NSTE ïers w 3.9<s uit Nieuwe Wereldwinkel officieel open Danscentrum Gerla JL eding oop 300M HADÈ Feestavond als klap op de vuurpijl Koninginnedag Huis<£»zekfrhfiD 7 ACTUEEL revraagd or de Juard joaa-siJ( e A. Vogel .ris Soest verliest rechtszaak om afgebrande caravan Koninginnedag in Soest Laatste voorinschrijving Oranje Vrijmarkt HMG s niets; er in! herstel Geen vuurwerk op maandag 30 april MAKELAARS DIE U BESCHERMEN vati»* Doe mee met de Soester Logo Puzzel! Albert Cuyplaan 198b Soest ARGENTIJNSE TANGO STREETDANCE COUNTRY 8 lessen vanaf 7 mei INFORMATIE-INSCHRIJVING "VSSTtZOTl# Meningen van lezers! Burgertje pesten (4) Floortje Brouwer weer de beste biertapster Service bij Schoemaker Soester Logo Puzzel 2001 Snelheidscontrole de béste, de lekkerste Lentenummer Van Zoys tot Soest is uit WOENSDAG 11 APRIL 2001 SOESTER COURANT PAGINA 5 fruitspecialistü '£N- SfilijboNtlj n 21 - tel. 601 24 25 donderdag t/m zaterdag van 100 ml S het boek ien" incl. CD-rom. irce product 50 ml., 100 ml.) n toiletzeepje. 'rraad strekt. ENM/ONINC. woonkamer, net inbouwapp. slaapkamers, ien berging in :t zuiden,. idelaarpad 8. 589.500 k.k. 06 - 21293817 (Brasserie ester PASEN IN DE SOESTER DUINEN Op beide paasdagen serveren wij om 13.00 uur onze paasbrunch een feestelijk koud, warm buffet Voor kinderen is er eieren zoeken PAASBRUNCH A FL. 37,50 Garnalencocktail met cocktailsaus FrüitcocktaU Hamcocktail met asperges Heldere ossenstaartsoep met madeira Heldere tomatensoep Hollandse haring Gerookte zalm Gerookte forel met mierikswortelsaus krabsalade Salade van tonijn en mandarijn Sandwiches gemaakt van gerookte kalkoen Gerookte ossentong Pepersalami Ardennerham met seizoensfruit Selderiesalade Aardappelsalade Diverse sauzen, rauwkost en stokbrood Paasbrood en eieren Ijscoupe speciaal Bei voor reservering en/of informatie: 035 - 603 6010 Ook op moederdag en beide Soesterbergsestraat 188, Soest Telefoon 035-603 6010 Geen knal- en siervuurwerk dit jaar om de Oranje activiteiten in Soest af te sluiten. In plaats daarvan moet een feestavond op de Engh de klap op de vuur pijl van Koninginnedag wor den. Omdat de ramp in En schede nog vers in het geheu gen ligt, vindt het Oranje Co mité het passend geen vuur werk af te steken. De feestavond begint om 21:00 uur op het evenemententerrein en duurt tot half twaalf. Optredens zijn er achtereenvolgens van de dixielandband The Hammerfield Stompers, de Big Band Blow van PVO en tot slot Friso. Deze Am sterdammer zingt liedjes van onder anderen René Froger, André Ha- zes en Koos Alberts en voegt daar andere feestnummers en een deel van zijn eigen repertoire aan toe. Tussen de muzikale shows door verzorgt Danscentrum Sepp de monstraties streetdance en country Iine dance. Het programma wordt aan elkaar gepraat door de Soes- ter Ben van den Burg, de voorma lig topschaatser die regelmatig is te zien en horen op de televisie. De lampionnenoptocht is dit jaar verschoven van 29 naar 30 april. Om 21:00 uur gaan de kinderen met hun lampion op pad vanaf de gymzaal aan de Paulus Potterlaan. Vla een omweg door Soestdijk zul len ze naar de Engh lopen. Het programma is verder traditio neel samengesteld. In de ochtend uren kunnen kinderen meedoen aan de versierde fietsoptocht die om 10:30 uur van start gaat bij de St. Ludgerusschool aan de Vosse- veldlaan en in veel straten in Soest-Zuid de aandacht zal trek ken. Vaste prik sinds enkele jaren zijn tevens de kinderspelen bij tuincen trum 't Vaarderhoogt. Die vinden dit keer plaats van 11:00 tot 15:30 uur. Bij Artishock is er vanaf 15:00 uur live-muziek, kan een tentoonstel ling worden bezichtigd en is infor matie verkrijgbaar over alle activi teiten van de vereniging die een open dag houdt in het St. Joseph- gebouw aan de Steenhoffstraat. Het Oranje Bal in partycentrum Bos en Duin ontbreekt evenmin op het programma en begint om 17:00 uur. Voor de Oranje Vrijmarkt (zie ook elders op deze pagina) zijn nog enkele kramen en grondplaatsen te huur. De handel in tweedehands spullen barst om 10:00 uur los op het evenemententerrein, maar zo als elk jaar zullen de eerste bezoe kers wel vroeger hun zoektocht naar koopjes starten. Het programmaboekje van het Oranje Comité Soest is vandaag huis-aan-huis verspreid via de be zorgers van de Soester Courant. Daarin staat ook het paardensport festijn bij manege Eldorado aange kondigd. Deze activiteit is inmid dels geschrapt vanwege het ver spreidingsgevaar van MKZ (zie ook artikel op de voorpagina). Het was gistermorgen nog niet bekend bij de redactie of de natuurfiets- tochten van IVN Eemland zullen doorgaan. De Vlijt PIET FLOOR EN NICOLETTE VERSLOOT MAKELAARS/TAXATEURS O.G. MAKELAARDIJ O.G.'DE VLIJT' LID VNM VAN WEEDESTRAAT 3 - SOEST - TEL.: 035-6016824 INTERNET. WWW.DEVLIJTMAKELAARDIJ .NL E-MAIL DEVLUTMAKELAARDIJ@HETNET Burgemeester Janssen en vrij- willigster-van-het-eerste-uur Gep van Bercum hebben zater dagmorgen gezamenlijk de of ficiële opening verricht van de nieuwe Wereldwinkel aan de Steenhoffstraat. De Wereld winkel deelt het nieuwe onder komen daar als vanouds met de VW/ANWB. De nieuwe winkel draait al weer enige tijd, tot volle tevredenheid van de 'ondernemers' die vooral te spreken zijn over de toegenomen ruimte. Het assortiment levens middelen (koffie vooral) en de col lectie geschenkartikelen uit de Derde Wereld komen in de nieu we behuizing aanzienlijk beter tot hun recht. Zo'n beetje 'tout' Soest was aan wezig bij de feestelijke opening, waarvoor een tent was neergezet op de parkeerplaats achter het nieuwe gebouwtje. De talrijke ge nodigden werden daar ontvan gen met luidruchtig getrommel door de vijf vrouwen sterke djem- bégroep 'Sita Wabibi', die overi gens niet zo Afrikaans van samen stelling was als de naam zou doen vermoeden. Eit Algra, een van de vrijwilligers, trad op als ceremonie meester en verwelkomde alle gas ten. Wereldwinkel-voorzitter Ans Holleman herinnerde er in haar welkomstwoord aan hoezeer er in het afgelopen jaar naar deze dag was toegel eefd. Ze was trots op het resultaat, waarvoor ze in het bijzonder aannemer Van de Grift Sr. en architect Astrid Rasch be dankte. Die kregen allebei een mooi cadeautje uit de nieuwe win kel. Voor wie het nog niet wist gaf Ans Holleman ook nog een uiteenzet ting over de 'strijkstokloze' werk wijze van de wereldwinkels (er zijn er ca. 400 in Nederland), maar eerst stond ze stil bij de voorge schiedenis van de Wereldwinkel Soest. Zo noemde ze de initiatie ven in de kerken voor de verkoop van ('zuivere') Max Havelaar-kof- fie, waaruit in 1989 de 'kraam' aan de Van Weedestraat voortkwam. De vrijwilligers die daar eens in de twee weken hun waren aan de pas serende man/vrouw probeerden te brengen hadden het niet altijd even makkelijk, zodat de verhuizing in 1991 naar het pand van de ge meentevoorlichting (die naar het nieuwe gemeentehuis aan de Dal- weg was vertrokken) al een hele verbetering was. 'Wereldwinkel' Burgemeester Janssen vond dat menig winkelier wel eens jaloers zou kunnen zijn op de publiciteit rond de nieuwe behuizing. Hij had vooral lovende woorden voor de vrijwilligers, die zich al jaren met groot enthousiasme en professio naliteit inzetten. Hij vond dat Soest trots op hen kon zijn. In zijn toe spraak stond hij verder stil bij het verschijnsel 'maatschappelijk on dernemen', dat bij de Wereldwin kel op een bijzondere manier ge stalte krijgt. Hij sprak in dat ver band over een 'ijzersterke formu le'. 'Achter de producten die hier verkocht worden komen mensen uit verre landen hier heel dichtbij Foto: Soester Courant en krijgen een gezicht,' stelde de burgemeester vast. 'De Wereld winkel Soest is een wéreldwinkel...' Vervolgens begaf het gezelschap zich naar de entree van het gebouw aan de Steenhoffstraat, waar de burgemeester samen met Gep van Bercum een drieluik met de we reldkaart opende en daarmee de toegang tot de nieuwe winkel offi cieel ontsloot, met de uitnodiging aan allen om hen te volgen bij het 'wereldwinkelen'. BIJNA F 1.000,- WINNEN? Kerkstraat 3-5 3764 CR Soest Tel.: 035-6030303 Fax: 035-6029995 Foto: Soester Courant 7 lessen vanaf 11 mei 8 lessen vanaf 9 mei V Tel. 035 - 602 28 11 602 03 04 De gemeente Soest is door de arrondissementsrechtbank in Utrecht gevoelig op de vingers getikt in het geschil over de eventuele herbouw van een il legale stacaravan. Die stond aan de Staalwijklaan (in Pij nenburg) en brandde in februa ri 1999 na blikseminslag af. De caravan werd bewoond door een vrouw met twee kinderen, die na de brand voorlopig onderdak vonden bij een buurman, op wiens grond de caravan stond Het ge meentebestuur weigerde vergun ning voor de herbouw van de ca ravan (voor vijf jaar), omdat deze illegaal geplaatst was. Volgens de juridisch adviseur van de vrouw en haar buurman, het oud-WD-ge- meenteraadsiid Gert Beijen, zou echter het overgangsrecht hier van toepassing moeten zijn, omdat de gemeente niet eerder tegen de ca ravan was opgetreden. Volgens de gemeente Soest ging het hier for meel om 'een tweede woning' in het buitengebied, wat het gemeen tebestuur uit alle macht wil voor komen. Beijen stelde zich op het standpunt dat hier sprake was van een calamiteit en dat de gemeen te haar hart moest laten spreken. Het aanbod van de gemeente van een flat voor de vrouw en haar ge zin werd van de hand gewezen. Beijen ging namens zijn opdracht gevers in beroep bij de rechtbank tegen de weigering van de ge meente. Op 1 maart j.1. werd het geding behandeld. Van de zijde van de ge meente werd daarbij gesteld dat de aanwezigheid van de caravan voor de brand niet bekend was, en ook niet bij luchtfoto's was gebleken. Volgens de rechter is echter wel aangetoond dat de caravan er al sinds 1994 stond en is het over gangsrecht wel degelijk ook van toepassing op illegale bouwwer ken. De caravan had dus geheel vernieuwd mogen worden en de gemeente had daarvoor vergun ning moeten geven. De rechter vindt dat de gemeente een onjuiste uitleg heeft gegeven aan de voorschriften bij het be stemmingsplan Landelijk Gebied. Beijen is zeer in zijn nopjes met de uitspraak. 'Menigeen vindt zijn hart pas als hij zijn hoofd verloren heeft,' citeert hij Nietsche. 09:00 uur (Onder voorbehoud). Natuurfietstocht IVN Eemland over 27 kilometer vanaf De Kwekerij (Molenstraat). 10:00 uur (Onder voorbehoud). Paardensport bij Manege Eldo rado (Bosstraat). 10:00 uur Oranje Vrijmarkt, tot 15:00 uur, op evenemententer rein De Engh (Soester Engweg). 10:30 uur Optocht versierde fietsen. Aanmelden tussen 9:30 en 10:00 uur bij de St. Ludgerusschool Vosseveldlaan), 11:00 uur Kinderspelen, tot 15:30 uur, bij tuinadviescentrum 't Vaarderhoogt (Dorresteinweg). 15:00 uur Open dag vereniging Artishock in St. Joseph-gebouw (Steenhoffstraat). 17:00 uur Oranjebal in partycentrum Bos en Duin (Bosstraat). 21:00 uur Lampionnenoptocht, vanaf de gymzaal (Paulus Potter laan). 21:00 uur Feestavond met diverse optredens op evenemententer rein De Engh (Soester Engweg). Een beperkt aantal kraam-, maar voldoende grondplaat sen van de Oranje Vrijmarkt zijn nog te huur. De Hopman Masselman Groep (HMG), die het evenement op de Engh or ganiseert, houdt woensdag 18 april de laatste voorinschrij ving. Scouts zitten dan van 16:00 tot 18:00 uur in buurthuis De Praat paal aan de Smitsweg om belang stellenden te registreren. Er moet contant worden afgerekend. Voor een kraam bedraagt de huur 50 gulden (borg 25 gulden), voor een grondplaats 7,50 gulden en 10 gul den borg. Handelaren moeten 100 gulden huur en 50 gulden borg be talen. Wie zijn plek na de markt op Koninginnedag schoon achterlaat, krijgt de borg terug. Mochten er nog plekken vrij zijn, dan worden die 30 april vanaf 7:00 uur verhuurd. Daarvoor moet men op het midden van het terrein bij de wagen van de organisatie zijn. De huur van een grondplaats be draagt dan een tientje. Voor meer informatie: www.hmg- soest.ni en voor dringende vra gen kan men mailen naar vrijmarkt@hmg-soest.nl £det4teett4£ifóie>Uj. eigen collectie gouden sieraden met edelsteen en brillant zilveren sieraden met edelsteen en colliers reparaties, colliers knopen etc. eigen slijperij Lange Brinkweg 66 - Soest - 035 - 601 30 42 Ik ken Ronald Groenestein ruim 20 jaren. Ik kwam in behandeling bij hem voor een rugkwaal die hij met góed gevolg heeft behandeld. In de loop van die jaren hebben verschillende mensen mijn leven volledig vernield. Maar altijd kon ik steun vinden bij Ronald door middel van gesprekken en behan delingen. En dankzij hem heb ik de kracht kunnen vinden om een sterke en onafhankelijke vrouw te worden. Meneer Dorrestein, ondanks het grote vertrouwen tussen Ronald en mij, heeft hij mij nooit inzage ge geven omtrent zijn zakelijke en fi nanciële gegevens. Ik wens Ronald heel veel sterkte en liefde toe. Kop op vriend, jij redt het wel, tegen alle 'Dorres- teintjes' van de hele wereld! L. Rieff Naschrift redactie: Discussie hier over in deze krant gesloten. Floortje Brouwer uit Soest heeft zich geplaatst voor de landelijke finale biertappen. De medewerk ster van Vini's Bar was maandag de beste van de 144 deelnemers aan, de regionale voorwedstrijd. De nationale eindstrijd vindt in ja nuari volgend jaar plaats. Brouwer nam de laatste keer ook deel, na dat ze de regiowedstrijd had ge wonnen. In de landelijke finale eindigde ze toen in de midden moot, ditmaal is de tapster ge brand op een hogere rangschik king. In de wedstrijd voor teams behaal den tapper Robin Huisman en Antonio van den Hengel van Broodje van Toontje de derde plaats. Huisman tapte de biertjes die vervolgens door Van den Hen gel werden uitgeserveerd. De der de plek was net niet genoeg om straks in Amsterdam aan de fina le te mogen meedoen. Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoudelijke apparatenten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren-tv, telefoon of I.S.D.N. defect?; wasauto maat stuk; koelkast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! eHRfiEi Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44 Vandaag in de krant 144 Logo's van Soester en Soester- bergse zaken en bedrijven staan breed uitgemeten op pagina 6 en 7. Wij, de Soester Courant, de logo- adverteerders en de organisatie Soester Logo Puzzel, hopen dat u allemaal weer aan de slag gaat om logo en naam bij elkaar te zoeken. Het loont de moeite, want er zijn schitterende geldprijzen te winnen en... een feestelijk diner-dansant. Maar dat hangt mede af van de originaliteit van uw slagzin over de 50-jarige Soester Zakenkring. Veel succes en vooral veel gezellig heid in en met de héle gemeente Soest! Olga Goezinnen-Slagter Achttien automobilisten zijn be trapt toen ze hun gaspedaal iets te diep intrapten. Dat gebeurde woensdagmiddag op de Soester bergsestraat. De politie controleer de daar tussen twee uur en kwart voor drie de snelheid van 392 voertuigen. BANKETBAKKERIJ /c Soesterbergsestraat 53', Soest Telefoon 035'60T3050 Het lentenummer van Van Zoys tot Soest is uit. In het kwartaalblad van de Historische Vereniging Soest staat dit keer onder meer het derde deel over de annalen van het St. Josephgebouw aan de Steen hoffstraat. Daarin laat Joop Pieke- ma terloops proeven hoe men een eeuw geleden omging met MKZ. Verder zijn er bijdragen te lezen over de laatste turfsteker van Soest en de geschiedenis van de natuur- beschermingsactiviteiten en is het 'eerste deel erin opgenomen over de historie van het erf Grooteloo, de vorig jaar afgebrande boerderij aan de Olijkeweg. Informatie over Van Zoys tot Soest is verkrijgbaar bij de Histo rische Vereniging Soest, SS 6012769. Vla dit nummer kan men Zich tevens opgeven voor het lid maatschap, wat 40 gulden per jaar kost. Informatie is verder verkrijg baar via www.soest.nl/hvs Te koop VAN GOYENLAAN 78 SOEST Op 4e verdieping gele gen zeer goed onderh. (recentelijk opgeknapt) 3 kamer appartement (voorheen 4) met vrij uitzicht aan achterzijde. Galerijkant heeft mooi uitzicht op polderland schap Baarn/Eemnes. Pand uit 1960 heeft berging in onderbouw. Balkon op zuidwesten. Indeling: Entree, toilet v.v. ventilatieraam, tussen/tochtdeur, hal meterkast (3 gr., nacht/dagstroom aardlekschake- laar), woonkamer, dichte stand, keuken v.v. plavuizen, badkamer met douche v.v. aansl. wasmachine en droger, 2 sl.kamers Bijzonderheden: Woonk. en sl.kamers v.v. laminaatvloer. Gedeeltelijk v.v. dubbele beglazing. Servicekosten: Hfl 305,00 p.mnd. incl. voorschot cv. Aanvaarding: in overleg Vraagprijs: 282.500,= k.k. SOESTERBERGSESTRAAT 61A SOEST In Soest-Zuid aan winkelstraat gelegen zelfstandige kantoor/praktijkruimte op de begane grond. Deze bedrijfsruimte is opgesplitst in drie vertrekken. Vloeropp. ca 90 m2. Indeling: kantoorruimte, spreekkamer/showroom, toilet, keuken, magazijn. De meterkast met eigen gas- en electrameter is vanaf buiten toegan kelijk. er zijn twee parkeerplaatsen aanwezig. Aanvaarding: 1 april '01 Huurprijs: 1.667f- p.mnd/ƒ20.004r" p.jaar BTW is niet van toepassing WILLEM SPEELMANHOF 19 SOEST In geliefde wijk Klaarwater gelegen, uitstekend on derhouden geschakelde eengezinswoning met inpandige schuur/ber ging. De leuk aangelegde voor- en achtertuin heeft aan voorzijde vrij uitzicht Achtertuin pal op zuiden. Indeling: entree/hal, me terkast, vernieuwd toilet, L-vormige woonkamer v.v. plavuizen en in zithoek v.v. vloerbedekking. Gezellige keuken v.v. plavuizen vloeren inbouwapp. Vanuit keuken toegang tot achtertuin alwaar toegang tot inpandige berging/schuur. 1e verdieping: ruime ingebouwde kast. Badkamer v.v. 2e toilet, wastafelmeubel, spiegelwand, douche en aansl. wasmachine. Ruime sl.kamer (voorh. 2) en 2e ruime sl.kamer met grote schuif- wandkast. Zolderverdieping: overloop met bergkamer met ketel- en drogerop- stelling. Ruime zolderkamer v.v. dakkapel en vaste inbouw/bergkast overgebele lengte van de kamer. Bijzonderheden: Achterzijde electrische zonwering met garantie. Vaillant HR- ketel (bouwjaar 1998,1999 geplaatst) met onderhouds contract (kan worden voortgezet). Nieuwe badkamer accessoires ter overname. Niet ingebouwde keukenapparatuur evt. ter overname. Op b.g. v.v. dubbele beglazing.Zowel voor- als achter buitenkranen. Aanvaarding: in overleg. Vraagprijs: 489.000,= k.k. NACHTEGAALWEG 16 SOEST Aan rustige weg, in de wijk 't Hart te Soest gele gen, karakteristiek Helft van dubbele woning met uitbouw, bijkeuken en uitgebouwde garage van maar liefst 9 meter. De achtertuin, op het wes ten gelegen biedt veel privacy. Indeling: Hal v.v. plavuizen, zeer ruim toi let met wastafel, meterkast (8 groepen, aardlekscbakelaar, dag en nachtstroom). L-vormige woonkamer (11,5 x 3,35 m) v.v. massief- eiken planken vloer en schuif pui. Open keuken (geschilderd eiken) v.v. div. inbouwapp. en plavuizen vloer. Toegang tot zeer ruime keidér (stahoogte) v.v. betonnen vloer, bijkeuken v.v. was machine en drogeraansluiting. 1e verdieping: overloop v.v. massief-houten grenen vloer, ruime ouderslaapkamer (voorheen 2) v.v. houten grenen vloer, 2 vaste kasten en 1 ingebouwde hangkast 2e slaapkamer v.v. vloerbedekking en toegang tot plat te dak (uitbouw woonkamer) met mogelijkheid voor een dakterras. Badkamer v.v. ligbad, dubbele wastafel, 2e toilet en apart douchegedeelte. Via vaste trap naar zeer mime zolder (mogelijkheid 2 slaapkamers) v.v. nieuwe vloertjedekking, 2x dakkapel en velux dakraam. Ketelopstelling (Radson 1992) Aanvaarding: in overleg Vraagprijs: 869.000,= k.k. KERKDWARSSTRAAT 15 SOEST Op een zeer geliefde locatie 'De Kerkenbuurt' in 'Oud-Soest' gelegen helft van dubbele wo ning uit 30-er jaren met ruime vrijstaande garage v.v. elektra. Deze woning (inhoud ca. 380 m3/ woonopp. ca. 125 m2) ligt op een perceel van ca. 295 m2 Besloten achtertuin (ca. 13x12 m) op NO met veel privacy. Pand ligt aan smalle, rustige straat (eenrichtingverkeer). Begane grond: hal/entree, meterkast, trapopgang, gar derobe (nis), toegang kelder (stahoogte) van ca. 2,5 x 2,5 m, toilet. Ruime woon keuken met standaard keukenblok, mechanische ventilatie (ingebouwd in open draaiend raam) en toegang tot bijkeuken met was- en droger aansl. en ketelopstel ling (Junker combi VR 2000). Royale woonkamer v.v. open haard en serre/werkka mer. 1e verdieping: overloop v.v inbouwkast, 3 sl.kamers waarvan één met toegang tot ruime badkamer v.v. vaste wastafel en opendraaiend raam. Bijzonderfieden: In de woning zijn recentelijk meerdere kozijnen vervangen en v.v. dubbele beglazing. Dak (boven serre) is recent v.v. nieuw bitumen. Zowel binnen als buiten goed onder houden, bezichtiging zeker de waard. Aanvaarding: in overleg Vraagprijs: 657.000,= k.k. ONROEREND GOED HYPOTHEKEN VERZEKERINGEN Soesterbergsestraat 61, 3768 EB Soest Tel. 035-602 90 61fax 035-602 90 85 Internet www.huisenzekerheid.nl E-mail soèst@huisenzekerheid.nl VBO MAKELAAR Bel ook voor een vrijblijvend hypotheekadvies!

Soester Courant | 2001 | | pagina 5