lzijdir 'Schoolspits' werpt al vruchten af WEI Safari-sfeertje bij Brandsma Middenstanders belangrijke schakel in euro-omwisseling HARTMAN Kledingbeurs de Bron elaardij! Grote veiling Van Doorn Met zo uniek als uw kind A LIFE LESS ORDINARY Van gulden naar euro WOENSDAG 14 MAART 2001 SOESTER COURANT PAGINA 7 KASSEIMd Nieuw verkeersbord bij De Werveling 69,95 extra korting In peuterspeelzaal op 17 maart 1QOS FEIKEIM "VSS-pROTt#" Overbodige goederen de deur uit Myrna van Schoonhorst schildert in etalage \*jr Parkeren laad- en loshavens enpert (S) schoemaker In gulden betalen, euro terugontvangen Natuur (S2) Nabij Vroege-vogel- wandeling IYN mj? -t- •e - erse kleuren /anaf ...159," Tegen inlevering van deze advertenüe 10% Minder snel bij e school ie, maat- en veranderwerk - Baam Tel.: 035-5417993 omen BELASTINGAANGIFT VGEN Teruggaaf vragen? Bel at hniek. kantoor Lookman Soest' 6014359. icht in at dan )or u 12. Deken en/of w wo- /erko- ict op •tgoed )inne- De actie 'Schoolspits', die de politie heeft opgezet om de ïeroverlast bij een aantal ischolen in Soest aan te pakken, werpt al vruchten af. Veel ouders houden zich intus sen keurig aan de verkeersre gels als ze hun kroost halen of brengen. Volgens wijkagent Fred Leive 'werkt' de actie dus al zoals de bedoeling was. Bij de Werveling aan de Oude Utrechtseweg onthulde Leive - die samen met zijn collega's Peter van vliet en Leen Bomhof het ini tiatief voor de actie 'Schoolspits' heeft genomen - vorige week dinsdagmiddag in eendrachtige sa menwerking met verkeerswethou der Harry Witte een nieuw ver keersbord, dat de automobilisten extra attent moet maken op de aanwezigheid van de school. Bin nenkort komen er bij diverse scho len ook gele strepen langs de stoeprand, waar dan een algeheel stopverbod van kracht is. Woensdag voerde de politie bij een Wijkagent Fred Leive samen met Harry Witte bij het nieuwe bord. Foto: Soester Courant aantal scholen steekproefgewijs een controle uit. Dat gebeurde bij De Werveling, maar ook bij de Van de Huchtschool (Paulus Pot- terlaan) en de Da Costaschool (Spoorstraat). Het aantal 'overtre ders' viel mee en de politie kon dan ook volstaan met een paar waarschuwingen. radiatoren vloertonvektoien vloerverwarming boilers/geysets thermostaten en hulpmatenalen i lidirig, 1 035- ragen 5t dan jding- 3oest, Even- k. Tel.: 19.00 - iPECTAÏÉ AANBIEDIN GESLOTEN GASWANDK .ouWSOE5*»®'6 TIJDELIJK offERrt nui(,GE I|77J| ARNHEMSEWEG 149 - AMERSFOO TEÜ 033-4621162- FAX: 465542;! www.feiken-verwarming.nl atis kleurenbrochure die ie schijnwerpers zet, biedt ij alle ingrediënten voor 'erkoopl Bel voor een ooptaxatle 035-6016251. tersmakelaardij.nl Voor al uw verzekeringen - pensioenen - hypotheken - Jfnancieringen - beleggingen. Krommeweg 3A Soest l Tel. 035 - 601 60 11 Fax 603 55 74 info: www.korenassurantien.nl e-mail: info@korenassurantien.nl Het voorjaar staat voor de deur en dan houdt peuterspeelzaal de Bron traditiegetrouw een kledingbeurs. De ruimte onder Honsbergen is zaterdag 17 maart het decor van de markt die om 10:00 uur begint en tot 11:30 uur duurt. Kleding in de maten 50 tot en met 176, speelgoed, babyartikelen, kin derwagens, boeken en dergelijke kunnen te koop worden aangebo den. Zoals altijd geldt: de helft van de opbrengst komt ten goede aan de peuterspeelzaal, de andere helft is voor de aanbieder. De koopwaar kan vrijdag 16 maart tussen 19:00 en 21:00 uur worden aangeleverd bij de Bron. De afre kening vindt de volgende dag om 13:30 uur plaats. Dan kunnen te vens de niet verkochte spullen (tot 14:00 uur) worden opgehaald, die eventueel ook aan een goed doel geschonken kunnen worden. Voor waarde is dat de aangeboden arti kelen schoon zijn en in goede staat verkeren. Per persoon mogen niet meer dan veertig artikelen worden ingebracht. Voor meer informatie over de kle dingbeurs in de Bron kan contact worden opgenomen met de peu terspeelzaal aan de Wiardi Beck- manstraat, SS 6010901. Sdel^teenaliffieti?- eigen collectie gouden sieraden met edelsteen en brillant zilveren sieraden met edelsteen en colliers reparaties, colliers knopen etc. eigen slijperij Lange Brinkweg 66 - Soest - 035 - 601 30 42 A.P. van Doorn Holding laat vierhonderd goederen veilen. Het betreft overbodig gewor den en overjarige gereedschap pen, machines, meubels en an dere spullen. Cavalcade heeft de touwtjes in handen op don derdag 22 maart. De holding van Van Doorn bestaat uit het tuinhout- en het bomenbe-, drijf, de Recycling, de handelson derneming en Manegebodems BV. Door de expansieve groei van de vijf werkmaatschappijen is een aantal goederen niet meer direct nodig. Van vrachtwagens tot afzui- gers, van werkbanken tot lasappa raten en van elektromotoren tot hydrolische kranen, maar ook paardenkarren en koetsen, veel spullen zullen voetstoots worden geveild en moeten de deur uit, wat het hoogste bod ook zal zijn. De veiling begint om 13:00 uur in de bedrijfshal aan de Koningsweg. Geïnteresseerden kunnen tussen 9:00 en 12:30 uur de kavelnum mers bekijken. Kavellijsten kunnen vooraf worden aangevraagd via te lefoonnummer 6010167 en zijn ook op de veilingdag nog verkrijg baar. waar kleren kiezen kinderwerk is VAN WEEDESTRAAT 61 SOEST Bij Brandsma Verf Wand (Soest-Zuid) is sinds vorige week een opmerkelijk schilde rij te zien. In de etalage langs de 'uitweg' van de parkeer plaats op het Plein van Zuid naar de Soesterbergsestraat prijkt een groot schilderij, waarop vooral een woeste oli fant de aandacht trekt. Het schilderij (in acryl) is een schepping van de Soester kunste nares Myrna van Schoonhorst, die er vorige week vrijdag de laatste hand aan legde. Ze werkte vanaf een stellage op de benedenverdie ping, omdat ze anders halsbreken de toeren had moeten verrichten. Myrna heeft al heel wat wandschil deringen op haar naam staan; het safari-schilderij bij Brandsma is uitgevoerd op een paneel, zodat het na verloop van tijd ook weer vervangen kan worden door een andere voorstelling. Myrna volgde aanvankelijk een grafische opleiding in Utrecht; la ter werkte ze bij een reclamebu reau maar het 'statische' bureau werk beviel haar in het geheel niet. Sinds een aantal jaren werkt ze (gedeeltelijk ook in de horeca) dan ook voor zichzelf. Ze combineert haar werk met het moederschap - Tussen negen en elf uur 's och tends mag op werkdagen niet wor den geparkeerd op de laad- en los havens in de blauwe zones. De politie controleerde donderdag of iedereen zich daar aan houdt en dat bleek niet het geval. Zowel op de Van Weedestraat als het Plein van Zuid werden twee overtreders bekeurd. Verder werd onder nog vier ruitenwissers een bon gesto ken, omdat in de betreffende wa gens geen parkeerschijf waarneem baar was. xe appartement (bouw- ons biedt u een riant uitzicht >er (voormalig 3-kamer) appar- 5 verdieping en heeft maar liefst 100 t2. Indeling; entree, toilet, met houten vloer en deur naar Keuken met inbouwapparatuur, s kast en toegang tot 2e balkon riVfCu' e'9ent'jdse badkamer met atei. Het appartement met berging nschalig appartementencomplex rnxeicentrum van Soest-Zuid, op ïinstation. De servicekosten be- 'fvrjjstaande villa met ht ingespeeld op de wensen van k en het comfort van een nieuw erceelsgrootte van 483 m2 biedt )ede dosis privacy. Indeling: en ge. toilet, woonkamer met erker, deuren naar de tuin, open luxe Jur. 1e verdieping; overloop, 4 amer met dubbele wastafel, lig- 5t. 2e verdieping; vaste trap naar mbiketel en study. Inhoud circa an 1 igalow met zeer grote een ruim perceel van 765 m2 gebouwd in 1978 en rustig gele- oest. De inhoud van de woning is, openbaar vervoer en diverse leden liggen binnen handbereik, rderobenis, trap naar de 1e ver- e. Grote woonkamer met parket- fpui naar de tuin. Open woon keuken is tevens via de hal te r aan de voorzijde met inbouw- de achterzijde. Badkamer met "et en a.s. wasmachine. Verd.: slaapkamer met inbouwkast en A5 x 3,5 m), achterslaapkamer mte met c.v.-ketel. elektrische hine. Het dak is geïsoleerd. Bij de BeoSound 9000 zijn het niet de 6 cd's die bewegen, maar is het de cd-speler Speel ze achter elkaar of spring van track naar track. En tussendoor kunt u altijd nog schakelen naar de ingebouwde radio. De BeoLab 1 is de topluidspreker van Bang Olufsen. Hij kan zo luid of zo zacht spelen als u wilt en biedt een zo natuurlijke weergave als maar mogelijk is. - De magie van glazen deurtjes die soepel openglijden en de cd-speler die zich opent. CD's afspelen is vanaf nu niet slechts luistergenot, maar ook een fascinerend schouwspel, terwijl de display u informeert over de status. De BeoSound 3000 verenigt een radio met RDS en een schrandere cd-speler in zich, die tot wel 200 cd's kan herken nen en bovendien de namen ervan laat zien. Als u dat wilt, speelt de BeoSound 3000 van uw lievelingsmuziek alleen de nummers die u wilt horen en slaat uw minder favoriete nummers over Geschikt voor alle Bang Olufsen actieve luidsprekers. Een royaal 16.9 beeldscherm, een ingebouwde video recorder en een indrukwekkend stereo- of optioneel surround geluid. Voeg daarbij een geraffineerde aanpassing aan elk beeldformaat. Een anti-reflex contrastscherm. Een elektronisch bioscoopgordijn Een op a.fstand bediende gemotoriseerde voet Leverbaar met een 70 cm of 81 cm beeldscherm. De BeoVision Avant brengt u wel heel dichtbij het bioscooptheater in de huiskamer Dankzij een solide en robuuste behuizing kan de BeoSound 1 overal en altijd worden gebruikt. Van huis mee naar het werk, overal waar een stopcontact te vinden is. CD en radio in een functionele plug-and-play opzet. Verborgen achter de compacte vorm zit een vijftal opmerkelijk krachtige actieve luidsprekers, met een dynamische weergave die ver uitstijgt boven de bescheiden afmetingen van het geheel. Verkrijgbaar in de aluminium kleuren; zilver, zwart, groen, roodbruin en lichtblauw. Burg. Grothestraat 9, Soest. Telefoon 035 601 03 44 U BENT OOK VAN HARTE WELKOM 'AN 10.00 TOT 14.00 UUR BANG 5, OLUFSEN In januari volgend jaar gaan de gulden en de euro gelijktijdig over de toonbanken. Van dins dag 1 tot en met zondag 27 ja nuari kan in de winkels met Hollandse florijnen worden betaald en ontvangt de klant het wisselgeld in euro terug. Uiteraard geldt dat alleen wan neer contant wordt afgerekend. De middenstanders spelen daar mee een belangrijke rol in het om wisselen van de munteenheid. Vooral bij de munten zijn de on dernemers een onmisbare schakel bij de grootste financiële operatie sinds de invoering van geld. Want als iedereen zijn centen, stuivers, dubbeltjes, kwartjes, 'pieken', 'knaken' en vijfjes massaal naar de banken zou brengen, zouden de fundamenten bezwijken onder de kolossale druk. Er zouden hoe veelheden geld ontstaan waarvan zelfs Dagobert Duck verlegen zou worden. 'Wij zouden het gewicht gewoon niet aankunnen', zegt A.L.F. Trippaers. Hij is directeur van de SNS Bank in Soest, die evenals de Rabobank in Soest meedoet aan een pilot voor de za kelijke klanten. Aan de hand van deze proef hoopt de Nederlandsche Bank te kunnen vaststellen of het bedachte systeem voor de omwisseling functioneert. Vandaar dat in verschillende gro tere steden en kleinere gemeenten banken hun zakelijke markt heb ben benaderd. Aan de hand van informatiefolders, vuistregels, schema's en wat al niet meer kun nen de winkeliers met bestelfor mulieren aangeven hoeveel euro ze nodig hebben. Het is zaak dat ze daarbij rekening houden met het aantal transacties per week en wat het gemiddelde bedrag is van de betalingen. Gehoopt wordt dat veel middenstanders aan de proef meedoen, tenslotte zijn ze er zelf ook bij gebaat. De klant merkt er helemaal niets van, omdat alles achter de scher- In januari volgend jaar gaat zo wel de gulden als de euro over de toonbanken. Middenstanders zul len een belangrijke rol spelen bij de omwisseling van vooral het munt geld. Foto: Soester Courant Wie 31 december 's avonds om twee voor twaalf geld tapt uit een automaat, krijgt het bedrag in guldens uitgekeerd. Wie drie minuten later hetzelfde doet, ontvangt gladgestreken, gloed nieuwe eurobiljetten. De euro komt er aan en wordt het ruil middel op ambachtenmarkten, in de broodjeszaak, op de cam ping, in de disco en eetgelegen- heden. De fiscus en de gemeen te slaan straks alleen nog maar in euro's aan. In Holland Casi no gaat om euro's gespeeld worden, internationaal speelt de nieuwe munteenheid reeds een rol. Juristen, kappers, lood gieters, muntenverzamelaars en notarissen, iedereen moet in euro's worden betaald, over werk wordt in euro's uitbetaald. Prijsschieten voor een kwartje of een gulden kan niet meer, quizleiders geven euro's weg. Rekeningen, subsidies, tarie ven en uitkeringen gaan voortaan in euro's, vakantie en wonen in twaalf Europese lan den ook. Niemand ontkomt aan de euro, Xantippe, IJs brand en Zacharias evenmin. Vandaar dat de Soester Cou rant in april een begint maakt met een serie over de Europese munteenheid die voor haar in voering al stof is voor menige discussie. Interviews, achter gronden, tips, feiten, activitei ten, wetenswaardigheden, alle maal zoveel mogelijk vertaald naar de lokale situatie, komen dit jaar in een maandelijkse cy clus aan bod, telkens in de laat ste Soester Courant van de maand. Vandaag: alvast een voorproef je, want in verschillende ge meenten wordt momenteel proefgedraaid voor midden standers. In Soest doen de Ra bobank en de SNS bank eraan mee. men plaatsvindt en het allemaal nog maar een proef is. Maar, na de zomervakantie gaat alles om het 'echie'. Vóór 1 oktober a.s. moe ten de winkeliers hebben doorge geven hoeveel Euro ze nodig heb ben. De vuistregelfolder doet een beetje denken aan een belastingbil jet, dus wat dat betreft zullen de middenstanders hun weg er wel in vinden. In eerste instantie kunnen ze straks maximaal 25 pakketten bestellen. Er is het centenpakket met 10 rollen a 50 munten van 1 eurocent en 50 munten van 2 eu rocent (totale waarde 33,06 gul den, ofwel 15 euro). Ook zijn er pluspakketten met munten van 5, 10, 20 en 50 eurocent en 1 en 2 euro, die een totale waarde van 482,61 gulden hebben (219 euro). Middenstanders krijgen het geld eind december geleverd. Degenen onder hen die meer euro nodig hebben, kunnen vanaf 31 decem ber bijbestellen. De Nederlandsche Bank raadt middenstanders aan in de eerste week van januari meteen te gaan bijbestellen. Dat kan ove rigens ieder werkdag tot 28 janua ri. Vanaf die datum hoeven ze geen guldens meer te accepteren. Voor de aanlevering van euromun ten wordt zorggedragen door TPG die ook de guldens (munten) op haalt (tot en met medio februari). Deze eurodistributieservice is voor de middenstanders gratis. Boven dien krijgen ze van de banken een vergoeding, omdat ze op deze ma nier een bijdrage leveren aan de euro-omwisseling. Voor eurobiljet ten moeten de ondernemers wel bij hun bank aankloppen. Dat kan vanaf 17 december. Bij de bank moeten ze de geldbiljetten (en spe ciale tientjes) inleveren. Na 28 ja nuari moeten de middenstanders ook voor hun euromunten naar de bank. Myrna van Schoonhorst legt de laatste hand aan haar olifant bij Brandsma Foto Soester Courant haar zoontje is anderhalf jaar - en heeft intussen al heel wat kamer muren beschilderd. Ze aanvaardt graag werk in opdracht van parti culieren (8806-50445823). De safari-opdracht bij Brandsma is met name te danken aan de 'Afri kaanse' belangstelling van direc teur Sven Spiekerman. Hij heeft in het interieurwereldje een sterk toe genomen interesse voor Afrika waargenomen, die ook terug te vinden is in bijvoorbeeld in stoffen en behang: luipaard- en tijger prints, maar ook giraffes en leeu wen, bamboebehang en andere motieven. En Brandsma timmert graag letterlijk 'aan de weg', in dit geval dus met een safari-etalage. IVN-Eemland organiseert op za terdag 17 maart een 'vroege-vogel- wandeling' in de bossen van Bui tenzorg, Baarn. Gidsen met een speciale antenne voor vogelgelui den verwachten de deelnemers om 06:00 (zes!) uur op het parkeerter rein aan de Ravensteinselaan, pal naast kasteel Groeneveld. De uit bundige zang van de vogels in de paartijd en de herkenning daarvan vormen het thema van de wande ling. Neem vooral een kijker mee. Informatie: 886020920. Wie vergelijkt leest de Soester Courant ycwot/t,rpe/ i/V 1 TE KOOP Ereprijsstraat 94, Soest Wilt u een woning met meerdere mogelijkheden? Lees dan onder staande beschrijving en kom kijken! Op de begane grond treft u een tuin- gerichte kamer met keuken aarf, alsmede een moderne badkamer en een 2e (werk)kamer. Deze ruime drive- in woning biedt u derhalve de mogelijkheid tot kantoor/praktijk aan huis of wellicht het apart (laten) bewonen van de begane grond. Met zowel aan de voor- als achterzijde een vrij uitzicht en kindvriendelijk doordat de woning grenst aan een plantsoen met speelweide. Tevens zijn winkel centra, openbaar vervoer en scholen op loopafstand. Belangrijke kenmerken 2 kamers en badkamer op begane grond toilet op elke woonlaag woonkamer en open keuken (met inbouwapparatuur) op le verdieping balkon aan voor- en achterzijde 2 zeer royale slaapkamers (voorheen-3) op 2e verdieping 2e badkamer inhoud ca. 400 m3 bouwjaar 1969 CV-installatie (HR 1997) perceelsgrootte 155 m^ Vraagprijs fl. 487.000,- k.k. Documentatie over deze eigentijdse V woning kunt u vrijblijvend aanvragen. r

Soester Courant | 2001 | | pagina 8