"f- I I I I BDC roert zich op spelersmarkt Blessureleed breekt SoVoCo op 'Clasir aan de Koningsweg SEC verliest speciaal duel VVZ'49 op hielen koploper ca I rdij o.g. 'Elk duel een finale' i PAGINA 1« m m WOENSDAG 14 MAART 2001 SOESTER COURANT PAGINA 19 Twee nieuwe krachten, gesprekken met 5 anderen handbal Volleyballers en Agavs hebben nog volop titelkansen VOLLEYBAL 5 MHC Soest klaar voor topper in 3e klasse HOCKEY Red Stars blijft zenuwen nu wel de baas Zaterdag 17 maart Sportzaal de Bunt - 17.00 uur Stam/SoVoCo - Zaanstad HANDBAL Danies BDC weer terug in derde divisie Allen Weerbaar brengt SEC tot stilstand ATLETIEK Yan den Broek 3 e Nederlander in klassieker VOETBAL Soest speelt al zaterdagavond Stimulans door komst Ribberink, maar geen punten VOETBAL zondag Ploeg wint moeizaam, Zuidvogels speelt gelijk VOETBAL DVS aast op titel le klasse ZAALVOETBAL Prins Hendriklaan ekkelijk gelegen goed iriekamer hoekap- servicecomplex "Hoog )ij winkels en openbaar ee, hal, dichte keuken, jdkamer met doucheca- en aansluiting wasma- »r, separaat toilet, woon- a 25 m2 met aansluitend i loggia. Servicekosten r 1 persoon 4.479,- per voor 2 personen ianvaarding in overleg, topsom f 135.000,- k.k. ChoristenpacP VIN DE VERKOOP Goudvinl irik atie nabij winkels, open en de bossen gelegen ling met tuin op het rfjaar 1992. tree, meterkast, toilet, woonkamer, ruime keu- ing: 3 slaapkamers, bad- aste wastafel, douche en t, vaste trap naar ruime iet wasmachine en C.V. lime vierde slaapkamer i. De fraai aangelegde sr ligt op het zuiden. Ach- lereiken is. Optimaal geïso- raagprijs f 515.000,- k.k. Anna Paulownalaan Koopsom f 895.000,-k.k. Lange Brinkweg jk gelegen nagenoeg vrij- 'onhuis met souterrain van i een vrije besloten tuin rend uitzicht over de wei- ien goede zonligging. intree, hal, toilet, toegang ain, ruime woonkamer met en vloer met vloerverwar- n schuifpui naar het terras, nbouwkeuken met allerlei Verdieping: overloop, •kamer met vide en schuif- f| !t balkon, twee slaapka- j/j s en separaat toilet, waska- i Jtimaal geïsoleerd. Koopsom f 895.000,-k.k. Waldeck Pyrmontlaan UW IN DE VERKOOP ile beglazing. Aanvaarding in Vraagprijs f 1.250.000,- k.k. Koperwiek Smeeing/BDC heeft nu al toe geslagen op de spelersmarkt. Terwijl de danies promotie naar de derde divisie bewerk stelligden, werd duidelijk dat het herenteam volgend seizoen gebruik kan maken van de diensten van Jordi Kemme en Mare Vermaak. Drie anderen gaan in elk geval na de compe titie in Soest meetrainen en nog eens twee anderen laten ui terlijk dinsdag weten of hun handbaltoekomst bij Smeeing/ BDCligt. Met Vermaak haalt de club een oude bekende in huis. Hij stond in de eerste helft van de jaren negen- I tig al een poosje onder de lat bij de vereniging, kwam daarna onder leiding van Paul van den Deijssel, de nieuwe trainer van Smeeing/ i BDC, uit voor Fidelitas in Amers foort en houdt nu een jaartje rust. Kemme speelt nu nog bij Fidelitas en was tot vorig jaar actief voor Dalfsen. Hij woont in Dronten en inzetbaar als linker opbouwer en -hoekspeler. In de komende weken zal duidelijk worden of nog meer 'vreemde' handballers zich aan de poort van sporthal Beukendal melden. De vijf mogelijke nieuwkomers, van wie geen namen worden prijsgege ven, hebben niet eerder op eerste divisieniveau gespeeld. Verder zal de clubleiding pogingen in het werk stellen keeper Berton Kemp en hoekspeler Charles van Zetten te behouden. Beiden had den aangekondigd te zullen stop pen, maar deze week volgen er nog gesprekken met beide spelers. Waarde Behoud van de voltallige selectie is namelijk één van de uitgangspun ten van club en trainer. Vandaar dat Van den Deijssel ermee zal in stemmen als een aantal spelers minder dan tweemaal per week gaat trainen. Naast Van Zetten en Kemp gaat het daarbij om Guus Tourné en Michel Roest. Ze blij ven op die manier beschikbaar voor het eerste team. Of ze ook zullen spelen, hangt van henzelf af. Bij de selectieprocedure voor de wedstrijden zal Van den Deijssel kijken naar de waarde van elke speler afzonderlijk. Afhankelijk van de ambities van de spelers groep bestaat eventueel de moge lijkheid tot een derde training, maar die zal dan facultatief zijn en individueel gericht. Het nieuwe beleid bij Smeeing/ BDC moet leiden tot een grotere selectie, waarmee Van den Deijs sel, die vanaf 1 mei de trainingen gaat verzorgen, structureel een ste vige positie in de eerste divisie wil afdwingen. Omdat de club verder in de toekomst wil kijken, volgen binnenkort ook gesprekken met talentvolle jeugdspelers uit de re gio. Van den Deijssel zegt dat het om jongens van 17 tot 19 jaar gaat. Zij zullen in principe nog niet in het eerste team gaan spelen, maar trainen wel met de selectie mee om klaargestoomd te worden. Van den Deijssel, die afgelopen dinsdag voor het eerst een gesprek voerde met de huidige selectie, heeft een positief gevoel over het geen gaat komen. 'Als vijftig pro cent van de spelers met wie we spreken komt en de huidige spe lersgroep blijft intact, dan hebben we een mooie uitgangspositie.' Wellicht dat Smeeing/BDC vanaf volgend seizoen ook voor eens en altijd afrekent met het zaterdaga vond-syndroom. Afgelopen week einde speelden de heren op dat dagdeel in St. Pancras tegen titel kandidaat Kolping. Wat al vaker het geval was, gebeurde ook dit maal. Smeeing/BDC verloor dik: 35-23. Aanvankelijk hadden de Soester vertegenwoordigers moeite met de offensieve dekking van de Noord- Hollanders die doordeweeks ne gen uur per week trainen en in het weekeinde zestig minuten lang vol gas geven. Het gevolg was een snelle 3-0-achterstand die tot en met 7-4 in stand werd gehouden. Vervolgens had Smeeing/BDC het vooral aan zichzelf te wijten, dat de marge aanzienlijk werd vergroot. De ploeg miste de ene na de ande re open kans en kreeg meteen een break om de oren, waarin Kolping steeds weer een staaltje van effec tiviteit tentoonspreidde: 12-4 en 16-9 in de rust. Daarna probeerde Smeeing/BDC het scorebord naar zijn hand te zetten, maar nu waren het de scheidsrechters die op de hand waren van de thuisclub. Rode kaarten voor Van Zetten en Willem-Jan Ruder en een handvol vreemde beslissingen riepen erger nis op bij Smeeing/BDC dat kans loos ten onder ging. De volleybalsters van STAM/ SoVoCo hebben het tij in uit wedstrijden nog altijd niet kun nen keren. Zaterdagmiddag verloor het zwaar gehavende Soester team met 3-1 in Apeldoorn van het sterke Al- terno. Het betekende voor de meiden van coach Gert Veld huizen het vierde opeenvol gende verlies op vreemde bo dem. Veldhuizen hoefde na thuiskomst niet lang na te denken over een verklaring voor de nederlaag. Vol gens de Veenendaalse coach was een krappe selectie debet aan het negatieve resultaat. Het team wordt al maandenlang geteisterd door blessures en die hebben on herroepelijk invloed op het spel van de volleybalsters in de eerste divisie. 'Ik heb het even nageke ken. In het laatste half jaar heb ik slechts twee keer met een voltalli ge spelersgroep kunnen trainen. We zijn niet bezig om iets neer te zetten, om wedstrijdgericht arbeid te verrichten. Dat heeft conse quenties voor ons spel', aldus een teleurgestelde Veldhuizen. Hij er kende dat deze periode bepaald niet de leukste is in zijn tot dusver re imposante trainersloopbaan. De Veenendaler kan zich niet herinne ren dat hij ooit met zoveel blessu releed te maken heeft gehad. In Apeldoorn kon Veldhuizen nog altijd niet beschikken over Marit Fakkeldij. De gevaarlijke aanval- ster heeft teveel last van een arm- blessure en dat houdt haar al twee maanden lang koest. Verder moest de ploeg het doen zonder Monique Wismeijer. De spelverdeelster was in de slotfase van het laatste thuis duel tegen DeVolCo'88 ongeluk kig terechtgekomen en bleek niet geheel fit te zijn. Tot overmaat van ramp was ze aan de vooravond van het,duel tegen Alterno geveld door griep. De derde niet inzetbare speelster Sija Beemer had een bo venbeenblessure. Wel stond Hedda Meijer weer bin nen de lijnen. Uit nood geboren, dat wel. Slechts vijf weken geleden scheurde de middenaanvalster haar enkelbanden. Meijer had een medische fitverklaring op zak, maar daar was ook alles mee ge zegd. Volgens Veldhuizen was het noodzakelijk dat hij haar opstelde. De coach van STAM/SoVoCo wist dus dat het tegen Alterno, verantwoordelijk voor de enige nederlaag van de volleybalsters in de Bunt, een moeilijk verhaal zou worden. Toch bleef hij hopen op een goed resultaat. 'Er liggen altijd wel kansen. Bovendien vond ik Alterno niet bepaald superieur'. De Soester formatie slaagde er evenwel niet in iets af te dwingen. Blokkerend en passend ging het niet onaardig, maar in aanvallend opzicht kon de ploeg Alterno niet verontrusten. De setstanden waren 25-20, 25-22, 25-21 en 18-25. De stand bovenin: 1. VC Sneek 17-61, 2. Donitas 17-57, 3. Lycur- gus 17-54, 4. STAM/SoVoCo 17- 54 en 5. Alterno 17-54. Heren Het herenteam van STAM/SoVo- Co heeft een zwaarbevochten zege behaald op Salvo'67 uit Maartens dijk. In de Bunt moesten vijf sets uitsluitsel geven welke ploeg met de meeste punten aan de haal zou gaan. Uiteindelijk mochten de Soester volleybalploeg de handen dichtknijpen: "25-20, 23-25, 25-23, 25-27 en 15-9. Hiermee revancheerde de thuis ploeg zich wel voor de eerste ne derlaag aan het begin van het sei zoen tegen Salvo'67, ook 3-2, maar ze schoot er weinig mee op in de titelstrijd van de promotie klasse. Het Amersfoortse Wilhel- mina won met dezelfde cijfers van stadsgenoot Vollkei 4 en blijft daardoor koploper in deze klasse met een punt voorsprong op de ploeg van Juijan van Slooten die derde staat. De coach vond het zonde dat zijn formatie punten had laten liggen, maar stelde niettemin tevreden te zijn met dit resultaat. 'Je hoopt op de volle mep tegen dit soort tegenstanders, maar dat zat er niet in. Salvo is een knok ploeg die behoorlijk kan presteren als je ze lucht geeft. We hadden geen servicedruk en ook in blokke rend opzicht vielen we enigszins tegen', aldus de volleybalcoach. Agavs Het sprankje hoop van de voorbije weken heeft bij Agavs dit weekein de serieuzere vormen aangeno men. De Soesterbergers nestelden zich op een voorlopige tweede plaats in de rangschikking door een 3-1-overwinning op het Hil- versumse Gemini. De formatie kwam op gelijke hoogte met Wil- helmina, maar heeft wel een duel meer gespeeld. In de Banninghal leek Agavs af te stevenen op een' afgetekende 4-0. De thuisploeg maakte handig ge bruik van de geringe lengte aan het net bij de Hilversummers. Onder aanvoering van uitblinker Jeffrey Té wonnen de Soesterbergers de eerste drie sets met 25-19, 25-20 en 25-17. De ploeg verzuimde echter in de vierde set het karwei te klaren en verloor met 29-31. Spelverdeler Frits Muller: 'We gaan er nu voor. De druk blijft bij de rest. Het is echt een wonder dat het zo goed gaat, want we hebben slechts zes spelers'. De stand bovenin: 1. Wilhelmina 17-60, 2. Agavs 18-60, 3. STAM/ SoVoCo 17-59, 4. Unicornus 17- 57 en 5. Oberon 17-56. Foto: Herman van Dam Aanvalsactie van Stam/SoVoCo dat moeizaam won van Salvo'67. Koopsom f 1.385.000,- k.k. Tel. 035 - 6030025 s.nl 3p sportpark Koningsweg kan zondagmiddag een 'clash' wor den verwacht als om half drie de heren van MHC Soest recht in de ogen van die van Almere kijken. De topper in de derde "tfasse belooft een spannende ntmoeting te worden, omdat Se lijstaanvoerder en de Soes ter achtervolger goed uit de winterstop zijn gekomen. Dat bewezen ze zondag bij de her vatting van de veldcompetitie. t het geen spaan heel van mid denmoter Lelystad (0-7), terwijl nere zijn koppositie op eigen fveld onderstreepte met een 5-1- zege op Flevoland dat maar niet aanklampen aan het brede middenveld van het klassement. Soest kon zonder zorgen naar de polder afreizen, want Lelystad was vorig jaar met ruim verschil ge klopt. Matias Slagt hield zelf even- f wel een slag om de arm, omdat het altijd afwachten is hoe een ploeg heeft overwinterd. 'Maar we had den de afgelopen weken goed ge traind', aldus de trainer/coach die tot tevredenheid kon vaststellen dat zijn team de draad meteen op pakte. Al snel kwamen de withem- den op voorsprong, waarna de einduitslag op regelmatige wijze werd voorbereid. Lelystad was maar eenmaal dichtbij een treffer, maar wist zich geen raad met de toegekende strafpush die naast het doel verdween. De zevenklapper in Lelystad mocht er zijn en draagt uiteraard bij aan het zelfvertrou wen voor de belangrijke wedstrijd van komende zondag. Toverdrank Soest wordt niet geplaagd door blessures of schorsingen en Slagt kan dus de sterkst mogelijke tover drank samenstellen. Maar onover winnelijk zijn de hockeyers niet. In twaalf duels werd één keer verlo ren en één keer remise overeenge komen, verder was Soest te sterk. Almere deed het echter beter met elf zeges en één nederlaag. Verant woordelijk voor de enige verlies- wedstrijd is Soest dat in de eerste competitiehelft met een 2-3-over- winning van het veld in Almere stapte. Gebeurt dat weer, dan neemt Soest de leidende positie over. Maar bij een negatief resultaat voor Slagt en co. kan Amersfoort op zijn beurt op gelijke hoogte ko men met Soest. Bovendien is Amersfoort sowieso een beduchte concurrent, omdat het een wed- strijdminder heeft gespeeld. De keistedelingen hebben nog een in- haalbeurt tegen het bescheiden Meppel tegoed en die zullen ze waarschijnlijk in winst omzetten. Dames De dames van MHC Soest staan er aanzienlijk minder florissant voor, maar deden zondagmiddag goede zaken. Hoewel Peter Weis- scher met invalsters een elftal moest vormen, keerde Soest met een 1-4-zege terug van het bezoek aan Kraaien. De zege werd binnen een minuut ingeleid door Chris Marije Sudmeijer wiens zus Lisan- ne voor rust voor 0-2 zorgde. Kraaien verkleinde de achterstand, alvorens Maijolien Vis en Marieke Pelt de drie wedstrijdpunten veilig stelden. Na een serie nederlagen waren de dames van Red Stars toe aan een overwinning en Blue Herons werd daar het slachtoffer van, al kostte dat weer veel bloed, zweet en tra nen in de slotfase. Zoals wel vaker bouwde Red Stars aan een voor sprong, maar lieten de basketbal- sters het toch weer spannend wor den. Na een geweldige openingsfase (21-6) en een ontspannen voor sprong halverwege de wedstrijd (34-22) staken de zenuwen in de slotfase opnieuw de kop op. Dit maal bleef Red Stars die de baas. Hoewel Blue Herons de stand in evenwicht bracht, was Red Stars in de laatste minuut trefzekerder dan de Vianense gasten: 51-48. Stand: 17 wedstrijden en 54 punten een 3e plaats in de competitie III GROS BV HYDROCUL TUUR 6 CROCNPROICCTtN Stam Renault Na een jaar of acht afwezigheid zijn de dames van Smeeing/BDC terug op divisieniveau. Met een 14-12-overwinning op HHC 't Gooi verzekerde de ploeg zich van het kampioenschap in de zaal, dat recht geeft op promotie. In 1993 kwam de ploeg voor het laatst op dat niveau uit. Het suc ces kreeg zondagmiddag gestalte in sporthal Beukendal. Het dames team stond dit seizoen voor het eerst onder leiding van Rob van den Pol. VOETBAL zaterdag Verlies, winst, verlies, winst. SEC heeft na de verplichte win terstop veel weg van een stop licht. De ene week staat het op rooi, de andere op groen. Aan de Bosstraat-West bracht Allen Weerbaar het keurkorps van Ruud van Rouwendaal tot stil stand. De Bussummers zege vierden met 0-3. Ronald de Kruijff voelde zich de meest ongelukkige SEC'er na het, volgens coach Van Rouwendaal, geflatteerde verlies. De anders zo betrouwbare doelman ging drie keer faliekant de mist in en die missers kwam de thuisploeg duur te staan. 'Ik neem hem niets kwa lijk. Ronald had zijn dag niet en dat kan een keer voorkomen', stel de de Soester coach na afloop van het duel waarin de groenwitten volgens de oefenmeester overdui delijk de heersers waren en niets minder dan drie punten hadden moeten pakken. Dat gebeurde niet. Allen Weerbaar kreeg de winst in de schoot gewor pen door het ongelukkig keepers werk van De Kruijff en door de vele onbenut gelaten kansen van SEC. Daar was de Soester allerminst over te spreken. Wel roemde hij de inzet van zijn elftal. 'Die was prima'. Halverwege de eerste helft, na een sterke fase van de Soesters, noteer den de Bussummers de 0-1 nadat De Kruijff een aanvaller wilde uit kappen. Tien minuten later taxeer de de sluitpost een boogbal volle dig verkeerd: 0-2. Na rust behiel den de groenwitten het initiatief, kregen mogelijkheden op een tref fer, maar die bleef uit. In de 655,e minuut liepen Bekir en zijn keep ende teamgenoot elkaar in de weg. De snelle aanvaller van Allen Weerbaar bleek de lachende derde en scoorde de 0-3. In de voorjaarsklassieker van Alp hen, a/d Rijn over 20 kilometer is Dick van den Broek als derde Ne derlander gefinisht. Hij mocht daardoor voor het eerst na een klassieker het podium beklimmen. Met een tijd van 1 uur, 2 minuten en 109 seconden bleef hij een hal ve minuut verwijderd van zijn per soonlijk record. In de kopgroep, die hoofdzakelijk door buitenlan ders werd gevormd, kon de Soes ter het tempo lange tijd bijbenen. Van de landgenoten moest hij on der anderen de nationale topper Greg van Hest tegen het eind van de wedstrijd laten gaan en uitein delijk 50 seconden op hem toege ven. Van den Broek was zelf niet zo tevreden over zijn prestatie in Zuid-Holland. 'Ik was best nog wel fris aan de finish, maar kon tij dens de wedstrijd niet versnellen', aldus de atleet. Zondag hoofdklasser Soest speelt de uitwedstrijd tegen SW/SMC komende zaterdagavond al. Het duel in het oude stadion van de voormalige Schiedamse profclub SW begint om 19:30 uur. De wedstrijd is naar voren gescho ven in verband met het feit dat Feyenoord zondagmiddag een thuiswedstrijd heeft. De amateurs van SW/SMC spelen hun thuis wedstrijden meestal op zaterdaga vond als Feyenoord of Sparta op zondagmiddag thuis spelen. Voor het zondagelftal van SEC begint de tijd te dringen in de vijfde klasse A. Zeven duels voor het competitieslot staat de ploeg van Balthus Burgman voorlaatste met een punt meer dan BVV'31. De Soesters le den zondagmiddag op eigen veld hun vierde nederlaag op rij. De Zebra's bleek het meest koelbloedig: 2-4. Ondanks het verlies, had de Baarn- se coach in ieder geval wel weer een strijdvaardige ploeg aan het werk gezien. 'De beleving was goed. SEC heeft er alles aan ge daan', meende Burgman die ver der stelde dat de motivatie onge twijfeld te maken had met de komst van René Ribberink naar het terrein aan de Bosstraat-West. Ribberink was afgelopen seizoen nog interim-coach van SEC om ze van degradatie uit de vierde klas se te behoeden na het vroegtijdig opstappen van Wim Mulder. Aan het einde van dat seizoen, toen het nog niet geheel zeker was dat de Soester ploeg daadwerkelijk een stap terug moest doen, koos Rib berink voor de Zebra's om daar als hoofdcoach aan de slag te gaan. De speciaal getinte ontmoeting tussen de twee ploegen was van behoorlijk niveau. De Hilversum mers bleken evenwel effectiever om te gaan met de ruimte en be schikten over daadkrachtige aan-, vallers die. wel raad wisten met de fouten die in de defensie van de thuisploeg ontstonden. Na een gelijkopgaande beginfase waarin SEC twee mogelijkheden kreeg, Joost Kroeze schoot naast en Jeroen Dorrestijn zag diens in zet gekeerd worden door de Hil- versumse doelman, trof de Zebra's wel doel via een kopbal. Daaraan ging een dekkingsfout aan Soester zijde aan vooraf. Nog voor rust werd het 0-2 uit een strafschop. Voorstopper Timo Timmer kreeg de bal ongelukkig op zijn arm. Na appèl van de Zebra's (Burgman: 'Hij kon het zelf nooit gezien heb ben') wees de arbiter naar de stip. In de tweede helft probeerde SEC via opportunistische bedoelingen de Hilversummers op eigen helft vast te zetten. Laatste man Mike SEC probeert door te breken, maar komt klem te zitten tussen twee Zebra-spelers. Foto; Herman v i Dam van de Broek schoof door naar het middenveld en Marcel Dorrestein ging de spitsen ondersteunen. De strategie mondde na een uur uit in de aansluitingstreffer via Van de Broek. Krap drie minuten later stonden de Soester gezichten wederom op onweer. De Zebra's scoorde de 1- 3. In de 80"c minuut bracht Mark Boetekees de spanning terug uit een penalty na een overtreding op Dorrestein. Kort daarop bepaalden de bezoekers de eindstand op 2-4. 'Je hebt nooit vrede met een ne derlaag, maar deze is minder zuur dan tegen Faja Lobi. Toen scoor de SEC moeilijk. Vandaag gaf de ploeg de doelpunten te makkelijk weg. Na onze tegentreffers viel die van hun veel te snel', aldus Burg man. De stand onderin: 8. Faja Lobi 13- 15, 9. Kamerik 16-15, 10. WU Ardahanspor 12-14, 11. SEC 15- 13 en 12. BW'31 15-12. VVZ'49 heeft een belangrijke stap gezet richting promotie naar de eerste klasse. De ploeg won, zij het moeizaam, van Roda'46 (1-0) en zag koploper Zuidvogels twee kostbare pun ten verspelen door een 1-1-ge- lijkspel tegen Woudenberg. Het verschil tussen beide favo rieten van de tweede klasse B liep daardoor terug tot een punt. Toch heerste er na het laatste fluit signaal en na het opzienbarende nieuws uit Huizen een gelaten sfeer bij de Soester ploeg. De spe lers hadden het meest moeite met de uitvoering op het veld, want die was niet best. Zo kort na het duel was de remise van Zuidvogels al lerminst een pleister op de wond. 'WZ'49 wil altijd goed combina tievoetbal spelen. Dat is onvol doende gelukt. Deze wedstrijd was een van de mindere van dit sei zoen. Hoewel de spelers enigszins teleurgesteld zijn, is het wel een taak voor ze om blij te zijn. We mogen best een feestje bouwen', luidde de verklaring van Steef van de Oosterkamp. De trainer maak te zaterdagmiddag wel een opgeto gen indruk. Van de Oosterkamp meende dat in deze fase van de competitie het resultaat het aller belangrijkst is. Ronald de Rooij viel zijn coach bij door te erkennen dat de groenwit ten zwak presteerden. 'We waren aan het stressen joh, dat was niet normaal', zei De Rooij. 'Maar als je zulke wedstrijden toch weet te winnen, dan moet je blij zijn. Dat was vorig jaar wel anders'. De tijd dat De Rooij belangrijke duels in zijn agenda omcirkelde is allang voorbij. De 35-jarige libero heeft in zijn voetballoopbaan, on der meer SEC, HVC, NVC en Veensche Boys, genoeg van dat soort wedstrijden meegemaakt. Toch kijkt hij alvast vooruit naar de confrontatie met Zuidvogels die op 24 maart op het programma staat. 'Dat zal best leuk worden. We gaan dat duel als underdog in. De druk ligt bij hen. Zij moeten, wij niet. AI vier jaar lang hikt Zuidvogels tegen promotie aan en elke keer ging het toch mis. Hoe wel ik ze hoger inschat dan wij, zullen ze niet al te vrolijk hier naar toe komen', aldus de voetballer die evenwel een slag om de arm houdt. 'We moeten er wel van be wust zijn dat ook wij een steekje kunnen laten vallen. Mochten we van Zuid vogels winnen, dan kan het zomaar gebeuren dat wij een week later punten verspelen. Dat is WZ'49 wel een beetje eigen'. Schoon Voorlopig weigeren de groenwitten punten te morsen. Voor de zeven de maal op rij hield keeper Mark Brouwer zijn doel schoon. De laat ste keer dat de doelman de gang naar het net moest maken, was op 4 november vorig jaar toen WZ'49 het uitduel bij NSC met 1-2 won. De enige treffer van de middag viel al in de vierde minuut toen Richard Rademaker vanaf de rech terkant een voorzet verzond op de vrijstaande Jordie Brouwer. De centrale spits hield het hoofd koel sn schoot het leer in de uiterste hoek langs Roda'46-keeper Den nis Spoel, 1-0. In het vervolg van de eerste helft kreeg de thuisploeg nog een hand vol kansen om de beslissing te for ceren. Zo omzeilde De Rooij han dig de buitenspelval van de bezoe kers en zocht het hoofd van Gijs Schaap. De van een blessure her stelde Schaap kopte echter over. De beste kans kwam op naam van Hidde Reitsma. In de veertigste minuut omspeelde de middenvel der Spoel, maar zag zijn inzet van de lijn gehaald worden door Mike Gressie. In het tweede bedrijf drong Roda'46 meer aan, mede door de zwakke opbouw aan Soester zijde. Veel te vaak hanteerden de gasthe ren de lange bal en sloegen ze het middenveld over. De ploeg uit Leusden nam dan wel het initia tief, maar WZ'49 had weinig moeite om de voorsprong te con solideren. Alleen in de slotminuut moest sluitpost Brouwer een keer handelend optreden na een kopbal van Roland Lammers. Daarvoor had WZ'49 het duel op slot kunnen en moeten gooien. Zo gingen Rademaker en Schaap op Spoel af, maar laatstgenoemde kon geen controle over de bal krijgen. In de slotfase sneed invaller André Jansen door ^de defensie van Roda'46 en dook geheel vrij voor Spoel op. De technicus treuzelde te lang, waardoor Spoel zich op de bal kon gooien. Scheidsrechter Van de Groep was zaterdag een vreemde eend in de bijt. In het sportieve duel vond de Bunschoter het nodig om zes gele kaarten te trekken. Voor WZ'49 ontvingen Marcel van Essen, Schaap en Jordie Brouwer de gele prent. Van de Groep had wel ge lijk toen hij een rode kaart trok voor een speler van Roda'46 toen deze Alendar Kurt natrapte. Dat gebeurde in blessuretijd. Voor DVS wordt elke wedstrijd een finale. Dat zegt teamleider Antonio van den Hengel van de ploeg die aast op de titel in de eerste klasse. De Soesters zijn 'virtueel koploper', maar hebben een loodzwaar pro gramma voor de boeg. Behalve de huidige lijstaanvoerder OSO, die over anderhalve week langskomt, moet DVS het thuis duel met een nog grotere concur rent, Adelaars, opnieuw spelen. Tijdens de vorige ontmoeting raak- i te de scheidsrechter zwaargewond bij een botsing met één van de spe lers. Uit was 3-3 gespeeld tegen Ade laars. DVS verspeelde toen een 3- 0-voorsprong en dat gebeurde eer gisteren bijna weer, ditmaal tegen Barbaros. DVS kwam in de eerste helft bijzonder sterk tevoorschijn en danste dankzij Ramon Heijnen, Luits Houkes en Remco Dorres tein naar een comfortabele voor sprong. Na rust was het huilen met de pet op en mochten de veldspe- lers hun doelman Michiel Kok be danken voor de bewezen diensten. Hij hield de schade beperkt, zodat DVS ontsnapte met een 3-2-zege.

Soester Courant | 2001 | | pagina 19