mpccri Ergernis bij het kijken naar televisieprogramma's Huursubsidie Of is het 'klantenbinding' voor nu en later... Winnen met de Windhond 'Ouderen hebben recht op zorg voor gebreken' WOENSDAG 14 MAART 2001 SOESTER COURANT pagIn^ Samenwerkende Bonden van Ouderen Jïuïp ver^ ei ANBO UNIE KBO H£RRië, WAARS*/ HORSN Z/EMJE VERGAAT,, SCHRAVEMADE B.V. 65-plussers vaak recht op aftrek Volksdansgroep Honsbergen op zoek naar leden k Schadevergoeding ex-dwangarbeiders Servicedienst Thuiszorg Bingo 55+ Seniorenbus Oog en oor hebben voor de naaste Elke maand prijs met stickèractie Waarom lid worden van een Ouderenbond? Naamsverandering m Bestuurswisseling bij de KBO KBO-voorzitter Giel Wester: yynFNSDAG 14 M, Belastingplan zet Ouderen op Achterstand uziek in Utrechl ij de landmacht Steeds meer ouderei aan het werk Nationaal Fonds Ouderenhulp ''oëzieconcert Stichting Welzijn Ouderen Soest Dalplein 6 - 3762 BP Soest - tel. 035-6023681 SOEST EN SOESTERBER SENIORENmNIEUWS 12e JAARGANG Het kijken naar televisie-uitzen dingen geeft mij hoe langer hoe minder plezier. Ik zit met de af standsbediening in de hand om zo nodig het geluid terug te draaien. Het is immers zo dat - zodra er reclame komt- het vo lume onwijs toeneemt. Ook bij trailers voor eigen programma's wordt de knop voor het geluid verder open gedraaid. Ik ben dus erg druk met het bijregelen. Er is echter nog meer aan te merken op de wijze waarop pro grammamakers menen te moe ten werken om op te vallen. Het is blijkbaar een nieuwe trend dat de cameramensen menen meer beweging in de beelden te moeten brengen. Er wordt met de camera gezwaaid en gesprongen, waardoor het - in ieder geval voor oudere men sen- erg vermoeiend wordt om te blijven kijken. Bovendien blijkt het mode te zijn geworden om achter de ge sproken tekst muziek of andere geluiden te moeten zetten. Het gevolg is dat de tekst nauwelijks is te verstaan. En het helpt dan niet om het geluid wat harder te zetten. Immers dan versterkt men ook het achtergrondlawaai. Het maakt niet uit of men van zender verandert. Het lijkt een stilzwijgende overeenkomst om overal hetzelfde te doen. Ik heb de indruk dat program mamakers en cameramensen zich weinig gelegen laten liggen hoe het beeld bij de kijkers over komt. Laat ik nu altijd hebben ge dacht, dat de kijkcijfers sterk bepalend zijn. Als men op deze manier doorgaat zal het voor de meeste van de programma's be slist niet toenemen. Henk Koster Veel mensen zijn er nog van overtuigd, dat ze geen recht op huursubsidie hebben. In veel ge vallen is dat echter niet het ge val. Voor al diegenen die nog twijfels hebben komen hier nog eens alle regels op een rijtje. U kunt in aanmerking komen voor huursubsidie als uw huur ligt tussen f. 349,= en f. 1107,= per maand. Een groot aantal kosten kunt u bij de kale huur optellen, zoals liftkosten, elek triciteit, schoonhouden/onder houd gemeenschappelijke recre atieruimten, inclusief de dienst- kosten van de huismeester. Als inkomen geldt het inkomen van alle gezinsleden. Van belang is het inkomen van het voor gaande jaar. Uw leeftijd van dat jaar is medebepalend. Boven dien verschillen de berekeningen voor alleenstaanden, meerper- soonshuishoudingen en 65- plussers. Het inkomen om voor huursub sidie in aanmerking te komen ligt als volgt: f. 35.600,= alleenstaanden van 23 t/m 65 jaar; f. 31.600,= aleenstaanden van 66 jaar of ouder; f. 47.750,= huishoudingen van partners beide 23 jaar of ouder tot 64 jaar; f. 41.250,= huishoudingen van partners beide 66 jaar of ouder of waarvan de oudste 66 jaar of ouder is en het hoogste inkomen heeft; f. 47.750,= huishoudingen waarvan één partner 66 jaar of ouder is en de andere partner, jonger dan 66, het grootste deel van het inkomen verdient. Voor het bepalen van de grens is ook uw vermogen van belang. Onder vermogen wordt begre pen: spaarrekening(en) en de verkoopwaarde van uw bezit, o.a. auto, motor of caravan. De waarde van boeken, schilderijen en meubelen vallen niet onder het begrip vermogen. Lijfrente uitkeringen, opgebouwde pen sioenen en levensverzekeringen ook niet. Leningen en schulden mogen van het totale vermogen worden afgetrokken. Tevens is van belang uw leeftijd op 30 juni van elk jaar, dat op nieuw wordt aangevraagd. De vermogensgrenzen luiden: f. 39.650,= voor alleenstaanden jonger dan 64 jaar; f. 67.800,= voor alleenstaanden van 64 jaar of ouder; f. 58.400,= meerpersoonshuis- houdingen jonger dan 64 jaar; f. 93.850,= meerpersoonshuis- houdingen van 64 jaar of ouder. Het formulier voor subsidie-aan vragen is verkrijgbaar bij uw ge meente of uw woningbouwvere niging. U kunt uw subsidie op verschil lende manieren ontvangen: - in mindering brengen op uw huur - gemeente stort maandelijks een bedrag - VROM-ministerie stort -ach teraf- kwartaalsgewijs op uw rekening. Zoveel te lager uw inkomen, des te hoger het te ontvangen subsi die-bedrag. Een alleenstaande van 64 jaar met een huur van meer dan f. 1107,= en een inkomen van f. 35.600,= heeft recht op f. 85,= per maand. Is er echter een even oude partner -zonder inkomen- dan ontvangt men f. 279,= per maand. Behalve navragen over de mo gelijkheden van subsidie, kunt u het zelf ook opzoeken via Inter net, de website van VROM, ww.minvrom.nl., en niet te ver geten het artikel 26 van de huursubsidiewet m.b.t. de hard heidsclausule, waardoor u on danks een éénmalige uitkering uw subsidie gedeeltelijk of ge heel kunt behouden. Bron: Ministerie VROM, bur. Persoonlijke Voorlichting, tele foon 070-3 395 050. EADP. tandtechnisch laboratorium Voor al uw reparaties en adviezen. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 - Soest - Telefoon 035 - 602 02 49 Volgens een woordvoerder van één van onze ouderenbonden en overeenkomstig hun bereke ningen, betalen honderdduizen den senioren met een mini muminkomen jaarlijks tientallen miljoenen teveel aan belasting. De vraag hoe dit mogelijk is, wordt door de eerdergenoemde woordvoerder beantwoord met het gegeven dat de senioren te weinig gebruik maken van de "buitengewone lasten-aftrek". De reden dat 9 van 10 senioren hier geen gebruik van maken, ligt aan de feiten van Verwarren de benaming' en de veelal 'een voudige fiscale situatie' van de oudere en dus niet de direct aan gewezene om een belastingfor mulier in te vullen. Daar komt nog bij dat men over het alge meen niet zo bedreven is in het contact maken via de telefoon en het aangegeven keuzemenu voor senioren, ook al omdat menige oudere nog steeds in het bezit is van een telefoon met draaischijf. Volgens informatie komt een oudere met een bescheiden in komen, b.v. enkel AOW en een klein aanvullend pensioen, vrij wel altijd in aanmerking voor deze aftrek. De drempel ligt bij 12,2 van het onzuiver inkomen. Neem het voorbeeld van een echtpaar met bruto f. 2225,14 per maand. Dat betekent dan een onzuiver jaarinkomen van f. 27500,=. De drempel van 12,2 is dan f. 3355,=. Alle kosten boven dit bedrag komen dus in aanmerking voor "aftrek buitengewone lasten". Aan ouderdomsaftrek (dat is geen ouderenaftrek!) geldt f. 3064,= plus de aftrek van de ziekenfondspremie van f. 3200,= komt men dus al gauw over de drempel heen met een totaal van f. 6264,=. Overigens kan men ook nog af trekken, de kosten voor apo theek, tandarts, uitvaartverzeke ring, lidmaatschap thuiszorgor ganisatie, reiskosten i.v.m. ziekte etc. Stel dat deze bijkomende kosten gemiddeld op f. 400,= totaal komen, dan bedraagt dat aan lasten f. 6664,=. Trek hier de drempel vanaf, en men heeft een aftrekbaar bedrag voor "buitengewone lasten" van f. 3309,=. Bij een belastingtarief van 16 levert dit al gauw een meevaller op van plusminus f. 500,=. Wat moet u nu doen als u onder deze categorie van belastingbeta lers valt? Snel de Belastingdienst bellen (033 - 450 56 00), u goed laten informeren, en een T-formulier aanvragen. Ariën de Vries Iedere woensdagmorgen om half tien verzamelen de leden van de volksdansgroep Honsbergen zich in de zaal van Klaarwater. In het ontmoetingscentrum aan de Wiar- di Beckmanstraat is het dan tot ongeveer kwart voor elf volksdan sen dat de klok slaat. Meegedaan wordt door 55-plussers. De dans lessen staan onder leiding van een deskundige lerares en zijn aange past aan de leeftijd van de deelne mers. De groep is op zoek naar nieuwe leden en nodigt daarom belang stellenden uit eens een kijkje te komen nemen en eventueel mee te doen. Wie belangstelling heeft, kan bellen naar 6028543 of 6026726 of eventueel naar de SWOS 8B 6023681. Hoewel de tijd van dwangarbeid in Duitsland reeds 55 jaar ach ter ons ligt, denken velen nog regelmatig terug aan de "beleve nissen" tijdens hun gedwongen verblijf in Duitsland. Velen van deze ex-dwangarbei ders zijn in de loop der jaren overleden en toch maakt het "Project Schadeloosstelling Ne derlandse Dwangarbeiders W.O. II" zich sterk om alsnog schade vergoeding af te dwingen voor de betrokkenen. Vele belanghebbenden hebben zich daarom aangemeld om in aanmerking te komen voor een dergelijke schadeloosstelling. Momenteel is men druk doende om van alle aanmeldingen de gegevens te inventariseren. De definitieve afronding wordt he laas sterk vertraagd omdat di verse Duitse bedrijven niet erg toeschietelijk zijn om mee te be talen aan het Fonds Schadeloos stelling. Ook dochterbedrijven van Nederlandse concerns in Duitsland houden de boot af. De inschrijving voor een aan vraag kan nog tot uiterlijk 11 augustus a.s. worden ingediend. Daarna worden geen aanvragen meer in behandeling genomen. Indien betrokkene na 15 februa ri 1999 is overleden kunnen wettige erfgenamen in naam van de overledene een aanvraag in dienen. Voor nadere informatie kunt u zich wenden tot bovenvermeld project met als adres Kerkstraat 25, 7311 AB Apeldoorn, te lefoon 055-5 220 300, of de IOM (Internationale Organi satie Migratie), Postbus 10796, 2501 HT Den Haag, telefoon 070-3 181 582 en -583. T.D. Tot voor kort was men lid van een kruisvereniging. Tegenwoor dig heet het -na verschillende fusies- thuiszorg. In onze omgeving is de volledi ge naam: Stichting Thuiszorg Eemland. Deze stichting wordt door de le den -tegen een contributie van f. 17,50 per jaar- gebruikt voor alle mogelijke vormen van thuis zorg. Enige voorbeelden zijn: Verple ging, verzorging, huishoudelijke hulp, consultatiebureaus voor zuigelingen en kleuters en uit leen van hulpmiddelen. Nieuw zijn sinds enige tijd de volgende betaalde servicedien sten: - Was-, strijk-, en stomerijser vice - Pruikenservice aan huis - Kleding-aan-huis service - Opticien-aan-huis service - Audicien-aan-huis service Al deze servicediensten kunt u, mits u lid bent, bereiken via het afspraken- en cursusbureau on der nummer 033-460 0 046. Zij zullen uw verzoek om service doorgeven aan de desbetreffen de serviceverlener. Deze zal dan met u contact opnemen voor het maken van een afspraak. EADP. Bron: Zorgjournaal Stichting Thuiszorg Eemland, Postbus 1599,3800 BN Amersfoort. Komende vrijdag - 16 maart - is er weer een bingo voor ouderen uit Soest en Soesterberg in 'De Klari net', Klarinet 39. Aanvang 14:00 uur De lente komt eraan. De krokus sen steken hun kopjes boven de grond. Nog even en we kunnen de winterjassen in de kast hangen. Als de kou uit de lucht is, vinden we 't fijn om eruit te gaan, boodschap pen doen, bezoekjes afleggen. De Seniorenbus kan u daarbij behulp zaam zijn; wij zorgen voor vervoer van deur tot deur. Maar ook voor minder leuke din gen, zoals bezoek aan dokter, po likliniek, tandarts of therapeut, staan wij voor u klaar. Voor rol stoelvervoer hebben wij speciale voorzieningen. Als u gebruik wilt maken van de Seniorenbus, kunt u dagelijks bel len (van 9:00 tot 16:00 uur) naar ^6019190. Op uitnodiging van één van onze plaatselijke politieke par tijen, mochten de burgers zich buigen over een aantal gea gendeerde belangrijke onder werpen, speciaal de senioren onder ons betreffende, en die bijzondere aandacht vragen op dit moment van onze Soesterse gemeenschap. Wat dacht u van onderwerpen als: opheffing COB (Cie. Oude renbeleid), structuur van de be langrijke vrijwilligers-organisatie zoals de SWOS (Stichting Wel zijn Ouderen Soest) of de situa tie van de VOS (Vereenzaming Ouderen Soest) om maar enke le te noemen van de vele ande re meer of minder belangrijke agendapunten. In de hele discussie kwam klip en klaar naar voren dat commu nicatie blijkbaar een heel inge wikkeld en nog maar nauwelijks ontwikkeld begrip is. Wij praten veel, soms zelfs heel deskundig, maar de inhoudelijke kwaliteit van de boodschap laat veelal te wensen over. Laten we nu eens aannemen dat ieder üd van de gemeenschap eigenlijk "klant" van de ander is en dus eveneens "leverancier" in omgekeerde richting. Dat laatste betekent een duide lijke verantwoordelijkheid naar elkaar toe. Deze verantwoorde lijkheid kenmerkt zich meestal wel bij geboorte en sterven maar in die tussentijd is dat on misbare gebeuren nauwelijks meer waar te nemen. De vraag is dan ook gerechtvaardigd, waarom moet die verantwoor delijkheid meestal worden afge dwongen? Vmden wij in onze gehaaste we reld van nu, die "tussentijdse" verantwoordelijkheid niet meer wenselijk of noodzakelijk? Bowling Om deze vraag -uit de vele da gelijkse- te beantwoorden kwam deze week het volgende kleine maar gevoelige onderwerp op onze weg. In Soest hebben we vele sportie ve activiteiten en één daarvan is BOWLING. Iemand uit die kring van en thousiastelingen belde ons in pa niek op met de mededeling: "Ik kan binnenkort niet meer bow len in Soest!" Dit was volgens ons toch wel, een opmerkelijk gegeven en wij legden dit probleem dan ook de bijeenkomst voor. Even opmerkelijk was dat vele wenkbrauwen zich verhieven en enkele anderen werden gefronst. Een korte toelichting was op dit onderwerp echt op zijn plaats, omdat in Soest wel meer op zijn Engels wordt "gebowld". Wat is nu het probleem? De Stichting Willaert heeft namelijk bij monde van de directie aange geven dat in de naaste toekomst geen bowling-activiteiten meer kunnen plaatsvinden omdat men meent andere plannen -van ho ren zeggen, een kunstgalerij- binnen C-Drie wil realiseren. Een ruimtelijk probleem is daar mee geboren en dat zou dan ten koste moeten gaan van de bow ling-activiteiten. Kunt u zich de reacties voorstel len van een Wijkvereniging Overhees, van een Soester Bow ling Vereniging of van de Oude renbonden met hun verwoede bowling-liefhebbers en niet als laatste de gehele Soester ge meenschap met hun geliefde uit gaansmogelijkheden voor gezins- en veijaarspartijen? Wij kunnen ons een andere voorstelling maken van Bestuur lijke Vernieuwing. Is dit niet een sprekend voorbeeld hoe we onze studies over Communice ren en aanverwante vernieuwin gen in praktijk brengen. Wij als Soesterse gemeenschap en speciaal de "bowlingspelers" zijn benieuwd wie de verant woordelijkheid heeft en durft uit te dragen om mensen -laten we ze klanten noemen- die enthou siast hun activiteit willen blijven uitoefenen, te helpen zonder ze Soest uit te schoppen. Het "schijnbare" probleempje moet toch op te lossen te zijn. Goede klanten verwachten iets van goede leveranciers met een open oog en oor voor de samen leving. Ariën de Vries Na de prijswinnende deelname aan de Carnavalsoptocht komt de stichting tot wederopbouw van de korenmolen de Wind hond opnieuw met een smaak makende actie. In het kader van het Windhond Actie Jaar worden Soesters uitge nodigd de sticker te plakken op auto, fiets, kinderwagen, tas of er gens anders waar het op straat goed gezien kan worden. Eens per maand wordt door een oplettend Windhondbestuurslid iemand uit verkoren. Wie een duidelijk zicht bare sticker heeft krijgt een leuke attentie. Dus laat zien dat u één van de vele Soesters bent die vindt: 'de Windhond moet rond'. Inmiddels zijn er 2500 stickers uit gereikt. De stickeractie zal o.a. via de wachtkamers van de artsen worden gepromoot. Nieuwe dona teurs en begunstigers kunnen zich aanmelden via SS6014841. SUckoh Dit is een zeer belangrijke vraag, die we ons als redactie al enige keren hebben gesteld en ze nu voorleggen aan onze trouwe le zers van Senioren-Nieuws. Be nieuwd welk antwoord hierop volgt. Er moeten wel verschil lende redenen zijn aan te geven. Ergens lid van worden doe je niet zo maar. Veel senioren zoeken gezellig heid, Sociale contacten en ont moeting. Zij zijn graag in een voor hen vertrouwde omgeving, met meestal mensen uit eigen kring en vaak dezelfde levens overtuiging en -verwachting. Anderen zijn lid, omdat ze ver wachten dat hun belangen beter worden behartigd. B.v. praten over zorg, wonen, verkeer en de toekomst. Waar kun je b.v. de vragen over wachttijden en me dische zorg het beste kwijt? En hoelang kun je zelfstandig blij ven wonen? Welke voorzienin gen zijn er dan of kunnen we verwachten? Deze en ook andere vragen, b.v. over de financiën kun je gemak kelijk kwijt bij een ouderen bond. Landelijk worden de vragen en belangen gebundeld en vindt overleg plaats met de andere bonden, zoals de ANBO, PCOB, KBO en de NISBO(*). Vanuit deze kring wordt gespro ken met de landelijke en plaat selijke overheid en de politiek. Denkt u ook weieens: "Samen sterk voor onze toekomst!" ANBO (Algemene Neder landse Bond voor Ouderen) tel. 035-6016528 PCOB (Protestants Christelijke Ouderen Bond) tel. 035-6019592 KBO (Unie van Katholieke Bonden van Ouderen) tel. 035- 6014250 NISBO (Nederlandse Islamiti sche Bond voor Ouderen) tel. 020-6182874. Ariën de Vries De vaste bezoekers hoeven we het niet meer te vertellen, maar anderen zal het nog niet rijn op gevallen dat de dienstencentra "Vijverhof' en "Honsbergen" een andere benaming hebben Reeds enige weken prijkt de nieuwe naam boven de ingang van de centra. De naam "Vijverhof' is nu "De Klarinet" en "Honsbergen" heet nu "Klaarwater". De naamswijzigingen hebben betrekking op de ontmoetings centra en niet op de diensten centra. De woongebouwen be houden dus hun eigen naam. (Vijverhof en Honsbergen) De ontmoetingscentra zijn geo pend van 09.00 u. tot 12.00 uur en van 13.15 u. tot 17.00 uur. Bovendien is "Klaarwater" ook nog 's avonds open van 19.00 u. tot 22.30 uur. Telefonisch bereikbaar onder 035-60 106 07 (Klaarwater) en 035-60 231 39 (De Klarinet) Op zo'n leeftijd vier jaren tijd ge ven als vrijwilliger in het bestuur van een ouderenbond is niet niks. Maar enkele bestuurders deden het acht jaren. Zelfs is een persoon na een korte onderbreking op nieuw toegetreden voor een perio de van vier jaren nadat hij er al acht jaar had opzitten. Het is dus leuk werk, of je moet erg gedreven zijn! Een flinke bestuurswisseling dus bij de KBO. Herman Bunnik (76) en Frans van Brussel (70) traden na acht jaar terug, Lenie Ketelaar en Gerard Mertens houden het na vier jaar voor gezien, waarbij de laatste meer tijd wil hebben voor nog meer concreet werk, zoals het maandelijks maken van het eigen KBO-blad, het 'Soester Venster'. Een aardig aandenken, een bos bloemen plus natuurlijk een harte lijk applaus voor het vele werk was hun deel. Liesbeth Drijver, Bep Koelink, Rita Korte en Herman Willems werden door de ledenvergadering bij acclamatie benoemd. Alle vier nieuwe bestuursleden zijn al jaren actief en vullen het bestuur weer aan tot tien personen. Tijdens de geanimeerde leden vergadering van de Katholieke Bond van Ouderen (KBO) Soest zijn vorige week weer een paar harde noten gekraakt. 'Ouderdom komt met gebre ken', stelde voorzitter Giel Wester, 'maar we hebben er recht op om oud te zijn en we hebben recht op de zorg voor de gebreken die onze leeftijd nu eenmaal met zich mee brengt.' Volgens Wester hebben de oude ren van vandaag daar hard voor gewerkt, en veel premie voor be taald. 'Het is bedroevend dat we nu al jaren moeten twijfelen aan de waarde van onze verzekeringen. We voelen ons ook alleen gelaten,' vervolgde hij. 'Welke overheid neemt de verantwoordelijkheid om, conform het burgerlijk wet boek, te zorgen voor het welzijn voor de burgers? De gemeente? Het gewest? De provincie? De rijksoverheid? Help ons om onze verzekeringen te gelde te maken met adequate voorzieningen. Of tellen we niet meer mee? Zijn we afgeschreven?' Wester dacht met enige weemoed terug aan de nonnen die liefdevol op pad waren voor zieken en be jaarden, zonder aan geld te den ken. 'Oké, dat is verleden tijd, maar vaak denken we, helaas! De professionalisering van het werk levert nu te vaak niet op waar we voor betaald hebben. Het is toch triest dat pas nu wordt gedacht aan betere arbeidsvoorwaarden voor verpleegkundigen. Dat pas nu ge dacht wordt aan een beter perso neelsbeleid en personeelsbeheer voor hun werk. Regeren is vooruit zien, maar veel bestuurders staan aan de kant om te zien hoe de markt het probleem van de wacht lijsten misschien zal oplossen. Maar tegen welke prijs?' De gezamenlijke ouderenbonden hebben B. en W. van Soest ge vraagd wat de plannen zijn voor de nabije en verdere toekomst t.a.v. de verzorging en verpleging van de oudere burgers. De komende tien jaar zal hun aantal toenemen tot 30% van de bevolking. Is de thuis zorg daar op ingesteld? Zullen er voldoende verzorgings- en ver pleeghuizen beschikbaar zijn? 'Van de 11.000 ouderen in Soest zijn er 3.000 georganiseerd, waarvan meer dan 1.500 in de KBO. Een organisatiegraad die er zijn mag. Maar kennelijk nog niet genoeg om de politiek van de ernst van de situatie te overtuigen,' aldus de KBO-voorzitter. De volgende editie verscfr op 11 april 2001. Kopij graag vóór 26 2001 inleveren bij de groep "Senioren-nieuw p/a Dalplein 6, 3762 f Soest of Dhr. A. de Vijl Klaarwaterweg 22,3762» Soest. De gevolgen van de beits herziening 2001 voor dei kracht van ouderen zijn 20» lijk. Iedereen komt statislisj de plus, maar de gevolgen de hoge prijzen voor brandsti aardgas, elektriciteit en desj gende lokale lasten paltkemi de burgers niet altijd gunstigi Gaan wij er in 2001 werkel op vooruit? Signalen uit de: menleving geven een ut beeld dan de geachte excel ties, Zalm en Bos, ons uil] doen geloven, Het kabinet vergroot bewusts inkomensverschillen tussen* kenden en niet-' plussers!). - Arbeidskorting alleen v« werkenden - Inkomensafhankelijke out renkorting voor 65-] Deze ouderenkorting is aams nderen _h„i)irrs van een overleden kind Xlrliike zelfhulporgamsalie; ■.tes Eveline Mossel, WeegU 543, 3765 XR Soes|, SkStO, I K"'Haptonomische Zwan "Iteeeleiding; contactadres 1 PotTciauslaan 23, 3761 CX Sf 1 031396. '"''and Play, hulp bij huilbaby .„„veusekinderen; contactperse «STtinevanderZee, $6027231 i -„oouderproject (kinderopvanj S 543. 3760 AM Soest, I .1427. «VBOK leniging ter bescherming van ■horen kind, voor hulp bij on zwangerschap, ©033-4620'. fj)A-0730: dag en na£Jit bereikba ?S0LAchreeuW om Leven u.,In bij ongewenste zwangerschap abortus; Ruitersweg 35-37, 1! Hilversum, 886214205; conti ,on Soest: Wilmy de Goede, 14442, b.g.g- 6244351. loeders voor Moeders le-inzameling van zwangere vn ten behoeve van medicijnen; o [adres: mevr. G. van Benthf „n, ©5415802. Ingeren jongerenspreekuur GGD or jongeren van 12 tot 20 j< 15:30-16:30 uur, Zonne fAmersfoort, kindertelefoon lefonisch advies en informatie vi federen en jongeren van 8 tot 18 ji 0800-0432 (gratis). uwen yrouwenspreekuur iere donderdag 20:00-21:00 1 idsring 31A (Vrouwenhuis), Amt Kirt, ©033-4616612 (anoniem bel »g). Trouwen in de Bijstand ouwen die problemen hebben op rein van de bijstand kunnen tere de werkgroep Vrouwen in de l telefonisch dagelijks 12:' lijk lager dan de arbeidskonij: :00 uur of na 18:00 uur. Soest: Dit is een ongewenste ontwikb ling en een onevenredig delen de welvaart! In cijfers uitgedrukt: verschil ra nimumniveau-ouderen f. 20QÖ in één jaar tijds en bij 1,5 ma modaal is dit verschil f. 3000,=. Waar is dan die zo ken koppeling? Deze voorstellen schenden i 17431 of 6018555; spreekuur: vrijdag van de maand, 10:00-11 r, in het Internationaal Vrouwenc m, Smitsweg 313. Nazorg borstkankerpati enten ormatie: Borstkanker informa ïtrum Utrecht (BIC), ©0. 19924, dinsdag-vrijdag 10:00-13 Ouderen •Pereonenalarmering Jen mogelijkheid om hulp op te r in geval van nood; informatie politieke beloften aan senioii «nmeiding: ©6014114; b.g.g. secn mime ntcniKS 1 door de huidige aan de m; zijnde politieke partijen. Sat SWOS, ©6023681. 'roject VOS >ject Vereenzaming Ouderen S01 koopkrachtbeleid is onaccepi 6023681, Dalplein 8, 3762 bel. Onder het motto "iederci Best; contactpersoon: Margöt B moet werken", worden alles ciale aspecten van een welvs diende rust en politieke beloft overboord gegooid. Bovendien zullen 15000 belj tingplichtigen een aderlati] moeten ondergaan. Het treft hier huishoudingen met sonen die alleen AOW en klein pensioen (ms f. 20000,=) hebben te verteri en waarvan de jongste partei voor haar/zijn 65ste geen weinig inkomsten uit arbel had, Er hangen nog meer donkei wolken boven ons hoofd: Seniorenbus formatie en opgave: elke werk< ':30-16:00 uur. ©6019190. Zorgloket oekadres: Stichting Welzijn Ou. Soest, Dalplein 6; openingstijd ndag-vrijdag 13:00-16:00 uur, 190004. Vrijwillige Terminale Zorg VTZ •ntactadres Soest: Ida Jankows iterbergsestraat 173A, 3768 h ;t, ©6017122. ndere hulp Telefonische Hulpdienst Gooi imland lag en nacht bereikbaar in psychisc sociale nood, ook in het weekend feestdagen. ©6245555; kinder- - stijgende brandstofkosten (ai torijden duurder) - hogere olie- en aardgasprijzi ecotax (volgend jaar nogee verhogen) - meeropbrengsten BTW o« energierekening worden nii teruggesluisd - extra BTW over de ecotax dus dubbele belastingheffing - wie controleert de juiste prij omschakeling van Gulden na; Euro? Onze conclusie luidt, dat bi koopkrachtbeeld voor 2001 e wellicht 2002 er niet zo uitziet! Ariën de Vrii aterdag 17 maart. Domkerk; 'E L :ben letzte Worte unser's Erl am Kreuz' van Joseph Hayd oor het instrumentaal ensemt de Domcantorij o.l.v. Jan Ja Aanvang 15:30 uur. Toega oei Hessing uit Soest, die onlai 'eede werd in een schaatsma ion over 200 kilometer in Jap; werkzaam bij de Koninkli. idmacht en niet bij de ma laussee, zoals vorige week al ievelijk in deze krant werd v leid. Waarvan acte. Volgens opgave van het CB (Centraal Bureau voor de Stati tiek) zijn steeds meer oudere aan het werk. Van de 50- tot 60-jarigen wer» te in 2000 de helft, terwijl dat i 1996 nog maar 40 was. H< aantal werkenden van 60 toté jaar steeg van 11 tot 16 Bron: Ouderenzorg Nieurt brief, Februari 200 Nationaal Fonds Ouderenhu is de nieuwe naam van be Fonds Zomerpostzegels. De nieuwe naam geeft het d# van het fonds duidelijker wee' 'hulp bieden aan ouderen di dat nodig hebben'. Jaarlijks besteedt het fonds dfi1 miljoen gulden aan honderde projecten. De belangrijkste bro van inkomsten is de verkoo van bijzondere postzegels 1 een bijslag. Het Nationaal Fonds Ouderen hulp heeft het CBF-keur. Bron: ANBO-Vizier P.S. Wie wil als Verkooppunt 1 Soest opereren t.d| Dit programmaoverzichi van Radi Soest, in samenwerking met c Soester Courant, staat onder redai van Ab Faas en Jan Visser. K< Pl voor deze nieuwe rubriek mo dierlijk ingeleverd worden op doi "^riagmorgen in de studio van R» Soest, Raadhuisplein 1. Ing' 2°nden brieven over en reacties c k programma s zijn ook harteli wdkom. Het adres is: Postbi 3°62, 3760 DB Soest; fax: (03i 6093860. Morgenm dag maart) 16:00 uur 17:00 zendt Ra Soest ree streeks poëziecow uit van SLAS vai de raad; van het Sagio Hamerslag, m e e n t e h 1 yhzikale medewerkenden zijn 'öesterbergse klarinettist Se lamerslag (1983), die wordt b e,d door de pianist Jaap Kooi NPelen van Robert Schumann .1 1

Soester Courant | 2001 | | pagina 24