rt St VZ'49 vergeet het af te maken 03HHIrr Soestdijk scherper dan ETC op beslissende momenten MHC één gelijkspel van promotieduels verwijderd Dom SO Soest neemt geen afstand van concurrentie Shot verzoent zich met rol op districtspodium Basketballers tuimelen uit eerste klasse rayon SEC kan ook verliezen Hees heeft nacompetitie nog in zicht na winst PAGINJA to WOENSDAG 25 APRIL 2001 SOESTER COURANT mwaren. baarn 3-995,- 3fOrd.nl ^uidvogels komt in tweede helft van topper langszij: 2-2 LAUTO'S [VOETBAL zaterdag ZAALVOETBAL Gehavend DVS blijft meedoen om (hoofd)prijs TAFELTENNIS Gezellig puzzelen? Doe mee met de Soester Logo Puzzel! TENNIS PAGINA 13 TAFELTENNIS Shot organiseert kampioenschappen afdeling Midden Achterstand onoverbrugbaar Victoria maakt einde aan ongeslagen serie VOETBAL zondag HOCKEY VOETBAL zondag VOETBAL zaterdag Toontje verzorgt ook entering vnn luxe broodjes tot koud/warm buffet jt u verder... ,ir Meubels Parket Deuren Verlichting Hout en bouwmaterialen •t baarn tel 035 548 6111 ingstijden 109.00 tot 18.00 uur in 09.00 tot 21.00 uur stelbare toel <lapbare jning in 5-deurs- per maand tredletsom f 13.110,- (redletsom f 15.079,- Verkoopprljs op afbetaling :e gunstige maandtarloven. Tel.: 036 - 531 2 Fax: 036 - 531 1 iets geleerd van de misluk ingen in het recente verleden, aarin Zuidvogels drie maal ichtereen het kampioenschap het competitieslot weggaf, id de feestcommissie van de uizer tweedeklasser alles eer tot in de puntjes geregeld, len feesttent op het sportpark, en rondrit op een platte kar )or de Huizense straten en op laandagavond een heuse re- voor spelers, sponsors andere genodigden. Z'49 zorgde zaterdagmid- een bomvolle 'Wolfska- ier' voor uitstel van de feeste- taferelen bij de koploper. iuidvogels-WZ'49 eindigde jin 2-2. Het had weinig gescheeld of het Huizense draaiboek had voor mi nimaal een jaar in een la opgebor gen kunnen worden. De groenwit- ten kenden een droomstart en leid den binnen tien minuten met 0-2 tegen de gedoodverfde favoriet die in de beginfase stijf van de zenu wen stond. De tussenstand zorgde [oor een merkwaardig sfeertje •nd het Huizense veld. Hier en laar werd er vuurwerk afgestoken, Jonk een vertwijfelende aanmoe- liging van een supporter van Aiidvogels, maar dat was het dan. uim vijftig minuten voerde de nuzikale begeleiding van een Soester bandje de boventoon. De verwachtingen bij de thuisclub waren hooggespannen, maar het duel was amper begonnen toen het al 0-1 stond. Belangrijke schakel Pieter Veerman ging de fout in en verleende Gijs Schaap de vrije doortocht op Zuidvogels keeper- Sander Duindam. De Soester tops corer greep het buitenkansje met beide handen aan en passeerde Duindam, 0-1. In de openingsfase ging er van al les fout bij de thuisploeg. Een paar minuten na het openingsdoelpunt zochten de groenwitten weer de aanval, maar een goede actie van Schaap strandde op de paal. In de tiende minuut kon Duindam voor de tweede keer de gang naar het net maken. De sluitpost bokste de bal verkeerd weg, waarna Barry van de Berg met zijn hoofd de 0- 2 verzorgde. De doeltreffende kopbal van Van de Berg was wel zijn laatste actie. De omzettingen hadden geen ge volgen voor het spel aan de zijde van de bezoekers. Hoewel Zuidvo gels zich eindelijk leek te herstel len van een desastreus verlopen eerste kwartier en een paar aanval len op touw zette, bleef WZ'49 Barry van de Berg heeft aan de topper met Zuidvogels een ge broken jukbeen overgehouden. De verdedigende middenvelder kopte in de tiende minuut de 0- 2 binnen, maar werd tegelijker tijd vol in het gelaat geraakt en moest zich naar het ziekenhuis Gooi-Noord laten vervoeren. Daar constateerden de dokto ren een breuk op drie plaatsen. simpel overeind. Doelman Mark Brouwer kreeg in de eerste helft nauwelijks wat te doen. Aan de kant zag Duindam vlak voor rust nog twee keer een Soes ter gevaarlijk voor zijn doel opdui ken. Eerst maakte Duindam een solo van Alemdar Kurt nog on schadelijk, maar stond aan de grond genageld toen Schaap net naast knikte na een afgemeten voorzet van Becker. Gewaagde tactiek Na rust waren de rollen volledig omgedraaid. Zuidvogels-trainer Ab Rutten ging met vier spitsen spelen, met Veerman kort daar achter. De gewaagde tactiek leid de in de 52ste minuut in de aan sluitingstreffer. Nadat Veerman kort daarvoor een goede kans had verprutst, kwam hij bij een vrije trap van Rijnsburger voor Van de Roest en passeerde Brouwer, 1-2. Vanaf dat moment geloofde de thuisploeg er volledig in. Gesteund door het publiek dat massaal ach ter Zuidvogels ging staan, ontwik kelden de gastheren een immense druk op het Soester doel. WZ'49 bezweek in de zeventigste minuut. Rijnsburger stond weer aan de ba sis van de gelijkmaker. De Huizen se middenvelder liet Hidde Reits- ma zijn hielen zien en vond Rob de Groot bij de tweede paal. Brouwer gleed weg en kon niet meer reage ren op de inzet van De Groot,2-2. Wie dacht dat Zuidvogels over de bezoekers heen zou lopen, kwam bedrogen uit. Het offensief van de thuisploeg kostte veel kracht en bovendien ging de angst toch weer regeren, bang voor een tegenstoot DVS blijft meedoen om het kam pioenschap, maar in elk geval om en plaats bij de eerste drie, die van belang is in verband met de herindeling van de zaalvoetbalklas sen. De Soester ploeg omzeilde woensdag de lastige klus die Bar- baros heet: 2-5. Het slechte nieuws is dat Luits Houkes niet meer inzetbaar is in de spannende ontknoping van de competitie. De leider van de ver dediging, de enige die vrijwel nooit wordt gewisseld, heeft zijn arm gebroken. Het meespelen van Marcel van Essen is eveneens on zeker, hij liep in het bekerduel van WZ'49 met IJsselmeervogels ver moedelijk een spierblessure op. Zonder dit tweetal, maar met in valler Michel Vlaswinkel werd Bar- baros opzij gezet. Dat gebeurde na een 1-2-voorsprong in de rust. Doelpuntenmakers waren Remco Dorrestein, Michael van den Broek, Vlaswinkel en Ramon Hey- nen. Barbaros schoot de bal ook eenmaal in eigen doel. Shot, dat deze competitie een poosje meedong naar het kam pioenschap, is als tweede geëindigd in de vierde divisie. Vanwege de herindeling zullen de tafeltennissers in september uitkomen in de nieuwe hoofd klasse. Dat is allemaal definitief geworden nadat zaterdag 5-5 werd gespeeld tegen Rega 2, een tegenstander waarvan in Soest nog met 7-3 was gewonnen. Het was vooral te dan ken aan wederom Robert Huisman dat Shot de punten binnenhaalde. Huisman zegevierde in alle enkel spelen en haalde daarmee over tien competitieduels (hij deed niet alle wedstrijden mee) het hoogste winstpercentage van alle spelers uit deze poule. Het individuele succes was slechts een doekje voor het bloeden voor de kopman: 'Na een paar wedstrij den waren we eigenlijk al kansloos voor de eerste plaats.' Dat was een teleurstelling voor Shot dat had verwacht langer in de race te kun nen blijven voor een startbewijs in de derde divisie. Nu moet de tafel tennisploeg, die enkele jaren gele den in een andere samenstelling nog tweede divisie speelde, zich aan de vooravond van de vijftigste verjaardag verzoenen met een rol op het districtspodium. Dat lag dus niet aan Huisman, maar eerder aan de anderen van wie Martin Fransen en Hans van Gooi onder hun niveau bleven ste ken. Erik Merkus kon de kar even min trekken. Hij bleef zaterdag, net als Fransen, steken op één overwinning. Omdat niets meer van de wedstrijd afhing had Huis man besloten ditmaal niet te dub belen. Merkus en Fransen probeer den het daarom, maar verloren. Zie Soester Courant van J1 apriJ jl. Met de cijfers 5-3 heeft LTC Soestdijk zijn eerste zege van dit seizoen binnen geslagen. In de tweede competitiewedstrijd waren de Soesters sterker dan ETC 2 dat zijn eerste duel in de tweede klasse met 7-1 had ge wonnen. Er zit dus meer in het vat voor Soestdijk. Het duel aan de Schrikslaan werd zondag beslist in de beide mix-par tijen. Toen die aanvingen, was de stand volledig in evenwicht. Saskia Huizinga was weer fit en maakte haar rentree met een zege in twee sets. Xander de Groot had drie sets nodig om zijn punt te pakken en moest later met Taco Koelewijn eveneens drie sets spelen om ETC van zich af te slaan. Koelewijn had daarvoor in zijn single moeten bui gen, ook al 'in drieën'. Nicole Wat- tez ging in haar enkel- en het dub belspel met Huizinga onderuit. De mixen moesten daarom de doorslag geven en in de beslissen de fase toonde Soestdijk veel meer scherpte dan de bezoekers. Hui zinga en Koelewijn lieten geen spaan heel van hun tegenstanders (tweemaal 6-1) en na winst in de tiebreak eisten ook Wattez en De Groot betrekkelijk eenvoudig de eindzege. Soest-Zuid In Zwijndrecht beleefde Soest- Zuid nogal wat avonturen in de wedstrijd tegen DDH. Deze ploeg werd op het laatste moment van de vijfde naar de vierde klasse overge heveld en was begonnen met een overwinning. In het onderlinge treffen was Soest-Zuid sterker. De zege in Zuid-Holland had hoger kunnen uitvallen als Danny Egter zich niet had geblesseerd tijdens zijn enkelspel. Hij won die partij, maar kreeg later last in zijn lies. Hoewel hij voor zowel het dubbel met Stefan Schoonderbeek als de mix met Monsé Strengers de baan opging, kon hij niet veel meer uit halen, waardoor DDH goedkoop aan twee punten kwam. Daardoor werd het nog spannend, nadat Soest-Zuid dankzij zeges van Egter, Strengers en Martina van Manen met een 3-1-voor sprong uit de singles was gestapt. Door de blessure van Egter werd het 3-2 en de dames kregen in de tweede set drie matchpunten te gen. Op 0-40 kon DDH de partij met een smash afmaken, maar de bal vloog uit en Soest-Zuid pakte alsnog de set. DDH was dusdanig aangeslagen, dat de derde set met 6-0 naar de Soesters ging: 4-2. Dat bleek achteraf een cruciaal moment in de wedstrijd, omdat DDH het derde punt kreeg in de partij tegen Egter en Strengers. 'Ik kon niet meer service-volley spe len en ook niet hard serveren, om dat elke beweging pijn deed'. Xander de Groot bleef zondag ongeslagen in de thuiswedstrijd te gen ETC 2. s van WZ'49 dat in het tweede be drijf er niet meer aan te pas kwam. Zuidvogels kreeg nog twee moge lijkheden via De Groot. Gert van de Munt onderschepte de doelpo gingen van de aanvaller. WZ'49 kwam uit het niets gevaarlijk in de buurt van Duindam. Een voorzet van de onopvallend spelende Jor- die Brouwer zeilde via de vinger toppen van Duindam en de lat over het Huizense doel. Libero Ronald de Rooij was te leurgesteld, maar vond de uitslag wel reëel. 'We wisten dat Zuidvo gels in de tweede helft zou komen. Het was jammer dat de 1-2 te snel viel', aldus De Rooij die na rust ook weinig meer in het spel voor kwam en zich uitsluitend tot verde digen beperkte. 'Zuidvogels speel de in de tweede helft met vijf man in de zone. Ik ben zelf zesendertig. Als je continu achter een gozer van vijfentwintig aan moet hollen, wordt het een moeilijk verhaal. Dat hou je maar een poosje vol', stelde De Rooij die zijn betoog ondanks een katterig gevoel met een vrolijk noot beëindigde. 'Ach, we hebben in ieder geval hun feestje in de war gegooid. Hebben we nog een beetje schik'. Daar sloot Steef van de Oosterkamp zich bij aan. 'Het is hierboven nog geen feest', zei de Veenendaalse trainer die het gelijkspel als volgt analyseerde. 'We verzuimden de voorsprong voorin te verdedigen, we zakten echter veel te ver terug. Ontzettend jammer, want in de eerste helft ging het perfect. Ik heb toen echt genoten van mijn ploeg'. Shot is dit jaar de organisator van de Middenmeerkampen, waarbij de beste tafeltennissers in actie komen om de titel van de afdeling Midden te veroveren. De voorron den zijn op 28 en 29 april, de fi nales vinden plaats op zondag 13 mei, allemaal in het Orlandoge- bouw. In de gymzaal van de voormalige rooms-katholieke mavo wordt alle dagen om 12:00 uur begonnen, de verwachting is dat de wedstrijden- reeksen rond de klok van zes uur 's avonds achter de rug zijn. De hoogstgeplaatste tafeltennissers zijn vrijgeloot. Zij voegen zich op 13 mei bij de beste twee spelers van elke poule uit de voorronden. Bij de dames staan de Midden meerkampen open voor alle spe lers uit de derde divisie of hoger, bij de heren mogen ook eerste klassers meedoen. Voor de meisjes staat deelname open vanaf de A- klasse en bij de jongens vanaf de B-klasse. De leiding van het toer nooi berust bij Jan Kroon. De twee laatste speeldagen hebben voor de heren van Red Stars ongeveer net zo veel belang als het weer van vorige week voor iemand die morgen de deur uitmoet. Na twee seizoenen strubbelen in de eerste rayonklasse werd zaterdag degradatie een feit. De achterstand op SBU groeide naar een ono verbrugbare kloof van zes punten. SBU zorgde ervoor dat Sprin gers op nul wedstrijdpunten bleef staan en de Soesters gin gen in Barendrecht ten onder tegen subtopper Binnenland: 84-72 (54-39). Red Stars ver speelde het duel tussen de 6e en 15e minuut van de eerste helft. De ploeg van Hans de'Rond stond met 8-12 voor, toen Bin nenland een press uit de kast haalde. De Soesters raakten de kluts kwijt en via 28-19 sloegen de Zuid-Hollanders pijlsnel een gat van vijftien punten. In de tweede helft dreigde Red Stars zelfs onder de voet te worden gelopen, want twee mi nuten na de hervatting was het zomaar 61-39. Dat was het moment waarop de basketbal lers uit Soest doorhadden, dat er iets mis was. Zes minuten later hadden ze zelfs weer hoop (67-57), maar de aansluiting werd niet meer tot stand ge bracht in de wedstrijd die vaak door een lacherige sfeer werd gekenmerkt, omdat beide scheidsrechters er een potje van maakten, dit overigens niet in het nadeel van één der ploegen. Met nog bezoeken aan SBU (Utrecht) en Goba (Gorin- chem) voor de boeg is het doek gevallen voor Red Stars. De Rond neemt straks dus afscheid met het besef dat zijn ploeg het niet redde. Vorig jaar werd op de laatste speeldag handhaving Volgens onbevestigde berich ten zou Red Stars toch nog hoop kunnen koesteren op handhaving in de eerste rayonklasse. Het Amersfoort- se Cracker jacks zou door het rayonbureau zijn teruggezet naar de laatste plaats, omdat de club niet aan zijn scheids- rechtersverplichtingen zou hebben voldaan. Dat betekent dat Red Stars klimt naar de gedeelde 11/ 12e plaats met Argon. Eén van deze twee teams zal in de klasse blijven, de ander vliegt eruit Beide moeten nog twee duels spelen. Argon heeft het op papier gemakkelijker met een wedstrijd tegen Springers (G punten). gerealiseerd, een herhaling daarvan zit er niet meer in. Misschien is dat maar goed ook, want het ziet ernaar uit dat het eerste team een veijon- gingskuur zal ondergaan. Naar verluidt stellen Jan van Maanen (die zateidag na een lange bles sure zijn rentree maakte) en Peter van der Neut zich niet meer beschikbaar voor de hoofdmacht. Voor de opvolging van De Rond is de naam van Dave Batts gevallen. Hij kwam voorheen voor het eerste uit en speelt momenteel in het twee de team. Dames Ook damescoach Michel van Drie houdt het - vanwege tijd gebrek - voor gezien. Hij zette zondagavond een streep onder de competitie met een 50-56- zege op Niels Stensen 4. De Soesters draaiden de zaken nu eens om. Ze begonnen slecht, maar bogen de opgelopen ach terstand in de tweede helft om. In de rust was het nog 27-20 voor de Utrechters die halver wege de tweede helft Red Stars weer naast zich moesten dul den. Met een 2-0-nederlaag is er voor SEC een eind gekomen aan een goede serie waarin de ploeg vijf duels ongeslagen bleef, zich uit de penibele uit gangspositie wrong en als klap op de vuurpijl de tweede perio de pakte door een gelijkspel anderhalve week geleden tegen Victoria, dezelfde tegenstan der van dit weekeinde. Ondanks het verlies was Balthus Burgman weer een tevreden man. De Baarnaar heeft al geruime tijd niets te klagen over de instelling en de werklust van zijn spelers. Ook bij Victoria zag Burgman een hard werkend en vol op de winst spe lend SEC, hoewel de druk van het moeten presteren van de ketel was. Zelfs met tien man bouwden de groenwitten in de eerste helft een overwicht op en creëerden een paar halve mogelijkheden. Niet een rode kaart was debet aan de ondertalsituatie, echter Burgman was slechts met elf spelers naar Victoria vertrokken. Het tweede elftal speelde rond het middaguur een uitduel ergens iij Veenendaal. Tot overmaat van ramp moest Sander van Veenendaal al in de warming-up met een blessure af haken. Het duurde tot aan de slot minuut voordat enkele spelers uit het lagere team in Hilversum wa ren gearriveerd. Benaisa Albay vulde pas in die fase zijn ploeg Een compleet SEC had het na de pauze moeilijker met de aandrin gende thuisploeg. Halverwege scoorde Victoria de 1-0. Nadat de bezoekers de touwtjes wat hadden laten vieren en Burgman twee keer wisselde, liepen de Hilversummers uit naar een 2-0-voorsprong die ondanks verwoede pogingen van Mike van de Broek niet meer in gevaar kwam. SEC krijgt in de nacompetitie, en dat lijkt haast zeker, te maken met twee bekenden uit de vijfde klas se. Victoria, Hertha en Nederhorst strijden om twee tickets voor het bekende toetje. De Soesters wer ken eerst een uitduel af. Daarna ontvangen ze een van die drie op eigen terrein. Misschien wel Ne derhorst dat zondag eerst naar de Bosstraat-West komt voor de laat ste competitieronde in de vijfde klasse A. Aan een gelijkspel in de laatste wedstrijd van het seizoen heeft MHC Soest voldoende om te mogen deelnemen aan de na- competitie. Tegenstander is al leen Amersfoort, dat ook nog kansrijk is in deze promotiecy clus te belandden. Het duel van de waarheid is zondag 6 mei, in Amersfoort. De hockeyers kunnen komend weekeinde hun energie sparen, want ze zijn dan vrij. Drie dagen geleden hadden ze nog de mogelijkheid een nieuw record te vestigen tijdens de laatste com petitiewedstrijd op de Konings weg. De club verhuist immers nog dit voorjaar naar de Bosstraat- West in het kader van de clustering van sportaccommodaties. Mezen, de nummer twaalf van de derde klasse, was de speelbal en stond na 12 minuten al met 4-0 achter. De Soesters scoorden voor rust nog tweemaal, maar misten na de her vatting het heilige vuur om de sco re nog eens flink op te drijven en in de dubbele cijfers te eindigen. De schade voor Mezen bleef be perkt tot 7-0. Het doelsaldo zal waarschijnlijk geen rol meer van betekenis spelen, wellicht dat ook dat gegeven meespeelde in de aan vallende ambities van MHC Soest. De doelpunten werden verzorgd door Jeroen van Tol (3), Garreld Klauke, Erik Hornung, Pepijn Goedhart en Arjan Weijburg. De laatste kreeg vijf minuten voor tijd een publiekswissel van coach Ma- tias Slagt. Vanwege heupproble men moet Weijburg een punt ach ter zijn hobby zetten. Tegen Amersfoort zal hij er nog wel bij zijn. Soest kan dan volstaan met een gelijkspel. Amersfoort moet winnen om de Soesters op de ranglijst te passeren. De kans dat één van beide ploegen koploper Op weg naar het zoveelste doel punt. MHC Soest stond na 12 mi nuten al met 4-0 voor, maar was niet gebrand op een recordzege. De teller bleef staan op 7-0. Almere nog verdrukt, is theore tisch aanwezig, maar wordt uiterst gering geacht, gezien de povere tegenstand die de overige teams tot dusver aan den dag legde. De kruisfinale van de nacompetitie staat gepland voor zondag 27 mei. Dames Chris-Marije Sudmeyer was zon dagmiddag matchwinner aan de Koningsweg. Al na zes minuten legde ze de bal in het doel dat werd verdedigd door de keepster van Myra. Daarna zou er niet meer worden gescoord, ondanks dat Soest in de tweede helft ruim tien strafcorners kreeg. Verdedigend kwam de ploeg niet meer in de problemen. SO Soest heeft zondagmiddag geen afstand kunnen nemen van de concurrenten die ook nog de degradatiedans willen ontspringen. De ploeg van Henk van de Pol hielp koplo per Baronie een handje door een aantal goede kansen te ver prutsen. Baronie was trefzeker der en won in Breda met 3-1. Van de Pol had flink wat kritische noten op zijn zang. 'Het begint wel erg frustrerend te worden. We krij gen evenveel kansen als Baronie. Zij maken het af, wij niet', aldus Van de Pol die verder doodziek werd van het gepruts op het mid denveld. 'We geven door knullig balverlies op verkeerde momenten en op verkeerde plaatsen twee doelpunten weg. Gewoon dom', luidde de verklaring van de Barne- veldse oefenmeester die er nog zo op gehamerd had de lengtepass te gebruiken en bij balverlies vooruit te verdedigen. Tegen Baronie maakten zijn spelers in de eerste helft zich vaak schuldig aan obliga te breedtepasses. 'Te vaak ging de bal breed en weer terug. Daardoor riepen we de problemen over ons zelf af. Baronie was na twintig minuten op voorsprong gekomen door een goal van Mark Santegoeds. De aanvaller schoot vanaf de rand van het strafschopgebied raak, 1-0. Nog voor rust tilde de koploper de stand naar 2-0. Dennis Sep verras te doelman Robert Hagen met een zuivere kopbal. Vlak na rust deden de blauwhem- den iets terug. Michel Vlaswinkel, ingevallen voor de falende Paul Dreef, verlengde een mooie voor zet van Peter Schrumpf achter de Bredase sluitpost Jan L'ami, 2-1. Even daarvoor had Vlaswinkel al moeten scoren. Oog in oog met L'ami schoof hij de bal buiten be reik van de Bredase doelman evenwel op de paal. Schorsing Na een uur was het opnieuw de beurt aan Vlaswinkel die een goe de kans op de gelijkmaker om zeep hielp. De lange aanvaller, die in het tweede actief is, maar door de schorsing van Ali Loukili aan de selectie toegevoegd, speelde zich handig vrij. Diens inzet werd echter door L'ami tot corner ver werkt. De derde open kans kwam op naam van Jeroen van Vey'nendaal. De aanvoerder schoot in de tach tigste minuut voor open doel kin derlijk eenvoudig over. Op dat moment stond het nog altijd 2-1 voor de lijstaanvoerder van de hoofdklasse A. In de slotfase be sliste Baronie het duel, al had het daar wel een strafschop voor no dig. Rene de Bree vloerde Sante goeds. Barry Bierstekers benutte de penalty, 3-1. Met nog vier duels op het pro gramma staan de blauwhemden nog altijd in een netelige positie. De onderlinge verschillen tussen de verschillende degradatiekandi daten zijn uiterst miniem, zodat er werkelijk niets valt te zeggen over eventuele uitkomsten in deze klas se. Soest treedt in de komende twee duels aan tegen twee directe concurrenten. Zondag komt Hol- landia op bezoek en op donderdag 3 mei volgt de uitwedstrijd bij Hil versum. De stand in het rechterrijtje: 8. Hollandia 22-28, 9. UVS 22-26, 10. SO Soest 22-25, 11. KBV 22- 24, 12. Hilversum 21-23, 13. Elinkwijk 22-23 en 14. Nieuwen- hoorn 22-20. Hees krabde zich zaterdagmid dag na het gewonnen uitduel bij Unicum (1-2) even flink achter de oren. De ploeg van Ron Daselaar had zojuist ver nomen dat concurrent SVM Boys niet verder was gekomen dan een 1-1-gelijkspel tegen Rood-Wit'58. Bij winst had den beide ploegen zich verze kerd van het toetje in de vorm van nacompetitievoetbal. De Maartensdijkers waren in dat geval aan de haal gegaan met de derde periode en Hees, vierde en door de achtervolgers niet meer te achterhalen, zou automatisch een periode van de kampioen, Rood- Wit'58 of WJ, overnemen. Het droomscenario ging evenwel niet op, de beslissing valt op de slot dag. SVM heeft in de stand van de competitie en de derde periode een punt voorsprong op de Soes ters. De derde gegadigde voor de periode, Musketiers heeft evenveel punten verzameld als Hees. Coach Daselaar bleef realistisch. Natuurlijk had de Soester liever gezien dat SVM Rood-Wit'58 een poets had gebakken, maar hij wei gerde na thuiskomst te spreken over een teleurstelling. Hees zette in Lelystad de stijgen de lijn voort en deed zijn sportie ve plicht. De roodwitten moesten niettemin alle zeilen bijzetten om Unicum aan de zegekar te binden. In de eerste helft was er nog wei nig reden tot paniek, want de be zoekers maakten het spel. Gelijk vanaf de aftrap stelde Cees Dor restein de keeper van Unicum op de proef. Uit de verkregen corner kopte Jeffrey Dorrestijn op de paal. Na een kwartier scoorde Dorrestein wel de 0-1 na een voor zet van Peter de Jong. Na een uur kwam Unicum op ge lijke hoogte na foutief verdedigen en krap twee minuten later moes ten de gasten bovendien met tien man verder na een rode kaart van Johan Walen. Hees trok zich terug, stroopte de mouwen nog een keer op en counterde toch een kwartier voor tijd naar de winnende treffer. Dorrestijn, gelanceerd door De Jong, liet de Unicum-keeper kans loos, 1-2. Cafetaria en Eethuis Dagschotels woensdag Tortilla met frites en sla donderdag Kibbeling met aardappel puree en worteltjes weekend Kip-potje met rijst en doperwten maandag Eethuis en snackbar vanaf 16:00 uur geopend, dagmenu is Saté a POrange dinsdag Gesloten Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37

Soester Courant | 2001 | | pagina 13