*5 U ['Kunstveiling' Spullenhulp Explosief optreden in Griftland 'Soest onder vuur' als project Vrij Polderland: Geen golfbanen, woonwijken of kantoren in de polder!' lom/El Marion Bloem gast tijdens literaire lunch in Cenakel i VAR!Al W Duo Malle Kalle in 'Koning Salomo' 'ondag 8 april in Artishock r1 mITAa kwerk <0 1 vvr Servië Zondag 1 april, Oude Kerk Da Costaschool aan de slag met boek Bustochten van het Rode Kruis NNereldH IereldH/ïnkel Ik en jullie 1»! Secretariaat: 'Letteren a la carte' op 8 april PAGINA WOENSDAG 28 MAART 2001 SOESTER COURANT PAGINA 9 Vleescentrum s met o.a.: Jiv. salades - ;ngrill en fondue riendelijk D: BETAALD BETAALD 5: BETAALD laag maandbedrag, zullen u graag tsweg 50 oo sen, Nieuwegein, kringloopcentrum SPULLENHULP De Schans 20 3764 AX Soest Tel. (035) 601 87 30 E-mail: spullenhulp@spullenhulp.nl Alle bruikbare kleding, tex tiel en schoenen kunnen naar Spullenhulp gebracht worden. Aflevertijden: dinsdag t/m vrijdag van 9:00 tot 17:30 uur zaterdag van 9:00 tot 12:00 uur. Zie ook: www.spullenhulp.nl land mte 10.95 Rekenvoorbeelden oo basis van in inci. aii-rtsic venekering, wegenbelas- ancernoud. banden en Jaar garantie. VOOR JAARS AANBIEDINGEN KODAK DC215 DIGITAAL Deze camera heeft een 2 x optische (groothoek) zoomlens, 1.3 miljoen pixels ind. 4 MB compact flash card. aat weer voluit, lig van kortingen de Color Cook hebben we nog ere showroom- olute meeneem- 'm 14 april naar n de eerste helft ag 08.30 tot 17.30 uur. ftAüt)** KODAK 4800 DIGITAAL Camera met 3 x optische en 2 x digitale zoomlens (tele-opnamen tot 6 x vergroot), 3.1 miljoen pixels inclusief 16 MB compact flosh card t.w.v. 149,-. KODAK APS ZOOM Camera met 3 beeldformaten o.a. Panaramaformaat en preview van de foto direkt op het LCD-camerascherm zichtbaar. Prijs normaal 799,- nu met 200,- retourkorting von Kodok. HOUTEN LIJSTEN F0T0LIJST AFRIKA LOOK Fotoformaat 10x15 cm 4 X PASFOTO VIA ONS VIDEOSCHERM KUNT U VOORAF UW PASFOTO BEKIJKEN Onze posfoto-comero levert prachtige pasfoto's die je graag wilt uitdelen. Een extra duplikaafset pasfoto's voor slechts f 2,50. Plein van Zuid 32/34 Tel 035 6013109 fax 035 6027269 www.willemvanoosten.nl ('Cameroprijs exclusief 15,- verwijderingsbijdrage) Op zondagmiddag 8 april or ganiseert het kringloopcen trum Spullenhulp volgens een inmiddels al jaren bestaande traditie weer een 'kunstveiling' in Artishock (Steenhoffstraat). Vanaf 12:00 uur is er 'kijkgele- genheid', om 13:00 uur begint de veiling. Opnieuw hebben de medewerkers van Spullenhulp hun best gedaan om uit de spullen die het kring loopcentrum dagelijks krijgt aan geboden de mooiere 'stukken' - boeken, schilderijen, curiosa - Thea Prinsen en Jacintha Schreijer van Spullenhulp met een deel van de collectie die op 8 april wordt geveild. Foto: Soester Courant apart te houden. Het resultaat mag gezien worden. Er komen zo'n 70 schilderijen onder de hamer van 'veilingmeester' Raymond Tillier, en zijn collega Jan Wessels gaat een kleine dertig boeken aan de man of vrouw zien te brengen. Op zaterdagavond 7 april is er jazzclub in Artishock; dan zijn de meeste kavels ook al te bezichtigen. PIEPENBROEK Voor al uw machinale houtbewerking. Ramen, deurei kozijnex kasten trappen lijstwerk, vowarmingsomkasting. -Alles uit eigen timmeriuerkplaats. - Ook voor uuj verbouujingen. Schoutenkampweg 65 - Soest. Timmeriuerkplaats.- Weteringpad 64 Tel: 035 - 602 21 46 - Mobiel: 06 - 51 22 38 72 Op zondag 1 april speelt het duo Malle Kalle opnieuw een vertelvoorstelling in de Oude Kerk. Twee jaar geleden brach ten zij het verhaal van Noach. Nu spelen zij het verhaal van de bijbelse koning Salomo. Malle Kalle is een joodse naam en betekent zoiets als 'gek meisje'. Want als het duo een verhaal ver telt gebeurt dat met nogal wat uit stapjes, zijwegen, buurvrouwen en attributen. Een beetje gek dus. Je kijkt je ogen uit en je zit al gauw een uur met open mond te luiste ren. Een voorbeeld Twee vrouwen zorgden gisteren voor grote consternatie in het pa leis van koning Salomo. Beiden beweerden de moeder te zijn van een lief babytje, dat ze steeds uit eikaars handen rukten. Het arme kindje huilde en plaste van schrik. De vrouwen scholden elkaar uit, Op vrijdag 30 maart wordt er in het Griftland Col lege (Noorderweg 79) een optreden gegeven door de club-trance formatie ReLand. ReLand brengt een dance-show en optreden samen met de DJ's Bright- light en Explosion. Het wordt een feest met inhoud. Want ReLand is niet alleen up-to-date qua muziek, maar ook qua tekst. 'Choosing your ID' heet hun cd. Hierover rappen, dansen en zingen Hanneke, Linette, Maraja en William. De deuren gaan open om 19:30 uur. Het concertoptreden begint om 20:00 uur en duurt tot 23:00 uur. De toegang is f 15,00. wTassxcsesi pntgsag Z z z M - \*3 - «4 lêCSL •- Mam Ait, c. Ar-! Groep 8 van de Da Costa school is vorige week gestart met het project 'Soest onder vuur', naar het gelijknamige boek van Geke van de Merwe- Wouters, dat op 4 mei uitkomt. Het project bestaat o.m. uit klassikale lessen, een rondlei ding langs oorlogsplekjes in Soest, het bezichtigen van een gelijknamige expositie in mu seum Oud Soest en een wed strijd. Het project op de Da Costaschool - in feite ook de voormalige lage re school van de schrijfster - staat onder leiding van leerkracht Marij ke Schepers. Geke van de Merwe bezocht de school vorige week dinsdagmiddag en had als leidraad een verkorte versie van haar boek voor de leerlingen samengesteld. Ze had ook een koffer vol met Soester oorlogsattributen meege bracht, waar de leerlingen met be langstelling kennis van namen. In de komende weken gaan de leer lingen met de 'lesstof aan de slag en maken ze werkstukken, waarin ze hun eigen kijk op de oorlog in Soest mogen geven. De journaliste Geke van de Mer we - dochter van ds. Wouters die in de oorlogsjaren gereformeerd predikant in Soest was - heeft de afgelopen jaren intensief gewerkt aan de 'oorlogsgeschiedschrijving' van Soest. Ze voerde talloze ge sprekken met mensen die het alle maal hebben meegemaakt. Het boek wordt op 4 mei officieel ge presenteerd tijdens een bijeen komst in het museum Oud Soest. Voorafgaande aan de verschijning Geke v.d. Merwe had een koffer vol oorlogsattributen bij zich tij dens haar bezoek aan de Da Cos taschool. werken de schrijfster en enkele (oud-) Soesters die in het boek een rol spelen op donderdag 19 april mee aan een rondleiding van groep 8 van de Da Costaschool langs di verse plaatsen in de gemeente Soest. Daar vertellen ze wat er tij dens de Tweede Wereldoorlog is gebeurd. Een delegatie van de leerlingen woont op 4 mei ook de presenta tie van het boek bij. Burgemeester Janssen reikt dan het eerste exem plaar van het boek uit. De win naars van de werkstukkenwedstrijd krijgen ook een boek. De inzen dingen worden op 10 mei afge drukt in de Soester Courant. krabden en trokken aan eikaars haren. Pas toen koning Salomo rustig vroeg om een zwaard, om het jongetje dan maar in tweeën te delen, viel één van de vrouwen op de grond en vroeg de koning sme kend dit niet te doen en het kind aan de andere vrouw te geven. Koning Salomo liet haar de baby pakken. Het kindje huilde nog even en viel daarna veilig bij zijn moeder in slaap.' Het stuk is bestemd voor kinderen van ongeveer 6 tot 12 jaar. Ook ouders, opa's en oma's zijn van harte welkom. Aanvang: 15:00 uur. De entree is gratis. Na afloop wordt er een collecte gehouden voor de onkosten. Voor al uw verzekeringen - pensioenen - hypotheken - financieringen - beleggingen. Krommewes 3A Soest Tel. 035 - 601 60 11 Fax 603 55 74 info: www.korenassurantien.nl e-mail: info@korenassurantien.nl Ook dit jaar organiseert het Rode Kruis Soest/Soesterberg weer de gezellige bustochten voor mensen die op een andere wijze weinig of niet met vakantie kunnen gaan. Op donderdag 3 mei is er een tocht voor mensen die nog redelijk kunnen lopen, 's Morgens gaan de deelnemers met de bus door 't Gooi, drinken koffie en gaan om 12:00 uur op de boot. Na een vaartocht van ca. 4 uur wordt er een heerlijk diner geserveerd. Om ca. 18:00 uur is iedereen weer thuis. Op maandag 21 mei wordt dezelfde tocht gemaakt, maar dan met mensen die zich uitsluitend voortbewegen in een rolstoel. Van de deelnemers wordt een klei ne financiële bijdrage gevraagd. Voor opgave en informatie, bel mevr. Greet Bosman, 886013678, of mevr. Jacky van Soest, 886013235. Dealer: Vraag de gratis catalogus aan: Bel 035-6022768 of e-mail tuinteak@hotmail.com NATUURLIJK WONEN SOEST BURG. GROTHESTRAAT IA. SOEST. TEL. 035-6022768 Tegenover de HEMA i /v Stichlina Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 602 8132 Ik had honger en jullie zeiden: 'stil maar, wacht maar'. Ik had honger en jullie stelden een commissie in. Ik had honger en jullie zeiden 'dat het altijd zo geweest was'. Ik had honger en jullie hadden het over marktmechanismen. En zo gaat het gedicht almaar door; op het laatst werd een schip met melkpoeder gestuurd en de honger bleef, als er werkgelegenheid is, is de honger ook vaak opgelost. Het ko pen van producten van mensen uit ontwikkelingslanden geeft hun de kans zelf in hun levensonderhoud te voorzien. Hen op gang helpen via eerlijke handel heeft vaak tot goede resultaten geleid. De Wereldwinkel is hiervoor geo pend: Maandag 13:00-17:00 uur; 09:30- 17:00 uur. Wanneer we plaatselijke en re gionale bladen van de afgelo pen maanden doorkijken is merkbaar dat de gemeente raadverkiezingen weer in zicht komen (maart 2002). Wellicht speelt ook het aflopen van het huidige streekplan per ultimo 2004 hierbij een rol. Partijen betrekken langzaam maar ze ker weer hun stellingen en bij politieke partijen prijken ook weer 'oude' verkiezingsitems op de agenda, zoals verkeer sproblematiek rond de Van Weedestraat en Ossendamweg; een weg achter de Brink en be bouwing in de polder. Maar niet alleen politieke partijen, ook verenigingen en andere belan genpartijen doen weer van zich horen. Wat bijvoorbeeld te denken van de plannen van golfvereniging Soestduinen om een golfbaan ter grootte van 14 voetbalvelden bij de Grote Melm aan te leggen? 's Avonds na het werk even lekker golfen bij de Grote Melm in de polder, op steenworp afstand van rivier de Eem, dat lijkt de voorzit ter van golfvereniging de Soester- duinen, Gert Floor, ideaal. Hoe komt de heer Floor op het idee, of gaat het hier om een wat vroege I april grap? Golf is nog steeds een sport waarbij relatief weinig men sen voor veel geld (dat weer naar de golfclub gaat) heel erg veel ruimte claimen die van ons alle maal is. De heer Floor dreigt ver der, dat als het bij de Grote Melm onverhoopt niet zou lukken, hij nog wel andere plekjes weet! Ook opvallend en beangstigend is het gerucht dat Stichting de Wind hond ook in de polder wel een molen zou willen plaatsen. Mocht dit gerucht op waarheid berusten, dan adviseert Vereniging Vrij Pol derland de stichting om zich te concentreren op de locatie aan de Molenstraat. De realisatie van die doelstelling lijkt al moeilijk genoeg. En wat moeten we met de uit spraak van de heer Trippaers, scheidend secretaris van de Soes ter Zakenkring, die stelde dat het weidegebied tussen de spoorlijn en de Lange Brinkweg een prima plek is vnor huizen en kantoren? Verder gaan er geruchten dat AH gaat uitbreiden en daarom met be woners aan de Korte Brink onder handelt over grondaankopen. Het winkelcentrum aan de Van Wee destraat breidt zich steeds verder uit. Aan de in de Structuurvisie opgenomen uitbreiding over de ja ren 1995-2010 met maximaal 1400 m2 lijkt niemand, ook de gemeen te niet, nog een boodschap te heb ben. Trouwens, de hele Structuur visie lijkt niet meer actueel. Met de Structuurvisie had de gemeente Soest haar lange-termijnplannen tot 2010 toch duidelijk vastgelegd, zo dachten wij. In de Structuurvi sie is o.a. vastgesteld dat er geen hoofdwinkelcentrum zou worden gecreëerd, maar dat de verkoop vloeroppervlakte van de drie aan wezige centra (Van Weedestraat, Soest Zuid en Overhees) gelijkma tig zou worden uitgebreid. Prak tijk: alleen de nieuwe AH heeft het aantal meters van 1400 al ruim schoots benut. Wat is er allemaal al niet bijgekomen: Hema, Schoema- ker, enz enz. En nu wil AH ook nog uitbreiden? Een dergelijke ge stage uitbreiding van winkelopper vlakte leidt tot een buigen-of-bar- sten-scenario: net zolang doorgaan met activiteiten op de Van Weede straat die tot méér verkeer leiden, totdat er een brede roep om een rondweg komt. Een rondweg die alleen te financieren is als er wo ningen langs worden gebouwd. Dit gebeurt echter onder het argu ment: breng de mensen naar het winkelcentrum, dan is er sprake van minder verkeersbewegingen. Zo werkt dat! Verder is tijdens de Structuurvisie afgesproken dat het inwoneraantal van Soest rond de ca 42.000 zou worden gestabiliseerd (consolida- tiescenario): we naderen nu reeds de 45.000! En dan te bedenken dat deze toename slechts in zeer geringe mate wordt verklaard door een natuurlijke groei van de plaat selijke bevolking! En zie... reeds nu, in 2001, heeft Soest besloten dat het tijd is dat gemeente en inwoners opnieuw gaan praten over waar het met Soest in de toekomst naar toe moet wat betreft werk, verkeer, bebouwing, landschap enz. Onder de naam 'Toekomstoriëntatie' krij gen we dus een nieuw en waar schijnlijk weer net zo'n duur on derzoek als ten tijde van de Struc tuurvisie. Wat is er mis met de Structuurvi sie? De Structuurvisie is met in spraakrondes, externe en dure ad viesbureaus en uitgebreide discus sies tot stand gekomen. Dan gaat het toch niet aan om ruim voor 2010 alweer door de bocht te gaan? De gemeenteraad wil dat de toekomstoriëntatie nog voor de gemeenteraadsverkiezingen in 2002 is afgerond. Tempo dus! Vereniging Vrij Polderland zal er alles aan doen het weidegebied aan de noordoostzijde van Soest te be schermen tegen aantasting door welke plannen dan ook. Vrij Pol derland staat hierin niet alleen. De Stichting Behoud Eemvallei uit Baarn streeft dezelfde doelstellin gen na. De Stichting en onze Ver eniging hebben daarom de handen ineengeslagen en zullen in de toe komst daar waar nodig samen tot actie komen. Het weidegebied waarover wij spreken behoort tot de ecologische hoofdstructuur (EHS) van de pro vincie Utrecht. De ecologische hoofdstructuur bestaat uit een sa menhangend stelsel van natuurter reinen, landgoederen, bossen en agrarische gebieden met bijzondere natuur- en landschappelijke waar den. In het streekplan staat te le zen dat de provincie in het kader van natuur- en landschapsbeleid streeft naar duurzame instandhou ding van deze gebieden. Een golf baan zou het hele gebied aantasten en de weidevogels die er thans voorkomen verjagen. Laten we trots en zuinig zijn op de relatief kleine stukjes natuur die we nog hebben. We moeten het koesteren. Het aan te wenden voor een golfterrein met een omvang van ca. 14 voetbalvelden of delen ervan te asfalteren, zijn ideeën die gewoonweg niet bij een mens in zijn hoofd zouden moeten opko men. Wandel eens door dat gebied en geniet! Wandelen is trouwens ook een fantastische sport, zeker in het gebied rond de Grote Melm! Vereniging Vrij Polderland, J.W.N. de Koning, vice voorzitter De Soester Kring AJbert Cuyplaan 136 I Tel. 035-6017001 Het lijkt onmogelijk, maar in Soest kan woensdag 4 april worden ge wandeld in Wales. Het fraaie land schap wordt hierheen gehaald door de Weesper Jan van Dijk die een dialezing houdt bij de Soester Kring. Hij laat delen van verschil lende wandelroutes zien, waaron der de meest afwisselende over 300 kilometer op de grens van Wales en Centraal Engeland. Op deze route ligt de 100 kilometer lange dijk die in de achtste eeuw werd aangelegd door Koning Offa. De diapresentatie begint om 10:00 uur (zaal open 9:30 uur) en vindt plaats in de zaal van de NPB-kerk aan de Renbrandtlaan die te berei ken is via de ingang bij de parkeer plaats aan,de Pieter de Hooghlaan. Entree: 5 gulden. LAMINAAT PIA XKTNVLOER TN KURK MARMOFLOOR BAMBOEPARKET SCHUREN EN RENOVEREMBESTAAKDE VLOEREN De ^RyonbchandeïmQ /s een superieure ofwerklaag op uw parketvloer die het onderhout/ tot een minimum beperkt, waardoor u nog meer woonplezier beleeft oon uw vloer. De Tlfy op uw vloer... Een uniek product van Het Parket Atelier Het Parket Atelier IBij aanschaf van één van onze vloeren: GRATIS dames/herenfiets! vraag naar de exacte voorwaarden Soest, Birkstraat 91 Tel.: 035 60 110 60 24 uur per dag bereikbaar De schrijfster Marion Bloem is de hoofdgast tijdens de literai re lunch die de SLAS op zon dag 8 april organiseert onder het motto 'Letteren a la carte'. Dat gebeurt in de sfeervolle ka pel van het Cenakel in Soester- berg. Marion Bloem - die haar jeugd o.a. in Soesterberg heeft doorge bracht en dus een in zekere zin een soort 'thuiswedstrijd' speelt - heeft een indrukwekkend oeuvre op haar naam staan. Ze schreef diver se jeugdboeken maar ook romans voor volwassenen - haar 'Geen gewoon Indisch meisje' maakte diepe indruk - maakte films, do cumentaires en een aantal tv-pro- gramma's en is daarnaast ook een verdienstelijk schilderes. Terugke rende thema's in haar werk zijn erotiek, intimiteit en passie, maar ook het zoeken naar vriendschap, liefde, kunst en familiebanden, en de balans tussen het behoud van eigenheid en aanpassing aan de omgeving. Schrijven en reizen be horen volgens haar tot haar eerste levensbehoeften. De literaire lunch met Marion Bloem is de tweede die de Stich ting Literaire Activiteiten Soest (SLAS) in samenwerking met de Stichting Cenakel Cultuur organi seert. De bijeenkomst begint op zondagmiddag8 april om 12:00 uur en duurt tot ca. 14:45 uur. Het menu is bedoeld om de literaire fijnproevers ook op culinair gebied aan hun trekken te laten komen. Tussen de gangen door zal Marion Bloem de gasten voorlezen uit haar werk en daarover met hen in gesprek gaan. De kosten voor de lunch bedragen 45,00 per persoon, exclusief dranken. Belangstellenden kunnen zich het beste van tevoren aanmel den bij de openbare bibliotheek Soest (Lenora Crom), 886095811, of rechtstreeks bij het Cenakel Marion Bloem. (Peter Ensdorff), 880346-332518. De kapel is te vinden aan de Amersfoortsestraat 18 in Soester berg, naast het Kontakt der Kont inenten. J

Soester Courant | 2001 | | pagina 9