1-1-2 50% Aanpak verkeersproblemen Ossendamweg en omgeving rstel kun Jokken... Ook in onze gemeente: nomineer de vrijwilliger van de maand Bestuurlijke vernieuwing Klankbordgroep: drie werkgroepen aan de slag Reiniging tijdens de feestdagen in april KORTING MSil*© RONDJE RAADHUIS Samen met bewoners en belanghebbenden Raat 46c - soest DAAR RED JE LEVENS MEE 0900^8844 2001: Het Internationaal Jaar van Vrijwilligers Mijn vraag... PAGINA VISHANDEL ('fcHocKjc Gemeentehuis dicht op Goede Vrijdag 3.50 r_9.75 'aaslekkernijen: ecialist t onze ■neubélen srre! 2-SOEST-ZUID 5CHES LLE DENKBARE Openingstijden gemeente Soest De gemeentelijke afdelingen zijn in het gemeentehuis voor het pu bliek geopend op elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur. De balie van de afdeling Publiekszaken is geo pend tot 16.30 uur. Het informa tiecentrum in de hal van het ge meentehuis en het informatiepunt aan de balie van de afdeling Publiekszaken zijn geopend tot 16.30 uur. Bij de afdeling Publiekszaken kunt u onder andere terecht voor: de Gemeentelijke Basis Administra tie personen; de burgerlijke stand; rijbewijzenidentiteitskaarten uittreksels uit geboorteregister; woonruimteverdeling; huursubsi die; voorzieningen voor gehandi capten; vergunningen voor markt en standplaatsen, en zaken met betrekking tot de winkelsluitings wet. Op donderdagavond zijn het in formatiecentrum en de afdeling Publiekszaken geopend van 19.00 tot 20.00 uur. U kunt dan echter geen zaken regelen die de burger lijke stand betreffen. Aanvragen voor reis- en rij documenten kun nen op donderdagavond wel wor den ingediend. Er geldt dan, klaar terwijl u wacht'. Het gemeentehuis is telefonisch bereikbaar onder nummer (035) 60 93 411. Inwoners van Soester- berg die een nummer in Soest wil len bellen, bijvoorbeeld het ge meentehuis, moeten altijd eerst 035 draaien of intoetsen. De dependance van de afdeling Publiekszaken in het Dorpshuis Burgstede te Soesterberg is voor het publiek geopend iedere don derdag van 9.30 tot 12.30 uur. De afdeling Sociale Dienstverle ning houdt in het Dorpshuis Burg stede aan het Dorpsplein zitting elke woensdag van 11.00 tot 12.00 uur. De dependance is telefonisch be reikbaar onder nummer (0346) 35 14 12. SPREEKUREN COLLEGE B. EN W. Burgemeester en wethouders hou den spreekuur na telefonische af spraak. Burgemeester Janssen of wethou der H.L. Witte kan men spreken, na telefonische afspraak via secre taresse, Mw. A.C. van der Marei, tel. (035) 60 93 443 Een afspraak met de wethouders N. Blommers-Biezeno of R.W. Krol kan men regelen via secreta resse, Mw. W.B.M. Daselaar, tele foon (035) 60 93 511. TELEFOONNUMMERS Belangrijke telefoonnummers zijn: 112 Algemeen alarmnummer (politie, brandweer en ambu lance). 60 93 450 Meldpunt klachten. Voor klachten over door de ge meente niet of te laat beant woorde brieven of het niet nako men van toezeggingen. 60 93 665 Informatietelefoon. Op dit nummer is een bandje aan gesloten met gemeentelijke infor matie over raadsvergaderingen en dergelijke, maar ook over opge broken wegen in de gemeente. 0800 7662000, gratis nummer voor diegenen die grof vuil aan bieden of klachten hebben over de vuilinzameling. Bereikbaar op werkdagen tussen 8.00 en 16.00 uur. Voor vragen en meldingen over het onderhoud van de woonomge ving kan contact worden opgeno men met het Meldpunt Woonom geving, telefoonnummer 6093666 of per e-mail: meldpunt@soest.nl. Bedoeld wordt de woonomgeving in ruime zin: groenvoorzieningen, vijvers, wegen, rijwielpaden, trot toirs, straatverlichting, verkeers borden, hondenpoep, zwerfvuil enz. De centralist van het Meldpunt Woonomgeving geeft de mèlding door aan de uitvoerder van de be treffende wijkploeg. Deze beoor deelt of het verzoek meteen kan worden afgehandeld, of dat het, bijvoorbeeld wegens omvang van de werkzaamheden, iets langer duurt. Degene, die een melding doet, krijgt in ieder geval binnen 24 uur bericht over wat de ge meente onderneemt. 60 93 643 Klachtentelefoon mi lieu. Voor al uw vragen en klach ten over milieu. Voor noodgeval len telefoon 0900-8844 (politie). AGENDA 2001 Woensdag 11 april, bespreking jaarverslag 2000 en voorjaarsnota 2001 in uitgebreide commissievergade ring; donderdag 12 april, discussieavond rapportage klankbordgroep Sport beleid met bijbehorende subsidie aanvraag breedtesport-impuls; donderdag 19 april, gemeente raadsvergadering; maandag 23 april, commissie al gemene bestuurszaken, volksge zondheid en maatschappelijke dienstverlening; dinsdag 24 april, commissie ruim telijke ordening, volkshuisvesting, openbare werken en recreatie; woensdag 25 april, commissie sport, onderwijs, welzijnszaken en milieu; donderdag 26 april, commissie fi nanciën, economische zaken, so ciale zaken en cultuur; donderdag 17 mei, gemeente raadsvergadering. Alle vergaderingen worden gehou den in het gemeentehuis aan het Raadhuisplein en beginnen om 19.30 uur, tenzij anders aangege ven. Onder voorzitterschap van burge meester drs. J. J. L. M. Janssen heeft de klankbordgroep bestuurlijke ver nieuwing de eerste bijeenkomst ach ter de rug. De bedoeling is dat deze groep met elkaar nadenkt en ideeën aanlevert over hoe de betrokkenheid van de inwoners van Soest bij ge meentelijke zaken en de communi catie tussen inwoners en de gemeen te verbeterd kan worden. Mogelijke thema's zijn: de één-loketfunctie en de dienstverlening, het interactieve proces van de toekomstoriëntatie, en andere specifieke thema's. Er waren veertig inwoners aanwezig. Het was een gemêleerd gezelschap, onder wie een aantal, ouderen, een jongere (25 jaar), tien vrouwen, vier Soesterbergers en vier inwoners van allochtone afkomst. Een aantal men sen is afkomstig uit de communicatie- wereld; er zijn deelnemers uit bewo nersverenigingen en natuurlijk men sen die algemeen betrokken zijn bij het gemeentelijk beleid. Door de bijzondere werkwijze van de voorzitter werd het een levendige avond. Er was een open agenda en deze avond werd gebruikt om te kij ken of de klankbordgroep gezamen lijk tot een werkwijze en inventarisa tie kon komen. Heel nadrukkelijk wilde de burgemeester de klankbord groep de vrijheid geven om zonder politieke of bestuurlijke inmenging aan de gang te gaan (bestuurlijke ver nieuwing). Deze open en vrije aanpak had een geanimeerde discussie tot gevolg. Deze leidde er uiteindelijk toe dat een meerderheid de uitdaging om op deze manier te werken wel wilde aangaan. De klankbordgroep heeft besloten tot de volgende bijeenkomst in een drietaï werkgroepen uiteen te gaan. Deze werkgroepen die alleen uit bur gerleden bestaan buigen zich over de volgende onderwerpen: 1. Communicatie (inclusief informa tievoorziening en ICT) 2. Cultuur en cultuuromslag 3. Leefbaarheid in de wijkomgeving Een aantal belangstellenden is als voorzitter aangewezen. Zij zullen sa men met de overige werkgroepleden voor de volgende bijeenkomsten een presentatie over de genoemde the ma's voorbereiden. Het uiteindelijke doel is om in een vijftal bijeenkomsten voor de komen de raadsverkiezingen een visie te hebben ontwikkeld op eigentijdse manieren van interactie tussen be stuur en burger en tussen burgers onderling in relatie tot de overheid. De volgende bijeenkomsten vinden plaats op 27 juni, 26 september, 19 december en 20 februari. Voor meer informatie kunt u terecht bij Marit Stam, coördinator bestuur lijke vernieuwing, tel 035-6093680 (di-wo-vr) of per e-mail stams @soest.nl CEEI SPOED. «VEL POLITIE Het jaar 2001 is door de Verenigde April Naties uitgeroepen tot het Internatio- Mei naai Jaar van Vrijwilligers. Het gehe- Juni le jaar wordt wereldwijd aandacht besteed aan vrijwilligers en vrijwilli- Juli gersorganisaties. Ook de gemeente Augustus Soest besteedt aandacht aan de vele September vrijwilligers en het werk dat zij doen. Oktober November Elke maand wordt daarom "de vrij- December williger van de maand" gekozen. Maandelijks is er een sector of doel groep waarvoor u een nominatie kan worden ingediend: Jeugd en jongeren Kunst Sociaal-cultureel werk/ buurtwerk/wijkwerk Cultureel Ouderen Volksgezondheid en zorg Natuur en milieu Maatschappelijk belang Religie De vrijwilliger van de maand wordt bepaald door loting uit genomineer den door notaris mr. J. Jager van Ja ger, Bokdam en de Visser. "Vrijwilliger van de maand april 2001" Nomineren Iedereen in Soest en Soesterberg kan de nominatie, met een korte toelich ting, inzenden aan: Gemeente Soest, 'Vrijwilliger van de maand', Ant woordnummer 120,3760 VB Soest. E-mailen kan ook, het adres is: gertp@soest.nl. De nominatie moet voor de le van elke volgende maand worden ingediend. Voor het thema van april 'jeugd en jongeren' is dat dus 1 mei 2001. U kunt ook gebruik maken van het onderstaande formulier: Naam.. Adres.. Woonplaats Ik draag de volgende persoon c.q. personen voor in het kader van "vrijwilliger van de maand": Naam Adres Woonplaats De reden voor deze nominatie in sector jeugd en jongeren is als volgt: Inzenden voor 1 mei 2001 Naam: Adres: Telefoon: Ik zou het college van burgemeester en wethouders het volgende willen vragen: man/vrouw Insturen vóór dinsdag 17 april aan Communicatie, Antwoordnummer 120,3760 VB Soest. (Een postzegel is niet nodig). Op Goede Vrijdag 13 april 2001, wordt op de normale wijze afval in gezameld. Tevens is het afvalstoffendepot aan de Schans open. Het kan toor van het Reinigingsbedrijf Midden Nederland (RMN) is op deze dag gesloten. Op maandag 16 april, tweede paasdag, wordt geen afval opgehaald en is het afvalstoffendepot gesloten. Op de afvalkalender 2001 kunt u zien op welke datum uw container wordt geleegd door het RMN. Op maandag 30 april, koninginnedag, wordt geen afval ingezameld en is het gesloten. Voor de gewijzigde inzameldag verwijzen wij u naar de afvalkalender. Op alle andere dagen in de maand april zijn wij tijdens de normale wer kuren van 8.00 tot 12.00 en 12.30 tot 16.00 telefonisch bereikbaar od 035- 60 39 222. F Wilt u grofvuil aanmelden, dan kunt u tijdens deze uren (gratis) bel len naar nummer 0800 - 766 2000. sst - Telefoon: 601 84 02 XASAANBIEDINGEU se moten zalm n r»r iram van 2.75 nu voor4a4o ]ct gemeentebestuur wil de doorstroming, de verkeersveiligheid en de bereik- iarheid van de Ossendamweg verbeteren. De omgeving van de Ossendahi- leg heeft te lijden onder de opstoppingen en de matige bereikbaarheid. Daar- m wil de gemeente, samen met bewoners en belanghebbenden, oplossingen lekijken die op korte termijn de situatie kunnen verbeteren. Het is de bedoe ling hiervoor een werkgroep samen te stellen die dit voorjaar met voorstellen ioor oplossingen komt. een drietal avonden wil doorpraten over problemen en oplossingen. De gemeenteraad heeft in de zomer van 2000 de 'Startnotitie Hoofdwe genstructuur' aangenomen. Hierin is de Ossendamweg duidelijk als knel punt naar voren gekomen. Er werd een twee-sporenbeleid ingezet: het eerste spoor is het beoordelen het functioneren van het hoofdwegennet op lange termijn. Van de werkgroep wordt verwacht dat zij zich bezig houdt met het tweede spoor: de op lossingen die op korte termijn zijn te realiseren. Wij denken daarbij aan maatregelen tegen sluipverkeer, an dere of betere afstelling van verkeers lichten, oversteekvoorzieningen, aan sluitingen en routes van en naar De gemeente nodigt daarom alle he ltoners en belanghebbenden uit voor ten informatieavond. Deze zal plaatsvinden op dinsdag 24 april a.s n het restaurant van het gemeente- ïuis aan het Raadhuisplein, aanvang [9.30 uur. )p die avond wil het gemeentebe- Xiur: u in het kort iets vertellen over de aanleiding van dit project en het grote kader; aan u vragen wat volgens u de be langrijkste verkeersproblemen op de Ossendamweg (en omgeving) zijn; u vragen welke oplossingen er vol gens u denkbaar zijn; vragen wie er in een werkgroep op woonstraten, etcetera. Dit zijn bij uit stek ook maatregelen die de buurt en de bewoners aangaan. Daarom moe ten ze in overleg worden vastgesteld. U bent van harte welkom op 24 april. Voor meer informatie kunt u bellen met Ad van Wanroij, 035 - 6093684. Het gemeentehuis is op vrijdag 13 april (Goede Vrijdag) gesloten. Dat bekent dat men die dag voor geen enkele vraag, zowel mondeling als te lefonisch, bij de gemeente terecht kan. Ook het Centrum Werk en Inkomen (CW1) en Start, alsmede het Zorglo- ket, die in de hal van het gemeente huis zijn ondergebracht, zijn die dag niet geopend. Het Reinigingsbedrijf Midden Neder land ledigt die dag wel de groene en bruine containers. Tevens is het afval stoffendepot aan de Schans open. Het kantoor van het Reinigingsbe- De Ossendamweg is een knelpunt in het Soester verkeerswegennet. Vaak staan hier files. Het gemeentebestuur wil samen met bewoners en belangsiellen- drijf Midden Nederland (RMN) is den zoeken naar een oplossing voor de problemen. echter op deze dag gesloten. piafilet iram van 5.50 nu voorO 0 U lekbaarsfilet iram van 5.50 voorO O botfilet O O C ram van 3.75 voorUi40 wolffilet A C(\ ram van 5.50 voor4 D U ok kan zijn. Iedere schade aan 1e juiste kennis en ervaring om uw auto weer in een juiste én veilige conditie te brengen. Bij een ASN vestiging dus. chadeherstel die voidoet aan de hoogste kwaliteitseisen, aar gooit hoge ogen mee... Nïemvejraciit 29 37631P Soest Tel. 035-6022744 lax 035-6027456 E maii mtci@statejrhoef.iil 3 soorten ger. zalm 4 soorten garnalen Gefileerde paling Ger. heilbot 3ravad lax, Forelfilet Luxe zalmsnippers '"ZELF CENTRUM 1 - 3762 EN Soest 335 - 601 62 28

Soester Courant | 2001 | | pagina 33