Gemeente stimuleert breed cultureel leven Replica van kunstwerk als extra Publieksprijs Cultuur Meest gestelde vragen over de OZB Recrei Vangnet huursubsidie voor wie plotseling in inkomen achteruitgaat Ook in onze gemeente: nomineer de vrijwilliger van de maand Gemeen komst Cultuurprijs onderstreept belangrijke rol Als gemeenteraad ermee instemt WOENSDAG 14 MAART 2001 OP THOOGT PAGINA 2 Uitnodiging inwoners Soesterberg 2001: Het Internationaal Jaar van, Vrijwilligers Enquête leefbaarheid en veiligheid ook aan kinderen gezonden j^qÉNSPAG 14 MA Soest heeft een rijk cultureel leven. Dat is volgens wethouder mevrouw A. Blommers-Biezeno die onder meer cultuur in haar portefeuille heeft onder meer te danken aan de stimulans die daarvoor van de gemeente uitgaat. De uitreiking van de jaarlijks toe te kennen Publieksprijs voor Cultuur in Soest, dit jaar voor 't eerst, is er een voorbeeld van, maar meer nog het voorwaar denscheppend beleid van het gemeentebestuur, de stimuleringsregeling voor amateuristische kunstbeoefening en de subsidies die de gemeente toekent. De jongste stimulans die het gemeen tebestuur heeft gegeven, is de instel ling van de jaarlijkse Cultuurprijs. Deze is door de gemeenteraad inge steld omdat hij met name aandacht wil besteden aan culturele leven in Soest en als een aanmoediging voor al die mensen die daarmee bezig zijn. "Het initiatief maakt ook extra duide lijk wat wij allemaal hebben in Soest. Om het niet een interne gemeente aangelegenheid te laten zijn, heeft de raad uitdrukkelijk bepaald dat de in woners van Soest de keuze moeten maken," aldus wethouder Blommers. Het college van burgemeester en wet houders stelt zich op voorhand ach ter die keuze. "Wij hebben er op deze manier voor gezorgd dat de bur gers van Soest kunnen aangeven wie of welke organisatie een belangrijke bijdrage geeft aan de culturele activi teiten in de gemeente." De winnaar van de eerste Cultuur prijs (2000), Berna Kousemaker van de Stichting Cabrio die het open luchttheater beheert, is daarmee te vens lid van de jury voor de Cultuur prijs 2001. "Samen met twee andere juryleden kan ,het culturele veld' in Soest in de volle omvang worden be oordeeld," aldus mevrouw Blom mers.. Uitgedaagd Het instellen van de Cultuurprijs is volgens haar een manier om het be lang en de rol van de cultuur in de samenleving in het algemeen en in Soest in het bijzonder te onderstre pen. "Het gaat om mensen die zich op welke manier dan ook met cul tuur bezig houden. Want cultuur is niet alleen uitgaan. Dat is wel heel leuk, maar dan geniet jij van wat an deren doen. Maar je kunt cultuur ook op een andere manier beleven: je kunt ook zélf iets bijdragen aan de cultuur van je gemeente. De moge lijkheden daartoe zijn legio. Het hoeft niet alleen maar serieuze klasssieke muziek te zijn of prachtig ballet, en het hoeft ook' niet professioneel te zijn. Nee, het culturele klimaat in een dorp wordt bepaald door al die club jes, koren, groepjes mensen die sa men creatief bezig zijn. Ik denk dat het met name aardig is dat we op zo'n avond van de uitreiking van de Cultuurprijs ons eens realiseren hoe ontzettend veel mensen actief bezig zijn met cultuur. Daardoor worden ze ook uitgedaagd om mee te genie ten van de culturele uitingen door anderen. Want het begin van genieten van cultuur begint toch met zelf te luisteren naar anderen, naar uitvoe ringen e.d. toe te gaan. En juist dat wordt erg gestimuleerd door al die verenigingen." Gereedschappen Over de rol van het gemeentebestuur en wat het doet om cultuur te bevor deren, zegt wethouder Blommers "dat we in de eerste plaats inwoners in de gelegenheid steÓen om van cul tuur te genieten of daar zelf actief in te zijn. Dat doen we op verschillen de manieren. We hebben als ge meenteraad afgesproken dat de openbare biblioheek, het cultureel centrum C drie en de muziekschool basisinstituten zijn. Daardoor kan ie zelf muziek gaan maken, zelf dansen, creatief bezig zijn, kennis op doen; allemaal mogelijkheden om mensen gereedschappen te geven om van die cultuur te genieten. Daar hoort bij voorbeeld ook bij dat we een kunst uitleen mogelijk maken; dat we het openluchttheater ter beschikking stel len tegen een symbolische prijs; de schooljeugd in de gelegenheid stellen met cultuur kennis te maken door het cultureel jongeren paspoort te subsidiëren. Daarnaast hebben we een stimuleringsregeling voor de ama teuristische kunstbeoefening. Het gaat bijvoorbeeld om een tegemoet koming in de kosten van een dirigent of van zaalhuur. Het is een manier waarop de gemeente ervoor zorgt dat de burgers in staat zijn de cultuur le vend te houden. Denk ook aan het museum Oud Soest en aan Artis- hock, waarvan het filmhuis en de jazzconcerten gesubsidieerd worden. Het zijn geen enorme bedragen die we daaraan uitgeven, maar we zitten nu eenmaal op een centrale plaats tussen de podia in Amersfoort, La ren, Bussum Amsterdam, Utrecht en Baarn; allemaal accommodaties waar je cultuur tot je kan nemen. Daar maken de inwoners van Soest ook veel gebruik van, met name ook doordat we de theaterbus hebben. Daardoor hoefje, als je 's avonds er gens naar toe wilt, niet zelf te rijden en word je op een veilige manier ver voerd. Van die mogelijkheid wordt goed gebruik gemaakt; eigenlijk steeds meer. Dit is een voorbeeld waarbij de gemeente echt voorwaar den schept en waarop de burgers, door de manier waarop ze er gebruik van maken, ook invloed kunnen heb ben". Aan activiteiten waar veel mensen gebruik van maken, geeft de ge meente meer geld uit dan aan activi teiten die op een bepaald moment iets minder populair zijn of minder nodig hebben. "Als er minder gebrui kers zijn, zul je dat ook merken in de subsidie. Dat is geen waarde-oordeel, want het culturele klimaat bestaat niet alleen bij de gratie van de groten. Het zijn juist de kleintjes die ervoor zor gen dat Soest een gemeente is waar ongelooflijk veel gebeurt op het ge bied van cultuur," zegt wethouder Blommers. Inspraak De inwoners hebben ook inspraak ("je zult niet anders verwachten in Soest") in het cultuurbeleid. Een voorbeeld hiervan is de commissie beeldende kunst. Deze bestaat zijn professionals, mensen die de kwaliteit bewaken. Zij doen een voorstel en daarover is inspraak mogelijk. "Het is niet zo: u kunt dit kiezen en anders niks. We proberen er wel degelijk voor te zorgen dat er meerdere keu zemogelijkheden zijn". In dit verband herinnert wethouder Blommers aan De Vleugel in Soester- berg. Er is door de inwoners van Soesterberg op aangedrongen dat de luchtmacht en het verleden van Soesterberg in een kunstwerk gesym boliseerd zouden worden. "Samen met een vertegenwoordiging van de bevolking hebben we een aantal kun stenaars een plan laten maken. Dat is gepresenteerd tijdens een avond in het Dorpshuis. Daar hebben de men sen hun mening over kunnen geven. Mede naar aanleiding hiervan is de keuze gemaakt." Dat er de laatste tijd wat minder beel den geplaatst worden is een gevolg van het feit dat er al veel beelden in Soest staan. "Eén van de dingen die daarbij naar voren komen is dat we wat meer aandacht moeten besteden aan het onderhoud van beelden. Want een beeld is alleen beeldig als het er omheen schoon is," aldus de wethouder. Als de commissie financiën en cul tuur en vervolgens de gemeenteraad ermee instemmen, wordt aan de jaar lijks toe te kennen Cultuurprijs van de gemeente Soest (een bedrag van 2.500 gulden) een extraatje toege voegd: een replica van een nog te ont werpen kunstwerk. De commissie buigt zich over dit voorstel in de open bare vergadering op donderdag 29 maart, 's avonds om half acht in het gemeentehuis. De Publieksprijs Cultuur is een jaar geleden ingesteld op initiatiefvoorstel van de WD. Hiervoor werd een be drag beschikbaar gesteld als waarde ring voor een culturelel organisatie of een evenement. Voor het jaar 2000 Op woensdag 21 maart a.s. om 20.00 uur in het Dorpshuis Burgste de, Dorpsplein 1, kunnen inwoners van Soesterberg met de burgemeester en de wethouders van gedachten wis selen over wat hen bezighoudt in het dorp. Iedereen is hier welkom. U krijgt de gelegenheid om persoon lijk met hen te spreken, teneinde eventuele problemen aan hen voor te Bovendien kunt u het college op de hoogte stellen van op- en aanmerkin gen over de gemeentelijke dienstver lening. Vanaf 19.30 uur bent u van harte welkom. konden de inwoners door het invul len van een bon in Op 't Hoogt kan didaten voor de prijs voordragen. Een deskundige jury beoordeelde de inzendingen en kende de eerste Soes- ter Cultuurprijs toe aan de Stichting Cabrio die de exploitatie van het openluchttheater op zich heeft geno men en daarin uiteenlopende voor stellingen organiseert. De eerste jury heeft het college niet alleen voorgesteld -en het college legt dit nu voor aan de commissie finan ciën en cultuur- om naast de geld prijs een prijs in natura toe te kennen in de vorm van een replica van een kunstwerk, maar ook om de proce dure enigszins te veranderen. Wet houder mevrouw A. Blommers-Bie zeno die zowel financiën als cultuur in haar portefeuille heeft, legt uit dat de nieuwe jury de opdracht zou moeten krijgen om gedurende een jaar het culturele leven van Soest te volgen en op basis daarvan een aantal personen en/of organisaties voor de prijs voor te dragen. "Het aardige van deze methode is dat voorstellingen of groepen die niet zo alom bekend zijn ook kans hebben om voor de prijs in aanmerking te komen. Dit is mogelijk door de extra aandacht die de jury schenkt aan het totale cultuurbeleid, van populair tot zeer serieus." De jurysamenstelling wisselt jaarlijks doordat (een verte genwoordiger van) de winnaar van de prijs de plaats van zittend lid in neemt. In de jury 2001 zit Berna Kousemaker als vertegenwoordigster van de Stichting Cabrio, de eerste winnaar van de Cultuurprijs. Publiek kiest Het laatste woord is echter aan het publiek dat uit de genomineerden de winnaar kiest. "Daarnaast sthat het iedereen vrij om de gemeente op kan didaten te attenderen, maar het is de jury die alle culturele evenementen bijhoudt en met een gemotiveerd voorstel komt," zegt mevrouw Blom mers. De prijs moet nog ontworpen wor den. Het is de bedoeling dat het ori gineel in het gemeentehuis komt te staan, op een voetstuk met daarop de namen van de prijswinnaars. "Op die manier wordt wat meer de nadruk gelegd op het initiatief en maken we duidelijk dat het om een initiatief gaat voor iets dat elk jaar aandacht ver dient," zegt de wethouder. Een kleinere kopie van het origineel wordt uitgereikt aan de winnaar van de Cultuurprijs, "De geldprijs gaat vaak op in de organisatie, dus het is aardig als de winnaar een blijvend aandenken heeft," vindt mevrouw Blommers. Hoe het kunstwerk er uit gaat zien, is nog niet bekend. "We hebben de commissie beeldende kunst om advies gevraagd welke kun stenaar naar haar mening in aanmer king komt om de prijs te maken." De nieuwe taxaties ten behoeve van de onroerende-zaakbelas- tingen hebben in enkele gevallen vragen opgeroepen. De heer M. van Vliet, hoofd belastingen van de gemeente Soest, geeft antwoord op de meest gestelde vragen aan de gemeente over de OZB. 1. Ik heb geen waardebeschikking ontvangen. Hoe kan dat Er zijn twee mogelijkheden, die af hankelijk zijn van het gegeven of u vóór of na 1 januari 2001 eigenaar of gebruiker bent geworden. a. Indien u na 1 januari 2001 eige naar of gebruiker bent geworden, krijgt u niet automatisch een WOZ- beschikking, maar moet u erom ver zoeken. Dit verzoek moet u bij de gemeente indienen. De termijn voor het indienen van het verzoek eindigt zes weken na de eerste aanslag on- roerende-zaakbelastingen die u voor het pand ontvangt. b. Indien u vóór 1 januari 2001 ei genaar of gebruiker bent geworden, dan heeft u geen waardebeschikking ontvangen, omdat de taxatie nog niet afgerond is, of er is sprake van nieuwbouw of een verbouwing in 2000. Wij hopen u zo snel mogelijk, binnen enkele maanden, de waardebeschik king te kunnen toezenden. 2. Hoe is de waarde vastgesteld De uitgangspunten voor de waarde ring zijn wettelijk bepaald. Gewaar deerd wordt alsóf het pand onbe woond, leeg, zonder hypotheek, zonder huurcontract en zonder an dere zakelijke lasten zou kunnen wor den verkocht. Dit is de waarde in het economisch verkeer. Het is niet zo dat elke onroerende zaak door een taxateur is bezocht. Wel zijn alle objectkenmerken geïn ventariseerd. Voor de taxatie van woningen is gekeken naar de prijzen van zo goed mogelijk vergelijkbare woningen, die in een periode van een half jaar vóór en een half jaar na de peildatum van 1 januari 1999 zijn ver kocht. Op basis daarvan is een taxa tie meegegeven aan alle woningen. Huurwoningen zijn getaxeerd alsof Wie teveel huur betaalt in relatie tot het inkomen, komt in principe in aanmerking voor huursubsidie. Bij de bepaling van de hoogte van de huursubsidie wordt alleen naar het inkomen van het voorafgaande jaar gekeken. voor het huursubsidiejaar 2000/2001 is dat 1999 Wie plotseling in inkomen achteruit gaat, bijvoorbeeld door ontslag, echt scheiding, pensionering, overlijden of vertrek uit het gezin van een der ver dienende medebewoners, komt niet meteen voor huursubsidie in aanmer king. Voor deze mensen is een nood voorziening getroffen: de Vangnetre geling Huursubsidie. Ook kan bij werkloosheid WW) en arbeidsongeschiktheid (WAO) sprake zijn van recht op Vangnet Regeling Huursubsidie. Meestal heeft men dan gedurende een jaar recht op deze re geling. Daarna wordt namelijk bij de gewone huursubsidie uitgegaan van het nieuwe lagere inkomen. Voorts moet men om voor de regeling in aanmerking te komen aan een aantal eisen voldoen. Zo moet de inko mensachteruitgang minimaal 20 pro cent bedragen. Ook wordt naar de totale hoogte van het gezinsinkomen en het vermogen gekeken. Meer informatie over de Vangnetre geling: J.Halling, afdeling sociale dienstverle ning, tel nr. 6093574 - telefonisch spreekuur alleen van maandag tot en met woensdag van 11.00 tot 12.00 uur - inloopspreekuur gemeentehuis van maandag tot en met woensdag van 8.30 tot 10.00 uur. Het jaar 2001 is door de Verenigde April Naties uitgeroepen tot het Internatio- Mei naai Jaar van Vrijwilligers. Het gehe- Juni le jaar wordt wereldwijd aandacht besteed aan vrijwilligers en vrijwilli- Juli gersorganisaties. Ook de gemeente Augustus Soest besteedt aandacht aan de vele September vrijwilligers en het werk dat zij doen. Oktober November Elke maand wordt daarom "de vrij- December williger van de maand" gekozen. Maandelijks is er een sector of doel groep waarvoor u een nominatie kan worden ingediend: Maart Onderwijs Jeugd en jongeren Kunst Sociaal-cultureel werk/ buurtwerk/wijkwerk Cultureel Ouderen Volksgezondheid en zorg Natuur en milieu Maatschappelijk belang Religie De vrijwilliger van de maand wordt bepaald door loting uit genomineer den door notaris mr. J. Jager van Ja ger, Bokdam en de Visser. "Vrijwilliger van de maand maart 2001" Nomineren Iedereen in Soest en Soesterberg kan de nominatie, met een korte toelich ting, inzenden aan: Gemeente Soest, 'Vrijwilliger van de maand', Ant woordnummer 120, 3760 VB Soest. E-mailen kan ook, het adres is: gertp@soest.nl. De nominatie moet voor de le van elke volgende maand worden ingediend. Voor het thema van maart 'onderwijs' is dat dus 1 april 2001. U kunt ook gebruik maken van het onderstaande formulier: Naam Adres Woonplaats Ik draag de volgende persoon c.q. personen voor in het kader van "vrijwilliger van de maand": Naam Adres Woonplaats De reden voor deze nominatie in sector onderwijs is als volgt: Indienen voor 1 april 2001 ze kunnen worden verkocht als wa ren zij eigen woningen. Voor bedrijven geldt de waarde in het economisch verkeer, of als die hoger is de zogenaamde gecorrigeerde ver vangingswaarde. Dit is het bedrag dat nodig zou zijn als het pand opnieuw gebouwd zou worden. 3. Mijn woning is in het afgelopen jaar gebouwd of verbouwd. Heeft dit gevolgen voor de waarde De waarde van uw woning is vastge steld naar de toestand van het pand op 1 januari 2001. Eventuele verbou wingen tot die datum zijn in de waar de meegenomen. De feitelijke toe stand op 1 januari 2001 wordt wel gewaardeerd naar de peildatum 1 ja nuari 1999. Men gaat er als het ware van uit dat de feitelijke toestand zich al op 1 januari 1999 had voorgedaan. 4. Wie ontvangt een WOZ-beschik- king? De WOZ-beschikking wordt toege zonden aan zowel de eigenaar als de gebruiker van een pand. Als eigenaar wordt tevens aangemerkt degene die van het pand een beperkt zakelijk recht heeft, zoals: - vruchtgebruik - recht van gebruik en bewoning - opstalrecht - erfpacht - appartementsrecht Wie eigenaar of gebruiker is, wordt bepaald naar de situatie op 1 januari 2001. Verhuizing, verkoop of andere wijzigingen na deze datum hebben voor het jaar 2001 geen invloed. Om te bepalen wie op 1 januari 2001 ei genaar en/of gebruiker van een pand is, maakt de gemeente gebruik van informatie van het kadaster en het bevolkingsregister. Voor bedrijfsge bouwen en kantoren schrijft de ge meente ook bedrijven aan. 5. Waarom zit er geen aanslagbiljet onroerende-zaakbelastingen bij de beschikking? Het aanslagbiljet wordt niet gelijk ver zonden omdat we daarmee willen voorkomen dat de beschikking en de aanslag door elkaar worden gehaald. Tegen de waarde van de beschikking kunt u bezwaar maken, tegen de waarde op het aanslagbiljet niet meer. De aanslagbiljetten voor de onroeren de-zaakbelastingen 2001 kunt u in de tweede helft van april 2001 verwach ten. 6. Blijft de WOZ-beschikking geldig als ik ga verbouwen Dat hangt af van de omvang van de verbouwing. Indien er sprake is van een waarde-toename van minimaal fl. 25.000, zal er een nieuwe, hoge re waardebeschikking worden afge geven voor de rest van het tijdvak 2001 tot en met 2004. 7. Wat zijn onroerende zaken Onroerende zaken zijn de gronden en alle daarmee verbonden bouw werken. Voorbeelden van onroeren de zaken zijn onder andere wonin gen, bedrijfspanden, bouwkavels en industrie-terreinen. De gemeente mag belasting heffen over alle onroe rende zaken binnen haar grenzen. 8. Heeft de nieuwe WOZ-waarde consequenties voor de aangifte in komstenbelasting? Voor de aangifte over het jaar 2000 (die u voor 1 april 2001 moet doen), heeft de naar de peildatum 1 januari 1999 vastgestelde WOZ-waarde geen consequenties. Met betrekking tot de inkomstenbelasting over 2000 is na melijk nog steeds de naar de waarde- peildatum 1 januari 1993 vastgestel de waarde van belang. Eerst bij de aangifte voor de inkom stenbelasting over het jaar 2001 moet u uitgaan van de naar de peildatum 1 januari 1999 vastgestelde waarde, zo als u die via de WOZ-beschikking is medegedeeld. Dat aangifteformulier wordt u echter pas in 2002 toegezonden. In de praktijk gaat u pas in 2002 de nieu we WOZ-waarde opgeven. Het eigen-woningforfait per 2001 Onder meer als gevolg van de waar- de-ontwikkeling van eigen woningen sinds de vorige peildatum is het eigen- woningforfait (voorheen het huur waardeforfait) bij de inkomstenbelas ting per 2001 verlaagd van 1,25 naar 0,8 procent. 9. Vanwege de hypotheeklasten van mijn eigen woning wil ik voor 2001 een voorlopige teruggaaf van de in komstenbelasting aanvragen. Welke waarde neem ik daarvoor Zolang u van de gemeente nog geen nieuwe WOZ-beschikking heeft ont vangen, kunt u voor het aanvragen van een voorlopige teruggaaf uitgaan van de WOZ-waarde die is vastge steld voor het tijdvak 1997-2000. Nadat de gemeente u de nieuwe waarde heeft medegedeeld, kunt u de Belastingdienst verzoeken de voor lopige vermindering vast te stellen op basis van de nieuwe waarde. Meer informatie hierover kunt u vragen bij de Belastingtelefoon: tel. 0800-0543 (gratis). Op 2400 adressen is eind februari ie enquête over de leefbaarheid en vei ligheid van de woonomgeving be zorgd met het verzoek de vragenlijst vóór 15 maart 2001 ingevuld op te sturen naar het bureau Intomart. De bedoeling was dat de enquête al leen aan personen van 16 jaar en ouder zou zijn toegestuurd. Per abuis is de enquête ook toege zonden aan een aantal kinderen van jonger dan 16 jaar. Voor zover ouders hierover telefo nisch vragen hebben gesteld, is hun gevraagd de enquête toch en in plaats van hun kind in te vullen. Om te voorkomen dat deze fout de uitslag van de enquête te veel zal kunnen beïnvloeden, is in overleg met het bureau Intomart afgesproken dat ook een nieuwe groep de enquête toegezonden zal krijgen. Op deze wijze zal een goed beeld verkregen worden van hoe Soesters/ Soesterbergers over een aantal voor zieningen in Soest(erberg) denken.^ Injectienaalden inleveren bij de apotheek Vanwege de gevaren die injectienaal den opleveren, worden die niet geac cepteerd in de chemokar of op het afvalstoffenpark de Schans. U kunt ze inleveren bij de apotheek. Jaarlijks komen er zo'n Den. De meeste ervan, deld. Daarnaast komen huis. De resterende zakf lal dat nu nog beperkt is loenemen. "Van de vrag straks misschien wel de i (gehandeld," zegt de hi je afdeling publiekszak ,an het vorig jaar onder i vorming van één loket in ^lieten één-loketfunctie Een voorbeeld hiervan is de v eing naar het genieentehuis ,pril aanstaande van het zorg jat nu nog gevestigd is bij de jng Welzijn Ouderen Soest (S Ei Molenschot. In andere rej meenten is dit loket ook in h meentehuis gevestigd. Het gee gens Pot „een stukje duidelij jat je in de hele regio hetzelfdi Een ander punt is dat het SWOS, een vrijwilligersorgan veel lastiger is om bij afivezi van de lokettist, bijvoorbeelc nekte, een vervanger le v inden nerk zonder problemen kan o men. Voor een gemeente is af leid van een medewerker gema Ier op te vangen, al blijft vervi altijd een lastig punt," zegt Po Het project is eigenlijk een p iet groeien van een organisati Je één-loketgedachte," ze; 'Voor de gemeentelijke orga loudt dit in dat we actief o| pan naar wat de klant vraagt i Ier nog zou willen. De eerste len hebben we ons daarop niet n de eigen omgeving georiër In de Volkskrant van 20 febn stond een artikel over de overl; mountainbikers in bos- en nat bieden. Ook de gemeente Soe dit artikel aan het woord gek Uit het artikel zou men een v< de indruk kunnen krijgen van t nier waarop de gemeente Soe gaat met het fenomeen 'moun ken'. Vandaar dat ik in onder artikel wat uitgebreider inga problematiek van het moun ken. De bos- en natuurgebieden gemeente Soest lenen zich, veel andere terreinen op de U se heuvelrug, uitstekend voor oefening van deze sport. Het ook een vorm van recreatie c wordt beoefend in onze ter Doordat het gebied erg geac teerd is en overal min of mt toegankelijk, vinden mensen wijde omgeving de weg naar Soms komen de mensen indh maar men komt ook vaak in j verband, met de mountainbik imperiaal van de auto naa streek om een dagje te cros het verleden hebben wij op van en in overleg met de Mo club Midden-Nederland vo< tak van sport een circuit aange het dagrecreatieterrein "De "bij het Soester Hoogt. De; organiseert hier trainingen e strijden. Ook niet-leden kura dit circuit gebruik maken. Illegale paadjes Voor sommigen blijkt het circ ter, nadat ze enkele rondjes j hebben, te saai en te kort te vervolgens zwerft men uit aanliggende terreinen. Dit waarneembaar in het veld: ontstaan illegale paadjes dwé De overgang van de gulder euro met ingang van 1 janua "eeft ook voor uw relatie me meente Soest gevolgen. Vanal dag 2 januari 2002 tot maandag 28 januari 2002 k Jet gemeentehuis in Soest (ev de dependance in Soesterber 'en met guldens èn euro's. Na unt n alleen nog betalen me gemeentelijke producte voortaan zoveel mogelijk dn Prijsd zijn: zowel de prijs in *ls in euro's wordt aangege feitelijke omzetting van de pr Suldens naar euro's begin 20 Jjw voordeel geschieden. Ecl d&t in sommige gevallen te1 jaarlijkse tariefaanpassing wo gevoerd, komt dit voordeel i ot uiting in een lagere prijs. °°k uw eventuele uitkerin

Soester Courant | 2001 | | pagina 28