'Het leek wel een knollentuin' tensiaj efeest l/ioleii s f9,95 Van Zetten neemt met zes treffers afscheid van BDC Shot haakt af na verlies Duinkikkers terug in le klasse SO Soest en KBV in evenwicht op onbespeelbaar veld »os van f15. kamerplant 'erse kleuren MHC Soest nu met één wedstrijd meer koploper 'kker veel uit e aktiedagen 2 betalen lijk, heerlijk!!!!! elein serveert1 u, namens Vaarderhoogt kop koffie et gevulde baaskoek voor slechts PAGINA 19 SOESTER COURANT VOETBAL zondag Handballers sluiten af met zege op E O VOETBAL zondag HANDBAL Discussie over integratie bij voetbalclubs VOETBAL zaterdag Hees kent zeer sterke opening tegen Unicum HOCKEY Ander Shot dwarsboomt Soesters TAFELTENNIS Kampioenschap waterpoloërs nu officieel WATERPOLO Dagschotels Toontje verzorgt ook catering van luxe broodjes tot koud/warm buffet Cafetaria en Eethuis weet te creëren, kreeg er welgeteld slechts eentje. Dat was in de tach tigste minuut en leverde meteen de gelijkmaker op. Van de Roest pompte de bal in het strafschopge bied bij Zuidvogels. De bal kwam pardoes in de voeten van Schaap die van dichtbij uit de draai de 1- 1 noteerde. Het was de veertiende seizoenstreffer van de lange Soes- ter aanvaller. Ook zaterdagmiddag kwam aan het licht dat het een moeilijk ver haal wordt tegen tien tegenstan ders. De Soesters hadden de rust niet om voor zichzelf ruimte te creëren. Verder dan een paar af standsschoten van Jordie Brouwer kwam de thuisploeg niet. Op het moment dat de groenwit- ten genoegen moesten nemen met de eerste thuisnederlaag van dit seizoen, werkte Schaap de bal als nog in het doel. Wijzer Beide ploegen werden met de re mise niet veel wijzer. WZ'49 blijft aan de leiding in de tweede klasse met twee punten voorsprong op Zuidvogels. De Huizense formatie heeft nog een restant van twintig minuten bij Woudenberg te goed. Dit duel kent nog een tussenstand van 0-0. Gezien het programma zijn de Soesters licht favoriet om het kam pioenschap binnen te halen. Ze werken nog twee thuis- en drie uit wedstrijden af. Aan de Eemweg komen middenmoters Merino's en NSC nog op bezoek. WZ'49 reist af naar Desto, aanstaande zater dag, Advendo'57 en Zuidvogels. Het duel in Huizen zal op de voor laatste speeldag gespeeld worden. Zuidvogels speelt, behalve tegen WZ'49, louter duels op vreemde bodem. Behalve de korte periode bij Woudenberg ontmoet ze nog Advendo, Merino's, NSC en Val leivogels. Daar komt bij dat de Huizense ploeg na de winterstop haar eigen glazen ingooit. Ze kende in de af gelopen drie jaar in de tweede sei zoenshelft een mindere periode die ze promotie naar de eerste klasse kostte. De nacompetitie was elk seizoen slechts het eindstation. Zuidvogels was in de 38s,c minuut wonderwel aan de leiding geko men. Via een spaarzame counter stoomde Mario Rijnsburger aan de rechterkant op en vond het hoofd van de vrijstaande Marcel van Kommer, 0-1. Het betekende het eerste tegendoelpunt voor WZ'49 sinds begin november. Toen slaagde NSC erin doelman Mark Brouwer te passeren. Na rust voerde VVZ'49 de druk op, maar kwam slechts sporadisch in de buurt van Huizense doel. delbeek tastte mis, Brons kopte simpel binnen, 1-1. Van de Pol reageerde vrijwel direct door Jelle Huizenga te vervangen door de offensiever ingestelde Paul Hilhorst. In het laatste kwartier wisselde de coach nog twee keer. Paul Dreef kwam in het veld voor de geblesseerd uitgevallen Michel Everts en Guy Dekker loste Khan- dan af in de aanvalslinie. Soest wil de de winnende treffer forceren, dat was wel duidelijk. Mark van der Lee was de eerste die een waarschuwing richting KBV gaf. Zijn verraderlijke stui terbal kon ternauwernood door Middelbeek tot corner verwerkt worden. Uit de hoekschop kopte Brons over. Vijf minuten voor tijd stond het ineens 1-2. Wouter Kos trapte een vrije trap vanaf dertig meter met veel gevoel en uiterste precisie langs Hagen. Het duel leek beslist. Alleen Van Veenendaal dacht daar geheel anders over. Met zijn eerste seizoenstreffer bracht hij zijn ploeg weer langszij en hoe. De aanvoer der nam een voorzet van Dreef vol op de schoen. Zijn inzet verdween met een noodvaart in het dak van het doel, 2-2. In de slotminuten hadden beide ploegen nog een mogelijkheid op Foto: Herman van Dam een treffer. Eerst was het de beurt aan KBV. Fred Bloem knikte naar Vlak voor tijd neemt Jeroen van de hoek, maar Hagen kon nog net Veenendaal de bal ineens op zijn zijn vingertoppen achter de bal pantoffel: 2-2. half uur leidde een vrije trap van de Amsterdammers tot een hache lijke situatie in het strafschopge bied bij de Soesters. Martijn Sta lenhoef en keeper Robert Hagen liepen elkaar in de weg, waarna Jessy Lissaur in kansrijke positie kwam. De Amsterdammer schoot via een Soester been rakelings naast. Ergernis Het tweede bedrijf was een stuk leuker. Hoewel Soest en KBV ook in deze fase weinig kansen kregen, zat er meer tempo in het duel. Al leen scheidsrechter Langeberg wei gerde zich van het grauwe niveau van voor rust te onttrekken. Het leek wel of de arbiter zich bij een hockeyduel waande. Elk licht con tact bestrafte hij met een vrije trap, tot ergernis van beide teams. In de SI5"1 minuut viel de ope ningstreffer. Langeberg gaf KBV een indirecte vrije trap in het straf schopgebied. Een onderschepping van Stalenhoef legde hij uit als een terugspeelbal. KBV nam het pre sentje dankbaar aan. Robin Fokke knalde het leer dwars door de muur langs de kansloze Hagen, 0-1. Tien minuten later stond het weer gelijk. Hendrin Khandan troefde aan de linkerkant zijn directe be waker af en zocht het hoofd van Christiaan Brons. Sluitpost Mid- krijgen. In blessuretijd was het zijn collega die een heldendaad ver richtte. De Bree nam weinig tijd bij een vrije trap en verzond een vuur pijl op het doel van Middelbeek. De Amsterdammer was wel bij de les. Met een geweldige reflex voor kwam hij erger. In de slotfase waren de hoofdrol len dus weggelegd voor beide keepers. Een van hen, Hagen, rea geerde zeer laconiek over zijn fa meuze save in de slotminuten. Daar sta je voor, moet hij gedacht hebben. Hij stond wel stil bij het openingsdoelpunt van KBV. 'Ik vond dat absoluut geen terugspeel bal', zei Hagen. Over het vervolg van zijn optreden was hij niet be paald te spreken. 'Na dat doelpunt was de concentratie weg. Drie keer nam ik een uittrap en drie keer was het niks', vervolgde Hagen. Over het tweede doelpunt had hij ook nog wel wat te zeggen. 'Ik kwam een centimeter te kort, anders tik je hem over. Eigenlijk had ik de bal moeten hebben'. Van de Pol: 'Hij dook te vroeg. Hij hoefde maar een paar stappen te doen en hij had de bal zo uit de lucht kun nen plukken. Ach, daar leer je van'. 'Dat mag je zeker', luidde het stellige antwoord van Henk van de Pol op de vraag van een ver slaggever of hij de trainer van SO Soest met het resultaat te gen KBV mocht feliciteren. De blauwhemden kropen zondag middag in het belangrijke tref fen met de Amsterdammers door het oog van de naald. Drie minuten voor tijd knalde 'good-old' Jeroen van Veen endaal zijn ploeg naast de con current uit de hoofdklasse A: 2-2. Het zwaarbevochten gelijke spel toonde eens te meer aan dat de blauwhemden de laatste weken over veerkracht beschikken. Want KBV leek krap twee minuten voor het prachtige doelpunt van Van Veenendaal de winst alsnog veilig te stellen. Nog niet zo lang geleden zou dat de definitieve nekslag be tekenen voor het keurkorps van Van de Pol. Sinds de thuiszege op Elinkwijk is er evenwel het een en ander veranderd binnen de Soester gelederen. De Barnevelder reageerde bij het napraten begrijpelijkerwijs opgeto gen met het punt. 'Gezien het dra matische spel, moet je alleen maar tevreden zijn', luidde de conclusie van de trainer. 'Het niveau aan onze kant was een stuk minder dan in de voorgaande twee duels', aldus Van de Pol die de slechte grasmat als excuus opvoerde. Het veld was volgens hem onbespeel baar. 'Dramatisch, het leek wel een knollentuin. Het is blijkbaar moei lijk in Soest om die roller even te gebruiken', wees hij naar het ob ject dat werkeloos in een hoekje op het terrein lag te verpieteren. 'Hoofdklasse onwaardig', betreur de de coach. Het publiek kreeg vooral in de eer ste helft een armetierig potje voor geschoteld. Het bedenkelijke ni veau deed werkelijk pijn aan de ogen. Foutieve passes, legio mis verstanden waren schering en in slag. Voor rust konden de toe schouwers slechts twee keer opve ren. Beide situaties kwamen voort uit een dood spelmoment. René de Bree zag diens vrije bal op de vuis ten van KBV-doelman Martijn Middelbeek belandden. Na een De gelijkmaker van Gijs Schaap in wording. Daama viel er nauwe lijks nog te genieten aan de Eem weg. Inmiddels werd de selectie voor volgend seizoen toch weer uitge breid. Na Mare Vermaak en Jordi Kemme zullen ook Robert Wijnen en Jos Lans bij Smeeing/BDC gaan spelen. De 24-jarige linker opbouwer en 26-jarige hoekspeler komen dit seizoen uit voor HVBS uit Bunschoten, maar speelden daarvoor onder Van den Deijssel bij Fidelitas dat in die jaren naar de eerste divisie doorstootte. Ook Remco Hofstede draagt vol gend seizoen het shirt van Smeeing/BDC. Hij verliet de club drie jaar geleden, omdat er geen A-jeugd meer was en overbrugde de tussenliggende jaren bij Fideli tas. Hofstede (17) traint al sinds de winter met de selectie mee. Vanaf 1 mei zullen twee of drie anderen ook gaan meetrainen. Van den Deijssel begint dan met de trainin gen van de selectie. Het twee- of drietal zal een maand op proef ko men. Komende week gaat Van den De ijssel om de tafel zitten met de huidige technische staf, die bestaat uit Peter Stoelenga, Cleem Die- mers en Patty Timmer. Zij hebben aangegeven in principe beschik baar te blijven. Bekeken zal wor den in welke functie ze verder gaan. Van den Deijssel wil, gezien de brede selectie, in elk geval een assistent-trainer aan zijn zijde. Zijn ideale beeld is dat die co-trainer ook de coaching van het tweede team op zich neemt, maar daar over zijn nog geen besluiten geno men. Met zes doelpunten en een 27- 23-zege heeft Charles van Zet ten afscheid genomen van Smeeing/BDC. De handballer was de laatste twaalf seizoenen in de linker hoek het gezicht van de eerstedivisionist, maar hij zet een punt achter die pe riode. Zijn vertrek staat nu vast. Dat van doelman Berton Kemp waarschijnlijk ook, maar het bestuur en de nieuwe trainer/coach Paul van den Deijssel proberen volgende week nog eenmaal hem op an- I dere gedachten te brengen. Op eigen helft kwam Peter de Jong in balbezit. Hij zag dat de doelman van Unicum nog ver voor zijn heiligdom stond en haalde uit: 1-0. Even later kwam De Jong in balbezit. Hij zag Danny Branden burg, gaf de pass en de spits haal de vanaf 18 meter uit: 2-0. Er waren amper elf minuten ge speeld of het Heziaanse publiek had al flink kunnen juichen. De roodwitten kenden een bijzonder goede opening tegen Unicum en speelden het hoogtepunt van het duel in de aanvangsfase af. Na de vlotte treffers gebeurde er niet veel spannends meer. In de eerste helft vielen er geen kansen meer te noteren, laat staan doel punten. Hees leek het zichzelf moeilijk te maken toen de verde diging even de situatie verkeerd beoordeelde en Unicum meteen profiteerde: 2-1 en nog 36 minu ten te gaan. In de problemen kwa men de spelers van Ron Daselaar niet meer. duidelijke overwinning namen de Soesters de koppositie over van Almere dat zelf vrij was en derhal ve een wedstrijd minder speelde. De voorsprong is één punt, dus Almere heeft alles in eigen hand. Amersfoort, dat een punt minder bezit dan Soest en ook een keertje minder in actie kwam, won even eens overtuigend, met 1-6 bij Le lystad. In de kantine van S.O. Soest vindt maandag 2 april een discussie plaats over de manier waarop een multiculturele voetbalvereniging kan ontstaan. Een panel praat daarover en ook wordt de folder 'Samen aan de bal' gepresenteerd. De bijeenkomst is georganiseerd door het Multicultureel Instituut Utrecht. In zijn visie kunnen voet balclubs een belangrijke rol spelen bij de integratie van allochtonen. Alleen al in de stad Utrecht is bijna 40 procent van de jongeren allochtoon. Het Instituut wil voor zetten geven, omdat naar zijn me ning veel besturen niet zouden weten hoe ze integratie kunnen bewerkstelligen. De handleiding 'Op weg naar een multiculturele voetbalvereniging' en de bijbehorende folder 'Samen aan de bal' komen aan de orde tij dens de discussieavond. Het panel staat onder leiding van Jack van Elteren, directeur van Sportservi ce Midden-Nederland. De kantine gaat om 19:30 uur open en de dis cussie begint om 20:00 uur. De toegang is gratis. De Veluwe 3 heeft bo vendien nog een ontmoeting met ITN, de enige zwakke broeder uit de groep, op het programma staan, terwijl Shot nog driemaal flink aan de bak zal moeten. Ook het duel tussen Shot (S) en Shot (W) gaf aan, dat de meeste teams aan elkaar gewaagd zijn. Martin Fransen draait deze com petitie niet lekker en verloor in het Orlandogebouw alle enkelspelen. Bovendien was hij in het dubbel spel met Robbert Huisman kans loos tegen Frederiks en Beekhui zen uit Wageningen. De punten moesten dus van Huis man en Hans van Gooi komen. Beiden wonnen van de twee jon ge spelers van Shot (W), maar leg den het af tegen de wat oudere Frederiks. De kilometerteller liep onver droten voort, de vraag was waar de scoreteller zou stop pen. Na de 10-0-zege in Soest op Sneek waren de heren van MHC Soest eigenlijk wel zeker van een tweede overwinning. In de 'verste' uitwedstrijd werd het uiteindelijk 0-8, wat neer komt op opgeveer één goal voor elke 45 kilometer. De doelpunten werden keurig over beide helften verdeeld. De zwakke Friezen hadden wederom niets in te brengen tegen het spel van de Soesters. Rein Jansen bracht de Snekers op de knieën door drie doelpunten te scoren, Justin van den Born maakte er 0-4 van. De tweede helft was daarom een formaliteit en hooguit interessant voor de statistieken. Jeroen en Tim van Tol, Gilles Collard en Wouter van Tol vierden hun optreden met nog een doelpunt. Door de over- |Na de zomer zal Shot opnieuw lin de vierde divisie spelen. In I theorie is er nog van alles mo- gelijk, maar de realiteit eist dat [deze conclusie drie wedstrij- den voor het einde van de com petitie wordt getrokken. Om dat met 4-6 van Shot Wagenin gen werd verloren, groeide het verschil met koploper De Vel uwe 3 tot zes punten. De favoriet voor de eindzege komt zaterdag naar Soest, maar gezien het geringe krachtsverschil in de poule gaan. de Soesters er niet van uit, dat ze de marge nog kunnen wegvagen. Dames Tegen Strawberries hadden de da mes van MHC Soest moeten win nen, op papier althans, want de opponenten stonden onder de Soesters gerangschikt. Daarin kwam zondag verandering, want Strawberries won het duel met 2-0. Bij de Soester ploeg lukte niet veel, zeker niet nadat Marieke Pelt geblesseerd raakte en Peter Weis- scher moest gaan schuiven in zijn opstelling. Het leek erop dat de wedstrijd niettemin zonder doel punten zou eindigden, maar in het laatste kwartier scoorde de thuis club tweemaal. Lionel Thompson die zeer opti mistisch is over de kansen van zijn spelers in de eerste klasse. Thomp son introduceerde dit seizoen een ander spelsysteem en wil dat gaan polijsten, zodat De Duinkikkers een goed figuur slaat in de hogere klasse. Zoals de zaken er nu voor staan, blijft Thompson dan ook aan als trainer/coach en ook het grootste deel van de selectie zal volgend seizoen weer actief zijn. Onder hen zullen Cees Thie en Peter Weer denburg dan ontbreken. Thie vindt het de hoogste tijd dat jonge spe lers een plek opeisen in de hoofd macht en Weerdenburg stopt met het eerste vanwege tijdgebrek. drie verliespunten draaide De Duinkikkers bijzonder goed èn een rekensommetje leerde dat zondag avond voor eigen publiek toegesla gen kon worden. Met een aanzienlijk beter gevulde tribune als decor begon De Duin kikkers enigszins nerveus aan de wedstrijd. Hoewel het na één pe riode 3-1 was voor de thuisploeg, duurde het tot de laatste minuut van het tweede kwart voordat de kaarten geschud waren. In die fase liep het niet meer zo vloeiend bij De Reuring dat probeerde te com penseren met overtredingen. Om dat die werden bestraft met tijde lijke verbanningen, kreeg De Duinkikkers meer ruimte. Vlie gensvlug profiteerde het daarvan met drie treffers: 6-1. De wedstrijd was beslist, maar van gas terugnemen was bij het kam pioensteam geen sprake. Via 7-3 werd het 9-4 voor de ploeg van woensdag Speklap met aardappel schijfjes en witte bonen in tomatensaus donderdag Mixed grill met aard- appelwedges en snijboontjes weekend Stooflapje met spinazie en patat maandag Gesloten dinsdag Gesloten Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 Het is gelukt. Na een afwezig heid van een jaar of acht zijn de heren van De Duinkikkers te rug in de eerste districtsklasse. De waterpoloërs werden zon dagavond in Aqua Indoor offi cieel kampioen door De Reu ring met 9-4 te kloppen. Met nog twee duels voor de boeg, waaronder die tegen voor naamste concurrent IJZPC, zijn de Soesters niet meer in te halen. Het zat er al weken aan te komen. Iedereen binnen de vereniging en wellicht ook bij de tegenstanders ging ervan uit dat het een kwestie van tijd zou zijn, dat de titel in Soest zou belanden. Met slechts Foto: Ronald Kersten Feest in het wedstrijdbad van Aqua Indoor, waar De Duinkik kers zich zojuist heeft verzekerd van het kampioenschap.

Soester Courant | 2001 | | pagina 19