Riverwoods OP 'T HOOGT' GEZONDHEID GEVEN WE DOOR Van Breukelen Vastgoed biedt te koop aan Lacoste Illegale stalling bij school kan alsnog door de beugel Provincie trekt aan bel bij overheden omtrent MKZ Plannen voor stiltecentrum Petrus Pauluskerk nu concreet 7 ACTUEEL Heeren van Brederode Waterschapsubsidie om spuitmachines aan te passen Afkoppelen regenwater van riolering lukt nog niet erg Van Breukelen Vast-goed Assurantiën Heeren van Brederode HMG start uitgifte Oranje Vrijmarkt PAGINA WOENSDAG 28 MAART 2001 SOESTER COURANT PAGINA 5 RIERING Koninginnelaan 24 - Soestdijk SCHRAVEMADE B.V. MENU MAKELAARS DIE OVER UW BELANGEN WAKEN CDA-vrouvvenberaad over VOS-project SRS-rommelmarkt bij oude bieb Doelstelling wordt niet gehaald 1 GÏRÖ4S6U TRËCHT voor verkoopinformatie: Koninginnelaan 24 - Soestdijk Service bij Schoemaker ifing Communicatie ffing is verleend van artikel gebied de Lange Duinen on ot 02.00 uur. ischap met jachtpaarden op in deze besluiten (23 maan dijk) een bezwaarschrift in een verzoek om voorlopige de S.A. Calck ontheffing is dening voor het verbranden daatweg te Soest op 14 april i dit besluit (23 maart 2001) Soest. Tevens kan er een ver- foon 035-6093643. n van een berging 12-3-2001 n van woonhuis met12-3-2001 mte en praktijkruimte <apel 12-3-2001 ikel en veranderen ning 13-3-2001 ■hut 12-3-2001 mbad 15-3-2001 n van een woonhuis 13-3-2001 imenkasje 12-3-2001 ;ebouw 15-3-2001 huisje 15-3-2001 n van de woonkamer 12-3-2001 el 16-3-2001 ren van voorgevel 15-3-2001 -en van kantoorpand 15-3-2001 :n van woning 13-3-2001 n van een woonhuis 16-3-2001 n fietsenstalling 12-3-2001 ;enberging 16-3-2001 13-3-2001 euken 16-3-2001 en van winkelkozijn 16-3-2001 :n van balkon 13-3-2001 en van een woonhuis 13-3-2001 plein 1, afdeling planologie en .30 uur. ort 12-3-2001 bergruimte en het obbykamer 9-3-2001 hut en vernieuwen 9-3-2001 an 8 woningen nr. 98426) 6-3-2001 an bouwplan 00533 is verleend 12-3-2001 hen 14-3-2001 jonhuis 8-3-2001 lakoverstek 14-3-2001 en de indeling van een 9-3-2001 en van een schuur/ 6-3-2001 o automaat 8-3-2001 13-3-2001 m)fietsenstalling 12-3-2001 lectoren op de gebouwen D2 en •ulinkazerne 8-3-2001 ebbenden een gemotiveerd be- chrift worden gericht aan Bur- Soest. Het bezwaarschrift moet liend. 1, Afdeling Planologie en Bou- uur. De nieuwe fietsenstalling bij de St. Ludgerusschool is illegaal, maar het bestuur krijgt van de gemeente de gelegenheid als nog haar zaakjes in orde te ma ken. Wanneer de roomskatho- lieke basisschool alsnog een vergunning aanvraagt, zal het College meewerken aan een /wijziging in het bestemmings plan. igenlijk juicht het gemeentebe stuur de stalling toe, omdat het graag ziet dat kinderen op de fiets naar school komen. Dat vermin dert de overlast van auto's, waar mee ouders hun kinderen anders naar de Vosseveldlaan brengen. Uitbreiding van de stallinggelegen heid was nodig, omdat de bestaan de stallingen onvoldoende plaats boden aan de fietsen. Vandaar dat de Ludgerusschool in het verlengde van de overdekte stallingen een derde 'parkeergara ge' voor fietsen liet bouwen. Dat gebeurde in het verlengde van de oude stalling en een berging voor iet bepaalde in artikel 26 van ABW) bekend, dat zij beslo- lerbord, aan beide zijden van htseweg vanaf de aansluiting werkdagen van 08.00 uur tot bij het college van burgemees- idmaking. Het bezwaar dient 2000, 3760 CA Soest. ;en 7.1 en 7.2 (bijzondere be- i van toepassing, ning worden gevraagd, als er p het bezwaarschrift kan wor- van de rechtbank te Utrecht, urlijk persoon of 420,- voor it is van toepassing. I voor: cers aan de Koningsweg 7 en garage op perceel Meidoorn- n Oud Alblas 2. nen belanghebbenden een ge ilt indienen, dan moet dat be- 'an Soest, Postbus 2000, 3760 nddatum van de sloopvergun- mannenmode Hoewel de Ludgerusschool ille gaal te werk was gegaan, is de ge meente bereid de fietsenstalling te legaliseren. buitenspeelgoed. Volgens de gemeente is de illega le stalling praktisch geheel aan het oog onttrokken. Kennelijk denkt een buurtbewoner daar anders over, want hij tipte de gemeente over het bouwsel, waarvan hij de golfplaten en stalen constructie als 'lelijk' omschreef. Nadat zijn brief was ontvangen, nam de gemeente een kijkje en stelde vast dat er voor de stalling geen bouwaanvraag is ingediend. Omdat de stalling functioneel is, niet botst op stedenbouwkundige bezwaren en op voldoende afstand van het perceel van de buurtbewo ner staat, is het College van me ning dat de stalling kan blijven staan. De school moet dan nog wel even officieel een vergunning aan vragen. Zodra dat is gebeurd, kan de gemeente een wijzigingsproce dure starten, waarover ook de pro vincie zich moet buigen. De provincie Utrecht gaat al haar invloed aanwenden om politiek Den Haag en Brussel ervan te doordringen zo snel mogelijk over te gaan tot pre ventieve vaccinatie in Euro pees verband. Deze harten kreet werd vanmiddag in de provinciale statenvergadering door alle fracties ondersteund. Ook zal de provincie mede zorg dragen voor een goede en tijdige communicatie naar alle betrokke nen in de kwestie mond- en klauwzeer (MKZ). Dit alles voor het behoud van een gezonde vee stapel, een sociaal-maatschappelijk verantwoorde situatie voor duizen den agrarische gezinnen en een duurzame instandhouding van ons landelijk gebied, inclusief onze na- tandtechnisch laboratorium Voor al uw reparaties en adviezen. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 Soest Telefoon 035 - 602 02 49 Loonwerkers en agrariërs in het gebied van Waterschap Val lei Eem, die hun spuitappa ratuur willen aanpassen, zodat er minder bestrijdingsmidde len in het oppervlaktewater te rechtkomen, kunnen subsidie van het waterschap krijgen. Het waterschap wil de helft van de kosten van zogeheten driftarme doppen met een maximum van f 1000, - per bedrijf vergoeden. Dijkgraaf en Heemraden, het da gelijks bestuur van het waterschap, hebben dat besloten. Bij het spui ten van bestrijdingsmiddelen ont staat zogeheten drift: een deel van de bestrijdingsmiddelen komt niet op het gewas maar verwaait. Door het gebruik van speciale doppen kan de drift sterk worden beperkt, waardoor er minder bestrijding smiddelen in het oppervlaktewater terechtkomen. Het waterschap heeft f 30.000,- uitgetrokken voor deze subsidiere geling. Ongeveer 30 bedrijven kunnen van de maatregel profite ren. De regeling geldt met terug werkende kracht vanaf maart 2000 tot 31 mei 2001. De bedrijven die gebruik willen maken van de sub sidie van het waterschap moeten een spuitlicentie hebben en aan toonbaar binnen het waterschaps- gebied werken. De behandeling van de aanvragen gebeurt in volg orde van binnenkomst, waarbij loonwerkers met voorrang worden behandeld. Verder moeten de dop pen binnen twee weken na toeken ning van de subsidie worden aan geschaft en komen alleen goedge keurde doppen in aanmerking voor subsidie. Loonwerkers en agrariërs die ge bruik willen maken van de regeling kunnen een formulier aanvragen bij Waterschap Vallei Eem, postbus 330, 3830 AJ Leusden of bij LaMi Utrecht, postbus 77, 3730 AB de BUt, tel. 030-2219604 of per e-mail LaMi@glto.nl. De in schrijving loopt van 2 april tot 31 mei 2001. Aanvragen moet men indienen bij LaMi Utrecht. ACTUEEL KENNISGEVING INCIDENTELE FESTIVITEIT De burgemeester van Soest maakt bekend dat in het kader van de Al gemene Plaatselijke Verordening toestemming is verleend aan: World Outreach Church voor het houden van een optreden van een christelijke jongeren muziekgroep op 30 maart 2001 tussen 18.00 en 21.00 uur in het winkelcentrum Soest-Zuid. KENNISGEVING INCIDENTELE FESTIVITEIT WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders maken bekend dat in het kader van het Besluit Horecabedrijven milieubeheer voor: Voetbalvereniging Hees vrijstelling zal gelden van de geluid- en trillings voorschriften van genoemd besluit voor een aantal jeugdevenementen op 12, 18, 19 en 20 mei 2001. tuur- en landschappelijk waarde volle gebieden. De Utrechtse landbouw is op vele plaatsen in onze provincie verwe ven met natuur- en landschappelijk waardevolle gebieden. Ook liggen er in onze provincie grote natuur gebieden waarin grote grazers en wild rondlopen. Deze dieren kun nen besmet raken met MKZ en verspreiding veroorzaken. Het uit breken van MKZ in Nederland heeft ingrijpende gevolgen voor de agrarische sector en vele aanver wante sectoren. Er zullen grote sociale maatschappelijke en econo mische gevolgen ontstaan voor vele duizenden agrarische gezin nen, onze natuur en een leefbaar platteland als er niet snel een duur zame oplossing komt en het non- vaccinatiebeleid in EU-verband wordt verlaten. 'Wij beseffen met zijn allen dat de beleidsvorming en politieke verantwoording niet ligt bij de provincies, maar in Den Haag en in feite in Brussel. On danks dat gaat het ons allen aan en daarom is alle druk nodig, ook van ons als provinciale bestuurders'. 39,66/€18,- Garnalen op Catalaanse wijze Lamscarpaccio met basilicumdressing Briesoep Tonijnbiefstuk met pepersaus naar keuze gebakken of gegrild Argentijnse ribeye met bearnaisesaus Tortillas met spinazie, tomaat, maïs en crème fraïche Grand Marnierijs met frambozencoulis en chocoladesaus Gecarameliseerde peren met poire Williams Koffie/thee met bonbon NIEUW Nu op maandag menu inclusief glas wijn en koffie (niet op feestdagen) Brasserie Soesterbergsestraat 188, Soest Telefoon 035-603 6010 Van maandag t/m zaterdag DE VLIJT PIET FLOOR EN NICOLETTE VERSLOOT MAKELAARS/TAXATEURS O G. MAKELAARDIJ O.G 'DE VLIJT' LID VNM VAN WEEDESTRAAT 3 - SOEST- TEL.:035-60I6624 INTERNET: WWW.DEVLIJTMAKELAARDIJ.NL E-MAIL: DEVLIJTM AKELAARDIJ@H ETN ET3 Het CDA-vrouwenberaad Soest houdt op woensdagmorgen 4 april een bijeenkomst in de Open Hof, Veenbesstraat 2. Margót Bultink, projectleider van het VOS-project (Vereenzaming Ouderen Soest) spreekt over beroepskrachten en vrijwilligers en over o.a. het huis kamerproject, het Activiteitennet werk, het Seniorenrestaurant en het huisbezoekproject 'Wij zoeken u op'. Aanvang: 09:30 uur. Zaterdag 12 mei 2001 organiseert de Stichting Rommelmarkt Soest haar 31c jaarlijkse rommelmarkt. SRS heeft voor de komende rom melmarkt een nieuwe marktlocatie gevonden, namelijk in en om de oude bibliotheek, op de hoek van de Molenstraat en de Albert Cuy- plaan. Een uniek punt in Soest met veel ruimte. De organisatie wil nu al een be roep doen op alle inwoners van Soest en omstreken om aan de rommelmarkt tè denken. De vol gende spullen zijn van harte wel kom: kleding, huishoudelijke arti kelen (m.u.v. 'groot' meubilair), speelgoed, goederen uit Oma's tijd, boeken en andere kleine spul len. Als u dus dergelijke spullen heeft: wilt u deze dan voor ons be waren? De organisatie van Stichting Rom melmarkt Soest blijft u vanaf nu regelmatig op de hoogte houdën wat betreft inzameldata en de daarbij behorende inzameladres- sen. Ondanks de subsidieregeling van het waterschap voor het af koppelen van regenwater op de riolering, zal Waterschap Val lei Eem de doelstelling om in 2004 tien procent van de vér- harde oppervlakten in het wa- terschapsgebied van de riole ring af te koppelen niet halen. Als de tendens zich voortzet zal het percentage niet ver bo ven de 2 procent zijn. Gemeenten kunnen per vierkante meter verhard terrein een bijdrage krijgen van f 4,- in de kosten voor de maatregelen die ervoor zorgen dat regenwater niet meer in de rio lering terechtkomt. In totaal is er voor de regeling over vier jaar drie miljoen gulden beschikbaar. Als dat bedrag opgaat - en daar ziet het wel naar uit - zal ongeveer 75 hectare zijn afgekoppeld. De totale oppervlakte verhard gebied in het waterschapsgebied bedraagt 3800 hectare. Het waterschap heeft in middels bijdragen toegezegd voor bijna 48 hectare. De gemeente Renkum is met 33 hectare de ge meente die het meest profiteert. Nieuwe regeling Daarnaast zijn er toezeggingen ge daan aan Soest, Amersfoort, Bun schoten, Ede, Leusden, Renswou- de, Veendendaal, Woudenberg en het Veenendaalse bedrijf SKE In totaal is daar bijna 1,9 miljoen gul den mee gemoeid. Voor het reste rende bedrag van 1,1 miljoen tot eind 2002 zijn tal van projecten in voorbereiding. Het waterschap wil de gemeenten ook na 2002 blijven stimuleren bij het afkoppelen van bestaand ste delijk gebied. Dijkgraaf en Heem raden, het dagelijks bestuur van het waterschap stellen aan het Al gemeen Bestuur voor om jaarlijks een miljoen gulden uit te trekken. Het waterschap gaat daarvoor een nieuwe regeling opstellen. Daarbij zal het rekening houden-met de effecten die het afkoppelen voor het waterbeheer in een kern heeft. Of de regeling daadwerkelijk wordt voortgezet beslist het Alge meen Bestuur van het waterschap. Gevolgen Als regenwater niet meer in de rio lering terechtkomt, heeft dat veel voordelen. Zo zullen er minder vaak riooloverstorten in werking treden. Als een riooloverstort in werking treedt, komt er ongezui verd rioolwater het oppervlakte water terecht. Dat is schadelijk voor de waterkwaliteit. Door re genwater in de bodem te infiltre ren lever je bovendien een bijdra ge aan het bestrijden van de ver droging. Verder is afkoppelen gun stig voor de rioolwaterzuiveringen. Doordat het afvalwater minder verdund is, kan het beter worden behandeld. Ook zijn er minder grote installaties nodig, omdat er minder afvalwater op de rioolwa terzuiveringen binnenkomt. Negatieve gevolgen van afkoppe len kunnen zijn wateroverlast, ver spreiding van vervuiling met het regenwater de grond in en minder doorspoeling van de riolering, waardoor slip in het riool ophoopt. a inAHk GEZONDHEIDSCAMPAGNE 2000-2001 Gevraagde koopsom ƒ485.000,- k.k. Ereprijsstraat SOEST Aantrekkelijke, goed bereikbare drive-in woning tegen over parkje, vrije ligging en optim. privacy. Op loopafstand van winkels en openbaar verv. Ind.: hal, m.k. (7 gr.) en trapopgang naar verd. Toegang tot garage m. verwarm., ruime tuink. v.v. loopdeur nr. achtertuin met achterom. Verd.: toilet. Tuingerichte woonk. m. 2 balkons en half open keuken. 2e verd.: zeer roy. sfaapk. aan tuinkant, rui me voorslaapk., badk. m. dubbele wastafel, ligbad en 2e toilet. Alg.: deze woning verkeert in goede staat van on derhoud en is o.a. voorzien van: luxe sanitair, vern. m.k., vern. dakbedekking, dubbel glas, laminaatvloer begane grond en pitch-pine vloer woonk. Rademakerstraat SOESTERBERG In het centrum van Soesterberg, aan de winkelstraat gele gen vrijstaande woning met een bedrijfsruimte van 275 m2. Ind. woning: beg. grond, hal en 2 kantoren. Trapopgang met hal naar 1e verdieping. Ind. 1e verd.: hal, toilet, keu ken met groot balkon, woon-eetkamer. Ind. 2e verd.: over loop, 3 slaapkm. en badkamer met kl. ligbad. Ind. bedrijfs ruimte: L-vormige bedrijfsruimte met toiletgroep, archief en magazijn. Totale oppervlakte 275 m2, inwendige hoogte ca. 4 meter. Gevraagde koopsom 1.300.000,- k.k. Nog 2 maisonnettes te koop NIEUWBOUW Van Weedestraat SOEST In het centrum van Soest wordt momenteel onder architec tuur een nieuwbouw combiproject gerealiseerd van 5 luxe maisonnettes met dakterras en winkelruimte. Ind. maison- nettes; hal, toilet, m.k., ruime living met erker en moderne keuken. Etage: overloop, 3 ruime sl.km., luxe badkamer met ligbad, douche en 2e toilet. Alg.: deze maisonnettes worden gebouwd met duurzame materialen en zijn voorzien van o.a. optimale isolatie, stelposten sanitair en keuken, goede renlift, berging in souterrain, groot besloten dakterras. Teke ningen en bestek op aanvraag te verkrijgen. Gevraagde koopsommen v.a. 559.000,- V.O.N. Voor meer informatie: kijk op: www.huisplein.nl Koninginnelaan 40 Soest Tel.: (035) 601 79 62 Fax. (035) 602 60 61 vbreukel@worldonline.nl De plannen voor een stiltecen trum in de Petrus en Paulus kerk hebben inmiddels concre te vormen aangenomen. Pastor Sabine Nijland schreef daar over het artikel dat wij hieron der op verzoek plaatsen. Een stiltecentrum in de Petrus en Pauluskerk? Is dat nou nodig, twee stilteplekken in Soest, vroeg ie mand aan mij? Ja, wat mij betreft kunnen er niet genoeg stilteplek ken zijn, in deze lawaaierige en gehaaste wereld. Maar ik begreep de vraag wel. Er is immers pas een mooie stilteplek geopend in de dagkapel van de Mariakerk. Een plaats die aansluit bij de behoefte van mensen, om op bepaalde tij den even binnen te kunnen lopen en een kaars aan te kunnen steken en te bidden. Moet er dan nog één bij? Waarom eigenlijk een stiltecen trum? Het openen van stiltecentra heeft te maken met het zoeken naar een antwoord op de vraag, hoe wij als geloofsgemeenschap in Soest, kerk willen en kunnen zijn in deze tijd. Om op die vraag een antwoord te vinden moet je weten wat mensen zoeken; wat hebben zij nodig, wat verlangen zij? Onze samenleving brengt nieuwe be hoeften en verlangens met zich mee. De enorme werkdruk, de ge haastheid, de vergaande individua lisering en vereenzaming brengen ook voor de kerk vragen mee. Hoe gaan wij daarmee om, hoe komen wij tegemoet aan de behoeften en verlangens die daaronder liggen zoals het zoeken naar stilte, rust, het even op verhaal kunnen ko men, het delen van ervaringen met andere 'zoekenden', ergens bij wil len horen, je thuis voelen, gezien worden en gehoord. Zouden wij als kerk niet een der- mannenmode In de eerste week van april begint de Hopman Massel- man Groep met de uitgifte van grondplaatsen en kra men voor de Oranje Vrij markt op Koninginnedag, Mensen die maandag 30 april hun waren willen uit stallen, kunnen maandag 2 en woensdag 4 april een plek op het evenemententer rein reserveren. Leden van de Scoutinggroep zitten dan van 19:00 tot 21:00 uur in De Praatpaal aan de Smitsweg om de inschrijving in goede banen te leiden. Er dient meteen contant te worden afge rekend. Voor een grondplaats van ongeveer 12 vierkante me ter wordt 7,50 gulden gerekend 10 gulden borg), voor een kraam van vier meter lengte bedraagt de prijs 50 gulden 25 gulden borg). De borg wordt terugbetaald wanneer de huur ders de plek of kraam schoon achterlaten. De huurders moe ten per se zelf de niet verkoch te spullen meenemen, want er komt geen vuilniswagen waarin overbodige waren kunnen wor den gedeponeerd. Handelaren kunnen ook op de Vrijmarkt terecht, maar hen wordt 100 gulden 50 gulden borg) in rekening gebracht. Ver der is het mogelijk bij een be perkt aantal kraamplaatsen stroom te leveren. Belangstel lenden moeten dat vooraf mel den en de kosten ervan bedra gen 60 gulden. Tijdens de Vrijmarkt is het ver boden alcoholische dranken te verkopen. Evenmin is het toe gestaan activiteiten te ont plooien die in strijd zijn met de wet op de kansspelen of de openbare orde. Overigens is er woensdag 18 april nogmaals de gelegenheid zich in te schrijven, uiteraard mits er nog plekken vrij zijn. Tijdens de inschrijfbijeenkom- sten in De Praatpaal geeft de HMG de deelnemers alle nood zakelijke informatie. Wie nu al inlichtingen wil hebben, kan surfen naar www.hmg-soest.nl of voor dringende vragen mai len naar vrijmarkt@hmg- soest.nl gelijke plek kunnen en willen wor den? Een oase midden in de sa menleving? Stilteplekken in Soest willen op hun eigen wijze iets bij dragen aan deze nieuwe manier van kerk-zijn. Het is dus ook niet een behoefte enkel van de Petrus en Pauluskerk, maar de coördinatiecommissie van de Petrus en Pauluskerk meent met dit plan tegemoet te komen aan een groeiend verlangen van mensen, jong en oud, naar een plaats midden in onze drukke sa menleving, waar men even op ver haal kan komen, wanneer daar de behoefte toe is. Dat laatste houdt in dat het stiltecentrum altijd open moet zijn, en ook dat het op een plek moet liggen waar mensen toe vallig langskomen. De Petrus- en Pauluskerk is daar een geschikte plek voor. In verband met de vei ligheid en de organisatie moet er een goede voorbereiding zijn. Er moet ook het één en ander ver bouwd worden, dus dat vraagt wat tijd. Hoe ver zijn we met de plan nen en de uitvoering van ons stil tecentrum? De welstandscommis sie van de gemeente heeft het plan positief beoordeeld. We hopen in de zomer te beginnen met herbou wen en in september het Stiltecen trum te openen. We willen door het jaar heen acti viteiten organiseren om de bouw financieel te ondersteunen. We denken daarbij aan een boeken- en platenmarkt op Palmzondag in de Petrus en Pauluskerk, en een fees telijke actie rondom het Petrus en Paulusfeest op 24 juni. Hebt u leu ke ideeën, dan zijn die van harte welkom. Ook wanneer u ons stil tecentrum financieel wilt steunen, kan dat. We hebben hiervoor een speciaal banknummer geopend: 3599.74.201 ten name van: fonds Stiltecentrum. Namens de coördinatiecommissie, Sabine Nijland, pastor Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoudelijke apparatenten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren-tv, telefoon of I.S.D.N. defect?; wasauto maat stuk; koelkast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! enpert Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44

Soester Courant | 2001 | | pagina 5