PARKET j^oest^OJaarjeledeiJ Windhond Actiejaar 2001 Verdwenen Soest hervonden nd' over afwijzing Middelman >v> OP SOEST Laatste wandeling in winterserie Olympia Daelhoven krijgt 10 mille voor internetcafé Carnaval - de molen op straat Eerste stickeractie-winnaar naar 'De Soester Duinen' IAMINAAT PIANKENVWEREN KURK MARM0FL00R BAMBOEPARKET 'O brother, where art thou? Expo: 'Religie, land van herkomsl 'Vis Occulta in Terra Batava' Chakra's en Aura Meningen van lezers Meningen van lezers Dagboek februari PAGINA 13 Bustochtje voor eenzame ouderen moet veel vaker! -5^}A WOENSDAG 14 MAART 2001 SOESTER COURANT Pas op voor dieren Woensdag 21 maart 'open avond' Vindt U ook dat de Windhond rond moet? Eemlai Soest, Birkstraat 91 Tel.: 035 60 110 60 24 uur per dag bereikbaar Het Parket Atelier Steenhoffstraat 46, tel, 60195,, H Maandag 19 maart Uit de Soester Courant van Vrijdagló Maart 1951 De depressie van de ia... heeft hard*"—'— lijke staat Mississippi. Drie genen, gespeeld door Clooney, John Turturro Blake Nelson, hebben echt» re zorgen. Met z'n drieën net ontsnapt uit een gevan kamp, waar ze meer dankzij nulligheid dan vanwege echt neel gedrag terecht waren' men. Ze gaan cm weg naar/ waar een van de drie nog eeJ ke buit verstopt heeft. 20o, een prachtige road movie Het is weinig regisseurs om een klassiek verhaal J «0, Odyssee te verpakken in medie en er ook nog eens vv te muzikale strik omheen tel 1 Toch is dat de truc die de broe Coen uithalen met 'O Bro* where art thou?' Op de verhai van Homerus' epos laten dei Amerikaanse filmmakers hum sonages tegen een bonte stoet* kezen aanlopen: een cyclopk bijbelverkoper, sirenen die mannen proberen te beton, musicerende Ku Klux Klanner nog veel meer. De stroom van. surditeiten wordt vaak genoeg. ONZE BRANDWEER OEFENDE. Onze Soester Vrijwillige Brand weer rust niet in tijden dat er geen brand wordt gemeld. Wekelijks wordt er getraind en wordt er e" theorie gegeven, waarmede ook de kennis van de locale omstandighe den wordt vergroot. Het materiaal irdt onderhouden en regelmatig pefd, zodat bij een eventuele ld mensen en materiaal volko- m voor hun taak zijn berekend, er getraind wordt hebben wij {dagavond, in storm en regen, fen, toen de manschappen, die in de Brandweerkazerne voor de wekelijkse bijeenkomst bijeen wa ren, plotseling in alarm-toestand len gebracht door een tele- itje: Brand op de Hooiweg. jen oogwenk reed al het be- :bare materiaal uit, volledig [and, de nevelspuit voorop en •achter de auto- en motorspuit ateriaalwagen. ire brandweerman weet, dat in 'eter van den Breemerweg en liweg geen waterleiding is te ,en, zodat op een brandput in kerkstraat moest worden aan- [oten en vandaar niet minder 700 meter slang moest worden [erold. Het ging vlug en goed in hondenweer van deze avond, :h de nevelspuit had de brand, ";e was aangestoken in een gro- >os takken, 33 minuten eerder [lust dan het tijdstip, waarop fo, via de 700 meter slag, water 5i geven. Hierdoor werd wel zeer jdelijk aangetoond van hoe •t belang de nevelspuit is voor :e uitgebreide gemeente, waar- leerdere punten zijn, waar wa- leiding nog een luxe is. Voor de ischappen was het tevens een ichtige oefening, waarin al het iteriaal was betrokken. De land- tuwer Lochtestein, op wiens ter- lin de "brand" was ontstaan, stel de het werk van de vrijwilligers zeer op prijs en onthaalde hen in zijn boerderij op koffie en sigaret ten. ODDIEFSTAL pERECHT. De 20-jarige C.J.V. alhier mag van .geluk spreken, dat de door hem Begane looddiefstallen, respectie- Met een driedaagse tentoonstefö^^Ep^jk °P de daken van de openba- van religieuze stukken uit Musenjj school en van de Gereformeer- Oud Soest, plaatst dichter Jan V. 3 de kerk' niet in de laatste tijd heb- ser het thema van de boekenwet i^11 plaats gehad, doch in Maart Land van Herkomst', in het kail van het vorig jaar. Dat is in een van religie. 'Mijn land van k -Jfenode, waann diefstal van nutti- komst in poëticis is het geloc&l 8e metalen door de Justitie nog a *iiet zo zwaar werd gestraft als op iet ogenblik het geval is. gewisseld met uitstekend bij landschap en de locale geschit nis passende bluegrass-mui Daarvoor werden grootheden T-Bone Bumett en Emmylou ris ingehuurd, maar ook de sall-zusjes met de aanvallige tijd van 6,8 en 12 jaar. Het ve is slechts een voertuig. Wat hangen zijn de prachtige, il bleekte landschappen van came man Roger Deakins en een oi nele kijk op een karakteris stukje Amerika in een moeilfl maar interessante tijd. Met: George Clooney, John ij turro, John Goodman,e.a. Ve nigde Staten, 2000, 106 min. Aanvang: 20:30 uur. Ent ƒ10,00; CJP/65+/ 7,00. 16 maart Opening vrijdag 16 maart, 2 uur; sprekers: ds. Harry Gijssei Anton v.d. Dijssel, Dick Koblei Jan Visser. Muziek: Charles Gs} briël, Berna Kousemaker, Stom vogel. Zondag 18 maart Lezing met beelden door Stornrn gel. De Baarnse beeldenaar Stora vogel (schepper van de Soestc mysteriespelen, de Eemsaga Drakenburger Concerto' ons voor in de verleden tijd, zoek naar de herkomst van het loof in Eemland. Wat geloo men vóór de kerstening? Wat is na behouden gebleven? 'Dat 1 Eemwater zo niet te drinken weten wij allemaal. Maar weten? ook, dat de Eemlanders eeuwt lang op St. Jan (24 juni) met di water hun kinderen besprenkelde als afweer tegen ziekten en boz geesten?' Aan de hand van verte len en beelden over de streek, nu name toegespitst op Balders- of S Jansheuvel nabij Laren, belicht! deze kentering in de geloofsbeli ving. Beetje bij beetje wordt daa hij de harde kern van het oo spronkelijke geloof ontbloot c daarmee de onuitwisbare stempt die het nog steeds op het hede drukt, aangetoond. Aanvang: 14:00 uur. Toegang: ",00. werd in de zitting van de Jtrechtse Rechtbank op Dinsdag L waar de loodgieter zich voor de lierboven genoemde feiten moest verantwoorden, nog gemeten met de oude maat. Daarvandaan luid de de eis van de Officier van Jus titie zes maanden voorwaardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van drie jaar onder toezicht van de rotestants-christelijke reclasse- ingsvereniging. Jaar uit het verhoor bleek waren de beide misdrijven gepleegd in ïenwerking met zekere B. en ad de buit, in totaal 24 kilogram, (laar een klein prijsje opgebracht. )e Rechtbank zal 27 Maart a.s. ünnis wijzen. CURSUS VOOR JONGE BOEREN EN TUINDERS. De winter-cursus voor jonge boe ren en tuinders is, in de Ma- riaschool, met een openbare les besloten, waarbij aanwezig waren Ir. Riemersma, Inspecteur van het Landbouwonderwijs in Utrecht, Pastoor A.G. Smit, Wethouder W.G. van Zadelhoff, de heer J.G.A. Batenburg, gemeentesecre taris en de besturen van de A.B.T.B. en J.B.T.B. Na een vlot te beantwoording van de vragen, gesteld door de leider van de cur sus, de heer J.G.A. Nijhuis, betref fende landbouw en economie, reikte Ir. Riemersma de diploma's uit aan hen, die het examen Land bouwbedrijfsleer hadden gehaald. Dit waren W.G. van Hofslot, Soest, met lof;- S. Steenkamer, Baarn, H. Burgsteden, J.C. van Burgsteden, C.B. Werkhoven, P. van Wegen, G.W. van Roomen, R.P. Hilhorst. STRUIKEN SNOEIEN. Nu het voorjaar weer nadert en 't struikgewas volop gaat groeien, vestigt de politie er de aandacht op, dat men 't struikgewas in tui nen op hoeken van straten slechts zó hoog mag laten groeien, dat het uitzicht volkomen vrij blijft. WIE VERLOOR PORTEMONNAIE MET INHOUD. Bij de politie werd anoniem een portemonnaie bezorgd, met een briefje er in, waarop werd medege deeld, dat deze portemonnaie, waarin zich een hoeveelheid geld bevond, drie weken geleden werd gevonden in de omgeving van de Koninginnelaan. De verliezer kan deze portemonnaie op het politie bureau terug bekomen.. MORTIERGRANATEN GEVONDEN. Langs de Eem zijn een viertal mor tiergranaten aangetroffen. De po litie heeft, in afwachting van de komst van de Hulpverlenings dienst, het terrein afgezet met rode vlaggen en borden, waarop de aan duiding "Gevaarlijk bommen". DENK OM DE WINKELSLUITINGSWET. Het blijkt, dat de Winkelsluitings wet in onze gemeente niet geheel wordt nageleefd. Speciaal sigaren winkels sluiten later dan is toege staan. Let U vooral op, want de politie gaat op U letten. de vakgarage voor Soesterberg Reparaties en onderhoud volgens dealerspecificaties APK-keuring 87,- (incl.) Rademakerstraat31a Soesterberg - Tel.: 0346 - 351 530 Auping Comfortabel Royal 320 bed Frank den Ouden komt vanavofl bij Spirit Soest vertellen over oo der meer de functies van de Cliï kra's. De openbare bijeenkom: begint om 20:00 uur, de deuraa de FC Kuyperstraat 24 gaat ot 19:30 uur open. Dit geldt 00 voor 21 maart als Sonja van 0 Linden te gast is. Zij zal dan roe tekeningen met een kaarsvlam P: ranormaal uitleggen. De toegangsprijs bedraagt 7,5 gulden. in Soest. Zij willen het gesptf' over allerlei levens- en geloofsvr3 gen stimuleren. Ook vrouwen geen directe band hebben met kerkgenootschap of gemeente zij1 welkom en kunnen op informd' wijze kennismaken met het Eva"' gelie, want de Open Ochtend hebben een informeel karakter- Op 22 maart gaat de deur vafl Credo om 8:45 uur open en sta3' de koffie klaar. Om 9:15 begint d£ inleiding van Diny Stortenbeker om 11:15 wordt het program1113 beëindigd. De toegang is gratis- Voor meer informatie kan contat worden opgenomen met AnneI'eS Polderman,S86031033, of Ger"13 van Straaten, ©6021809. Auping Comfortabel Royal: superieur comfort Slaapcomfort op maat. Dat is Hét Bed van Auping. Perfect design, duur zame materialen en superieure techniek zorgen voor een ongekend comfort. 'Comfortabel Royal' noemt Auping dat. Bij Sleepworld staan ze testklaar. Tot ziens bij Sleepworld, de slaapkamerafdeling van... auping N E N t Birkstraat 99 (hoek van Lenneplaan) Soest, tel. 035-6011004 Financiële Diensten, Voor al uw Verzekeringen, 4W Hypotheken en Pensioenen www.soesteronderlinge.nlinfo@soesteronderlinge.nl §005^0(7 Soesterbergsestraat 26, Soest. 035 - 6029060 Nu bij aanschaf van een parketvloer in de woonkamer, laminaat op de slaapetage voor f 15,00 per m2 'vraag naar tic exacte voorwaarden oe tKrooti6e(iant(e[liig seen superieure afwerkloag op uw parketvloer die het onderhoud tot een minimum beperkt, waardoor u nog meer woonplezier beleeft aan uw vloer, e op uw vloer.. Een uniek product van Op 27 februari ben ik meegegaan met het bustochtje dat het project VOS - Vereenzaming Ouderen Soest - maandelijks organiseert. De bedoeling was een tochtje door het Gooi. Kosten: tien gulden, in clusief consumptie. Ik zou tussen 13:15 en 13:45 uur worden opge haald bij Molenschot. Inderdaad stapte ik daar om 13:45 uur in, als eerste van de in totaal zeven passagiers. Vervolgens duur de het wel tot 14:30 uur - drie kwartier later.' - voordat de laatste passagier in Soesterberg instapte. We bleken daarom niet naar het Gooi te gaan, maar de andere kant op. Om 17:15 uur was ik terug op mijn kamer in Molenschot, nadat eerst alle andere reizigers weer waren afgezet. AJ met al duurde het bustochtje zelf dus maar twee uur. Het reisje op zichzelf was pri ma; we kregen heerlijke koffie en gebak, maar dat ging natuurlijk ook van de reistijd af. Toch vind ik het belachelijk dat de VOS met zo'n bustochtje denkt de ouderen uit hun eenzaamheid te halen. Het lijkt heel wat, maar het is heel weinig. Alsof je een heerlij ke worst wordt voorgehouden, waar je maar één hapje van mag nemen. Je mag ook maar hooguit één keer per jaar mee, want elke maand zijn er weer andere oude ren aan de beurt. Ik vind dat er veel meer van zulke bustochtjes gemaakt zouden moe ten worden, bijvoorbeeld iedere week. En dan mag het ook best wat duurder zijn dan een tientje. J. v.d. Broek Ieder voorjaar kunnen we weer genieten van de volle zang van de merel op ons dak. Vanwege zijn vloeiende tonen hebben we hem Pavarotti gedoopt. Aan zijn apar te lied kunnen we hem herkennen zoals elke merel een uniek lied heeft. We hopen dat hij ook dit voorjaar ontsnapt aan kat, sperwer en de auto. Omdat ik langs een doorgaande weg woon zie ik het te vaak. Dieren die het slachtoffer worden van verkeer. Afgelopen week troffen we twee dode merels voor ons huis. Een mannetje en een vrouwtje pal naast elkaar. In het vroege voorjaar zijn merels druk bezig de grenzen van hun broedgebied te bevechten. In concurrentie met elkaar of in liefdesspel vliegen ze laag over de grond en dus ook over de weg. Ze hebben minder oog voor gevaar en verkeer. Jaarlijks sterven 3 tot 4 miljoen dieren op en langs Neder landse wegen door het snelverkeer. Voor een goed begrip, het gaat hier niet om insecten maar om ge wervelde dieren. Bijna de helft daarvan zijn vogels. Een hoop onnodig leed kan voor komen worden als we met ons allen echt ons best doen. Mens en dier kunnen veel beter reageren op snelverkeer als berijders van mo torvoertuigen hun snelheid mati gen. Te veel rijders zijn zich nau welijks bewust van hun verant woordelijkheid voor egel, eek hoorn of eend. Natuurlijk is er een grens. Platte muggen op je kop lamp, daar is niets tegen te doen. Bovendien is het pijngevoel van een konijn, kievit of kikker veel beter ontwikkeld dan van een ke ver of krekel. Zoogdieren en vo gels zijn ons nauw verwant. Ze spelen, bouwen, hebben lief. Het zijn onze medewezens. Dus heeft het niets met aaibaarheid of over dreven sentiment te maken dat we rekening met ze houden. Te veel weggebruikers handelen alsof alles behalve mensen vogel vrij is. Vooral in het voorjaar, als de dieren de lente in hun bol heb ben, liggen ze bij bosjes op de weg. Meestal plat en morsdood, soms hulpeloos gewond. Dieren zijn in het voorjaar kwetsbaar want bezig met andere dingen. Merels parade ren dus achter elkaar aan langs de grenzen van hun gebied. Duiven vliegen nog al eens laag weg als ze schrikken. Egels steken in hun ver liefdheid plots over. Padden trek ken. Jonge water- en weidevogels worden door hun ouders naar voedselrijke gebieden gebracht. Natuurlijk gaat het vooral om aan dacht voor mensen in het verkeer, maar dieren tellen ook mee. In onze wereld is behalve de terech te zorg voor de mens toch ook plaats voor zorg om dierenleed? Daarom wil ik iedereen vragen om hier aandacht aan te besteden. Matig uw snelheid, vooral in de bebouwde kom. Niet alleen men sen maar ook dieren kunnen veel beter reageren op voertuigen als ze veertig rijden in plaats van zestig. Als u langs de weg wat vogels of een egel ziet let goed op en rijdt niet als een dolle door. Als u een gewond dier aantreft, breng het dan naar het vogelopvangcentrum aan de Eemweg (S86032844) of bel de dierenambulance (06- 54337407). De mensen die daar werken gaan respectvol met deze dieren om en weten ze niet zelden weer op te lappen. Namens de die ren, bedankt! George Knottnen IVN De derde en laatste winterwan- deling van Olympia krijgt za terdag 17 maart zijn beslag. 5, 10,15 of 20 kilometer, de deel nemers kunnen kiezen hoe ver ze willen wandelen door onder meer het Landgoed Pijnen burg en de gebieden van Staats bosbeheer. Startpunt van de tochten is het Duivenzaaltje van de Zwaluw aan de Koningsweg. Voor de 20 kilo meter kan tussen 10:00 en 12:00 uur worden gestart, voor de overi ge afstanden hebben wandelaars tot 13:00 uur de tijd om op pad te gaan. Het inschrijfgeld bedraagt 3,25 gulden per persoon, ongeacht de afstand die men wandelt. Wie geen herinnering wil, kan volstaan met een bijdrage van 2 gulden. De winterwandelingen van Olym pia maken deel uit van een regio nale serie van negen wandelingen. Ook die wordt zaterdag met de tochten in Soest en omgeving afge sloten. In de acht voorgaande wan delingen van dit seizoen werden 3343 deelnemers genoteerd, bijna 200 meer dan een jaar eerder. Voor meer informatie over de win- terwandeling van Olympia kan contact worden opgenomen met W. van Steendelaar, 886020005 (na 19:00 uur) of mevrouw M. Visser, 886024490. Het Nationaal Fonds Oude- renhulp, afdeling Amersfoort heeft f 10.000,- ter beschikking gesteld aan verpleeghuis Dael hoven. Deze bijdrage is be stemd voor de inrichting van het Internetcafé in het ver pleeghuis. Het Nationaal Fonds Ouderenhulp geeft deze bijdrage omdat ze het belangrijk vindt dat ook bewoners in verpleeghuizen kennis maken met computers en internet. Deze bewoners krijgen ook steeds meer behoefte aan nieuwe communica tiemiddelen. Zeker als men in een rolstoel zit of slecht ter been is, is deze vorm van communicatie zeer geschikt. Ook staat het nieuw te realiseren internetcafé open voor oudere buurtbewoners die ook graag kennis willen maken met in ternet en e-mail. Jaarlijks besteedt het Nationaal Fonds Ouderenhulp ongeveer tweeënhalf miljoen gulden aan honderden projecten en activitei ten voor (hulpbehoevende) oude ren. Het Fonds ontvangt zijn gel den uit opbrengsten van de ver koop van Zomerzegels en kaarten, giften uit legaten en erfstellingen. 'Marktplein' Het internetcafé komt op de eer ste verdieping van Daelhoven. Bin nenkort start het verpleeghuis met een flinke verbouwing. Eén van de patio's wordt overkapt tot een marktplein, waaraan verschillende voorzieningen zoals de eigen su permarkt, het café en de kapel komen te liggen. Het is de bedoe ling dat het marktplein ook écht de uitstraling van een plein krijgt, met ouderwetse winkelfagades, lan taarns, reclamezuilen e.d. Het zal voor de demente bewoners van het verpleeghuis een gevoel van her kenning moeten geven en tevens functioneel zijn. De bouw zal voor de bouwvakantie gereed zijn. Opleidingsplan Eén van de speerpunten van Dae lhoven voor dit jaar zijn het oplei dingsplan en het zoeken naar meer carrièremogelijkheden voor ver zorgenden. Vorig jaar december werd al bericht over een eigen klas medewerkers die hun diploma ver zorgenden niveau 3 haalden. Dit jaar worden de opleidingsmoge lijkheden voor medewerkers nog vergroot. Tevens wordt onderzocht hoe de carrièremogelijkheden van ongedi- plomeerden én gediplomeerden binnen de organisatie vergroot kunnen worden. Daelhoven, de Verpleeg Thuiszorg en de Wiek slag zijn in enkele jaren gegroeid van ruim 100 naar meer dan 330 medewerkers en men heeft nog veel zorgvernieuwende plannen. Open avond Om geïnteresseerden met het werk in Daelhoven, de Wiekslag of Ver pleeg Thuiszorg kennis te laten maken, wordt een open avond ge organiseerd op 21 maart, om 19:30 uur in het verpleeghuis aan de Graanakker 11. Dit dagboek zal op deze plek in De Soester Courant dit jaar 10 keer verschijnen om Soest op de hoogte te houden van wat er al lemaal gebeurt rondom het Windhond Actiejaar. Wilt U donateur of begunstiger worden? Of op andere wijze helpen, bijvoorbeeld als vrij williger. Neem dan contact met ons op. Bel 035-6014841, of schrijf (zonder postzegel) naar Stichting 'De Windhond', Antwoordnummer 7006, 3760 TA Soest, of kijk op www.windhond.nl Iets te koop of te geef? Plaats een "kleintje" in de Soester Courant Amusementspark op de grens? Onder de naam "de derde kamer" wordt op dinsdag 20 maart weer een discussie-avond georganiseerd op initiatief van de WD Soest/ Soesterberg. Op de agenda staan de volgende onderwerpen. 1. Birkhoven Noord: De gemeen te Amersfoort heeft plannen in een vergevorderd stadium voor de realisatie van een recreatie/amuse mentspark in het bosgebied van Birkhoven, grenzend aan de ge meente Soest. Ondanks heftige protesten lijkt de gemeente Amersfoort van geen wijken te willen weten. Wethouder Jonkman zal in de derde kamer de plannen komen toelichten en zonodig ver dedigen. 2. Na de sportclustering, iedereen tevreden? De sportclustering leid de enige jaren geleden nog tot een felle strijd rond de samenvoeging van allerlei sportfaciliteiten, maar de laatste tijd is het stil geworden rondom de sport in Soest. Is dit de stilte voor de storm of is iedereen nu tevreden? Veel vragen, waarop men op 20 maart, bijgestaan door allerlei des kundigen en praktijk mensen, een antwoord hoopt te vinden. Deze avond staat niet op zichzelf maar maakt deel uit van een reeks dis cussies (iedere 3de dinsdag van de maand) over allerlei lokale aange legenheden. De discussieavonden zijn bedoeld voor iedere burger van Soest die bereid is mee te den ken over de ontwikkelingen in onze gemeente. Dus ook niet WD-leden zijn van harte welkom om in een ontspannen sfeer van gedachten te wisselen. Locatie: Het Gildehuis, Steenhoffstraat 46 (achteringang Museum Oud- Soest). Aanvang 20:00 uur. Er zijn veel reacties gekomen op de foto in Verdwenen Soest van 21 februari van het voetbalelftal van de Soester politie. De foto is ge maakt op 13 februari 1951, naar aanleiding van de overwinning met 6-1 op het 2e elftal van de politie Hilversum. Door deze overwinning wist het Soester elftal beslag te leg gen op het kampioenschap in de 2e klasse afdeling D van het dis trict West van de Nederlandse Po litie Sportbond. Het eerste doel punt kwam voort uit een straf schop en deze werd door Gerrit Jansen goed benut. Jansen stond bekend om het harde en zuivere schot. Hij was bij penalty's de eer ste man. We kregen deze informatie door van Bert Revier, sinds. 15 jaar voorzitter van de oude SPSV, Soester Politie Sport Vereniging, opgericht 3 september 1945 in de Gouden Ploeg. Tijdens de eerste vergadering gaven zich 38 mannen op als lid. De reden om een eigen sportvereniging op te richten was dat politiemensen door de wissel diensten zich moeilijk bij andere sportverenigingen konden aanslui ten. Bert Revier was in de archie ven gedoken en daar had hij deze gegevens gevonden. Verder kregen we informatie door van o.a. mevr. Van Veen-Nab en de heren Kas pers; Baltus; de Keijzer en Stam. Van het elftal op de foto kunnen we u tien namen noemen: boven v.l.n.r. Wallie de Hartog; Gerrit Jansen (marechaussee); Roel ten Hove (vorig jaar overleden); Ger rit van de Weert; Giel de Ridder (marechaussee); middenrij onbe kend; Klaas van Veen (jong over leden); Cor de Bruin; voorste rij: Willem Kaspers (woont in Soester berg); Manus de Goede (mare chaussee), Arris de Liefde. Het was nog een heel probleem om de juiste namen van de spelers te achterhalen en dat kwam vol gens Bert Revier omdat het poli- tie-elftal was samengesteld uit de politiemensen van Soest en militai ren van de eerste Brigade Konink lijke Marechaussee, van de bevei liging van paleis Soestdijk. De bri gade was in die tijd nog gehuisvest in een villa in het park Braamha- ge en is later verhuisd naar de vil la tegenover het paleis. Om een goed elftal te kunnen formeren was het Soester politiekorps te klein, vandaar de aanvulling met mannen van de marechaussee. Bert Revier vertelde ons ook nog dat de oude SPSV (Soester Politie gecompleteerd met stickers en posters. Het thema van de kunstwedstrijd is: 'Wind wint' en gaat over wind energie vroeger en nu. De kunst werken worden tentoongesteld en door een deskundige jury beoor deeld. Eerste Molenloop op 21 april Op 21 april vindt de eerste en ho pelijk niet de laatste Molenloop plaats vanaf 14:00 uur. Dit evene ment, dat wordt georganiseerd in samenwerking met atletiekvereni ging Pijnenburg, bestaat uit twee onderdelen: een recreatieloop en een scholenloop. De start en finish van deze eerste Molenloop zijn op het terrein van de Windhond. Het zou geweldig zijn als de Molenloop een Soester sporttraditie werd. Nog mooier zou het zijn als vol gend jaar de start en finish naar een andere plek moeten uitwijken, omdat op het Windhond terrein met de bouw van de molen begon nen is. Heeft U zin in een rondje molen? Wilt U meer weten? Bel dan 035- 6014841. Het was koud, er waren niet zoveel deelnemers, maar het was gezellig en de reacties, die onze molenlo pers van het publiek langs de rou te kregen waren hartverwarmend. 'Het was de moeite waarde,' von den de molenlopers:, Pieter Hen- ke, Corrie de Heus, Aart van Doorn en Gijs Reyerse (allemaal bewoners van de Molenstraat en de Molenweg), Wil Sanders-Fikke, Ietje Luiken en Cees Scholtmeijer. De laatste woonde tot zijn twintig ste jaar op Soest en kan zich her inneren dat elke keer als hij als kind met zijn vader over de Eng wandelde er verteld werd: 'Hier stond ooit een molen'. Ook het bestuur van De Windhond gaf acte de présence: Gerhard Sterken, Jo- han Hilhorst en de dankzij een heftige pruik enigszins onherken bare Peter Kwantes droegen hun steentje bij. De molen op de carnavalskar was gemaakt door Bart van Nimwegen, bijna 81 jaar oud en wonend aan de Molenstraat. Als jongen van 10 jaar heeft Bart op de stelling van de Windhond gespeeld en in het huis van de molenaar gewoond. Bart schenkt de molen aan de stichting; inmiddels staat hij op de bekende plek. De kar werd ge bouwd door Aart van Doorn en Gijs Reyerse; veevoederhandel Eemland leverde de strobalen. Zaterdag 3 maart werd de eerste winnaar in de 'Windhond sticker actie' bekend. De Windhond- stickerwacht ging op pad en na wat zoeken was het raak. De gelukkige was Wil Lafeber, die de Windhond sticker op haar auto had geplakt. Ze ontving een dinerbon, aangebo den door Brasserie 'De Soester Duinen Kennis en kunst Sport Vereniging) alleen nog op papier bestaat, maar samen met Baarn en Bunschoten is opgegaan in de PSVEN; dat staat voor Poli tie Sportvereniging Eemland Noord. Vanaf 1992 is Revier al bezig het oude SPSV-archief wat op orde te brengen met het inplak ken van wel 800 foto's. Het Soester politiebureau krijgt volgens Bert Revier ook meer een regio-bestemming en karakter. Het echte trotse Soester verleden ver dwijnt. Mocht er binnenkort in tem worden verbouwd, dan zullen spe cifieke dingen die aan oude Soes ter tijden herinneren en nu nog het interieur van ons politiebureau sie ren mogelijk een ander plekje krij gen of geheel verdwijnen. Het gaat hierbij om o.a. de bronzen plaquet te van Aris Frederik Schreuder, in leven inspecteur en korpschef der gemeentepolitie te Soest 1928- 1942; gestorven in Duitse gevan genschap te Neuegamme op 4 no vember 1942. Museum Oud Soest zou een goede plek zijn. Mocht het zo ver komen dan zal Bert Revier zich er hard voor maken. Dank allen die ons informatie gaven. Met uw hulp weer iets verdwenen Soest hervonden. Kijk ook op in ternet: www.brumbiz.com/vshs. Deze maand gaan 13 basisscholen in Soest aan de slag met het Wind hond-lespakket. Naar aanleiding van de lessen over de Windhond kunnen de leerlingen meedoen aan een kunstwedstrijd. Het lespakket bestaat uit een leerzaam lesboek over molens in het algemeen en de korenmolen in het bijzonder. Er is een videofilm, die laat zien hoe een korenmolen werkt en er is meel van korenmolen 'de Windot- ter' uit Dsselstein. De bedoeling is dat er van het meel brood en pan nenkoeken worden gebakken, zo dat de leerlingen zelf kunnen proe ven hoe lekker het smaakt. Er kan ook geknutseld worden, want in het pakket zit een bouwplaat van de Windhond. Het geheel wordt

Soester Courant | 2001 | | pagina 13