ProVoET 'Het is hier zo enorm koud' Electro Molenloop blijkt succes Klassiek en modern op orgel en dwarsfluit Herstel: er is maar één Hooft bij Electro-technisch bedrijf Hooft 1500, teitner in aanleg licht- en krachtinstallaties Stratenloop mag minuten gratis winkelen 'OENSDAG innaar Rabobank Soest-Baarn doet altijd meer dan je verwacht PAGINA 11 25 APRIL 2001 SOESTER COURANT Twee bonnen bij schoolspitsactie M JAN van ZAL Meer dan honderd deelnemers ATLETIEK Zondagmiddag in De Open Hof Engelen BRIDGE aanbieding Promotie voor le bridgeteam Bingo bij SEC VISSEN TEITNER IJT orraad vering offeerders JNEN e collectie 'f maat nemen Evert Kasius neemt leiding Amerikaanse scholiere op school in Soest Wegwerkzaamheden Meer dan 300 bekeuringen bij snelheidscontroles Stapeltje bonnen voor 2 Soesters Een vervangende outo staat klaar. De slijter die verrast. Cótes du Roussillion Villages FOCWA GARANTIEBEDRIJF ■BOTTELIt |wwwï«têÖii maison Rabobank SOESTER COURANT RECLAMEKRANT Na klachten bewoners Onderhoud aan bouwstraten in Boerenstreek Bij de Ludgerusschool en De Wer veling heeft de politie maandag middag het verkeersgedrag iu de gaten gehouden van mensefi die kinderen kwamen ophalen. Daar bij werden twee mensen bekeurd, omdat ze hun auto op het trottoir hadden geparkeerd. De controle vond plaats in het kader van de actie Schoolspits. BIJ VAN ZAL ZIT JE OKÉ! AUTOSCHADESPECIALIST Beckeringhstraat 11, 3762 EV Soest tel. 035-6011018, fax. 035-6026672 Alexandra Philips: 'De mensen gaan hier anders met elkaar om. Foto: Herman van Dam niet allemaal zo georganiseerd te zijn. 'Ik wil eigenlijk helemaal ner gens wonen. Gewoon lekker veel reizen en weg zijn.' Afrika of Ja maica lijken haar wel wat. Ont spannen mentaliteit en de hele dag van de zoii genieten, wat wil een mens nog meer? Voorlopig houdt Alexandra het nog even bij Soest. In juli pakt ze haar koffers en gaat ze terug naar haar zus en haar moeder. Gastgezin Het programma waar Alexandra aan mee doet is van American Field Service (AFS). Momenteel zijn er 120 gastgezinnen die voor een jaar een buitenlandse scho liere) in de leeftijd van 15 tot 18 jaar onderdak bieden. AFS bege leidt het uitwisselingsprogramma en is voor het komende schooljaar op zoek naar nieuwe gastgezinnen. Voor informatie hierover bellen met Emmy van Dehn, 88 035- 6244442 of het AFS Hoofdkan toor, SS 020-6269481. AFS is op internet te vinden op www.afs.nl. Meestal werd er pas wat aan ge daan, nadat er veel klachten waren binnengekomen en niet vooraf. De gemeente is nu met Van de Grift een bouwvolgorde overeengeko men, waarmee de overlast tot het minimum beperkt kan worden. Hierdoor kan na de oplevering de omgeving al vrij snel woonrijp ge maakt worden. Verder is afgespro ken dat het onderhoud van de bouwstraten tijdens het bouwpro ces door de gemeente zal worden uitgevoerd. Algemene Nederlandse Beroepsorganisatie voor Vöetverzorger/Pedicure Henriëtte Helmerhorst voetverzorger/pedicure Lange Brinkweg 7 3764 AA Soest Tel. (035) 602 42 59 De eerste Molenloop is een succes gebleken. Die conclusie kon vrijdag worden getrokken, nadat alle 110 deelnemers de finish waren gepasseerd. De wedstrijd werd gehouden in het kader van de acties voor de herbouw van de stellingkoren molen De Windhond. AV Pijnenburg verleende mede werking bij de organisatie en zorg de dat de wedstrijd in goede banen verliep. De Hopman Masselman Groep had een grote legertent bij de start en finish neergezet, waar de EHBO een plaatsje vond en de deelnemers zich konden omkle den. Na de warming-up onder lei ding van Anita Klifman klonk vrij dagmiddag in de Molenstraat het eerste startschot. De scholieren konden fraaie prijzen voor hun school winnen. Zo kwam de Insin- gerschool in het bezit van een kleurenprinter en een scanner, ter wijl de Professor J. Waterinkschool een webcam in de wacht sleepte. Daarna 'schoot' Koos Postema de recreanten weg en deelde hij later de prijzen uit in deze categorie. De winnaars waren bij de heren Ali Sen (1800 meter), Martijn Janssen (5000 meter) en Dirk Goyers (10.000 meter) en bij de dames Laura Suykerbuyk (1800), Adri van Son (5000) en Astrid Suyker buyk (10.000). Soesterbergsestraat 32A, 3768 EJ Soest Tel. 035 - 601 31 82 In De Open Hof aan de Veen besstraat vindt zondag 29 april een concert plaats in de serie zondagmiddagconcerten. Ko Zwanenburg bespeelt het or gel, terwijl Karin Basting op dwarsfluit is te beluisteren. Het programma bevat onder meer werken van de klassieke compo nisten (Bach en Brahms) en com ponisten uit de vorige eeuw (Fu- kushima en Distier). Ko Zwanenburg (1963) studeerde piano en orgel aan het Nederlands Instituut voor Kerkmuziek in Utrecht. Aan het Utrechts Conser vatorium behaalde hij het diploma Uitvoerend Musicus Orgel. In 1988 was hij eersteprijswinnaar bij het Nationaal Orgelconcours in Leiden. Regelmatig verzorgt hij radio-opnames. Hij is cantor-orga nist van de Marcuskerk in Utrecht. Karin Basting (1976) begon haar fluitlessen aan de Terneuzense mu ziekschool waar zij de 'Graad van Uitmuntendheid' behaalde en kreeg daarvoor de Cultuurprijs van de gemeente Terneuzen toege kend. In hetzelfde jaar won zij de 3C prijs bij het Interprovinciale Muziek concours in Venlo. In 1993 volg de de 'Koninklijke Scheldegroep Muziekprijs'. In 1994 won zij de 2e prijs op het Nationaal Fluitcon- cours in Leiden. Karin studeert aan de Hogeschool voor de Kun sten in Utrecht bij Abbie de Quant. Zij nam deel aan interna tionale fluitconcoursen in Duits land, Roemenië en Italië. Zij speelde in 'Nieuw Sinfonietta Amsterdam' en gaf met diverse ensembles van het conservatorium concerten in o.a. Duitsland, Tsjechië en Spanje. Het concert begint om 16:00 uur, toegang gratis. 'Het moet zijn beschermengel ge weest zijn', zeg je wel eens als ie mand op het nippertje aan een ongeluk ontsnapt. Het lijkt maar beeldspraak, je ziet immers nooit engelen. Maar er zijn mensen die zeggen dat ze wel engelen hebben gezien. Ook in de Bijbel komen ze voor. Er zijn er zelfs miljoenen van, zegt de Bijbel! Op 29 april in de ochtenddienst van de gerefor meerde kerk vrijgemaakt aan de Parallelweg 1 spreekt dominee C.J. Mewe over engelen. Hij legt uit wat engelen zijn en wat zij doen. Hij gaat ook in op de vraag of er slechte engelen zijn en of je je te gen hen kan verdedigen. De och tenddienst begint om 10:00 en de middagdienst om 17:00 uur. Be langstellenden zijn van harte wel kom. Meer informatie: 885826448 of 6027898. Op de bekende 'Vendelierspagina', die regelmatig in deze krant wordt opgenomen, kunnen de lezers kennis maken met de talrijke Soester ondernemingen die als sponsors van de voetbalvereniging S.O. Soest optreden. Helaas is daarbij onlangs, door een betreurenswaardig misverstand, een fout gemaakt. In het artikel over Elec tro-technisch bedrijf Hooft bv werd naast de foto van directeur Otto Hooft ook een foto afgedrukt van zijn broer Paul Hooft. Deze heeft met het bedrijf echter geen enkele bemoeienis, zoals ook uit de tekst van het artikel op te maken was. De redactie van de Soester Courant biedt de betrokkenen gaarne haar excuses aan. Het ar tikel wordt hierbij, nu in de juiste vorm, nogmaals afgedrukt. nbinatie 5 5 TUD IJ T G E EG 3 Soest Het eerste team van de bridgeclub Soesterberg is kampioen geworden en mag daarom volgend seizoen een klasse hoger uitkomen. Om dat te bereiken moest de laatste wedstrijd met tenminste 17-13 worden gewonnen. Het werd een spannende aangele genheid en na twaalf spellen was de stand nog in evenwicht. Door enkele scherpe manche biedingen trok Soesterberg de partij toch naar zich toe en won het plaatse lijke viertal uiteindelijk met 22-8. Vrijdag 27 april houdt SEC in het clubhuis op de Bosstraat-West een bingo. Die begint om 20:00 uur en bestaat uit in totaal twaalf ronden. het Vleescentrum otels met o.a.: n - div. salades - steengrill en fondy rijsvriendelijk T U D I O IJ T G E EG 3 8 Soest - 6019600 - 6014574 :ner@tref.nl Evert Kasius heeft de leiding geno men in de zomercompetitie van De Snoekbaars. Hij won zaterdag de eerste van tien wedstrijden door 9.38 meter vis uit het Polletje in Weesp te halen. Hij wees Gerrit Kasius, winnaar van de onlangs afgesloten wintercompetitie, terug naar de tweede plaats. Derde werd John Hibbel met 8.41 meter. Er werden zaterdagmorgen goede vangsten geboekt. Winnaar Kasius had 47 maal beet. Electro-technisch bedrijf Hooft bv is een bedrijf dat ruim 40 jaar bestaat. Jan ter Horst is in 1959 als eenmanszaak begonnen en heeft het in 1989 overgedragen aan Otto Hooft. "We hadden toen negen mensen in dienst", vertelt Otto, "en dat aantal is inmiddels gegroeid tot 23 vaste medewerkers met 21 auto's. Daarnaast maken we regelmatig gebruik van onder-aannemers, uitzendkrachten en detache ringsmensen." Totaalinstallatie Electro-technisch bedrijf Hooft is gespecialiseerd in de aanleg van licht- en krachtinstallaties. Dat wil zeggen dat zij zich bezighouden met elektrotechnische installaties in woningbouw en utiliteit. "Daarbij doen wij ook nog telefooninstallaties, datanetwerken, zwakstroom-installaties, brandmeld/ontruimings installaties, intercominstallaties, noodstroom en no-breakinstallaties, mechanische ventilatie en centra le stofzuiginstallaties" legt Otto uit. "We verzorgen eigenlijk de totaalinstallatie van een pand, van ont werp tot oplevering. Onze opdrachtgevers zijn allerlei soorten bedrijven, maar vooral bouwbedrijven, woningbouwverenigingen, de woningraadgroep en zorginstellingen. Een groot gedeelte van de woning bouw in Soest is door ons uitgevoerd, zoals de Boerenstreek, maar ook op de bedrijventerreinen in Soest zijn een aantal bedrijven door ons gemaakt, bijvoorbeeld aan de Zuidergracht." Erkend Otto vertelt ook nog dat zij elektro-technisch waarborginstallateur zijn, wat staat voor kwaliteit. "Al onze processen zijn beschreven in een kwaliteitshandboek en daarop is ons beleid dan ook toegespitst. We staan voor kwaliteit, gedegen vakmanschap, betrouwbaarheid en flexibiliteit. Het vakmanschap blijkt onder andere uit het feit dat we erkend leerbedrijf zijn. Wij leiden mensen op en onze vaste medewer kers houden we op de hoogte van de laatste ontwikkelingen door bijscholing. Onze flexibiliteit komt tot uitdrukking in ons werk. Wij pakken iedere klus aan en zorgen er altijd voor dat we op het afge sproken tijdstip opleveren. Daar staan we voor en dat weten onze opdrachtgevers." Al zeven maanden in Neder land en ondanks de kou heeft ze er nog geen genoeg van. Alexandra Philips is een ze ventienjarige scholiere uit Ma- ryland, Amerika. Ze is echt een reistype en kwam in oktober naar Nederland om hier 5- VWO te doen op het Baarns Lyceum. De taal is voor Alexandra geen probleem. Haar moeder is Neder lands en emigreerde op haar veer tiende met haar ouders naar de VS. De familie spreekt daarom thuis veel Nederlands. Nadat ze zich lekker op de bank heeft geïn stalleerd steekt ze in vloeiend Ne derlands van wal. 'Ik was niet tevreden met mijn school en was thuis ook niet geluk kig. Daarom ging ik op zoek naar iets anders.' Ze besloot om er een poosje tussenuit te gaan. Zo kwam ze in contact met de organisatie AFS, die interculturele program ma's regelt. Momenteel zijn er via AFS ongeveer 120 scholieren in Nederland, vanuit 52 verschillen de landen. Voor Alexandra begon het avontuur in oktober. Om aan het programma mee te kunnen doen, moest Alexandra sponsors zoeken. Het kost namelijk 6500 dollar (ca. 13000 gulden). Tot juli woont ze nog in Soest, dan is het weer tijd om terug te gaan naar haar familie in Maryland. Even wennen Aan sommige dingen in Nederland heeft Alexandra erg moeten wen nen. 'Ik vind het moeilijk om uit te leggen, maar de mensen gaan hier anders met elkaar om. Op een an dere manier dan in Amerika. Ik kan alleen niet goed verklaren hoe dat komt. Mensen hebben hier denk ik andere ideeën en opvattin gen. Wat ook heel apart is, is dat iedereen hier fietst. Voor alles wordt de fiets gepakt.' Wat Alexandra gelijk opviel toen ze hier kwam, was dat de jeugd veel vrijer is en meer mag dan in haar thuisland. 'Toen ik de eerste dag op school even buiten kwam heb ik me zo verbaasd. Iedereen stond gewoon te roken. Dat mag in Amerika absoluut niet.' Ze vertelt dat er daar zelfs schorsing op staat. Wordt er een pakje sigaretten in je tas gevonden, dan kun je gelijk De gemeente neemt het onder houd van bouwstraten in de Boe renstreek over van bouwbedrijf Van de Grift. De bewoners van de nieuwbouwwijk hebben namelijk veel klachten over het onderhoud ervan. Ze zouden slecht berijdbaar zijn door wateroverlast. Afspraak met de gemeente was dat bouwbe drijf Van de Grift de straten tijdens het bouwproces zou onderhouden, maar dit lijkt niet te gebeuren. Bij de Rabobank gaan we in service altijd een stap verder. Veel van onze klanten hebben doordeweeks weinig tijd voor hun bankzaken. Daarom is de Rabobank Soest-Baarn ook op zaterdagmorgen open*. Van 09.00 tot 12.00 uur kunt u spontaan bij ons binnen lopen. Dat is gemakkelijk! En mocht zelfs dit niet uitkomen, dan kunt u ook altijd een afspraak maken met een van onze adviseurs voor buiten de officiële openingstijden. Wij hebben nu eenmaal hart voor onze klanten. Maar onthoudt u in elk geval die zaterdagmorgen. Want dat is inderdaad echt een uitkomst. Tot binnenkort! Uitdaging Het leukste aan zijn werk vindt Otto als hij met een lege tekening of leeg ge bouw kan beginnen om samen met de opdrachtgever een totaalinstallatie te ontwerpen en ten uitvoer te brengen tot ieders tevredenheid. "Dat doen we met erg veel plezier bij een aan- of verbouwing tot een kantoor of bedrijfsge bouw. Omdat de techniekontwikkelingen zeer snel gaan, zijn wij continu be zig ons hiervan op de hoogte te houden en ze in de praktijk te brengen." Bijzondere projecten Het meest enthousiast wordt Otto als hij over projecten praat op bijzondere locaties en waarvan de panden mooi en oud zijn en als er sprake is van een totaalinstallatie. Voorbeelden van die projecten zijn het pensioenfonds ASW in Huizen, het Aboriginal Artmuseum in Utrecht, Medisch Centrum Nieuw- land Amersfoort, Hockeyclub MHC Soest en Softbal Knickerbockers in Soest, de Vereniging Veronica Amsterdam, Groot Engendaal Soest en Eemeroord in Baarn." Een veelzijdig bedrijf dus dat op vele markten thuis is. werking met AV Pijnenburg orga niseert. In de directe omgeving zal een nieuw parkoers van ongeveer 1450 meter worden uitgezet. Er zijn ploegenlopen voor basis- en mid delbare scholieren en prestatielo pen voor kinderen tot 12 en vanaf 12 jaar. Deelname kost 5 gulden voor individuele deelnemers en 10 gulden voor de schoolteams. Inschrijven kan vanaf 17:45 uur in het winkelcentrum en om 18:30 klinkt het eerste startschot. De laatste race begint om 19:45 uur, waarbij de deelnemers kunnen kiezen of ze 2,4 of 7 ronden afleg gen. De winnende heer en dame van de 9750 meter (7 ronden) mogen daarna 120 seconden 'uit lopen' en gedurende die tijd hun slag slaan bij C1000. Er zijn nog meer prijzen te winnen, waaronder een grote wisselbeker. Informatie over de Stratenloop: 88 6017421, e-mail: wocavp@hulstede.demon.nl. web site: www.run.to/a.v. pijnenburg Van 1 tot en met 3 mei ondervindt het verkeer op de Koekoekweg/ Laanstraat hinder van wegwerk zaamheden. Er wordt een plateau aangelegd ter ondersteuning van de 30 km/u maatregel. Van 7 t/m 9 mei gebeurt hetzelf de op de Albert Hahnweg/Laan straat. Bij een snelheidscontrole op de Koningsweg zijn zaterdagmiddag tussen half drie en kwart voor vijf niet minder dan 258 hardrijders betrapt. Zij kunnen een bekeuring verwachten. Op het traject mag 50 kilometer worden gereden, één •automobilist reed bijna tweemaal zo snel: 98 kilometer. De topsnelheid die vrijdagavond op de Biltseweg werd gemeten be droeg 126 kilometer, 46 kilometer boven de limiet. In een half uurtje werden 188 voertuigen gecontro leerd op de snelheid. Daarvan re den er 20 te hard. Vorige week dinsdag waren al 90 automobilisten geregistreerd, om dat ze harder dan 50 reden op de Vredehofstraat. Snelste van de 1264 passanten was een man die de teller op 96 had staan. Zaterdagopeningstijden gelden voor: Hoofdkantoor Kerkplein 9, Soest, Kantoor Smitsweg 4, Soest en Kantoor Eemnesserweg 26, Baarn. Overige officiële openingstijden van onze kantoren zijn maandag t/m vrijdag van 09.00 - 17.00 uur. Otto Hooft Geen helm op, geen certificaat, rij den op een opgevoerde bromfiets, ervandoor gaan na een stopteken en het opgeven van een valse naam. Twee jongemannen (16 en 18) uit Soest kunnen gaan sparen, want ze kregen in de nacht van donderdag op vrijdag een stapeltje l processen-verbaal in de hand ge drukt. Het tweetal reed 's nachts rond half twee over de Vondellaan. De politie zag ze en wilde ze contro leren, maar de bromfietser en zijn bijrijder hadden daar kennelijk geen trek in en probeerden er tus senuit te knijpen. Even later werd het tweetal alsnog aangehouden op de Verlengde Kolonieweg. Op de rollentestbank bleek dat het voer tuig flink was opgevoerd. Donderdagmiddag had de politie op de Stadhouderslaan een snor- j fietser aangehouden. Het voertuig I van de man uit Laren had even- 1 eens een te groot vermogen, terwijl het verplichte certificaat ontbrak. drie dagen thuis blijven. Ook het vele uitgaan van de jeugd is een groot verschil met de VS. 'Mensen van mijn leeftijd kunnen hier ge woon uit. Dat is thuis echt niet mogelijk. Je kunt daar niet gewoon even in een kroeg gaan zitten als je zo oud bent als ik.' Familie, vrienden en vla Alexandra woont tijdens haar ver blijf in Soest bij de familie Geldof. Ze heeft het daar erg naar haar zin en draait helemaal mee in het ge zin. 'Het lijkt wel alsof ik hier al zeventien jaar woon. Ik heb daar ontzettend geluk mee gehad.' Het gaat namelijk niet in ieder geval zo goed. Alexandra heeft wel ge hoord van scholieren die steeds naar een ander gastgezin moesten, omdat ze het niet met elkaar kon den vinden. Bij de familie Geldof lijkt daar geen sprake van te zijn. Als mevrouw Geldof binnenkomt geeft ze haar pleegdochter meteen een zoen. 'Hey Mum!' begroet het meisje haar 'moeder'. Ook met haar pleegzussen (23 en 21) kan Alexandra het goed vinden. Als Alexandra in juli weer naar huis gaat, zal ze haar Nederlandse vrienden en pleegfamilie wel gaan missen. 'Ik heb vooral in de ande re klassen op school veel vrienden gemaakt. Ik hoop daar contact mee te houden. In het schrijven van brieven ben ik niet zo goed, dus het zal wel mailen worden. Dat gaat een stuk gemakkelijker. e winnaar bij zowel de heren Is de dames van de Straten- oop moet dit jaar na afloop og een sprintje trekken. Hij n zij mogen namelijk meteen na de race twee minuten gratis winkelen in de supermarkt van C1000 vd Graaf. ■Start en finish van het jaarlijkse [loopevenement liggen dinsdag 22 nei voor de tweede achtereenvol gende maal in dit geografisch hart ■van de winkeliersvereniging Soest ■Zuid die het evenement in samen- Voor al uw verzekeringen - pensioenen - hypotheken - financieringen - beleggingen. Krommewes 3A Soest Tel. 035 -6016011 Fax 603 55 74 info: www.korenassurantien.nl e-mail: info@korenassurantien.nl Over Soest is Alexandra zeer te spreken 'Ik vind het hier heel leuk. En vooral erg mooi, in het bijzon der de Lange Duinen. Ik probeer zoveel mogelijk te wandelen en te fietsen.' Het Nederlandse eten is Alexan dra inmiddels meer gaan waarde ren. Natuurlijk is ze inmiddels be kend met de geijkte gerechten als boerenkool en erwtensoep, maar het liefst zou Alexandra zien dat Amerika ook slagroomvla produ ceerde. 'Dat vind ik toch zo lekker, kan het de hele dag eten. Ze ken nen dat daar helemaal niet. Er wordt geen vla gegeten, alleen pudding.' Reislustig Nederland is niet het laatste land dat Alexandra hoopt te bezoeken. Het liefst wil ze weg van de Wes terse cultuur. Het hoeft van haar

Soester Courant | 2001 | | pagina 11