8,' Verscherpte controles op lozen ^an melk en spuiten van groen enk Wegewijs 25 jaar bij de Snaar Veiling bij A.P. van Doorn werd 'Soester evenement' Aï J{. van Oest Ook dames welkom bij Mus'ab geeft er een hele ft gratis? 1 HANDEL WANDEL ÜC0URANT laardij! dffflf Waterschap: melk in mestkelder opvangen Sarah de Jong wint etalagewedstrijd maar ook RUIT REPARATIE'S. PAGINA; WOENSDAG 28 MAART 2001 SOESTER COURANT PAGINA 7 Voor al uw Verzekeringen, ik Financiële Diensten, J j Hypotheken en Pensioenen Gevraagd VASTE 1EZORGERS in Soest voor de tel. 601 41 52 'Het is wel een mijlpaal, maar ik ga gewoon door' JAN van ZAL 18 Veel belangstelling van 'kijkers' GEVRAAGD VASTE BEZORGERS soesterScourant Roos Red Champ Diverse voorjaarsbolletjes in konische aardewerk pot 75 3 primula's in rieten mandje Hibiscus (Chinese roos) 75 expert (W) schoemaker Dames- en herenkapsalon aan Beukenlaan KvK-workshop voor starters Prijsuitreiking bij Dima )t 50% korting op alle Color Cook "ïowroomkeukens. 31 maart t/m 14 april. Niet alleen voor Deukie's ment litho's en zeefdrukken childers. n de COBRA-Groep ler ck oster en (voor de VW freaks) ij een paar prachtige litho's. »n Gaveau. werkt met acryl, wij hebben werken in stock. an deze Soester aquarelliste. it wij een veertigtal werken van ,'tcentrum De Geeren te Baarn j iedere dag van 's morgens tot gaan. E INVAL vinden op de Prinses ïnses Margrietlaan ligt recht raai). werken voor u in en zijn geo- •12.00 en 14.00-17.30 uur ).00-16.00 uur. VU 743 JA BAARN. Vaterschap Vallei Eem blijft de komende tijd verscherpt Controleren op lozingen van melk en niest in het oppervlak- evvater. Dat gebeurt zowel van uit de lucht als vanaf de weg. Jgelopen weekend heeft het waterschap een lozing van nelk in een sloot in Lunteren anuit de lucht opgespoord. De agrariër heeft een proces-ver- baal gekregen voor het lozen van 600 liter melk. De rechter of de Officier van Jus titie stelt de hoogte van de boete vast. De sloot is doorgespoeld om de melk zoveel mogelijk te verdun- Melklozingen in de sloot hebben zeer negatieve invloed op de wa- iSèrkvvaliteit. De zuurstof uit het water verdwijnt, waardoor al het j leven in de sloot, inclusief vissen, jmoodgaat. Ook kan het virus zich via de melk verspreiden. Vorige week heeft het waterschap aan alle j jaigrariërs uit het gebied een brief I /gestuurd met adviezen over over- f tpllige melk. De gierkelder is laneestal de beste oplossing. Nu het vervoer van melk weer mogelijk is, verwacht het water schap geen problemen meer met melklozingen. Wel komen sommi ge agrariërs in het gebied waar een vervoersverbod geldt in de knel door volle mestkelders. Het water schap adviseert om dan eventueel een sloot af te dammen, het water eruit te pompen, de sloot met landbouwplastic te bekleden en vervolgens de mest erin te laten lopen. Van tevoren is daarvoor wel toestemming van het waterschap nodig. Het waterschap heeft in middels in één geval toestemming gegeven. Ongeveer twintig agra riërs hebben geïnformeerd naar de mogelijkheden omdat ze binnen kort problemen verwachten. De bedrijfsbezoeken van de water schapsinspecteurs aan agrarische bedrijven zijn al enkele weken ge leden stopgezet in verband met de verspreiding van mond- en klauw zeer. Vanaf de openbare weg zul len de waterschapsinspecteurs van Waterschap Vallei Eem komend voorjaar ook weer streng controle ren op het doodspuiten van het groen langs sloten. Agrariërs die de sloten of slootkanten langs hun land per ongeluk of met opzet met bestrijdingsmiddelen bespuiten, www.soesteronderlinge.nlinfo@soesteronderlinge.nl kleurenbrochure die ch/jnwerpers zet, biedt 1e ingrediënten voor 3op! Bel voor een taxatie 035-6016251. 'smakelaardij.nl -in woning aan de eelweide. De tuin is gelegen s volgt: Begane grond: hal nverdieping. Tuinkamer, ga an de woning met a.s. voor g: woonkamer met houten kon. Open moderne keuken combi-magnetron, afwas- oilet/fontein en provisiekast Junkers ca. 1997). Tweede amers, in 2000 vernieuwde istafelmeubel en handdoek- :eelsoppervlakte 140 m2. Sespeeld op de wensen van het comfort van een nieuw elsgrootte van 483 m2 biedt dosis privacy. Indeling: en- oilet, woonkamer met erker, ren naar de tuin, open luxe 1e verdieping: overloop, 4 r met dubbele wastafel, lig- a verdieping: vaste trap naar cetel en study. Inhoud circa Soesterbergsestraat 26, Soest. 035 - 6029060 krijgen daarvoor een boete. De Officier van Justitie bepaalt de hoogte van de boete. Die is afhan kelijk van de ernst van de overtre ding. Bij een kleine misstap kan de boer er met een officiële waarschuwing vanaf komen. Het waterschap past het zogeheten 'lik-op-stuk-beleid' toe. Dat wil zeggen dat de overtre der een schikking krijgt aangebo den van de Officier van Justitie en dat daarmee de kous af is. Afge lopen najaar is er een proces-ver baal opgemaakt en heeft het water schap vier zogeheten bestuurlijke waarschuwingen uitgedeeld. Door het bespuiten van de sloot- alluds gaat de kwaliteit van het wa ter in de sloot achteruit. Bovendien gaat het ten koste van de stevig heid van de oever. Een kale oever stort veel gemakkelijker in. Bestrij dingsmiddelen die in het water te rechtkomen zijn een bedreiging voor de planten en dieren in de sloot. De normen voor de water kwaliteit worden bij bespuiting van de slootkanten bijna altijd over schreden. Soms is het 'meebespuiten' van de slootkant slordigheid van de boer, maar vaak gebeurt het moedwillig om het onkruid (met name kweek - gras) te bestrijden. In beide geval len is er sprake van een overtre ding van de Wet verontreiniging oppervlaktewateren en/of de Be strijdingsmiddelenwet en krijgt de overtreder een boete. Het water schap is belast met de zorg voor schoon oppervlaktewater in sloten, beken en plassen. Daarnaast zorgt Waterschap Vallei Eem voor de juiste waterstanden en voor veili ge dijken. Op 1 april viert Henk Wege wijs zijn 25-jarig jubileum bij de Gouden Snaar, de bekende audio/videozaak aan de Steen- hoffstraat, die in dit verband overigens nog het beste kan worden aangeduid ais de 'mu ziekwinkel'. Want Henk Wege wijs is vooral 'de man van de muziek' bij de Snaar en hon derden, duizenden Soesters heeft hij met zijn fabelachtige kennis van muziek én van musici geadviseerd bij de aankoop van (vroeger) gram mofoonplaten en (tegenwoor dig) cd's, en inmiddels ook dvd's. Het is nauwelijks overdreven om te zeggen dat 'heel Soest' Henk Wegewijs kent, al weten de mees ten misschien niet dat deze gebo ren Amsterdammer, die ooit te jong was voor de sociale academie, zelf nooit aan het bespelen van een instrument is toegekomen. 'Ik ben altijd heel erg geïnteresseerd ge weest in muziek. Op de HBS gaf ik met een vriend aJ een muziek- blaadje uit, met een oplage van één exemplaar weliswaar, maar toch. We gingen naar concerten, schre ven recensies, maakten interviews met de Amsterdamse popscene, van alles - maar puur gericht op popmuziek.' Via-via kwam hij in de bekende platenwinkel van Roek Williams terecht, aan de Haarlem merdijk, waar hij in de weekeinden en de vakanties meehielp. Na zijn militaire dienst vertrok hij naar de Gouden Snaar in Soest, om daar de platenafdeling te runnen. Eigen winkeltje De winkel was vanouds vooral klassiek georiënteerd. 'Ik kreeg vanaf het begin van Meeder de vrije hand om de collectie samen te stellen. Het werd op die manier m'n eigen winkeltje, kun je zeggen, waar ik volledig verantwoordelijk was voor zowel de inkoop als de verkoop.' Zijn encyclopedische kennis van de muziek heeft hij bij de Snaar opgedaan, zegt hij. 'Goed kijken en goed onthouden, dan kom je al een heel eind,' verklaart hij zijn 'geheim'. Van popmuziek wist hij al veel, maar zijn kennis van het klassieke repertoire is in Soest opgebouwd. 'Het is een kwestie van luisteren, ook naar je klanten, daar kun je heel wat van leren. En je vakbladen bijhouden natuurlijk ook.' Zijn persoonlijke smaak is in de loop der jaren wel een beetje ver anderd, geeft hij toe. in het begin was ik niet zo op klassiek, maar dat ben ik toch steeds meer gaan waarderen.' Hij is nog steeds geïn teresseerd in popmuziek, houdt echter niet van house of hard rock en vindt het ook moeilijk om zijn favoriete muziek aan te geven.' Dat varieert van klassiek, maar lie ver concerten dan opera's, tot jazz en alles wat daar tussen zit, maar ik was altijd wel een fan van Jimi Hendrix en van Crosby, Still, Nash Young.' 'Even géén muziek' Hij omschrijft zichzelf als 'muzi kaal qua oren', maar heeft tot zijn spijt nooit een instrument leren bespelen. 'Dat vind ik wel jammer. Nee, later is het er ook nooit meer van gekomen...' Hij heeft trouwens ook wel eens even behoefte aan géén muziek, geeft hij toe. Als hij gaat wandelen in de natuur- waar van hij een groot liefhebber is - heeft hij beslist geen walkman bij zich. 'Ik heb niet eens een autora dio!' Het doet hem deugd dat ook de nieuwe eigenaar van de Gouden Henk Wegewijs. Foto Soester Courant. Snaar, Michael Sajet, hem alle ruimte geeft om de cd-afdeling voort te zetten en verder uit te bouwen. De nadruk blijft daarbij vallen op kwaliteit, service en vak kennis. Ook de dvd's nemen in het assortiment tegenwoordig een for se plek in en dat zal in de komen de tijd - als vervanging van de vi deo - alleen maar meer worden, verwacht hij. De kwaliteit en de mogelijkheden daarvan vindt hij indrukwekkend. Net als veel van zijn vakbroeders is Henk ook een enthousiast promo tor van de 'Klassieke Zaken', de vereniging waarbij ook particulie re muziekliefhebbers zich tegen woordig kunnen aansluiten en waarin De Gouden Snaar ook een vooraanstaande rol speelt. Het is dan ook geen wonder dat de klan tenkring tot ver buiten Soest reikt, omdat velen graag een beroep doen op de vakkennis van Henk Wegewijs. 'Ach ja, het moet je lief hebberij zijn,' zegt hij bescheiden, anders kun je 't niet doen, vijfen twintig jaar. Het is natuurlijk wel een mijlpaal, maar ik ga gewoon door.' FOCWA GARANTIEBEDRIJF AUTOSCHADESPECIALIST Beckeringhstraat 11,3762 EV Soest, tel. 035-6011018, fax. 035-6026672 'Een echt Soester evenement', zo omschreef een van de bezoe kers vorige week donderdag middag de grote veiling bij de firma A.P. van Doorn aan de Koningsweg. Naast een flink aantal geïnteresseerde kopers kwamen ook heel wat 'gewone' Soester een kijkje nemen. Het was dan ook een heel spekta kel in de hal van het bedrijf, waar veilingmeester van Cavalcade met grote 'welsprekendheid' de meer dan 400 kavels aan de man tracht te te brengen. Dat gebeurde bij opbod of bij afslag, volgens een ri tueel dat de kenners ongetwijfeld vertrouwd is maar buitenstaanders soms wat raadselachtig voorkomt. Aanleiding voor de 'openbare ver koping' was de grote reorganisatie van het bedrijf, dat uit diverse b.v.'s bestaat die zich allemaal be zighouden met een stukje van de activiteiten: tuinhout, bomen, recy cling, manegebodems etc. Langs de oprit naar het bedrijf en voor de bedrijfshal stonden al heel wat 'kavels' van fors formaat op gesteld: complete vuilniswagens, vrachtwagens, een mobiele kraan, in Soest voor de Aanmelden: tel. 6014152 Melkveehouders die in de pro blemen komen doordat de melk niet wordt afgevoerd, kunnen die het best in de mengmestkelder, -silo of gier put opslaan. Dat staat in een brief van het waterschap aan alle agrariërs in het water- schapsgebied. Als de mestkelder of gierput vol zitten, adviseert het waterschap om de giertank/mestinjecteur te ge bruiken als noodoplossing. Door het verbod op het vervoeren van mest en melk in verband met het uitbreken van mond- en klauwzeer in Nederland dreigen veel boeren in de problemen te komen. Als de mestkelder vol is, adviseert het waterschap ruimte te maken in de mestkelder door mest tijdelijk op te slaan in afgedamde sloten. Dat mag alleen na toestemming van het waterschap. De overtolli ge melk kan daarna in de mestkel der worden opgeslagen. Het water schap staat niet toe melk in de slo ten op te vangen omdat daar die ren op af kunnen komen, die de mond- en klauwzeer verder kun nen verspreiden. Het tijdelijk afdammen van sloten moet zorgvuldig gebeuren. Eerst moet er een dam worden gemaakt, vervolgens moet men het water eruit pompen en tot slot moet men er landbouwplastic in leggen. La ter moet de mest weer uit de sloot worden gehaald en op een goede manier worden afgevoerd. Het waterschap staat het lozen van melk via de riolering niet toe. Via de melk kan het virus namelijk ook worden verspreid. Door op het riool te lozen is dus verdere ver spreiding van het virus mogelijk. Bovendien kunnen de rioolwater zuiveringen van het waterschap grote hoeveelheden melk niet ver werken. De bacteriën in de riool waterzuiveringen kunnen de melk niet afbreken, waardoor de zuive ring overbelast raakt. Er komt dan ongezuiverd afvalwater in het op pervlaktewater terecht. Daardoor zal al het leven in het oppervlak tewater afsterven omdat alle zuur stof uit het water verdwijnt. Het water in de sloten wordt zwart en gaat stinken. Informatienummer Agrariërs met vragen over het tij delijk afdammen van sloten kun nen het waterschap bellen 88033- 4346000. Dat staat in een brief die het waterschap bij alle agrariërs in het gebied laat bezorgen. De brief besluit met de zin: 'Als waterkwa liteitsbeheerder leven we met u mee. Wij hopen dat dit probleem samen met u en de andere overhe den snel tot een goed einde wordt gebracht.' Bij het waterschap zijn tot vandaag nog geen grote knelpunten be kend. Ook is er op de rioolwater zuiveringen van het waterschap nog geen melk via het riool bin nengekomen. 60 cm, van 9,75 voor van 9,75 voor 2 voor van 9,75 voor geel in 15 cm pot, van 11,75 voor Op al onze bloemen geven wij 7 dagen goed garantie. Wij bezorgen door heel Nederland. Aanbiedingen zijn geldig in Soest en Soesterberg donderdag 27-03 t/m dinsdag 03-04 BLOEMEN EN PLANTEN Soesterbergsestraat 44a-Soest-Tel. 035-647 07 07 Buys Ballotlaan 11 - Soesterberg-Tel. 0346-35 48 92 De veilingmeester aan het werk tijdens de verkoping bij Van Doom. elektromotoren, afzuigers, schuur- machines, gaskachels, kantoor meubilair, diverse landbouwwerk tuigen, maar ook allerlei andere machines en gereedschappen, tot koetsen en paardenkarren toe. Je kon het zo gek niet bedenken of het werd geveild en verwisselde soms voor spotprijzen van eige naar. Plezier voor zes Neem uw zes meest geliefde cd's. Of de zes nieuwste. Of zes waarvoor u in de stemming bent. Speel ze achter elkaar of spring van track naar track. En tussendoor kunt u altijd nog schakelen naar de ingebouwde radio. Geniet zoals u wilt. Daan/oor is de BeoSound 9000 bedoeld. BeoLab 8000 actieve luidsprekers. A LIFE LESS ORDINARY Burg. Grothestraat 9, Soest. Telefoon 035 601 03 44 BANG S. OLUFSEN Sinds enkele weken is de be kende kapsalon Mus'ab aan de Beukenlaan uitgebreid met een damessalon. Aliye Yilmaz, die al 23 jaar ervaring heeft als kapster in Turkije, is daar alle dagen aanwezig en verzorgt voor de bezoeksters alle ge wenste modellen, coupes en kapsels. De dameskapsalon voorziet in een behoefte die in de loop der jaren is gegroeid. Vijf jaar geleden opende Abdullah Guler de herensalon Mus'ab (de naam betekent zoiets als 'stevig'), waarin hij sinds enige tijd samenwerkt met zijn compag non Inbrahim Posuni. Als extra service zorgen ze, voor wie dat wenst, na het knippen en scheren ook voor een nek- of hoofdmassa ge, Ook overtollige haartjes bij de neus en de oren worden verwij derd. De kapsalon is altijd speciaal op de heren gericht geweest, maar nogal wat dames kwamen er vaak hun kinderen brengen om geknipt te worden. Abdullah en zijn mede werkers hebben zelf geen ervaring met dameskappen, maar met Aliye hebben ze de nodige erva ring 'in huis' gehaald. De dames kapsalon bevindt zich in een aparte ruimte, schuin achter de herensa lon, en is uiteraard van alle kap- Aliye Yilmaz in de nieuwe da meskapsalon Mus'ab. Foto: Soester Courant persgemakken voorzien. Ook de dames kunnen - net als de heren - in het algemeen zonder afspraak in de salon terecht. De openingstijden zijn: herensa lon: maandag 12:30 tot 17:30 uur; voor de dames vanaf 09:00 uur; dinsdag-donderdag voor beide sa lons tot 18:00 uur; vrijdagavond voor de heren tot 21:00 uur en voor de dames tot 20:00 uur; op zaterdag tot 17:00 uur voor zowel dames als heren. Iets te koop of te geef? Plaats een "kleintje" in de Soester Courant Op donderdag 12 april organiseert de Kamer van Koophandel Gooi en Eemland in Amersfoort een workshop voor startende onderne mers: 'Startpunt eigen bedrijf. De bijeenkomst is de eerste oriëntatie op het ondernemerschap. Deelne mers krijgen overzichtelijke en al gemene informatie over de ver schillende stappen die leiden tot de start van een bedrijf. Een starter die zich goed voorbereidt heeft een grotere kans van slagen. Deze voorbereiding begint bij 'Startpunt eigen bedrijf. De sprekers van de KvK behande len met de deelnemers onder meer de volgende onderwerpen: wat is ondernemerschap? wat vraagt on dernemerschap van iemand? hoe onderzoek je de markt voor een product of dienst? hoe begroot je omzet, kosten en uiteindelijke winst? welke diploma's en vergun ningen zijn er nodig? Aanvang: 13:30 uur. Kosten: 50,00 p.p. Plaats: Kamer van Koophandel Gooi- en Eemland, Melkpad 26 te Hilversum. Aanmeldingen of vragen: Kamer van Koophandel Gooi- en Eem land, afd. Voorlichting, 88033- 4535700, fax 033-4535750; mail: info@gooi-eemland.kvk.nl. Sarah de Jong uit Hilversum is de winnares geworden van de etalage wedstrijd bij Dima, Van Weede- straat, waar de inhoud van een lampetkan geraden moest worden. De fraaie kan - onderdeel van het Wedgwood-servies dat luistert naar de (in dit geval wel heel toe passelijke) naam 'Sarah's Garden' - kon precies 4,5 liter bevatten (een gallon). Sarah had er meer Joke Scholte van Dima (l.) over handigt Sarah de Jong de gewon nen lampetkan. kijk op dan de meeste andere deel nemers; de antwoorden varieerden van 2,2 tot wel 17 liter. Bedrijfslei der Joke Scholte van Dima over handigde haar vorige week de kan (waarde 337,00), die ze mee naar huis mocht nemen.

Soester Courant | 2001 | | pagina 7