UITNODIGING DEMODAG robiii Verjongingskuur bij Mariënburg SUBARU UVV draait op volle toeren, maar mist zelf bestuursleden rw Wereldwinkel opent zaak Steenhoffstraat officieel Lespakket niet nodig Hl IVC5»ZI Kr KHM1) _PAG|[^ Aan alle professionele gebruikers van hogedrukreinigers: vrijdag 6 april a.s. van 9.30 tot 17.00 uur Laat u informeren over de laatste stand van zaken van de techniek rond HOGEDRUKREINIGERS bij: i.s.m. Kranzle f 30.000,-13.613,41); v.h Zaterdag 7 april veel festiviteiten Bejaarde beuken bij vijver vervangen door jonge eiken specialist in AU Wheel Drive AWD Noodsignaal van Soester vrijwilligersorganisatie Contactmiddag van UW over Alfred Vogel Geen geld voor Stichting Service bij Schoemaker Snelheidscontrole Soest werkt niet mee aan carport aan Schrikslaan Roze stippen op bomen zijn nog geen 'kapvonnis' DeVlijt MAKELAARS DIE UW VISIE RESPECTEREN Vraagprijs: 282.500,= k.k. Ten die in arren moede 10e de COB worstelde meH i »an armslag en gebrek aan werking bij de gemeente lehoorlijk willen vervuil laar taak. n 1 3ie tijd en inzet hebben bei^t ■en nog wel verrijkende ipgeleverd, mij dunkt mee?'''' feer van gegroeide waakzaa»! lan in die van wederzijds^! ren en gezamenlijke voort? A. van dCr Wie vergelijk 'eest de Soester Coui^ WOENSDAG 4 APRIL 2001 SOESTER COURANT PAGINA 5 udeling Communicatie Soest Ha ai jet' Soest professionals voor bouw en industrie )nd verklaren. )nd verklaren. l(lnd.terrein) Nieuwegracht 1-3,3763 LP Soest Tel. (035) 601 11 37 - Fax (035) 601 64 47 info@probinhooijer.nl - www.probinhooijer.nl VRAAG NAAR ONZE SPECIALE AANBIEDING wvergunning op basis van artiit =wet weigeren wegens strijd me: lan. Lang heeft de Wereldwinkel Soest uitgekeken naar zaterdag enen aan een vrij'stellingsprocel 7 april. Dan opent ze namelijk n artikel 19 om uitbreiding vat (officieel haar nieuwe winkel met een maximale bouwhoogte ;aan de Steenhoffstraat. De We- old JTan dé^êXgeuoeïï g^!inkel ,is al e"jge ,i!d °Pe' en een planschadeovemenkZ J»"6' van.u,t '!e' TTf Pand' maar nu is echt alles klaar, de omgeving incluis. /anwege het officiële karakter is le zaak zaterdag tot 12:00 uur ge sloten. Burgemeester Koos Janssen 'en mevrouw G. van Bercum van de Wereldwinkel tekenen voor de officiële opening. Maar daarna de deuren wagenwijd open alle belangstellenden. 'Het is uitstekende gelegenheid een rijkje te komen nemen voor men sen die hier nog niet zijn geweest', aldus een medewerkster van de or ganisatie die voorheen op dezelf de plek aan de Steenhoffstraat was jevestigd. Toen beschikte ze over een betrekkelijk klein hoekje in het ^-kantoor. Zoals bekend ging het oude gebouw vorig jaar tegen de vlakte om plaats te maken voor lieuwbouw. Daarin beschikken de en de Wereldwinkel inmid- iels over meer ruimte en hebben ze een accommodatie die modern artikel 2.2.2 van de Algemene an: viteiten ter gelegenheid van het 11, alsmede op 26 mei en 9 juni andere in een speciaal voor de de activiteiten op de volgende keer een rijksdaalder). Blijft de wijzer op een bepaald werelddeel 'hangen', dan krijgt men een arti kel uit een van de landen uit dat continent. Een kraam wordt ge vuld met spullen die tegen een heidsprijzen de deur uit mogen, er is een zevensprong en er wordt voor een hapje gezorgd. Een Bo liviaanse groep staat garant voor de muziek. Buiten, voor de winkel, worden twee speciale kramen ingericht. In één daarvan kunnen wijnen uit Chili en Zuid Afrika worden ge proefd. Koffie, thee en limonade is elders in de zaak verkrijgbaar. Tot vijf uur 's middags kan men de festiviteiten bezoeken. De normale openingstijden van de Wereldwinkel zijn: Maandag van 13:00 tot 17:00 uur. Dinsdag tot en met zaterdag van 9:30 tot 17:00 uur. Bij Woonzorgcentrum Mariën burg is vorige week een extre me verjongingskuur doorge voerd. Niet onder de bewoners, maar in het park. Aan de vij verrand moesten drie bejaarde beuken plaatsmaken voor vijf eiken van 20 lentes. Die ston den tot donderdag vlak voor het weekeinde bij de ingang van sportpark Koningsweg. Sowieso hadden de eiken daar moeten wijken, omdat de sportvel den worden opgeofferd aan het nieuwe bedrijventerrein. De ge meente schonk daarom de relatief jonge aanplant aan de Stichting Mariënburg die op zoek was naar een redelijk alternatief voor de beuken die naar schatting 160 tot 180 jaar oud waren en in slechte staat verkeerden. Gedeeltelijk wa ren ze uitgehold, zodat ze een ge vaar vormden voor de omgeving. Enkele jaren geleden legde een beuk het loodje tijdens een zware storm. Die viel pardoes en met een grote klap in de vijver. In het park is de grond niet ideaal voor bomen. Volgens Gerrit de Kruyff van het gelijknamige bedrijf voor boom- en landschapsverzor ging uit Woudenberg was dat de reden dat de beuken aan het ein de van hun Latijn waren. 'Ze wa ren vrij klein voor hun leeftijd en hebben zich niet echt ontwikkeld. Na verloop van tijd is de grond uit gemergeld, in een bos hadden ze nog jaren kunnen staan.' Om de eiken op hun nieuwe standplaats van extra voeding te voorzien, heeft De Kruyff specia le bomengrond aangebracht. De samenstelling ervan heeft zijn be drijf zelf ontwikkeld. 'Het geheim van de smid', aldus De Kruyff die echter geen garantie kan geven dat de bomen het in het park bij het bejaardencentrum uitzingen. 'De bomen zijn niet door ons geleverd, maar door de gemeente die echter ook geen garantie kan geven. Als wij zelf de bomen leveren, geven we wel garantie en vervangen we de boom als die het niet zou red den.' Voor het geval dat één van de vijf eiken geen vaste grond onder de voet krijgt bij Mariënburg is een zesde exemplaar van de Konings weg naar het Woonzorgcentum gebracht. Deze 'reservespeler' staat in het bosje in afwachting van een eventuele invalbeurt. De eiken zijn tot aan hun kruin ingepakt in een juten jasje, wat onder meer uitdroging moet voor komen. Bovendien blijven ze - ter extra ondersteuning - tenminste twee jaar 'vastgebonden aan rub beren riemen die op hun beurt be vestigd zijn aan drie palen. In deze periode moeten de eiken zich vast- wortelen in de bodem en zal blij- ken of de verhuizing van de sport velden naar het bejaardencentrum hen is bevallen en ze zich thuisvoe- len in de nieuwe omgeving. Doordat de gemeente de bomen schonk, vielen de kosten voor Ma riënburg lager uit. De Kruyff zorg de voor het verwijderen van de beuken en (na)zorg van de eiken. Voor de verplaatsing van de circa De jonge eiken hebben een plaats gekregen aan de vijverrand van Mariënburg. 15 meter hoge bomen stond Brie- nissen Groenvoorzieningen garant. Het bedrijf uit Opheusden zette daarvoor een kluitwagen in, die het speciaal voor dit soort gelegen heden heeft laten ontwikkelen. sponsoravond; estavond; iwilligersnacht. •®n bij de burgemeester binnen bent te worden gericht aan de •gen 7.1 en 7.2 (bijzondere be- n van toepassing, ening worden gevraagd, als er op het bezwaarschrift kan wor- t van de rechtbank te Utrecht, verschuldigd van fl. 225,- voor 'tel 8.3 van de Algemene wet 'rad van de wereld' (deelname per In de Wereldwinkel rijn ook veel nieuwe artikelen te vinden en de ledewerkers tonen die graag aan ieuwsgierige mensen. Tijdens de ipeningsdag rijn er tevens tal van idere activiteiten. Er staat een Gebr. van der Pouw Kraan bv Middelwijkstraat 40-42, Soest Automobielbedrijf Tel. 035 - 601 42 89 - Fax 035 - 602 34 31 rkte) in een eikenwal keerplaats ien 6 weken na verzending van gemeester en wethouders van l spar 1 spar en 3 coniferen n eventuele vergunning kun- kenbaar maken bij de CA Soest, telefoonnum- Ondanks dat meer dan vijftig leden op verschillende terrei nen in Soest belangeloos een handje helpen, hangt het voort bestaan van de Soester afdeling van de Unie Van Vrijwilligers (UW) aan een zijden draad(je). Probleem: er zijn nog maar twee bestuursleden, van wie er één per 1 september beslist een punt achter zijn on betaalde carrière zet. Onlangs hielden twee anderen het, mede gezien hun leeftijd, voor ge zien. Het bestuur moet aan het in fuus, maar er is geen vers bloed. Twee jaar voor het halve eeuwfeest komt de UW ongemerkt in de problemen. Vandaar dat A.W. de Vries aan de noodbel trekt. Hij beheert de penningen, hanteert bij gebrek aan kandidaten ook maar de voorzittershamer en voert het secretariaat. Tijdens zijn bezoek aan de Soester Courant hangt hij voor de gelegenheid ook de pr- functionaris uit. De Vries komt handen te kort. Opgeven zal hij niet gauw, de UW in de steek la ten evenmin, maar hij zit dringend verlegen om enkele enthousiaste mensen, twee nieuwe medewer kers zouden al geweldig rijn, laat hij weten. 'Er zijn twee kandidaten voor een bestuursfunctie, maar die willen niet met rijn tweeën de kar trek ken. Als zich nu nog één of twee mensen aanmelden, onder wie een toekomstig voorzitter (m/v-red), dan kan de UW in Soest door gaan met haar activiteiten. Veel werk voor een bestuurslid is het echt niet, dus het moet toch kun nen?' Kerngezond De Vries wijst erop dat de vereni ging verder kerngezond is. De fi nanciële positie is zelfs rooskleurig te noemen en de projecten lopen naar tevredenheid. De 54 vrijwil ligers rijn verspreid over verschil lende activiteiten, waaronder de donderdagmiddagsoos in Mariën burg, waar de UW'ers ook een winkeltje bemannen. Hier kunnen bewoners van het Woonzorgcen trum hun dagelijkse spullen halen als ze niet in de gelegenheid zijn om zelf naar de winkel te gaan. De UW verkoopt de levensmiddelen en goederen tegen de normale winkelprijs. Ook in Verpleeghuis Daelhoven is zo'n winkeltje ingericht en zorgen de in totaal negentien vrijwilligers tevens dat het Grand Café draait. Verder rijn er hulpvaardige Soes- ters die eens in de zoveel tijd kle ding van bewoners van de bejaar dencentra verstelt of naait. Ande ren slepen met boeken van en naar de bibliotheek en in de polikliniek van Medisch Centrum Molendael aan het Dalplein zit dagelijks een gastvrouw van de UW. De UW Soest vormt daarmee een onmisbare schakel in de loka le samenleving en daarom zou het eens te meer zonde en eigenlijk niet te accepteren rijn wanneer zo'n instelling zich moet opheffen, omdat er niemand de bestuurlijke taken op zich wil nemen. Een vrij willigersorganisatie die voor haar eigen taken geen vrijwilligers kan vinden, het klinkt ongelofelijk, maar is waar. Daarom hoopt De Vries dat zijn SOS signalen ande ren bereiken. Mensen die erover denken in te stappen, kunnen de UW bereiken via telefoonnummer 6032523 of mailen naar info@uwsoest.nl Meer informatie is eveneens ver krijgbaar op de eigen website van de vereniging: www.uwsoest.nl De contactmiddag van de Unie Van Vrijwilligers (UW) gaat zondag 8 april over Alfred Vo gel. Een film over het leven van deze homeopaat wordt ver toond en zo kan men zien hoe kruiden als basis dienen voor geneesmiddelen en waarvoor en wanneer men deze middelen kan gebruiken. De toeschou wers maken tevens een virtue le wandeling door de Vogel-tui nen. Een presentatie van Bio- horma Educatie uit Elburg staat op het programma, l evens kun nen mensen die geen lid zijn informatie opdoen over het werk van de UVV. De bijeenkomst begint om 14:00 uur in ontmoetingscen trum Klaarwater aan de Wiardi Beckmanstraat. De toegang is De gemeente stort geen geld op de rekening van de Stichting Geschenk Voor Vluchtelingen (GW). Deze organisatie wil kinderen uit het basisonder wijs inlichten over asielzoekers en vluchtelingen. Deze voorlichting, een rondleiding in een asielzoekerscentrum (AZC) en een sport- en spelpakket kost 871 gulden voor de eerste en 55 gulden voor elke extra school. Eén van de doelstellingen is bewoners van een AZC en de plaatselijke bevolking nader tot elkaar te bren- gen. t Hoewel Soest het initiatief toe juicht en het om een relatief laag bedrag gaat, acht het College het voor deze gemeente niet noodza kelijk, omdat der al sprake is van een goede relatie en de basisscho lieren ruimschoots informatie heb ben gekregen en in de meeste ge vallen al eens op bezoek waren in het AZC aan de Albert Cuyplaan. Dat geldt ook voor veel andere burgers. Sport en spel is evenmin nodig, omdat de bewoners in en rond het AZC voldoende moge lijkheden hebben en soms ook ge bruik maken van bestaande voor zieningen elders in Soest. Afgezien van het feit, dat de basis scholen niet zo één, twee, drie een nieuwe actie in hun lesrooster kun nen inplannen, sluit het Soester AZC over twee maanden. Om die reden heeft het AZC zelf ook geen behoefte aan de actie van GW, waarvan het door de gemeente op de hoogte werd gesteld. Dealer: Vraag de gratis catalogus aan: Bel 035-6022768 of e-mail tulnteak@hotmall.com NATUURLIJK WONEN SOEST BURG. GROTHESTRAAT IA- SOEST. TEL. 035-6022768 Tegenover de HEMA Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoudelijke 1 apparatenten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleurervtv, telefoon of I.S.D.N. defect?; wasauto maat stuk; koelkast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! enpert Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon; 035 - 601 03 44 Vanaf kwart over zeven is woens dagavond twee uur lang de snel heid van voertuigen gecontroleerd op de Biltseweg. Daar mag maxi maal 80 kilometer per uur worden gereden. Van de 1092 voertuigen die de radar van de politie passeer den, deden dat er 35 met een ho gere snelheid. De bestuurders kun nen binnenkort dan ook een bon in de brievenbus aantreffen. De hoogste boete gaat naar de auto mobilist die 114 kilometer per uur reed. Een familie aan de Schrikslaan moet haar plan voor een carport van zich afzetten. De gemeente zal er niet aan niet meewerken, want de stalling voor een auto is in strijd met het bestemmingsplan. Afgezien van het feit dat de car port te dicht op de bouwgrens was gepland, is de mogelijkheid voor bijgebouwen al volledig benut. Bij de woning staan reeds een garage en een bijkeuken met een totaal oppervlakte van 35 vierkante me ter. Meer mag er niet worden bij gebouwd. De gemeente is daarom niet bereid een vrijstellingsproce dure te starten. De aanvrager van de bouwvergun ning is erop gewezen, dat hij een vergunningvrije overkapping zou plaatsen, maar vindt die oplossing - volgens de gemeente - te klein. Lente! Kom de lente proeven bij Jasmijn. Dag in dag uit de mooiste lentebloemen veilingvers! Deze week in de aanbieding: KERSENBLOESEM 3 bossen4 95 Zuidpromenade 9-11 3768 EM Soest Te 035-60 6877 Fax 035-6029221 De Afdeling Groen en Milieu heeft onlangs in het openbaar groen van de Boerenstreek, Turf- streek en Koperwiek een aantal bomen met roze stippen gemar keerd. Onbedoeld is hierdoor bij omwonenden de indruk ontstaan dat de gemerkte bomen gekapt zullen worden. Dit is niet het ge val. De inventarisatie die de gemeente heeft uitgevoerd, moest antwoord geven op de vraag welke bomen gekapt moeten worden als de oude functie van de houtwal in ere wordt hersteld. Vanwege het on verwacht grote aantal bomen dat aan de gestelde criteria beant woordde, is besloten ae functie van het groen, waarin deze bomen staan, opnieuw te beoordelen en voorlopige'niet tot kappen van de gemerkte bomen over te gaan. Wel gaat de gemeente onderzoe ken of de aanwezige bomen vol doende gezond zijn en of ze gevaar voor de openbare veiligheid ople veren. Indien daarvoor aanleiding bestaat, zal voor de betreffende bomen de gebruikelijke kapver- gunningprocedure worden ge volgd. Dat houdt in dat omwonen den tijdig op de gebruikelijke wij ze geïnformeerd worden. PIET FLOOR EN NICOLETTE VERSLOOT MAKELAARS/TAXATEURS O.G. MAKELAARDIJ O.G.'DE VLIJT' LID VNM VAN WEEDESTRAAT 3 - SOEST - tEL.: 03S-6016824 INTERNET. WWWDEVLIJTMAKELAARDIJ.NL E-MAIL DEVLIJTMAKELAARDIJ@HETNET Te koop VAN GOYENLAAN 78 SOEST Op de 4e verdieping gelegen zeer goed onder houden (recentelijk opge knapt) 3-kamerapparte- ment (voorheen 4) met vrij uitzicht aan achterzij de. Aan de galerijkant heeft u een mooi uitzicht op het polderlandschap Baarn/Eemnes. Het pand is uit het bouwjaar 1960 en heeft een berging in de onderbouw. Het balkon is op het zuidwesten gelegen. Indeling: entree, toilet voorzien van ventilatieraam, tussen-/tochtdeur, hal, me terkast (3 groepen, nacht/dagstroom aardlekschakelaar), woonkamer, dichte standaard keuken voorzien van plavuizen vloer, badkamer met douche voorzien van aansluiting wasmachine en droger, 2 slaapkamers. Bijzonderheden: de woonkamer en slaapkamers zijn voorzien van laminaatvloer. Het appartement is gedeeltelijk voorzien van dubbele beglazing. Servicekosten: Hfl. 305,00 per maand incl. voorschot cv. Aanvaarding: in overleg. SOESTERBERGSESTRAAT 61A GEEN FOTO BESCHIKBAAR SOEST In Soest-Zuid aan winkel straat gelegen zelfstandi ge kantoor/praktijkruim te op de begane grond. Deze bedrijfsruimte is op gesplitst in drie vertrek ken en heeft een totaal vloeroppervlak van ca. 90 m2. Indeling: kan toorruimte, spreekkamer/showroom, toilet, keuken en magazijn. De meterkast met eigen gas- en elektrameter is vanaf buiten toegankelijk. Er zijn twee parkeer plaatsen aanwezig, Aanvaarding: 1 april '01. Huurprijs: ƒ1.667,- p.mnd /ƒ20.004,- p.jaar BTW is niet van toepassing NACHTEGAALWEG 16 SOEST Aan rustige weg, in de wijk 't Hart te Soest gele gen, karakteristieke helft van dubbele woning met uitbouw, bijkeuken en uitgebouwde garage van maarliefst 9 meter. De achtertuin, op het wes ten gelegen biedt veel privacy. Indeling: Hal voorzien van plavuizen vloer, zeer ruim toilet met wastafel, meterkast (8 groepen, aardlekschakelaar, dag en nachtstroom). L-vormige woonkamer (11,5 x 3,35 m) voorzien van massief eiken planken vloer en schuifpui. .Open keuken (geschilderd eiken) voorzien van diverse inbouwapparatuur en plavuizen vloer. Toegang tot zeer ruime kelder (sta- hoogte) voorzien van betonnen vloer, bijkeuken v.v. wasmachine en drogeraan- sluiting. 1e verdieping: overloop v.v. massief-houten grenen vloer, ruime ouder slaapkamer (voorheen 2) v.v. houten grenen vloer, 2 vaste kasten en 1 ingebouw de hangkast. 2e slaapkamer v.v. vloerbedekking en toegang tot platte dak (uitbouw woonkamer) met mogelijkheid voor een dakterras. Badkamer voorzien van ligbad, dubbele wastafel, 2e toilet en apart douchegedeelte. Via vaste trap naar zeer ruime zolder (mogelijkheid 2 slaapkamers) v.v. nieuwe vloerbedekking, 2x dakkapel en velux dakraam. Ketelopstelling (Radson 1992) Aanvaarding: in overleg Vraagprijs: 869.000,= k.k. KERKDWARSSTRAAT 15 SOEST Op een zeer geliefde locatie 'Dé Kerkenbuurt' in 'Oud-Soest' gelegen helft van dubbele wo ning uit 30-er jaren met ruime vrijstaande garage v.v. elektra. Deze woning (inhoud ca. 380 m3/ woonopp. ca. 125 m2) ligt op een perceel van ca. 295 m2 Besloten achtertuin (ca. 13x12 m) ligt op het NO en biedt veel privacy. Het pand ligt aan een smalle, rustige straat alwaar eenrichtingverkeer. Begane grond: hal/entree, meterkast, trapopgang, garderobe (nis), toegang tot kelder (stahoogte) van ca. 2,5 x 2,5 m, toilet. Ruime woonkeuken met standaard keukenblok, mechanische ventilatie (ingebouwd in opendraaiend raam) en toegang tot bijkeuken metwas- en, droger aansluiting en ketelopstelling (Junker combiketel VR 2000). Royale woonkamer voorzien van open haard en serre/werkkamer. 1e verdieping: over loop v.v inbouwkast, 3 sl.kamers waarvan één met toegang tot ruime badkamer v.v. vaste wastafel en opendraaiend raam. Bijzonderheden: In de woning zijn recentelijk meerdere kozijnen vervangen en v.v, dubbele beglazing. Ook het dak (boven serre) is recent voorzien van nieuw bitumen. Deze woning, die zowel van binnen als buiten goed is onderhouden, is een bezichtiging zeker de waard. Aanvaarding: in overleg Vraagprijs: 657.000,= k.k. ONROEREND GOED HYPOTHEKEN V E R Z E K E R EN G E N Soesterbergsestr^613768 EB Soest Tel. 035-602 90 «ax 035-602 90 85 Internet www.hfcenzekerheid.nl E-mail soest@huisenzekerheid.nl VBO (^MAKELAAR Bel ook voor een vrijblijvend hypotheekadvies!

Soester Courant | 2001 | | pagina 5