■■■■■Mm 'poll' O VASTE BEZORGERS SEC na overwinning veilig en grote kans op periode Opnieuw puntverlies VVZ'49 biliteit |.<7T^\ kio wig ISPORTf 3rn?' Hees kan voor unicum in geschiedenis zorgen Geen verandering in top van derde hockeyklasse ij WOENSDAG 11 APRIL 2001 OETBAL zondag SOESTER COURANT PAGINA 21 Derde gelijkspel op rij voor matige groenwitten: 1-1 tegen NSC HOCKEY Doe mee met de Soester Logo Puzzel! IereldH/inkel Wereldmuziek viinhuisje aan Herdersstaf moet van rechter weg )rstellingen )e Schoof Walt Disney's 102 echte Dalmatiërs 'Natuurvriendelijk tuinieren' Openluchttheater Cabrio op zoek naar vrijwilligers Mondschilderes Wijkschouw Engh op 25 april s.v. WZ'49 - IJsselmeervogels TE HOGE TELEFOONREKENING? in Soest voor de voor de maanden juli en augustus EXTRA BELONING Aanmelden: tel. 601 41 52 DUIVENSPORT Voedingsadviezen bij De Zwaluw Rijrichting Sportprogramma Ij SportuitslagenJ VISSEN Weinig vangsten bij Snoekbaars ZWEMMEN Robin Blokpoel duikt onder grens van één minuut PAGINa impagne is inmiddels biini chting wil ook voo vier jaar de inkoi m0oTditPmómenfe SECw!' ™!'ar" eliik hoe de situa i. s&evochten 1-0-zege op concur- zal ontwikkelen, raaa? ren' BVV'31 definitief yeilig mikt op 160.000 gujï 'gespeeld in de vijfde klasse A. Soest - waar de organt Met nog drie duels voor de rkst is - dus wel heti^ boeg zijn de overige ploegen zal moeten ophoesten, die in degradatiegevaar verke- lesplatform Soest zal ren te ver achterop geraakt om nieuwe campagne |jet elftal van Balthus Burgman Dm een eenmalivS >-nom °j> de ,aart fan de groenwitten op tweede paas dag in een onderling duel met [Victoria uitmaken welk team Ée tweede periode zal pakken. metk eenmalige bijd F dij voorkeur een bijl' 1 drie jaren 2001, 2002; is van een organisatie iggmg van/2000 bin^ desplatform wil elk lieksactiviteit organiT een thema dat met Pin, iken heeft. Gedacht leropvang in een vlucht mp, traumabehandetij ren, wederopbouw na« f de 'terugkeerproblen lege van B. en W. nek van het VredesZ voor de start van de ca p 22 mei de raadzaal l. ir te stellen positief gerei ien Nederlands-Bosnisci sychologe die in Pinokl .-visie heeft komt dan ov aringen vertellen. Remkes ligt behoort dilj ort tot het einde. Moeten! rantwoordelijkheden weetij iar de burger of dient heil estuur een vinger in de pap{ en? ,C en Victoria hebben namelijk 'ctievelijk vijftien en veertien iten verzameld uit zes wedstrij- in en staan daarmee tweede en Lijstaanvoerder in deze pe- is WIJ, maar deze ploeg }ft de eerste al gewonnen. Naasi :oria kan ook De Zebra's, clut van ex-SEC'er René Ribberink. nog roet in het eten gooien voor de iters. De Hilversummers heb- ben elf punten verzameld, maai 'ben twee duels te goed. Op :rdag ontvangen zij "WIJ, kop- ter in de vijfde klasse. SEC heeft dus grote mogelijkhe den om het seizoen compleet goed te maken na een moeizame en puntloze periode. De Soesters le ken de strijd om degradatie enke le weken geleden tot aan het eind van het voetbaljaar voort te moe ten zetten, maar na de knappe uit zege op Nederhorst volgde de de finitieve ommekeer. De belangrij ke overwinning op BW'31 bete kende de derde op rij. Het duel werd echter niet zonder slag of stoot gewonnen. De thuis ploeg moest er hard voor werken om de Blaricummers, die nog lang niet verzekerd zijn van lijfsbehoud, van het lijf te houden. Naarmate de wedstrijd vorderde, kregen de Soesters het moeilijker. In de eerste helft was het evenwel SEC dat de klok sloeg. Vooral Jef- frey van de Hoed toonde opnieuw aan dat hij de laatste weken in bloedvorm verkeert. Van de Hoed profiteerde in het eerste bedrijf enkele malen van de geboden ruimte en stond halverwege oog in oog met de doelman van BW'31. De aanvaller leek de keeper te omspelen, maar deze kon zich op het allerlaatste nippertje op de bal gooien. Na de pauze zakten de groenwit ten weg en de bezoekers kwamen beter in het duel. SEC moest in de slotfase genoegen nemen met een gelijkspel, tenminste daar zag het naar uit. Ronald van Dorrestijn, invaller voor Sander Veenendaal, verzond nog wel een mooie pass op Joost Kroeze die vervolgens naast prikte, maar dat bleek de enige mogelijkheid. Ver in blessu retijd viel toch het winnende doel punt. Een hoge bal in het straf schopgebied leek een kansloze missie te worden voor Rik Neder- stigt. De spits timede niettemin zeer goed, sprong hoger dan de Blaricumse sluitpost en knikte zacht binnen, 1-0. BW'31 mocht nog wel de aftrap verrichten, maar de scheidsrechter floot direct voor het einde. 'Mooier dan dit, kan niet', ver woordde coach Burgman zijn ge voelens na afloop van het duel. 'Onze prioriteit was winnen om uit de degradatiezorgen te zijn. Dat is gelukt. De jongens hebben fantas tisch gewerkt. Nu nog het klap stuk, de tweede periode. Daarin heeft SEC alles in eigen hand'. De stand onderin: 7. SEC 19-23, 8. Batavia'90 19-20, 9. Kamerik 19-18, 10. Faja Lobi 18-16, 11. WU Ardahanspor 18-16 en 12. BW'31 19-16. SEC-zondag dat lange tijd voorlaatste stond, boekte thuis tegen B VV'31 de derde achtereenvolgende overwinning en steeg met stip naar de negen de plaats in de vijfde klasse. De ploeg van Balthus Burgman is nu nage- noeg veilig. OETBAL zaterdag gen waarop de aanwezigen! I, bijgestaan door allerlei) iigen en praktijkmensen] .woord hopen te vinden,; /ond staat niet op zichzelf! aakt deel uit van een reeks f De één schudde mismoedig jjn hoofd, de ander kon een link arsenaal aan vloekwoor den niet onderdrukken. De lelers van WZ'49 gaven na loop van WZ'49-NSC blijk in hun teleurstelling na het kijkspel (1-1), de derde op rij, Ën wisten dondersgoed dat ze irzuimd hadden een slag te tan in de beslissende fase van de strijd om het kampioen- :hap in de tweede klasse B. 'ant het Veenendaalse Merino's •rgde voor een flinke verrassing [oor in eigen huis koploper Zuid gels met 2-0 te verslaan. Deze ,rjtand was al bij rust bereikt en die es (iedere derde dinsdag) |nooie boodschap galmde tijdens maand) over allerlei lokale de verplichte pauze over de velden genheden. De discussie- van het Soester sportpark, n zijn bedoeld voor iedere -WZ'49 leidde na 45 minuten met van Soest en Soesterberg H-0 en zat in een comfortabele za- eid is om mee te denken del op weg naar een mogelijke ti- ontwikkelingen in onze ge- tel en een rechtstreekse terugkeer Dus ook niet WD-leden naar de eerste klasse, i harte welkom om in een Dat scenario kan evenwel nog men sfeer van gedachten te even in een la opgeborgen worden, i. Locatie: Het Gildehuis, want in de slotfase kwam NSC iffstraat 46 (achteringang toch langszij. In plaats van dat n Oud-Soest). Aanvang .WZ'49 qua verliespunten op ge- lur- lijke hoogte kwam, heeft de ploeg er nog altijd twee meer. Trainer Steef van de Oosterkamp stak zijn frustraties over het pun tenverlies niet onder stoelen of banken. Op weg naar de kleedka mer kwam er een stevig scheld woord uit zijn mond. Tegenover de pers hield hij zich behoorlijk net jes. 'Ik ben er strontziek van', zei de coach. 'We hebben het gewoon weggegeven', vervolgde de Vee nendaalse oefenmeester die er aan toevoegde dat de situatie op de ranglijst dan wel verbeterd was door het verlies van Zuidvogels, maar het had er beter uit kunnen en moeten zien. 'Net als bij Desto had WZ'49 ook deze wedstrijd moeten winnen. We hadden dan vijf punten voor gestaan. Dit is zonde'. Van de Oosterkamp stelt verder: 'De spanning zal wel een factor geweest zijn. Op dit mo ment missen we net het stukje ver trouwen. De simpele dingen, zoals het veelvuldige balbezit, die bijna een heel seizoen wel goed gingen, die ontbreken momenteel'. Geklungel Wat er evenwel niet aan ontbrak., was het bekende vroege doelpunl aan Soester zijde. Binnen twaall minuten lag de bal achter NSC- keeper Jan Brunekreeft. Daar ging geklungel in de Nijkerker defensie aan vooraf. Hidde Reitsma ontfut selde Eddie Wassink de bal en zet te via een steekbal Marcel van Es sen vrij voor Brunekreeft. Van Es sen hield het hoofd koel en schoof beheerst binnen, 1-0. Een minuut voor het openings doelpunt had Gijs Schaap al de mogelijkheid om WZ'49 aan de leiding te brengen, maar zijn schot werd toen nog gepareerd door Brunekreeft. In het vervolg van de eerste helft kwamen de Soesters slechts spora disch in de buurt bij het doel van NSC. Het enige goede moment was in de 275,e minuut toen Van Essen een voorzet van Richard Rademaker in één keer op de pan toffel nam. De inzet van de spits miste voldoende kracht om Brune kreeft in verlegenheid te brengen. Daarna was tiet de beurt aan NSC om voor Mark Brouwer op te dui ken. Twee keer mocht Michel van de Pol aanleggen voor een af standsschot, maar beide keren stond doelman Brouwer op de juiste De uitvoering van WZ'49 werd er in de tweede helft niet beter op. Toch had de thuisploeg mogelijk heden om de voorsprong uit te bouwen. Zo bediende Reitsma Gerard Becker, invaller voor de geblesseerde Jordie Brouwer, op maat. Oog in oog met Brunekreeft zocht Becker evenwel de benen van de Nijkerker sluitpost. In de 755"1 minuut hadden de groenwitten recht op een penalty. Alendar Kurt soleerde aan de lin kerkant door de defensie van NSC en zag in zijn ooghoek de bij de tweede paal vrijstaande Van Es sen. Zijn voorzet werd onschade lijk gemaakt door Dennis van Werkhoven die de bal voor ieder een zichtbaar met de hand uit de doelmond sloeg, behalve voor scheidsrechter De Witte. Felle pro testen ten spijt, liet de arbiter door spelen. Tot overmaat van ramp viel vijf minuten na het handsincident de gelijkmaker. Een cornerbal van de Nijkerkers kwam precies bij de doellijn terecht. Normaal gespro ken een kolfje naar Brouwers hand. De Soester keeper tastte desondanks faliekant mis, waar door Van de Pol op gelukkige wij ze de 1-1 binnen kon koppen. Van de Oosterkamp bracht Roy Huisman binnen de lijnen ten fa veure van Becker. Huisman kon zich in de slotminuut 'onsterfelijk, maken nadat Van Essen de bal voor zijn voeten kopte. De zwak ke inzet van Huisman werd door Kier Blok van de lijn gehaald. 'Ik had in mijn wedstrijdbespre king aangegeven dat het de revan che was voor mijn spelers (WZ'49 verspeelde anderhalve week geleden tegen Desto een 0- 3-voorsprong -red.). Het was niet mijn verantwoording. We zaten toch niet lekker in het duel. Het vertrouwen is een beetje zoek. Maar we mogen niet wanhopen. Het is mijn taak om de ploeg weer aan het voetballen te krijgen', al dus Van de Oosterkamp. Daar is echter weinig tijd voor, want afgelopen maandag vertrok de Veenendaler samen met Jordie Brouwer, Reitsma, Rademaker en Bas van Doorn naar Belgrado om daar met het Nederlands amateur elftal tegen Joegoslavië te voetbal len. De trainer fungeert als assis- tent-bondscoach. Morgenavond komt het vijftal weer terug. Twee dagen later wacht in Ederveen het lastige Advendo'57. Op maandag treden de groenwitten aan in het bekertoernooi tegen zaterdag hoofdklasser IJsselmeervogels voor een plek in de kwartfinale. Aanvang van dat duel is 18:00 uur. VOETBAL zaterdag Hees zinspeelt op de derde plaats, want als het die plek kan opeisen, mag het deelne men aan de nacompetitie en is de kans op promotie bijzonder groot geworden. Door de her indeling mogen straks acht pe riodekampioenen gaan spelen om zes plaatsen in de vierde klasse. De manschappen van Ron Dase laar zouden daarmee voor een uni cum in de 51-jarige geschiedenis van de voetbalvereniging kunnen zorgen, maar moéten dan nog wel eerst afrekenen met onder andere Unicum dat tegen degradatie vecht. Ook WJ (tweede) staat nog te wachten. Hees kan zich daarom geen punt verlies meer permitteren en was daarom niet geheel zonder zorgen afgereisd naar Kamerik, een ploeg waarvoor meestal een kniebuiging moest worden gemaakt. De slag werd in het verleden tel kens verloren op het middenveld, maar uitgerekend in die linie maakte Hees zaterdag de dienst uit. Het gevolg was een simpele 0- 3-zege. Cees Dorrestein zette zijn handte kening onder een nieuw clubre cord. Reeds na 17 seconden prik te hij de bal in het doel. Hij trapte zelf af, Danny Brandenburg tikte door naar Peter de Jong die Jeffrey Dorrestein diep stuurde en waarna Cees Dorrestein kon afronden. Binnen het kwartier hadden Bran denburg en Dorrestein de wed strijd kunnen beslissen, maar bei den raakten de paal. Kansen kreeg Kamerik niet. De gastheren probeerden in de tweede helft wel druk te zetten, maar hadden de pech dat het be gon te regenen. Hees maakte daar handig gebruik van. Regisseur De Jong testte in de 60fle en 75nc mi nuut de snelheid van Jeffrey Dor restein die beide malen de bal in de loop meenam en inschoot. Dankzij het natte gras kreeg de bal extra vaart mee en was de Kame- rikse doelman kansloos. Hees mag in het paasweekeinde eieren gaan zoeken en moet daar na nog twee keer de wéi in, eerst uit tegen Unicum, daarna thuis te gen WJ. Als Hees derde wordt, neemt het een periodetitel over en mag het promotiewedstrijden gaan spelen, waarbij het kans heeft voor het eerst in de geschiedenis de vierde klasse te bereiken. Het wordt nog spannend, gezien de stand in de vijfde klasse: 1. Rood Wit 19-46,2. WJ 20-43,3. SVM Boys 19-36, 4. Hees 20-36, 5. Stroe 18-29. Stroe en SVM Boys moeten nog tegen elkaar. Behalve dat de competitie één speeldag verder opschoof, ver anderde er weinig in de derde klasse voor het herenteam van MHC Soest. Na tweemaal met 8-0 te hebben gewonnen, bleef de verwachte derde opeenvol gende ruime overwinning uit. Soest won wel bij Flevostad, maar bescheiden: 1-3. Het duurde tot pal voor rust, alvo rens Soest de score opende. Justin van den Born knalde de bal tegen de paal, maar vervolgens alsnog in het doel. Kort na de hervatting werd het 0-2 door een doelpunt van Rein Jansen die de assist van de eerste treffer had gegeven. Fle voland mocht opvallend vaak in de buurt van het Soester doel komen en maakte daar één keer gebruik van. Het laatste woord had de veelscorende Van den Born. Omdat ook de concurrentie won, bleef de situatie in de top van de derde klasse ongewijzigd. Wil Soest minimaal de tweede plaats behouden en kans blijven maken op promotie, dan kan het zich geen puntverlies veroorloven. Dames De dames van MHC Soest gingen wel ten onder, ditmaal tegen Via- nen. Alles leek de hockeysters in het duel tegen te zitten. Niettemin dachten ze met een bloedeloze puntendeling het einde van de wedstrijd te halen, maar zelfs dat was de speelsters niet gegund. In de laatste minuut bleek Vianen nog een geslaagde variant van de strafcorner in huis te hebben: 1-0. BIJNA F 1.000,-WINNEN? Dundel 'In onze straat' van jl d van oud-wethouder Jan ij (met toestemming van de t door de gemeente Steenhoffstraat 9A, tel. 602 8132 ichtingscampagne )os Mobiel' is de voorlich- mpagne waarmee de ge- 1 het gebruik van alternatie- or de auto wilt stimuleren, rijk onderdeel vormt de ver- ng van een aantrekkelijke rondkaart met compacte en 5 informatie over deze alter- n (fiets, trein, bus, treintaxi, Aan de samenstelling hier- ordt momenteel hard ge- De gemeente betrekt hier- i klankbordgroep met be llende burgers en enkele iteitspartners', zoals NS, atschappij Connexxion, de sbond, enz. 'an alle muziekinstrumenten die in de Wereldwinkel (vaak) te koop zijn, zou men een orkest kunnen samenstellen. Hoe Wereldmuziek klinkt? In ieder geval als heel goe de muziek in de oren van de pro ducenten. Misschien goed om een paar van deze instrumenten eens te noemen. Een Atoaboon, een shaker waar van de (gedroogde) zaden het ge luid geven (Ghana); Bel, soms een i-bel (Ghana); Blokfluit, vaak van bamboe (Bangladesh, Peru, De Soester W. Terlouw moet zijn tuinhuisje achter de wo ning aan de Herdersstaf wegha len. Dat besloot de Utrechtse bestuursrechter donderdag. De gemeente Soest had dat van Terlouw geëist, omdat het ge bouwtje in strijd is met het be stemmingsplan. De raadsman van de Soester had echter aangevoerd dat er nieuwe landelijke wetgeving in de maak is, die de regels voor verbouwingen bij en om het huis aanzienlijk ver soepelt. Volgens de raadsman moest de gemeente vooruitlopen op deze nieuwe regels, waaraan het tuinhuisje voldoet. -ePeë"is daaromTerotoS I Maar de gemeente had aangevoerd Schoof aan de Molen- dat aj verplicht is plannen te be- Daar begint woensdag 18 oordelen op grond van de huidige 14:00 uur de voorsteUing D,e s,teUen n" ee.nm^' uters bestaan niet' die is be- Terlouw wel een schutting in zijn voor kinderen van-4 tot en '".n mag ««en, maar geen turn- - - huisje. Terlouw zelf vond dat de gemeente 'praktisch' moest zijn. Een tuinhuisje is volgens hem een veel elegantere afscheiding van zijn tuin dan een schutting. De rechter bleek het met de ge meente eens dat er nog te veel on duidelijkheid is over de nieuwe re gels om van de gemeente te vragen om daarop te anticiperen. Boven dien vreesde de gemeente dat an dere Soesters met soortgelijke plannen zich zouden beroepen op het gelijkheidsbeginsel, als zij voor Terlouw een uitzondering zou ma ken. Kinderparadijs De Vrije Teugel Vedelaarpad 53, tel. 6018136 iparadijs De Vrije Teugel ïrt zoveel mogelijk activitei* buurtcentrum De Schoof te brengen, omdat het ter- tan het Vedelaarpad nog gesloten is in verband met ttingsgevaar van MKZ. ^plande theatervoorstelling f 2 jaar. De entree bedraagt 5 jkertijd worden vier veijaar- irtijtjes gevierd, eveneens in urtcentrum. olgende toneelvoorstelling ok alvast worden genoteerd agenda. Woensdag 16 mei Labyrinth 'Ulk en Bulk', ng 14:00 uur. 6 mei zijn verjaardag bij De Teugel wil vieren, kan op agen van 9:00 tot 12:00 uur cinderparadijs bellen, S8 36. enz.); Cimbaal, helder klinkende schijven (India); Djembe uit Gha na (oorsprong Senegal, Burkina Faso, Ivoorkust); Drum (India en andere landen); Ektara, tokkelin- strument uit India; Ghungru, de belletjes die bij het dansen om de enkel gebonden worden. En de trommel, de sambaballen en de regenpaal, enz. Natuurlijk zijn alle instrumenten niet altijd direct leverbaar, maar op verzoek zal er bij een volgende in koop zeker getracht worden er een op te sporen. Openingstijden We reldwinkel: maandag 13:00-17:30 uur, dinsdag t/m vrijdag 09:30- 17:30 uur, zaterdag 09:30-17:00 Cultureel Centrum Willaertstraat 49, tel. 609 58 21 Woensdag 18 april Walt Disney Pictures 'stipt' op nieuw vele komische, fantastische en grappige elementen aan in het lang verwachte, avontuurlijke ver volg op het succesvolle '101 Dal matiërs' uit 1996. In dit nieuwe verhaal wordt Cruella DeVil (ge speeld door Glenn Close) wegens goed gedrag uit de gevangenis ont slagen. Ze belooft nooit meer bont te zullen aanraken. Ze houdt zich echter niet aan haar woord en smeedt al snel weer 'hondse' plan nen om haar ultieme dalmatiërjas te bemachtigen. Het wordt pas echt dolle pret in deze komische '102 echte Dalmatiërs' als het avontuur Cruella en de honden in volle vaart door Parijs voert. Alle leeftijden: ouderlijke begelei ding gewenst. Engels gesproken/ Nederlands ondertiteld. Aanvang: 14:00 uur. Toegang: f 7,50/f 10,00 (volwassenen). Re serveren bij de Theaterkassa, 886095829. BLOEI Koninklijke De heer Piet Steltman, die coördinator is ge weest van de cam pagne 'Natuur vriendelijk tuinie ren', is natuurlijk enthousiast voor- Afd. SOEST stander. Hij staat daarin niet alleen want overal in Nederland is men geïnteresseerd in de natuurlijke tuin. Het gaat er met name om hoe we de tuin gevarieerder kunnen in richten en hoe we vogels, vlinders en insecten kunnen aantrekken. Ook de keuze van planten die sterk zijn en niet snel last hebben van ziekten en plagen is belangrijk, want dan is het niet nodig om ze met chemische middelen te behan delen. De lezing van dhr. Steltman vindt plaats op woensdag 11 april in het EHBO-gebouw, Parallelweg 7a. Aanvang: 20:00 uur (einde ca. 22:00 uur). Toegang: leden gratis; niet-leden 5,00 (incl. koffie/ thee). Stichting Openluchttheater Cabrio is op zoek naar enkele enthousiaste mensen die tij dens het zomerseizoen een handje willen helpen. Vrijwilli gers zijn nodig voor en na de circa vijftien voorstellingen die de komende maanden aan de Soesterbergsestraat worden ge geven. Zo denkt het bestuur van Cabrio aan iemand die vóór de voorstel lingen parkeerborden plaatst en bezoekers wijst waar ze hun auto kunnen neerzetten. Dat kan overi gens op het terrein van het voor malige ziekenhuis, aan de overzij de van de Soesterbergsestraat. Vooral bij een grote toestroom van toeschouwers is het van belang dat het parkeren in goede banen wordt geleid. Tevens zijn mensen welkom die vooraf het theater willen schoon vegen en de zitplaatsen zitklaar willen maken. Wie belangstelling heeft voor één van de vrijwilligersfuncties kan contact opnemen met bestuurslid mevrouw G.M. de Bruijn, 88 6015471. Wie haar voice-mail te horen krijgt, wordt verzocht naam en telefoonnummer in te spreken, zodat mevrouw De Bruijn kan te rugbellen. De Soester Kring mmmr Secretariaat: JP Albert Cuyplaan 136 I :oer Tel. 035-6017001 I Op woensdag 18 april om 10:00 uur komt Hanneke Boot, mond- schilderes uit Velserbroek, in De Soester Kring. Aan de hand van levendige dia's vertelt zij over haar werk en leven. Hanneke werd in 1962 geboren in Heemstede, heeft hard moeten werken om haar hui dige niveau als lid van de vereni ging voor mond- en voetschilders te Liechtenstein te bereiken. (Ned. uitgever Removos). Door het vol gen van lessen, cursussen en oplei dingen heeft zij zich allerlei tech nieken eigen gemaakt, zoals wer ken met pen en inkt, houtskool, potlood, olieverf en aquarel. Ver der bekwaamde zij zich bij Kees van Aalst in oosterse aquareltech niek en volgde een schriftelijke stu die psychologie aan de open uni versiteit. Hanneke wordt bijgestaan door haar SOHO-geleidehond Nollie, die haar helpt met o.a. jas losmaken, wanten uittrekken, licht aan- en uitdoen, oprapen, deuren openen en sluiten, boodschappen pakken, brieven posten etc. Nollie zal ook bij De Soester Kring te gast zijn. De bijeenkomst wordt gehouden in de zaal van de NPB-Kerk, in gang op de parkeerplaats aan de Pieter de Hooghlaan in Soest. Zaal open 09:30 uur. Bijdrage in de kosten 5,00 p.p. incl. koffie of thee. Komende onderwerpen: 2 mei: Kerkramen van Mare Chagall; 16 mei: IVN-wandeling door de Kor te Duinen Binnenkort wordt de jaarlijkse wijkschouw voor de wijk De Engh gehouden in het gebied dat wordt begrensd door de spoorlijn Baarn-Utrecht, Mo lenstraat, Beukenlaan, Nieu- weweg, Talmalaan en Verleng de Talmalaan. Bewoners van dit deel van Soest kunnen dan hun wensen of proble men over hun woonomgeving be spreken met de organisaties, die verantwoordelijk zijn voor de woonomgeving. Dat zijn de ge meente, Woningstichting Acht- goed, de politie en het welzijns werk. Tijdens een fietsronde door de wijk worden alle knelpunten bekeken. De wijkschouw start op woensdag avond 25 april om 19:00 uur bij buurthuis De Engh, Albert Cuy plaan 200. Vanaf 18:30 uur staat de koffie klaar. De gemeente streeft ernaar om ter plekke ant woord te geven op vragen. Om dit mogelijk te maken is het belangrijk dat van tevoren bekend is welke vragen verwacht kunnen worden. Wie tijdens de wijkschouw iets aan de orde wil stellen kan dit vooraf telefonisch of schriftelijk melden bij buurthuis 'de Engh'. Een bekerduel om van te dromen, komt allen 2e paasdag!!! 2e paasdag aan de Eemweg aanvang 18.00 uur. De wedstrijdbal wordt aangeboden door; EETVILLA V.D. BRINK, BAR GRILL 'T LUYKJE, GRAND CAFÉ DE KERKBRINK, BAR/EETCAFÉ D'OUDE ENGHE EN EETCAFÉ CENTRAAL Hoofdsponsor: Procar Co-sponsor: Bosman Loodgieters BV Sub-sponsors: Bar Eetcafé d'Oude Enghe Broodje van Toontje Van Dam Sports Overige selectie ondersteunende sponsors zijn: - Linden Bedrijfskleding B.V. Rrintkado Promotie/ Relatiegeschenken Van Hengstum Apparatenbouw B.V. Van de Meer Dakbedekkingen Van de Munt Automaterialen B.V. Van 't Net B.V. Verhuizingen Wasiel Stertner Wilhelm Hop en partners ASBO Groep B.V. Bakker Bedrijfswagen Groep Becker Int. Transport Boutique des Fleurs Cornet Amusement Horeca Deelen B.V. Makelaars Esso Servicecenter Zaal Harrie Toonen Assurantiën Hooyer Bouw en Techniek (door o.a. regelmatig internetgebruik) Ga naar www.winsoft98.com/tc2000 onze oplossing voor uw probleem Een nieuwe weg in de duivensport. Dat is het thema van de bijeen komst die De Zwaluw dinsdag 17 april houdt in het clubgebouw aan de Koningsweg. De meest ge maakte fouten bij het voeden en adviezen voor een goede voeding worden aangekaart door Willem Mulder. Hij is voedingsadviseur van de firma Garvo en van de na tionale top duivenliefhebbers Ber- tus Camphuis en Gerrit Bosma. Na afloop kunnen belangstellen den vragen stellen. De bijeenkomst begint om 20:00 uur. Twee processen-verbaal zijn don derdag opgemaakt op de Ossen- damweg. De politie controleerde daar tussen drie uur en half vier of het verkeer zich aan de rijrichtin gen hield. Een paar automobilisten deed dat niet en kan een bekeuring thuis verwachten. ZATERDAG 14 APRIL Voetbal 18:00 uur AFC'34-Soest (Alk maar) 15:00 uur Advendo'57-WZ'49 (Ederveen) 14:30 uur SEC-VVOO (Bos straat-West) MAANDAG 16 APRIL Voetbal 14:00 uur Soest-Hilversum (Bos straat-Oost) 14:00 uur SEC (zon)-Vïctoria (Bosstraat-West) 18:00 uur WZ'49-LJsselmeervo- gels, zevende bekerronde (Eem weg) Danscentrum Sepp Wedstrijd in Alphen a/d Rijn. Wim van Vulpen en Wies Hornsveld: le standaard 5e klasse, halve finale L.A.; Hans Butselaar en Joke Plugge: 2' standaard 4e klasse, 6' L.A.; Theo en Ciska van Galen: 1* standaard 4' klas se en 4e L.A.; Stef en Betty Isken: 2' standaard 3e klasse. VOETBAL SO Soest Saestum Al - SO Soest Al 1-4; CJW A2 - SO Soest A2 4-3; SO Soest BI - Brederodes BI 3-0; Roda'46 B2 - SO Soest B2 3-0; SO Soest B4 - SO Soest B3 1-3; Roda'46 B6 - SO Soest B4 5-3; Quick Cl - SO Soest Cl 0-0; SO Soest C3 - TOV C2 2-3; SO Soest C4 - CJW C2 1- 5; de Zebra's Cl - SO Soest C5 10- 0; SO Soest Dl - Houten Dl 0-1; SO Soest D2-WZ'49 Dl 2-2; WZ'49 D2 - SO Soest D3 3-5; SO Soest D4 - Achterveld D2 0-4; SO Soest D5 - Roda'46 D9 6-3; Quick D7 - SO Soest D6 7-1; Rodas46 D7 - SO Soest D7 8-0; AP WC El - SO Soest El 1- 1; SO Soest E2 - Achterveld El 5-1; Quick E2 - SO Soest E3 3-1; SO Soest E4 - WZ'49 El 12-0; SO Soest E5 - KWA E2 8-2; Nieuwland E4 - So Soest E6 2-2; Quick E4 - SO Soest E7 4-3; SO Soest E8 - Achter veld E3 2-4; Roda'46 Ell - SO Soest E9 1-3; SO Soest E10 - Nieuwland E7 2-5; So Soest Ell - TOV E6 8- 1; Nieuwland E9 - SO Soest E12 5- 4; Cobu Boys E5 - SO Soest E13 7- 1; SO Soest F1 - Nieuwland FI 3-2; SO Soest F2 - TOV F2 4-0; Quick F5 - SO Soest F4 3-0; SO Soest F5 - LI'vogels F7 0-5; WZ'49 F3 - SO Soest F6 2-3; Eemdijk F2 - SO Soest F7 1-2; SO Soest F8 - U'vogels F12 1-1; SO Soest F9 - WZ'49 F8 6-4. Dames Junioren: SO Soest 1 - FC Horst 1 6-1; SO Soest 1 - Nieuwland 1 13-0. G-voetbal: SO Soest 1 - SDO 1 0-1. VVZ'49 Hoevelaken Al - WZ'49 Al 5-1; De Glind BI - WZ'49 BI 2-7; WZ'49 B2 - CJW B2 0-11; WZ'49 Cl - DOVO C2 2-2; Quick C4 - WZ'49 C2 3-1; So Soest D2 - WZ'49 Dl 2-2; WZ'49 D2 - SO Soest D3 3-5; WZ'49 D3 - Hoog land D8 0-0; Hoogland D7-WZ'49 D4 10-1; SO Soest E4 - WZ'49 El 12-0; Greenstars E2 - WZ'49 E2 3- 7; WZ'49 E3 - Quick E5 8-1; WZ'49 E4 - Roda'46 E9 1-9; WZ'49 E5 - CJW E3 4-7; WZ'49 F1 - APWC F1 7-2; Hooglanderveen F1 - WZ'49 F2 6-3; WZ'49 F3 - SO Soest F6 2-3; APWC F2 - WZ'49 F4 2-0; WZ'49 F5 - Roda'46 F10 1-4; WZA F10 - WZ'49 F6 0-1; WZ'49 F7 - CJW F5 0-2; SO Soest F9 - WZ'49 F8 6- 4. De jaarlijkse Baarn-Soest-Bun- schoten wedstrijd van De Snoek baars is zaterdag gewonnen door Gert van Drie. Met 2.90 meter vis was hij de succesvolste van de 23 hengelaars, van wie er elf niets vin gen. De wedstrijd wordt altijd gehou den tussen de zomer- en de winter competitie. De vangsten aan de Bestevaer in Baarn vielen flink te gen. Nelis van Twillert had maar drie keer beet, maar werd daar door nog wel tweede met 1.12 meter. De derde plaats was voor Willem van de Kraats. De Snoekbaars houdt donderdag 19 april de jaarvergadering in ge bouw De Zwaluw aan de Konings weg, aanvang 20:00 uur. Ook wordt een loterij gehouden. Tijdens de laatste competitiewed strijd dook Robin Blokpoel van De Duinkikkers op de 100 meter vrije slag onder de magische grens van 1 minuut: 59.33, goed voor de eer ste plaats en een nieuw persoonlijk record. Ook vier clubrecords werden ver beterd. Verantwoordelijk daarvoor waren Jos Schimmel op de 50 me ter vrij (34.10), Denise van Rou wendaal op de 100 meter rug (1.16.70) en Stephanie Epskamp op de 100 meter vrij (1.04.62) en de 200 meter wissel (2.50.02). De Duinkikkers heersten op de estafettes met vijf optredens en evenzo veel eerste plaatsen.

Soester Courant | 2001 | | pagina 21