■■Hn Weede-Kamerlid wil over elikopternorm opheldering ^uurspuwen en kickbewegingen J Dorpelingen praten met B en W Van vrijwilligerswerk valt ook veel te leren §3 B Regionale Fotokijkdag iij Monumentenzorg Defensie sluit terreinen 23 (ELAARDIJ: I DE REGIO! /ENDAAL rdij akelaardij o.g. 035 -601 61 51 paterdag 7 april in Zeist [eugdsportdag in Banninghal afwisselend j KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST HULPVERLENING Maatregelen tegen verspreiding MKZ WOENSDAG 28 MAART 2001 Tal van zaken aangesneden 0800 - 0432 VRIJWILLIGERSHULP NODIG? 603 11 19 anaf v.o.n. sande weg van het >or bouwbedrijf Van vee-onder-een-kap je gerealiseerd. Wie ïen op zo'n promi- uet winkels, scholen, zwembad op loopaf- architectuur is veel eed, grote dakvlak- ken aan boerderijen woonboerderij oi voorbeeld van. In- ig. Riante tuingerich- Halfopen woonkeu- het zuidwesten ligt. waar eventueel een 3 slaapkamers waar- amer met toilet, lig- vliering. Afhankelijk ;n bespreekbaar. Voor d zodat u zelf een ouwmuren; met GIW- allatie; 800 m3 inhoud; f 735.000,- k.k. vee onder een kap rage en carport. De fraai gelegen en heeft n die veel privacy is de woning de laat- loderniseerd. indeling: ne hal, toilet, woonka- n haard en elzen lami- Don-/eetkeuken met ituin. De keuken is oven, keramische 3 slaapkamers, badka- overloop is met een sbruiken als bergruim- 1 een smeerput. Kavel- NVM NVM VANAF: f 985.000,- v.o.n. SOEST SOESTERBERGSE- STRAAT Dit in perfecte staat van onderhoud ver kerende vrijstaande woonhuis (in 1996/ 1997 geheel gere noveerd) met riant bijgebouw ligt uniek aan de rand van Soest op ruim en aan natuurgebied 'ige tuin met diverse terin staat het bijge ur, maar ook eenvou- 3 vertrekken, toilet- >erverw.). iet zijkamer, grote woon- 't de kelders, parterre v.v. lichte overloop, 4 slaap- nogelijkheid voor kanfier. jPRIJS: f 1.575.000,- k.k. OESTERBERGSE COURANT |el Tweede-Kamerlid Van Ten Doel (VVD) heeft de vier lootste partijen om ophelde- ■ng gevraagd over de geldende feluidsnormen voor helikop- |rs. Het kamerlid wil weten laarom Defensie er zo lang r doet om deze vast te stel- (n voor de vliegbasis Soester- fcrg. Volgens de VVD-er gel- n er al normen voor trauma- lelikopters en moet de vliegba- 5 dezelfde normen loslaten lp de helikopters die door De- Jnsie norden gebruikt. n Bernard, de voorzitter van de fcreniging Overlast Vliegbasis Ipesterberg (VOVS), is in zijn jes met de vragen van het :ede-Kamerlid. Het is voor i een teken dat burgers hun fclksvertegenwoordigers wel in fcweging kunnen krijgen, in een frief aan de vier grootste partijen i den Doel om ophelde- jng over de toepassing van de ge lidsnormen die gelden voor heli- fopters. Defensie hanteert wel een Ier ruime tijdsduur om deze vast 1 stellen. In feite is dat natuurlijk fen beetje merkwaardig omdat leze normen al zijn vastgesteld voor de traumahelikopters.' Van den Doel wil ook weten hoe het zit met de sluiting van de baan. Onlangs is aangekondigd dat De fensie een paar banen niet langer zou onderhouden. 'Als dat plan doorgaat, dan zou het betekenen dat op den duur geen straalvlieg tuigen meer op Soesterberg kun nen landen. Dat wil niet zeggen dat het vliegveld nooit meer daar voor gebruikt kan worden,' meent Bernard. 'Er zijn al vaker banen opgeblazen omdat het onderhoud ervan is gestaakt. Zodra de baan weer nodig is, dan is het mogelijk om er snel weer een aan te leggen. Het zal nog wel een jaartje duren voor de baan helemaal buiten ge bruik wordt gesteld. Geen onder houd is natuurlijk een regelrechte achteruitgang.' Of de tijdelijke buitenwerking stel len van de baan ook gevolgen heeft voor het verzoek van de ge meente Soest om de KE-zone in te krimpen is niet duidelijk. Soest heeft in verband met woningbouw daarom gevraagd. Nu de basis niet meer door de Amerikanen wordt gebruikt en deze zelfs de COB- status hebben opgegeven, is het niet nodig meer om zulke strenge geluidsnormen te handhaven, vindt Soest. Defensie is het er niet mee eens en de zaak is nu onder de rechter. 'Die procedure die Soest tegen Defensie heeft aange spannen, loopt nog,' verduidelijkt Bemard. 'Het is nu de vraag wat VROM gaat doen. Want die willen de nieuwe EEG-norm erop losla ten. En het kan nog wel vijf jaar duren voordat deze vastligt.' De huidige geluidscontouren zijn overigens gebaseerd op metingen van 1978. Toen waren op Soester berg verschillende squadrons ge stationeerd, waaronder het Ameri kaanse. De VOVS heeft, zo blijkt uit hun klachtenanalyse dat gisterenavond op de ledenavond is gepresen teerd, ook een voorstel ingediend bij de regionale klachtencommissie (COVM) om de zweefvliegclub Amsterdam naar Deelen te laten verhuizen. Dat voorstel is in janua ri ingediend en zal waarschijnlijk tijdens de bijeenkomst in april worden besproken. De VOVS is van mening dat met name het sleepvliegtuigje van de club, de Husky, lawaaioverlast veroorzaakt. 'We hebben al gezegd dat het voor ons geen probleem zou zijn indien het vliegtuig niet meer in de rich ting van de spoorlijn zou optrek ken. Maar daar is tot nu toe niet serieus op gereageerd.' p zaterdag 7 april vindt bij de lijksdienst voor de Monu- lentenzorg in Zeist een grote igionale fotokijkdag plaats, 'p die dag kan iedereen uit de ijde omtrek uit eigen bezit )gediepte oude foto's laten studeren en beoordelen, eskundigen van o.m. het ijksmuseum, het Nationaal otorestauratieatelier en het eids Prentenkabinet zijn aarvoor aanwezig. )e foto's die u kunt meebrengen loeten gemaakt zijn tussen pak- eg 1840 en 1950. Foto's van groot)vaders, (groot)moeders en 'klein)kinderen; van dórpen, stra- n en huizen; van arbeiders en loeren, van bakkers en caféhou- lers; van kerken, scholen, boerde rijen en fabrieken; van feesten en rouwerijen; van kleine en grote jebeurtenissen; fotoafdrukken en legatieven, fotoalbums en lanta- nplaatjes - als het maar origineel itografisch materiaal is, mag het llemaal getoond worden. 'oor wie de foto's gemaakt zijn is •k om het even: fotografen van lam, anonieme fotografen, ama- surfotografen - het doet er niet ie. Evenmin is belangrijk hoe de ito's eruit zien: mooi belicht en lurig geposeerd of slordig en ge- ast, rechttoe rechtaan of vol tnje en verbeelding, vakkundig onhandig - alles is welkom, [p de kijkdag is een deskundig iel aanwezig, bestaande uit on- :r anderen: Mattie Boom, con- jrvator fotografie van het Rijks- seum in Amsterdam, Hans de ;rder, directeur van het Natio- Fotorestauratie Atelier in Rot- dam, en medewerkers van het jentenkabinet van de Rijksuni versiteit Leiden, het Utrechts Ar chief, het Gemeentearchief Amersfoort, de Van der Pollstich ting te Zeist en de Rijksdienst voor de Monumentenzorg. Zij zullen de meegebrachte foto's bestuderen en antwoord proberen te geven op vragen als: wie was de fotograaf, wat is er op de foto's te zien, wel ke fotografische techniek is ge bruikt en hoe oud zijn de foto's? De restaurateur zal tevens advie zen geven over het bewaren van oude foto's en over mogelijk her stel van beschadigingen. Fotoboek Daarnaast wordt door middel van een fototentoonstelling de aan dacht gevestigd op het fotoboek dat de Rijksdienst voor de Monu mentenzorg onlangs uitbracht. Dit boek geeft inzicht in de omvangrij ke fotografische collectie van de dienst. De fototentoonstelling bor duurt voort op het genoemde fo toboek (dat op de kijkdag ook te koop zal zijn). Ruim vijftig opna men laten duidelijk zien hoe veel zijdig onze monumenten in de af gelopen anderhalve eeuw in beeld zijn gebracht. Het fotoboek is ver krijgbaar voor f 99,50. De Fotokijkdag is een initiatief van het Nederlands Fotogenootschap, dat in het kader van zijn 10-jarig bestaan en ondersteund door het Prins Bernhard Cultuurfonds in 2001 een reeks van deze regiona le dagen zal organiseren. Met deze kijkdagen wil het Nederlands Fo togenootschap de kennis van en de waardering voor het fotografisch materiaal in de breedste zin bevor deren. Regionale fotokijkdag, zaterdag 7 april, 11:00-17:00 uur, Rijksdienst voor de Monumentenzorg, Broe derplein 41, 3703 CD Zeist. Toe gang vrij. Diensten Centrum 'De Drie Eiken' Dorpsplein 18, Soesterberg I Telefoon 0346 - 35 14 02 Op zaterdag 31 maart wordt voor de tiende keer een Creatiefmarkt gehouden, met speciale aandacht voor Pasen. Er zijn weer schitte rende creaties te bewonderen, die door de hobbyisten met onvoor stelbare creativiteit zijn gemaakt. De markt duurt van 10:00 tot 14:00 uur. Op dinsdag 3 april, 12:30 uur, is er weer een maaltijd die door de vrij willigers gekookt is. Het menu be staat uit: kippensoep, pilaf (rijst met allerlei lekkere dingen), ver rassingstoetje. De kosten bedragen 7,50. Opgave tot maandag 2 april, 12:00 uur. Het dienstencentrum organiseert graag weer een rommelmarkt in de maand mei. Daarvoor zijn natuur lijk spulletjes nodig. Wie aan de schoonmaak gaat en nog goede overtollige spullen tegenkomt kan ze zeker kwijt. Helaas komen we gens plaatsgebrek geen grote meu bels, witgoed etc. in aanmerking, maar boeken, kleding, serviesgoed en andere kleine artikelen zijn zeer welkom. De opbrengst komt ten goede van de activiteiten voor alle 5 5-plussers van Soesterberg. Klachten bezorging Soesterberg Voor de abonnees in Soester berg is het klachtennummer 035-6021841 (C. van Barne- veld). Dat nummer kan op woensdag tussen 18:30 en 19:30 uur worden gebeld voor nabezorging op dezelfde dag. Belt u later, dan wordt de Soes- ter Courant op donderdag na bezorgd. f&g J)e vuurspuwer uit De Bilt trok leei bekijks van de sporters. De ongeren hadden even de war- ne Banninghal verlaten om te lien hoe het vuur uit de mond lan de artiest opvlamde. trotseerden daarvoor wel de [kou en sloegen de goedbedoelde waarschuwingen van de leiding, bm eerst een warme jas aan te [trekken voor ze vanuit de warme [sporthal naar buiten zouden gaan, Dl massaal in de wind. Aan het jaarlijkse Jeugd verenigin- gentoernooi van AGAVS deden overigens 25 teams mee. Zowel schoolteams als sportclubs lieten zich verleiden tot de verschillende takken van sport en spelletjes. Zo'n honderdvijftig jongeren tus sen de acht en achttien jaar raak ten in een sportieve strijd verwik keld; veel belangstelling hadden de deelnemers voor de demonstratie Tai Bo. Zelfs een paar kleuters schopten vrolijk van zich af op de klanken van de opzwepende mu ziek. Het toernooi, dat georganiseerd werd door de volleybalafdeling van AGAVS, heeft de jeugd voor de tweede maal een sportieve middag bezorgd. Daarnaast waren er clownsacts en speelde het trio Kle- zier Ierse en Hongaarse zigeuner- muziek. Zaterdag 31 maart/zondag 1 april Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19:00 pr. v.d. Zandt; cantores Zondag 10:00 pr. v.d. Zandt, dameskoor Samen op Weg, Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10:00 ds. R. Zandstra Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 J. v.d. Steen World Outreach Church, Stemerdingweg 3 10:30 Mark Six Huisarts, vrijdag 18:00 maandag 08:00 uur: P. Creutzberg, Dorpsplein 10, §8351700. Apotheek (geen weekenddienst): Apotheek Soesterberg, Rademakerstraat 25, §80346-334000; voor weekenddienst zie de apothekersdiensten Soest/Baarn Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, §8 352467; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, §8 033-4220500; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centrale meldkamer: §80900-8844; alarmnummer: §81.1.2. Vrijwilligershulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, ^035-6031119. Hulpdienst Stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, §8351940, b.g.g. 351658 of 352626. Overige Huisvesting De Drie Eiken, mevr. D. Elie, §8352391. Grof vuil, §8035-6093666. (TIJDELIJK! NIET TOEGANKELIJK MOND- EN KLAUWZEER Redactie-adres: Joyce Schreuder, tel. (035) 602 25 64 Klachten bezorging: C. van Bameveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 De voorzorgsmaatregelen te gen de verspreiding van het mond- en klauwzeervirus wor den ook in de omgeving van Soesterberg genomen. Defen sie heeft alle terreinen tussen Soesterberg en Amersfoort af gesloten voor het publiek. Ook de eigen oefeningen zijn tot nader order opgeschort. Volgens een woordvoerder van de mare chausseebrigade Soesterberg heeft de handhaving van de regels prio riteit. "Mensen die zich toch op de wandelpaden bevinden worden weggestuurd of krijgen een proces verbaal. Ook de activiteiten van bike- en motorclubs zijn voorlopig stopgezet." In Soesterberg zelf hebben de maatregelen ook gevolgen voor bijvoorbeeld paardenliefhebbers en de kinderboerderij van Abrona. De laatste is inmiddels hermetisch afgesloten. Eigenaars van paarden die vorige week voer wilden halen in Zeist konden niet meer bij hun leveranciers terecht, vanwege het tijdelijke vervoersverbod. Door de politie werd dat streng gecontro leerd. Dierenspeciaalzaak Van Oest aan de Buys Ballotlaan was vorige week ook niet zeker van nieuwe aanvoer van stro. Het ver voersverbod had echter nog niet geleid tot hamsteren. Een enkele particulier had ook maatregelen getroffen. De familie die aan het eind van de Winkel manstraat een soort mini-boerde rij erop na houdt, had een waar schuwingsbord aan het hek ge plaatst. Bezoekers die hun tuin wilden betreden, werd dringend verzocht hun schoenen te dopen in een bak met ontsmettingsmiddel. Onveilige kruispunten, over hangend groen, het parkeren op de Rademakerstraat en de ontheffing van geluidshinder op modelauto's is een greep uit de onderwerpen waarvoor Soesterbergers vorige week naar het jaarlijkse avondje 'Praten met B en W' kwamen. Zowel burgemeester Koos Janssen als wethouder Bart Krol pakte af en toe de kaart van de gemeente Soest erbij. Wethouder Harry Witte werd vooral op het sportbeleid aan gesproken. Verontrust zijn de bewoners van de Banningstraat over de vergun ning die de gemeente Soest elke keer afgeeft aan MJM Productions voor het houden van een house party in de Banninghal. Waren de bewoners in de veronderstelling dat het feest een eenmalige ge beurtenis zou zijn, inmiddels blijkt dat het een halfjaarlijks weerke rend festijn wordt. 'De geluidsbe lasting ligt vele malen hoger dan de gemeente beweert,' zegt één van hen. 'Als we formeel bezwaar willen aantekenen dan moeten we eerst wachten tot de vergunning is afgegeven. De tweede maal wisten we pas anderhalve week voordat het feest gehouden werd, dat het eraan zat te komen. Toevallig om dat we het in de krant lazen.' De omwonenden zijn niet te spre ken over de manier waarop Soest de houseparty in de richting van Soesterberg schuift. Ze vinden dat het feest eerlijk moet worden ver deeld over de hele gemeente. Er zijn meer sporthallen in Soest. Maar het aantal klachten dat bin nen zou komen zou hoger zijn dan aan de Banningstraat het geval is. 'De eerste keer werd het feest ge organiseerd door Artishock. Nu blijkt er een professionele organi satie achter te zitten. Ik zou wel eens willen weten wat het beleid is aangaande grote feesten in Soest.' Parkeerbeleid Een bewoner van Bloemheuvel komt zijn nood klagen over het parkeerbeleid in Soest. Een aantal bewoners, maar ook bezoekers, werden onlangs geconfronteerd met een bekeuring van 90 gulden, omdat ze naast de parkeervakken stonden. De meeste bewoners be schikken over een eigen oprit, maar kunnen niet altijd twee auto's en een bedrijfsauto daarop kwijt. Ze zijn daarom niet blij met de toevallig langsfietsende surveillan ten en hun bonnenboekje. Een waarschuwing was beter op zijn plaats geweest, vinden ze. Tijdens het praten met B en W werd ook een lans gebroken voor het terug laten keren van een voet balveld in het dorp. De onlangs opgetuigde jeugdteams spelen nu op het terrein van Abrona wat fi nancieel voor Soest moeilijk ligt omdat ze liever geen subsidie geeft aan clubs die op Zeister grondge bied spelen. De voetballers doen het goed, er zijn nu 23 leden. Op de veertien kinderen zijn er ook veertien ouders om de kinderen te begeleiden. Een aantal sportlief hebbers is dan ook van mening dat de voetballers terug moeten ko- Een inwoner van Soesterberg wijst burgemeester Koos Janssen de plek waarom het gaat. men naar het dorp. Ze hebben twee locaties op het oog. Een op het huidige sportcomplex aan de Kerklaan en het voormalig voet balveld langs de Kampweg. Een bewoner van de Banningstraat bleek voorstander te zijn van een voetbalveld achter de ijsbaan. Hij pleit er ook voor om een milieu vergunning af te geven, zodat de op afstand bestuurde auto's terug kunnen komen op de ijsbaan. Op de jaarlijkse praatavond met burgemeester en wethouders wa ren zo'n dertig Soesterbergers af gekomen. Veel bezoekers benutten de tien minuten met een college lid voor privé-zaken. Volgens een gemeentewoordvoerder worden de persoonlijke gesprekken aan een tafel apart op prijs gesteld. 'De zaken waarvoor de mensen komen worden doorgespeeld aan de des betreffende afdeling.' Er werd deze keer ook aandacht gevraagd voor onder meer de Richelleweg, A28, de jeugdoverlast op bepaal de plekken, de bedrijvigheid in re latie tot wonen en het bestem mingsplan Soesterberg Oost. Een mevrouw kwam haar nood klagen over het plan De Birk van de ge meente Amersfoort waarmee de ecologische hoofdstructuur door sneden wordt. 'Ook de gemeente Soest was daarvan niet op de hoogte,' hoorde ik net van de wet houder. Die hoorden ook vorige week pas welke beslissing Amers foort had genomen.' Kinder- en jongerentrelefoon Elke dag en nacht bereikbaar Je kunt bellen over: iemand verliezen gepest worden verliefd zijn sexualiteit geen onderdak hebben ziek zijn je uiterlijk verslaving 2001 is door de Verenigde Na ties uitgeroepen tot het Interna tionaal Jaar van de Vrijwilliger. Reden voor de krant om een aantal mensen in het zonnetje te zetten. Wie zijn ze, en wat be weegt ze? Een serie portretten. Vrijwilligerswerk is niet alleen noodzakelijk. Je kunt er ook veel van leren. Dat heeft Ben Verschoor ondervonden in de jaren dat hij de belangen van de huurders vertegenwoordigde in de Vereniging Huurdersover- leg Soest (VHOS). 'Je ontmoet een scala van mensen zoals di recteuren van woningbouwver enigingen, architecten en wet houders. En je krijgt met wet ten en regels te maken en moet enorm veel lezen over het huis vestingsbeleid.' De 61-jarige Verschoor uit de Spoorstraat heeft het vrijwilligers werk nooit geschuwd. Hij verdeelt zijn aandacht tussen Radio Soest en het werk voor de huurdersver eniging. Ook de voormalige Stich ting Jeugdwerk heeft altijd een beroep op hem kunnen doen. Tot de zaken beroepsmatig werden aangepakt en voor hem de lol eraf ging- 'Twaalfeneenhalf jaar geleden ben ik als techneut bij Radio Soest be gonnen. De studio zat toen nog in een gebouw op het terrein van het voormalig ziekenhuis Zonneglo ren. In die periode stond de voor malige omroep AROS op het punt om in Radio Soest over te gaan. Ze zochten iemand voor de tech niek. Omdat ik van huis uit een priegelaar ben, heb ik me daarvoor aangemeld. Ik doe dat werk nog steeds met plezier maar nu in de kelder van het gemeentehuis. Die is voor dat doel verbouwd en uit gebouwd.' Omdat een technisch medewerker meestal op de achtergrond werkt, kennen de meeste Soesterbergers Verschoor als vertegenwoordiger van de Bewonersvereniging Gene raal Spoorstraat. 'Dat was een be langenvereniging zoals er toen vele waren. Je had bijvoorbeeld verte genwoordigers in Soest zitten zo als voor 't Hart en Klein Engend- aal en in Soesterberg verenigingen voor de Lorentzlaan, Huijgenslaan en Stevinlaan. Landelijk werd de roep om die verenigingen onder een federatie te brengen steeds duidelijker. In 1991 was het zover. Wij als vertegenwoordigers, von den toen al dat we nog meer sa men moesten werken. Op die ma nier konden we onze belangen be ter behartigen.' De Woningbouwvereniging Soest ging na een fusie over in Achtgoed Wonen, deze verhuurder besloot weer samen te werken met Hestia in Amersfoort. Volgens Verschoor worden de belangen van de huur ders nu redelijk goed behartigd. 'Er is nu een vrij grote achterban, je merkt dat je daardoor serieuzer wordt genomen. Er wordt geluis terd en waar mogelijk zaken veran derd. Ik heb zelf het logo van de VHOS ontworpen,' zegt Ver schoor een beetje trots. 'We heb ben ook een eigen onderkomen aan de Weegbreestraat, daar hou den we regelmatig spreekuur.' Belang Ondanks alle vooruitgang moet het hem toch van het hart dat niet alle huurders het belang van een huurdersvereniging inzien. 'De meesten voelen zich niet zo be trokken bij hun straat,' meent hij. 'Pas als een aantal zaken mis dreigt te gaan, zijn mensen bereid om lid te worden. Het is bijvoorbeeld een •groot verschil met de huurders in 't Hart. 90 procent van hen is lid van de vereniging. Dat is mede te danken aan het gemeenteraadslid Gerard van den Deijssel. Hij is daar erg actief en heeft veel ken nis in huis. Belangrijk punt is dat hij dat ook met anderen wil delen.' In de 36 jaar dat Verschoor in de Spoorstraat woont is hij altijd geïn teresseerd geweest in de huurders perikelen. 'We bezochten alle le denvergaderingen en hebben zelfs een begroting afgekeurd. Daar was de woningstichting niet blij mee. Niet alles is van een leien dakje gegaan. Neem nu de kwestie sloop of renovatie. We moeten nu praten met een vestigingsmanager van de directie in Amersfoort. Sloop staat nog steeds op de rol en wij hebben gezegd dat we dat niet willen. Er zouden nu enkele variaties op ta fel komen. We wachten wel weer af.' Nu de straat grote veranderingen staan te wachten kunnen de vrij willigers niet achterover hangen. 'Het werk is niet vrijblijvend. Je verbindt je om vergaderingen en bijeenkomsten te bezoeken. Daar naast krijg je pakken met post en moet je contact met de achterban houden. Je moet ook op de hoog te blijven van de regelgeving.' Tekort Zoals veel verenigingen heeft ook het bestuur van het overleg te ma ken met een vrijwilligerstekort. De gemiddelde leeftijd is hoog. 'Wat de opvolging betreft kan dat wel eens een probleem worden. Naar mate je ouder wordt, moet je ei genlijk minder doen. Maar iemand met een beetje ervaring vinden is niet makkelijk.' Verschoor ziet om die reden zichzelf nog wel een aan tal jaren meedraaien. Hij steunt het doel van de vereniging, om de be langen van de huurders en ver huurder in de juiste balans te hou den, van ganser harte. Binnenkort is er weer een overleg over de WOZ met Achtgoed. De huur dersvereniging Spoorstraat wil in ieder geval bij de gemeente een bezwaar indienen tegen de vastge stelde waarde. 'De woningen zijn van 127 duizend gulden ineens op getrokken naar 271 duizend. Dat is voor een sloopwoning niet erg reëel. Nu kan de gemeente wel zeggen dat we dit jaar niet meer gaan betalen. Maar wat doen ze volgend jaar?' Ook de schoonmaakperikelen van de flats in Soest, liggen op het bordje van de VHOS. 'Het schoonmaakbedrijf dat de flats in Smitsveen schoon houdt, is finan cieel zo afgeknepen dat ze hun werk daar niet meer kunnen doen. Er zijn veel klachten van de bewo ners.' Of het nu gaat om het vast stellen van de huur, het plaatsen van zonnepanelen of het peilen van bewonersmeningen, voor huurdersverenigingen blijft er voorlopig werk aan de winkel. Ver schoor heeft daar geen moeite mee maar vindt dat de gemeente ook de vrijwilligers tegemoet moet ko men. 'Ze gaat ervan uit dat de vrij willigers alles voor niets moeten doen en wil het liefst dat we spon sors zoeken. Dat vind ik een ver keerd uitgangspunt.' Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Soest - Soesterberg

Soester Courant | 2001 | | pagina 17