IIHbv IGRQENE 1 Dorpshuis en school worden ook betrokken bij plannen Dorpsplein éNa polijsten komt tekening [van speksteen naar boven' Paasbest: 26 zakken vuil Brand op Leusderheide leeft nog voort in de herinnering (D 239,- n Keulen Nieuw kinderdagverblijf opent bij Carolusschool Dorpelingen kunnen zelf verkopen op de jaarmarkt PAGINA 10 WOENSDAG 18 APRIL 2001 R trs rs ■s ng Irmgard Lensink geeft minicursus atie/onderhoud erken des-specialist )p alle merken 1DEHERSTEILER KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST HULPVERLENING Tai-Chi-Chuan in Burgstede Zestig jaar geleden hevige ontploffingen Spitfire centraal op Museumweekend Wel vuurwerk, geen kermis Bridgen op 30 april 0800 - 0432 ;n en afmetingen bii°nr g.-j p ietkamerstoel RAIL naturel teak SOESTERBERGSEliLCOURANT Redactie-adres: Joyce Schreuder, tel. (035) 602 25 64 Klachten bezorging C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 produkten, o.m. jrodukten worden i magazijn. i: ma mou- ete ien en Tak ur 1, fax: 035 - 60 15 648 est ■6720807 B en W willen het dorpshuis en de Wethouder De Haanschool I bij de herontwikkeling van het [Dorpsplein betrekken. Ge- Idacht wordt aan de opzet van |een brede school, waarbij de leerlingen gebruik kunnen ma ken van de faciliteiten die het dorpshuis biedt, inclusief de bibliotheek. Er moet eerst een haalbaarheidsonderzoek ko nen om de wensen van alle be trokken partijen in kaart te brengen. Daarvoor is 145 dui- M De plannen voor een brede school r<-ajn in Soesterberg al een paar maal de revue gepasseerd. Terwijl landelijk scholen, activiteitencen tra, bibliotheek en kinderopvang men willen werken, wordt ook in iet dorp de mogelijkheid van een olledig leer- en opvangpakket be sproken, Steeds meer (werkende) )uders vragen om dit type 'kan- :oorscholen', waar kinderen na ichooltijd aan activiteiten kunnen leelnemen. Het is de reden waar om de Stuurgroep 1SV beide in stellingen bij de plannen voor het Dorpsplein wil betrekken. Voorzitter Jean-Marie van Stave ren van de Stichting Dorpshuis Burgstede Soesterberg vindt het van belang dat er een haalbaar heidsonderzoek komt. 'Het is een eerste aanzet om tot een bredere bestemming te komen voor het Dorpsplein. Aan het einde van dit jaar moet dit haalbaarheidsonder zoek op tafel liggen. Er komt een integraal overleg met alle belang hebbenden, want een aantal zaken ligt best gevoelig. Zeker is dat alle woningen, winkels en instellingen die nu aan het Dorpsplein geves tigd zijn, terugkomen. Hoe het er visueel uit gaat zien weten wij ook nog niet.' Het college heeft inmiddels zijn voorkeur uitgesproken voor het adviesbureau BBN in Houten. Dit bureau moet het onderzoek uit voeren waarbij de nadruk komt te liggen op de financiële haalbaar heid. Uitgangspunt zijn de wensen en financiële randvoorwaarden van zowel betrokkenen als de politiek. Volgens het college wil BBN inter views houden met bewoners, eige naren, winkeliers en instellingen. Daaruit moet blijken of zij willen deelnemen aan zo'n haalbaar heidsonderzoek en uiteindelijk een intentieverklaring willen tekenen voor samenwerking. De Stuurgroep ISV heeft gekozen voor de offerte van BBN. In tegen stelling tot een ander bureau vindt de adviesgroep uit Houten het be langrijk om te weten hoeveel geld er beschikbaar is alvorens de plan nen uit te werken. Een minpuntje is er wei. BBN is wel het duurste bureau. Inclusief btw rekent het bureau 185 duizend gulden voor de werkzaamheden gedurende de hele periode. Het college denkt echter dat het goedkoper kan om dat de eigen stedenbouwkundige kan worden ingezet. B en W stel len de gemeenteraad voor om 145 duizend gulden ter beschikking te stellen. Wel onder de voorwaarde dat het onderzoek met de onder tekening van de intentieverklarin gen wordt afgerond. "ei. 035 - 601 29 98 Dmt nooit gelegen. Uw auto moet I jelijk weer als nieuw uitzien, maar j n mogelijk kosten. De Groene Schadehersteller aan j es. Wij knappen uw auto op met k recycling onderdelen. Daarmee it alleen het milieu, maar ook uw oordelige reparaties ontlastend ities volgens FOCWA aarden sionele schadeherstel- et hart voor het milieu De Chinezen maakten ragfijne voorstellingen op doosjes en vaasjes. Een beetje mooie licht- groene steen, had zelfs wel wat weg van jade. Toch hoeft het werken met speksteen geen dure hobby te zijn, verzekert Irmgard Lensink. 'Je kunt bij wijze van spreken voor een aantal guldens een grove steen kopen en met een aardappel mesje beginnen.' Servetringen, dolfijntjes, schild padden, eenden, schaakstukken, neushoorntjes, kettingen en een mariabeeldje met kind. De mees- I te mensen die voor het eerst met speksteen werken, houden het bij kleine figuren. Dat is niet vreemd, want een onbewerkte steen wekt I de indruk dat je hem alleen met fi hamer en beitel te lijf kunt. Irm- gard weet wel beter. 'Sommige li speksteensoorten zijn juist te zacht 'f om te beeldhouwen,' legt ze uit. 'In feite is het: hoe lichter de steen ■van kleur is hoe zachter. Uit Lim- burg komt bijvoorbeeld witte spek- 1 steen, een erg zachte soort waar je niets mee kunt doen. Daar maken jjze talkpoeder van.' ■Op haar keukentafel heeft ze ver- Ij schillende voorbeelden bijeenge- bracht. Uit de mini-expositie blijkt tj dat de hardere speksteensoorten ■uitstekend geschikt zijn voor het moderne abstracte beeldhouwwerk tien non-figuratieven. Veel klassie- hke voorbeelden uit boekjes zijn af- Bkomstig uit de barokperiode. De ['steen is vooral aantrekkelijk omdat nna het polijsten de verborgen teke- K ning naar boven komt. 'Je kunt er prachtige en boeiende vormen uit beeldhouwen,' beaamt Irmgard. 'En een aantal beelden kan buiten staan. Niet de hele zachte soorten natuurlijk, want die raken snel beschadigd.' Ze wijst naar het grote bruine brok op ta fel. Al weken is ze aan het beden ken wat ze ervan moet maken. Want uit de vorm van de steen komt meestal de inspiratie. Ze twijfelt nog steeds. 'Als je zo'n steen koopt, moet je hem eerst goed bekloppen om te kijken of er geen holle ruimten in zitten. Ook de beadering moet je goed bestuderen. Als er een ruimte zit, dan kan de steen zo afbreken als je bezig bent. Het is wel weer te lijmen met een speciale lijm en steenpoeder; je krijgt alleen die mooie tekening er niet meer in te- rug.' Ze pakt een zachtroze gepolijste steen van tafel die ook zacht aan voelt. 'Kijk met je nagels kun je er makkelijk krassen op maken. Ik ken iemand die de steen gebruikt als massagesteen. Die houdt ze in de hand bij het televisie kijken.' Irmgard wil op de donderdagen 10 en 17 mei geïnteresseerden de kans geven om met speksteen te werken in De Drie Eiken. Deze minicursus kost twintig gulden, begint om 19:00 uur en geeft een beeld van de mogelijkheden. 'Meestal begin je met de grondvorm. Met een stift maak je de contouren op de steen en de overtollige steen raspje weg. Het mooiste effect krijg je met be- aderde stenen, het risico voor een breuk is echter groter.' Het enige dat de cursisten mee moeten ne- Irmgard Lensink: 'Je kunt er prachtige en boeiende vormen uit maken. men, is een aardappelschilmesje. Irmgard wil van tevoren samen met de cursisten naar de kunstwin kel Hazelaar in Soest te gaan. 'De deelnemers kunnen zelf rondkijken en hun eigen steen uitzoeken. Het lijkt me leuker dan dat ik allerlei materiaal ga inkopen.' Hoge kosten hoeven de deelne mers niet te maken, verzekert Irm gard. De lichtere steensoorten zijn al te krijgen voor 1,95 de kilo, de donkere en daardoor hardere voor vijf a zes gulden de kilo. Deelnemers kunnen zich opgeven bij de De Drie Eiken zelf, of bij Irmgard. Haar telefoonnummer is 0346-352205. Zaterdag 21 april/zondag 22 april Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19:00 pr. V.d. Zandt; cantores Zondag 10:00 pr. V.d. Zandt; herenkoor Samen op Weg, Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10:00 ds. C. Janssen, Soesterberg Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 drs. Z. Hageman World Outreach Church, Stemerdingweg 3 10:30 Mark Six Huisarts, vrijdag 18:00 - maandag 08:00 uur: H. Folmer, Bakkeneslaan 25, ©242599. Apotheek (geen weekenddienst): Apotheek Soesterberg, Rademakerstraat 25, 880346-334000; voor weekenddienst zie de apothekersdiensten Soest/Baarn Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, 88 352467; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, 88 033-4220500; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centrale meldkamer: 880900-8844; alarmnummer: 881.1.2. Vrijwiiligershulp Centraal Meldpunt Vrijwiiligershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, 88035-6031119. Hulpdienst Stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, 88351940, b.g.g. 351658 of 352626. Overige Huisvesting De Drie Eiken, mevr. D. Elie, 88352391. Grof vuil, 88035-6093666. Uit vier groepen met in totaal 48 plaatsen zal het nieuwe kin derdagverblijf bestaan, dat eind dit jaar zijn deuren opent in Soesterberg. De exploitatie ervan is door de gemeente Soest toegewezen aan Kinder opvang voor bedrijven en parti culieren dat nu al een vestiging heeft in Amersfoort. Het kinderdagverblijf krijgt onder dak in de nieuwbouw die momen teel plaatsvindt op het terrein van de oude St. Carolusschool. De op levering daarvan is gepland in ok tober van dit jaar, nog voor het einde van 2001 wil Kinderopvang Amersfoort beginnen met haar tweede vestiging. Er zijn al aanmeldingen binnen, maar op dit moment zijn nog veel plaatsen beschikbaar voor kinde ren van nul tot vier jaar. (Aan staande) ouders die belangstelling hebben voor zo'n plaats, kunnen een brochure aanvragen bij Kin deropvang Amersfoort. Het cen trale telefoonnummer is 033- 4555118. Ook kan de reeds be staande vestiging De Larix worden gebeld, ©033-4626776. De leiding van de Kinderopvang verwacht dat er kinderen uit Soest en Soesterberg, maar ook uit de directe omgeving zullen worden aangemeld. Soesterbergers die hun zolder of schuur willen opruimen en hun spullen van de hand willen doen, krijgen daarvoor de gelegenheid op de jaarmarkt die op 30 april aan de Banningstraat wordt ge houden. Zij kunnen zich daarvoor nog opgeven via telefoonnummer 351252. De jaarmarkt ondervindt dit jaar veel problemen door de verspreiding van het MKZ-virus. Vooral de kraamhouders uit het oosten van het land mogen hun etenswaren alleen vervoeren met een (dure) vergunning. Om die re den haken velen af. De stichting houdt echter goede moed en hoopt dat het een leuke markt zal worden. Naast de Koninklijke Landmacht en het Militair Lucht vaartmuseum zijn er dit jaar ook weer oude ambachten te bewonde ren. Veel middenstanders willen overi gens de markt weer op de Rade makerstraat houden. In het verle den kon dat niet langer, omdat het openbaar vervoer teveel werd be lemmerd. Nu de bus niet meer over de Rademakerstraat rijdt en wel over de Banningstraat, geldt dat argument niet meer. De VOS heeft het College in een brief ver zocht om de zaken terug te draaien. Dorpshuis Burgstede te Soester berg start op woensdag 25 april net een cursus Tai-Chi-Chuan. ■Nieuw is dat deze cursus, die al ■geruime tijd met veel succes ■plaatsvindt, vanaf dit seizoen zo- Iwel door beginners als gevorder- den gevolgd kan worden. Er vindt I namelijk een beginnerscursus I plaats op 25 april van 19:30 uur tot 21:00 uur en aansluitend een cursus voor gevorderden van 21:00 uur tot 22:30 uur. Tai-Chi-Chuan is een cursus geïn spireerd op de Chinese bewegings kunst die manieren aanleert waar door de mens zijn algehele welzijn kan activeren, reguleren en cultive ren. Zowel lichaam als geest wor den versterkt en vroegtijdige ver oudering wordt tegengegaan. De lessen bestaan uit oefeningen voor lichaamshouding, ontspanning en ademhaling, uiteraard aangepast aan de diverse niveaus. Iedereen, ongeacht leeftijd, kan deelnemen aan deze cursus. De cursus wordt gegeven door dhr. E. Dorf, die een aantal jaren Nederlands kampioen Tui Shou is geweest; hij beoefent reeds 17 jaar tai-chi, waarvan de laatste 7 jaar als leraar. De cursus bestaat zowel voor be ginners als gevorderden uit 12 les sen die worden gegeven in Dorps huis Burgstede te Soesterberg. De kosten bedragen f 125,00 voor de hele cursus. Meer informatie of opgave: ©351975. De kracht van de reclame ligt in de herhaling Een groep van zeven kinderen heeft zaterdagmorgen de ber men langs de A28 ontdaan van zwerf- en wegwerpvuil. De ac tie werd gesponsord door ini tiatiefnemer Verweij Vastgoed van de Kampweg en leverde 26 vuilniszakken vol rotzooi op. Floor Verweij is het 'paasoffen- sief gestart omdat hij eventue le klanten kennis wil laten ma ken met een schoon dorp. 'Ik ben door mijn beroep met hui zen bezig. Uit ervaring weet ik dat er niet alleen gekeken wordt naar de mooie huizen die je in de ver koop hebt, maar ook naar de om geving. Als je via de A28 binnen komt dan is de eerste indruk niet fraai. Zelf vind ik dat je als bewo ner bereid moet zijn je dorp schoon te houden als je in een mooi dorp wilt wonen. De actie krijgt zeker een jaarlijks vervolg en gaat zich concentreren op gebie den waar bewoners zich niet ver antwoordelijk voor voelen. Ik heb wel enkele ideeën en al contact gehad met de afdeling Groenvoor ziening. Daar vertelden ze me dat ze zelf over enige tijd de actie Zo- merschoon gaan houden. Zelf ben ik van mening dat je beter in het voorjaar kunt beginnen omdat het groen nu grotendeels nog in de knop zit. Over een paar maanden ligt het vuil verstopt onder de bos jes.' De weggegooide troep in de berm van de A28 kan wellicht worden toegeschreven aan het personeel en bezoekers van het Kamp van Zeist, denkt Verweij. 'Juist dat stukje oprit bij die militaire gebou wen ligt vol rotzooi. Voor de kin deren heeft de actie ook een edu catieve waarde. Er gingen drie vol wassen begeleiders mee omdat het langs de snelweg niet geheel onge vaarlijk is.' Aan de paasactie hebben de kin deren een VW-bon overgehou den. Verweij meent dat zijn initia tief op andere plekken ook makke lijk over te nemen is. Wellicht, te beginnen bij de militaire kazernes. Klachten bezorging Soesterberg Voor de abonnees in Soester berg is het klachtennummer 035-6021841 (C. van Barne veld). Dat nummer kan op woensdag tussen 18:30 en 19:30 uur worden gebeld voor nabezorging op dezelfde dag. Belt u later, dan wordt de Soes- ter Courant op donderdag na bezorgd. Vandaag, precies zestig jaar ge leden, wordt Soesterberg opge schrikt door hevige ontploffin gen. Tal van ruiten springen en rookwolken maken de dorpe lingen duidelijk dat de Leus derheide in brand staat. Dat het er een keer van komen zou, weten diegenen die bekend zijn met deze munitieopslagplaats van de Duitsers. Een aantal mensen claimt achteraf de brand te hebben aangestoken. Maar daar zijn nooit echt be wijzen voor gevonden. De Duitsers zelf hebben de oor zaak van de brand onderzocht, zij geloven niet dat er sabotage in het spel was. Op 18 april 1941 wordt Nederland geteisterd door droogte en staat er een stevige oostenwind. De heide brand kan niet op een slechter moment uitbreken en in feite moe ten zowel Soesterbergers als bezet ters gezamenlijk een gevecht aan gaan tegen het natuurgeweld dat de hele omgeving in lichterlaaie dreigt te zetten. Op de Richelle- weg worden de brandweerlieden echter teruggestuurd. Ondanks de .catastrofe blijft de heide Duits ter rein waar alleen Duitse militairen mogen komen. Wel komt om streeks drie uur een melding bin nen dat de Stichtse Margarinefa- briek (nu Remia red.) bij Ons Be lang zwaar getroffen is. De vrijwil lige brandweer van Soesterberg spoedt zich er naar toe maar kan niet voorkomen dat de fabriek verloren gaat. De vrijwilligers krij gen hulp van korpsen uit de regio, ook vanuit Amsterdam en zelfs Zwolle komen bluswagens. 'Ik kan me die dag nog goed her inneren,' zegt de 72-jarige Gies Sukking. Op het moment van de ramp is hij elf jaar oud en zit hij aan de middagmaaltijd in zijn ouderlijk huis aan de Rademaker straat. 'Het was tegen enen toen het brandalarm afging. Als kind vlieg je natuurlijk naar buiten en we zagen de rookwolken vanaf de heide aandrijven. We renden de Kampweg af omdat je aan het ein de ervan over de hele hei heen kon kijken. Vanaf dat punt keken we ineens tegen een kilometer brede muur van vuur aan.' De opgewonden jongens nemen de Nederlander die hen op dat moment waarschuwt voor ontplof fingsgevaar niet serieus. 'Hij was door de Duitsers daar te werk ge steld en zei: jongens kijk uit, er ontploffen bommen. We moesten er om lachen en hadden zoiets van: wie legt er nou bommen op de heide. Tot de eerste knal klonk en een vuurkolom van vijftig me ter hoog de lucht in spoot. Ik weet nog dat we heel hard de Kamp dwarsweg (het huidige Zwarte- wegje red.) zijn afgerend. Door de enorme luchtdruk waren alle dak pannen van het boerderijtje aan het eind van de Winkelmanstraat er al af gevlogen. Langs de Win kelmanstraat was een schuilkelder. Daar hebben we de hele middag in gezeten.' Omdat de rondvliegende bom scherven en munitie gevaarlijk is De seismografen van de KNMI in De Bilt registreren 127zwa re ontploffingen. Foto: uit Soesterberg in oorlogstijd. voor de dorpsbewoners, wordt al snel het besluit genomen om de bevolking te evacueren. De seis mografen van het KNMI in De Bilt registreren 127 zware ontplof fingen waarvan de laatste om vijf uur 's middags. In de tussentijd is het dorp geëvacueerd en zijn voor al vrouwen en kinderen in vracht wagens weggebracht in de richting van De Bilt. Vanuit de hele omge ving zijn de zwarte rookwolken van de heidebrand te zien. Soesterber gers die 's morgens het dorp heb ben verlaten en 's avonds er weer terugkeren, constateren verbijsterd dat het dorp is uitgestorven en er geen ruit meer heel is. Vooral het voormalige Ons Belang is zwaar getroffen. De bomen op het Sinne- maplein zijn door de rondvliegen de scherven van hun takken en kruin ontdaan. Omdat de Duitsers bang zijn voor de verwoesting van hun vliegtuigen door het vuur, slepen ze alle toe stellen naar de westkant van het vliegveld. Maarten Schaafsma, die op dat moment aan de Hertenlaan in Den Dolder woont, heeft vanuit zijn ouderlijke woning daar een goed zicht op. 'De wind draaide van oost naar west en daarom moesten alle Duitse vliegtuigen die op het vliegveld stonden in veilig heid worden gebracht. Ik kan me nog herinneren dat de harde knal len op de hei heel beangstigend waren. Omdat ik een vrije dag van school had, stond ik met mijn broer in de tuin. Toen de ontplof fingen begonnen, dachten we eerst aan bombardementen. Toen kwam ineens de rook.' De toen 19 jaar oude Ac Preusser haalt op de bewuste middag medi cijnen voor zijn oma in Huis ter Heide. Hij vertelt: 'Op de terug weg zag ik dat Soesterberg in de rook stond, en aan de hand van de ontploffingen kwam ik erachter dat de Leusderheide in de brand stond.' Ac's vader is leider van het verzet en samen met zijn zoon heeft hij onder de dakpannen van zijn woning aan de Postweg 2 een behoorlijk arsenaal aan wapens verstopt. 'Toen ik aankwam, ble ken de pannen aan de westkant te zijn weggeslagen. Via het slaapka merraam ben ik toen op het dak geklommen en heb de pannen er snel opgelegd. Die wapens zijn ge lukkig niet gevonden.' Na de oorlog ontdekken de oprui mingsdiensten pas wat de Duitsers op de heide bewaarden. 'Alle put ten werden toen nagelopen,' weet Preusser. 'Een aantal putten was leeg, in de andere putten lagen handgranaten en lichte munitie. Die zijn achter de Dumoulinkazer- ne tot ontploffing gebracht.' Voor een aantal Soesterbergers is het al geen geheim meer dat met de treintjes vanaf het Kamp van Zeist naar het vliegveld voornamelijk vliegtuigbommen werden ver voerd. Een zware scherf van een mijn komt na een ontploffing te gen de gevel van de woning van de familie Manschot aan de Banning straat terecht. Gies Sukking: 'Ik heb die scherf van meer dan een meter lang en zeven centimeter dik nog opgetild. Een Duitse soldaat zei dat ik dat niet moest doen, omdat ik me aan dat scherpe ding kon verwonden.' Over de oorzaak van de heide brand heerst nog steeds grote twij fel. Preusser: 'Hans Pas heeft altijd beweerd dat hij gezien heeft dat de brand werd aangestoken. Hij was bij de Dumouïmkazeme aan het werk en zag mensen op de heide lopen.' Volgens Dik Top, de schrijver van het boekSoesterberg en omgeving in oorlogstijd', het enige uitgebrei de document uit die dorpsperiode, is dat nooit echt vastgesteld. 'Er zijn verschillende mensen geweest die achteraf de aanstichting van de brand hebben opgeëist.' Top meent dat een aantal van die ver halen naar het rijk der fabelen kan worden verwezen. 'Als je enkele verklaringen gaat natrekken dan blijkt dat die persoon het nooit ge zien kan hebben door de grote af stand. De beschrijving van de kle ding klopt in ieder geval niet.' Van de bomen op het Sinnemaplein in Ons Belang blijft niet veel meer over. Foto: uit Soesterberg in oorlogstijd. 'Even te zien' is het thema van het Nationale Museumweekend dat op 21 en 22 april wordt gehouden. Oude museumstukken worden uit de depots gehaald en bij het Luchtvaart Museum in Soesterberg krijgt het thema een speciaal tint je. Voor deze gelegenheid zal na melijk het 322 Dutch Spitfire Squadron RAF herleven. Dit squa dron speelde een belangrijke rol tijdens de oorlogvoering tegen Duitsland. Prins Bernhard was min of meer de kartrekker bij het tot stand komen van dit squadron. Tij dens het weekeinde zijn er veel authentieke materialen te zien, ook staat op het buiten terrein een Spit fire opgesteld. Het museum is te vinden aan het eind van de Kamp weg en geopend (zondag) van 12:00 tot 16:30 uur. De gemeente Soest heeft de sa menwerking met de exploitant van de Soesterbergse kermis dit jaar niet voortgezet. Daarom is er geen Oranjekermis. Het vuurwerk, een jaarlijkse toegift van de kermisex ploitant, dreigde daarmee ook te verdwijnen. Een intensief overleg tussen het Oranje Comité en ge meente heeft ervoor gezorgd dat er toch vuurwerk komt. Of deze tra ditie op 30 april wordt gehand haafd, is nog de vraag. Soest wil namelijk de kermis later in het sei zoen houden. Samen met het Oranjecomité houdt de Bridgeclub Soesterberg een Oranje-bridgedrive op Konin ginnedag. Zowel thuis- als club bridgers kunnen eraan deelnemen. Het inschrijfgeld is vijf gulden en de recreatiezaal van De Drie Eiken aan het Dorpsplein wordt om 19:30 geopend. De groepen wor den ingedeeld naar speelsterkte. Belangstellenden kunnen zich aan melden bij F. van Dillen (0346- 35.3658) of J. Berkhof (0346- 35.2581). Kinder- en jongerentrelefoon Elke dag en nacht bereikbaar Je kunt bellen over: iemand verliezen gepest worden alleen zijn ruzie verslaving

Soester Courant | 2001 | | pagina 11