538 iDrtNCE Ludgerusschool wint geld met project Nieuw Zeeland Leugens in 'Hieperdepiep' 1 CULTUUR WELZIJN! Indrukwekkende vertolkingen door het Laer-kwartet DWG op de bres voor Ghanese vrouwen aw® Middelman f) Vanmiddag conferentie over jongerenparticipatie Inleveradressen voor spullen rommelmarkt SCHRAVEMADE B.V. :r- -Zaterdag 21 april Eindpresentatie kindercursussen Woensdag 25 april Teatro Munganga: Mama Pia' Zaterdag 28 april Margreet Blanken in 'Etty' Workshop buiten beelden maken Klachten bezorging Soester Courant New MegaDisco in Huizen 't Gooi PAGINA 4 WOENSDAG 18 APRIL 2001 SOESTER COURANT iten bezorging Landenproject Pabo studenten groot succes PAGINA 5 (kmMderfoyd Herstel Voordrachtsmiddag in Klaarwater Voor al uw Verzekeringen, Jk Financiële Diensten, Hypotheken en Pensioenen eXitingy SuperT Radio effects 1 Soundsl538DJ'sJ fantasticj Loungey LJ's lights i&chilloutji VJ's GEVRAAGD VASTE BEZORGERS SOECTERScCKJRAOT De Rietpluim komt met nieuw toneelstuk Muziek in Utrecht Service bij Schoemaker Auping Comfortabel Royal 320 bed Auping Comfortabel Royal: superieur comfort g Communicatie ERVOER in de vergadering van 15 i die op 29 april 1999 was rdening Leerlingenvervoer de invoering van het leer- at leerlingen van praktijk van leerwegondersteunend rvoer tenzij zij in het voor- >or voortgezet speciaal on- Regeling leerlingenvervoer plaats van de verplichte ei- •rdening Leerlingenvervoer naar speciale scholen voor vervallen. It met ingang van 1 augus- sn bij mevrouw V. Leurs- 335-6093702. ).30 uur in één van de com- maart jl. neentebestuur gevraagd en vergaderingen zijn in prin- in artikel 26 van het Besluit id, dat zij besloten hebben: oop van de Hartje Zuid Stra- van het RW-90 gesloten te veg en de Soesterbergsestraat indam; het college van burgemeester aking. Het bezwaar dient te 3760 CA Soest. ;n 7.1 en 7.2 (bijzondere be- 'an toepassing. g worden gevraagd, als er tij- het bezwaarschrift kan wor- van de rechtbank te Utrecht, irlijk persoon of 450,- voor is van toepassing. UBEHEER end dat zij de volgende mei- 'p zaterdag 21 april (14:00-16:30 lur) is de presentatie van de cur- listen tekenen en schilderen, ruim telijk vormen en dans. Het thema is: aarde, water, vuur, lucht. Een ;eizoen lang hebben de cursisten ,et deze elementen gewerkt, in de ireedste zin van het woord, leeldend werk: In de expositie- imte en in de gangen bij de vak lokalen boven is de expositie inge- icht. De docenten Judith Dekker, Hen Groenendijk en Christie ieuwenhuysen hebben die met cursisten samengesteld. De •pening van deze bijzondere ten toonstelling is op zaterdag 21 april jom 14:00 uur in de expositieruim te van C-drie. De expositie is daar- pa nog te bekijken tot en met za- :rdag 28 april. •ans: In de theaterzaal van C-drie ijn deze middag twee voorstellin gen te zien van de cursisten dans. £es dansgroepen uit verschillende :ursussen kleuterdans, algemene dansvorming en selectie klassiek »even gezamenlijk een voorstel ing. Op de muziek van Charles Gounod uit de opera 'Faust' ['Margerethe') heeft docente en choreografe Aleksandra Ketig het thema aarde, water, vuur, lucht bewerkt tot een verhaal over de kringloop van het leven. De kos tuums, het licht en het toneelbeeld zijn heel simpel en prachtig tot één geheel samengesmolten. De voor stellingen worden gegeven om 15:00 uur en 16:00 uur. De toe gang is f 5,00. Per cursist worden er maximaal 4 kaarten verkocht. In 1986 zijn Claudia Maoli en Car- Ios Lagoeiro uit Brazilië naar Ne derland gekomen. In hun koffers brachten zij 10 jaar theaterervaring mee en samen met twee andere .Brazilianen stichtten zij in Amster dam Teatro Munganga. Hun Bra ziliaanse achtergrond vormt de be langrijkste bron van inspiratie voor liet theater dat zij maken. De voor stellingen worden omschreven als een rijkdom aan beelden, sugges tief en een emotionele speelstijl. Teatro Munganga maakt opmerke lijk totaaltheater dat opvalt door een beeldende, poëtische en zeer fysieke theatertaal. Met gebruik van even ingenieuze als simpele attributen en poppen brengt Mun ganga menselijke thema's tot le- ,ven. De verhalen zijn net zo onbe grensd en universeel als de kracht van de verbeelding. 'Mama Pia' Wie zou niet willen wonen waar Afama Pia woont? Zo'n schattig ïuisje. Een tuin vol prachtige bloe nen. Bomen vol vrolijke vogels. In de wereld van Mama Pia is elke ïieuwe dag een zonnig feest. Maar Alama Pia kan er niet van genie- en. Ze ziet alleen maar overal pro- ilemen. Is de keukenvloer wel ge- >oend? Ligt het tafelkleed wel echt? Staat het kopje wel precies nidden op het schoteltje? Mama is alleen. Ze is bang voor de mitenwereld, bang voor indringers Jie er helemaal niet zijn, of mis- 'ichien toch wel... Op een dag vindt nde instelling zal aan de alge- regel van bestuur voldoen. DHEIDSBELEID icept van de startnotitie lokaal 3 vast te stellen. In de concept- je dit beleid tot stand kan ko- ag 19 april tot en met donder- van de gemeente. Tijdens deze arnaast wordt de concept start- de adviesgroep gehandicapten ig zal het college de definitieve 'Mama Pia Met de solovoorstelling 'Etty' wil actrice Margreet Blanken tonen dat de dagboeken van Etty Hil- lesum veel meer zijn dan een 'oor logsdocument'. Zij selecteerde tek sten uit o.a. het boek 'Het ver stoorde leven'. Hillesum begon aan haar dagboeken in 1941 en stopte er eind 1942 mee. Zij wilde 'orde scheppen in de innerlijke chaos'. De dagboeken zijn een weergave van haar persoonlijke groei en, paradoxaal, van haar bevrijding, tegen een achtergrond van toene mende bedreiging en jodenvervol ging. Zaterdag 28 april, aanvang: 20:15 uur. Toegang: f 25,00; CJP/Pas65: 22,50. Reserveren: theaterkassa C-drie, Willaertstraat 49, 886095829 (ma t/m vr 10:00-18:00 uur) of VVV, Steenhoffstraat 9a, 886012075. Foto Jean van Lingen. Margreet Blanken in 'Etty. (op zaterdag 12 mei 11:00-15:00 uur en zaterdag 19 mei 11:00- 13:00 uur). Beelden maken met materiaal dat voorhanden is op de plek waar u bent. Een kind van vijf kan het al, durft u het nog? Sporen achterla ten, tekens, beeldende boodschap pen. Vergankelijke beelden van natuurlijk en cultureel materiaal. U breekt ze zelf weer af of laat ze ten prooi vallen aan de elementen. De workshop bestaat uit twee lessen. In de eerste les krijgt u een uitge breide dia-inleiding met voorbeel den van kunstenaars die op derge lijke wijze te werk gaan en u gaat met de docent de natuur in om een middelgroot zelfstandig beeld te maken. Tijdens de tweede les maakt u een klein 'slenterbeeldje' dat u mee naar huis kunt nemen. U wandelt nooit meer zoals u deed voordat u deze workshop volgde; u kijkt gegarandeerd anders en u doet - waar u ook bent - allerlei ideeën op. Bij slechte weersom standigheden gaan we binnen aan de slag: we maken teken- en schil dercollages met in de natuur ge vonden materialen. Docent is Har- ry van den Berg. Aanmelden door middel van een inschrijfformulier of bij de recep tie van C-drie. Cursus no. 6004. Kosten totaal f 70,00 (incl. mate riaal). De kracht van de reclame ligt in de herhaling Indien u op woensdag om 18:00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit heeft, kunt u tot 18:30 uur naar ons kan toor bellen (ffl 601 41 52). De krant wordt dan dezelfde avond nog nabezorgd. Als u later dan 18:30 uur belt, kunt u de klacht op het antwoordapparaat in spreken. In dat geval krijgt u de krant de volgende dag in de na middag bezorgd. visit www.538iDANCE.NL phone 035-6470001 A1-Amsterdam-Amersfoort afslag Huizen-Bestevaer 5 11 op woensdag om ïr de Soester Courant in uw bezit hebt, kunt :30 uur naar ons kan- len (ffi 6014152). De jrdt dan nog dezelfde nabezorgd. Belt u ig na 18:30 uur, dan w naam en adres op de 1 het antwoordapparaat :n. De krant wordt dan pas donderdagmiddag rberg l abonnees in Soester- het klachtennummer 21841 (C. van Barne- Dat nummer kan op ag tussen 18:30 en ,ur worden gebeld voor rging op dezelfde dag, iter, dan wordt de Soes- irant op donderdag na- Kerkstraat 3-5 3764 CR Soest Tel 035-6030303 Fax: 035-6029995 DRIE Cultureel Centrum Willaertstraat 49, tel. 609 58 21 ze tussen de bloemen een piepend vogeljong. Eerst moet ze niets we ten van die druktemaker, maar ze besluit zich toch over hem te ont fermen. Dan breekt een nieuwe tijd aan. Ze leert hem alles wat z'n moeder hem ook zou leren. Zelfs vliegen? 'Mama Pia' is een theatervoorstel ling zonder woorden, over zorgen, angsten, liefde en vrijheid voor ie dereen vanaf 4 jaar. De prachtige doeken van beeldend kunstenares Nicole Ladrak, in de vorm van een groot boek vol poëtische beelden, en de muziek van Bart Fermie en Maarten Helsloot geven de har monie en naïviteit van Mama Pia's wereld weer. Claudia Maoli, het trouwe gezicht in alle voorstellin gen van Teatro Munganga, speelt het personage van Mama Pia met veel emotie en humor. Poppenspe ler Eduardo Raffanti zorgt voor de poppen en het decor. Woensdag 25 april, aanvang: 14:00 uur. Leeftijd: 4 tot 8 jaar. Toegang: f 7,50; f 6,00 (strippen kaart); f 10,00- (volwassenen). Uw totaalinstallateur P.A. van den DIJSSEL bv KWALITEIT SERVICE bij al uw installatiewerk LOODGIETER SANITAIR GASONDERHOUD CENTRALE VERWARMING ELEKTRA VERHUUR GASTOESTELLEN Tevens Laanstraat 34a - Soest Tel.: 035 - 601 24 72 Fax: 035 - 601 11 87 Op zondagmiddag 8 april vond ahveer het laatste concert plaats in de serie concerten ge organiseerd door Muziekkring Eemland in de Proefkelder aan de Stemerdingweg in Soester- berg. Dit keer speelde het Laer-strijkkwartet, een onbe kende naam. Maar toen de musici eenmaal za ten zagen de vaste bezoekers van de concertserie een aantal beken de gezichten: drie leden van het hier zeer bekende Antonio-kwar- tet. Het vierde lid, de altviolist Gustav Kraut, heeft om gezond heidsredenen besloten niet meer op te treden. De primarius Jan Hulst heeft zijn plaats ingenomen. Nieuw was de violiste Jeannelotte Hertzberger die vele jaren met Jan Hulst de twee vioolplaatsen bezet te van het Amsterdams Strijkkwar tet. Vier strijkers dus met vele ja ren ervaring in het kwartetspel. Dat bleek al direct in Beethovens kwartet op. 18 no. 1: vlekkeloos samenspel en zelden heb ik het langzame tweede deel zo prachtig en geïnspireerd horen vertolken. Als tweede werk stond Mendels- sohns kwartet op. 13 op het pro gramma. Ook hier liet het ensem ble zijn kwaliteit horen. Virtuoos en met veel fantasie werd dit mooie, niet zo heel veel gespeelde werk ten gehore gebracht. Het publiek van de tot de laatste stoel bezette Proefkelder reageer de terecht zeer enthousiast met een langdurig applaus. Het is te hopen dat we het Laer-kwartet (drie le den wonen in Laren) nog vele ma len mogen beluisteren! Al met al een afsluiting van een mooie en boeiende kamermuziekserie. J.W. Circa anderhalve maand gele den startte de Derde Wereld- groep Soest een snelle giro-ac tie ten behoeve van het door haar gesteunde project Yeh- wessi (letterlijk: Maagd van God) in Ghana. Dit project, opgezet door de vrouwenorga nisatie Universal Peace for Hu- manity in Hohoe, bestrijdt het animistische systeem waar meisjes en vrouwen het slacht offer van zijn. Sterft in de familie iemand of wordt er een gehandicapt kind ge boren, dan komt dat door de woe de van de goden. Als zoenoffer wordt dan een jong meisje aange boden dat de eerste jaren in een shrine moet wonen, een vreemd dialect moet leren, maar verder niets mag leren. Later mogen ze dan wel buiten de tempel wonen maar worden als paria beschouwd, zijn schatplichtig aan de priesters en genoodzaakt als bedelares of prostitué te leven. Naar schatting gaat het om 8800 vrouwen. Deze vorm van religieu ze slavernij wordt zeer actief door de vrouwen van de U.P.H. bestre den door met de (zeer conservatie ve) priesters te praten, de bevol king voor te lichten en de slacht offers opleiding aan te bieden. Het huidige project betreft 504 vrouwen die driejaar lang worden begeleid. De D.W.G. wil hier een flink steentje aan bijdragen. De giro-actie, die nog steeds loopt laat zien dat velen in en rond Soest deze vrouwen en meisjes willen helpen. De respons is hartverwar mend, maar we zijn er nog niet. In de loop van het jaar zal het pro ject nog vaker aan de orde komen, zoals op de jaarlijkse informatie avond in november. Met uw steun hoeft u echter niet te wachten. Gi rorekening 5634327 t.n.v. St. Der de Wereldgroep Soest staat open. Vermeldt u wel dat het bestemd is voor de actie Yehwessi? Bedankt! Door een misverstand zijn in het artikel over 'Vrouwen voor vrede' (Soester Courant 11 april) twee namen verwisseld. Waar gesproken werd over Leidje Tomassen was bedoeld Leidy Teunissen. rmuiseiijhc **-■»- in de weken 17 t/m 20 op hel j 1 april 2001) van dit besluit een est. Tevens kan er een verzoek Voor al uw reparaties en adviezen. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 - Soest - Telefoon 035 - 602 02 49 Zaterdag 21 april, Domkerk: so nates van Dominico Scarlatti op verschillende toetsinstrumenten, door Domorganist Jan Jansen. Aanvang: 15:30 uur. Toegang vrij. Zondag 22 april, Ste. Gertrudis- kerk: cantates en instrumentenpa rade van Georg Philipp Telemann, door vocale en instrumentale solis ten van de Nederlandse Cantorij o.l.v. Maarten Kooij. Aanvang: 15:30 uur. Toegang: collecte. Toneelvereniging De Riet pluim komt met een nieuw to neelstuk. Op vrijdag 27 en za terdag 28 april brengt zij 'Hie- perdepiep' op de planken. Het blijspel in drie bedrijven van Dick van Maasland wordt gere gisseerd door Marion Posthu- ma. Het verhaal gaat over Koos de Wit. Hij heeft een zogenaamd za- kendiner gehad in een nachtclub, maar thuis liegt hij daarover. Zijn leugens komen echter al snel uit. Uitgerekend op zijn zilveren brui loft wordt hij met zijn gedraai ge confronteerd. Het gevolg is misver standen en allerlei andere verwik kelingen. Hoe dit afloopt is te zien in de Rank, Soesterbergsestraat 18. De voorstellingen zijn op vrijdag De 'cast' van De Rietpluim; 27 en zaterdag 28 april om 20:00 uur. Kaarten zijn in de voorver koop verkrijgbaar bij: Henk Ha gen, Lange Brinkweg 25, 886011416; Mar ion Post huma, Ei kenlaan 81, 886020073; Helma Starink, Hazepad 74, 886022070; en Ton Ruizendaal, St. Jozefstraat 2, 886010490. Slaapcomfort op maat. Dat is Hét Bed van Auping. Perfect design, duur zame materialen en superieure techniek zorgen voor een ongekend comfort. 'Comfortabel Royal' noemt Auping dat. Bij Sleepworld staan ze testklaar. Tot ziens bij Sleepworld, de slaapkamerafdeling van... WONEN V Birkstraat 99 (hoek van Lenneplaan) Soest, tel. 035-6011004 www.soesteronderlinge.nlinfo@soesteronderlinge.nl Soesterbergsestraat 26, Soest. 035 - 6029060 @G expert (g) Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44 in Soest voor de Aanmelden: tel. 6014152 Een reischeque van 1500 gul den winnen om een leuk schoolreisje te maken. Dat werd voor de Ludgerusschool aan de Vosseveldlaan werke lijkheid. De school deed mee aan een afstudeerproject van twee Pabo studenten van de Hogeschool van Drenthe. Daarvoor moesten verschillen de basisscholen producten over een bepaald land maken en in leveren bij reisbureau Vertrek punt. Het winnende project was geheel gewijd aan Nieuw Zeeland. De opdracht was om als klas een land uit te zoeken, waar de kinde ren zich in moesten verdiepen. Over dit land moesten zij verschil lende projecten maken. Dat mocht van alles zijn: een landkaart, een maquette van de verblijfplaats, een koffer met inhoud, of een porte monnee met de valuta van het land. Dit project werd bedacht door Pabo studenten Margot Rei- nink en Paulien Reinke. Zij be paalden uiteindelijk ook de win naars van het project. De scholen in de plaats waar het reisbureau een vestiging heeft, konden mee doen aan het project. In ieder van deze plaatsen zal er een eerste prijs worden uitgereikt. In Soest gingen er vijf scholen met het project aan de slag: Ludger usschool, Van der Huchtschool 'Overhees', de Achtbaan, Insinger- school en Guido de Bres (Baarn). Alle producten werden tentoonge steld in de Vertrekpuntfilialen aan de Zuidpromenade en de Van Weedestraat. De Pabo studenten Paulien Reinke en Margot Reinink hebben Vertrekpunt bereid gevon den om voor de financiële onder steuning van de prijs te zorgen. Naast het geld voor de winnaars, geeft het reisbureau aan de overi ge deelnemers ook een kleinig heidje voor de moeite. Deze prij zen worden later uitgereikt. De studenten zijn erg tevreden met het project en zijn blij dat er zo goed op werd gereageerd door de verschillende scholen in Neder land. Margot Reinink: 'Je weet helemaal niet of men er wel aan mee wil doen. Dat is een groot ri sico. Straks levert er niemand iets in en dan heb ik een probleem, want dan is het project mislukt'. Het tegendeel gebeurde. Er meld den zich in heel Nederland onge veer zeventig scholen aan. Uitein delijk leverden er dertig tot veer tig daadwerkelijk iets in. Hoe het komt dat er uiteindelijk een aantal scholen is afgevallen weet Reinink niet precies. 'Het is gokwerk, maar ik denk dat het iets met tijdtekort te maken heeft. Het is een behoorlijk groot project en het kan zijn dat niet iedereen het af kreeg voor de inleverdatum'. Volgens de studente is dit wel jam mer, maar is het niet voor niks ge weest. De kinderen deden veel kennis op en gingen aan het werk met aardrijkskunde, rekenen, taal en handvaardigheid om tot een mooi eindproduct te komen. 'Het belangrijkste is waarschijnlijk het samenwerken met klasgenootjes. Dat verliep niet altijd even gladjes, maar ze hebben er wel van ge leerd'. Na alle inzendingen te hebben be keken, besloten de twee studentes dat de Ludgerusschool de winnaar van Soest moest worden. Zij had den verschillende werkjes over Nieuw Zeeland gemaakt. Reinink vond het moeilijk een winnaar uit te kiezen: 'Alles was erg mooi. Foto: Soester Courant Alleen had de Ludgerusschool een geweldige maquette met het land schap van Nieuw Zeeland, en een grote opvallende envelop met de valuta van het land gemaakt. De afwerking was erg goed en ze heb ben gewerkt met oog voor detail. Maar eigenlijk zag alles er goed uit. Alle kinderen hebben erg hard ge werkt'. Op dinsdag 24 april a.s. houdt Stichting Welzijn Ouderen Soest (SWOS) een voordrachtsmiddag. Om 14:00 uur zal Rietje Rijk in Ontmoetingscentrum Klaarwater aan de Wiardi Beckmanstraat voorlezen uit eigen werk. Rietje schrijft volkspoëzie met humor en hier en daar een ernstige onder toon. Voor informatie over de voordrachtsmiddag kan er gebeld worden met Ontmoetingscentrum Klaarwater, 886010607. De toe gang is gratis. De kracht van de reclame ligt in de herhaling Vanmiddag (woensdag 18 april) vindt in de raadzaal van het gemeentehuis van 15:00 tot 17:00 uur een jongerenconfe- rentie plaats met als thema 'Jongerenparticipatie'. Voor de conferentie zijn 150 jonge ren uitgenodigd en een tiental intermediaire organisaties zo als de scholen voor voortgezet onderwijs in Soest. De afgelopen maanden heeft een project 'Kleur je eigen web' plaats gevonden. Via dit project zijn jon geren bekend gemaakt met jonge renparticipatie op verschillende wijzen. Een aantal jongeren heeft meegedaan met het Wild Web: het elkaar interviewen met behulp van een cassetterecorder. Veel jongeren hebben enquêteformulieren inge vuld: op MAVO Soest in lessen die jongerenwerkers hebben ver zorgd; op het Griftland door mid del van enquêtes die per computer zijn uitgezet. Een scoutinggroep heeft het in spelvorm gedaan. Op deze wijze zijn rond de 700 enquê teformulieren teruggekomen. Op de conferentie zal een eerste pre sentatie gehouden worden over de resultaten van de enquête. De vra gen gingen onder andere over wo nen in Soest, school, hangen, uit gaan en participatie. Een groep van 10 jongeren heeft geholpen de conferentie voor te bereiden en zal op de conferentie ook een rol spe len. Op zaterdag 12 mei is de jaar lijkse rommelmarkt van Stich ting Rommelmarkt Soest (SRS). SRS heeft daarvoor een nieuwe locatie gevonden; in en om de voormalige bibliotheek, op de hoek van de Molenstraat en de Albert Cuyplaan. De organisatie doet een beroep op de inwoners van Soest spullen in te leveren voor de markt. Men is op zoek naar de volgende spullen: kleding, huishoudelijke artikelen (m.u.v. 'groot' meubilair), speel goed, goederen uit grootmoeders tijd, boeken en andere kleine spul len. Mensen die spullen willen inleve ren kunnen dat doen op de vol gende inleveradressen in Soest: Lange Brinkweg 42, Torenstraat 2e, Oranjelaan 42, Duinweg 26, Julianalaan 6, Kamperfoelistraat 16, Bartollotilaan 5, Schaepman- straat 14, Valeriaanstraat 98, Prins Bernhardlaan 36, Buntweg 18, Kerkpad ZZ 18, Vinkenweg 11, Hellingweg 26 Beetzlaan 14, Gareel 2, Pelikaan- weg 23. De opslagruimte is bij het voorma lige bibliotheekgebouw op de hoek van de Molenstraat en de Albert Cuyplaan. De spullen kunnen daar op de zaterdagen 21 en 28 april en 5 mei tussen 9:00 uur en 12:00 uur gebracht worden: Voor het ophalen van spullen kan er op donderdag of vrijdag tussen 18:00 uur en 19:00 uur gebeld worden naar Dirk Keetbaas, 88 6023457 Vrijwilligers voor de rommelmarkt zijn van harte welkom. Om in te schrijven als vrijwilliger of voor andere vragen over de rommel markt is Lidy Vermeer beschik baar, 886033690 Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoudelijke apparatenten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren-tv, telefoon of I.S.D.N. defect?; wasauto maat stuk; koelkast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! tandtechnisch laboratorium

Soester Courant | 2001 | | pagina 5