SUBARU Religieus allegaartje in Artishock Wisselende belangstelling voor Boekenweek Soest TAPIJTTEGELS r Courant aru6K0CK Oecumenisch Avondgebed met speciale gasten 'Kennismaking met de Bhagavad Gita' Nieuwe 'ruimtelijke' cursussen in C-drie pakker 3 pakker PIET VANHEUGTEN m;A 'Wilde mossels' Bluesnight met Beavershot Bluesband Voor al uw Verzekeringen, Financiële Diensten, Hypotheken en Pensioenen ©mtétecrlliagj® specialist in All Wheel Drive AWD Bewaar de Soester Courant - er komt een Logo Puzzel PAGINA 11 ANBO- themamiddag over Oostenrijk Zondagavond in Oude Kerk Radarcontrole Psychometrie BIJ AANSCHAF VAN t.w.v. 500,- GRATIS PAGINAÏo WOENSDAG 21 MAART 2001 SOESTER COURANT CULTUUR a WELZIJNI Veel interesse voor Kristien Hemmerechts Tentoonstelling van attributen uit museum Spirituele Kring Soest V Doe mee met de Doe mee met ae J [Soester Logo Puzzel! De Rietpluim: 'Hieperdepiep' Yvonne Keuls: 'Mevrouw mijn moeder' [ylène d'Anjou: l'Stuk' VAN HEUGTEN TAPIJTTEGELS www.vanheugten.com Sleenhoffsfraat 46, tel. 601 95 77 Maandag 26 maart 'Eéne keer wa durreve, da stel geen donder veur, je mottet altiet tweej keer doehe, om zeker te wete adajje 't écht durft!', zegt Leen (Fedja van Huêt) als zijn vriend Daan hem uitdaagt om met z'n zelfverbouwde oude Harley over de sluis te springen. De getormen teerde maar charismatische thrill- seeker Leen slentert met z'n onaf scheidelijke vrienden Daan en Ja- cob door het uitgestorven hoofd straatje van hun woonplaats, een vissersdorp op een Zeeuws eiland. Een gemeenschap waar al sinds jaar en dag niets is veranderd. Leen wil het wél anders doen. Hij ,wil zich ontworstelen aan zijn be klemmende bestaan, gelijk de leeuw op de vlag van Zeeland met het onderschrift Luctor et Emergo: 'ik worstel en kom boven Maar Leens karakter 'zit hem niet mee'. Hij is een tragische antiheld, een Zeeuwse Hamlet. De jongens ma ken toekomstplannen en doden de tijd met racen over het eiland, muziek maken en wilde feesten in de plaatselijke motorclub. Leen is de leider. Hij sleept zijn vrienden mee in stoer gedrag en koestert toekomstdromen die een stuk ver der reiken dan de grenzen van het desolate eiland, dat als enig vertier de wekelijkse gang naar de kerk en het jaarlijkse mosselfeest te bieden heeft. De jongens voelen zich ge vangen en willen losbreken. Toch is er wel plaats voor ontluikende romantiek. Leen weet, op een heel eigen manier, niet goed raad met de roodharige Janine, en de jonge re Jacob valt op de Iranese scho ne Atash. Om los te breken uit zijn milieu en de ban van zijn moeder, klampt Leen zich vast aan een fake-doel, ingegeven door een merkwaardige Ier. Is hij in staat zijn onbevredigende leven te ont vluchten en zijn dromen te verwe zenlijken? Regie: Erik de Bruyn. Met: Fedja van Huêt, Will van Kralingen, Frank Lammers,e.a. Camera: Joost van Gelder. Nederland 2000, 116 min. Aanvang 20:30 uur. Entree: 10,00; CJP/65+/7,00. Zaterdag 31 maart Beavershot is een stevige blues band die in de afgelopen jaren al een behoorlijke livereputatie heeft weten op te bouwen in de regio IJmond. Nu, nadat er enige veran deringen in de samenstelling heb ben plaatsgevonden, zijn ze er weer, beter dan ooit. Een vette gi taarmix van twee totaal verschil lende artiesten maakt de muziek van Beavershot spannend; een dreunende bas, samen met beres- trak drumwerk maakt het beu kend, de zanger maakt het geheel af met zijn ruige en gevoelige stem. Sinds kort is de band ook weer een bluesharp rijker, wat voor een to tale bluessound garant staat. Bea vershot is helemaal aanwezig, deze stevige Noord-Hollandse band moet je gezien en gehoord hebben. De bezetting is: leadzang: Toon Deen; gitaar/sologitaar: Dennis Lindeberg; gitaar/sologitaar/slide- gitaar: Laurens Melkert; mondhar monica: Patrick Galvin; basgitaar/ backingzang: Peter Paul van Kout eren; drums: Dirk Hes. Aanvang: 22:00 uur. Entree: leden f 10,00, niet-leden f 15,00. Voor verkoop: zaterdag 31 maart, 15:00 -16:00 uur. www.soesteronderlinee.nlinfo@soesteronderlinpe.nl Soesterbergsestraat 26, Soest. 035 - 6029060 Gebr. van der Pouw Kraan bv Middelwijkstraat 40-42, Soest Automobielbedrijf Tel. 035 - 601 42 89 - Fax 035 - 602 34 31 Nietzsche voorzag? Nergens toch?' Hij verzette zich overigens ook te gen de moderne mix van allerlei godsdiensten en geloven, die hij vergeleek met nasi rames met boe renkool en zure zult. Hij hield het zelf in elk geval toch maar bij het evangelie. Parketteren Met zang van Berna Kousemaker ('Pater Noster'), begeleid door de Baarnse musicus Stormvogel, kreeg de bijeenkomst ook nog wat meer cultureel niveau. Vervolgens hield museumconservator Anton van den Dijssel een van zijn ge vreesde speeches; daarin bracht hij niet alleen een 'ode aan de buren' (Artishock) maar stond hij ook uitvoerig stil bij het begrip 'parket- teren', dat niemand kende (het versterken - met plankjes - van schilderijen etc.). Daarna was het woord aan de Soester Dick Ko- blens, die een studie had gemaakt van het verschijnsel 'fatrasie', een middeleeuwse vorm van Franse poëzie die voornamelijk uit onzin bestaat - 'er is meestal geen touw aan vast te knopen', aldus Koblens - maar die destijds met name werd gebruikt om de draak te steken met vooral geestelijke autoriteiten. Hij illustreerde zijn betoog met authentieke en zelfgemaakte voor beelden. De Soester tenor Charles Gabriél zong (met Berna Kousemaker aan de piano) ten slotte nog het 'Lar go' van Handel, voordat Jan Vis ser de bijeenkomst afsloot met het voorlezen van een aantal 'religieu ze' (of juist niet?) gedichten van zijn hand, zowel uit zijn pas ver schenen bundel 'Woordademig' als nog ongepubliceerd werk (o.a. over zijn pasgeboren kleindochter Fay). Dat vertederde in elk geval ook dat deel van het publiek dat zich met steeds hoger opgetrokken Anton van den Dijssel toont re ligieuze 'attributen' uit het Soester museum. Foto: Soester Courant wenkbrauwen begon af te vragen in welke poel van ongeloof, atheïs me en ander religieus verderf het deze avond wel terecht was geko men. Stormvogel hield zondag, naar aanleiding van de expositie, nog een lezing over de voorchris telijke godsdienst in onze con treien, waarvoor ca. twintig be langstellenden zich in Artishock vertoonden. De tentoonstelling was daarmee ook voorbij. De ANBO Soest organiseert op vrijdag 30 maart een themamiddag over Oostenrijk in "De Klarinet", Klarinet 39. De heer Hazeveld, bij velen bekend, vertoont met ge bruikmaking van overvloeitechniek en ondersteund door passende muziek, prachtige dia's over dit land. Daarnaast is er een optreden van de blaaskapel 'De Vagabun- den' te verwachten. Aanvang 13:30 uur. Bijdrage: f 5,00 2,27) voor alle deelnemers. Vergeet niet de lidmaatschapskaart mee te nemen. Niet-ANBO-leden ontvangen geen consumptiebon.- nen. Kom naar de 1000m2 grote tapijttegeltoonzalen bij zijn tapijtfabriek. Utrechtseweg 4, RENSWOUDE Tel.: 0318-571225 Het vrouwenkoor Amazing Grace uit Soest onder leiding van Gert Muts verleent zondag 25 maart medewerking aan het Oecumenisch Avondgebed. Ook de Koorgroep van het Oe cumenisch Avondgebed staat onder leiding van Muts. De viering van komende zondag vormt de afsluiting van het eer ste seizoen dat de Koorgroep zingt onder zijn leiding. Behalve door Amazing Grace wordt de viering ook muzikaal ver sterkt door de begeleiding van vio liste Tora Schuurman, concert- meesteres van de Soester Orkest Vereniging, en een solo-optreden van de sopraan Renate Algera uit Bodegraven. Zij studeerde zang aan het conservatorium in Maast richt en Antwerpen. Regelmatig werkt zij mee aan concerten en producties, variërend van Griekse ensemblemuziek tot een uitvoering van de Matthaus Passion. Zij is diligente van diverse koren, waar onder het gospelkoor Pamfanos uit Zeist en een koor uit Capelle a/d IJssel. Verder werken muzikaal mee Annette van Dijk (dwars fluit), Piet van Dijk (orgel), Marlinde van Delzen (dwarsfluit), Johan Rooze (piano) en Henk Schipper (sopraansaxofoon). De overdenking, een vast punt in de vieringen van het Oecumenisch Avondgebed, komt deze keer van dominee Pieter van Winden van de Samen-op-Weggemeente Soest- Noord. Hij gaat in op het thema van de avond, 'Veerkracht', dat is bedacht door een werkgroep van het Oecumenisch Avondgebed. Binnen deze werkgroep worden thema's voor de komende viering besproken en bediscussieerd. Veel al vormt een tekst of een lied, aan gedragen door een van de leden van de werkgroep, de kern of de aanleiding voor het thema van de viering. De liederen worden geko zen en doorgesproken met Gert Muts. De werkgroep hecht veel waarde aan een goede en passen de muzikale omlijsting. Op het programma staat onder meer het lied Eerste Stem van Jan net Delver (tekst) en Tom Löwen- thal (muziek), een lied dat staat op de recent uitgebrachte cd 'Hilde- gard von Bingen'. Daarop staan liederen die zijn gebaseerd op ge schriften van Hildegard von Bin gen, een benedictijnse die leefde van 1106 tot 1137, en wetenschap pelijk, muzikaal en literair zeer begaafd was. Ze componeerde en schreef liederen die in de abdijen van de twaalfde eeuw gezongen werden. De hedendaagse vertaling is gemaakt door Jannet Delver, een theologe die verbonden is aan de Dominicuskerk in Amsterdam. Daar zijn liederen van deze cd voor het eerst ten gehore gebracht. De componist is bekend van de liederen van Huub Oosterhuis, de dichter van wie de Koorgroep veel liederen op haar repertoire heeft staan. Het avondgebed begint om 19:00 uur in de Oude Kerk aan de Torenstraat. Veertig automobilisten die vrijdag avond tussen half acht en half tien over de Birkstraat reden, krijgen een acceptgirokaart van het Justi tieel Incasso Bureau in de bus. Ze werden door de radar geregis treerd, omdat ze harder dan 80 re den. In totaal werden 534 voertui gen gecontroleerd. Spirit houdt vanavond, aanvang 20:00 uur, een openbare bijeen komst, waarbij Corrie van Breuke- len psychometrie behandelt. De bezoekers mogen een voorwerp meenemen, aan de hand waarvan zij boodschappen zal meegegeven. De zaal aan de FC Kuyperstraat 24 gaat om 19:30 uur open, entree 7,50 gulden. DE ZOON VAN DE UITVINDER VAN HEUGA TAPUTTEGELS 25m2 wollen berber of katoen- look shaggy tapijttegels, 5m2 keukentapijttegels of badkamertapijttegels Op zondag 1 april houdt Loui- se Engelen een inleiding over het hindoeïsme in de Spiritue le Kring Soest. De Bhagavad Gita is al duizenden jaren oud en nog steeds, ook voor de mo derne mens, springlevend in haar diepzinnigheid en zeg gingskracht. Dit Indiase geschrift van universele wijsheid heeft een geweldige reik wijdte in het leven van mensen, omdat het antwoorden geeft op de meest essentiële vragen over het menselijk bestaan. Bhagavad Gita betekent: Het lied van God. Ze bezingt het leven van de mens die zich langzaam bewust begint te worden van de schoonheid van de schepping en het subtiele spel van de Schepper. De Gita is als een wijze moeder, die haar kinderen helpt zich bewust te worden van wie ze werkelijk zijn. Zij brengt ons voorbij de dans tussen vreug de en verdriet en voert ons naar de blijvende vreugde in ons eigen hart. De Gita is een dialoog tussen de goddelijke leraar Krishna en zijn vriend Aijuna, symbool van de zoekende mens. Stap voor stap brengt Krishna zijn vriend voorbij de betrekkelijkheid van het ver gankelijke leven en voert hem naar de absolute waarheid van God. Louise Engelen is psychosynthese- gids. Ze verstaat de kunst om mensen op hun weg naar heelwor- ding liefdevol te begeleiden. Ze werkt in Frankrijk en was verbon den aan een school voor spiritue le groei in België. Louise was pro ducer van de filmserie voor IKON TV van de spiritueel leraar Mansukh Patel, welk handelde over de Bhagavad Gita. Samen met haar man, Philip Engelen, was zij betrokken bij vele televisiepro ducties, waaronder de serie 'Via Mystica'. Belangstellenden zijn vanaf 15:00 uur van harte welkom in het histo risch ontmoetingscentrum 'De Deel'. (Achter de Oude Kerk in Soest aan de Kerkstraat). Er wordt gezorgd voor een kopje koffie of thee. Om 15:30 uur start de inlei ding, waarna er gelegenheid is tot het stellen van vragen. Rond 17:00 uur volgt er een informeel samen- I zijn, waarbij nog een glaasje kan worden gedronken. De bijdrage in de onkosten bedraagt f 15,00 (incl. consumpties) De Spirituele Kring Soest is een ontmoetingsplaats voor eenieder die zich met zingeving, spirituali teit en levensvraagstukken bezig houdt in een besef van wederzijd se gelijkwaardigheid en respect voor ieders eigen beleving. Voor deelname is geen lidmaatschap vereist. Iedereen is van harte wel kom en kan gewoon als belangstel lende binnenlopen. De volgende bijeenkomst is op zondag 27 mei 2001, waarbij Tjaco La Lau een inleiding zal geven met als thema: 'Spiritualiteit - Individualiteit - Maatschappij'. Informatie: Marijke Smit, ©6019815. Op woensdag 11 april start bij C-drie een cursus van vijf les sen ruimtelijk vormen (7-12 jaar). De cursisten maken kunstwerken die van alle kan ten te bekijken zijn, zoals een bord, tegels, een beker, mu ziekinstrumenten of een wind- gong. Er wordt gewerkt met klei, met de handen en met wat simpel gereed schap. Zo kan men de mooiste dingen maken. De cursisten leren hoe ze een beeld goed moeten op bouwen zodat het niet in elkaar stort. Ook leren ze diverse manie ren om het werk te versieren en te bewerken, bijvoorbeeld glazuren, zodat het prachtige glanzende kleuren krijgt. Als het werk af is wordt het gebakken in een speciale oven en verandert het in steen. De cursisten werken met thema's en soms met een eigen onderwerp. Uit kunstboeken zien ze hoe kun stenaars werken en wat ze gemaakt hebben. Kortom: leuke en leerza me lessen. Docente: Christie Nieuwenhuyse. Cursusnr. 1204 A, woensdag 11 april, 14:45-16:15 uur. Kosten f 60,00. Het Soester Boekenweek-pro gramma is dit jaar behoorlijk gevarieerd, en dat geldt ook voor de publieke belangstel ling. De ene schrijver blijkt het Soester publiek toch wat meer aan te spreken dan de ander, al valt nooit precies te voorspel len voor wie literatuurminnend Soest al dan niet 'uitloopt'. Dat kan de conclusie zijn na het eerste deel van de Boekenweek, die dit jaar door de SLAS (Stich ting Literaire Activiteiten Soest) tamelijk ambitieus is opgezet. Het poëzieconcert in de raadzaal trok donderdagmiddag ca. vijftig toe hoorders - wat in de Soester ver houdingen bepaald niet slecht te noemen is - en de Vlaamse schrijfster Kristien Hemmerechts had vrijdagmorgen in C-drie, waar ze op uitnodiging van de biblio theek optrad, zelfs een behoorlijk bezette tribune voor zich, met zo'n 70 a 80 Soesters - vooral dames trouwens - die zij uitstekend wist te vermaken. Boekhandel Van de Ven was als vanouds present met boeken én roomsoesjes. Hemmerechts maakte duidelijk dat ze - als persoon - niet geheel sa menvalt met de figuren die ze in haar romans beschrijft, in m'n fic tie ben ik altijd wat heftiger en ex- Ook op 11 april start een cursus van vijf lessen keramisch boetseren (voor volwassenen). De cursisten werken vanuit een technische ba sis aan het vormgeven van hun ideeën. Zo ontdekt men dat er met klei veel mogelijk is. Opbouw- en verwerkingstechnieken van klei komen aan de orde. Na het bakken verandert de klei in steen, de kera mische vorm. Een werkstuk van klei is hol en de huid wordt be werkt met diverse structuren en kleurige decoratietechnieken zoals engobes, oxyden en glazuren. Al werkende ontdekken de cursisten hun eigen stijl. Voor een goed werkstuk is niet alleen het opbou wen van de vorm zelf belangrijk, maar ook het effect op de ruimte om het beeld. Dat wordt vooral bepaald door de lijnen, richtingen en vormen in het beeld die ervoor zorgen dat ook de achterkant inte ressant is om naar te kijken. Samen met docente Christie Nieuwenhuy se leren de deelnemers op de hele compositie te letten. Cursus nr. 3206 A, woensdag 11 april, 19:00- 22:00 uur. Kosten f 80,00. Aanmelden via een inschrijfformu lier of bij de receptie van C-drie, Willaertstraat 49, ©6095829. tremer dan in werkelijkheid. Soms herlees ik dingen en dan denk ik: wauw!, en dan moet ik zelf lachen om de 'uitvergrotingen'. Veel men sen denken dat ik eigenlijk geen nette vrouw ben, maar dat valt toch wel mee, zoals u ziet...' De schrijfster liet weten dat ze haar boeken eigenlijk niet begint met een min of meer afgerond idee, maar meestal met een zin of een paar woorden. 'De goesting komt vanuit de taal, daarom is elk boek een avontuur waar ik mij blind in stort - en dat is spannend en op windend, maar ook uitputtend. Een boek schrijven is een hele klus; soms denk ik: hé boek, zoek maar een andere schrijver...!' Ze las vervolgens fragmenten uit o.m. 'De kinderen van Arthur', 'De tuin der onschuldigen' en 'Taal zonder mij', waarin ze schrijft over haar leven met Herman de Coninck, de Vlaamse dichter die vier jaar gele den overleed. Om de tafel Heel anders van karakter was de literaire bijeenkomst van zaterdag avond, eveneens in C-drie, waar de acteur/auteur Ramsey Nasr zijn opwachting voor een klein maar 'zeer geïnteresseerd publiek van li teraire fijnproevers. De nauwelijks twaalf opgekomen belangstellen den konden met de schrijver om de tafel plaatsnemen, zodat het ei genlijk nog een tamelijk knus avondje werd. Nasr werd aan de tand gevoeld door boekhandelaar Trees Nelissen Kristien Hemmerechts signeert haar boeken vanachter de traditio nele schaal met soesjes) in de bi bliotheek. Foto Soester Courant. en ook hij maakte duidelijk dat hij voor alles in de taal geïnteresseerd was voordat hij met schrijven be gon. 'De taal is de basis en heeft geen hulpmiddel nodig. 'Het acte ren was volgens hem tamelijk on bevredigend - 'je speelt altijd in een stuk van een ander' - maar in het schrijven heeft hij inmiddels veel plezier gevonden. 'Acteren is altijd maar doen-alsof; maar poë zie is een daad.' Hij las om dat te illustreren enige gedichten uit de bundel 'Geen lied' - waaronder enkele fraaie verzen die gebaseerd waren op de mythe van Orpheus en Euridice - en fragmenten uit het zojuist verschenen 'Kapitein Zeiksnor'. Nasr bestreed dat hij 'moeilijke' poëzie schreef of bij zijn publiek veel intellectuele bagage veronderstelde. 'Ik wil graag lees baar blijven.' Vanavond kunnen liefhebbers van de letteren nog terecht bij boek handel Jongerius aan de Van Weedestraat, waar de bekende kinderboekenschrijfster Carry Slee vanaf 20:00 uur optreedt (entree f 5,00). Het laatste 'literaire' eve nement van de Boekenweek Soest is de sessie van Jan Visser bij boek handel Van de Ven, zaterdagmor gen vanaf 10:30 uur, die daar zijn nieuwe bundel 'Woordademig' sig neert. Mylène d'Anjou. Foto: Herman Poppelaars. 500 GRAM !OOD WIT OF BRUIN OM HALF GEHAKT 6,99 ergehakt 7,99 schouderham 1,00 SNIJWORST 1,00 boterhamworstI ,00 leverkaas 1,00 gehakt IMMIMI/ i/r\crii- 1 INNINK KOFFIE GRAM Voensdag 28 maart Jeugdtheater: l'Wie komt er in ï'n huisje?' |Wie komt er in mijn huisje?' is een nteractieve voorstelling vol fanta- alledaagse avonturen. Pom- pelepoen, een wortelvrouwtje, voont in een boerebol van zwerf- Jei. In de wereld van Pompele- poen worden alledaagse voorwer pen en handelingen net even an- pers dan anders. Opeens vallen Lastpakken als bakstenen uit de hemel. D'r uppie verandert in een Xlein Kluppie. Maar als het Erg- jte van het Ergste met dreigende appen komt aangewaggeld, raakt de kluts kwijt en weet ze niet lieer Wie, Wat en Hoe. |S[a, denkt ze. Vandaag! Vandaag is [je Grote Gewone Dag. En ze wil gich nog eens lekker omhusselen. laar kijk, haar voeten scharrelen anzelf naar buiten. Dan ga ik naar mee, besluit ze. En zuchtend |aat ze op. ]>e voorstelling 'Wie komt er in lijn huisje?' is een combinatie van jlownerie en dans en is ontwikkeld yoor kinderen van 3 t/m 6 jaar. kanvang: 14.00 uur. Toegang: f 7,50/f 6,00 (strippenkaart)/ f 10,00 (volwassenen). lPAK5$0 ',"",k\NÏs v Kamk ^jEINMINK "j uit 'Wie komt er in m n Scene 'Muisje?' Foto: Annuska Steixner FLORYN JONGE JENEVER FLES 1 LITER BIJNA F 1.000,-WINNEN? Toneelvereniging 'De Rietpluim' brengt op vrijdag 27 en zaterdag 28 april 'Hieperdepiep', een blij spel in drie bedrijven van Dick Maasland. De Rietpluim pakt weer eens flink uit. Deze om zijn vrolijke blijspe len bekend staande vereniging doet met dit blijspel haar publiek (weer) een groot plezier. Het ver haal gaat over de gevolgen van een avondje uit van Koos de Wit. Hij heeft een 'zakendiner' gehad in een nachtclub, maar heeft thuis iets heel anders verteld. Dat ook in dit stuk de waarheid sneller is dan de leugen laat zich raden. Maar uitgerekend op zijn zilveren brui loft wordt hij geconfronteerd met z'n smoes. Een groot aantal ver wikkelingen en misverstanden is hiervan het gevolg, het een nog doller dan het andere. De voorstel lingen worden gegeven in gebouw De Rank, Soesterbergsestraat 18, op vrijdag 27 en 28 april. Aanvang 20:00 uur precies. Kaarten zijn verkrijgbaar bij: Henk Hagen, Lange Brinkweg 25, ©6011416; Marion Posthuma, Eikenlaan 81, ©6020073; Helma Starink, Haze- pad 74, ©6022070; Ton Ruizend- aal, St. Jozefstraat 2,© 6010490. 'Religie, land van herkomst' was de titel van de driedaagse expositie in Artishock, waar - aanhakend bij de Boekenweek - een duik werd genomen in wat er in Soest nog aan tast baars resteert van een voorbije godsdienstigheid. Uit het be lendende museum Oud Soest waren daartoe diverse 'attribu ten' naar de expositiezaal van de culturele vereniging ge sleept. 'We hebben het museum afge schuimd en wat spullen bij elkaar gerausd,' verklaarde Jan Visser, initiator van de expositie, tijdens de opening die vrijdagavond met de nodige toeters en bellen plaats vond. Nagenoeg de gehele 'reli gieuze' collectie van de buren was naar de zaal verhuisd, vooral be staande uit wandplaten met bijbel se taferelen, kerkinterieurs, heili gen en martelaren in diverse soor ten, crucifixen en nog zo het een en ander dat men tegenwoordig in geen enkele kerk nog tegenkomt, en zeker niet in Soest. Het was nogal een religieus allegaartje, het geen overigens niet alleen op de tentoongestelde voorwerpen van toepassing was. De tentoonstelling werd officieel geopend door Samen-op-Weg-do- minee Harry Gijsen, die daarbij - hoewel hij zich nog afvroeg waar om hij speciaal gevraagd was hij doet aan God, zullen ze wel ge dacht hebben') - een bijna niet van echt te onderscheiden preek afleverde over het land van her komst 'in religieus perspectief. Hij vergeleek het geloof met een doos je, dat eerst als iets heiligs en ge heimzinnigs werd beschouwd ('je moest maar geloven dat er wat in zat'), maar dat bij nadere beschou wing leeg bleek te zijn, waardoor het van z'n mysterie was ontdaan. Gijsen citeerde oude (zoals Nietz sche) en nieuwe godloochenaars (zoals Jan Visser) en stelde vast dat de verdwijning van de religie uit het publieke domein niet alleen maar opluchting en bevrijding heeft gebracht, omdat er sinds de dood van God ook weinig troost meer is en dat het sindsdien be paald ook niet béter met de men sen gaat. 'Waar is de mens die Donderdag 29 maart - 20:15 uur Yvonne Keuls ontving in 1999 de publieksprijs voor haar jongste boek 'Mevrouw mijn moeder'. Zij heeft met dit verhaal een liefdevol monument opgericht voor haar bijzondere moeder. Ze weet haar publiek mee te slepen en onder te dompelen in de sfeer van haar ver halen, die ze brengt of de woorden ter plekke bij haar zijn opgekomen. Een ode aan de vertelkunst. Bijge staan door de acteur Coen Pronk is Yvonne Keuls hier op haar best. Aanvang: 20:15 uur. Toegang: f 25,00/f 22,50 (CJP/Pas65). Reserveren: theaterkassa C-drie, Willaertstraat 49, ma t/m vr 10:00-18:00 uur, ©6095829; VVV, Steenhoffstraat 9a, ©6012075. Yvonne Keuls en Coen Pronk. Foto: Robert Colette. =voerd met alu onderstel, wel stof als leer. flWillaertstraat 49, tel. 609 58 21 Saterdag 24 maart !en vrouw met een klein hart, gro te stem, is de draad kwijt. Ze twij felt aan alles, zoekt zekerheid, eist een antwoord. Met veel kabaal en ^eigenzinnige humor gaat deze dame op strooptocht. Voor de du vel niet bang zorgt zij, samen met haar twee muzikanten, voor een lok vol herrie. Een muzikaal spek- ;kel vol goeie moed en ander vro lijks. Een stuk d'Anjou dus, voor al uw problemen. Mylène d'Anjou ziet zichzelf als ngende comédienne. Zij maakt :omedy-theater', theatervoorstel lingen die het midden houden tus- ;en muziek en cabaret. Eerdere brogramma's: Klem (1995), Platina (1996) en Hemelse Mother (1998). Met een herhaal als decor achter de prach tige liedjes die veelal geschreven zijn door Jeroen Zijlstra en op nuziek gezet door Wim Boor. Eerder was Mylène d'Anjou te zien in een aantal (Engelstalige) musicals en in de jeugdvoorstellin gen Heksen en Pinocchio van het RO Theater. Daarnaast trad zij op net o.a. Peter Lusse onder de baam Cabaret Pappenheim met de [voorstelling Winnetou's Testa- nent. Boor begeleidde eerder dexandra van Marken, de gebroe ders Flint in La mama, en George Troot met Goudreinetten. Micha Kool speelde in verschillende be geleidersbands, o.a. van Jenny \rean, Astrid Seriese en Lucretia Van der Vloot. Speelde en speelt bovendien voor een aantal jazz- 'groepen en projecten. \anvang: 20:15 uur. Toegang: j f 20,00/f 17,50 (CJP/Pas65). r bijpassende uteuil heeft metalen poten in verschillende kleuren. Tertafel uit het programma •lakt Amerikaans noten of Cultureel Centrum

Soester Courant | 2001 | | pagina 11