Soest zet eerste 'vrijwilligers van de maand' in 't zonnetje Burgemeester Jaiïssen in poëzieconcert Extra geld beschikbaar ter stimulering van vrijwilligerswerk Regionale Programma raad Eemland op zoek naar kandidaat-leden Wethouder: Zonder vrijwilligers kan er helemaal niets RONDJE RAADHUIS WL Extra commissie vergadering SOESTER COURANT PAGINA 26 Genomineerde vrijwilligers sport/recreatie ):lals tiet buiten miezert, kun je mensen in bet zonnetje zetten. Dit bevrees houder Hairy Witte, die onder meer welzijn in zijn portefeuille heeft, vrii- Igmiddag in de kleine trouwzaal in het gemeentehuis. Hij huldigde namens gemeentebestuur de eerste twee 'vrijwilligers van de maand'. Voor zijn jjnleiten op bet gebied van buurthulp, de januari-actie, werd de heer G jqdelaar onderscheiden. De prijs in de categorie sport en recreatie (februa- jKtd toegekend aan de heer J. .1. van Loon van de Mixed Hockeyclub (MHC). Omdat hij niet aanwezig kon zijn, nam de heer W. Ros, naast Uloemen die iedere genomineerde kreeg aangeboden, de prijs in ontvangst kze bestaat uit een opgestoken duim op standaard en een geldbedrag. laohet slot van de geanimeerde bij enkomst sprak wethouder Witte de cos uit "dat iedere vrijwilliger zich al blijven inzetten voor de gemeen- thap van Soest want zonder vrijwil- igers kan er helemaal niets." Hij J?e)de tenslotte mee dat de gemeen- jeen bedrag van 25.000 gulden jtra beschikbaar heeft gesteld voor iadervorming. Aanvragen hiervoor «innen worden ingediend bij de ge- neentelijke afdeling Sport, Onder- rijs en Welzijn (SOW). [q aanwezigheid van alle genomineer den zei wethouder Witte dat de ge meente in het 'Jaar van de Vrijwilli gers' graag meer dan normaal al het geval is aandacht wil besteden aan het werk van de vrijwilligers. Uit de ge nomineerden trekt de notaris de win naar. Voor de categorie buurthulp hoefde men niet naar de notaris: er was maar één kandidaat. De heer Snijdelaar was volgens de wethouder "door verschillende vrouwen bij hem in de buurt genomineerd als buurt- helper van de Wiardi Beekman- straat." Hij herinnerde eraan dat tweederde van de vrijwilligers vrou wen zijn. Daarom vond hij het frap pant dat zelfs meer dan tweederde van de genomineerden mannen wa ren. "Misschien dat daar eens een onderzoekje aan gewijd kan wor den." De wethouder nodigde de heer Snij delaar vervolgens uit "te vertellen hoe het komt dat u zo populair bent op de Wiardi Beckmanstraat." Snijde- TELEFOONNUMMERS Openingstijden gemeente Soest De gemeentelijke afdelingen zijn in het gemeentehuis voor het pu bliek geopend op elke werkdag van Belangrijke telefoonnummers zijn: 8.30 tot 12.30 uur. De balie van 1 1 2 Algemeen alarmnummer de afdp.l1ng P11hlieks7.aken isrgeos; (politie, brandweer~en*ambu- pend tot 16.30 uur. Het informa- lance) tiecentrum in de hal van het ge meentehuis en het informatie punt aan de balie van de afdeling Publiekszaken zijn geopend tot 16.30 uur. Bij de afdeling Publiekszaken kunt u onder andere terecht voor: de 60 93 450 Meldpunt klachten. Voor klachten over door de ge meente niet of te laat beant woorde brieven of het niet nako men van toezeggingen. 60 93 665 Informatietelefoon. Op dit nummer is een bandje aange sloten met gemeentelijke informa- U UJiUCi allUCIC LClCtm VUUluw «uivu J Gemeentelijke Basis Administra- tie over raadsvergaderingen en der- tie personen; de burgerlijke stand; gelijke, maar ook over opgebroken rijbewijzen; identiteitskaarten; uittreksels uit geboorteregister; woonruimteverdeling; huursubsi die; voorzieningen voor gehandi capten; vergunningen voor markt en standplaatsen, en zaken met betrekking tot de winkelsluitings wet. Op donderdagavond zijn het in formatiecentrum en de afdeling Publiekszaken geopend van 19.00 tot 20.00 uur. U kunt dan echter geen zaken regelen die de burger lijke stand betreffen. Aanvragen voor reis- en rijdocumenten kun nen op donderdagavond wel wor den ingediend. Er geldt dan, klaar terwijl u wacht'. Het gemeentehuis is telefonisch bereikbaar onder nummer (035) 60 93 411. Inwoners van Soester- berg die een nummer in Soest wil len bellen, bijvoorbeeld het ge meentehuis, moeten altijd eerst 035 draaien of intoetsen. De dependance van de afdeling Publiekszaken in het Dorpshuis Burgstede te Soesterberg is voor het publiek geopend iedere don derdag van 9.30 tot 12.30 uur. De afdeling Sociale Dienstverle ning houdt in het Dorpshuis Burg stede aan het Dorpsplein zitting elke woensdag van 11.00 tot 12.00 uur. De dependance is telefonisch be reikbaar onder nummer (0346) 35 1412. wegen in de gemeente. 0800 7662000, gratis nummer voor diegenen die grof vuil aan bieden of klachten hebben over de vuilinzameling. Bereikbaar op werkdagen tussen 8.00 en 16.00 uur. Voor vragen en meldingen over het onderhoud van de woonomge ving kan contact worden opgeno men met het Meldpunt Woonom geving, telefoonnummer 6093666 of per e-mail: meldpunt@soest.nl. Bedoeld wordt de woonomgeving in ruime zin: groenvoorzieningen, vijvers, wegen, rijwielpaden, trot toirs, straatverlichting, verkeers borden, hondenpoep, zwerfvuil enz. De centralist van het Meldpunt Woonomgeving geeft de melding door aan de uitvoerder van de be treffende wijkploeg. Deze beoor deelt of het verzoek meteen kan worden afgehandeld, of dat het, bijvoorbeeld wegens omvang van de werkzaamheden, iets langer duurt. Degene, die een melding doet, krijgt in ieder geval binnen 24 uur bericht over wat de ge meente onderneemt. 60 93 643 Klachtentelefoon mi lieu. Voor al uw vragen en klach ten over milieu. Voor noodgeval len telefoon 0900-8844 (politie). donderdag 15 maart, gemeente raadsvergadering maandag 26 maart, commissie al gemene bestuurszaken, volksge zondheid en maatschappelijke dienstverlening dinsdag 27. maart, commissie ruimtelijke ordening, volkshuisves ting, openbare werken en recreatie woensdag 28 maart, commissie sport, onderwijs, welzijnszaken en milieu donderdag 29 maart, commissie financiën, economische zaken, so ciale zaken en cultuur donderdag 19 april, gemeente raadsvergadering Een afspraak met de wethouders Alle vergaderingen wo-rien gehou- N. Blommers-Biezeno of R. W. den in het gemeentehuis aan het Krol kan men regelen via secreta- Raadhuisplein en beginnen om resse, Mw. W.B.M. Daselaar, tele- 19.30 uur, tenzij anders aangege f°on (035) 60 93 511. wn- SPREEKUREN COLLEGE B. EN W. Burgemeester en wethouders hou den spreekuur na telefonische af spraak. Burgemeester Janssen of wethou der H.L. Witte kan men spreken, na telefonische afspraak via secre taresse, Mw. A.C. van der Marei, tel. (035) 60 93 443 Het gebaar van wethouder Harry Witte, de opgestoken duim, laat aan duidelijkheid niets te wensen over. Gerard Snij delaar werd terecht gekozen tot vrijwilliger van de maand in de categorie buurthulp. laar zei dat hij er al 28 jaar woont. In 1980 vroeg de directeur van de toen malige Woningbouwvereniging Soest, wijlen de heer G. Snelder, hem of hij zich wilde inzetten voor het oprichten van een bewonerscommissie. "Dat leek me wel wat als vulling van de gen die ik deed." De allereerste be wonerscommissie bestond uit vier vrouwen en twee mannen en sinds dien zijn vrouwen altijd in de meer derheid geweest. "Ook merkwaardig was dat de mannen de dienst uit maakten en de vrouwen het werk deden. Dat heb ik nooit kunnen ver anderen." In de twintig jaar dat hij zich voor de bewoners inzet ("Ik kan er meerdere boeken over schrijven"), heeft ieder een in de wijk Snijdelaar leren ken nen. Dat zijn werk gewaardeerd wordt, bleék wel uit de nominatie voor de onderscheiding 'vrijwilliger van de maand.' Zonder iets af te doen aan de pres taties van de heer Snijdelaar ("je hebt de onderscheiding van harte ver diend") zei wethouder Witte het "toch een beetje spijtig te vinden dat er maar één genomineerde in de ca tegorie buurthulp was, want er zijn zoveel mensen die bij de buren ra- m^ISppeh,' op kindëren passen en zovoort." Niettemin vond hij dat de onderscheiding bij de heer Snijdelaar goed was terechtgekomen. Lot beslist In de categorie sport en recreatie moest de vrijwilliger van de maand februari worden gekozen. Hiervoor kwamen, na aanschrijving van de sportclubs door.de gemeente, tien genomineerden in aanmerking. De notaris trok het lot ("en nu zult u zien dat het helemaal eerlijk is ge gaan, want wie heeft er gewonnen? Degene die er niet is!") dat besliste dat de onderscheiding werd toege kend aan de heer J. J. van Loon van de hockeyclub. Namens hem nam de heer W. Ros de onderscheiding in ontvangst. "Hij zal er zeker verrast door zijn," zei hij over Van Loon. "Iedereen op de club kent hem, waarschijnlijk niet alleen doordat hij zicfralmeer dan 25 jaar enorm inge zet voor de vereniging, maar mis schien ook wel door de manier waar- op hij soms uit z'n slof schiet." Dat zijn inzet voor de club wordt gewaar deerd, blijkt wel uit zijn nominatie voor de onderscheiding 'vrijwilliger van de maand' aldus de heer Ros. In samenwerking met de gemeente en de Stichting "Jeugd Concer teert" organiseert de Stichting Literaire Ac tiviteiten Soest (SLAS) dit jaar vier zogenaamde Poëzieconcerten in de Raadzaal van het gemeentehuis. Het eerste poëzieconcert 2001 vindt morgen plaats, donderdag 15 maart, van 16.00 tot 17.00 uur. Muzikale medewerking verlenen Sergio Ha merslag (klarinet) en Jaap Kooi (pia no). Voor het poëziegedeelte van dit Raadhuisconcert is de medewerking van burgemeester drs. J. J. L. M. Janssen gevraagd. Hij is dan precies een jaar als burgemeester in Soest werkzaam. Hij leest gedichten van Piet Paaltjens (1835-1894). Sergio Hamerslag (1983) woont in Soesterberg, speelt in het Jeugd Or kest Nederland en trad op met ver schillende andere orkesten. Sergio is aangenomen voor de "Voorziening voor jonge excellerende musici". Hij was eerste prijswinnaar op het Natio naal Concours 1999. Samen met Jaap Kooi speelt hij op 15 maart van Ro- bert Schumann "Romanzen Op. 94"en van Joh. Brahms "Sonate in Es gr.t. Op. 120 nr. 2". Deze poëzieconcerten zijn voor ie dereen, jong en oud, vrij toeganke lijk. De thee staat klaar. Voor dit eer ste poëzieconcert in de Boekenweek 2001 nodigen wij iedereen van harte uit. U bent welkom! Het poëzieconcert wordt rechtstreeks uitgezonden door Radio Soest. In de categorie sport en recreatie ging de onderscheiding, vrijwilliger van de maand' naar de heer J. J. van Loon van de Mixed Hockey Club Soest. De commissie ruimtelijke ordening ca houdt een extra openbare verga dering op vrijdag 16 maart om 16:30 uur in de raadzaal van het gemeenthuis. Agenda o.a.: Regionale Ruimtelijke Ontwikke lingsvisie Eemland. Agenda en stukken liggen ter inza ge in het INFOrmatiecentrum (hal gemeentehuis). Mijn vraag... Naam;man/vrouw Adres: Telefoon: Ik zou het college van burgemeester en wethouders het volgende willen vragen: Insturen vóór dinsdag 20 maart aan Communicatie, Antwoordnummer 120,3760 VB Soest. (Een postzegel is niet nodig). Mede om inwoners te stimuleren vrij willigerswerk te gaan doen in 2001, door de Verenigde Naties uitgeroepen tot het Internationaal Jaar van Vrij willigers, heeft het gemeentebestuur besloten met ingang van dit jaar een extra bedrag van 25.000 gulden be schikbaar te stellen voor 'vrijwilli- gersbeleid', ter aanvulling op het jaarlijk beschikbare budget van 2.500 gulden voor 'kadervorming vrijwilligers'. In Soest wordt in het kader van het Jaar van de Vrijwilliger de vrij,williger van de maand gekozen. Maandelijks is er een sector of doelgroep, waar voor een nominatie kan worden inge diend. Wie kan een beroep doen op het extra bedrag en waarvoor zoal Iedere georganiseerde groep, club, vereniging, stichting, etc. die met vrijwilligers te maken heeft. Of dit nu op het gebied van de sport, on derwijs/educatie, volksgezondheid, kunst, cultuur, ouderen, scouting, jeugd/jongeren, 't Gilde, Oranjeco mités, maatschappelijk welzijn e.d. ligt, dat maakt niets uit. Waarvoor kan zoal een bijdrage wor den gevraagd Het gaat om het stimuleren van de vrijwilliger. Het is niet zo dat de jaar lijkse avonden, die nu al plaatsvinden en op een andere wijze worden be kostigd, uit dit budget kunnen wor den gehaald. Het gaat ook niet alleen om deskun digheidsbevordering, scholing en trai ning. Het kan ook gaan om het wer ven van vrijwilligers, het opzetten van een vrijwilligersmarkt; een bijdrage in de kosten van het volgen van een congres/symposium, een bijdrage in het opzetten van vrijwilligersbeleid, etc. Voor de duidelijkheid: het gaat hier om enkele voorbeelden, waaruit duidelijk wordt dat het niet beperkt blijft tot "kadervorming". Hoe indienen Een schriftelijk verzoek tot een bij drage in de kosten kan tot 1 mei 2001 worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Voor nadere informatie kunt u zich wenden tot de afdeling Sport, Onder wijs en Welzijn. In de vertegenwoordiging van de ge meente Soest in de Regionale Pro grammaraad Eemland ontstaat bin nenkort een vacature. De program maraad adviseert de kabelexploi tant welke omroepprogramma's (minstens 15 televisie- en 25 radio programma's) hij uitzendt naar alle aangeslotenen op de centrale anten ne-inrichting (cai). Ter voorziening in de vacature nodigen burgemees ter en wethouders belangstellenden uit zich schriftelijk aan te melden. Voor benoeming komen in aanmer king personen die deskundig zijn op het terrein waarop de programma raad adviseert. De programmaraad heeft een zodanige samenstelling dat hij representatief is voor de belang rijkste in de regio voorkomende maatschappelijke-, culturele-, gods dienstige- en geestelijke stromingen. Gelet op de samenstelling van de raad gaat de voorkeur uit naar een vrouw. Burgemeester en wethouders nodi gen belangstellenden die zitting wil len nemen in de programmaraad uit zich schriftelijk aan te melden. De aanmelding dient voorzien te zijn van een nadere toelichting waaruit de vereiste deskundigheid blijkt. Informatie: Voor nadere informatie kunt u zich tijdens kantooruren wenden tot de heer J. E. J. Hilhorst; telefoon (035) 60 93 521. Reactie: U dient uw brief binnen 10 dagen na publicatie te zenden aan het College van Burgemeester en Wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 AC Soest. In de categorie sport en recreatie waren voor de maand februari tien kandidaten voorgedragen voor de titel 'vrijwilliger van de maand'. Bij loting door de notaris werd de winnaar bepaald, de heer J. J. van Loon van de Mixed Hockeyclub (MHC) Soest. Montessoresschool. De andere kandidaten, die voor hun nominatie door de vereniging waarvoor zij al jaren verdienstelijk werk doen een boeket bloemen ontvingen, waren de dames P. Waddell van de honkbalvereniging De Knickerbockers en M. Wuring van de jeu de boulesvereniging De Gemshoorn, alsmede de heren P. Beijer en R. Kaats, beiden van SO Soest; G. J. van den Hoed van de wandelsportvereniging Olympia; D. Lazonder van de voetbalvereni ging Hees; T. van der Meer van de Dam Vereniging Soest-Baarn; H. Moerman van de atletiekvereni ging Pijnenburg, en A. G. Smits van de bridgeclub ONI. In de categorie buurthulp ging de eretitel naar de heer G. Snijdelaar, de enige genomineerde. Johan Bakzeil. Ambtenaar mr. Marjan van Lunteren: "Zo'n zeecontainer zet je niet even ach ter op je fiets". Driejarige Soesterse over de 62 enquê tevragen die ze van de gemeente Soest te beantwoorden kreeg: Klap eens in je handjes, blij, blij, blij....". Soester kerken willen windmolens gaan exploiteren. - Wie wind zaait zal storm oogsten (Ho- sea 87). De vuilnisman is niet blij met vloeibare Ook Vrije Teugel verboden terrein. gootsteenontstopper Vloeibare gootsteenontstopper is een bijtende stof, die ogen, huid en adem haling flink kan irriteren. Dat gun je niemand, dus ook de vuilnisman niet. Gooi dit bijtende goedje daarom nooit zomaar weg, maar lever het in bij de chemokar of op de Schans. Wij hebben bij een vrije teugel iets anders voor ogen. College wil geen weiland op de Eng. en laat er geen gras over groeien als iemand zich daar niet aan houdt...

Soester Courant | 2001 | | pagina 27