«r Pf w VVZ'49 na rust kluts kwijt Selby: driemaal scheepsrecht SoVoCo wint buitenshuis Winnend MHC laat hoop min of meer varen na zege Almere RAD! ÏSPORTI Winteractie Soest-Zuid levert 50 jeugdleden op Uitbreiding kleedruimte Pijnenburg tot 200 meter Hulpverl Ploeg volgt slechte voorbeeld Oranje; 0-3-voorsprong verspeeld WZ'49 loot IJsselmeervogels Dakwerken WATERPOLO Duinkikkers laat zien wie terechte kampioen is SOESTERicOURAniT Harold Topper en Monique Visser onaantastbaar BADMINTON ATLETIEK TENNIS Sfam/SoVoCo - Wiechers/DOK Crosskampioenen bij Pijnenburg BADMINTON Geslaagde open dag bij BC Badso ZWEMMEN Clubrecord voor Jos Schimmel van Duinkikkers VISSEN Viswedstrijd op zaterdag 7 april Bingo bij SEC AGAVS grootste titelconcurrent voor Wilhelmina VOLLEYBAL HOCKEY Sportprogramma Zwemdiploma I SCHAKEN Benauwd blijft het voor SSC na overwinning LAMINAAT MARMOI SCHURENENR Soest in bed WOENSDAG 4 APRIL 2001 SOESTER COURANT PAGINA 18 VOETBAL zaterdag De spelers van VVZ'49 zullen vorige week woensdagavond ongetwijfeld naar de dramati sche verrichtingen van het gro te Oranje tegen Portugal heb ben gekeken. Ze konden met eigen ogen aanschouwen hoe het niet moet. Drie dagen later volgden de Soesters evenwel het slechte voorbeeld van de duur betaalde profs en maak ten het zelfs een tikkeltje bon ter. VVZ'49 verspeelde in het uitduel bij Desto een 0-3-voor sprong: 3-3. De situatie bij de groenwitten is dan wel minder schrijnend dan bij het Nederlands Elftal, want de Soesters hebben nog volop kans op de titel in de tweede klasse B, maar de ellendige gevoelens na afloop logen er niet om. Hoe was het toch in hemelsnaam mogelijk? Vragen te over, maar een eendui dig antwoord volgde niet. WZ'49 begreep er niets van. De ploeg van Steef van de Oosterkamp gebruik te in de eerste helft Desto als speelbal en ging de rust in met een comfortabele 0-3-stand. Dat de Utrechters vlak na rust tegen scoorden, verontrustte WZ'49 niet, integendeel. De enige vraag was hoeveel doelpunten de pro ductieve Soesters in de tweede helft zouden maken. Naarmate de tijd vorderde, werd het wel steeds moeilijker om gaten in de afweer bij Desto te vinden, maar ook de Utrechtse thuisploeg kreeg weinig mogelijkheden. Toen in de 855,c minuut de bal via een Utrechtse knie achter doelman Mark Brouwer belandde, was het hek compleet van de dam. In bles suretijd volgde zelfs de gelijkma ker. Een Desto-speler waagde een ziedend schot vanaf dertig meter en passeerde Brouwer voor de der de keer, 3-3. Wat niet kon en mocht gebeuren, voltrok zich als nog. Het venijn zat net als in Por to in de staart. Door het gelijkspel bewezen de Soesters zichzelf een heel slechte dienst in de race om het kampioenschap. Concurrent Zuidvogels versloeg Advendo'57 met 0-1 en is voorlopig weer lijst aanvoerder. De Huizense formatie staat gelijk met WZ'49, maar heeft nog een restant van dik twin tig minuten tegen Woudenberg te goed. Het duel wordt vervolgd met een 0-0-stand. WZ'49 is voor de kwartfinale in de districtsbeker gekoppeld aan IJsselmeervogels dat op za terdag in de Hoofdklasse C uit komt. De groenwitten spelen thuis aan de Eemweg. De "rooien' uit Bunschoten zijn na een teleurstellende eerste sei zoenshelft, waarin het even laatste stond, aan een opmars bezig. De gerenommeerde club heeft zich inmiddels op een vei lige plek genesteld. Een exacte datum voor het be kerduel is nog niet gevonden. Maandag 16 en dinsdag 17 april zijn de enige opties. Mochten beide clubs overeen stemming bereiken om elkaar op tweede paasdag te treffen, dan heeft het Soester publiek een luxeprobleem. Op dezelfde dag wordt SO Soest-Hilversum gespeeld. WZ'49 kwam geconcentreerd uit de startblokken en legde Desto haar wil op. Binnen tien minuten had Jordie Brouwer de zijkant van de kruising geraakt en zijn tweede inzet werd gesmoord. Na een half uur yond een energiek spelende Ronald de Rooij Hidde Reitsma. Met een lage schuiver passeerde de middenvelder de Utrechtse keeper, 0-1. Nauwelijks vier minuten later lag nummer twee in het net. Een aan val uit het boekje werd door Gijs Schaap afgerond, 0-2. Vlak voor rust zetten de bezoekers nog een keer aan. De Rooij stuitte op de keeper, maar een aanval later deed Brouwer het beter. Zijn curve ver dween achter de Desto-keeper, 0-3. In de 46slc minuut was de thuis ploeg voor het eerst dichtbij een doelpunt. De bal stuiterde via de onderkant van de lat weer terug het veld in. Na de tegentreffer bloedde het duel dood. WZ'49 geloofde het wel en Desto leek niet de macht te hebben om een slotoffensief op touw te zetten. Tot vijf minuten voor tijd toen de aan sluiting werd gevonden. In de extra tijd werd het nog erger. WZ'49 had niettemin ipog een mogelijk heid op de 3-4. De weer fitte Ge- rard Becker, ingevallen voor Mar cel van Essen, stuurde Brouwer de ruimte in. De spits omspeelde de keeper, werd aangetikt, maar kreeg geel voor zijn duikeling. Raymond Brouwer moest in 'de hectische slotfase naar de kant. De verdediger was in het eerste bedrijf in het veld gekomen voor de ge blesseerd uitgevallen Joep Akker man en ontving na de pauze een gele kaart. Vlak voor het eindsig naal betekende zijn lichte tik op een Utrechter een vroegtijdige af tocht. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (035) - 601 30 14 In een rechtstreeks treffen met de nummer 2 1JZPC heeft De Duin kikkers getoond dat het de terechte kampioen is. Een week nadat de titel op het droge werd getild, ver sloegen de Soesters de naaste ach tervolger met 10-6. Coach Lionel Thompson was vooraf bang, dat zijn spelers het wel zouden geloven en de eerste drie minuten sloeg de schrik om zijn hart. De wedstrijd was amper begonnen of het stond 0-3 voor de gasten. Wakker geschud door de snelle tegendoelpunten begon De Duinkikkers aan een inhaalrace. Na het verstrijken van de eerste periode was het al 2-3 en in het volgende kwart scoorden de gast heren vijfmaal en in de derde pe riode liep De Duinkikkers door naar 10-4. Daarmee was de beslissing geval len. Dat IJZPC in het laatste part nog tweemaal scoorde, mocht de pret niet drukken. De Duinkikkers rest dit seizoen nog één duel in de tweede klasse, uit tegen De Kwa- kel. Gevraagd vaste bezorgers in Soest voor de Aanmelden: tel. 6014152 Harold Topper en Monique Visser hebben zich niet van hun troon laten stoten bij Selby. Voor de derde achtereenvol gende maal veroverden ze de clubtitel bij de junioren. Bei den wonnen zondag het en kelspel, deden hetzelfde in het dubbelspel en waren samen succesvol in de gemengde klas se. Topper trok het enkelspel ten kos te van Bas de Graaf naar zich toe (15-12, 15-3) en was daarna met deze speler aan zijn zijde te sterk voor het 'gelegenheidskoppel' Daan Wenneker/Marc Beijen: 15- 8, 15-2. Visser gaf ook de toon aan. In haar eentje won ze de finale van Iris van de Broek: 11-7, 8-11, 11-2. Met Jessica Boute pakte ze tevens de dubbeltitel door in de eindstrijd Suzanne van de Broek en Mayda Dirksen te kloppen: 15-8, 15-2. Samen deden Topper en Visser het ook goed. De Graaf en Boute wa- De finalisten van Selby bijeen in de sportzaal van C-drie in het Wil- laertgebouw. Foto: Herman van Dam ren niet tegen hen opgewassen: 15-8, 15-12. Bij de jeugd tot 12 jaar was Timon Griffioen de gevierde held. De ti tel in het enkelspel kaapte hij voor de neus van Daan Beukema weg en in het dubbelspel versloegen hij en Renier Kniest het duo Beuke- ma/Ferry Wagenaar. 'Maak kennis met tennis' heet te de actie die tennisvereniging Soest-Zuid in de afgelopen winter hield en die de club vijf tig nieuwe jeugdleden oplever de. De kersverse tennissers kwamen zondag bijeen op het sportpark aan de Bosstraat om deel te nemen aan een clinic. Onder leiding van trainer Danny Egter werd een gevarieerd pro gramma afgewerkt, waarbij meni ge prijs was te verdienen, ook voor de jonge tennissers die al langer lid zijn van Soest-Zuid. Tot verrassing van de tennissers lagen er dankzij enkele sponsors voor iedereen een groene sweater en een witte tennispolo klaar. Het bestuur probeert nu ook geldschie ters te vinden voor tenues voor de senioren. Zij mochten overigens, na afloop van de clinic, ook voor het eerst in dit seizoen de banen op en stelden vast dat de nieuwe groundsman zijn werk goed heeft uitgevoerd. Het is Peter van Klooster die zijn vorig jaar overleden vader is opge volgd. Met zijn vrouw Inge vormt Peter overigens het nieuwe beheer dersechtpaar bij Soest-Zuid. Hun voorganger Wouter Ros werd zon dag 'uitgeluid'. Zaterdag 7 april Sportzaal de Bunt- 17.00 uur Laatste thuiswedstrijd!! Stand: 1 e plaats: Sneek 20-74, 2e plaats: Donitas 20-67, 3e plaats STAM/SoVoCo 20-62 punten. Nog 2 wedstrijden te gaan!! GROS BV HYDROCULTUUR 6 CROINPRORCYCN Stam Renault Zaterdag hield AV Pijnenburg de clubkampioenschappen cross. Net zoals ruim twee weken terug bij de jeugd vonden die plaats op een deel van het Sylvestercross par koers. De omstandigheden waren nu echter veel beter. Droog weer met een redelijke temperatuur. Het enige wat er nog aan ontbrak, was de zon. Er werd in diverse klassen over verschillende afstanden gelopen. Bij de Heren wedstrijdlopers wer den vijf zware ronden door het bos over de heuvelige zandpaden gelo pen. Glorieus winnaar werd Paul Vermeij, die de 10 kilometers in 46 minuten en 51 seconden voltooide. Bij de dames prolongeerde Mart van Hal haar titel. Zij liep de 2 ronden van bijna 2 kilometer in 19:11. Bij de recreanten werd in de klas sen A (2 kilometer), B (4 kilome ter) en C (6 kilometer) om de ti tels gestreden. Winnaars werden Petra Mariens (Dames C) in 29:13 en André Blokland (Heren C) in 24:50. Ook de Powerwalkers leg den het parkoers van 2 kilometer af. Als eerste kwam Wil Suiker in 15:30 over de streep. Hans de Goede deed mee aan de halve marathon van Nieuwegein. Onderweg naar de marathon van Rotterdam deed hij 1 uur, 21 mi nuten en 177 seconden over het bochtigp parkoers. Zaterdag werd door badminton vereniging Badso een open dag gehouden die als 'goed geslaagd' in de boeken is bijgeschreven. De trainers verwelkomden vanaf half tien de belangstellende jeugd die begon met een warming-up op muziek. Na ongeveer 20 minuten nam een andere trainer het over met het doornemen van enkele basisslagen. De aanwezige jeugd, omstreeks half elf waren er onge veer 20 kinderen aanwezig, onder wie een aantal Badso-leden, deden hier enthousiast aan mee. Na de pauze werd nog een aantal leuke en leerzame oefeningen gedaan. De ochtend werd besloten met het invullen van een prijsvraag. Door vijf vragen goed op te lossen kwam het woord BADSO te voorschijn. Onder de kinderen werden daarop twee grote chocolade paashazen uitgedeeld en een aspirant lid werd blijgemaakt met een Badso T-shirt. De overige jeugd werd niet verge ten, want iedereen kreeg als blijk van waardering chocolade paaseie ren. Omstreeks twaalf uur was de open dag weer afgelopen. In een nieuw clubrecord legde Jos Schimmel van De Duinkikkers be slag op de tweede plaats tijdens de laatste Speedowedstrijd van dit seizoen. Hij legde de 50 meter vrije slag af in 38.28. Ook Eline Schoenmaker was in vorm. Tijdens haar race op de 50 meter vlinderslag verpletterde zij haar eigen record en behaalde eveneens de tweede plaats. Daar na startte ze op de lOOm schools lag, waarbij ze vanaf de eerste se conde voorop zwom en deze plek niet meer afstond. Ook de jongste zwemmers lieten zich van hun goe de kant zien; ruime overwinningen waren er voor Sharon van Rou wendaal en Wendy Spijker. Beiden wonnen beide afstanden met rui me voorsprong. Maurits Kracht debuteerde met tweede plaatsen op de 50 meter vlinderslag en 50 meter vrije slag. Zaterdag 7 april houdt De Snoek baars de traditionele BSB-wed- strijd (Baarn, Soest, Bunschoten). Deze wordt altijd gevist voor aan vang van de zomercompetitie. De wedstrijd vindt plaats aan de Eem in Soest, verzamelen 6:15 uur, aanvang 7:00 uur. Opgeven kan bij Willem vd Kraats, §8 6016895, John Hibbel, 38 6029053 of Sjouk Rijksen, SS 423162. In de kantine op de Bosstraat- West houdt SEC vrijdag 6 april weer een bingo. Die begint om 20:00 uur. De volleybalsters van Stam/ SoVoCo zijn het winnen niet verleerd. Na drie verliespar- tijen achter elkaar, volgde za terdagmiddag een keurige zege op Abcoude. De ploeg van Gert Veldhuizen klopte de Noord-Hollanders met 1-3 (21-25, 25-21, 21-25,23-25). Het betekende de eerste uit- overwinning in het nieuwe jaar. De laatste keer dat Stam/SoVoCo de meeste punten op vreemd ter rein pakte, was op 9 december toen de ploeg met 2-3 te sterk bleek voor het Groningse Donitas. Daarna volgden louter nederlagen. 'Is het al zo lang geleden? Dat wist ik niet', zei Veldhuizen. De coach had de afgelopen week intensief met zijn speelsters gesproken om de neuzen weer in dezelfde rich ting te krijgen. De volleybalsters leken namelijk het seizoen in de eerste divisie A in mineur te ein digen. Dat wilden de Soesters voorkomen. 'We willen het seizoen in stijl afsluiten. Dat leeft enorm in de groep. Na afloop stonden ze te springen en te zingen. Een enorme ontlading, ook voor mij. Dit bete kent een overwinning op onszelf, aldus de Veenendaler. Veldhuizen verwachtte een zeer moeilijk duel in Abcoude. De Noord-Hollandse ploeg won in een zeer recent verleden van Do nitas en ze is nog altijd niet zeker van lijfsbehoud. 'Bij Abcoude stond het mes op de keel. Maar we hebben hard gewerkt en gedaan wat we moesten doen'. De coach was zeer te spreken over de eerste tempo aanval en over het spel van Leonie van der Horn en Suzanne van de Heuvel. 'Leonie kan vrijuit spelen en krijgt spelritme, dat zie je', luidde de verklaring van Veld huizen over het goede optreden van zijn spelverdeelster. Ook deel de hij een compliment uit aan Van de Heuvel. De middenaanvalster had aan de vooravond van het uit duel een bal op haar middelvinger gekregen. Ze speelde zaterdag met een ingetapete hand, verbeet de pijn en acteerde volgens haar trai ner voortreffelijk. De Soesters komen dit jaar nog tweemaal in actie. Zaterdag zijn ze voor de laatste keer in de Bunt te bewonderen. Dan komt DOK op bezoek. Stam/SoVoCo heeft nog wat goed te maken, want in Dwin- geloo ging de ploeg met 3-1 on deruit. Aanvang 17:00 uur. Heren Twee wedstrijden voor het compe- titieslot heeft het herenteam slechts een miniem kansje op het kam pioenschap. De ploeg van Juijan van Slooten kwam in de eigen hal niet verder dan een 3-2-zege op middenmoter Alstavo'81 2 en zag koploper Wilhelmina weer een punt uitlopen. De Amersfoorters wonhen met 1-3 van Salvo'61 en hebben zes punten voorsprong op de Soesters die gedeeld derde staan in de promotieklasse. Met de uitwedstrijd tegen Oberon, vrijdag avond, en het thuisduel tegen Wil helmina op de allerlaatste speeldag in het vooruitzicht, moet er een wonder gebeuren om promotie af te dwingen. Om in de buurt van Wilhelmina te blijven, had Stam/SoVoCo met 4- 0 van Alstavo moeten winnen, maar dat zat er geen moment in. Het duel werd op een paar punten beslist. Coach Van Slooten vond het zonde dat zijn team belangrij ke punten liet liggen, maar deelde tegelijkertijd complimenten uit voor de vechtlust die zijn spelers lieten zien. Bij 23-21 in de derde set, de ploe gen hadden allebei een set gewon nen, sloeg de irritatie toe in de Soester formatie nadat de scheids rechter de Almeerd^rs twee pun ten cadeau gaf. Volgens de arbiter was de telling niet goed gegaan en vond dat de bezoekers recht had den op twee extra punten. Voor speler Sander van Ginkel was de maat vol. De aanvaller reageerde zijn frustratie af op de leidsman en ontving daarvoor een kaart, dat automatisch een punt voor de te genstander tot gevolg heeft. De set ging alsnog verloren. 'De irritatie bij Van Ginkel was een volstrekt logische reactie, want de beslissing van de scheidsrechter sloeg ner gens op. Ik kon mezelf ook moei lijk inhouden', zei Van Slooten. De Soester vond het knap dat zijn ploeg de vierde en vijfde set alsnog wist te winnen. 'De ploeg heeft ka rakter getoond', aldus Van Sloot en die vasthoudt aan de kleine kans om de derde divisie via de achterdeur te bereiken. AGAVS Dan zal Stam/SoVoCo het Soes- terbergse AGAVS op de ranglijst moeten passeren en dat lijkt een onmogelijke opgave. AGAVS heeft een lichter programma en is de laatste weken in bloedvorm. De Soesterbergers lieten woensdag avond geen spaan heel van het Baarnse Touche'86 en zegevierde met 0-4. Daardoor staat de ploeg twee pun ten los van de achtervolgers. AGA VS moet nog aantreden tegen For- za en Salvo'67 die in het onderste deel van de ranglijst te vinden zijn. De ploeg lijkt zich te plaatsen voor de nacompetitie. Daarin zullen vijf ploegen om een ticket voor de der de divisie strijden. Spelverdeler Frits Muller ziet de extra duels wel zitten, hoewel de ploeg uit slechts zes spelers bestaat en er dus niet gewisseld kan worden. 'Voordeel is wel dat we ingespeeld op elkaar zijn. Het ritme zit er in', aldus Muller. AGAVS deed woensdagavond een beroep op de twee jeugdspelers Robin van Westrenen en Danny Feij. Beiden hadden weinig moei te met het hogere tempo en pasten zich goed aan. Het team denderde in no-time over de zwakke broeder uit de promotieklasse heen: 15-25, 15-25, 11-25 en 10-25. De heren van MHC Soest heb ben de hoop op het kampioen schap min of meer laten varen. Ze wonnen met 8-0 van het zwakke Kampen, maar kregen te horen dat Almere het top- duel met Amersfoort ook won. Er wordt geen meer rekening mee gehouden dat Almere nog punten zal morsen. Voor Soest is het nu daarom van belang aan de competitie in ieder geval de tweede plaats over te houden. Die geeft recht op een plaats in de zogenaamde kruisfina le, waarin met de vice kampioenen uit twee andere derdeklassen om één startbewijs voor de tweede klasse wordt gespeeld. Tegen Flevoland (uit op 8 april) en Mezen (thuis op 22 april) zal Soest ongetwijfeld de volle winst pakken. Daarna wordt het menens, want op 6 mei moet Soest naar Amers foort dat vier punten minder bezit, maar ook één duel minder speel de en Soest dus tot één punt kan naderen. Zoals de zaken er nu voor staan, hebben de Soester hockeyers op 6 mei voldoende aan een gelijkspel. Soest snakt naar promotie, omdat in de huidige poule veel te veel zwakke broeders huizen. Alleen tegen Almere, Amersfoort en Baarn is het spannend, de rest van de tegenstanders kunnen worden opgerold, bij wijze van spreken zelfs als de helft van de spelers geen stick met zich meedraagt. Met de rekenmachine in de hand hadden de Soesters gehoopt, dat Amersfoort en Almere zouden re miseren, zodat in verliespunten alle ploegen gelijk zouden komen. Het doelsaldo zou dan eventueel van doorslaggevende betekenis kunnen zijn. Hoe dan ook, Soest had in dat geval het kampioen schap meer in eigen hand gehad. Een sprankje hoop is nog geves tigd op Baarn dat vierde staat en ook nog een keertje tegen Almere moet uitkomen. Soest droomt er van dat Baarn dan herhaalt wat het eerder dit seizoen tegen Soest deed: winnen. Dat deed de ploeg van trainer/ coach Matias Slagt zpndag tegen Kampen. Na de 2-11-uitzege was het ditmaal 8-0 toen het laatste fluitsignaal klonk. 'Het is uitermate belangrijk het doelsaldo op te vij zelen, zeker als dat straks gaat meetellen. Dit soort wedstrijden moetje bovendien met grote cijfers winnen, anders doe je jezelf te kort.' De treffers van Soest kwamen op naam van Justin van den Born, Rein Jansen (beiden twee), Tim van Tol, Wouter Pronk (strafcor- ner), Garreld Klauke (strafpush) en Pepijn Goedhart. Dames Voor de dames was het zaak de wedstrijd tegen Terriërs te winnen. De bezoeksters van afgelopen zon dag hadden vooraf evenveel pun ten als MHC Soest, maar beschik ten over een beter doelsaldo. Peter Weisscher had wederom geen vol ledig fitte ploeg tot zijn beschik king, maar zag dat Merion van Asch een voorbeeldige rol vervul de. Kort na het begin joeg Marie ke Pelt de bal achter de doelman van Terriërs en daarmee was de productie van de wedstrijd meteen verslagen. Nicole Grasso schoot nog een keer op de paal, maar het was en bleef 1-0 voor de Soesters. Atletiekvereniging Pijnenburg mag de kleedaccommodatie uitbreiden tot maximaal 200 vierkante meter. In de hoogte mag tot vier meter worden ge bouwd. Het College is bereid medewerking te verlenen aan de procedure die nodig is om het bestemmingsplan te wijzi gen. De nieuwe ruimten zijn nodig, omdat het ledenaantal van AV Pij nenburg de laatste jaren sterk is toegenomen. Dat is ook bepalend voor de omvang van de uitbrei ding. Dat ook triduiionvereniging De Schieter, hardloopvereniging Fun Runners en schaatsvereniging Eemland regelmatig gebruik ma ken van de accommodatie aan de Wieksloterweg is daarom niet van belang. Evenmin telt mee dat Olympia het clubhuis af en toe benut als start- en eindpunt voor haar wandeltochten. De gemeente stelt als voorwaarde dat deze uitbreiding de laatste is. Verdere aantasting van het bosrij ke natuurgebied zal niet meer wor den geduld. ELKE WEEK EEN ^SOCSTCRteCOURANTy INDE BUS? Neem een abonnement: f 17,50 per half jaar! tel.(035)6014152 GEVRAAGD VASTE BEZORGERS in Soest voor de SOGSTERScOURANT Aanmelden: tel. 6014152 De serie clubkampioenschappen turnen en gymnas tiek van De Springbokken is zaterdag afgesloten door de meisjes. Mandy Ernst turnselectie) en Esther Dis- seldorp (gymnastiek) konden aan het rijtje titelhouders worden toegevoegd. Disseldorp behaalde 33,7 punten, Daniëlle de Bruin werd tweede met 33,2 punten. De turnselectie werd in twee groepen gesplitst, waarbij de besten een voorgeschreven oefenstof moesten afhan delen. Mandy Ernst deed dat volgens de jury als beste en werd kampioen. Bij de andere meisjes, die een keuze oefenstof afwerkten, ging de eerste prijs naar Jenine Hooft en Astrid van de Hoek. Na afloop verzamelden alle clubkampioenen zich voor de fotograaf. Foto: Herman van Dam WOENSDAG 4 APRIL Zaalvoetbal 20:00 uur TOV-DVS (Baarn) VRIJDAG 6 APRIL Volleybal 21:00 uur Oberon-Stam/SoVó- Co (H) (Weesp) ZATERDAG 7 APRIL Basketbal 19:30 uur Red Stars (H)-Almaar Meer (Beukendal) Tafeltennis 13:00 uur TVO-Shot (Ooster hout) Vissen 07:00 uur BSB-viswedstrijd (Eem in Soest) Volleybal 17:00 uur Stam/SoVoCo (D)- DOK (De Bunt) 14:30 uur AGAVS (H)-Salvo'67 (Banninghal) 16:00 uur AGAVS (D)-Wilhel- mina 2 (Banninghal) Voetbal 15:00 uur WZ'49-NSC (Eem weg) 14:30 uur Hees-Kamerik (V.O. Utrechtseweg) 14:30 uur Odin-SEC (Utrecht) ZONDAG 8 APRIL Basketbal 19:30 uur Bulls-Red Stars (D) (Utrecht) Hockey 12:45 uur Vianen-MHC Soest (D) 14:30 uur Flevoland-MHC Soest (H) Voetbal 14:00 uur Soest-Argon (Bos straat-Oost) 14:00 uur SEC-BVV'31 (Bos straat-West) MAANDAG 9 APRIL Bowling 19:30 uur Competitie Soester Bowling Vereniging, ook op dins dag (Willaert) Zaalvoetbal 20:00 uur SEC-'t Heertje (Beu kendal) WOENSDAG 4 De volgende leerlingen hebben bij Zwemschool De Wieksloot het zwemdiploma A of B behaald: A - diploma: Jip Admiraal, Andy Bitorima, Antoinette Bitorima, Jedidja Boerhoop, Andrea Bou- testeyn, Christiaan de Bruin, Mitchell van Doorn, Jeroen Knop- per, Iris Limper, Carlien Moree, Mark Reynders, Bram Ruiter, Maria Elisabeth Tiggelaar, Emely Dijkhuizen. B - diploma: Vera den Breeyen, Pien Frommink, Vmcent Kok, Nina de Ruig, Robert Slingerland, Michael Struys, Fien Schoonder- beek, Tamyra Vos. Het eerste achttal van de Soes ter Schaakclub trad vrijdag aan tegen het derde team van Paul Keres uit Utrecht. Dit bezet de tweede plaats in de promotie klasse en de wedstrijd werd met enige zorg tegemoet gezien. Winst was noodzakelijk om uit de degradatiezone te blijven. Waar schijnlijk zullen er dit seizoen vier teams moeten degraderen. Om tactische redenen werd Koen Veg- ter aan het vierde bord geplaatst. Daar kon hij de witte stukken voe ren en dan verliest de nestor van het team zelden. Inderdaad bereik te Vegter moeiteloos een ruime remise. Op dat moment was de stand 2,5 - 2,5 door winst van kopman Gerrit Muis, remises van Bram Otto aan het tweede en Ro- derick Loeber aan het derde bord en een nederlaag van Harry Wil- ting aan het vijfde bord. Topscorer Johan Engelen deed zijn plicht en scoorde 3,5 - 2,5. Niets leek een overwinning in de weg te staan, want Rene Molenaar aan het ze vende en Henk Strating aan het achtste bord stonden duidelijk be ter en leken beiden op winst af te stevenen. Maar zoals zo vaak in deze competitie verdampten de voordelen zienderogen van de bei de Soester schakers met het ver strijken van de tijd en werden de rollen langzaam omgekeerd. Een zekere overwinning dreigde in ver lies te eindigen. De spanning was te snijden en ditmaal lachte het geluk Soest toe. De tegenstander van Molenaar koos een totaal ver keerde voortzetting en kon opge ven. De overwinning was een feit. Dat Henk Strating nog verloor deerde niemand meer. De eind stand: 4,5 - 3,5. De laatste wedstrijd speelt Soest tegen Vianen, dat met nul punten troosteloos onderaan bungelt. Ook deze wedstrijd moet gewonnen worden om aan degradatie te ont snappen. Kinderen Ouders van een overledei Landelijke zelfhulporganis tactadres: Eveline Mossel, straat 543, 3765 XR 6014310. Haptonomie Stichting Haptonomische schapsbegeleiding; contact v.d. Poll, Clauslaan 23, 3761 886031396. Huilbaby's Touch and Play, hulp bij hu ex-couveusekinderen; conta Albertine van der Zee. 886 Gastouderproject (kinde Postbus 543, 3760 AM 6021427. VBOK Vereniging ter beschermin ongeboren kind, voor hulp wenste zwangerschap, 8803 of 06-0730; dag en nacht t SOL/Schreeuw om Levei Hulp bij ongewenste zwanj na abortus; Ruitersweg 3.' KT Hilversum, ©621420! persoon Soest: Wilmy de 6014442, b.g.g. 6244351. Moeders voor Moeders Urine-inzameling van zwar wen ten behoeve van medic tactadres: mevr. T. Mol 6851684. Jongeren Jongerenspreekuur GGC Voor jongeren van 12 tc maandag 15:30-16:30 uur, 10, Amersfoort. Kindertelefoon Telefonisch advies en infor kinderen en jongeren van 8 880800-0432 (gratis). Vrouwen Vrouwenspreekuur Iedere donderdag 20:00- Stadsring 31A (Vrouwenhu foort, ©033-4616612 (ano: mag). Vrouwen in de Bijstand Vrouwen die problemen hel terrein van de bijstand kun bij de werkgroep Vrouwer stand, telefonisch dageli 13:00 uur of na 18:00 uui 6017431 of 6018555; spre 2e vrijdag van de maand, II uur, in het Internationaal Vi trum, Smitsweg 313. Nazorg borstkankerpatU Informatie: Borstkanker centrum Utrecht (BIC 2319924, dinsdag-vrijdag 1 uur. Ouderen Personenalarmering Een mogelijkheid om hulp pen in geval van nood; in aanmelding: ©6014114; b. riaat SWOS, ©6023681. Project VOS Project Vereenzaming Out SS6023681, Dalplein 8, Soest; contactpersoon: N tink. Seniorenbus Informatie en opgave: el 09:30-16:00 uur, ©60191 Zorgloket Bezoekadres: Stichting Wt ren Soest, Dalplein 6; ope maandag-vrijdag 13;00-1( 6090004. Vrijwillige Terminale Z< Contactadres Soest: Ida Soesterbergsestraat 173A Soest, 386017122. Andere hulp Telefonische Hulpdier Eemland Dag en nacht bereikbaar ii en sociale nood, ook in het op feestdagen, ©6245555 Dt'Krpon&dianifi superieure afwerklaog op uw por' onderhoud lot een minimum bepi nog meer woonplezier beleef! ooi De op uw vloer- Een un Hel Parket Atelier Dit programmaovei Radio Soest, in sam met de Soester Cou onder redactie van Jan Visser. Kopij nieuwe rubriek mcx ingeleverd worden c dagmorgen in de s Radio Soest, Raadh Ingezonden briever reacties op de pn zijn ook hartelijk wc adres is: Postbus 31 DB Soest; fax: (035] Dit radioprogramma i Jong wordt op 6 apr uur gewijd aan een groothandel op het rein. Dit bedrijf begon Soesterbergsestraat, e

Soester Courant | 2001 | | pagina 18