Griftlanders hongerden 24 uur ïevraagd VASTE >RGERS «RAMT Nieuwe aanwinsten te zien in Kunstuitleen Soest GEZONDHEID aruóhccK ragina GEVEN WE DOOR CULTUUR WELZIJN! MUci*¥ier Nieuwe expositie in vitrine gemeentehuis st voor de Soester jeugd zingend en swingend de lente in Ringleiding in Groot Engendaal Anke Delsing 25 jaar bij M.C. Molendael - PAGINA 11 Bluesnight met Beavershot Bluesband 'Une affaire de goüt' '12 uur thuis! Hoezo?' Kennismaken met de computer op cursus van SWOS Gemeentegids 2001 komt eraan Lokaal comité SOESTER COURANT Even ondeugend als uw kind Opbrengst 7000 voor huishoudschool in Togo Gratis kaarten voor Carrièrebeurs Werk van Stephanie Rhode WOENSDAG 28 MAART 2001 Yvonne Keuls: 'Mevrouw mijn moeder' )1 41 52 Expositie van formaat 'ouwen waard! Geschenk van 'Vrienden Zorgcentra Soest' Mk mmii Woensdag 4 april Marionettentheater 'Mijn vader is een drakodril' Steenhoffstraat 46, tel. 601 95 77 Zaterdag 31 maart Beavershot is een stevige blues band die in de afgelopen jaren al een behoorlijke livereputatie heeft weten op te bouwen in de regio IJmond. Nu, nadat er enige veran deringen in de samenstelling heb ben plaatsgevonden, zijn ze er weer, beter dan ooit. Een vette gi- taarmix van twee totaal verschil lende gitaristen maakt de muziek van Beavershot spannend, een dreunende bas, samen met beres- trak drumwerk maakt het beu kend, de zanger maakt het geheel af met zijn ruige en gevoelige stem. Sinds kort is de band ook weer een bluesharp rijker, wat voor een to tale bluessound garant staat. Bea vershot is helemaal aanwezig, deze stevige Noord-Hollandse band moet je gezien en gehoord hebben. De bezetting is: leadzang: Toon Deen; gitaar/sologitaar: Dennis Lindeberg; gitaar/sologitaar/slide- gitaar: Laurens Melkert; mondhar monica: Patrick Galvin; basgitaar/ backingzang: Peter Paul van Kou teren; drums: Dirk Hes. Zaterdag 31 maart, aanvang: 22.00 uur. Entree: 15,00. Deur open: 21:30 uur - Deur dicht: 23:30 uur (of eerder als het vol is). Voorverkoop: zaterdag 31 maart a.s. van 15:00-16:00 uur Maandag 2 april Nicolas Rivière werkt als ober in een chique restaurant in Parijs en is het tegenovergestelde van een gedreven carrièremaker. Met zijn vriendin Beatrice, een aantrekke lijke kioskhoudster en enkele vrienden leidt Nicolas een plezie rig bestaan tot de rijke gedistin geerde zakenman Frederic Dela- mont zijn pad kruist. Delamont vraagt bij een bezoek aan Rivières restaurant diens smaakadvies en is dermate tevreden over zijn presta tie dat hij hem vraagt om zijn voor proever te worden. Geïntrigeerd door dit buitenissige voorstel on derwerpt Nicolas zich aan de strenge en ondoorgrondelijke eisen van zijn nieuwe werkgever, sluit zich gaandeweg steeds meer af voor zijn oude intimi en gaat ge heel op in zijn nieuwe rol. Dela mont blijkt een geraffineerd mani pulator en als Nicolas tenslotte toch kiest voor een eigen leven valt dit niet in goede aarde. Regie: Ber- nard Rapp. Scenario: Gilles Tau- rand en Bernard Rapp, naar de gelijknamige roman van Philippe Balland. Camera: George Batista. Muziek: Jean-Philippe Goude. Met: Bernard Giraudeau, Jean- Pierre Lorit, Florence Thomassin e.a. Frankrijk 1999, 90 min. Maandag 2 april. Aanvang 20:30 uur. Entree 10,00; CJP/65+ 7,00. Reserveren: 886019577. Op donderdagavond 5 april, om 20:00 uur, vindt de jaarvergade ring plaats van de Ouderraad van het Griftland College. Dhr. P. van Davelaar, directeur van de Insin- gerschool, zal deze avond het the ma inleiden: 12 uur thuis! Hoezo? Waar komt zo'n regel eigenlijk vandaan? Waarom hanteert de ene ouder de regel wel en waarom mag van een andere ouder een kind thuiskomen wanneer het zelf wil. Waarom heeft het ene kind meer moeite met regels dan het andere? Wat verwachten we eigenlijk van onze kinderen? Welke impact kan regelgeving hebben op gezin, school en maatschappij? Een inspirerend en actueel onder werp met als hoofddoel: weder zijds begrip en respect tussen ouders (onderling) en kinderen. Iedereen is welkom. Woensdag 4 april start de cursus 'kennismaken met de pc' (personal computer) voor mensen van 55 jaar en ouder. Deze is naar Soest gehaald door de Stichting Welzijn Ouderen Soest (SWOS). De cur sus bestaat uit acht lessen van an derhalf uur die worden gegeven in ontmoetingscentrum Klaarwater aan de Wiardi Beckmanstraat, elke woensdagmiddag van half twee tot drie uur. De kosten van deelname zijn 165 gulden voor mensen van 55 tot en met 64 jaar en 140 gulden voor 65-plussers. Aanmelden voor de cursus kan bij de SWOS, 88 6023681. Klachten bezorging Soester Courant Indien u op woensdag om 18:00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit heeft, kunt u tot 18:30 uur naar ons kan toor bellen (88 601 41 52). De krant wordt dan dezelfde avond nog nabezorgd. Als u later dan 18:30 uur belt, kunt u de klacht op het antwoordapparaat in spreken. In dat geval krijgt u de krant de volgende dag in de na middag bezorgd. Vastende Griftlanders proberen het met elkaar gezellig te maken tij dens de 24 uuractie. ook voor enig entertainment: sport, film, spelletjes en na afloop een gezamenlijke maaltijd. Ook enkele docenten deden mee. De opbrengst was 6500, kon maan dagmiddag worden vastgesteld, maar de school zou het bedrag af ronden op 7000 gulden. De gemeentegids Soest 2001 wordt in de periode maandag 26 tot en met vrijdag 30 maart huis- aan-huis bezorgd in Soest en Soesterberg. Inwoners die een Nee-Nee Sticker op de brievenbus hebben ontvangen de gids niet. Zij kunnen vanaf maandag 2 april een exemplaar afhalen in het gemeen tehuis. De kracht van de reclame ligt in de herhaling Smitsweg 311, tel. 6012630 2001 is door de Verenigde Naties uitgeroepen tot het Internationaal Jaar van Vrijwilligers. Dat betekent een jaar lang extra aandacht voor vrijwilligerswerk om het beter te ondersteunen. Daardoor worden meer mensen vrijwillig actief en kunnen er meer projecten door gang vinden. Om dit te bewerkstelligen worden landelijk en lokaal verschillende evenementen en (wervingscam pagnes gehouden. Juist ook op lo kaal niveau is het Internationaal Jaar van Vrijwilligers (IJV 2001) een steun in de rug voor vrijwilli gers en de organisaties of projec ten die niet zonder hen kunnen. Vandaar dat in diverse gemeenten lokale comités worden gevormd. Een lokaal comité bedenkt, coör dineert en voert evenementen uit in het kader van het IJV 2001. Het bestaat uit vertegenwoordigers van lokale organisaties, het bedrijfsle ven, gemeentelijke overheid en de lokale omroep. De doelstelling van de lokale comités is een positief imago te creëren voor het vrijwil ligerswerk. Een belangrijke activi teit van de Lokale Comités is dan ook het in beeld brengen van de verschillende sectoren waarin vrij willigers actief zijn. Deze week vraagt de Vrijwilligers Centrale Soest uw aandacht voor de volgende vacatures: 02-120 Verkeersveiligheidsorga nisatie zoekt een belangenbeharti ger voor de voetgangers. In ver band met de reorganisatie in de regio Utrecht worden vrijwilligers gevraagd om plaatselijk tot een goede afstemming te komen. 02-127 Mobi-teams van de ANWB en Ministerie van VROM zoeken een consulent 'leefbaarheid eigen buurt' om samen met ande re buurtbewoners de eigen woon buurt te helpen verbeteren. 02-129 Humanitas afdeling Eemland zoekt een bestuurslid met als portefeuille project- coaching ter ondersteuning van vrijwilligers op specifieke projec ten. 02-131 Unie van Vrijwilligers zoekt een vice-voorzitter die de UW Soest wil leiden en op poten zetten. 03-180 Stichting voor het stimu leren van mensen met een psychia trische achtergrond zoekt mensen die als 'maatje' willen fungeren voor het reïntegratie proces van hun cliënten. 05-137 Kinderparadijs vraagt vrijwilligers die bij de activiteiten voor schoolreisjes willen assisteren (april t/m juni). 10-152 Stichting voor welzijns bevordering is op zoek naar ie mand voor de buffetwerkzaamhe den. Voor meer informatie: Vrijwilligers Vacature Bank Soest, Smitsweg 311, 3765 CJ Soest, van dinsdag tot en met donderdag van 9:00 tot 12:00 uur. 88 6012630. waar kleren kiezen kinderwerk is VAN WEEDESTRAAT 61 SOEST Soest neemt samen met zestien andere gemeenten uit de regio Gooi, Vecht en Eem deel aan de Carrièrebeurs Overheid in Utrecht. De beurs richt zich voor al op (bijna) afgestudeerde HBO- ers en academici die op zoek zijn naar een baan, en op MBO-ers. Maar ook voor diegenen die op zoek zijn naar een nieuwe werkuit- daging is het interessant zich op deze beurs te komen oriënteren. De gemeente Soest heeft de be schikking gekregen over een aan tal gratis toegangskaarten. Belang stellenden kunnen een gratis toe gangskaart afhalen bij de informa tiebalie in de hal van het gemeen tehuis. De beurs wordt gehouden op vrijdag 30 maart van 10:00 uur tot 18:00 uur en op zaterdag 31 maart van 10:00 uur tot 17:00 uur in de Jaarbeurs te Utrecht. Toegangskaarten zijn ook bij de ingang te verkrijgen, maar dan kosten ze 15,00 per stuk. De kracht van de reclame ligt in de herhaling HUISWERKCURSUS. BfeZ Begeleiding bij hel sch™ werk en sohoolprobleme°' Bel Tramei, 035-6017naa MAGNETISEUR Ier (lid van de KRAHlfil bij psych. en lich. klacfi Geelt energie tegen angst.; depressies en f0S3 Adem/Gesprekstherant Ontspanningsmassages B.1 voor afspraak: 035-60ioro° Voor diverse relaties*»^ wij WOONHUIZEN en/n,1 winkelpanden. Wilt u uw wq ning en/of winkelpand verko- pen? Neem dan contact on met Van Breukelen, VastqoeS' Assurantiën, Koninqinnfi laan 40, tel.6017962. Goede gebruikte FlirsnJ Fietsshop Soesterberg Ra. demakerstraat 17, tel 034fi 35 15 64. Heeft u oude afgedraqen KLEDING? Schenk het da aan Stichting Kledinq- inzameling Depot Soest Molenstraat 112, Soest. Even tueel afhalen is mogelijk. Tel 035-6021841 tussen 1900 19.30 uur SOLLICITATIEBRIEF schrij ven? bestel de 8-delige tip- kaart. Voor maar f 25,- heb je hem al in huis. Bel naar 035- 6017089. PIANOLES, keyboardles, or gelles. Op privéles krijgt u alle aandacht en leert u snel en degelijk een toetsinstrument bespelen. Gratis proefles! Ook thuis les! U krijgt les van een ervaren, enthousiaste, gedi plomeerde muziekleraar. Bel Peter Loef, tel. 035-6027330. BULOVA-accutronreparatiés Gegarandeerd goed! Uurwerkmakerij Westeneng, Den Blieklaan 48, tel. 035- 6011766. Dames, zin in een leerzame leuke RIJLES voor maar 60,- per uur, bel dan op. Rij'- school Yildirim 06-27422839. Zoekt u een beter inzicht in uzelf of uw situatie? Laat dan de TAROTKAART voor u leggen. Tel. 035-6020482. Zwangerschapsbegeleiding, REIKI, info Ellen Blom 035- 5421535. 3 tot 30 kg afvallen mei HERBALIFE/GOLD. Gratis begeleiding en vetmeting. Tel. 035-5420845. COMPUTERCURSUSSEN. Kleine groepen, flexibele lestijden. Internet, Word, Windows, Excel, PowerPoint, Office en typen. DataDidact Computeropleidingen: 035- 6022826; Internet: www.datadidact.nl BELASTINGAANGIFTE? Teruggaaf vragen? Bel adm. kantoor Lookman Soest, tel. 6014359. DRIE Cultureel Centrum Willaertstraat 49, tel. 609 58 21 Donderdag 29 maart Yvonne Keuls ontving in 1999 de (ublieksprijs voor haar jongste oek 'Mevrouw mijn moeder'. Zij leeft met dit verhaal een liefdevol onument opgericht voor haar lijzondere moeder. In dit spannen de, meeslepende en ontroerende daas vertelt ze over de Indische 'ortels van haar familie, de repa- ëring naar Nederland, de vesti- |ing in Den Haag en de cultuur- ok die dat teweegbracht, over de oorlog en het leven daarna, 'erhalen van vroeger, waaraan de lumor natuurlijk niet ontbreekt. Ze haalt herinneringen op aan een vrouw in wie oosterse mystiek en Hollandse nuchterheid samenko men. fvonne werd door haar moeder \ngin genoemd, wat betekent 'ge- ucht', een verhaal dat door de rind wordt gedragen. What's in a lame? Yvonne Keuls is een mees- erlijk vertelster geworden, niet al- een om te lezen, maar vooral ook >m te horen. Ze weet haar publiek nee te slepen en onder te dompe en in de sfeer van haar verhalen, lie ze brengt of de woorden ter jlekke bij haar zijn opgekomen, ïen ode aan de vertelkunst. Bijge- taan door Coen Pronk is Yvonne Ceuls hier op haar best. Ifvonne Keuls kreeg grote bekend- ïeid door haar romans, waarin zij ociale misstanden aan de kaak telt en ingaat op de problematiek tan drugsverslaafden en heroïne- ïoertjes. De laatste jaren schreef zij 'erhalen over haar jeugd en over Ie tweede wereldoorlog en de raumatische gevolgen daarvan, :oals 'Daniël Maandag' en 'Lowie- jes smartegeld'. De levendige en ïumorvolle manier waarop zij haar :igen verhalen vertelt, spreekt het jubliek bijzonder aan. \anvang: 20:15 uur. Toegang: 25,00; CJP/Pas65 22,50. Zaterdag 7 april Folkgroep Knijn Zeven muzikanten (vijf mannen en twee vrouwen) die op bezielende wijze muziek brengen met een re pertoire dat zich het best Iaat om schrijven als 'Iers, Schots en scheef; Keltische tragiek, afgewis seld door vissers-, drank- en lief desliedjes, Nederlandse ballades en een snufje cajun. De groep woont in het Eemlandgebied (vier leden uit Soest, drie uit Eemnes) en heeft in Soest en omstreken een grote achterban. Naast de meer stemmige zang, dwarsfluit, tinw- histle, traverso, banjo, gitaar, mandoline, viool, accordeon, trek zak en bodhran zijn zeer opvallen de instrumenten de geheel in eigen beheer ontworpen en vervaardigde 'Bezeijpianopercusdrum' en de 'Open oor contracontrabas'. Aanvang: 20:15 uur. Toegang: 20,00; GJP/Pas65 17,50. Reserveren: theaterkassa C-drie, Willaertstraat 49, 886095829, of VW, Steenhoffstraat 9a, 886012075. de Zonnebloem' Yvonne Keuls. Foto Robert Colette In de entree van het gemeente huis aan het Raadhuisplein is tot en met 1 mei a.s. bronzen kleinplastiek te zien van Step hanie Rhode (1964). De expo sitie kwam tot stand door be middeling van De Hazelaar Sculptures. Stephanie Rhode is afgestudeerd aan de kunstacademie A.K.I. te Enschede en sindsdien werkt zij regelmatig in steengroeves, waar vooral de grotere beelden tot stand komen. Het betreft dan sculpturen van 2 tot 5 meter, gecombineerd met bronzen objecten of ornamen ten voorzien van bladgoud. Terwijl beesten en bedden op een boot de confrontatie met de golven aangaan staat een klein huis waar rook uit de schoorsteen komt bo ven op een pilaar. Andere voor werpen, zoals een wolk of een hart, zijn op de stenen zuilen te vinden. Allemaal duidelijke sym bolen, sommige met een hang naar het triviale. In het werk van Stephanie Rhode zijn twee duidelijk herkenbare ob jecten vaak aanwezig: de pilaar en de boot. De pilaar geeft de begren zing aan van de verschillende pe riodes in de levensloop van elk mens. Het kleine object in brons of bladgoud, dat gedragen wordt door de pilaar krijgt zijn gewicht door zijn nietigheid. Het zegt iets over de periode die afgesloten is. In de symbolische betekenis van het hart, het bed, het huis, de zon en de wolk is het de ervaring die de werkelijkheid een vorm geeft, een vorm die herkenbaar is. De kijker wordt vrijgelaten in zijn in terpretatie. Op de boten plaatst Stephanie Rhode objecten en soms niet te definiëren beesten. De bo ten zijn tijdloos en altijd onder weg... Afgelopen zondag om 17:00 uur begonnen zo'n 70 leerlin gen van het Griftland College aan een 24-uurs hongerkuur. Een etmaal later hadden ze daarmee 7000 gulden 'ver diend' voor een goed doel. Het tweejaarlijkse 'hongeren' is inmiddels een traditie op de school aan de Noorderweg. Door sponso ring - van ouders, familie en vrienden - zamelden de deelne mers, dit jaar afkomstig uit klas 3 en hoger, geld in. Dit jaar gaat het naar de huishoudschool van de Zusters van Don Bosco in Togo (West-Afrika), waar een kook- ruimtè wordt gerealiseerd. Voor de meisjes uit de omgeving is de school de enige kans op een inko men in de toekomst. De 'hongerkuur' wordt georgani seerd door de leerlingenraad van het Griftland College. Die zorgde lobbie moet zoveel rare dingen kopen voor de nieuwe motor van zijn vader dat hij ze nooit allemaal kan onthouden. Hij gaat er van door en maakt een spannende en wonderlijke reis. Zijn grootste ont dekking is dat hij een grote held heeft en dat is zijn vader. Als hij moe thuis komt, wil hij een zoen en op schoot. Want daarvoor ben je nooit te groot... Uit dozen en kisten, op ladders en tussen glinsterende doeken komen een paleis, een uitkijkpost en een bos vol vieze groezels te voor schijn. Muziek, liedjes en belich ting verhogen de sfeer van deze vrolijke voorstelling. Poppenspeelster Ella Snoep begon twintig jaar geleden met een klein reizend marionettentheater. In ja nuari 1995 bracht zij 'Mijn vader is een drakodril' in première en met deze voorstelling keerde ze terug naar haar eerste uitgangspunten: een theater dat klein en flexibel is, met poppen zo groot als de afstand tussen elleboog en wijsvinger. Een familievoorstelling voor ieder een vanaf 4 jaar. Aanvang: 14:00 uur. Toegang: f 7,50; strippenkaart 6,00; volwassenen 10,00. Onder het motto 'Zing en swing de lente in' hebben ruim 200 bezoekers zaterdagavond genoten van een gezamenlijk optreden van het Soester Kinderkoor en het Jeugdor kest van het Soester Muziek Gezelschap in het Griftland College. Er werd door beide ensembles een aantrekkelijk programma ten geho re gebracht. Voor de pauze bracht het 50 kinderen sterke Soester Kinderkoor 14 leuke liedjes, o.a. van Annie M.G. Schmidt, Herman van Veen en Kinderen voor Kin deren. Na de pauze trad het 16 le den tellende Jeugdorkest van Soes ter Muziek Gezelschap op met acht verschillende stukken, waar onder Easy Pop Suite, Western Battle en Fascinating Drums. Een repertoire van pop, blues en film muziek. Als intermezzo speelden de twee dirigenten, Peter Schoenmakers en Arie Perk samen 'Introspection' van R. v. Otterlo. Peter op dwars fluit, Arie op piano. Deze twee heren waren ook de initiatiefne mers van dit gezamenlijk optreden. Hef vijfjarig bestaan van het Soes ter Kinderkoor was daarvoor een mooie aanleiding. Als uitsmijter traden de verenigin gen samen op met twee stukken; Spetter, pieter, pater en ai, ai, Olga. Al met al was het een echt dubbel concert, dat de moeite waard was en zeker voor herhaling vatbaar is. i. velgen, dakrail34.950,- ii. velgen, el.ramen etc. 16.500,- -14.950,- 25.950,- 0 km6.750,- km. bus. uihr., oo. oirco 19.750,- el. sch.dok. jf.bekr., etc 12.750,- 'BS14.750,- oi'co23.950,- >K 7.950,- oirco. I.m. velgen 24.950,- •bekr., airbag13.950,- 3 km, I.m. velgen, etc33.950,- 3 km, 5-drs., st.bekr., 13.950,- ers., el. ramen etc24.950,- 14,950,- km, |.m. velgen, ...18.950,- drs13.950,- ekr., sch.dok, 5-drs16.950,- 17.950,- -5.950,- st.bekr., excl. BTW16.500,- lPG o-b., sch.dok19.950,- :R KEUS. lefoon: 033-4650450 Vanaf zaterdag 31 maart is er een tentoonstelling van 50 aan winsten te zien in de Kunstuit leen, gevestigd in de Openbare Bibliotheek aan de Willaert straat. Dit keer is vooral voor grotere formaten gekozen. Er is nieuw werk van o.a. Bert Vredegoor, Ilona Buttstedt, Jeroen Henneman, Mare Kuypers, Mir jam Bürer, Angelo Evelyn, Fred van de Pijl, Els Maasson, Eric 01- denhof, Hans Wap, Dirk Bakker, Dominique Chan en Peter van de Akker. Alle aanwinsten zijn op deze dag meteen te leen. Peter van de Akker schildert en tekent vooral mensen in allerlei uitdrukkingsvormen en bewegin gen. Hij vraagt zich af: wat be weegt de mens anno 2001? We le ven in een tijd waarin de commu nicatiemogelijkheden oneindig lij ken, maar hoe verhouden mensen zich hierin tot elkaar? Ook vinden er verschuivingen plaats in wereld culturen en zijn er veranderingen in de techniek, de architectuur en de natuur die gevolg hebben voor mens, dier en milieu. De daarbij horende signalen zijn inspiratie bronnen voor Van de Akker en geven een beeld van de voortgaan de tijd. Zijn werk kenmerkt zich door ge laagdheid. Door een schilderij op te bouwen uit meerdere, transpa rante lagen, ontstaat een dialoog waardoor het werk meerdere bete kenissen kan worden toegekend. Hij combineert beelden uit o.a. de geschiedenis, verschillende cultu ren en eigentijdse motieven door en over elkaar. Peter van de Akker, geboren in 1949 te Amsterdam, maakt schil derijen, gemengde technieken op papier en zeefdrukken. Hij expo seerde herhaaldelijk o.a. op de KunstRai, in Amsterdam, Gent en New York. Kunst in huis De meest goedkope en eenvoudi ge manier is lenen bij de kunstuit leen. Wie probeert het huis op een originele manier in te richten moet voortdurend keuzes maken. Is het geheel smaakvol, heeft het stijl, wil men de laatste trends volgen of juist een heel eigen stempel op het geheel drukken, kortom twijfels genoeg. Een goed gekozen kunst werk kan een welkome aanvulling zijn op het geheel: als een extra zonnetje in huis. Maar welk kunst werk te kiezen? Past het wel bij het interieur, is het boeiend genoeg om langere tijd naar te kijken, brengt het sensatie teweeg: genieten van lekker dik opgebrachte lagen verf, de spanning van een lijn of woes te explosies van kleur. De kunst uitleen kan bij het uitkiezen een handje helpen. Voor deskundig advies kan men terecht op dinsdag en vrijdag van 14:15 tot 20:00 uur en op zaterdag van 11:00 tot 15:00 uur. In Groot Engendaal is onlangs geruisloos de door 'Vrienden Zorgecentra Soest' geschonken ringleiding in gebruik genomen. Dit hulpmiddel biedt uitkomst voor slechthorenden wanneer er in de re creatieruimte iets georganiseerd wordt, waarbij stem en geluid on ontbeerlijk zijn om een en ander goed te kunnen volgen. Als de ge hoorapparaten ingeschakeld staan, hebben de gebruikers bijzonder veel baat bij het nieuwe systeem. Zo kon tijdens de gezamenlijke 'lente maaltijd' niet alleen genoten wor den van het heerlijke eten, maar ook de nu door iedereen goed te horen orgelklanken droegen bij aan de voorjaarssfeer! Kunstuitleen Soest is gevestigd in de Openbare Bibliotheek Soest aan de Willaertstraat 49B in Soest. De collectie van de kunstuitleen omvat meer dan 700 kunstwerken en volgt de ontwikkelingen in de hedendaagse beeldende kunst. Er zijn schilderijen, aquarellen, goua ches, foto's, gemengde technieken, collages, grafiek en objecten in brons, hout en metaal te leen. Er zijn leentarieven per maand zonder of met kooptegoed. Als men voor het tarief mét koopte goed kiest, dan spaart men de helft van het daarvoor geldende bedrag. Het opgebouwde kooptegoed kan men besteden aan de aankoop van een kunstwerk uit de collectie of bij aankoop van sieraden, tassen, keramiek, of losse grafiek uit de vitrine. De openingstijden zijn van dins dag tot en met vrijdag van 11:00 tot 20:00 uur en op zaterdag van 11:00 tot 15:00 uur. Voor meer inlichtingen kan men Peter v.d. Akker, 'Walking on a strange new stream', gemengde techniek; een van de aanwinsten van de Kunstuitleen Soest. bellen 886095811. Internetadres: www.kunstuitleenhilversum- soest.nl. Anke Delsing, teamleidster van de afdeling Kraam en Gynaecologie, viert op 1 april haar 25-jarig jubi leum als verpleegkundige op de kraamafdeling van Medisch Cen trum Molendael in Baarn. Sinds 1990 heeft zij een leidinggevende functie. Onder haar bezielende lei ding is de kraamafdeling de afge lopen 10 jaar sterk gegroeid, van zo'n 300 bevallingen per jaar toen tot 800 nu. Anke Delsing. Ook veel Soester baby's zijn in het Baarnse ziekenhuis ter wereld ge komen en voor menigeen uit Soest zal Anke dan ook een bekend ge zicht zijn. Ter gelegenheid van haar jubileum zal vrijdag 30 maart van 16:00 tot 18:00 uur een receptie gehouden worden in het restaurant van M.C. Molendag te Baarn.

Soester Courant | 2001 | | pagina 11