■6 Zaterdag feestelijk 'open huis' bij De (nieuwe) Hypotheker m.. (Jafé Kramer anuóhocK i CULTUUR WELZIJN j Zomaar zin in een feestje? Vrijmetselaars willen af van geheimzinnigheid PAGINA 8 WOENSDAG 7 MAART 2001 mer 5 SOESTER COURANT 'Tango Argentino' Bewaar de Soester Courant - er komt een Logo Puzzel Ballonnenwedstrijd en kans op reischeque van 5000 PAGINA 9 Gehooronderzoek in zkh. 'Eemland' Stopverboden bij zes scholen Heren kapsalon Marcel Zondag 'C4U'. in de Oude Kerk KvK helpt weer starters op weg bij ondernemen ereldM/inkel Een gespleten bamboehoutje... 'Vrouwen van Nu' over de heide Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Scheepvaarthuis DVD, CD, Radio en Televisie! enperl Mschoemaker Natuur Nabij IVN-wandeling in Baarns Bos Info of roddel Cursus eerste hulp met homeopathie deVujt MAKELAARS DIE VAN WANTEN WETEN Jazzconcert AGOG A la verticale de 1'été Workshop biografisch onderzoek in Utrechts Archief Cultureel Centrum Willaertstraat 49, tel. 609 58 21 dan bent u een starter. t uw woonbon st ingevulde woonbonnen ovendien wordt gecontro- voorwaarden voldoet. De s klopt, wordt in volgorde geldt de leeftijd en de opelijke of economische ïemland.' Idt de periode dat men luidig adres. a bovenaan de kandidaten- w persoonlijke gegevens amenstelling en woonduur gegevens uit de Gemeen- tratie Persoonsgegevt dan wordt de woning door er aangeboden. Accepteert gt u via de gemeente een u de leges ad 93,50 lisvestingsvergunning kunt t oor een woning, dan wordt u ia het verstrijken van de lerd door de verhuurder, ngsbrief is het niet mogelijk 'j i te bekijken. Het heeft geen j meren naar uw kansen. ALS iRKING BENT GEKOMEN JG ONTVANGT U GEEN gtoewijzing woningtoewijzingen worden n overzicht. Daarbij wordt I reacties er op een woning de woning aan een starter of wezen. Ook wordt de leeftijd, entuele maatschappelijke of g en het daarbij behorende d. Op die manier kunt u een van uw kansen op een ig en eventueel uw woon- oekenden in is het mogelijk om op ile gronden een urgentie- ijgen. Slechts in een zeer vallen zal een dergelijke ts van toepassing is voor een verstrekt. Informatie hierover ij de afdeling Publiekszaken nderdeel huisvesting. it een serieuze klacht mocht ningtoewijzing, dan kunt u die i bij de gemeente Soest, /oonruimteverdeling, Postbus EST. n heeft over het toewijzings- daarvoor terecht bij Achtgoed in, bij SCW of de afdeling de gemeente Soest. Ook zijn irs beschikbaar. atie kunt u ook vinden op st.nl, bouwen en wonen, ling). and bestaat uit de gemeenten Bunschoten, Eemnes, Leus- denberg. d door de desbe- evulde bonnen of te verhuurder, itrokken verhuurder. .datum:_ .datum:_ onder de 18 jaar ir: /verk: 3e woning:/., rtner tum invullen) )rstromer zie spelregels) mland. loten periode van edraagt uw enkele ie* tel: ioeve van een gehandi- en behorende persoon 'oensdag 14 maart Poppentheater: Knuffel op zee' Tara zit er maar mooi mee: haar noeder is in blijde verwachting, ze [is haar knuffel kwijt en ze moet [ook nog samen met haar moeder een middagdutje doen. Ineens ziet 'ze een baby op het bed. Tara moet [in eerste instantie niets van het kind weten, maar wanneer ze weerwoord krijgt, begint ze het Roch leuk te vinden. Als Tara ver eelt dat Knuffel kwijt is, weet de paby zeker dat Knuffel op reis is, hamelijk... op zee! Uiteindelijk krijgt Tara haar knuffel terug. Vanneer het tijd is voor de baby Som weg te gaan, vindt ze dat jam- ner. Het kan niet anders, maar ze [spreken wel iets af. [■Knuffel op zee' is een vrolijke voorstelling vol visuele en tekstue le grapjes, op een speelse wijze komen onderwerpen als jaloezie en angst om geen aandacht meer te krijgen wanneer er een nieuw broertje of zusje komt aan de orde, [zonder dat hierop de absolute aan dacht ligt. Het decor bestaat uit [pen groot bed van 4 meter lang, waarop de moeder (een pop van 3 neter lang) ligt te slapen. Een [voorstelling voor iedereen vanaf 4 Sjaar. Aanvang: 14:00 uur. Toe sgang: f 7,50; f 6,00 (strippen kaart); f 10,00 (volwassenen). Jonderdag 15 maart iDe leden van het Utrechtse kwar- itet Tincho leggen zich volledig toe op het spelen van Argentijnse tan go. Bandoneonist Martijn Traas, die eerder slagwerk studeerde aan het conservatorium, kocht pas vijf jaar geleden heel impulsief een bandoneon en studeerde zelf toon ladders. Vervolgens nam hij enige lessen bij Nederlandse tangopio nier en bandoneonvirtuoos Carel Kraayenhof, tevens leider van Eu ropa's meest vooraanstaande tan go-orkest Sexteto Canyengue. Sa men met contrabassist Martin Hiensch, die eerder basgitaar speelde in diverse progressieve rockbands, begon Martijn in 1996 met het bestuderen van de Argen tijnse tango. Martin liet zich in die dagen inspireren door Luc van Gestel, ex-bassist bij Canyengue. Het duo ontmoette pianiste Ka- trien Karimoen. Zij is tevens ge luidsvrouw bij Nederlands enige echte tangosextet Sexteto Canyen gue. Zo ontstond Trio Tincho. Sinds het enthousiaste onthaal tij dens de première heeft het trio vele salons en tangofeesten met een snel groeiend repertoire van live dansmuziek voorzien. Het maakte ook reeds furore in onder andere Londen Berlijn en Brus sel. Om muzikaal op een hoog ni veau te komen was uitbreiding met een viool de juiste stap. Tangovio- jliste Sophie de Rijk speelde bij Sexteto Punal en al enige tijd is zij eerste violiste van Otra, het 'or- questa tipica' van de tango-afde- "ing van het Rotterdams conserva torium. (et kwartet besloot verder te gaan •nder de zeer klinkende en type- ende naam Tincho en bouwde een [avondvullend programma op. Alle irrangementen zijn gebaseerd op pnamen uit de gloriejaren van de gentijnse tango in Buenos Aires, Ie 30er, 40er en 50er jaren. Ook laakt Tincho uitstapjes naar late re, modernere tango's, die meer ;eschikt zijn voor de gevorderde "anser of om gewoon naar te luis teren. Na de pauze geeft het tangodans- iaar Marjon Reinders en Mark ioekarjo een optreden onder be reiding van het kwartet. De ivond wordt afgesloten met de mgosalon, de plek voor het dans- tubliek om de tangodans feestelijk de praktijk te brengen op live tuziek. .anvang: 20:15 uur. Toegang: jf25,00/f 22,50 (CJP/Pas65). (Op donderdagavond 8 maart geeft het ingodanspaar in C-drie ook een 'orkshop Argentijnse tango. Kos ten workshop f 45,00; 20:00- 22:.00 uur. Aanmelden via de theaterkassa van C-drie.) Reserve ren: C-drie, Willaertstraat 49, 886095829, of VW, Steenhoff straat 9a, 886012075. Tangokwartet Tincho. Komende zaterdag (10 maart) organiseert De Hypotheker een feestelijk 'open huis' in de zaak aan de Steenhoffstraat 66. Dat gebeurt ter gelegenheid van de overname door de nieu we eigenaar, hypotheekadvi seur Gerrit Jansen, die sinds vorig jaar november dagelijks in Soest te vinden is. Gerrit Jansen draait naar eigen zeggen al een poosje mee in 'het financiële wereldje'. Hij was eerder werkzaam bij banken en verzeke ringsmaatschappijen en tot voor kort bij De Hypotheker in Apeldoorn, waarvandaan hij ook zijn 'rechterhand' Monique Cle ment heeft meegenomen naar Soest. Zij verzorgt vooral de admi nistratie en onderhoudt de contac ten. Gerrit is vooral de man van de hypotheken en de financiële plan ning, in de ruimste zin van het woord, dus ook voor levensverze keringen, inboedelverzekeringen, lijfrentes etc. 'Ik wil graag iets betekenen voor m'n klanten,' aldus de nieuwe Hy potheker van Soest (en Baarn). 'De klant moet kunnen merken dat ik in de eerste plaats zijn of haar belang voor ogen heb, zodat hij hier met een goed gevoel Weggaat.' Hij is intussen druk bezig met de voorbereiding van een aantal ver anderingen, die het onafhankelijke hypotheekkantoor nog meer in de plaatselijke samenleving moet la ten 'wortelen'. 'Ik wil betrokken zijn bij een levendige gemeenschap van Soest en Baarn en bij de eve nementen die hier plaatsvinden. Ik Met ingang van dit jaar is het Au- diologisch Centrum gestart met gehooronderzoeken in Ziekenhuis Eemland, locatie St. Elisabeth. Het gaat hierbij naar verwachting om zo'n 1600 standaard audiolo- gische onderzoeken per jaar. Tijdens een standaard audiologisch onderzoek wordt het gehoor uitge breid getest door een audiologieas- sistent. Een keel-, neus- en oorarts (KNO) bepaalt vervolgens de me dische therapie. Het voordeel van de onderzoeksmogelijkheid in het ziekenhuis is dat patiënten bij één loket terecht kunnen voor een diagnose, een onderzoek en een behandelplan. Zij hoeven niet meer op verschillende data naar verschillende zorginstellingen. Dat verkort de doorlooptijden en ver hoogt de kwaliteit. Patiënten ma ken afspraken bij de KNO-poli. Daar zitten gekwalificeerde mede werkers die bij het maken van een afspraak kunnen inschatten of er ook een audiologisch onderzoek nodig is. Tot nu toe was het zo dat patiën ten eerst naar een KNO-arts moesten. Als deze doorverwees naar het Audiologisch Centrum Amersfoort moest ook daar een afspraak worden gemaakt. Vervol gens kon de uitslag van het onder zoek weer besproken worden tij dens een vervolgafspraak met de KNO-arts in het ziekenhuis. Dit hele traject kan nu in één gecom bineerde afspraak worden doorlo pen. Er doen vier KNO-artsen aan mee die ieder een dagdeel voor hun rekening nemen. Zij worden bijgestaan door een audiologie-as- sistent. De mogelijkheid van audiologisch onderzoek in het ziekenhuis is al leen mogelijk bij standaardonder- zoeken. Uitgebreider onderzoeken, bijvoorbeeld bij jonge kinderen, blijven nog steeds bij het Audiolo gisch Centrum aan de Zangvogel- weg plaatsvinden. Er bestaat al een jarenlange hech te samenwerking tussen het Zie kenhuis en het Audiologisch Cen trum. In de jaren zestig stonden KNO-artsen van het ziekenhuis aan de wieg van het Audiologisch Centrum van de Prof. J.J. Groen Stichting. De samenwerking is er steeds op gericht geweest de pa tiënten zo goed mogelijk van dienst te zijn. Met het realiseren van de combinatie van polikliniek- bezoek en onderzoek is daarin weer een volgende stap gezet. zal daar ook heel graag een actie ve rol in spelen,' aldus een enthou siaste Gerrit Jansen. Hij vergelijkt De Hypotheker in dat verband graag met een reisbu reau, zoals Vertrekpunt Gerth. 'Deze hypotheekwinkel is ook een soort reisbureau, met wel 80 ver schillende 'bestemmingen', de geldverstrekkers. Wij kijken ook waar onze klanten het best en het voordeligst terecht kunnen.' De Hypotheker is op werkdagen geo pend van 09:00 tot 17:00 uur, maar op afspraak (©6036000) is er ook 's avonds of in het weekein de gelegenheid om met Gerrit Jansen zaken te doen. Bovendien kan men ook via internet (www.hypotheker.nl) kennis ne men van alle informatie over het pakket van De Hypotheker. Euro Disney Tijdens het feestelijke 'open huis', zaterdag van 14:00 tot ca. 17.00 uur, kunnen kinderen bij De Hy potheker meedoen aan een grote ballonnenwedstrijd, met als hoofd prijs een weekendje (voor het hele gezin) naar Euro Disney bij Parijs. De ballon die binnen veertien da- Hypotheker Gerrit Jansen en zijn 'rechterhand' Monique Cle ment. Foto: Soester Courant gen de grootste afstand heeft afge legd - wat moet blijken uit het te ruggestuurde kaartje - is goed voor zo'n schitterend uitstapje. Maar ook de volwassenen maken kans op iets heel bijzonders. Maandelijks wordt elke tiende klant die een hypotheek afsluit onthaald op een reischeque van 5000 gulden. De actie loopt het hele jaar door en komende zater dag is de eerste uitreiking (aan de winnaar van de maand februari). De bezoekers van het 'open huis' worden zaterdag in elk geval alle maal verwelkomd met een kopje koffie met iets lekkers of een hapje en een drankje. 'We willen graag laten zien dat we een heel lage drempel hebben," aldus Gerrit Jansen en Monique Clement. In het kader van de actie tegen parkeeroverlast bij de scholen ('Schoolspits') heeft het gemeente bestuur besloten een stopverbod in te voeren bij zes basisscholen in Soest. Volgens het ambtelijk advies maken veel ouders 'een potje' van de verkeersveiligheid en lappen velen de regels aan hun laars. Het College gaat nu over tot de instelling van een stopverbod bij en rondom de ingang van de Acht baan (Van Hamelstraat, beide zij den), de 3e Van der Huchtschool (Valeriaanstraat, beide zijden), de Werveling (Oude Utrechtseweg even zijde tot de Bunt, oneven zij de tot de Duinweg); Prins Willem- Alexanderschool (Nachtegaalweg oneven zijde tussen Beetzlaan en Pelikaanweg, even zijde tussen Pe- likaanweg en parkeerstrook); Lud- gerusschool (Vosseveldlaan one ven zijde tussen Hildebrandlaan en huisnummer 41, even zijde tussen Hildebrandlaan en de school); en de Da Costaschool (overzijde van de Spoorstraat tussen Prins Bern- hardlaan en parkeerstrook. Het stopverbod wordt aangegeven met een bord en met een doorge trokken gele streep langs de stoep rand, zodat het argument 'ik heb geen bord gezien' niet meer op gaat, aldus het ambtelijk advies. De maatregel kost 21.000 gulden: 9.000 voor de borden. 12.000 voor de gele strepen (in totaal ruim 500 meter). Behandeling volgens afspraak. BEETZLAAN 89. SOEST Telefoon 601 64 50 Zin in een inspirerend begin van de zondagmiddag? Kom dan langs bij C4U in de Oude Kerk, op zon dag 11 maart. C4U, oftewel de 'kerk voor jou', begint om 12:00 uur. Wie tussen de 16 en 25 jaar is of zich aangesproken voelt door een eigentijdse dienst met popmu ziek is van harte welkom. C4U is een samenwerkingsver band tussen de Samen Op Weg (SOW) kerken van Soest-zuid en - noord. Omdat jongeren zich vaak niet echt thuis voelen in de kerk is het idee geboren een laagdrempe lige dienst te organiseren waar al les minder formeel gaat en waar jongeren ook actief mee kunnen doen, door middel van muziek, inspraak, etc. Net als de voorgaande diensten van C4U wordt het ook dit keer een leuke en spontane dienst. Er wordt geen echte preek gehouden, maar door middel van situatie schetsen zal het thema 'Wat is het belangrijkste?' worden behandeld. Wat is geloven eigenlijk? Kijk je daarbij achterom of ga je juist op weg? De hele dienst wordt door een jon- gerenband begeleid, die onder muzikale leiding van Alex Geurink staat. Ze spelen o.a. nummers van Trijntje Oosterhuis, de Kast en Marco Borsato. Reserveer de hele avond uw eigen bruin café en nodig al uw vrienden en kennissen uit voor een onvergetelijk feest. Diverse arrangementen beschikbaar. Origineel Amsterdams café uitdejaren'50. Soesterbergsestraat 188 Soest 035-603 60 10 Met twee voorlichtingsbijeen komsten probeert de Kamer van Koophandel weer het on dernemen voor starters inzich telijker te maken. 'Startpunt ei gen bedrijf is het thema voor de bijeenkomst op donderdag 15 maart en vier dagen later komt 'Starten en de belasting' aan de orde. Wat is ondernemerschap, wat vraagt het van je, is er een markt voor het product of de dienst, hoe begroot je de omzet en de kosten en welke diploma's en vergunnin gen heb je nodig, zijn vragen waar op 15 maart het antwoord wordt gegeven. De voorlichting vindt plaats tussen 13:30 en 16:00 uur. Belastingtechnische en 'aanver wante' zaken worden aangekaart op dinsdag 19 april, van 19:30 tot 22:30 uur. Beide voorlichtingsbijeenkomsten worden gehouden bij de KvK Gooi- en Eemland aan het Melk- pad 26 in Hilversum. Per keer kost deelname 50 gulden. Voor af aanmelden is noodzakelijk en dat kan bij KvK, Erika van Bel- zen, S8033- 4535700, e-mail: ebelzen@gooi-eneemland.kvk.nl tichtina Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 602 8132 ...en daaromheen een mengsel van houtskool, houtpoeders, etherische oliën, balsems en gemalen bast van een exotische boom en dan is het een wierookstokje. Ne een heel proces wordt het uiteindelijk het stokje dat in de Wereldwinkel in verschillende geuren verkrijgbaar Geuren die de lucht of de atmo sfeer zuiveren, geuren die ontspan nend werken, geuren die verbon den zijn met ons gevoelsleven, die invloed hebben op onze stemming, kortom overal voor. Om te ontdekken welke geur u het meest bevalt zijn proefpakketjes de aangewezen weg. Daarna, als de keus bepaalt is zijn stokjes, kegel tjes of stokjes met extra parfum verkrijgbaar. Uit het assortiment houdertjes is dan te kiezen om optimaal van de wierook te genie ten. Ook zijn bloemenparfums voorra dig die in een aromalampje of ge woon in een bakje water boven een theelichtje een zachte geur in het huis verspreiden. Openingstijden Wereldwinkel: maandag 13:00-17:00 uur; dins dag t/m zaterdag 09:30-17:00 uur. Met een openbare bijeenkomst op maandag 12 maart wil de Vrijmetselaarsloge Eemland de nevel van geheimzinnigheid over haar organisatie laten op trekken. Mensen die geen lid zijn kunnen de lezing bijwo nen, waarin de heer Nepveau uit de doeken doet wat vrijmet selaars nu precies doen. Eemland is één van de 145 loges in ons land die samen de Neder landse Orde van Vrijmetselaren vormen. Nepveau zal ingaan op de vraag wat wordt verstaan onder 'het geheim van de vrijmetselarij' en uit de doeken doen wat de or ganisatie en haar leden nu precies doen. Hij zal een beeld schetsen van wat de vrijmetselaar werkelijk beroert en bezielt. Aansluitend kan over de thema's van gedachten worden eewisseld en wordt bezoe- Op woensdag 14 maart houdt de afdeling Soest van de NBvP/ 'Vrouwen van Nu' haar maande lijkse bijeenkomst in De Deel, Kerkstraat 11B. Dhr. H. Verheul van Het Utrechts Landschap houdt een dialezing - zijn 213e! - over 'Verkenningen op en om de heide', met prachtige opnamen van de flora en fauna van de Utrechtse heide. Dhr. Verheul is consul van HUL, leidde talrijke excursies en was o.a. betrokken bij de jaarlijkse school-boomplantdag. Aanvang: 20:00 uur. Gasten beta len 4,00 entree. Di Lassostaat 65', tel. 6022195 Op vrijdag 6 april, van 13:00 tot 14:30 uur, kan een bezoek ge bracht worden aan het Scheep vaarthuis in Amsterdam. Het zal een van de laatste mogelijkheden zijn om dit gebouw te bezoeken, want het is verkocht en wordt bin nenkort ingrijpend verbouwd. Waarschijnlijk krijgt het een hotel bestemming. In 1983 werd het monumentale hoekpand aan de Prins Hendrik kade in Amsterdam in gebruik ge nomen als hoofdkantoor van het Gemeentelijk Vervoerbedrijf. Het Scheepvaarthuis werd in opdracht van verschillende scheepvaart maatschappijen gebouwd. Het werd door hen in 1916 in gebruik genomen. Dit gebouw is het pronkstuk van de Amsterdamse School-architectuur. Het ontwerp van architect Johan Melchior van der Mey werd in nauwe samenwer king met zijn collega's Michel de Klerk en Piet Kramer samen met beeldende kunstenaars tot een "Gesmatkunstwerk". Bijdragen zijn geleverd door o.a. Hildo Krop, H.A. van der Eijnde, Willem Bogtman en Lion Cachet. Zowel binnen als aan de buitenkant van het gebouw geven talrijke decora ties, in vaak dure materialen uit drukking aan het roemrijke scheepvaartverleden. Heel bijzon der is de houten kapconstructie met de glas-in-loodvensters bo venin het trappenhuis. De kleurrij ke bakstenen gevels en het "zilve ren" hekwerk zijn in oude luister hersteld. Het dakterras biedt bij goed weer een panoramisch uit zicht tot ver buiten de stad. Kosten van de architectuurrondlei ding: 25,00. Informatie, inschrijving en cursus programma: Volksuniversiteit Soest, Di Lassostraat 65, 3766 EB Soest, ©6022195, e-mail: vu- soesl@csnet.nl; openingstijden: maandag 13:00-16:00 uur; dins dag, woensdag en donderdag 10:00-13:00 uur. De BeoCenter 1 is een even fascinerend beeld- als geluidssysteem. Vol magie en verborgen kwaliteiten. DVD- en cd-speler, radio, tv en actieve luidsprekers. Dit alles volmaakt geïntegreerd zonder dat er ook maar één draad te zien is. En bovendien met slechts één afstandsbediening, de Beo1, in de hand te houden. Logisch toch en gemakkelijk. A LIFE LESS ORDINARY Burg. Grothestraat 9, Soest. Telefoon 035 601 03 44 BANG 6. OLUFSEN kers de gelegenheid geboden vra gen te stellen en zich in de discus sie te mengen. De vrijmetselarij is ontstaan in de westerse wereld en vandaar is het volgens de betrokkenen verklaar baar, dat gebruik wordt gemaakt van het joods-christelijke cultuur goed. De vrijmetselarij is evenwel onafhankelijk van enige politieke of religieuze beweging, maar de leden zijn zich bewust van hun maatschappelijke verantwoorde lijkheid. De openbare bijeenkomst van de Vrijmetselaarsloge Eemland op 12 maart wordt gehouden in Louisa State aan de Gerrit van de Veen- laan 16 in Baarn, aanvang 20:00 uur. De toegang is gratis. Voor meer informatie over deze avond, 6668576 of 5421681. Op inter net kan men meer te weten komen via www.vrijmetselarij:/eemland.nl De maandelijkse wandeling van IVN-Eemland start op zondag 11 maart om 14:00 uur bij de par keerplaats van restaurant "De Ge neraal" in Baarn, vlakbij NS sta tion Baarn. De wandeling gaat door het Baarnse Bos, een park landschap met restanten van het landgoed de Eult uit de 18c eeuw. In het gemengde bos zijn nog vij vers, een sterrenbos en een ber ceau te vinden. SBB, eigenaar sinds 1981, probeert door beheer deze onderdelen te herstellen. Tij dens deze wandeling van ca. an derhalf uur, geleid door natuurgid- sen van IVN Eemland wordt inge gaan op de ontluikende natuur. Het 80 ha grote Baarnse Bos was oorspronkelijk 2 a 3 keer zo groot en behoorde tot het landgoed de Eult. De plaats "De Eult" of "Oelte" dateert al van omstreeks 1350. Het is bekend dat er in 1640 al een buitenhuis van die naam bestond, toebehorend aan de Am sterdamse families Bicker en Deutz. Het landschap bestond toen voornamelijk uit uitgestrekte heidevelden, overgaand in polder land. Willem Gideon Deutz liet hierin de huidige Amsterdamsestraatweg, de Heutzlaan en de Torenlaan aan leggen. De aanleg van het park, in de barokstijl, vond plaats van 1730 tot 1745. De ontwerper was ver moedelijk een Fransman. Het la- nenstelsel, met Wittelaan als hoofdas en Schrikslaan en Toren laan als zijassen, ging uit van het huis De Eult, dat op het snijpunt van deze lanen heeft gestaan. In 1881 is het afgebroken. Het land goed werd in 1758 opgekocht door prinses gouvernante Anna voor Willem V. Zij liet paleis Soestdijk verfraaien en gaf opdracht to na dere aanleg van het bos. De 2 kommen, de grote kom in het cen trum van het Sterrenbos en de lin- dekom samen met de 'troon' en de 'berceaus', werden toen gereali seerd. Het is sinds 1981 onderdeel van Boswachterij de Vuursche. In formatie: 6022386. Wat is de waarheid? Hoe beoor deel je andere mensen? Op zon dagmiddag 11 maart zal ds. Kamer uit Hoogland laten zien dat de Here God hierop een heel bevrij dend antwoord geeft. Bevrijding en voorkoming van pijn die men sen elkaar kunnen aandoen, bij voorbeeld door roddel. Deze mid- dagdienst begint om 17:00 uur en vindt plaats in de gereformeerde kerk vrijgemaakt aan de Parallel weg 1. In de morgendienst (10:00 uur) zal ds. H.J. Messelink uit Bar- neveld voorgaan. Gasten zijn wel kom. Informatie: ©6027898 of 6022418. Op dinsdag 13 maart start er weet een nieuwe cursus Eerste Hulp Met Homeopathie. De cursus wordt gegeven door Guus Kruis. Zij is klassiek homeopaat en heeft een praktijk in Soest en Baarn. In de cursus wordt aandacht besteed aan het verlenen van eerste hulp bij kleine ongelukken. Tevens wor den allerlei acute aandoeningen besproken - zoals griep, verkoud heid en verrekkingen - en hoe die zelf te behandelen zijn met home opathische middelen. De cursus wordt gegeven op de dinsdagavon den 13, 20 en 27 maart en 3 april van 19:30 tot 21:00 uur. De kos ten zijn 60,00 plus f 30,00 voor het cursusboek. Informatie en aan melding: Guus Kruis, ©6026837. PIET FLOOR EN NICOLETTE VERSLOOT MAKELAARS/TAXATEURS O.G. MAKELAARDIJ O.G. 'DE VLIJT' LID VNM VAN WEEDESTRAAT 3 - SOEST - TEL: 035-6016824 INTERNET: WWW.DEVLIJTMAKELAARDIJ.nl E-MAIL: DEVLIJTMAKELAARDIJ@HETNET Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 Zaterdag 10 maart AGOG: agiel; to be AGOG for (eng.): opgewonden, belust op; AGOG: agogiek: leer der wijzi ging in het tempo ter wille van ex pressieve voordracht aangebracht; agogo. Welke betekenis aan AGOG ook wordt gegeven, ener gie, verrassing en humor staan voorop bij dit trio: Frank Wingold: gitaar; Mark Haanstra: basgitaar; Joost Lijbaart: drums. Officieel opgericht in 1993 na het winnen van de Europese jazzcontest, is de groep na een ruime pauze herop gericht. Drie musici uit verschillen de richtingen begeven zich in tal van stijlen: jazz, garagerock, coun try, imaginaire folklore uit Zuid oost Europa en Afrika en nieuwe muziek met Zappa-eske complexi teit. Zonder te vervallen in een parodie of ratjetoe van stijlen weet dit trio de diverse invloeden te smeden tot een zeer rijk en afwis selend groepsgeluid. De composi ties, veelal van de hand van Win gold, lijken soms op gotische bouwwerken, waarbij iedere noot onmisbaar is en een bijzondere rol vervult, dan weer op wolken van geluid waarbij men zich ver weg waant, in een sprookjesachtig land schap. Frank Wingold behoort in Duitsland tot de bekendste gitaris ten uit de Keulse undergroundsce- ne. Haanstra en Lijbaart behoeven weinig verdere introductie en heb ben hun sporen zowel in Neder land als het buitenland ruim schoots verdiend. Aanvang: 21:00 uur. Toegang 12,50. Maandag 12 maart 'Het verbergen van conflicten zit in de genen van Vietnam Tran Anh Hung. De jonge, knappe Vietnamese Liên woont met haar broer Hai in een appartement in Hanoi. Hai is acteur, terwijl de echtgenoten van haar twee zussen respectievelijk fotograaf en schrij ver zijn. Kunstenaars dus, maar geen levenskunstenaars. Elk van de drie leeft met een gevoel van verdriet dat ze echter zwijgzaam met zich meedragen, want zo ge biedt de Vietnamese cultuur. Ook bij de zussen hangt de onuitge sproken waarheid als een donkere wolk boven hun ogenschijnlijk har monieuze bestaan. Zo is Liên, de enige ongetrouwde van de drie zussen, verliefd op haar broer en pleegt een andere zus overspel. Tijdens het gezamenlijk klaarma ken van het eten vertellen de zus sen elkaar giechelend de laatste roddels. Maar, al is hun onderlin ge relatie nog zo hecht, de per soonlijke geheimen en tragedies komen maar zeer moeizaam aan de oppervlakte. 'Bij elke vaste relatie verdwijnt op den duur de hartstocht', zegt de in Frankrijk wonende Vietnamese re gisseur Tran Anh Hung. 'Dan ver schijnen de barsten. Maar er kun nen ook andere dingen voor in de plaats komen, zoals tederheid'. Het aangenaam trage tempo van de prachtig gefilmde vertelling geeft alle ruimte aan de karakters. Bovendien weerspiegelt dat tempo het leven in de nog steeds van het communisme doortrokken stad Hanoi een enorm contrast met de hectische metropool Saigon. Tran's meermalen bekroonde film over die laatste stad, CYCLO (1995), is in Vietnam nog steeds verboden. Regie en scenario: Tran Anh Hung. Camera: Mark Lee. Mu ziek: Tón That Tiêt, Lou Reed. Met: Tran Nu Yên-hê, Nguyen, Nhu Quynh, Lê Khang, e.a. Frankrijk/Vietnam, 2000, 112 min. Aanvang: 20:30 uur. Toegang 10,00; CJP/65+/ 7,00. Reserve ren: maandag t/m vrijdag 9:00- 13:00 uur, ©6019577. 'Geen kale stamboom maar... mensen van vlees en bloed'. Onder dat motto wordt in Het Utrechts Archief op donderdagavond 29 maart een workshop Biografisch Onderzoek georganiseerd voor mensen die onderzoek willen doen naar het dagelijks leven van een bepaalde persoon uit het verleden. De workshop is een aanrader voor genealogen die wel eens wat meer willen dan een kale stamboom en voor iedereen die informatie zoekt over familieomstandigheden, ge zondheid, opleiding, beroepsuitoe fening, financiële positie en politie ke, religieuze, culturele, sportieve en misschien ook criminele activi teiten van personen uit de periode 1500-1900. Bij de workshop wordt gebruik gemaakt van origineel bronnenmateriaal dat in Het Utrechts Archief bewaard wordt. De kosten bedragen f 60,00. Deel nemers krijgen van tevoren de on derzoeksgids 'Levensverhalen. Gids voor biografisch onderzoek in de provincie Utrecht' toege stuurd. Aanmelden vóór 13 maart bij de receptie van Het Utrechts Archief, ©030-2866611. Docenten: drs. A. Pietersma en drs. F. Vogelzang. Tijd: donderdag 29 maart 2001, 19:00-21:30 uur. Plaats: Het Utrechts Archief, Alexander Nu- mankade 199-201, 3572 KW Utrecht. Kosten: f 60,00.

Soester Courant | 2001 | | pagina 9