Soest voelt effecten van MKZ Morgen is zondag voor huisartsen Visser VERCE^C 39 Soest houdt in 2000 3,1 miljoen over Café Kiinkhamer 7 ACTUEELl LENTEAANBIEDING Sportzaak moet nu dokken WOENSDAG 4 APRIL 2001 SOESTER COURANT 6, Nog geen besmetting, wel veel voorzorgsmaatregelen PAGINA 3 Wandelingen IVN afgeblazen Geen parkeerschijf NIEUW Pedicure 50 Dr. Spiller collageenbehandeling qq50 Verkeerscontrole 30 mille boete vanwege parkeerplaatsen Wie vergelijkt leest de Soester Courant 'Krachtig signaal' naar Borst; mogelijk meer acties Witgoed specialis Voor service moet u bij ons zijn Marcel Vossestein 12/2 jaar getrouwd? (/ast TE KOOP Kerkpad Zuidzijde 24, Soest Wilt u wonen in een karakteristieke omgéving? Dan is dit het plekje dat u zoekt! In een uniek straatje, in de zogeheten mooie kerkenbuurt, ligt deze karakte ristieke half vrijstaande woning. De omgeving is landelijk en toch zijn de winkels, NS-station en scholen dichtbij. Rustig en kindvriendelijk aan gezien alleen bestemmingsverkeer is toegestaan. Een royale besloten tuin rondom deze fraai uitgebouwde woning. Kortom het plekje dat u zoekt Belangrijkste kenmerken 1997 onder architectuur verbouwd woonkamer met schouw en openslaande deuren moderne keuken met inbouwapparatuur moderne badkamer met ligbad en douche 3 ruime slaapkamers op le verd. 4e kamer mogelijk op beg. grond bouwjaar circa 1929 dak-, glas- en deels vloerisolatie CV-gas combiketel (1997) royale berging perceelgrootte 288 m2 Vraagprijs fl. 739.000,- k.k. Documentatie over deze karakteri stieke woning kunt u vrijblijvend bij mij aanvragen. 1/V t/rv Alle werkzaamheden op het gebied van (ver)koop, taxaties, (ver)buur en beheer worden niet alleen professio neel, maar ook met enthousiasme en betrokkenheid uitgevoerd. En dat verschil merkt u direct. Want naast de belangrijke zakelijkheid is het menselijke aspect bij onroerend goed aangelegenheden natuurlijk ook belangrijk. Een vrouw heeft in deze mannenwereld ook op dat gebied meer in huis. Interesse in een nadere kennismaking? Bel voor een vrijblijvende afspraak. Speenkruidstraat 55 3 7 65 AB Soest l*fl| RVT Tel 035 6037490 HU Fax 035 6037491 (Brasserie 'r"esUT PASEN IN DE SOESTER DUINEN Op beide paasdagen serveren wij om 13.00 uur onze paasbrunch een feestelijk koud, warm buffet Voor kinderen is er eieren zoeken PAASBRUNCH A FL. 37,50 Garnalencocktail met cocktailsaus Fruitcocktail Hamcocktail met asperges Heldere ossenstaartsoep met madeira Heldere tomatensoep Hollandse haring Gerookte zalm Gerookte forel met mierikswortelsaus Krabsalade Salade van tonijn en mandarijn Sandwiches gemaakt van gerookte kalkoen Gerookte ossentong Pepersalami Ardennerham met seizoensfruit Selderiesalade Aardappelsalade Diverse sauzen, rauwkost en stokbrood Paasbrood en eieren Ijscoupe speciaal Bel voor reservering en/of informatie: 035 - 603 60 10 Ook op moederdag en beide pinksterdagen Soesterbergsestraat 188, Soest Telefoon 035-603 6010 Vervolg van pagina 1 Hoewel Soest (tot gisteren) nog niet direct getroffen was door het virus, zijn wel diverse maatregelen getroffen, al dan niet volgens een verordening van de gemeente Soest. De gemeente zelf heeft een zogenoemd MKZ-team gefor meerd om snel en adequaat te kunnen ingrijpen als deze ziekte ook Soest zou treffen. Hierin zit ten burgemeester Koos Janssen, de gemeentesecretaris, de ambtenaar rampenbestrijding en vertegen woordigers van de afdelingen mi lieu en communicatie, alsmede de brandweer en de politie. Huishoudelijk afval bij boerderijen wordt onder strikte condities op gehaald. Terreinen of bedrijven waar evenhoevige dieren (zoals koeien, schapen en geiten) voorko men, moeten worden gesloten. Paarden mogen het terrein dan niet verlaten. De gemeente advi seert paardenbezitters overigens toch al hun dier op het terrein te houden. In verband met de epidemie wordt ook de bevolking gevraagd zich aan een aantal regels te houden. Contact met reeën dient voorko men te worden en eten of voer voor dieren moet niet worden meegenomen bij een bezoek aan de natuur. Hondenbezitters wordt verzocht hun dier aangelijnd te houden en paarden mogen niet meer in de natuurgebieden komen. Mensen die in de afgelopen vijf dagen op MKZ-besmette of ver dachte terreinen of bedrijven zijn Foto: Soester Courant Net als elders in het land waren de actievoerende boeren maandag gehuld in witte pakken geweest, moeten sowieso uit de buurt van natuurterreinen blijven, aldus de gemeente. Kinderparadijs De Vrije Teugel werd begin maart al gesloten. Paardenkamp Sinds zaterdag heeft ook De Paar denkamp het hek weer dichtge daan. De Stichting had het natio nale rusthuis voor paarden eerder op eigen initiatief gesloten en later weer geopend, nu is de boerderij Vosseveld op last van de gemeen te 'verboden terrein', omdat er ook evenhoevige dieren voorkomen. Hoe lang deze maatregel van kracht blijft, is niet te zeggen. Be zoekers mogen er dus niet meer komen, en de bezoeken op af spraak, die na het paasweekeinde zouden beginnen, zullen waar schijnlijk afgelast moeten worden. De medewerkers hebben deze groepen nog niet afgebeld. 'Voor hetzelfde geld is het over drie we ken weer voorbij. Afwachten is het enige wat we kunnen doen', aldus een medewerker. Veevoeder Bij het iets verderop gelegen Vee voederbedrijf Eemland aan de Birkstraat is het de laatste tijd hol len of stilstaan. Twee weken gele den werd de onderneming van Rijk van Doorn 'bestormd' door klanten die voelden aankomen, dat de MKZ in Nederland zou toe slaan en maatregelen getroffen zouden worden. En inderdaad, van woensdagavond zes uur tot de vol gende zaterdag 12:00 uur mocht Van Doorn niet uitleveren. Op het moment dat het verbod werd op geheven, stond er al een rij men sen op zijn stoep. 'Het is elke dag spannend of we wel of niet mogen leveren', zegt Van Doorn. Omdat Soest (nog) niet in een besmette regio ligt, mag zijn bedrijf vooralsnog open blij ven. Maar omdat alles onzeker is, nemen klanten het zekere voor het onzekere en slaan bijvoorbeeld Dierenpark Amersfoort en De Paardenkamp voorraden in voor drie of vier weken. Ook sommige mensen uit of in de buurt van ge bieden, waar MKZ is vastgesteld, komen sinds een dag of wat naar de Birkstraat, omdat hun eigen le verancier niets meer mag verko pen. Bij de entree van Veevoederhandel Eemland liggen matten met ci troenzuur, waarop bezoekers hun schoenen moeten reinigen. 'We proberen alles om besmetting te gen te gaan, maar voorkomen kun je het niet. Een vogel kan het over brengen. Voor de veehouders zijn het hele moeilijke en spannende tijden', aldus Van Doorn. Maneges Ook J. Kraay sr. van Manege El dorado aan de Bosstraat leeft mee met de veehouders. 'Door de maatregelen hebben we een finan cieel nadeel, maar we mogen blij zijn dat paarden niet besmet kun nen raken. Voor de veehouder is het vele malen erger.' Vrijdag kreeg ook zijn manege een brief van de burgemeester, waarin staat dat de paarden niet meer het terrein mogen verlaten. Vanwege het vervoerverbod mogen mensen ook niet meer met hun eigen paard naar de manege komen. Evene menten kunnen tot nader order geen doorgang vinden. 'De men sen vinden het uiteraard jammer, maar hebben begrip voor de situa tie', zegt Kraay. Hij verklaart dat de paarden die bij hém op stal staan voldoende beweging krijgen. Daarvoor kunnen zowel de bin nen- als buitenmanege gebruikt worden. Het toegangshek naar het pad dat naar de bossen leidt, is evenwel door hem afgesloten. Bij Eldorado zijn geen evenhoevi ge dieren aanwezig. Waar dat wel het geval is, moeten deze schapen en andere soorten worden afge maakt, tenzij de manege wordt ge sloten. Op de Boshoeve heeft men om deze reden twee hangbuikzwij- nen laten inslapen. De Stoethoeve had juist voor maart en april een tiental clinics georganiseerd. Een aantal daarvan moest worden afgelast, omdat transport van de viervoeters niet is toegestaan. Pijnenburg Landgoed Pijnenburg is afgezet met roodwitte linten. Bij de inval- spaden hangen brieven, waarin mogelijke wandelaars uitleg wordt gegeven. Volgens S.B. de Boer werkt bijna iedereen voortreffelijk mee: 'Het publiek is er snel aan gewend en houdt zich keurig aan de regels. Eeji enkeling gaat er toch lopen, maar dat hou je altijd, al zet je er een hek omheen.' Het landgoed van 350 hectare is 'dicht' om het risico voor de vee stapel van drie agrariërs zo veel mogelijk te mijden. Ook de ree wild populatie zou gevaar kunnen lopen. Hetzelfde geldt overigens voor de Charolais koeien. Deze witte, Franse koeien lopen nabij het Pluismeer in het bos van Staatsbosbeheer. Informatie Informatie over mond- en klauw zeer en de bestrijding ervan is ver krijgbaar via de speciale nationale infolijn, §80800-1556 en de web site van het ministerie van land bouw, natuurbeheer en visserij: www.minlnv.nl/mkz In verband met de MKZ-maatre- gelen heeft het IVN-Eemland be sloten de aangekondigde natuur wandeling van zondag 8 april (Soester Hoogt/de Stompert) niet te laten doorgaan. Ook de voor zaterdag 14 april aangekondigde vroege-vogelwandeling in het bos gebied Hees (Wieksloterweg/In- singerstraat) is afgeblazen. In de blauwe zone aan de Smits- weg mag anderhalf uur worden geparkeerd, maar dan moet wel de parkeerschijf worden benut en dui delijk onder het voorraam worden gelegd. Zeven automobilisten had den dat woensdagmiddag niet ge daan en zij hadden de pech dat de politie uitgerekend toen contro leerde. Op de Birkstraat zijn zes bestuur ders op de bon geslingerd wegens te hard rijden. Ze reden, net als 334 andere voertuigen, tussen kwart over één en kwart voor twee over de in- en uitvalsweg van Soest. 3 kwartier incl. uitgebreide voetmassage r kJ normaal 69,50 nu incl. masker voor thuis (t.w.v. 45, Ossendamweg 28A - Soest - Tel. (035) 6024492 Soest heeft vorig jaar 3,1 mil joen gulden (1,4 miljoen euro) overgehouden op de begroting van ongeveer 120 miljoen gul den. Het overschot valt 4 ton hoger uit dan bij de laatste tus senstand, (in de herfst van vo rig jaar) werd gedacht. Aan reserves en voorzieningen is daarom een bedrag beschikbaar van 78 miljoen, waarvan het me rendeel reeds is vastgelegd en slechts een relatief klein deel vrij besteedbaar is. Het gaat daarbij om de algemene reserve (12 mil joen), de algemene reserve bouw grondexploitatie (0,8 miljoen), re serve infrastructurele voorzienin gen (2,6 miljoen) en de reserve voor het 'opknappen' van bestaan de bebouwde omgeving. Deze laatste post zal worden aan gesproken voor de ontwikkeling Spoordal (tussen de Steenhoff- straat, de Dalweg, de Parallelweg en de Molenstraat) en het Smits veen. Ten laste van de algemene reserve komen in elk geval de kosten van de informatisering en automatise ring (2 miljoen) en de voorzienin gen voor de sportaccommodaties van S.O. Soest, SEC, AV Pijnen burg en WZ'49 (4 miljoen). Vorig jaar sprak de raad af dat er minimaal 8 miljoen in de reserve- pot moet blijven zitten om even tuele financiële tegenvallers te kunnen opvangen. De komende jaren zal de gemeente veel geld binnenkrijgen uit de exploitatie van de nieuwbouwwijk Bóeren- streek en bedrijventerrein De Grachten dat op het huidige sport park Koningsweg zal worden ont wikkeld. Dat bedrag zal oplopen tot 29 miljoen gulden in 2006. Ook hiervan is een belangrijk deel al min of meer bestemd. Het door trekken van de Beek en Daalselaan (van AH tot aan de Stadhouders- laan) zal hieruit worden gefinan cierd, verder mogelijk ook roton des op de Dalweg en wellicht de reconstructie van de Nieuweweg (in de richting van de Beuken laan). Herenakkoord Het beroemde en beruchte heren akkoord dat de gemeente begin jaren negentig met enkele project ontwikkelaren sloot, is na tien jaar eindelijk financieel afgesloten. Met een nadeel van 900 duizend gul den. Het akkoord omhelsde onder meer het verplaatsen van twee be drijven die aan 't Driftje waren ge vestigd, de uitbreiding van winkel centrum Hartje-Zuid en de bouw van twee appartementengebouwen en enkele woningen. Onder deze bouwgrondexploitatie kon een streep worden gezet, na dat Macéka Vastgoed in hoger be roep een zaak tegen de gemeente won. Soest had medio jaren negen tig, na aanhoudend geklaag van de winkeliers, op eigen houtje de par keerplaatsen bij het winkelcentrum laten aanleggen, omdat Macéka dat vertikte. De kosten verhaalde ze op de ontwikkelaar die een rechtzaak aanspande. Soest won aanvankeli jk, maar in hoger beroep bepaalde de rechter anders. Grootste tegenvaller in deze ex ploitatie was overigens het geld dat Soest aan Bouw Maatschappij Uy- land (BMU) moest betalen. Soest had voor één van de appartemen tengebouwen ingestemd met een vierde bouwlaag van enkele pen- thouses, maar onder druk van de bevolking besloot de gemeente raad die laag te schrappen. Soest kon alleen onder de 'deal' met BMU uit als ze de gederfde in komsten aan BMU zou vergoeden. Een commissie van drie juristen bepaalde de hoogte van dat bedrag op 1,5 miljoen gulden. Een automobilist die vrijdagmid dag met 71 kilometer per uur over de Soesterbergsestraat reed, is be keurd omdat daar maar 50 mag worden gereden. De auto was één van de 435 voertuigen die tussen kwart voor drie en kwart voor vier werd gecontroleerd. Verder wer den nog zes processen-verbaal op gemaakt, vier keer voor het niet dragen van de veiligheidsgordel, één keer voor het rijden zonder verzekering en eenmaal, omdat op de aanhanger het kenteken ont brak. AUTOBEDRIJF compleet SUZUKI-onderhoud 50 goed gebruikte SUZUKI's grote showroom SUZUKI in Soest? Verkerk! Eigendomweg 2a Soest Telefoon 035 - 60136 82 Van Dam Sports moet 30 dui zend gulden overmaken op de rekening van de gemeente, om dat de voormalige parkeer plaatsen aan de zijkant van de winkel nog steeds niet in oude staat zijn hersteld. Eigenaar Piet Hoek heeft een voorlopige voorziening aangevraagd en gaat in hoger beroep, zodat hij in elk geval uitstel van betaling heeft. De volgens Hoek onoverzichtelij ke parkeerplaatsen werden door hem uit het oogpunt van veilig heid, om praktische redenen en om vandalisme tegen te gaan, bij zijn zaak betrokken. De gemeente pikte dat niet. Hoewel al ruim een jaar tevergeefs gezocht is naar een oplossing hoopt Hoek nog steeds een geschikt alternatief te vinden voor de zes parkeerplaatsen die hij min of meer bij de sportzaak heeft betrokken. De gemeente eist dat de parkeerplaatsen weer voor het doel gebruikt gaan worden: parke ren. Volgens het bestemmingsplan Soestdijk moet Van Dam Sports, afhankelijk van de winkelvloerop pervlakte een bepaald aantal par keerplaatsen realiseren. Winkeliers die zich vóór dat bestemmingsplan in de Van Weedestraat of omge ving vestigden, hoeven niet aan die voorwaarde te voldoen. Hoek ziet liever dat alle midden standers een bepaald bedrag beta len aan de gemeente die vervol gens in de omgeving parkeervoor zieningen realiseert. Wethouder Bart Krol van ruimtelijke ordening ziet dat evenwel niet zitten, omdat het gevaar bestaat dat de gemeente dan met een goed gevulde pot met geld zit, zonder dat er ruimte te vinden is voor parkeren. Na bijna anderhalfjaar praten was het geduld van de gemeente op. Hoek kreeg een dwangsom aan zijn broek. Als hij binnen zes we ken de parkeerplaatsen niet zou hebben hersteld, zou hij 30 mille boete moeten betalen. Die termijn is inmiddels verstreken, zodat Hoek vier weken de tijd krijgt het geld over te maken. Heeft hij de situatie dan nog niet terugge bracht, dan laat de gemeente dat op zijn kosten doen. Vanwege de juridische afwikkeling, Hoek heeft een advocaat in de arm genomen, heeft de ondernemer wat meer tijd die hij tevens hoopt te benutten om een alternatief te bedenken. De Soester huisartsen draaien morgen een zondagsdienst. Voor spoedeisende gevallen kan men wel zijn eigen arts bel len. Patiënten worden doorge schakeld naar de geopende praktijk of krijgen via het ant woordapparaat te horen bij wie ze terechtkunnen. Twee van de achttien dokters blijven in Soest achter voor dringende gevallen, de rest sluit een dag de praktijk. De zondagsdienst, die voor de hele regio Eemland geldt, is een signaal naar de regering en het is niet uit gesloten dat er meer acties zullen volgen. Dat is afhankelijk van hoe het Kabinet reageert op de eis van de Nederlandse huisartsen die 1,3 miljard op tafel willen hebben. Dat geld is volgens hen nodig voor on der meer een andere organisatie van de avond-, nacht- en week enddiensten. 'Deze diensten wor den door de huisartsen als zeer zwaar ervaren. De opzet is om in SOEST Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 onze regio een nieuwe structuur in te voeren met meer assistenten en taxi's die we willen laten rijden. Daar moet geld voor vrij komen', zegt de Soester huisarts W.G. Ba- vinck die tevens bestuurslid is van de Regionale Huisartsen Vereni ging Eemland (RHV). Eveneens de vergoeding voor de onkosten van de huisartsenpraktij ken moet omhoog worden getrok ken, aldus Bavinck. 'De onkosten zijn de laatste jaren flink gestegen, maar de vergoeding is in 20 jaar niet herijkt. De tijd dat de arts zijn praktijk bij wijze van spreken ach ter in de woonkamer had en zijn vrouw de telefoon opnam, is niet meer. De praktijken voldoen van daag aan veel hogere eisen. We maken steeds meer kosten en wil len ook meer geld voor assistentie die ons werk uit handen kan ne men.' De huisartsen vinden het niet lan ger reëel dat zij hun eigen inkomen moeten aanspreken voor overwerk en eisen dat de speciale diensten op korte termijn worden vergoed»1 Ook moet een einde komen aan de situatie, waarin ze uit eigen midde len moeten bijdragen om te kun nen beschikken over een kwalita tief goed uitgeruste praktijk. Bezorgd Bezorgd over de toekomst zijn de huisartsen in het hele land als mi nister Els Borst van volksgezond heid niet over de brug komt. De gevolgen van de werkdruk en de lage onkostenvergoeding zijn im mers al zichtbaar. Steeds meer huisartsen raken arbeidsongeschikt door onder meer 'burn-out' en steeds minder jongeren kiezen voor èen carrière als huisarts, om dat de vooruitzichten zo slecht zijn. Voor het eerst in vijftien jaar zijn niet alle studieplekken gevuld, dat is een teken aan de wand, vindt Bavinck die zelf overigens nog geen moment heeft overwogen een ander beroep te kiezen, iemand heeft wel eens gezegd: het is het mooiste vak, maar een slecht be taalde hondenbaan.' Hij en zijn collega's willen dat het rijk betere voorwaarden schept en investeert in de opleidingen, onder meer door uitbreiding van de capaciteit, zodat het voortbestaan van de huisartsenpraktijken kan worden gegarandeerd. In Soest zijn nu zestien huisartsen praktijken en werken enkele artsen parttime. Dat laatste komt steeds meer voor, vooral onder vrouwelij ke artsen die in aantal toenemen. Gezien de leeftijd van de Soester dokters zouden binnen zes jaar ongeveer vijf praktijken moeten worden overgenomen. De vrees bestaat dat er onvoldoende opvol gers zullen zijn met het gevolg dat VERHUUR - REPARATIES - KEURINGEN Verhuur van professioneel gereed schap voor bedrijf en particulier. Reparatie en onderhoud van uw tuinmachines (motormaaiers) en elektrisch gereedschap. Speciaal weekendtarief van vrijdag 16.00 tot maandag 9.00 uur. Deskundig advies en goed bereikbaar (ind.terrein Nieuwegracht). Nieuwegracht 1A, 3763 LP Soest Postbus 462.3760 AL Soest Tel. 035-6015566 - Fax 035-6026894 www.hooijervcs.nl-info@hooijervcs.nl Open: ma t/m vrij van 7.30 - 17.00 uur. de betreffende patiënten naar een andere praktijk moeten, die eigen lijk al (over)vol is. Landelijk scher men de huisartsen met het doem scenario dat, als er niets gebeurt, over enige tijd ongeveer drie mil joen Nederlanders zonder huisarts zullen zitten. Somberder In het najaar van 2000 sprak mi nister Borst de huisartsen bemoe digend toe met woorden als 'het komt wel goed'. Tot nu toe hebben ze daar niets van gemerkt. Sterker nog, de berichten die ze kregen uit Den Haag en van zorgverzekeraars stemden hen alleen maar somber der. Nu vinden ze het de hoogste tijd voor een krachtig signaal. Im mers, binnenkort wordt de Voor jaarsnota door het rijk behandeld en daaruit zal blijken in hoeverre Borst de huisartsen tegemoetkomt. 'We willen laten zien dat het me nens is en dat het water ons tot de lippen staat', verklaart Bavinck. De 1,3 miljard is niet genoeg om het volledige pakket problemen van de Nederlandse huisartsen uit de wereld te helpen, maar kan de pijn wel aanzienlijk verzachten, verklaart Bavinck. Indien Borst naar de smaak van de artsen te krenterig is, zullen ze vaker actie voeren, van speldenprikken tot in grijpendere werkonderbrekingen. 'Wat we gaan doen, kan ik nu nog niet zeggen, maar dat er dan acties komen, daarvan ben ik overtuigd. Elke actie heeft wel een nadeel voor de patiënten, dus we zijn be grensd in onze mogelijkheden', besluit Bavinck. In een officiéél persbericht stelt de RHV Eemland dat met het oog op de patiënten acties met 'pijn in het hart' zullen worden gehouden. Hoe en wan neer precies dat dan zal gaan ge beuren, daarover praten de bijna 200 huisartsen uit de regio Eem land morgen met elkaar. Geza menlijk hebben zij 360.000 patiën ten. Mr. Odo Insinger, landgoedeige naar van Pijnenburg, zei altijd: 'Ik heb een hekel aan vossen, maar mijnheer Vossestein mag ik graag.' In de wandelgangen van het ge meentehuis noemden ze hem Marcel Bussestein, vanwege het unieke busplan, dat hij voor onze gemeente in 1992 ontwierp met 54% meer busgebruik. Sinds 1978 was deze markante ambte naar in Soest juridisch beleidsme dewerker op de afdeling Wegen, Grondzaken en Verkeer. Hij nam deel aan veel regionaal overleg, vormde in zijn eentje de straatna- mencommissie en bekleedt in zijn vrije tijd het voorzitterschap van de landelijke Natuurbescher mingscommissie van de KNNV. Marcel Vossestein (53) is deze maand, na 23 jaar gemeente dienst, overgestapt naar het gewest Eemland. Als bestuursmedewer- ker/coördinator van de sectie Economische Zaken, Milieu en Leefomgeving gaat hij zich vier dagen in de week en voor minder salaris in Amersfoort bezig hou den met het regionale verkeers- en vervoersbeleid. Bij zijn afscheids receptie vorige week (zie elders in deze krant), waar gemeentesecre taris Wim de Kam één van zijn doorwrochte speeches hield, was ook mijnheer v.d. Hoek aanwezig. Deze goede burgerman heeft zich in 1992/1993 hevig verzet tegen de busplannen, maar betreurt het nu dat de provincie het mooie sys teem inmiddels heeft ontmanteld. Marcel had door zijn vriendelijke karakter altijd goed contact mét burgers. Hij rijdt principieel geen auto, telt als vogelwachter alle kleine zwanen in de polder, is ge diplomeerd natuurgids, bezoekt zowel vredesdemonstraties als popconcerten en kijkt als ambte naar verder dan zijn adviesnota's lang zijn. Dat bewijzen zijn talrijke wetenschappelijke studies, zoals 'Hebben de openbaar vervoer- sprijzen voldoende concurrentie kracht?', samen met ing. M. Kik kert (1995). Vorig jaar verscheen zijn essay 'Als betaling de mobili teit bepaalt'. Marcel Vossestein komt uit een christelijk nest, was in zijn geboor teplaats Zeist actief lid van de jon gelingsvereniging Laetitia en later zelfs gereformeerd ouderling in Rhenen. Gelukkig heeft hij het licht gezien en worstelt hoogstens nog met de vraag 'wat is de zin van het leven?'. Een kleinigheid. In de raadsperiode 1990/1994, de Praagse lente in de lokale Soes ter politiek, was hij één van de steunpilaren van het Groene Col lege. Het is altijd moeilijk voor een progressief bestuur binnen het conservatieve bolwerk van de vier de macht een paar creatieve ver trouwelingen te vinden. Het was moeilijk om tussen de jaknikkers van de macht, de paladijnen van de VVD, de horigen van de PvdA en de discipelen van het CDA ge lijkgestemde, onafhankelijke advi seurs te hebben. Marcel is weg, maar liet zijn spo ren na. Mogen de Verkeersregels van Je- remia 6 vers 16 hem begeleiden. Reserveer de hele avond uw eigen bruin café en nodig al uw vrienden en kennissen uit voor een onvergetelijk feest. Diverse arrangementen beschikbaar. Origineel Amsterdams café uit de jaren '50. Soesterbergsestraat 188 Soest 035 - 603 60 10

Soester Courant | 2001 | | pagina 3