o intratuin Voorzorgsmaatregelen MKZ scherper En dit zijn de knallers van deze week: 3.49 3.50 6.98 1.99 2.69 5.98 Startconferentie over 'Brede School Soest' Terughoudend financieel beleid van Soest gewenst 13 HET GROENE WARENHUIS MKZ - PREVENTIE DRINGEND VERZOEK IT GEBIED VERMIJDEN Geen weekendsluiting Verloskunde Molendael Soester barkeeper moet sociale vaardigheid Ieren Is bet Renée in baar buxusbol geslagen?!! BUXUSBOL VERKOOPPLANNEN? WOENSDAG 18 APRIL 2001 79e JAARGANG NO. 35 DEZE WEEK VRIJWILLIGERSHULP NODIG? 603 11 19 Vanwege tekorten en onzekerheden Dronken, zonder helm, met hoge snelheid onderuit Grote struikmargriet Van 14^5 €4,52 'Iedereen eigen verantwoordelijkheid nemen' i iiÉ A. van der Lee CITH0EN Iglo Hot-Steamy Galia meloen Rundergehakt Volkoren brood Coburger rauwe ham -v Kuikenbout VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest SOESTER KALENDER SOESTERÜGOURANT Bassie Adriaan naar Soest Letsel meisje bij botsing van twee snorfietsen OPEL# Bel voor een gratis en deskundige waardebepaling 035-603 27 37 VAN ROUWENDAAL MAKELAARDIJ ÜW MAKELAAR IN DE REGIO! SOESTE COURANT Redactie en administratie: Van Weedestraat 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Telefoon 035 - 601 41 52* - Telefax 035 - 602 49 04 - E-mail: soestcrt@wanadoo.nl Abonnement: Soest/Soesterberg per half jaar f 17,50 - Buiten Soest f 35,00 - Losse nummers f 1,00 Gecontr. oplage 12.300 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Actueel 3 Vrijwilliger van de maand gehuldigd. Weekmarkt niet zo florissant. Nep-politieman niet terug van proefrit met fiets. Barkeeper moet sociale vaar digheid leren. Op 't Hoogt Cultuur Welzijn 5 Ludgerusschool wint geld met project Nieuw Zeeland. Programma C-drie. Programma Artishock. Familieberichten Vrije huurwoningen 8 Op Soest Van heidehut tot residence. Soest 50 jaar geleden. Soesterbergse Courant 11 Brand op Leusderhei leeft nog voort in de herinnering. Paasbest: 26 zakken huisvuil. Bekerstunt WZ'49 op 'Vogels'. Sport 13 Winst Soest in tumultueuze derby. Prikbord 15 Medische diensten. Predikbeurten. Programma Radio Soest. Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Soest - Soesterberg kringloopcentrum SPULLENHULP De Schans 20 3764 AX Soest Tel. (035) 601 87 30 E-mail: spullenhulp@spullenhulp.nl Alle bruikbare kleding, tex tiel en schoenen kunnen naar Spullenhulp gebracht worden. Aflevertijden: dinsdag t/m vrijdag van 9:00 tot 17:30 uur zaterdag van 9:00 tot 12:00 uur. Zie ook: www.spullenhulp.nl 'Samen bouwstenen aandra gen voor de toekomstige brede school'. Dat is het doel van de conferentie die maandag 7 mei wordt ge houden. In het Kontakt der Kontinenten in Soesterberg wordt dan de gehele dag ge praat over hoe de school in vulling zou moeten krijgen. In groepsverband gaan de deel nemers verschillende thema's aansnijden, zoals de samenwer king, de missie, het aanbod, de ouders en het multifunctioneel gebruik van het gebouw dat in de zomer van 2003 aan de Smitsweg moet worden opgele verd. Zoals bekend is het de be doeling dat de twee openbare basisscholen Desmond T\itu (Molenstraat) en De Klimop (Weegbreestraat) straks samen onder dat nieuwe dak verder gaan. De startconferentie in Soester berg begint 7 mei om 9:00 uur. Na het welkomstwoord van on derwijswethouder Harry Witte en de inleiding door projectlei der Klaas Degen (interim-di recteur van de Openbare Basis school Soest) komen mensen aan het woord die in de praktijk ervaring opdeden met een bre de school. Het zijn Jeroen Peter (projectcoördinator brede school Zwijndrecht) en Peter van Bijsteren die manager is van de brede scholen Utrecht. Daarna beginnen de groepen aan hun eerste praatsessie, 's middags volgt er nog één. Tus sendoor geeft architect Kees Bos een visie op de ontwerpen voor het nieuwe schoolgebouw en vlak voor de afsluitende bor rel worden de uitkomsten van de groepsopdrachten bespro ken. De huisvesting van het open baar basisonderwijs (Des- mond Tutu en De Klimop), de exploitatie van Aqua Indoor, het werkgelegenheidsproject voor allochtonen en de situatie rond C-drie, het zijn allemaal financiële onzekerheden die het gemeentebestuur van Soest tot voorzichtigheid hebben ge maand. Een terughoudend financieel be leid is gewenst, vinden alle raads fracties, zo bleek tijdens de behan deling van het jaarverslag 2000 en de Voorjaarsnota 2001, waarbij de publieke tribune in de raadzaal overigens helemaal leeg bleef. Wie had gedacht, dat de raadsleden vorige week naar aanleiding van het overschot van 3,1 miljoen gul den in 2000 een dikke sigaar zou den opsteken, kwam bedrogen uit. De sombere vooruitzichten voor dit en volgend jaar (telkens ruim 1,5 miljoen verlies) overschaduwen de winst. Nog in ieder geval een maand moet worden afgewacht. In mei verschijnt de circulaire van het rijk, waarin staat te lezen hoeveel geld Soest dit jaar uit Den Haag kan verwachten. Niemand hoeft dan gek op te kijken als daar voor Soest een meevaller uitrolt, maar zeker is het niet en de bovenge noemde onzekerheden kunnen al tijd nog extra op de gemeentelijke begroting gaan drukken. Daarnaast wordt de PvdA-fractie geplaagd door een zekere vrees, dat de inkomsten aan onroerend- zakenbelasting zal tegenvallen. Fractievoorzitter Wil Stekelenburg merkte woensdag op dat er kenne lijk nogal wat bezwaarschriften zijn binnengekomen van burgers die vinden dat de nieuwe getaxeerde waarde van hun woning veel te hoog js. De bespreking van de Voorjaars nota wordt door de fracties ieder jaar weer aangegrepen om in het kort nog maar weer eens diverse punten aan te snijden. Zo vroeg D66 of het College er eventueel geld voor over heeft om materiaal aan te schaffen, waarmee de poli tie de snelheid in 30 kilometerzo nes kan controleren. De politie moet dan natuurlijk wel bereid zijn dat te gaan doen. Burgemeester Koos Janssen zegde niets toe, maar vroeg Roest te wachten tot het eerstvolgende overleg met de po litie. Dat vindt plaats in de com missie algemene bestuurszaken die maandag 23 april om 19:30 uur vergadert in de raadzaal. Dan komt ook het halfjaarlijks rapport over de politiesurveillanten aan de orde. D66 zou graag zien dat deze surveillanten worden ingezet bij snelheidscontroles, want dat is hard nodig, zei Wim Roest. GGS maakt zich zorgen over het gebrek aan vrijwilligers bij de brandweer. Janssen erkende het probleem dat in Soesterberg nij pender is dan in Soest. 'We probe ren dat recht te zetten door wer ving, ook door de vrijwilligers zelf, maar het is moeilijk', aldus de bur gemeester. Met hoofdletsel is een 27-jarige Soester zondagavond naar het zie kenhuis gebracht. Daar werd hij behandeld en moest hij een bloed proef laten afnemen. Hij had na melijk alcohol gedronken en meer dan is toegestaan voor een be stuurder, zo bleek uit de resultaten. De man was die avond toch gaan rijden op zijn bromfiets. Zonder helm en met hoge snelheid ging hij op de Burgemeester Grothestraat onderuit. Intratuin Amersfoort, Amsterdamseweg 139, 033-4611203 Intratuin Nijkerk, Het Spaanse Leger 1, 033-?457644 De voorzorgsmaatregelen in verband met mond- en klauw zeer (MKZ) zijn in Soest ver scherpt. Zo mogen inwoners van Soest, die evenhoevige die ren op hun terrein hebben, geen bezoek meer ontvangen en moeten honden in alle na tuurgebieden zijn aangelijnd, nu dus ook in de Korte en Lan ge Duinen. Het speciale MKZ-team van de gemeente Soest heeft dat vorige week besloten. Het volgt daarmee de adviezen op van de Rijksdienst voor de keuring van Vee en Vlees (RW) die de regie voert bij het probleem dat vooral veehouders raakt, maar inmiddels ook andere sectoren schaadt. Omdat MKZ zich makkelijk kan verspreiden drukt de gemeente alle inwoners op het hart zijn eigen verantwoordelijkheid te nemen. Eigenaren van evenhoevige dieren, zoals geiten en schapen, maar ook herten en lama's, doen er verstan dig aan deze te isoleren en regel matig te controleren op verschijn selen van MKZ. Blaasjes of blaren in de mond kunnen erop duiden, dat het dier besmet is. Is dat het geval, dan dient meteen de dieren arts gewaarschuwd te worden. Verder doen de eigenaren er vol gens het MKZ-team verstandig aan hun erf zo min mogelijk te ver laten en niemand toe te laten. Zo geeft het team de tip om eventueel een brievenbus aan de weg te plaatsen, zodat de postbode het terrein niet hoeft te betreden. Te vens wordt aangeraden bij de in gang van het erf ontsmettingsmat- ten met halamiet of citroenzuur te plaatsen. Transport van de even hoevige dieren is streng verboden. Huishoudelijk afval van mensen die evenhoevige dieren hebben en van boerenbedrijven wordt alleen opgehaald als het aan de openba re weg wordt aangeboden. Het af val moet in gesloten containers zit ten die aan de buitenkant zijn ont smet, voordat ze het terrein wor den afgereden. Nadat de contai ners zijn geleegd, moeten ze zowel aan de binnen- als buitenkant wor den ontsmet. Grof huisvuil mag v m het erf of perceel niet verlaten en wordt evenmin opgehaald. Wie in de voorafgaande vijf dagen in een gebied is geweest waar MKZ heerst, of verdachte terrei nen of bedrijven in binnen- en/of buitenland heeft bezocht, moet de buitengebieden mijden. De ge meente verzoekt eigenlijk iedereen niet in het buitengebied te komen om ieder risico van besmetting te voorkomen. Bij alle invalspaden zijn gele briefjes opgehangen, waarop de adviezen en verzoeken staan vermeld. Wie met zijn hond gaat wandelen in één van de na tuurgebieden, moet zijn huisdier aangelijnd houden. Wandelaars wordt verzocht op de paden te blij ven. De duinen zijn vrij toeganke lijk, maar ook hier geldt: honden aan de lijn. Het is verboden met paarden de natuurgebieden te be treden. Avondvierdaagse Als gevolg van de MKZ-crisis kan het zijn dat activiteiten worden af gelast, zoals al is gebeurd met de traditionele paardensportdag die manege Eldorado op Koninginne dag wilde houden. Het MKZ-team verwijst mensen met vragen over het doorgaan van evenementen naar de organisaties. De avondvierdaagse kan tot nu toe wel doorgaan, maar uit voorzorg gaat Henk Krops van de plaatselij ke regelingscommissie de routes aanpassen. Gemeden worden in ieder geval landgoed Pijnenburg en de bossen in Lage Vuursche. 'We gaan maar een rondje om de kerk lopen', aldus Krops. De oorspronkelijke routes hadden al bij de drukker moeten liggen, maar nu worden alternatieve toch ten uitgestippeld. 'De bossen in Soest-Zuid zijn nog vrij, de Wiek- sloterweg ook zover ik weet en de deelnemers zullen van de Naald naar het paleis lopen. Andere bos sen zullen we zoveel mogelijk mij den.' De organisatie van de avondvier daagse doet dat allemaal uit vooi^* zorg. Tot nu toe heeft de gemeen te nog niet officieel gemeld, dat de Met behulp van borden wordt op onder meer de Peter van de Bree- merweg mensen gevraagd het pol dergebied te mijden. Foto: Soester Courant routes moeten worden aangepast. 'Officieel is er nog weinig bekend. De gemeente zegt: wij weten het ook niet, want het kan zo maar weer veranderen.' De avondvierdaagse beleeft dit jaar de twintigste editie, begint maan dag 14 mei en wordt donderdag 17 mei afgesloten met het défilé dat ditmaal niet bij het gemeentehuis, maar in winkelcentrum Soest-Zuid zal plaatsvinden. De intocht start dan vanaf de Braamweg. Het ver trekpunt blijft voor alle dagen de Mavo Soest aan de Valeriaanstraat. Inschrijven voor de avondvier daagse kan dinsdag 24 april en dinsdag 8 mei, beide malen van 19:00 tot 20:00 uur in het gebouw van de Mavo Soest. Deelname kost 6 gulden per persoon (op maandag 14 mei 8 gulden). Medisch Centrum Molendael en Ziekenhuis Eemland zien voorlopig af van de eerder aan gekondigde weekendsluiting van de afdeling Gynaecologie/ Verloskunde in Baarn. De zie kenhuizen hopen snel tot een definitieve oplossing voor de lange termijn te komen. Met incidentele waarneming en een apart plan voor noodgevallen kan de afdeling Gynaecologie/ Verloskunde in Baarn vooralsnog ook in het weekend open blijven. Op 20 maart j.1. hebben Medisch Centrum Molendael en Ziekenhuis Eemland bericht over het voorne men de afdeling Gynaecologie/ Verloskunde van Medisch Cen trum Molendael vanaf begin april in de weekends voorlopig te slui ten in verband met de onderbezet ting van de gynaecologenmaat- schap in Molendael. De zorg voor patiënten zou worden overgeno men door Ziekenhuis Eemland. Dit voornemen is voorlopig van de baan. Zorg gewaarborgd De afdeling Gynaecologie/Verlos- kunde van Medisch Centrum Mo lendael kan met incidentele waar neming voorlopig toch in het weekend open blijven. Hierover is overleg geweest met verloskundi gen en andere betrokkenen. Voor het geval er zich op korte termijn onverhoopt problemen zouden voordoen in de personele bezetting bij de gynaecologen van Molen dael is er een apart plan gemaakt. Daarin staan werkafspraken met Ziekenhuis Eemland. Hiermee is een goede zorg gewaarborgd voor moeder en kind. Voor de langere termijn wordt momenteel gewerkt aan een structurele oplossing waar bij de continuïteit van zorg voor alle patiënten kan worden gegaran deerd. Politierechter mr. J. Nieuwen- huijsen had een hogere straf in gedachten voor de 19-jarige Soester, maar uiteindelijk volg de hij de officier van justitie in diens eis. Hij veroordeelde de Soester tot honderd uur dienst verlening, waarvan zestig uur voorwaardelijk, en het volgen van een training sociale vaar digheden. De 19-jarige moest zich donderdag bij de Utrechtse politierechter ver- Autobedrijf Exclusief-Dealer voor Soest, Baarn e.o. Kerkstraat 58, Soest - tel. 601 25 00 Toen we aan Renée vroegen: "wat zou nou een mooie, aantrek kelijke aanbieding zijn deze week", riep ze onmiddellijk: van 49,50 voor f O "Oei, das wel een hele hoge korting", pro beerden wij nog, maar ze heeft er genoeg zei ze. Dus komt u ze maarsnel halen. (geldig v.in woensdag npril t/m woensd.25 april) tuïnVadvies centrum pastamaaltijd 4.49 stuk kilo grof of fijn heel 100 gram kilo antwoorden voor het stelen van geld in zijn voormalige baan als barkeeper in een café in de Dom stad. In totaal had de Soester in oktober en in december vorig jaar ruim tweeduizend gulden uit een kluis weggenomen. Bovendien stal hij begin februari nog eens duizend gulden uit de naastgelegen kroeg. Omdat de verdachte de diefstallen bekende, draaide de rechtszaak voornamelijk om het motief van de man. Dat bleef duister. Naar zijn zeggen had de Soester gehandeld onder druk van twee klanten uit het café. Die wilden steeds geld van hem lenen en hij durfde dat niet te weigeren. 'Ik voelde me bedreigd.' Waaruit de bedreiging precies be stond, kon de verdachte echter niet onder woorden brengen. 'Ze wa ren toch een stukje groter dan ik', was zijn enige concrete uitleg. Van het uitgeleende geld heeft hij nooit meer wat teruggezien. De Soester is na de ontdekking van de dief stallen ontslagen. Volgens de reclassering is de ver dachte een naïeve persoonlijkheid en is hij gebaat bij het aanleren van sociale vaardigheden. Officier van justitie A. Dam was het daar mee eens. 'Ook ter bescherming van hemzelf, is het belangrijk dat hij nee leert zeggen.' De aanklager vond het moeilijk om het relaas van de ex-barkeeper te geloven. Hij vermoedde dat de Soester in werkelijkheid een schuld had bij de twee mannen en daarom om geld verlegen zat. 'Er moet meer ge beurd zijn, maar daar komen we niet achter', aldus Dam. De Soester Kalender biedt verenigin gen en instellingen in Soest gelegen heid hun publieksactiviteiten met een eenmalig karakter kort in deze 'week agenda' te melden. Donderdag 19 april geen opgaven Vrijdag 20 april 20:00 Soester Klaverjaskam- pioenschap, wijkvereniging 'Overhees', De Klarinet, Klarinet 39, f7,50/10,00. Zaterdag 21 april 13:30 Molenloop voor de Windhond, Molenstraat/Mo lenweg. 14:00 Eindpresentatie kinder cursussen, C-drie, Willaert- straat 49. 20:00 Concert Logos Cantat, Oude Kerk, Torenstraat 1, f7,50/10,00/12,50. Zondag 22 april 15:00 Klassiek concert, Artishock, Steenhoffstraat 46, f5,00/12,50. Maandag 23 april 19:30 Raadscommissie Alge mene Bestuurszaken, gemeen tehuis, Raadhuisplein 1. 20:30 Film 'Small Time Crooks', Artishock, Steenhoff- straat 46, f 7,00/10,00. Dinsdag 24 april 14:00 Voordracht Rietje Rijk, SWOS, 'Klaarwater', Wiardi Beckmanstraat 375. 19:30 Raadscommissie Ruim telijke Ordening c.a., gemeen tehuis, Raadhuisplein 1. 21:00 Lezing S. Renzema over provincie, D66, 'De Praatpaal', Smitsweg 311. Woensdag 25 april 14:00 Teatro Muganga: 'Mama Pia', C-drie, Willaertstraat 49, f 6,00/7,50/10,00. 19:30 Raadscommissie Sport/ Onderwijs/Welzijn/Milieu, ge meentehuis, Raadhuisplein 1. Gevraagd vaste bezorgers in Soest voor de Aanmelden: tel. 6014152 Bassie Adriaan komen op zater dag 12 mei naar Soest met hun Lachspektakelshow. Het duo treedt dan vanaf 14:00 uur op in sporthal Beukendal aan de Beu kenlaan. Kaarten zijn vanaf heden verkrijgbaar bij Van Kleef Tobac- conist, Van Weedestraat 86. Kneuzingen aan pols en been heeft een 16-jarig meisje uit Soest over gehouden aan een botsing. De snorfietser die tegen haar aanreed, ging er vandoor en liet het meisje achter op de hoek van de Veldweg en de Molenweg. Zij reed op haar snorfiets. Door de haag van de begraafplaats zag ze de haar tegemoet rijdende snor fietser pas op het laatste moment. Een aanrijding was het gevolg. Beiden kwamen ten val. Het meis je bleef liggen, de jongen krabbel de overeind, belde een ambulance en vervolgde zijn weg. Het meisje werd later per ziekenwagen voor onderzoek naar het ziekenhuis ge bracht. De politie is op zoek naar de jongeman en eventuele getui gen van het ongeval. Birkstraat 30 - 3768 HH Soest Telefoon (035) 601 23 64 BURG. GROTHESTRAAT 13 BH NVM 3761 a SOEST

Soester Courant | 2001 | | pagina 1