^MHC Soest dicht gaatje niet SoVoCo kopje onder in goed duel WZ'49 is er klaar voor Soest klimt gestaag verder PAGINAÏ4 1 WOENSDAG 21 MAART 200T KELAARDIJ; M DE REGIO! WENDAAL \RD8J IKoploper Almere haalt verdiend gelijkspel weg SOESTER COURANT PAGINA 15 Makelaardij o.g. HOCKEY KOPEN? m je eigen elaar mee. Met 'n I-makelaar toop je Ier zorgen. Ploeg lijstaanvoerder na 0-6 bij Woudenberg fOETBAL zaterdag BADMINTON Prolongatie, van titel Maureen Kleijwegt (41) Dakwerken s.v. VVZ'49 - Zuidvogels st. 035 -601 61 51 Acht kansen gemist bij Musketiers Hees nu uitgerangeerd TAFELTENNIS Shot veegt tafel aan met ITN uit Ede: 1-9 Khandan verzorgt enige treffer bij SWSMC VOETBAL zondag Rol in eerste divisie uitgespeeld na 2-3-nederlaag tegen Zaanstad VOLLEYBAL n.o.t.k. catie in Soest Zuid ge- p woning met vrij- ige en opstelplaats i. De woning biedt veel uitgebouwd aan de zij- Indeling: entree/hal ring, mk, vrijhangend woonkamer, plavuizen jerverwarming, keuken apparatuur, betegelde e verd.: 3 slaapk. met ubel, vrijhangend toilet der. Bijz.: de woning is deeltelijk voorzien van volledig geïsoleerd, verleg. i 285.000,- k.k. ocatie, nabij bosrand en ningen, goed onderhou- rappartement (voor de 2e woonlaag met Ie onderbouw. Het ge- ement is keurig onder- gemoderniseerd. Inde- sfeervolle woonkamer aan de voor- als aan de een balkon. Het balkon bereikbaar vanuit de ijde met tv-aansluiting in de achterzijde. Het sa- bine en thermostaat- naar keurige keuken met jrtiek met intercom- ir maand. Aanvaarding in i 2.500,- per maand winkelstraat "Van lat" in Soestdijk ligt dit .ïeke pandje met een 'vlak van circa 120 m2. s destijds aan de achter- bouwd waardoor het >ter is dan van buitenaf ng: entree, ruimte van nte van 80 m2, toilet en e. Verwarmd middels een atie. Systeemplafond en Is atelier of voor een Inzet, spanning, een hoog tem po, fysieke strijd, gebonden nan sportiviteit, alle ingré - diënten voor een heerlijk potje hockey kregen de ruim hon- Herd toeschouwers bij MHC Boest-Almere voorgeschoteld. Het publiek op sportpark Ko- jiingsweg smulde, al hielden de aanhangers van de thuisclub er feen beetje een vervelende pmaak aan over. >e topper in de derde klasse ein- ligde onbeslist (1-1), zodat de loesters twee punten achter de :oploper blijven staan en Amers- tot één punt zagen naderen. ,uur was de puntendeling, omdat loest kampioensaspiraties koes- maar Matias Slagt vond dat er irake was van een terechte uit lag. De teams deden niet of nau- elijks voor elkaar onder, meende [bij. 'Natuurlijk baalden de spelers :rvan, maar iedereen heeft zich onderd procent ingezet, dat besef ras er ook. Almere is gewoon één |an de betere ploegen.' Soest werd al na drie minuten in het zadel gewipt dankzij een snel le treffer van Justin van den Bom. Maar daarmee gaven de witgroe nen tevens het startsein voor een serie aanvalsgolven van Almere dat moest komen om zijn koppo sitie te verdedigen. Soest was voor af als de dood voor de strafcomer van de polderüngen die zelf bewe ren dat ze daarmee een scorings percentage van 67 procent boeken. In Soest bleek daar weinig van, want Almere kreeg er twaalf en was maar één keer trefzeker. De gelijkmaker viel 13 minuten na de rust. Tot dat moment was Soest regelmatig met de mg tegen de muur gezet. Geluk Daarna moest Soest weer de teu gels aantrekken, want de ploeg van Slagt was alleen gebaat bij een overwinning. Met een beetje meer geluk had Soest de winnende tref fer kunnen maken, want de ploeg kreeg in de laatste fase van de wedstrijd één van de zeven straf- comers. Tweemaal eerder was de bal bij een inzet van de lijn gehaald en bij de laatste poging verdween de bal evenmin in het doel. Slagt tilde daar niet te zwaar aan, want hij realiseerde zich dat Almere met wat meer geluk net zo goed had kunnen winnen. De topwedstrijd werd gekenmerkt door een bijna moordend tempo. Tactisch gezien was het niet de fraaiste demonstratie, omdat Al mere er alles aan deed het spel van Soest te ontregelen. Aan de ande re kant stak Soest veel energie in het lamleggen van de spelverdeler van Almere, iets wat eveneens luk te. De duels waren soms pittig, maar fair en de wedstrijdverveel- de geen moment. Soest dient in elk geval de komen de vijf wedstrijden te blijven win nen. De formatie krijgt nog drie maal een laaggeklasseerd elftal te genover zich, maar moet op de laatste wedstrijd dag op bezoek bij Amersfoort dat derde staat en ook nog tegen Almere uitkomt. Over de eindbalans kunnen daarom in dit stadium moeilijk voorspellin gen worden gedaan. Dat Soest dit seizoen zo goed draait, is volgens Slagt vooral terug te leiden op de indeling in de oos telijke regio. Clubs als Kampen, Sneek en Flevoland blijken aan zienlijk minder capaciteiten in huis te hebben dan de verenigingen die wat centraler zijn gehuisvest. Dat yZ'49 is klaar en blaakt van het zelfvertrouwen voor het be- angrijke treffen met Zuid vo leis. Zaterdag wordt op het portpark aan de Eemweg een petbalspektakel verwacht tus- en de twee beste ploegen van de tweede klasse B. De Soes- Hers zijn de underdog, maar be deden wel het veld als de nieu we lijstaanvoerder. Ze verplet den Woudenberg op eigen §ld met 0-6. De Huizense for- ptie kwam niet in actie. 'Z'49 spoelde de vervelend< laak na de twee thuisduels tegen hoevelaken en Roda'46 bij Wou- ïnberg resoluut van zich af. De ïsters wonnen wel beide ont- >etingen, maar waren toen na ïoop zeer ontevreden over hun staties op het veld. WZ'49 wil |jd goed combinatievoetbal laten zien en hoewel ze er bewust van lat dat niet elke week haalbaar blijft de teleurstelling na een ^[tige pot niettemin lang hangen. Bij Woudenberg konden de Soes- ters weer vrolijk zijn, want ze speelden de thuisploeg compleet van de mat. WZ'49 werd al vroeg in het zadel geholpen door een treffer van Gijs Schaap. Jordie Brouwer zag zijn teamgenoot vrij staan en verzond een zuivere voor zet. Schaaps inzet belandde in het dak van het doel, 0-1. In de 255,c minuut tilden de gasten de stand naar 0-2. Marcel van Essen wipte de bal naar Schaap die vervolgens de Woudenberg-keeper kansloos liet. In de tweede helft kwam de Soes- ter doelpuntenmachine echt op gang. Jordie Brouwer verzorgde het derde doelpunt. Zijn schot ver dween in de verre hoek. Wouden berg moest lijdzaam toekijken en werd van het kastje naar de muur gestuurd. Het ging zelfs zo voor de wind dat WZ'49 een aantal frivo liteiten uithaalde. De enige Soester die daar geen boodschap aan had, was Hidde Reitsma. Na jojoën van Schaap vond de middenvelder het welletjes en knalde keihard binnen, 0-4. In de slotfase maakten Brou wer en Reitsma beiden nog een doelpunt en brachten de eindstand op 0-6. WZ'49 kan zaterdag een dub belslag bewerkstelligen. Bij winst op Zuidvogels pakt de ploeg van Steef van de Oosterkamp de twee de periode. WZ'49 zal het duel tegen Zuid vogels als underdog ingaan en dat kan voordelig uitpakken voor de Soester ploeg. Ze hoeft niet per se te promoveren, terwijl ze bij de Huizense opponent niets anders verwachten. De club investeerde de afgelopen seizoenen enorm veel in het eerste elftal, maar elke keer ging het op het laatste moment toch nog mis. Ook dit jaar heeft Zuidvogels een flinke kapitale in jectie uitgevoerd. De uitgesproken ambities hebben een beetje plaats gemaakt voor ar rogantie. Een hoop woorden, maar weinig daden. 'Tegen Woudenberg stonden er een paar van Zuidvo gels langs de zijlijn en riepen luid keels dat onze nummer vier en negen Bas van Doorn en Jordie Brouwer -red.) er weinig van kon den. Nou, Zuidvogels mag het la ten zien of ze sterker is dan WZ'49', aldus teamleider Peter van de Munt. De groenwitten wei geren daarover uitspraken te doen. Ze spreken liever met de voeten. Strijdlust typeerde zondagmiddag de teams van MHC Soest en Alme re. De topper aan de Koningsweg, die gekenmerkt werd door een hoog tempo, eindigde onbeslist: 1-1. Foto: Herman van Dam blijkt ook wel uit de stand, waarin Almere, Soest en Amersfoort de dienst uitmaken. Baarn, dat met 8- 0 klop kreeg van Amersfoort, staat vierde. De rest volgt op grotere af stand. Dames Dat de dames van Soest goed uit de winterpauze zijn gekomen, be wezen ze anderhalve week geleden al met een klinkende overwinning. Drie dagen terug maakten ze het ook Leusden, tweede op de rang lijst, bijzonder moeilijk. Pas in de slotfase van de wedstrijd trokken de bezoeksters de winst naar zich toe door een strafbal te benutten. Daarvoor had MHC Soest twee maal de gelegenheid gehad de sco re te openen, maar aan de andere kant moest ook doelvrouwe Van Vliet in actie komen om te voorko men dat Leusden eerder zou sco ren. Het werd en bleef echter 0-1. Maureen Kleijwegt-Oskam is voor de vierde maal Nederlands kam pioen badminton in het enkel spel voor veteranen geworden. De 41- jarige Soesterse prolongeerde de titel in de klasse 35+. Ook in het gemengd dubbelspel werd ze kam pioen, ondanks dat ze met een ge legenheidspartner (Marco Balvers) speelde. In het damesdubbel moest de oud-international genoe gen nemen met zilver. In de finale verloor ze met Alma Hollen. Kleijwegt die momenteel nog in de tweede landelijke divisie uitkomt met het derde team van BC Amersfoort, was de afgelopen ja ren ook al succesvol tijdens de NK die meestal in Amersfoort worden gehouden. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. LJ Telefoon (035) - 601 30 14 De Top-Wedstrijd om de le plaats A.s. zaterdag aan de Eemweg aanvang 15.00 uur. De wedstrijdbal wordt aangeboden door: COMAG B.V. Hoofdsponsor: Procar Co-sponsor: Bosman Loodgieters BV Sub-sponsors: Bar Eetcafé d'Oude Enghe Broodje van Toontje Van Dam Sports Overige selectie ondersteunende sponsors zijn: M VANAF: f 985.000,- v.o.n. I - ASBO Groep B.V. - Bakker Bedrijfswagen Groep - Becker Int. Transport Boutique des Fleurs - Comel Amusement Horeca - Deelen B.V. Makelaars - Esso Servicecenter Zaal - Harrie Toonen Assurantiën - Hooyer Bouw en Techniek - Linden Bedrijfskleding B.V. - Printkado Promotie/ Relatiegeschenken - Van Hengstum Apparatenbouw B.V. - Van de Meer Dakbedekkingen - Van de Munt Automaterialen B.V. - Van 't Net B.V. Verhuizingen - Wasiel Steitner - Wilhelm Hop en partners VOETBAL zaterdag Hees is uitgerangeerd in het station waar de prijzen te ver dienen zijn. Tot die conclusie kwam Ron Daselaar nadat zijn ploeg met 3-2 verloor van Mus ketiers. De troostprijs was dat de Soesters één van de beste wedstrijden van dit seizoen hadden gespeeld. Thuis had Hees nog gewonnen van Musketiers (door een doelpunt in de laatste minuut met 4-3), daar na hadden de Veenendalers geen punt meer laten liggen. Hees was dus gewaarschuwd, speelde een puike partij, maar was niet scherp in de afronding. Het scoreverloop begon met een toevalstreffer in de achtste minuut en een klein kwartier later vergat Pascal Kamerbeek in te grijpen: 2- 0. Daselaar handelde meteen, haalde Rolf van de Kort eruit, zet te aanvaller Ed Knies in en ging met vier spitsen spelen. Danny Brandenburg en Roel Roest kwa men vrij voor de keeper, maar de bal ging er niet in. Jeffrey Dorres- tein mikte net naast en 30 centi meter van het doel deed Roest hetzelfde. In de tweede helft schoot Peter de Jong zowat de lat doormidden en Cees Dorrestein verscheen alleen voor de doelman. Gescoord werd er niet. Wel aan de andere kant, toen Musketiers bij een van zijn spaarzame counters Kamerbeek kansloos liet. Er was toen nog een half uur te spelen en Hees gooide een vijfde man naar de voorhoede. Na een handsbal mocht Dorrestein vanaf elf meter schieten, ditmaal was het wel raak. Kort daarvoor had Roest een kans laten liggen. Hees speelde alles op alles, maar het duurde tot de 87s,c minuut al vorens de aansluitingstreffer viel. Uit een vrije trap over 35 meter joeg De Jong de bal in de touwen. Niemand had de komeet zien aan komen. In de slotfase kon Hees zelfs de gelijkmaker scoren, maar Roest bleef consequent en miste de kans. Zijn lob mislukte. Om in de race voor het kampioen schap te blijven, moest Shot vrij dag uithalen tegen ITN in Ede. En dat gebeurde, want Shot zegevier de met dezelfde cijfers als eerder dit jaar in Soest: 9-1. De tegen stander staat stijf onderaan in de vierde divisie en heeft maar één speler die dat niveau aankan: Nab. Tegen hen ontsnapte Erik Merkus in de derde game aan een neder laag. De jonge Soester maakte een 16-19-achterstand goed en bleef daardoor ongeslagen. De niet geheel fitte Martin Fransen (die vorige week op de foto in deze krant prijkte, en niet Robbert Huisman, zoals vermeld) moest in zijn laatste partij zijn meerdere er kennen in Nab die daarmee de eer voor de Gelderlanders redde. Fransen was de hele week ziek ge weest, maar speelde toch, omdat Hans van Gooi vakantie vierde. In zijn twee andere partijen zegevier de Fransen wel en zelfs eenvoudig. Huisman was ongenaakbaar in Ede en bleef voor de tweede ach tereenvolgende keer zonder punt verlies. In recordtempo veegde hij zijn opponenten van tafel en eens te meer bleek dat zijn spel met de nieuwe 70 millimeterbal beter tot zijn recht komt. Voor de verandering trad aan de zijde van Muisman Merkus aan in het dubbelspel. Normaal dubbelt de twintigjarige student niet, maar omdat Fransen zoveel mogelijk rust wilde voor zijn enkelspelen, nam Merkus de honneurs waar. 'Ik dubbel weinig, omdat de ande ren meer ervaring op dat onder deel hebben. Maar ITN is zwak, dus we konden wel wat uitprobe ren', aldus de winnende Merkus. SO Soest heeft de zege van bijna drie weken geleden op Elinkwijk een positief vervolg gegeven. De ploeg van Henk van de Pol deed het zaterdaga vond tegen fusieclub SWSMC nog eens dunnetjes over. De 18-jarige A-junior Hendrin Khandan, voor het eerst in competitieverband in de basis, verzorgde de enige treffer in Schiedam. Daardoor klommen de blauwhemden naar de tiende plaats in de hoofdklasse A. Al eeuwenlang is het menselijk brein voer voor diverse weten schappers, psychologen, psychia ters en andere zielenknijpers. En nog altijd bestaat er geen consen sus over onze hersenpan. De situa tie bij SO Soest roept ook vraag tekens op. De ploeg won vijf maanden geen enkel duel, had meermaals geen greintje geluk en zat daardoor in de hoek waar de klappen vielen. Tot drie weken geleden toen de blauwhemden ein delijk opgelucht konden ademha len na een 2-1-overwinning op Elinkwijk aan de Bosstraat-Oost. Coach Henk van de Pol sprak toen al over een mentale opkikker. Het had allerminst te maken met de voetbalkwaliteiten van zijn forma tie, want daarmee was het goed gesteld. Nee, in het 'koppie' zat het niet pluis. 'Hoe langer het keerpunt wegblijft, hoe minder hard je werkt. Je hebt minder ver trouwen en gaat uit de positie lo pen. Als het team als geheel een maal functioneert, dan zie je dat het goed gaat', zei Van de Pol na thuiskomst uit Schiedam waar de blauwhemden als een hecht collec tief opereerden en eindelijk ook het geluk aan hun zijde hadden. Ver in blessuretijd had SWSMC de ultieme mogelijkheid om de stand weer in evenwicht te brengen nadat Jeroen Dorrestein de bal in het strafschopgebied ongelukkig op zijn arm had gekregen. De Schiedamse aanvaller Jan Brok king schoot de toegekende penal ty langs doelman Wessel Sennef, maar ook langs de verkeerde kant van de paal. Zo bleef Soest in de slotfase scha devrij en dat was eigenlijk voor het eerst in het tweede seizoen als hoofdklasser. De ploeg kreeg in andere duels vaak de kous op de kop in de slotminuten. Ze ver speelde in die gewraakte fase on der meer de zeges tegen UVS en Baronie en bleef met lege handen achter in de ontmoetingen met Argon en HoIIandia. Geloven 'Geluk dwing je natuurlijk ook af. We zijn in onszelf blijven geloven en hebben er keihard voor ge werkt. Dit is de beloning', stelde de Barnevelder die op gepaste wij ze, tevreden en tegelijkertijd inge togen, de 0-1-zege begroette. 'Het is nog niet voldoende'. De ver schillen in dé hoofdklasse A zijn namelijk uiterst miniem en de per spectieven zeer onzeker. Voor SO Soest staan er belangrijke weken voor de deur. Zondag ontvangen de blauwhemden KBV dat voor laatste staat. De Amsterdammers hebben evenveel verliespunten ais Soest. Op 1 april volgt de confron tatie met de volgende concurrent, UVS. In de dans om degradatie at te wenden, deden de Soesters goede zaken tegen SWSMC. De Schie dammers zijn momenteel in resul taten de tegenpool van Soest. De fusieclub bezette voor de winters top zelfs de koppositie, maar na de verplichte onderbreking volgden louter nederlagen, tegen de blauw hemden alweer de vierde op rij. Ook tegen Soest konden de Schie dammers het tij niet keren. De gas ten hadden veelvuldig het initiatief en mochten het meest aanspraak maken op een doelpunt. Nadat Christiaan Brons en Jeroen van Veenendaal slordig met de moge lijkheden waren omgesprongen, viel na ruim een half uur spel de enige treffer. Khandan omspeelde zijn directe bewaker en liet doel man Ruben Muskiet volstrekt kansloos, 0-1. In de tweede helft drong de thuis ploeg meer aan, maar haar offen sieve bedoelingen strandden veel vuldig voor het domein van Senn ef. De doelman verving de ge schorste Robert Hagen. Hagen was niet de enige afwezige in het Soester elftal. Mark van der Lee en Peter Schrumph lagen op het ziek bed en Martijn Stalenhoef was op vakantie. De omzettingen deerden Soest evenwel niet. Het ontbeerde de ploeg wel aan daadkracht voorin en had de ontmoeting veel eerder moeten beslissen. Nu bleef het tot ver in de slotfase spannend. SWSMC hielp de Soesters in blessuretijd een handje. De stand: 1. Baronie 18-36, 2. Argon 18-36, 3. ADO'20 18-31, 4. SWSMC 18-26, 5. Omniworld 16-24, 6. AFC'34 16-23, 7. TO- NEGIDO 17-22, 8. Elinkwijk 15- 18, 9. UVS 15-18, 10. SO Soest 16-18, 11. Hollandia 17-17, 12. Hilversum 14-16, 13. KBV 15-15 en 14. Nieuwenhoorn 17-15. Daar lagen ze dan. Sommige speelsters konden nauwelijks meer de energie opbrengen om op de eigen benen te blijven staan. Moegestreden, kapot ge speeld en zonder een spoor van voldoening keken de volleybal- sters van Stam/SoVoCo voor zich uit. Verliezen doet pijn en ;zeker op deze manier. Na vijf sets en twee uur zeer goed spel bleek Zaanstad met 2-3 te sterk voor de formatie van Gert Veldhuizen, die daarmee voor de tweede maal dit seizoen, na Alterno, tegen een thuisneder laag opliep. De uitslag was zichtbaar moeilijk te verkroppen voor de Soester ploeg. Ze wilde niets liever dan het talrijke publiek, er waren zelfs kuipstoeltjes te weinig, trakteren op een mooi duel en een overwin ning. Het eerste lukte ruimschoots, alleen het positieve resultaat bleef achterwege. Daarmee heeft de ploeg definitief afgehaakt in de strijd om de aller hoogste plaats. Vier duels voor het competitieslot is de kloof met lijst aanvoerder Sneek nagenoeg ono verbrugbaar. Wat rest is een waar dige afsluiting van een succesvol jaar. Coach Gert Veldhuizen sprak na afloop van het turbulente duel van een domper. 'Maar ik heb er wel eens een slechter gevoel aan over gehouden', stelde de Veenendaler. Veldhuizen zag voldoende aan knopingspunten voor het resteren de programma. Drie sets lang pres teerde zijn team zaterdagmiddag zeer acceptabel. Uitblinkerster in die fase was zon der meer Saskia Faber. De mid- denaanvalster stond ditmaal op de diagonaal geposteerd als vervang ster van de geblesseerde Marit Fakkeldij. Faber, die vorige week woensdag in het oefenduel tegen Martinus voor het eerst in haar carrière het op die positie mocht proberen, had er weinig moeite mee en scoorde er lustig op los. Ook in verdedigend en passend opzicht, Reina Wieberdink en Lin- da Ellenbroek speelden foutloos, liep het zeer voorspoedig aan de kant van de Soesters. Toch snoepte Zaanstad de eerste set van Stam/ SoVoCo af. Met 28-30 trokken de Noord-Hollanders aan het langste einde. De thuisploeg verspeelde een 24-22-voorsprong. In de twee de en derde set volgde het herstel van de thuisploeg via 25-22 en 25-20. Wie dacht dat de volleybalsters naar een 3-1-zege door zouden drukken, kwam bedrogen uit. 'Het kostte ons teveel energie'. De pijp was leeg. Met 17-25 en 12-15 pak te Zaanstad alsnog de winst. 'We hadden niet de rust om te blijven variëren. Ik vroeg nog wel een time-out aan om mijn speelsters daarop te wijzen, maar dat hielp niet. Ze wilden blijkbaar niet luis teren'. Vermoeidheid was daar vol gens Veldhuizen de grootste oor zaak van. De volleybalsters wilden de lange rallies beperken door de ballen zo hard mogelijk over het net te meppen. De onnodige fou ten stapelden zich op. Heren Het herenteam van Stam/SoVoCo kan met een gerust hart naar Bun schoten afreizen waar op vrijdag avond het belangrijke duel tegen Unicornus gespeeld gaat worden. De ploeg van Juijan van Slooten krikte afgelopen weekeinde het zelfvertrouwen eens flink op door de op papier lastige uitwedstrijd bij Forza met klinkende cijfers te win nen: 0-4 (21-25, 16-25, 18-25 en 10-25). Het ging in Hoogland zelfs zo voorspoedig dat Van Slooten wat technische en tactische zaken uit probeerde met het oog op het vol gens de Soester coach 'sleutelduel' bij Unicornus. Vooral in blokke rend opzicht zette hij zijn man schappen zo neer dat de Hooglan ders de bal alleen diagonaal over het net konden brengen. De Soes ter formatie had daar telkens een passend antwoord op. Van Slooten zag zijn volleybalteam zeer verdienstelijk acteren en hoopt dat ze dat niveau ook op vrijdagavond vast weet te houden. Hij kan echter geen beroep doen op Marcel Swart. De aanvoerder is op wintersport. 'In eerste instantie had de volleybalbond ons aanko mend weekeinde vrijaf gegeven, maar dat heeft ze teruggedraaid. Ik zou eigenlijk ook met vakantie gaan', zei Van Slooten die wel kan beschikken over Jaap van de Vin- ne. De aanwinst speelde tegen For za ook al mee en is diagonaal aan valler. De aanwezigheid van Van de Vin- ne geeft de coach extra hoop op een gunstig resultaat. Bovendien kent hij de zwakke plekken van het Bunschoter team. Stam/SoVoCo zal de servicedruk hoog moeten houden. 'We moeten ervoor zor gen dat wij hun looplijnen beper ken. Unicornus heeft geen sterke spelverdeler. Zijn keuzes worden voorspelbaar wanneer wij hen on der druk houden', aldus de ex- spelverdeler en sinds dit seizoen hoofdcoach van het eerste heren team. AGAVS De volleyballers van AGAVS blij ven ook tot de kopgroep behoren. De Soesterbergers zegevierden vrij gemakkelijk bij Vollkei 4 (0-4) dat zevende stpnd. De ploeg is ko mend weekeinde gevrijwaard van competitieverplichtingen en kan zeer ontspannen de verrichtingen van de andere teams vernemen. Daarna volgen nog drie ontmoe tingen met Touché'86, Salvo'67 en Forza. Deze drie opponenten ko men dit seizoen totaal niet in het verhaal van de promotieklasse voor. De Baarnaars en Forza zijn zelfs op de onderste plaatsen te vinden. Dat biedt perspectieven voor AGAVS. Spelverdeler Frits Muller houdt een slag om de arm. 'Dat is heel makkelijk gezegd. We moeten die wedstrijden met 4-0 winnen en niets minder', meent Muller en dan nog is AGAVS 'af hankelijk van de overige titelkan didaten. Voorlopig blijft de ploeg het hoofd koel houden en belangrijker nog, ze laat geen set liggen. In Amers foort was al snel duidelijk dat AGAVS de volle buit zou pakken. Onder impulsen van invaller Jeroen Rombout denderde de ploeg over Vollkei heen. De sets tanden lieten aan duidelijkheid niets te wensen over: 19-25,17-25, 11-25 en 18-25. Reina Wieberdink in de rol van reddende engel van Stam/SoVoCo. Het mocht uiteindelijk niet baten, want de volleybalsters van de Soes ter club verloren en raakten verder achterop. Foto: Herman van Dam

Soester Courant | 2001 | | pagina 15