepaalde -ht (Awb) dat zij de volgende fïsche vloeistoffen en fotogra- t bij gebouw D2 (noordzijde) twerk voor het instandhouden hooi en machines. irvan redelijkerwijs moet wor- Igen bestaan voor het milieu, naart 2001 tot 19 april 2001 >t 12.30 uur. 3 februari 2001 en 27 februari ezwaarschrift indienen bij bur- ïk om voorlopige voorziening Komende vrijdagavond en za terdag - 9 en 10 maart is bij Boutique Uno weer uitgebreid kennis te maken met de nieuwe voorjaars- en zomermode. Het is inmiddels de tiende keer dat de klanten op deze gezellige en ongedwongen manier een voorproefje kunnen krijgen van het komende modebeeld. Vrijdagavond van 19:00 tot 21:00 uur en zaterdag van 12:00 tot 16:00 uur showen de mannequins - Bea en Letty, én Letty's dochter Linda - de nieuwe collectie van Boutique Uno. Vooral de talrijke combinatiemogelijkheden staan daarbij centraal, want die worden steeds belangrijker. De collectie, die te onderscheiden valt in 'basis (ook wel aangeduid als 'casual'), 'chique' en 'sportief, is in het ko mende seizoen opvallend kleurig en die trend zet zich zelfs door in de schoenen. Het modebeeld grijpt in het ko mende seizoen vooral terug op de mode van de jaren dertig, veertig en vijftig, en is dus te kenschetsen als 'stijlvol en vrouwelijk'. De klas sieke merken - zoals Guzzi, Hei- demann, Via Appia en Tauri - ver jongen zich voortdurend. De col lectie wordt ook steeds meer toe gesneden op specifieke wensen, zoals van bruidsmoeders of dames met een 'maatje meer'. Verder zijn de accessoires erg belangrijk en daarvoor kan men bij Boutique Uno, zoals bekend, ook altijd uit stekend terecht. Details De nieuwe mode is vooral creatief en er is dan ook sprake van aller lei stiksels, gespen, lusjes, zakjes en splitten. Kortom: veel 'details', waarmee ook de damesmodezaak van de Zuidpromenade inspeelt op de vraag van moderne vrouwen, zowel jonge als wat oudere. 'We zijn een echte twee-generatieswin- kel,' zegt Mirjam Verhoeff van Boutique Uno. Belangstellenden zijn vrijdagavond of zaterdag hartelijk welkom in de zaak aan de Zuidpromenade. Voor een hapje en een drankje wordt uiteraard gezorgd. Zie ook de ad vertentie op deze pagina. Sinds zaterdag is aan het Nieu- werhoekplein 8 een nieuwe zaak van start gegaan: D. D. Woonideeën. De beide D's zijn te herleiden tot Dave Huijink (28) en zijn partner Daniëlle Bunck (26), die samen het ini tiatief hebben genomen voor de nieuwe winkel. Voorlopig speelt hun beider jonge- ondernemersbestaan zich voorna melijk af in de vrije tijd. Dat kan omdat Dave (hij werkt bij Mercu- rius) er een wekelijkse ATV-dag in steekt en ook de moeders - van beide kanten - nemen een dag voor hun rekening. Verder verleent ook vriendin Patricia Daselaar haar medewerking. De zaak kan dus elke woensdag, donderdag, vrijdag en zaterdag geopend zijn vanaf 10:00 uur, meestal tot 17:30 uur (op zaterdag tot 17:00 uur) en ook op vrijdagavond. Daniëlle blijft wat meer op de achtergrond, maar springt in als dat nodig is en doet ook de administratie. Dave - die in zijn vrije tijd al heel wat kasten heeft opgeknapt en van zijn hobby nu in zekere zin zijn werk maakt - en Daniëlle richten zich vooral op sfeer-in-huis. 'We verkopen vooral oud-grenen kas ten, tafels en stoelen, bijna antiek, zou je kunnen zeggen, en ander Dave Huijink en Daniëlle Bun ck (r.) van D. D. Woonideeën; links Patricia Daselaar, die hand en spandiensten verricht. Foto: Soester Courant lichtgetint kleinmeubilair, zoals 'white wash' en 'koloniaal', maar dan meestal op bestelling. Ook hebben we accessoires als kaarsen standaards en lampen. Duur is het zeker niet. 'Het is allemaal heel betaalbaar, maar wel met een luxe uitstraling,' aldus Dave en Danië lle. D. D. Woonideeën heeft ook een mooie collectie cadeauartike len voor prijzen vanaf 12,50, zo dat iedereen er wel iets van zijn of haar gading kan vinden. Het jaarverslag 2000 van de Derde Wereldgroep Soest is zojuist verschenen. In dat jaar zijn zestig concrete huipaan- vragen uit negentien landen binnengekomen. Al die ver zoeken werden getoetst aan de hand van criteria zoals klein schaligheid en of het is voort gekomen uit en gedragen wordt door lokale gemeenschappen. Vorig jaar werden elf projecten zo krachtig mogelijk en met aanzienlijk succes gesteund. De Stichting Derde Wereldgroep Soest (DWG) is opgericht in 1983. De eerste voorzitters waren Leid- je Tomassen en Cisca Smit, die zich jarenlang met hart en ziel heb ben ingezet voor de DWG. Sinds een jaar is Ans Mann voorzitter van de vijftien leden tellende werk groep van vrijwilligers. DWG werkt met financiële steun van par ticulieren, instellingen en de ge meente Soest. De bestuursleden zijn afkomstig uit vrijwel alle poli tieke partijen en uit de Raad van Kerken. Daarnaast zijn er ook le den op persoonlijke titel actief. Sinds 1987 is DWG erkend als ge meentelijk platform voor ontwik kelingssamenwerking. Elk jaar wordt verantwoording afgelegd aan het gemeentebestuur over het gevoerde inhoudelijke en finan ciële beleid. Er zijn twee doelstel lingen. In de eerste plaats probeert DWG een bijdrage te leveren aan verbetering van de levensomstan digheden van de armste bevol kingsgroepen in de derde wereld. Daarnaast wil DWG de Soester bevolking meer bewust maken van ontwikkelingsvraagstukken. Universal Peace for Humanity Eén van de projecten die vorig jaar en ook nu wordt gesteund, is Uni versal Peace for Humanity in Ho- hoe, Ghana. Kernpunt van deze vrouwenorganisatie is de bestrij ding van het zogenoemde yewhes- si-systeem. 'Yewhessi' betekent letterlijk 'maagd van god', onder deel van de dominante animisti sche godsdienst. Wanneer bijvoor beeld iemand in de familie plotse ling sterft of een gehandicapt kind wordt geboren, wordt een jong meisje als een soort 'zoenoffer' aangeboden om de kennelijke woede van de goden te temperen. Daarover zegt DWG-penning- meester, tevens projectbegeleid ster, Erica Hoksbergen: 'Het zal je maar gebeuren, als je als jong meisje woont in de Volta-streek van Ghana. Je woont fijn bij je va der en moeder, je speelt lekker buiten en misschien ga je ook al naar school. Dan opeens wordt je broertje ernstig ziek en gaat, on danks smeekbeden aan de goden, plotseling dood. Je ouders zijn heel verdrietig maar ook vreselijk bang, want de goden zijn blijkbaar boos en hebben je broertje weggeno men. En dan besluiten je ouders om te proberen de gunst van de goden terug te winnen en jou daar om aan te bieden als zoenoffer. Van de ene dag op de andere moet je in "shrine" wonen, je mag je gewone kleren niet aan, je moet een vreemd dialect leren en je mag niet meer naar school gaan. Je moet allerlei werk doen voor de priester. Je hebt niet geleerd je moet heel eenvoudig leven en al- Mode |voor de vrouw van nu met een modisch IQ Onze vrouwelijke en comfortabele collectie wordt bepaald door een mix van sportieve en elegante elementen Uw vraag naar 'meer kleur' en 'verfrissend anders' wordt beantwoord. {iifetfWii nodigen u uit voor speciale modeflitsen op. vrijdagavond 9 maart van 19.00 - 22.00 uur zaterdag lOmaart van 12.00 - 16.00 uur Onder het genot ven een hapje en een drankje. Zuidpromenade 5, Soest, 035 602 43 14 Soestèrbergsestraat 5$ Soest Telefoon 035-6012050 Vandaag is begonnen met de aan leg van enkele plateaus. Men legt op de Van Lenneplaan een plateau aan ter hoogte van de huisnum mers 61/63 en 76/78. De oneven huisnummers, hoger dan 61, en de even nummers, hoger dan 76, be reikt men vanaf de Birkstraat en de lagere nummers vanaf de Fer- dinand Huycklaan. Vanwege een wijziging in de planning werd het werk uitgesteld. Dit werk duurt naar schatting tot vrijdag 9 maart. Vanaf maandag 12 maart legt de aannemer een plateau aan de aan sluiting van de Jan de Rooijstraat op de Wiardi Beckmanstraat. Dit werk duurt vermoedelijk tot vrij dag 16 maart. Het oostelijk gedeel te van de Wiardi Beckmanstraat is bereikbaar vanaf de Beukenlaan. Het westelijk gedeelte van de Wiardi Beckmanstraat kan bereikt worden vanaf de Akkeren en de Gerrit van der Veenstraat en van af de Haverweerd en de Johannes Poststraat. Tegels De aannemer rondt de werkzaam heden af aan het fietspad en trot toir bij de VW, aan de Steenhoff- straat, tussen de Oude Raadhuis straat en de overweg. Dit werk duurt vermoedelijk tot vrijdag 9 maart. tijd de priester blijven gehoorza men. De mensen lopen je voorbij en minachten je, want je bent een getekende. Wat blijft er anders over dan bedelen of erger? Univer sal Peace for Humanity helpt deze jonge vrouwen door onderdak te verlenen in hun scholingscentrum, les te geven en te helpen om zelf standig door het leven te gaan. Ook gaan ze naar de priesters om te overtuigen dat het 'yewhessi'- systeem onmenselijk is. Ze vertel len ook de mensen in de dorpen dat het offeren van hun jonge dochters niet nodig is om het kwaad te keren,' besluit Erica Hoksbergen. Universal Peace for Humanity vroeg DWG om ze bij te staan in de hulpverlening aan de slachtof fers van deze religieuze tradities. En dat wil DWG graag. Voor dit jaar wordt bijzondere aandacht besteed aan de hulpprogramma's voor in eerste instantie ongeveer 500 vrouwen. Extra giften zijn zeer welkom op Postbank 5634327 of Rabobank 37.99.29.813 t.n.v Stichting Derde Wereldgroep Soest, Hartmanlaan 20, 3768 XH Soest. De nieuwe uitgave met kerngege vens over de Utrechtse gemeenten voor het jaar 2000 is gratis af te halen in het INFOrmatiecentrum in de hal van het gemeentehuis. Daarin treft men over alle gemeen ten in de provincie Utrecht rele vante statistische informatie aan. De onderwerpen gaan o.a. over bevolking, werkgelegenheid, be drijfsvestigingen en woningbouw. 'Kerngegevens 2000' is vormgege ven in een compact formaat. Door de folder open te vouwen krijgt men direct een overzicht van alle rubrieken en onderdelen. De ach terzijde van de folder is gebruikt voor geactualiseerd kaartmateriaal. Men treft op deze plek prognoses aan over de ruimtelijke en sociaal- economische ontwikkelingen in de provincie Utrecht. Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoudelijke apparatenten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleurervtv, telefoon of I.S.D.N. defect?; wasauto maat stuk; koelkast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! e»cpert Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44 Voor meer informatie: kijk op: www.hui5plein.nl ling Communicatie Koninginnelaan 40 Soest Tel.: (035) 601 79 62 Fax. (035) 602 60 61 vbreukel@worldonline.nl Gevraagde koopsom 950.000,- kosten koper Gevraagde koopsom 539.000,- kosten koper Soesterbergsestraat 160 SOEST ^-^rarfuurgebied "de Korte Duinen" en naast cklenburg, op ruim 835 m2 eigen grond helft 'arfdubbel woonhuis met 2 ruime garages, berging en paar denstal. Vondellaan 13 SOEST gelegen zeer royale middenvilla met 1 v *^^rcfiepe achtertuin (ca. 277 m2) dewerkers (onder wie overigens veel parttimers). Van de 34 NJHC-herbergen in Nederland heeft er maar één - net in Soest voor de Aanmelden: tel. 6014152 Gevraagde koopsom 1.300.000,- k.k. NIEUWBOUW Van Weedestraat SOEST In het centrum van Soest wordt momenteel onder architec tuur een nieuwbouw combiproject gerealiseerd van 5 luxe maisonnettes met dakterras en winkelruimte. Ind. maison nettes: hal, toilet, m.k., ruime living met erker en moderne keuken. Etage: overloop, 3 ruime si.km., luxe badkamer met ligbad, douche en 2e toilet. Alg.: deze maisonnettes worden gebouwd met duurzame materialen en zijn voorzien van o.a. optimale isolatie, stelposten sanitair en keuken, goede renlift, berging in souterrain, groot besloten dakterras. Teke ningen en bestek op aanvraag te verkrijgen. Gevraagde koopsommen v.a. 559.000,- V.O.N. Sinds enige tijd prijkt er naast de hoofdingang van de NJHC- lierberg Soest (aan de Bos straat) een bijzonder bordje. Het is het vijf-sterrenschildje van de ANWB, waarmee wordt aangegeven dat de herberg vol gens onafhankelijke beoorde laars aan de hoogste eisen vol doet. Directeur Sven de Boer is niet wei nig trots op deze 'onderscheiding'. 'Het betekent gewoon dat we goed bezig zijn, en dat we in ons genre het beste te bieden hebben op het gebied van comfort en voorzienin gen.' De Herberg Soest - zeg nooit meer jeugdherberg! - is na tuurlijk geen hotel, maar biedt alle faciliteiten voor een goede over nachting en een aangenaam ver blijf. 'We hebben geen koelkastjes op de kamers en ook geen a-la- carte restaurant, en we begroeten de gasten bij aankomst ook niet champagne, want we blijven een instelling zonder winstoogmerk; alles wat we verdienen komt ten goede aan de accommodatie,' al dus Sven de Boer, die ook allang geen 'herbergvader' genoemd wordt maar als 'manager' de scep ter zwaait over een staf van 20 me- als Soest - ook een vijf-sterren- classificatie. Dat is de herberg in Den Haag, maar die is nagenoeg fonkelnieuw, terwijl Soest al be hoorlijk oud is. Aan het inwendi ge is de laatste tijd veel veranderd en gemoderniseerd. Vorig jaar is bijvoorbeeld een nieuw slaapge- bouw in gebruik genomen, waarin de aanvankelijk 15 slaapzalen zijn omgezet in 31 comfortabele slaap kamers. De bedoeling is dat er aan de kant van de Koningsweg nog een aanbouw komt (voor een kan toor en twee leslokalen), maar het wachten is op de goedkeuring van het gewijzigde bestemmingsplan daarvoor. Ideaal Van extra verkeersdrukte, zoals sommige Bosstraat-bewoners vre zen, is volgen Sven de Boer geen sprake. De herberg is bekend en geliefd bij diverse 'klanten', zoals scholengroepen uit het hele land, maar ook Artsen Zonder Grenzen of de Blauwe Vogel vinden er re gelmatig onderdak voor wat grote re bijeenkomsten in de 'low-bud- get'-sfeer. De accommodatie is ideaal voor familiefeestjes, reünies en bijeenkomsten van verenigingen Sven de Boer van de NJHC-Her- berg Soest. Foto: Soester Courant en scholen, zeker ook uit Soest zelf. Toeristen hebben de Herberg natuurlijk allang ontdekt, maar ook bezoekers van de Jaarbeurs in Utrecht of mensen die zomaar een weekendje komen uitwaaien in de buurt van Soest vinden er onder dak. Voor hen zijn er o.a. leuke arrangementen met bezoekjes aan de Amersfoortse dierentuin of bierbrouwerij De Drie Ringen. Ook de 'Kids Doe-vakanties' val len in de smaak, met creatieve ac tiviteiten, een uitstapje met een IVN-gids of een bezoekje aan het Omroepmuseum. De Boer heeft het naar zijn zin bij de NJHC, waar hij tien jaar gele den min of meer bij toeval verzeild raakte voor zijn vervangende dienstplicht. "Het is een leuke club met een informele sfeer. In de zo mer werken er wel 600 mensen...' In totaal beschikt de vereniging NJHC over zo'n 40.000 leden en ook voor hen is de Soester Her berg een van de aantrekkelijkste 'alternatieven'. Kok Wooncenter is op zoek naar een enthousiaste fulltime Uw profiel: enige kennis von logistieke processen en procedures; u bent zeer nauwkeurig, dienstverlenend en flexibel; u houdt van aanpakken en heeft affiniteit met het werken met computers; verzoek om vergunning in u bent in het bezit van een rijbewijs. Ons aanbod? Een afwisselende baan met verantwoordelijkheid. Doorgroeimogelijkheden zijn aanwezig. Samenwerking in een enthousiast team. Onze arbeidsvoor waarden zijn goed te noemen. Geïnteresseerd? Nadere informatie over deze functie wordt graag verstrekt door Loes den Iseger, personeelsmanager, telefoonnummer (033) 480 14 41. Uw schriftelijke sollicitatie met cv kunt u binnen 10 dagen sturen aan Kok Wooncenter, t.a.v. Loes den Iseger, Hamseweg 18, 3828 AD Hoogland of info@kokwoonceriter.nl rerbonden ter beschermini W Ntfjk V Gebr. van der Pouw Kraan bv Middelwijkstraat 40-42, Soest Automobielbedrijf Tel. 035 - 601 42 89 - Fax 035 - 602 34 31

Soester Courant | 2001 | | pagina 5